Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) tildy válasza #47053824 (#17050) üzenetére


tildy
nagyúr

Barki vasarolhat kulfoldon mobiltelefont, ahogyan meg is tettek , en csupan a szallito szerepet toltottem be, ok vasaroltak meg, en hazavittem, a jogdijat nem nekem, hanem nekik kell megfizetni.
Mar ha meg kell, ugyanis "Az üres hordozói díjat minden Magyarországon forgalomba hozott eszközök után meg kell fizetni"
Mivel ezek nem otthon lettek forgalomba hozva, ezert masok a szabalyok is.

Igen hoztam, nem kereskedelmi mennyiseget ( azaz nem 4 csik folott), kb 3 alkalommal. Ezek utan termeszetesen az ado meg lett fizetve, leven zarjegyes cigarettakrol van szo. Kulon eladasra soha nem hoztam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17052) #47053824 válasza tildy (#17051) üzenetére


#47053824
törölt tag

A cigit te vetted meg es feltetelezem, hogy nem ingyen adtad a masik felnek, ezert ebben az esetben kereskedtel vele! Tehat adod kell fizetned utanna!

(#17053) Viszlát válasza #47053824 (#17052) üzenetére


Viszlát
addikt

Nahat, ez koran reggel meg is adta az alaphangulatot mara. Ekkora okorseget mar regen olvastam. :DDD hjaj......

A multkor mikor otthon voltam, anyu megkert, hogy vigyek nekik egy kilo kenyeret, es hiaba tiltakoztam, kifizette az arat atadaskor. Ha tudom, hogy adoznom kell, akkor tuti nem megyek bele ilyen ketes uzletbe. :))

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17055) tildy válasza #47053824 (#17052) üzenetére


tildy
nagyúr

Orulnek, ha ramutatnal a jovedeki termekekrol szolo torvenyben arra a pontra, amely alapjan kene. [link]

Nem szarmazott jovedelmem belole.

Itt is van : "Az adójegyen feltüntetett ár

101. § A dohánygyártmány a nem jövedéki engedélyes kereskedelmi tevékenység keretében csak az adójegyen feltüntetett áron értékesíthető, attól eltérni nem lehet."

800 szal alatt nem jovedeki engedelyes, nem kell adot fizetni pluszban utana.

Viszlat: a cigi es alkohol mas termek, 800 szal egyszerre torteno vasarlasa felett bejelentesi kotelezettsege van a boltosoknak az apeh fele. 800 szal egyszerre torteno vasarlasa folott kereskedelmi mennyisegnek minosul, es adozni is kell utana.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17056) Viszlát válasza tildy (#17055) üzenetére


Viszlát
addikt

Tisztaban vagyok vele, mindossze igyekeztem ramutatni az ismerosnel cigit hozok es kifizeti dolog nevetsegessegere. Kicsit tul komolyan veszed a hulyeket ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17057) tildy válasza Viszlát (#17056) üzenetére


tildy
nagyúr

Ertettem en amit mondtal, jot is mosolyogtam magamban rajta. :)
Szerintem szegeny Peter80 azt hitte, mindkettovel "nyereszkedek" , ugy latszik nagyon nem ismer:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17058) eszgé100


eszgé100
őstag

Nem tudjatok veletlenul, hogy ryanairnel vissza lehet-e kerni a repjegy arart, ha avalaki nem tud megsem jonni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17059) Balinov válasza eszgé100 (#17058) üzenetére


Balinov
félisten

Ugy tudom, nincs refund, max at tudod mas idopontra rakatni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17060) zsambek válasza eszgé100 (#17058) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia,

Ez a magyar oldal, de szerintem kint is hasonlók a feltételek. :)

zsambek`

[ Szerkesztve ]

(#17061) eszgé100


eszgé100
őstag

Kosz sracok, max atrakatjuk kesobbre akkor

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17062) Petek válasza Viszlát (#17017) üzenetére


