Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) Alvin_ti4200 válasza Apollyon (#35998) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszi mindenkinek :B

Bubee82: köszi, tudtam, hogy egyszer már megtaláltam ezt a Sole trader dolgot, csak régen volt és rossz kulcsszót használtam :R

Apollyon: hivatalosan nem tube station, bár én is annak hívom :) Tottenham Court Road (Elizabeth Line).

moleculez: Porsche-vel terveztem járni, szóval nincs gáz :K

(#36002) rgqjx válasza Tufa_ (#36000) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Szerintem:
Arról a childcare vouchers-ről van szó, amit 3-4 éve megszüntettek. Aki nem lépett ki, vagy cserélt munkahelyet, az még tudja igényelni. A megszüntetés tudtommal annyit jelentett, hogy kivezették, tehát nem lehet újonnan belépni.

A tax free childcare pedig az állami verzió, ami felváltotta az előzőt. Itt egy gov-os oldalon befizetsz egy összeget, az állam hozzácsapja a +20 vagy 25 százalékot és ebből az emelt összegből tudod kiutalni a pénzt azoknak, akiknek lehet.

Tldr
Ha eddig nem volt childcare vouchers-ed, akkor már nem is kesz.

[ Szerkesztve ]

(#36003) tildy válasza Tufa_ (#36000) üzenetére


tildy
nagyúr

Már elég régóta van. Évi max 2000-ad az álla, negyedévente 500 a max, a befizetésed 25%-a( ha 1000-t fizetsz be , akkor 250).
Feltételei vannak , mindkét félnek dolgoznia kell.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36004) tildy válasza Alvin_ti4200 (#35995) üzenetére


tildy
nagyúr

Hasonló dologra ( szinten fotózás ), Esmein ltd-t csinált .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36005) instantwater válasza tildy (#36004) üzenetére


instantwater
addikt

Én is ltd-t csináltam szoftverfejlesztésre, bár nekem ez már főállás, nem mellékes, de az első 1 évben mellékálláskként üzemeltettem.
Sokkal több mindent lehet leírni az adóból.

Abgliában nem túl drága egy ltd, hiszen akár 1 font tőkével is megnyitható, de persze ez csak akkor éri meg, ha van legalább néhány ezer font éves bevételed, mert a könyvelőnek is díja van (havi 100 font körül) plusz biztosítás (50-60 font, attól függően mi, milyen szinten kell).

Könyvelőt érdemes fizetni, mert ltdként van egy csomó jelentési kötelezettség a HMRC és Companies House felé.

Persze elsőre én beleszaladtam egy olyan könyvelőbe aki a havidíjáért is képes volt lekésni néhány határidőt, amit ingyen is lekéshettem volna nélküle :W
Reméljük az új könyvelő pontosabb lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#36006) Bubee82 válasza instantwater (#36005) üzenetére


Bubee82
őstag

Tudom javasolni a Szabo Evat: [link] (neked is Alvin_ti4200)

Evekig konyveltek nekem es inteztek a self-assessmentet.

[ Szerkesztve ]

(#36007) zone válasza instantwater (#36005) üzenetére


zone
őstag

Mellékesre nem olcsóbb az online könyvelés? freshbook, quickbook, xero stb

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#36008) instantwater válasza zone (#36007) üzenetére


instantwater
addikt

Az csak program. Ha kérdésed van, hogy mit lehet, és mit nem, arra jobb egy ember mint a google.

(#36009) instantwater


instantwater
addikt

Autóguruktól kérdezném, hogy mennyire red flag, ha egy használtautó kereskedésben lévő autón 1.5 hónapja nincs tax?

Megnézni nem lehetett még, mert állítólag nemrég érkezett fényezik a lökhárítót.

A 1.5 hónapja lejárt tax az azt jelenti, hogy az utolsó tulaja akkor adta el.
Hol volt akkor ilyen sokáig az autó?
Soknak számít-e ez egy viszonylag nagy kereskedőnél?

(#36010) aero. válasza instantwater (#36009) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ezt erősen befolyásolhatja az autó típusa. De összességében nem annyira kiemelkedő időtartam.

(#36011) instantwater válasza aero. (#36010) üzenetére


instantwater
addikt

Ford Galaxy
1.5 hónap nem sok úgy, hogy benne áll kb 20000 fontjuk, hirdetik Auto Traderen, de tesztvezetni és megnézni/megvenni még nem lehet?

