Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) sh4d0w válasza Bubee82 (#33000) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha kicseréled az okmányt, megváltozik a száma - ezt kell lejelenteni a Home Office-nak, mert a settlement status a dokumentumhoz kötődik.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33002) aero. válasza FeRkE (#32995) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Magyarorszagra menet nem csak akkkor kerulod el a karantent ha oltasi igazolvanyod van?

Nem, ha autóval mész nincs (és soha nem is volt)

(#33003) instantwater válasza aero. (#33002) üzenetére


instantwater
addikt

Volt ám: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33004) aero. válasza instantwater (#33003) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Meg a céges ügyek

(#33005) instantwater válasza aero. (#33004) üzenetére


instantwater
addikt

Ebben felvilágosíthatna valaki.

Melyik az a cég aki bevállalja a balhét, ha kiderül, hogy kamu az indok?

Vagy simán csak hamisítasz egy fejléces papírt Pistike Bt. logójával, és ráírod: interjú meghívó? :F

(#33006) aero. válasza instantwater (#33005) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szerinted elkérik? Csak ránéznek átfutnak rajta, hogy céges és mehetsz, és mivel papír alapú, semmilyen elektronikus nyoma nincs. Egy kabaré az egész. :)

(#33007) Balinov válasza instantwater (#33003) üzenetére


Balinov
félisten

Ja de én ugye Bécsbe repültem, Dublinbol, szóval annyira nem releváns :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33008) Tufa_ válasza instantwater (#33005) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ev elejen haza kellett ugranom egy orat atvenni egy ottani uzlettol. Az uzletnel csinaltak egy papirt rola hogy uzleti targyalas, hataron megkerdeztek mi az uticel, mondtam hogy uzleti targyalas. Megkerdeztek mi az uzlet celja, mondtam viccessen hogy ezt jottem megtargyalni, amin mosolyogtak egyett aztan ennyi volt... A hataror nem hiszem hogy nagyon kerdezoskodhet, bar ha epp szivatni akar akkor biztos talal valamit...

(#33009) instantwater válasza Tufa_ (#33008) üzenetére


instantwater
addikt

Értem, így volt partner és indok.
De ha valaki szimplán csak családot akar látogatni?

Persze tudom, volt aki tesztet is hamisított.

(#33010) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Az milyen már, hogy felhív a cégnek a tulajdonosa, hogy szívesen vár a céghez és megkaptam az állást a héten kezdhetek elmondja mikor és hol és utána rám rakja a telefont. Utána megpróbálom vissza hívni semmi. Ma sikeresen elértem és mondtam neki, hogy jó lenne megbeszélni, hogy amúgy mennyit is akarna adni.... Erre még ő baszott le, hogy én most szórakozok vele?!

Most én itt hol hibáztam? :F

(#33011) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Tök durva hogy rendeltem 250 értékben ebay-en keresztül Japanból és nem kellett vámot fizetnem.
:Y

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33012) Devid_81 válasza Maxxy10 (#33010) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oh nekem meg allasinterjun igertem job offert multhet Penteken, mondta az emberunk, hogy neki surgosen kell az ner, de megvarja az 1 honap felmondasi idot persze.
Ma Szerda van, mar a sokadik hivason vagyok tul az Agencyvel es meg mindig senki semmit nem tud a job offerrol...
Igazabol a ceg szimpi, jobbak par dologban mint a mostani, mennek is...csak nem tudom mi lett a job offerremmel?! :F
Lehet a csavot kirugtak interview utan? :DDD

...

(#33013) Maxxy10 válasza Devid_81 (#33012) üzenetére


Maxxy10
addikt

Végül kimondta, hogy ja hát 8.50£ óránként. S én meg csak röhögtem, hogy ezt most komoly? 10.70£ keresek most 10.50£ alatt nem megyek sehova... Nemhogy Chelsea-be 8.50èrt....

(#33014) Devid_81 válasza Maxxy10 (#33013) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az nagyon sovany, legyen barmi is a munkad. :(

...