Petek
tag

Emiatt nem aggodnek, en tettem mar be 25000-et is Lloydsba, Magyarorszagrol hozva, es csak a bankosok kerdeztek meg honnan van, en meg mondtam, hogy magyarorszagi haz eladasabol, es soha tobbe senki nem firtatta tovabb a dolgot. Szerintem, ha az ember becsuletes, akkor itt nem akarjak feltetlenul szivatni, mint otthon a nav. Oruljenek neki, hogy en nem kifele viszem az orszagbol a penzt :)

In vino veritas

(#17063) Viszlát válasza Petek (#17062) üzenetére


Viszlát
addikt

Elhiszem, hogy nem volt gondod belole, de en sem a levegobol vettem amit irtam, egyik ismerosom epp most kuzd egy 12000 fontos ugylet miatt az hmrc-vel es ez nem az elso eset amirol tudok. Ha 2013 elott tortent az emlitett eseted, akkor az viszont mindent megmagyaraz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17065) Petek válasza Viszlát (#17063) üzenetére


Petek
tag

Ez meg 2009-ben volt. Valtoztak volna a dolgok?

In vino veritas

(#17067) Viszlát válasza Petek (#17065) üzenetére


Viszlát
addikt

Hja, uj unios iranyelvek meg osszefogas a penzmosas ellen, money laundering act modositasa es egyeb finomsagok tortentek tavaly. Ezek eredmenye az ujkeletu szigorusag.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17070) tildy válasza boatkiller (#17068) üzenetére


tildy
nagyúr

Milyen iranyban? Honnet hova? EU-n belul, kivul?

Magyarorszagrol UK-be max 800 szal.
* Dohánytermékek:
o 800 szál cigaretta
o 200 db szivar, 400 db szivarka,
o 1000 gramm fogyasztási dohány

* Alkoholtermékek:
o 110 liter sör,
o 20 liter köztes alkoholtermék, (likőrök stb.)
o 10 liter alkoholtermék,(tömény)
o 90 liter bor (ebből pezsgő legfeljebb 60 liter lehet)

Amugy en elhiszem, hogy durvan tularazottak a biztositok, es hulyesegeket szamolnak. de erre nem megoldas a biztositasi csalas.

bmw001: te otthon a tomegkozlekedesen is blicceltel? Csak mert tularazott? Vagy nem fizeted vissza a hitelt, mert szemet bank? Kerlek, ne legyen mar a csalas promotalasa itt. Tiltja a PH alapelve is.

Amugy auto biztositassal nem volt dolgom, cserebe havi 140 fontert veszem a haviberletet Londonban. Sok? Sok, mondhatni qrvasok. De eszembe nem jutna bliccelni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17073) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

A biztosítási csalás-nemcsalás témát ne erőltessük tovább! Mindenkinek szíve joga úgy cselekedni, ahogy szeretne, de a nem épp legális dolgokat nem kellene reklámozni!

Köszi :R

Everybody lies.

(#17074) boatkiller válasza tildy (#17070) üzenetére


boatkiller
tag

Milyen iranyban? Honnet hova? EU-n belul, kivul?
Magyarorszagrol UK-be max 800 szal.
* Dohánytermékek:
o 800 szál cigaretta

Köszi ez az. :)

Btw a hozzászólásom miért kerülhetett törlésre?

Csak a véleményem írtam le. Tudtommal semmi kifogásolható nem volt benne.

(#17075) eszgé100


eszgé100
őstag

Tudja valaki, hogy jogositvanyt mennyi ittlet utan lehet angolra kicserelni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17076) Balinov válasza eszgé100 (#17075) üzenetére


Balinov
félisten

tipp szinten, de ha ugy muxik, mint ireknel, akkor elvileg azonnal. Nekem legalabbis rendorok parszor mar mondtak itt, hogy ugye tudom, hogy illene ir jogsit kivaltani, ha mar itt van kocsi,lakcim, kgfb. talan ez segit

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17077) tildy válasza #47053824 (#17050) üzenetére


tildy
nagyúr

Idokozben megkerdeztem az artisjust:

Ha kereskedelmi forgalomba kerulnek a telefonok akkor kell bejelentenem az Artisjusnál, és akkor kell jogdíjat fizetnem. Egyéb esetben nem.

