Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) sisi22 válasza Alvin_ti4200 (#35000) üzenetére


sisi22
tag

Nekem az tetszett, amikor az elnok deflaciorol beszelt, es a kutya se vette eszre, hogy mit mondott. ;]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#35002) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Aki esetleg Londonban szavaz vasárnap és van kedve nem egyedül sorban állni a várhatóan rossz időben, szóljon :) Én végül átkértem magam, nem megyek haza, ha már van érvényes lakcímkártyám (még...).

(#35003) sisi22 válasza Alvin_ti4200 (#35000) üzenetére


sisi22
tag

Friss hir, hogy EURO ovezetben atlagosan 7.5% volt a marcusi inflacio, es mutattak, hogy az energiaar emelkedese 45% korul volt, mig negy masik termekcsoport tiz szazalek alatt, igy jott ki az atlag.

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#35004) FeRkE válasza sisi22 (#34999) üzenetére


FeRkE
őstag

Na de nem a hataratkelon at erkeznek ahol megszamoljak oket egybol ? Hogy fugg ez ossze azzal, hogy most a keletiben foglalkoznak vele vagy a BOK csarnokban?

(#35005) tildy válasza moleculez (#34972) üzenetére


tildy
nagyúr

Kedd-szerdára volt 10 font a returjegyem. Március közepén vettem meg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35006) moleculez válasza tildy (#35005) üzenetére


moleculez
veterán

:Y Az igen… Reptérig eljutni drágább :DDD ( mondjuk ez gyakori)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35007) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Aztaaa, milyen meglepo az eredmenye a magyarorszagi valasztasoknak. ;]

...

(#35008) instantwater válasza Devid_81 (#35007) üzenetére


instantwater
addikt

Újabb 4 évig nem is gondolunk a hazaköltözésre. :(

(#35009) instantwater


instantwater
addikt

Használ közületek valaki Chase bankot?
Nagyon jól hangzik az 1% cashback Mastercarddal és a 1.5% savings.

Jelenleg AMEXet használok cashbackre, de van néhány hely ahol nem fogadják el.

[ Szerkesztve ]

(#35010) Devid_81 válasza instantwater (#35008) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azzal meglesz a 15ev itt kint, egyre nehezebb meg belegondolni is, hogy visszamenjunk. :(
Ez van 'otthon' szeretik azt ami van, ez latszik.

...

(#35011) instantwater válasza Devid_81 (#35010) üzenetére


instantwater
addikt

Nálunk a nagyszülők egytől-egyig határozottan állítják, hogy nekik jó életük van, és persze hogy újra rájuk szavaznak.

Persze mindenki magának akar jót, így nem lehet őket hibáztatni azért, hogy kire szavaznak. És vastagon meg is vezetik őket a tévében/rádióban/újságban mert internetet jellemzően nem, vagy csak videotelefonálásra használják.

Persze az más kérdés, hogy részben a döntésük eredménye az, hogy az unokákat/dédunokákat évente 2x látják élőben.

De a rezsi csökkentve, a farhát fixálva van. Persze bizonyára a marslakók miatt kell hónapokat/éveket várni egy vizsgálatra, műtétre pedig kb esély nincs, így vagy meggyógyul magától, vagy belehal.

Már csak az a kérdés, hogy ennyi nyugdíjas, és hitelcsapdába vert megfélemlített csok/babavárós fiatal van, hogy újra meglett a 2/3ad? :F

Én még nyugdíjasokon kívül senkit nem hallottam pozitívan nyilatkozni róluk. Akkor mégis hogy lehet ez az eredmény?
70% körüli részvételnél.

[ Szerkesztve ]

(#35012) Vaze válasza instantwater (#35009) üzenetére


Vaze
őstag

Szia
Bocs a hulye kerdesert,de Amexnel hogy lehet felhasznalni a cashbacket?Mert azt latom hogy ott van egy x osszeg a cashbacknel de fogalmam sincs hogy lehet ahoz hozza ferni :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35013) instantwater válasza Vaze (#35012) üzenetére


instantwater
addikt

Kártya típusától függ.