(#33015) Tufa_ válasza GreenGoblin (#33011) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Dhl utolag szamlazhat ha ok hoztak.
Ket orat rendeltem japanbol, pontosan ugyanaz az ertek, 1 het elteressel, az egyiken elore kertek a vamot, masodikon meglepodtem hogy nem de 3 hettel utana kaptam a szamlat es hogy fizessem be.

(#33016) GreenGoblin válasza Tufa_ (#33015) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nekem japan post majd parcel force hozta. Remélem ilyen utólag fizessek nem lesz.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33017) fojtviki válasza Maxxy10 (#33013) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hogyan lehet £8.50 amikor £8.91 a minimum? Gondolom elmultal 25 eves nem? :)

(#33018) hellomi válasza fojtviki (#33017) üzenetére


hellomi
tag

Szerintem netto £8.5 :)

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#33019) Maxxy10 válasza fojtviki (#33017) üzenetére


Maxxy10
addikt

Igen, 26 éves vagyok. Nem is értem ki menne el 8.5£ dolgozni hacsak nem SOS. Arról nem is beszélve, hogy a próba napomat nem is fizették ki... Mindegy, még nem írtam alá semmit csak telefonon beszéltünk.
Igazából semmi tapasztalatom nincs kb munkahely keresésben. Mióta kint vagyok ez az első munkahelyem ahol jelenleg vagyok, lassan már négy éve.

(#33020) Snoop-y válasza Devid_81 (#33014) üzenetére


Snoop-y
veterán

En anno £5 -ert kezdtem feketen bejelentes nelkul. Igaz az nem most volt hanem 10+ eve.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#33021) Bubee82 válasza sh4d0w (#33001) üzenetére


Bubee82
őstag

I see. Nekem a szemelyim, meg minden magyar okmanyom lejart par eve. Csak az utlevel van.

(#33022) Tufa_


Tufa_
aktív tag

carpet fitter ajanlasa van esetleg valakinek Londonban?

(#33023) Ck. válasza Bubee82 (#33021) üzenetére


Ck.
addikt

Nem a legbiztonságosabb dolog egy lábon állni, ha bármi történik, akkor jó ha van valami backup iratod.

(#33024) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

PS5-től nem akar valaki szabadulni? :D
vagy, aki vett, honnan? Elképesztő, hogy 0-24 out of stock, és egyaltalán még elő aem rendelhető

(#33025) tildy válasza aero. (#33024) üzenetére


tildy
nagyúr

Magyarországról hoztuk és nem szabadulunk tőle :N

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33026) aero. válasza tildy (#33025) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én mikor otthon voltam sem tudtam venni :N

(#33027) instantwater


instantwater
addikt

Why you'll never buy a house in Ireland

Angliára is megállja a helyét.

Azt tudja esetleg valaki, hogy angol fizetésből hogyan lehet a legegyszerűbben magyar ingatlanra hitelt szerezni?
Angol bankkal külföldi ingatlanra?
Magyar bankkal külföldi fizetésre?
Lehetséges egyáltalán? Vagy csak simán bekérnek még pár ingatlant a családtól amire jelzálogot rakhatnak?

Néha felmerül a gondolat, hogy otthon kellene házat venni, mert hiányzik a család, és távmunkában továbbra is angol cégnek dolgozni, de valahogy nem áll össze a fejemben a kép, hogy hogyan lehetne ezt kivitelezni anélkül, hogy előbb hazaköltözik az ember és elkezd valami magyar cégnek dolgozni.

Néha jó lenne többet látni a családunkat, rokonainkat, és a szülinapokat és más családi összejöveteleket nem digitálisan ünnepelni.
Idén még a karácsony is csak virtuális lesz, mert januárban érkezik a baba.

Gondolkodtunk már azon is, hogy itt venni ingatlant, hogy minél kevesebb ideig fizessük a landlord mortgaget amit már így is túl sok éve fizetünk neki, de ami tetszene, és nem cipősdoboz vagy penészes patkánylyuk, ahhoz úgy tűnik még Nottinghamben is kevés a programozói fizetés úgy, hogy mellette rentet is fizet az ember.