Mivel nem nem hoztam kereskedelmi forgalomba ezeket a telefonokat, igy nem kell fizetnem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17078) tildy válasza eszgé100 (#17075) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, min 185 nap.

Exchange a foreign driving licence
1 Are you a resident of Great Britain?

You’re normally a resident if you have a permanent address in Great Britain that you’ve lived in for at least 185 days.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17079) #47053824 válasza Viszlát (#17053) üzenetére


#47053824
törölt tag

Szomoru latni, hogy "irodistakent" a cigit hozok egy masik tagallamba cimu tortenetet osszehasonlitod a hozzal nekem egy kilo kenyeret a sarki boltbol cimu sztorival. Ez gyakorlatilag az ertelmi kepessegeidet gyonyoruen tukrozi. Egyebkent a kedves anyukadat hulyezd le, feltetelezem, szemelyesen mar nem lenne ekkora arcod a szemembe mondani.

tildy: megkerdezhetem, de most komolyan, hogy miert magyarorszagi torvanyekkel jossz egy olyan esetben, mikor egy kulfoldi orszagba hozol jovedeki termeket??

A hmrc oldalan vilagosan fent van:
"For excise goods such as alcohol and tobacco, there are no restrictions. However you must meet the conditions below:
You transport the goods yourself.
The goods are for your own use or as a gift. If the person you give the goods to pays you in any way - including reimbursing you for any expenses or payment in kind - then it's not a gift and the goods may be seized."

Penzert adtad at a cigit itt, amit mondjuk a repteren megvettel. Ez illegalis!
De ezzel nincs is problema, mindenki csinal kisebb nagyobb stikliket, meg Te is!

(#17080) tildy válasza #47053824 (#17079) üzenetére


tildy
nagyúr

Megkerdezheted.
Mert ket dologban allitottal be csalonak. Az egyik az artisjusos tema, jogos modon a magyar artisjust kerdeztem meg. (egyebkent azota arrol hallgatsz, miota kiderult mellenyultal:) )

A masikrol nem tudtam, de a torveny nem ismerete nem mentesit a betartasa alol, megkeresem a hmrc-t mit kell tennem, jovedeki adot fizetni vagy egyeb.

Mint irtam, szeretek tisztesegesen elni, es nem szeretnem ha barki is azt feltetelezne direkt, tudatosan vetkezem. Nem tudtam errol a kitetelrol a hmrcnel.

Egyebkent sem votl rendszeres a dolog, min 20-25-szor voltam Magyarorszagon az elmult 4.5 evben, ebbol kb 3 alkalommal tortenhetett ilyen.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17081) eszgé100 válasza tildy (#17078) üzenetére


eszgé100
őstag

Koszi

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17082) MPowerPH válasza Barthezz2 (#17073) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem mivel nem Mo.-rol beszelunk, igy egy Magyar forumon nem jelenthet problemat.

Egyebkent a heten csinaltam kis kozvelemeny kutatast ezzel kapcsolatban a melohelyen. Megkerdeztem angolokat, magyarokat, lengyeleket, szlovakokat, mindegyik naciobol 5 embert, 35 ev alatt.
Az 5 angolbol 3-nak mashol volt bejelentett cime a biztositas szerint, mint az eredeti(varoson kivuli, de ahhoz tartozo tanya, nem szemelyes, de csaladi tulajdon), 1 pedig beirta a szomszed garazsat.(-£350, erre emlekeztem, hogy mar tavaly is mondta)
5 szlovakbol mindenki beirta, hogy rezidens az UK-ba szuletesetol kezdve. 1 emberke a kocsibeallo folott levo tetore beirta, hogy zarhato garazs meg pluszban.
5 lengyelbol 4 rezidens szuletesetol(a maredek 1 kint el mar 10 eve, szal neki nem oszt nem szoroz). 1 nem jelentette at magat a council-nal ide, az o autoja papiron 110 km-el arreb van.(evi £1300-bol lett £840)
5 magyarbol 4-en rezidensek szuletesuktol fogva, a maradek egy pedig az lesz, mert jelenleg £2200 a biztositasa egy evre, es nem tudta ezt. 1 kozuluk a szemben levo lakohaz orzott fedett foldszinti parkolojat irta be az auto tarolasara szolgalo epuletnek.(persze oda nem hajthat be, szamozott helyek vannak)