Alapesetben jóváírják az egyenlegeden azt hiszem évente.

Co-branded kártya esetén az adott partner pont egyenlegén. Nectar, Avios, etc.

Nectar pontokat pl 1-2 havonta adják.

[ Szerkesztve ]

(#35014) Alvin_ti4200 válasza instantwater (#35011) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nézd meg a KSH adatait, iszonyú mennyiségű nyugdíjas van (akiknek több, mint a 85%-a a szegénységi küszöb alá zuhanna, ha holnap megszűnne a nyugdíja).

(#35015) tildy válasza instantwater (#35011) üzenetére


tildy
nagyúr

Anyukámat megkérdeztem hogy csökkent, vagy nőt a kórházi várólista. Azt mondja nőtt. Aztán azt is hogy jobb vagy rosszabb az oktatás, azt mondja nem tudja. De ő majd hetvenévesen már nem akarja azt hogy magyar katonákat küldenek Ukrajnába. Ez a színvonal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35016) instantwater válasza tildy (#35015) üzenetére


instantwater
addikt

A magyar katonák akkor mennek Ukrajnába amikor a többi NATO katona...

A nyugdíjasok jól elvannak a fixált farháttal meg a rezsicsökkentett gázzal.
Üzemanyagot nem vesznek, ingyen van a tömegközlekedés.
Nekik ennyi elég a boldogsághoz... különben nem szavaztak volna megint Viktátorra. :W

Az egészségügyről egy, a családban nemrég megtörtént tapasztalat:
A családtagnak sérv műtétre lett volna szüksége. Nem volt közvetlen életveszély, de jobb az ilyet hamar rendbe tenni.

Tatabányán a kórházban azt mondták neki a télen, hogy felveszik a várólistára 301-ediknek, de tavaly egész évben egyetlen ilyen műtétet sem végeztek, mert nincs altatóorvos. :Y
Várólista a végtelenbe és tovább.

Végül különböző kollégákon keresztül eljutott Bicskére ahonnan majdnem elzavarták, mert nem oda tartozik területileg.
Végül addig-addig ment a dolog, hogy szerencsére pár hete megműtötték Bicskén, amire csak néhány hónapot várt.

Egy ilyen műtét magánban többszázezer pezó.
Azt pedig nem mindenki tudja/akarja ifizetni, ha mellette vonják a TBt.

Cirkusz és kabaré, csak az a baj, hogy kötelező megvenni a jegyet, és általában tragédia a műsor.

[ Szerkesztve ]

(#35017) Tufa_ válasza Vaze (#35012) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ha nem az Avios gyujtogetos amexed van akkor a mobil appban kivalasztod a tranzakciot, es ott van lehetoseg hogy use points £4.5 per 1000MR. Webes belepesnel pedig use points for purchases az elso kepernyon. Auto redemption csak akkor van ha beallitottad hogy legyen (emlekeznel ra, nem osszetevesztheto).

Ha aviosos/nectaros amex akkor sehogy. Az nem ad cashbacket

(#35018) axioma válasza instantwater (#35016) üzenetére


axioma
veterán

Megjegyzem a valasztasokra optimalizalt allando lakcim nem egyenlo eletvitelszeru ott-tartozkodas miatt ez a hol a korzetes korhaz mar igen konnyen orvosolhato problema. Persze nem azoknak, akik a legraszorultabbak.