A következő kb 2 évben mindenképp itt maradunk, mert addigra jön össze a 10 év a minimum nyugdíjhoz.
Gondolom voluntary NI contributiont csak olyan évekre lehet befizetni amikor itt éltem, tehát otthonról befizetni nem lehetséges, és mivel külföldről dolgoznék távmunkában ezért ide nem vonnának NI/Income Taxot, hanem otthon a NAVnak kelelne befizetni az otthoni tarifát.

Az ingatlant 2-3 éven belül nem lenne érdemes eladni, és így önerőnk sem maradna egy esetleges otthoni ingatlanra.

Mindenképpen lépni kell valami hosszútávút 2-3 éven belül, mert addigra az első gyerek elkezd itt preschoolba járni.
Vagy költözni, vagy maradni.

Nem egyszerű.

Van aki költözött haza saját ingatlanba?

Persze minden porcikám ellenkezik az otthoni bürokrácia ellen, és mindent el fogok követni, hogy továbbra is nyugati cégnek, nyugati pénzért dolgozhassak, mert a forint az híresen ingatag, és ha valamelyik okos beszól valamit amitől bedől a forint árfolyam, akkor azon én csak nyerek.

Kiváncsi vagyok a tapasztalatotokra/véleményetekre.

(#33028) Ck. válasza aero. (#33024) üzenetére


Ck.
addikt

Én is már karácsony előtt óta vadászom, esélytelen. A megélhetési nagybevásárló bűnözőket pedig nem vagyok hajlandó támogatni, egy fillérrel nem adok többet a hivatalos fogyasztói árnál.

[ Szerkesztve ]

(#33029) Ck. válasza instantwater (#33027) üzenetére


Ck.
addikt

Mi nagyon egyszerűen vettünk néhány éve, minden ugyanúgy ment, mintha Magyarországon dolgoztunk volna, simán megkaptuk. Viszont most, hogy már nem EUs ország, szerintem bonyolultabb lesz a dolog, a legegyszerűbb egy hazai bankkal beszélni ez ügyben.

(#33030) Malibutomi válasza instantwater (#33027) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mi pont forditva vagyunk.
Jovore akarjuk eladni az otthoni lakast es itt venni egy hazat. A lakas ara lesz a beugro az ittenire

(#33031) aswyx válasza aero. (#33024) üzenetére


aswyx
csendes tag

https://twitter.com/PS5UKStockAlert

Nekem game.co.uk -tol lett, haveroknak Amazontol meg Argostol. Mind a fenti twitter accountrol kaptunk ertesitest mikor kell venni. Hat embernek lett PS5 julius - szeptember, mostmar van mindenkinek aki akart az ismeroseim kozul.

[ Szerkesztve ]

Én vezettem, azt mondd meg, én vezettem?!?

(#33032) aero. válasza aswyx (#33031) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Köszi, mentem!
A vicc, hogy 1 éve felvagyok iratkozva az amazon értesítésre, egy darabot nem kaptam. Sőt, ott dolgozom, egy darabot nem láttam :DDD XBOX-ból volt / van, de PS az nulla.

(#33033) aswyx válasza aero. (#33032) üzenetére


aswyx
csendes tag

Jaja, nem egyszeru, altalaban 20-40 perced van az ertesitestol kezdve amig van keszlet. Altalban twitteren szolnak elore 1-2 nappal, hogy mikor varhato, abban az idopontban erdemes online lenni. Ha van ertelmes bundle erdemes azt venni, kevesebben probaljak mert dragabb. Az enyem bundle volt, digital edition + extra controller + fules. Kontroller ugyis ketto kellett, a fulest meg szivesen kiporbaltam.
Sok sikert a vadaszathoz!

Én vezettem, azt mondd meg, én vezettem?!?

(#33034) instantwater válasza Malibutomi (#33030) üzenetére


instantwater
addikt

Az mindenképp segít, ha már van egy ingatlanod.
Mi még ott nem tartunk.

Gyerekek vannak?
Nekünk azóta lett honvágyunk amióta gyerek van.