Mindenki vonja le ebbol a kovetkeztetest. De az latszik, hogy naciotol fuggetlenul ott trukkozik az ember, ahol tud, tehat ezzel nem tunteted fel rosszabb fenyben pl. a masik magyart, mint ahogy az itt elhangzott nem egyszer.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17083) MPowerPH válasza tildy (#17070) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Amugy auto biztositassal nem volt dolgom, cserebe havi 140 fontert veszem a haviberletet Londonban. Sok? Sok, mondhatni qrvasok. De eszembe nem jutna bliccelni."

Egyaltalan nem sok. Az autot meg kell venni, +evente biztositas, +road tax. Aztan tankolni kell, szervizelni kell a kopo alkatreszek miatt, neha meg beugrik egy varatlan hiba is. Szoval nem sok az a £140....

Egyebkent ottan nehez lenne bliccelni, nem BP szint. Hozzateszem, mar otthon sem lehet...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17084) concret_hp


concret_hp
addikt

egy hozzávetőleges értéket tudtok arra mondani, hogy mennyibe kerül egy cégnek, hogy mondjuk adjon évi 40 000Ł nettó fizetést? (ugye itthon sem csak a nettó-bruttó különbség amivel többe kerülsz a cégnek)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17085) emvy válasza concret_hp (#17084) üzenetére


emvy
nagyúr

Kb. 60k.

while (!sleep) sheep++;

(#17086) tildy válasza concret_hp (#17084) üzenetére


tildy
nagyúr

listentotaxman
Kb £57000.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17087) emvy válasza emvy (#17085) üzenetére


emvy
nagyúr

Aze' irtam tobbet, mert a legtobb cegnel van egyeb kompenzacio is (pl. matchelik az extra magannyugdijat, stb.).

while (!sleep) sheep++;

(#17088) concret_hp


concret_hp
addikt

hát erre ez jutott eszembe :Y
itthon a br-net arány ennyi :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17089) emvy válasza concret_hp (#17088) üzenetére


emvy
nagyúr

Rosszul mondtam, 64000 tartozik alaphangon 40 nettohoz, mindenfele extra nelkul. Tildy a nettohoz tartozo bruttot irta, de nem szamolta bele az extra munkaltatoi koltsegeket.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17090) tildy válasza emvy (#17089) üzenetére


tildy
nagyúr

Mik vannak meg pluszban, extrakent ?
Mnyp-re tudok gondolni, de alapesetben a brutton felul fizet meg valamit a munkaltato be pluszban az allamnak?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17091) emvy válasza tildy (#17090) üzenetére


emvy
nagyúr

national insurance contribution

while (!sleep) sheep++;

(#17092) tildy válasza emvy (#17091) üzenetére


tildy
nagyúr

De hat az a bruttobol jon le a payslipen is, meg a listentotaxmanen is. En ertek felre valamit?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17093) emvy válasza tildy (#17092) üzenetére


emvy
nagyúr

a munkaltato pluszban fizet

while (!sleep) sheep++;

(#17094) tildy válasza emvy (#17093) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahh, oke, koszonom!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17095) legiaap


legiaap
nagyúr

Szerintetek mennyire lehet biztonságos ez az oldal? Használta esetleg valaki?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17096) concret_hp válasza MPowerPH (#17083) üzenetére


concret_hp
addikt

BP-n némi rutinnal nagyon simán lehet bliccelni, a metrón is :) nekem az utóbb 1 évben szerintem kb. 3x nézték meg a bérletemen a dátumot, amiből 1 éjszakai buszon volt, ahol ugye tényleg egyesével megnézik midnenkiét :U amúgy mivel súlyos pénzekért van diákom, a havi 3xxx ft-ért nyilván veszek diákbérletet, szóval kevésbé rutinból mondom, de sztem pont ugyanaz van, mint 10 éve :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17097) zsambek válasza legiaap (#17095) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia,

En eBayen szoktam unlockoltatni a telefonjaimat! :) Ott van garancia is, hogy tuti megcsinaljak!