[ Szerkesztve ]

(#35019) Mercutio_ válasza instantwater (#35011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor mégis hogy lehet ez az eredmény?
Nyuggerekhez add hozzá, a vidéki kisebbséget, közmunkást, alacsony jövedelmű réteget akiknek megmondják hová húzzák az X-et, ha nem akarnak elesni attól a minimális juttatástól, keresettől amit kapnak + országos szinten az egyre növekvő tudatlan réteget.
És mivel az oktatás kontraszelektált és egyre romló színvonalú, logikus gondolkodásra nem tanít, így egyre többen lesznek akik bedőlnek a kesma+közmédia által súlykolt dolgoknak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35020) Yeffy válasza instantwater (#35008) üzenetére


Yeffy
veterán

mondanam, h meglep, de inkabb csak elkeserit. pedig most még en is felmentem lakotrassal nagyfaluba szavzni. elbasztam ra egy csomo idot, meg penzt is - ok, egy resze elvileg visszajon -, de akkor is. vegtelenul elkeserito.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35021) instantwater válasza Yeffy (#35020) üzenetére


instantwater
addikt

Tehát akkor ha feltételeztük, hogy tiszta volt a szavazás, akkor kijelenthetjük, hogy párhuzamos univerzumok márpedig léteznek?

Mindenki elment szavazni, aki az internetet ismeri a fosbúkon kívül, nem rájuk szavazott, mégis ők nyertek?

Ennyire elöregedőben és elszegényedőben van az ország, hogy egyetlen esélyüket az ismert rosszban látják, és nem mernek egy ismeretlen de talán kevésbé rosszba beleugrani? :F

[ Szerkesztve ]

(#35022) Snoop-y válasza instantwater (#35011) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nezz be a hup.hu pol topicokba. Meg fogsz lepodni mennyi kozepkoru tolja a kormany szekeret...

mod: pedig elmeletben az informatikusok se nem szegenyek se nem alul iskolazottak

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35023) Snoop-y válasza instantwater (#35016) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ugyanez svajcban: hetfon bementem vizsgalatra a doki kerdezte akarok-e mutetet mert nem feltetlenul szukseges de en is inkabb most fixalom minthogy kesobb nagyobb gaz legyen alapon mondom legyen mutet.
Szerdan mar a korhazban voltam megmutve (mar masnap megmutottek volna csak meetingem volt es nem ertem ra)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35024) sisi22 válasza instantwater (#35021) üzenetére


sisi22
tag

Mindenki elment szavazni, aki az internetet ismeri a fosbúkon kívül, nem rájuk szavazott, mégis ők nyertek?

Ezt honnan veszed?

Az Euronews-on volt azonnali jelentes, hogy a szavazohelyek zarasaig keszitett exitpoll szerint a kormany sacc/kb. 49%, ellenzek 41% koruli szavazatot kap, igy sacc/kb. 120-80 lesz a kepviselok aranya.

Folyamatosan kerdeztek az embereket a leadott szavazatukrol, es ennek alapjan a "senki se szavazott rajuk" ertelmetlen kijelentes.

A nagy kerdes a korabban elore jelzett kivandorlasi hullam lesz, vajon kik es mikor es hova mennek?

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#35025) Vaze


Vaze
őstag

Koszonom a segitseget :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35026) Yeffy válasza instantwater (#35021) üzenetére


Yeffy
veterán

ezt ne tolem kerdezd.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35027) BÁ Nutrition válasza tildy (#35015) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Akkor nem lett volna nehez mondjuk legalabb nem beszelni arrol h kuldjunk-e katonakat vagy sem Marki Zay urnak? Nem, neki muszaj volt harsogni h kuldjunk katonakat mindezt tomegrendezvenyeken valasztas elott egy hettel.. Bravo... aztan meg mindenki aki nem ra szavaz az agyhalott, csirkefarhatevo, nyugdijas, hajlektalan meg kisebbsegi. En inkabb csak azt latom h nem is erdekli oket semennyire sem h mit szeretne a tobbseg. Ez persze nem ujsag, evtizedek ota ez van. Aki nem velunk van az gyoker.. ez a szinvonal. (Nem szavaztam most sem)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35028) BÁ Nutrition válasza Alvin_ti4200 (#35014) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ez itt is igy van...