(#36012) aero. válasza instantwater (#36011) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Valószínűleg aukciós autó volt, remélhetőleg a hibáit javítgatják.

(#36013) Bubee82 válasza instantwater (#36011) üzenetére


Bubee82
őstag

Amig nincs az utakon, addig csak egy felesleges kiadas. Gondolom hulye lenne a kereskedes fizetni extra koltseget a semmiert. A telephelyen barmeddig lehet tax nelkul szerintem, mivel nem public terulet.

Barmikor vettem kereskedesbol, mindig a procedura resze volt frissen taxoltatni az autot mielott kigurult az utra.

[ Szerkesztve ]

(#36014) instantwater válasza Bubee82 (#36013) üzenetére


instantwater
addikt

Ez mind rendben van, de megéri benne parkoltatni a pénzt ilyen sokáig?
Nem kimondottan a tax hiánya, hanem az időtartam ami kérdéseket vet fel bennem.

Most hívtak, hogy hétvégén meg lehet nézni.
Tehát mostantól nézegetik élőben a vevők.

[ Szerkesztve ]

(#36015) moleculez válasza instantwater (#36014) üzenetére


moleculez
veterán

Ahogy fentebb mondták, valszeg a hibáit foltozgatják. Nekünk a családban volt egy hasonló eset: egy 2018-as Focus átvétel után 3 héttel elkezdett köhögni. (long story short: hengerfejes volt, és a 100+ pontos RAC checken is átcsúszott így :U ) Hordoztuk a dealerhez vissza, majd kaptunk egy csere autót. 2 hónapig az volt nálunk, majd elálltunk a vásárlástól. Ők gondolom kivonták a forgalomból (SORN), mert pár hónap múlva még mindig nem volt rajta tax. A dealerrel amúgy jóban vagyunk, nála is maradtunk "becserélni", normálisan elintéztek mindent, amire becseréltük arra kaptunk 1 év AA-t, meg 6hónap a TAX-ot is ők fizették. (nem nagy összegek, de a gesztus).

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36016) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Wise: :D

Unfortunately, operating our service in Hungary has become more expensive over the past few months due to fluctuations in the exchange rate and a new local tax in Hungary. We need to raise our fees to cover these new costs.

We know that this isn't great news, and we're sorry about that. We'll bring our fees back down as soon as we can.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#36017) Tufa_ válasza instantwater (#36014) üzenetére


Tufa_
aktív tag

£15000ert vett autot tartani ket honapig majd eladni £20000ert? Szerintem not bad :)
Ahogy fentebb irtak, tax nem kell amig telepen all, es nem minden auto eladhato 2 nap alatt

[ Szerkesztve ]

(#36018) Yeffy válasza G.Zs. (#36016) üzenetére


Yeffy
veterán

rohadtul orulok neki. idiotisztan ujra akcioban. :(((
emailben kuldtek? en meg nem kaptam semmi ilyesmit.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#36019) Beaumont válasza Yeffy (#36018) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Emailben igen. Nekem is megjott... :(

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#36020) instantwater válasza Tufa_ (#36017) üzenetére


instantwater
addikt

Ez mondjuk igaz, de ez idő alatt senkinek sem volt lehetősége megvenni, mivel fizikailag a dealer tároló telephelyén volt az autó.

Ez hol érte meg nekik?
Ha pedig ekkora a profit rajta miért nem volt lehetőség ezidő alatt testdriveolni?
Miért "rejtegették"?

Túlgondolom?

[ Szerkesztve ]

(#36021) Tufa_ válasza instantwater (#36020) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Tul. A £5000 profithoz ido kell amig elerheto. Lehet javitottak, lehet alkatreszre vartak, lehet nem volt eleg ember, vagy epp korabbi autokat adnak el. Ne ugy nezd hogy £20k all benne. Ugy nezd hogy hany autot adnak el havonta es hanyat tudnak felkesziteni eladasra. Ha minden honapban 100 auto megy el, de mindegyik 2-3 honapot all ott, akkor kovetkezo honapban is 100 auto fog elmenni, 100 be a kereskedesbe amire megint 2-3 honapot kell varni mire elmegy.
Mas teszta pl Cazoo vagy motortrader ahol a profit egy atlag auton £500 korul van (ez inhouse es outsourced szervizeles, szallitas, etc utan) de naluk is az atlag atfutasi ido 2.5-3 het egy autora. Interjuztam hozzajuk iden. Cazoo atlag 250 autot ad el naponta.