(#33035) Alvin_ti4200 válasza instantwater (#33034) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha már honvágy, éppen úton vagyok Lutonra, hogy közel két év után hazalátogassak (nincs gyerek meg semmi, otthon pár barát és család), de már most vissza akarok jönni, úgyhogy hosszú 11 nap lesz ez Budapesten...Életemben nem gondoltam volna, hogy eljutok idáig, igazából csak a család miatt megyek, mert úgy érzem, kötelességem, de amúgy számomra olyan, mintha 35 év Magyarország egy lezárt téma lenne (most 37 vagyok).

(#33036) tildy válasza instantwater (#33034) üzenetére


tildy
nagyúr

Szintén zenész. De én nem annyira honvágynak mondanám, hanem el innen. Hozzá kell tenni, hogy Kelet Londonban lakunk, kb. 50 100 m-re attól a helytől, ahol pár éve egy magyar nőt találtak a fagyasztóban. Minden évben van valami gubanc az egyik úton, vagy éppen canning townnál. Nem érzem biztonságosnak akkor, amikor már nagyobbak a gyerekek, hiába jó itt a Lakóközösség a házon belül. Az meg egy másik dolog hogy a 62 m²-es lakásunkat három gyerekkel már kinőttük.

Én azt vettem észre, hogy amíg nincs gyerek, addig tök jó mert dolgozol látástól mikulásig ha akarsz, de amint gyerekek vannak az itteni élet már kb. vadkapitalizmus. Ugye nekem 30 valahány hetes terhesen is kihajtottak volna a belem, betegen, akkor épp szívproblémákkal . Decemberben jár le a szülési szabadság, utána még kiveszem a szabadságaimat, de márciusban az egy év két hónapos gyerekem mellől vissza kell mennem dolgozni. Oké persze részmunkaidőbe is visszamehetek, de mindenképpen vissza kell különben fizethetem ki a cégnek az extra Maternity payment-t. Ami kb 20k lenne. Na mindegy így visszamegyek pár hónapra mindenképp, de utána fogalmam sincs hogy merre tovább. Három gyerek esetén egy bölcsiben egy oviban egy iskolás illetve hát jövő szeptembertől már kettő iskolás.

Ez azt jelenti hogy a 30 ingyenes órával fizetek 1000 £-ot a középsőre, 1500-at a kicsire, és 200 £-ot a nagyra, amennyiben teljes munkaidőben megyek vissza, hogy valaki vigyázzon rájuk. Ki lehet számolni hogy ez még egy jó keresett esetén is elég sokat visz. Mindezek mellett pedig most hiába nem kapok semmit már a Maternityből, de ugye a fél keresete 50 k felett van, ezért vagy nem merjük a családi pótlékot vagy vissza kell fizetni. Cloud engineerkent és programozokent máshol is kapnánk munkát , ahol valamit vissza is adnak normálisan a befizetett adóból . Szóval nekünk kicsit elegünk van, csak még nem döntöttünk merre. Skócia vagy Németország .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33037) Maxxy10 válasza Alvin_ti4200 (#33035) üzenetére


Maxxy10
addikt

+1
Ha majd lesz pár szabad perced írd majd le kérlek, hogy mennyire volt macerás ebben a Covid időszakban az utazás.
Legutóbb én is kb két éve voltam otthon de három nap Budapest után vissza akartam jönni. Ott rájöttem, hogy nekem elég kb 4-5 nap amíg mindenkit végig latogatok és utána vissza.

------

Én is elkezdtem nézelődni, hogy innen hova lenne érdemes menni. Hollandiára gondoltam csak még körbe kell járnom, hogy mi merre hány méter. Németország nálam nem játszik, nem tudok megbarátkozni a német nyelvvel.

(#33038) tildy válasza Maxxy10 (#33037) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi most voltunk Magyarországon három hónapot.Haza fele olt ott kint a két kisebb gyerekkel teszt nélkül utaztam, akkor hozták be hogy lehet külföldi oltásra és védettségi igazolványt kérni. Megkértem, vittem az összes papírt, simán beengedtek Magyarországon. A könnyebbik rész az ez volt, visszafele kellett 72 h-n belül negatív PCR vagy antigén teszt. Annak Pikk-Pakk megvolt az eredménye, Angliában pedig foglaltam az expert Medicalsnál 2. napi tesztet. Ők voltak az egyik legolcsóbbak, az eredményt úgy se nézi szinte senki, úgy voltam vele, ha esetleg nem érkezik meg a teszt, akkor is a Kreditkártya alapján visszakérem a pénzt. De megérkezett a teszt is, meg az eredmény is. Igazándiból a két út közül szerintem innét Magyarországra az egyszerűbb papír munka szempontjából, passenger locator form se kell.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33039) Picco válasza instantwater (#32798) üzenetére