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35029) sh4d0w válasza Snoop-y (#35022) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ennek valószínűleg az az oka, hogy mára kitermelődött egy olyan középréteg, amelynek anyagi érdeke, hogy a Fidesz hatalmon maradjon.

Ez azonban nem változtat azon az általánosságban kimutatható adaton, hogy az iskolázatlanok között a legnagyobb a támogatottságuk - és ők adják a társadalom legszélesebb rétegét.

https://www.coreinfinity.tech

(#35030) sh4d0w válasza BÁ Nutrition (#35027) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ezt benyelted, mert nem ezt mondta.

https://www.coreinfinity.tech

(#35031) BÁ Nutrition válasza sh4d0w (#35030) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

akkor sorry

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35032) emvy válasza Snoop-y (#35022) üzenetére


emvy
nagyúr

A hup.hu konkrétan orosz+fasiszta propaganda. Az alapító / moderátor mihazánkos náci. Szóval nem referencia.

while (!sleep) sheep++;

(#35033) sisi22 válasza BÁ Nutrition (#35027) üzenetére


sisi22
tag

En inkabb csak azt latom h nem is erdekli oket semennyire sem h mit szeretne a tobbseg.

Nincs se programjuk, se tervuk, se mondanivalojuk azon kivul, hogy vissza akarnak kerulni a hatalomba. Bar ugy latom, hogy itt is hasonlo a helyzet, csak az a lenyeg, hogy kinek lesz par evig jol fizetett pozicioja.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#35034) BÁ Nutrition válasza sisi22 (#35033) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Mind1. En nem nagyon kovettem a valasztasi hireket, így abba a par morzsaba ami utolert nyugodtan kerulhetett valotlansag, ezert inkabb elallok a reggeli hozzaszolasomtol.
Amit viszont elkezdtem erezni en is mostonaban az az inflacio. Nem egy altalam kedvelt termeket erintett 20-30%os vagy nagyobb mertekben.
Bepotoltak egyben az elmult par evet.
Mondjuk azert meg boven belefer kategoria szerencsere, foleg ha lenne fizuemeles is

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35035) Vaze


Vaze
őstag

Ismét megindult a font felfelé,jelenleg 1font 451 huf.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35036) Maxxy10 válasza Vaze (#35035) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nagyon helyes, jövő héten megyek haza :DDD

A forint nem vette jól a választások eredményèt....

(#35037) FeRkE


FeRkE
őstag

Ti nem tapasztaltok uzemanyag hianyt? Basingstokeban a 3 legnagyobb kutbol ketto zarva mert full ures, vegul Morrisonsnal tankoltam par percnyi sorallas utan.

(#35038) Alvin_ti4200 válasza Vaze (#35035) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Sajnos nem a font indult meg felfelé (a dollárral szemben gyengül folyamatosan egy ideje), hanen a forint kezdett elindulni a lejtőn.

(#35039) Vaze válasza Alvin_ti4200 (#35038) üzenetére


Vaze
őstag

Igazad van :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35040) Vaze válasza Maxxy10 (#35036) üzenetére


Vaze
őstag

Én is megyek,jó ez :D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35041) Tufa_ válasza FeRkE (#35037) üzenetére


Tufa_
aktív tag

En nem! EV-zunk 2 honapja :DDD

(#35042) Beaumont válasza FeRkE (#35037) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Egy kúton láttam kiírva hogy nincs üzemanyag. A többi ok volt

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#35043) FeRkE válasza Tufa_ (#35041) üzenetére


FeRkE
őstag

Es mennyire kell elore tervezni a "tankolas" miatt? En meg mindig arra hajlok, hogy hibridet veszek kovetkezonek, csak utana EV-t. :DD

(#35044) sisi22 válasza BÁ Nutrition (#35034) üzenetére


sisi22
tag

En egyaltalan nem kovettem a valasztasokat sehol, csak most lattam a "Mi hazank" sikeret, ami komoly magyarazat arra is, hogy elsofilmes magyar filmeket nezve elborzadtam, hogy ugy kapnak szineszi diplomat, hogy beszelni se tudnak, ha igen, akkor alpari a stilusuk.