[ Szerkesztve ]

(#36022) instantwater válasza Tufa_ (#36021) üzenetére


instantwater
addikt

Ok, köszi.

Cazoot egyelőre kilőttük.
Ugyan elég meggyőző a vonalzóval lefényképezett sérülés bemutató, de ha valami mégsem tetszik, akkor macerás visszaküldeni, és a part-exchange sem világos, hogy hogyan mérik fel és hogyan viszik el a régi autót.

[ Szerkesztve ]

(#36023) Tufa_ válasza instantwater (#36022) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Szerintem Cazoo akkor viszi a cseret amikor hozzak a tied. Itt angliaban nem szaroznak annyit mint pl otthon gondolnam, foleg a nagyok, ahol szazaval, ezrevel mennek el autok havonta, nincs miert.
WBAC pl anelkul vesz autot hogy kiprobalja es siman csak kulso alapjan becsulnek kb 15 perc alatt..
Becslesre/eladasra a Cazoonak egy eleg komplex, automata program van ami figyelembe vesz valami kismillio kulonbozo adatot. £25 milliot fizettek a Cazanaert is hogy tovabb fejlesszek ami mar korabban is volt a cegnel.. [link]

(#36024) moleculez válasza Tufa_ (#36023) üzenetére


moleculez
veterán

WBAC az annyira "hatékony", hogy 800£ (!) akartak adni egy olyan autóért, amit 3k-ert adtam el amúgy. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36025) Tufa_ válasza moleculez (#36024) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Mostanaban en is eszrevettem. Kivancsisag keppen az Ioniq 5 Ultimate, RWD, full spec-unket £38000ra ertekeli, £48k-s listarra, ugy hogy ezek jelenleg ilyen £50-52k korul mennek el a masfel eves varolista miatt. Masnak hasonlo Ioniq 5, 1 honappal oregebb, 1200 extra merfold es a ket opcionalis extra nelkul (£1500al kevesebb listaar) £44500 ertekeles..

(#36026) instantwater válasza moleculez (#36024) üzenetére


instantwater
addikt

Látatlanban ennyit tutira megért nekik :DDD .
Ezért kerülöm az ilyet :U .

(#36027) moleculez válasza instantwater (#36026) üzenetére


moleculez
veterán

várjá' mi voltunk vmi konzultáción (egy konténer office egy Tesco parkolóban) , személyesen megnézte egy szagértő. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36028) Ck.


Ck.
addikt

Ha már autó téma… ha valaki nyugodtan akar aludni, akkor érdemes a Toyota és Lexus háza táján szétnézni a használtpiacon is, a kiemelkedő 10 év / 100 000 mérföld garancia mellett nálam más már nem igen rúghat labdába. Legutóbb 2 éves BMW-vel, valamint egy 3 éves Mercedesszel annyit sz*ptam, hogy arra nincsenek szavak.

(#36029) Beaumont válasza Ck. (#36028) üzenetére


Beaumont
aktív tag

BMW-vel en is rengeteget... Soha tobbet. Viszont az Audi 6 eve szolgal rendesen (kopp-kopp-kopp).

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#36030) moleculez válasza Ck. (#36028) üzenetére


moleculez
veterán

Nekünk Nissannal vannak jó tapasztalataink (első autóm egy Note, most egy Pulsar) :K ez utobbinál 90k miles az ablakban, de a kötelező szervizen, kopó alkatrészeken kívül nem látott még szerelőt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36031) instantwater válasza Ck. (#36028) üzenetére


instantwater
addikt

Wow, már 10 év?
A mostani 2012-es Aurisunkra csak 5 év volt gyárilag.

Vennénk újra Toyotát, ha lenne akkora méret mint az S-Max/Galaxy.

A bömös az csak jampizásra van, és drága fenntartani.
És még gyárilag index sincs benne :DD .

(#36032) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Mini-budget: What it means for you and your finances

A lényegesebb dolgok:

- the basic rate of income tax (which applies to people who earn between £12,571 to £50,270) will fall from 20% to 19% from 1st April 2023. Aki legalább 50270 fontot keres évente, annak 377 fonttal nő a nettó éves fizetése.

- the 1.25% rise in National Insurance will be cancelled on 6 November 2022 (visszatérünk a 2022 előtti adókulcshoz).

