Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) tildy válasza MPowerPH (#18198) üzenetére


tildy
nagyúr

Az ismerosi korom nagyon nem. Igaz , mi inkabb 30-as korosztaly vagyunk, akik kb 18-20 evesen kirepultek otthonrol, felkerultek pestre, kollegistak voltak satobbi.

Viszlat: legiaap csak a penz miatt van itt, mar mondta, utalja UK-t , mint a....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18202) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Ha Kínából rendelek egy klón telefont Angliába akkor mennyi az esélye,hogy nem fogják meg a vámon? :F

[ Szerkesztve ]

(#18203) fojtviki válasza #82471168 (#18202) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem akarok nagy hulyeseget irni, de ugy tudom, hogy a tax-et itt a posta intezni. Tehat kb 100%, hogy kell fizetni. Bar lehet, hogy nem jol tudom.

(#18204) Balinov válasza #82471168 (#18202) üzenetére


Balinov
félisten

esetleg nezd meg az angol amazonon, ott is eleg sok kiani telot latni, viszont ami parat neztem, ott angliabol jott volna (amazon marketplace-s)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18205) tildy válasza Balinov (#18204) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha angol amazonon vasarolsz, hiaba jon azsiabol a cucc, nekem nem szamoltak vamot ra:)

Amugy rajtam kivul innet reszt vesz meg valaki a londoni tfl contactless pilotban ?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18206) Viszlát válasza #82471168 (#18202) üzenetére


Viszlát
addikt

Mekkora ertek? 270 fontos dashcam atjott gond nelkul, de persze lehet, hogy csak makom volt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18207) #82471168 válasza Viszlát (#18206) üzenetére


#82471168
törölt tag

Max 150fontos lenne az aru. Az is atjon siman?

(#18208) Ck. válasza tildy (#18201) üzenetére


Ck.
addikt

Miért, van aki magyar létére nem a pénz miatt van a hazájától távol?
Nincs annál szomorúbb, mint amikor egy pár itt kint ragad, aztán pár év múlva már a gyereknek az angol lesz az anyanyelve. Bármennyire is szar az otthoni munkaerőpiac, azért a gyerekem helyett én biztosan nem dönteném el, hogy a hazájában nőjön-e fel, vagy nem.

(#18209) emvy válasza #82471168 (#18202) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem levamoltak egyszer egy polot (!!). Szoval szerencse kerdese.

while (!sleep) sheep++;

(#18210) emvy válasza Ck. (#18208) üzenetére


emvy
nagyúr

Kulfoldon felnovo gyerek a legritkabb esetben fog jol beszelni a szulei anyanyelven egyebkent (mivel a kifejezesek eleg nagy reszet nem a szuleinktol tanuljuk).

while (!sleep) sheep++;

(#18211) tildy válasza Ck. (#18208) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, vagyunk paran, akik nem a penz miatt indultak el kulfoldre :-)

Korabban mar irtam, az otthoni sogor-koma-jobarat mutyizasbol, abbol , hogy az emberek jo resze kiskapuzni probal, abbol lett mocskosul elegem.

Sok oka van, hogy nem szandekozunk hazamenni, akkor sem, ha a gyerek itt ( vagy Svedorszagban, vagy Ausztralisaban, vagy Hollandiaban vagy ki tudja hova vet az utunk) no fel.

A hazajat majd megvalasztja maga ( marmint a gyerek) . :U Magyar identitast/ szarmazast persze tolunk kap, de a tobbi az o dolga.

Peldaul az alapjan, amit ket hete itt a korhazban ateltem, bizton mondhatom, hogy pl. nagyon nem szivesen szulnek Magyarorszagon.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18212) Ck. válasza tildy (#18211) üzenetére


Ck.
addikt

Igazat adok pár dologban, az egészségügy is egy kalap sz@r otthon, de azért az angol se különb sokkal.
Lassan már szívinfarktushoz is appointment kell, különben jöhet érted a kaszás, mert a kutya nem fog megvizsgálni. Kollegámat jó pár hónapja fél órán át győzködte az ügyeletes telefonos kiasszony, hogy nem kell oda orvos, se mentő, se semmi, elég az otthoni kúra, egy hirtelen jött köhögési roham és heves mellkasi fájdalom ellenére. Biztosan megfázás, tea és paracetamol. Mint kiderült pár órával később, kisebb szívrohama volt. Szerencsére nem történt komolyabb baj, de nem az angol egészségügynek köszönhetően.

[ Szerkesztve ]

(#18213) tildy válasza Ck. (#18212) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem "csak" belso verzesem volt ket hete, 3 nap korhazi tartozkodas, de abszolut elegedett voltam a normal nhs ellatassal ( hirtelen kellett lepni , nem volt eszben/ido sem telefonalgatni a maganbiztositassal kapcsolatban). A GP mas teszta.

Pedig London egyik legszegenyebb keruletenek egyik korhazaban voltam. Ket orankent vernyomas es lazmeres, abszolut nem feltem, pedig nalam rendesen van korhazpara.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18214) Viszlát válasza tildy (#18213) üzenetére


Viszlát
addikt

Amellett, hogy halistennek jo kezekben voltal, sajnos nagyon nem ez az altalanos. Egyik ismerosomet mult heten ugy megkinoztak a 24 hetes ultrahang soran, hogy szo szerint kek-zold lett a hasa. Allitolag azert mert nagyon forgolodott a baba... Panaszt tett, tegnap volt meghallgatason es a korhaz felajanlotta neki, hogy a vip reszlegen latjak el ezentul, ha ejti az ugyet.