Picco
addikt

whoops, napi regesz :D

[ Szerkesztve ]

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#33040) Alvin_ti4200 válasza tildy (#33038) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Annyi lesz a változás, mire jövök vissza, hogy pre-departure teszt már nem kell Magyarországon, ha mindkét oltást megkaptad. Én az NHS-től letöltöttem a QR kódos hivatalos igazolást meg PDF-ben megvan lementve a beadott kérelem a védettségi igazolványra, ennyivel minden macera nélkül be kell engedniük Ferihegyen (legalábbis nagyon remélem).

(#33041) ulmikukac válasza Alvin_ti4200 (#33040) üzenetére


ulmikukac
tag

Vidd magaddal a kis papir kartyat amit oltaskor adnak. Tolem ezt kertek ferihegyen meg juniusban hiaba lobogtattam a pdf igazolast.
Most szeptember 2.an viszont keresem a hatarornek a magyar oltasi kartyat es az angol kis papir kartyat erre mondja ahh nem kell eleg ha nalad van. OK, kabare

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Pro bay

(#33042) Alvin_ti4200 válasza ulmikukac (#33041) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nálam van az is.

(#33043) Yeffy válasza Picco (#33039) üzenetére


Yeffy
veterán

de reg lattam mar ezt errefele :DD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#33044) aswyx válasza hellomi (#32998) üzenetére


aswyx
csendes tag

Ha lesz valami en megyek szivesen.

Én vezettem, azt mondd meg, én vezettem?!?

(#33045) moleculez válasza Alvin_ti4200 (#33035) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem / nekünk honvágyam sosem volt. Most már a magyarországi látogatások "rutinja"/ workflowja is kialakult. Igazából jól elvagyunk ott max 10 napig, de aztán már jönnék vissza. Na nem azért mert itt olyan jó, hanem mert Mo-n ilyen nyaralós módban vagyunk, nincs semmink se, aztán egy hét után már uncsi.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33046) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ertem hogy kinden dragul, brexit meg covid, de basszus a hasznalt auto arak ugy elszalltak.

3 eve nemsokkal miutan kijottunk vettunk egy 2007-es Mondeot 1200-ert 70k merfolddel.
Most hale akarnam cserelni valami kategorias ujabbra legyen csak 2012 koruli nagyobb saloon 6-7k lenne kapasbol.
3 ev alatt siman duplazodtak az auto arak

(#33047) GreenGoblin válasza Malibutomi (#33046) üzenetére


GreenGoblin
tag

Az EV árak feljebb toltak mindent.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#33048) Ck. válasza GreenGoblin (#33047) üzenetére


Ck.
addikt

Az is, de elsősorban leginkább az, hogy 2020-ban jelentősen kevesebb új autó értékesítés történt. Mindenesetre érdekes egy helyzet, a néhány hónapja márkakereskedésben vett használt autónk is most többet ér mint amennyiért akkor és ott vettük, de még ők maguk is ugyanannyiért számítanak be, ha vennénk valamit náluk.

[ Szerkesztve ]

(#33049) Malibutomi válasza tildy (#33036) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekunk ez kimaradt.
Mikor kijottunk a lanyok itt kezdtek az iskolat rogton.
Meg mi nem London-ban lakunk az elhetetlen, hanem a Cotswolds-ben.
Itt szerintem a lakasotok arabol kapni 3 halos hazat
Bar a londoni lakas arakat nem tudom de itt egy 3 haloszobas haz 250-tol megkaphato.
Szep kornyek, nyugalom.

(#33050) Yeffy válasza Malibutomi (#33049) üzenetére


Yeffy
veterán

ott laksz? na, akkor nem is vagy messze.
jo kis videki regiok, ezeket nagyon imadom itt. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.