- the government has announced a cut to stamp duty, the tax paid when people buy a property in England and Northern Ireland. The threshold at which the tax falls due has been raised to £250,000 from its current £125,000 level. Meanwhile the threshold for first-time buyers has been increased from £300,000 to £425,000.

A bejelentések után az angol font ijesztő zuhanásba kezdett, a befektetők azt árazzák, hogy ez az egész nettó negatív hatással lesz a gazdaságra és/vagy nem fogják tudni kivitelezni.

Ma 22%-kal kevesebb dollárt kapunk a pénzünkért, mint egy évvel ezelőtt. Hu-szon-ket-tő. Agyrém.

Sterling has extended falls against the dollar and is now heading towards $1.10. It was around $1.12 before Kwasi Kwarteng started his announcement.

Jane Foley, currency strategist at Rabobank, says that investors are "worried that some of these tax cuts that have been announced aren't going to be fully funded [and] that will result in a large amount of debt at a time when the Bank of England is going to be selling some of its holdings of UK government debt".

She said: "‘I know some of our clients are certainly panicking."
Foley added: "I think this government does need to provide a lot more reassurance that it does have fiscal sensibility in order. This is not the message that's come across this morning."

[ Szerkesztve ]

(#36033) callmeakos válasza Alvin_ti4200 (#36032) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Egész nap ezen agyaltam, de egyszerűen nem fogom fel, hogy ennek a döntéssorozatnak mi a maszatos értelme van. A brit gazdaság romokban, erre meg bejelentenek egy olyan adótörvényt ami nemhogy segítene azon, de még ront is az egészen.

Vicces, hogy bent a munkahelyen majdnem mindenki ujjongott, hogy húdejó hogy jövőre nemhogy több taxot kell fizetni, de még valamennyivel kevesebbet is. Én voltam az egyedüli, aki azt mondta hogy ezzel várjatok még egyet kettőt, mert egy ez úgy full logikátlan, ahogy van, és még visszanyalhat a fagyi.

All→M8

(#36034) Yeffy válasza Alvin_ti4200 (#36032) üzenetére


Yeffy
veterán

privatra tudnal valaszolni? :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#36035) BÁ Nutrition válasza Alvin_ti4200 (#36032) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]
azert durva h ilyen minimalis valtozasoknak mennyire komoly kihatasa van. en remeltem h felemelik 80k-ra a 20% adot, ehelyett jott ez a nesze semmi fogd meg jol.
nyilvan a font gyengules hazavagja mindket hatast, de ez ezek nelkul is megtortent volna. 1,15re covid alatt is beesett(2020)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36036) FeRkE


FeRkE
őstag

Liz ellen ekezdtek gyulni a no confidence alairasok ha igazak a hirek. :D

(#36037) Alvin_ti4200 válasza FeRkE (#36036) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Már pénteken is lehetett ilyeneket hallani, szerintem még én se tudnék ilyen gyorsan megbukni :N

Would scrapping mini-budget help increase pound?

We reported earlier that our colleagues on the News Channel were going to host a 'Your Questions Answered' - well, that's happening now.

One of the questions is from Rory, who asks why the government isn't going back on its tax-cutting mini-budget if the markets don't like it. We wouldn't need to borrow as much then, so wouldn't that able to stabilise the pound, he asks.

Patrick Reid, an expert in global currency markets, says simply that the answer is no. The damage is already done - "in a market sense". The trust - between the markets and government - isn't there at the moment, he adds.

***

Some UK lenders have taken new mortgages off the table in response to turmoil in British funding markets.

Halifax, the UK's largest mortgage lender, says it will temporarily withdraw all mortgage products that come with a fee.

"As a result of significant changes in the cost of funding, we're making some changes to our product range," a Halifax spokesperson said in a statement.

Halifax, part of Lloyds Banking Group, says there will be no change to its product rates and that it continues to offer fee-free options at all product terms and loan-to-value levels.

Virgin Money says it is temporarily withdrawing all mortgage products for new customers at 20:00 BST, according to an email sent to brokers.

Skipton Building Society has taken its new mortgage business product range off the market with immediate effect, it told brokers in an email.

(BBC)

(#36038) FeRkE válasza Alvin_ti4200 (#36037) üzenetére


FeRkE
őstag

Remek hirek :(

[ Szerkesztve ]

(#36039) Snoop-y válasza Alvin_ti4200 (#36037) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez mar csak azert is jo lesz mert ennek egyenes kovetkezmenye az ingatlanarak/berletidijak emelkedese.