Regebben fel akartam tenni itt a kerdest, hogy szerintetek miert jo itt elni, de ugy talaltam, ez is csak vitakat generalna. A magam reszerol a nyugalom es a biztonsag itt a legjobb, hogy nem kell attol tartanom, hogy barki belem kotne.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#35045) Mercutio_ válasza sisi22 (#35033) üzenetére


Mercutio_
félisten

Erre a programra gondolsz? (tekerj lentebb az oldalon)

Több ismerős volt szavazóköri biztos, sok helyen az aluliskolázott arcok kísérővel jöttek - aktuális választási törvény szerint van rá lehetőség - akik bementek velük a fülkébe és megmondták nekik hová húzzák az X-et.
De volt olyan is, aki szimplán csak a szavazókör tagjait kérdezte szerintük melyiket X-elje be :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35046) Bubee82


Bubee82
őstag

Nem tudom mirol beszel itt mindenki, amikor a fonok azt nyilatkozta, hogy

"annak, aki el akar menni Magyarorszagrol, azt uzenem, hogy ez a legjobb hely Europaban, innen csak rosszabb helyre lehet menni."

Nem is ertem mit keresek en meg itt es miert nem fogom a satorfamat es rohanok haza azonnal :F

;]

[ Szerkesztve ]

(#35047) Tufa_ válasza FeRkE (#35043) üzenetére


Tufa_
aktív tag

kb 280merfoldet tudok menni egy toltessel, es kb 20 perc alatt tudok tolteni 200 merfoldet ha epp adott a tolto (ie 350kW, altalaban M-es utakon van). Ha 50-125 kW, akkor is kb egy kenyelmes ebed es 80%ra toltok, a 18 honapos gyerek miatt ugysem tudunk tobbet menni egyhuzamban.

Otthoni toltes, nekunk pl nincs kocsibeallo, igy fali csatlakozorol toltok az utcan. Igy nem gyors, de pl ha este 8tol reggel 7ig toltom, olyan 90-100 merfoldet tudok beletolteni, annyit pedig nem hasznalom. Heti megyek kb ennyit szoval egy nap toltom, a tobbin meg nem foglalkozok vele. Ha lenne kocsibeallo, es rendes 7kW'os tolto, akkor 9-10 ora es 0-100%

Plug-in hybridet akartunk mi is, annyira kicsi volt a diffi az es a mienk kozt hogy inkabb belevagtunk a teljesen elektromosba (plusz ebben az osszes extra amit akartam egy autotol, benne van)

[ Szerkesztve ]

(#35048) instantwater válasza Bubee82 (#35046) üzenetére


instantwater
addikt

Én mindig azt mondom, hogy Anglia az nem Európa.
Itt annyira más minden, mint a kontinensen.
Így pedig már lehet némi igazságtartalma az állításnak.
:DDD

(#35049) FeRkE válasza Tufa_ (#35047) üzenetére


FeRkE
őstag

Na ez egesz jol hangzik, hogy 20 perc alatt tudsz tolteni 200 merfoldet, gyakoriak ezek a gyorstoltok? Igy mar ez boven a hasznalhato kategoria.

(#35050) sisi22 válasza Mercutio_ (#35045) üzenetére


sisi22
tag

A valasztokat az erdekli, amit mondanak, es az uzenet az volt, hogy osszegyult a sok torpe, hogy legyozzek a gonosz oriast.

Fel szemmel most olvastam par hirt, elemzok szerint a jobbikos szavazatok eltunese volt a kudarc oka, egy reszuk atallt a mihazankhoz es a kormanyhoz, a tobbi talan nem szavazott, majd kiderul, kerdes a szavazatok szama is, stb.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.