Zsambek'

(#17098) Bubee82 válasza MPowerPH (#17082) üzenetére


Bubee82
őstag

Nah. Túl vagyok egy autócserén. Biztosítási hercehurca megvolt :) El kellett döntenem, hogy átvitetem -e a meglévőt, vagy kötök -e újat másnál.

Előbbinél döntöttem. Hibásan. Tanulság: ha találsz egy olcsóbbat, gondolkodás nélkül kösd meg azt.

Option 1: The Insurance Line (új biztosító, két nagy biztosító társaság összeolvadásának eredménye).

Quote = 387 font / év (alapként, kiegészítőkkel kb. 440).

Option 2: Admiral (eddigi biztosító)

Előző autóra 770 font / év (all-inclusive, a tavalyi 1480-ról igazi megváltás volt, ezért is akartam maradni).

Jóhiszeműen online felületen beállítottam a változásokat, az éves futást LEREDUKÁLTAM (!!!) 3000 mérföldre az 5-6000-ről.

Következő reggel jön confirmation, vagyis 2 db. Nem akartam hinni a szememnek: result of changes = outstanding balance 815 font, elosztva a hátralévő hónapokra (9) :Y A másik levél: result of changes = 115 font, amit 20 napon belül ledepositolnak a számlámról :Y

Na itt volt az, hogy tényleg azt hittem felrobban az agyam...

5 fontomba került az a telefonhívás, amivel elküldtem a bánatos francba őket és valami agyatekert módon a 'picsogásomnak következményeként - miután egy pakisztáni vagy indiai közlegénytől átkerültem egy angol kitudjakihez - megszüntették a meglévő biztosításomat (ami nekem a havi 77 fonttal tök megfelelt volna, ha tovább megy, még akkor is, ha találtam jóval olcsóbbat) és egy újat kötöttek. Ennek eredményeként az éves all-inclusive díjam 860 font lett, de 11 hónapra és nem 9-re ugye (10 hónapos, gyorsított biztosításom volt tavaly is). Vagyis a havi díjam 71 font.

Persze egy orbitális félreértés is történt az egésszel kapcsolatban, mert ezek a parasztok egyszerűen képtelen világosan fogalmazni. A confirmation-ből nem derült ki, hogy a 815 font az plusz a már meglévőhöz, vagy egy módosított díj. Mindenesetre így is 90 font lett volna havonta.

Na most érdekes módon a 115 fontos szerződésmódosítási díjat el tudták törölni (illetve maradt, de 49p-re redukálták :DDD ). Ellenben mint minden új szerződésnél, itt is levonták az első havi díjat, mint depositot. Azt már mondanom sem kell, hogy az előző szerződésemnek megfelelően e hónapban már fizettem a szokásos zsoldot. Tehát ebben a hónapban kétszer kellett fizetnem :R ;]

Ha simán úgy döntök, hogy átkötöm magam, akkor megúsztam volna egy kb. 40-60 fontos cancellation fee-vel plusz az új szerződés első havi depositjával, ami legyen 40 font. És utána havi 40-45 fonttal ellettem volna.

Roppant mulatságos, de tényleg :))

Az egyik (angol) kolléga engem is buzdított, hogy hazudjak valamit :)

[ Szerkesztve ]

(#17099) eszgé100 válasza legiaap (#17095) üzenetére


eszgé100
őstag

En a szolgaltatomnal csinaltattam (three), anno 15 fontba kerult, nem kellett megvarni a husegido lejartat. Szerintem ennel hivatalosabb ut nem letezik

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17100) legiaap válasza eszgé100 (#17099) üzenetére


legiaap
nagyúr

Lehet benézek majd a szolgáltatómhoz. Amúgy online megtudják csinálni szerinted?

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.