Ha emelik a kamatokat azt nem a landlord fogja kifizetni hanem aki berli az ingatlant...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#36040) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

(#36041) moleculez válasza Alvin_ti4200 (#36040) üzenetére


moleculez
veterán

A (meglepően intelligens) kommentek közt a key takeaway: "privatise profit, nationalise loss". :U És sajnos ez megy...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36042) Alvin_ti4200 válasza moleculez (#36041) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Van benne valami mondjuk, az tény. Kíváncsian várom, visszavonják-e bármelyik pontot az előterjesztett javaslat csomagból.

(#36043) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36044) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Ez gyors volt (és szvsz nagyon helyes, mert a logika mögötte eleve hibás).

"Chancellor Kwasi Kwarteng says the government is abandoning its plan to abolish the top rate of income tax for the highest earners."

(#36045) Yeffy válasza Alvin_ti4200 (#36044) üzenetére


Yeffy
veterán

csak a political backlash miatt vontak vissza, semmi masert. van ott meg epp eleg bad policy. csepp a tengerben.

nem mellesleg a kovetkezo aranyos kis szines, h allitolag tobb haverjuk shortolgatta a fontot, akik be voltak avatva, h hogy fogjak rangatni az arfolyamot az elszabadult agyugolyo bejelenteseikkel.
vajon lesz-e evvel kapcsolatban (is) nyomozas? a kerdes termeszetesen koltoi.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#36046) Ck.


Ck.
addikt

Sziasztok,

Kíváncsi vagyok mit gondoltok. Egy igazságtalannak tartott, nem kitáblázott helyen kapott magyarországi parkolási bírságot a nyár folyamán hazalátogatásunk során nem fizettem be. (Fényképes bizonyíték rendelkezésre áll a tábla hiányáról.)

Lényeg a lényeg, megtaláltak az angol rendszám ellenére az angol címemen vmi itteni behajtási cég segítségével.
Kérdés, meddig mehetnek el, ez egy magyar vagy angol incidensnek számít és be tud-e kerülni az itteni credit fájlomba ha továbbra is ignorálom ezt a magyar parkolási bírságot? Valakinek van-e hasonló tapasztalata?

(#36047) moleculez válasza Ck. (#36046) üzenetére


moleculez
veterán

A behajtó céggel ne faradj, azok orkok, csak be akarják szedni a pénzt, amivel meg vannak bízva. Egy dologra hallgatnak, ha a megbízójukkal egyezkedsz, majd azok elengedik. A legkönnyebb az, ha befizeted, és utána állsz bele a parkolási társaságba és kersz refundot. (Természetesen a teljes összeget amit a behajtónak fizettél, ami jóval tobb mint az eredeti).

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36048) zone válasza Ck. (#36046) üzenetére


zone
őstag

Credit score-ra hatás ttól függ, hogy kinél van a tartozásod vagy a magyar behajtó cégnek van-e szerződése az ittenivel.
Ha eladták a tartozást, a parkolótársasághoz már késő menni.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#36049) Ck. válasza zone (#36048) üzenetére


Ck.
addikt

& moleculez:
Igazából eredetileg 4000 valahányszáz forint volt, most pedig huszonpár fontról van szó, nem igazán értem, hogyan kinek éri ez meg Magyarországon, megbízni vkit ekkora összegért. Talán az egész procedúra többe kerül nekik.
A levélen vicces módon a magyar parkoló társaság fejléce és címe szerepel, majd alatta a megbízott angol behajtási cég adatai.
Továbbá a levél azt is tartalmazza, hogy "the provided information based on external source, if you believe there's been a mistake please contact us...blabla")
Hmm...nem az összeg miatt csinálom, csak maga az elv ami alapján kaptam a mikulás csomagot. Akkor ez volt a legkisebb bajom, nem foglalkoztam vele, temetni mentem haza, nem veszekedni. Mellékesen megjegyzem, rengeteg ügyet kellezt intézni és naponta rengetegszer kellett parkolni, mijdog fizettem is tisztsségesen, amennyiben ki volt táblázva... amúgy német gondoltam volna amúgy, hogy EU után is kiadják az adatokat. Nagyon meglepett. Ténylegesen lehet belőle UK-tartozás?

[ Szerkesztve ]

(#36050) Snoop-y válasza Ck. (#36049) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ennyi penzert kavarni szerintem total felesleges. Nyeld be oszt jovan :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.