Sajnos ilyen sztoribol van a tobb, az angol kollegak kozul tobbtol is hallottam, hogy atmennek Irorszagba szulni az itteni viszonyok miatt.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18215) tildy válasza Viszlát (#18214) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem otthon csak rossz tapasztalat volt korhazban. Felre akartak kezelni, nem akart felvenni kiszaradassal, belszukulettel, ugy, hogy eszmeletvesztes is bejatszott, csak mert nem mento vitt be, hanem a kb 2-300 meterre levo kolibol villamoson vittek be.... Masik korhazban masik doki ajdnem felnyitott mehen kivuli terhesseggel , majd fel oraval kesobb vakbelgyanuval, szinten belszukuletnel... Meg szrencse, hogy idoben jott a rntgenkep.

Lehet szerencsem volt. Lehet nem. Egyelore fizetem az NI-on felul pluszban is egy helyre az egeszsegugyi biztositast.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18216) Viszlát válasza tildy (#18215) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha egyeni tapasztalatokrol beszelunk az mas teszta, abbol ugye nem bolcs altalanositani. Nekem pl egy vakbel es egy serv mutetem volt otthon es semmi gond nem volt egyik esetben sem.

Az is arulkodo lehet, hogy komoly ceg ajanlataban mindig ott a private healthcare, anelkul eselytelen jo szakembert megfogni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18217) tildy válasza Viszlát (#18216) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze, parome biztositott volna engem is ( ha fizetunk havi 60 fontot) , de szetneztem en is, es volt hasonlo arban jobb ajanlat is.

Ha vegre bekerulunk teljesen az "anyaceg" ala, akkor jarni fog, addig csaka nyugdijhoz valo pluszhozzajarulas van.
Egyre jobban vonnak be bennunket, es mint tudod, nem kis ceg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18218) Viszlát


Viszlát
addikt

Jut eszembe, ezt ma kaptam egy fejvadasz ismerostol. Ha valakit erdekel, priviben adok emailt meg teloszamot.

I have a client in York who is looking for a 2nd/3rd line Support Engineer to join their team on a permanent basis. The salary on offer is up to £25,000 along with the use (and paid fuel) of a company vehicle (full drivers licence essential). Other perks are a company laptop and a mobile phone for work and personal use.

The position will be with an IT Support company, therefore all round IT skills and knowledge will be required. The company are expanding and are looking for someone to join their team long term and help to develop the company, possibly joining the management team in the future.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18219) Balinov válasza Viszlát (#18214) üzenetére


Balinov
félisten

na az irorszagi szulesre kivancsi lesze. 1-2 heten belul majd tudok elsokezbol infot adni.

amugy sajat, nem forumos uk-s ismerosoknek sincs jo tapasztalata az UK HC-rol, pedig az egyik NHS-es korhazban nover.. ir meg olyan amilyen. fizeted az itteni TB-t, de GP vizit dij 55-60€, amit ha van private insurance-d, ev vegen vissza tudsz claimelni, ha meghaladsz egy x osszeget, amugy buko.

Par honapos terhesen a Veranak vasarnap ejjel ugy bedurrant az epeje (sweet chilli szosz rulz!), hogy 10kor fel kellett hivni a D'Doc-ot, mondta,hogy inkabb menjunk be az A&E-re. 10perc kocsi, fizetos parkolo a korhazban es mikor megtudtak, hogy nincs GP beutalo, mindjart mondtak, hogy akkor 100€..kifizettem, de azert dunnyogtem a novernek, hogy ilyen elbaszott renszer, 6 eve fizetjuk rendben a PAYE-t, PRSI-t, ilyenolyan government levy-ket, erre az A&E-n fizetni kell?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18220) emvy válasza Balinov (#18219) üzenetére


emvy
nagyúr

Sok sikert es kitartast az anyukanak! :) Elso gyerek?

Itteni szuleszeti klinika:

Nemeto-ban egyebkent eleg elterjedtek az un. szuleteshazak, azaz olyan helyek, ahol nem korhazi korulmenyek kozott szulhetnek a nok. Elsodleges elonyuk a nyugalom (bar egyre tobb korhazban tamogatjak ugyanezt a hozzaallast), tehat nem problema, ha akar 20 orat is vajudik az anyuka -- van nagy kad, lehet aludni, maszkalni, satobbi. Hollandiaban a gyerekek 90%-a korhazon kivul szuletik (vagy valami ilyesmi a szam, nem emlekszem teljesen pontosan). Ez egy magyarnak nagyon fura, mert otthon meg mindig kvazi betegsegkent kezelik a szulest/terhesseget, tehat ugy kezelik a szulo not, mint egy beteget, de szerencsere nyugatabbra (meg keletebbre) egyre jobban terjednek a termeszetesebb szulesi formak.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#18221) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pentester / Linux admin állást nem tud vki Londonban?

https://www.coreinfinity.tech

(#18222) Balinov válasza emvy (#18220) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi, koszi Emvy, igen, elso gyerkoc!

Mienk nem annyira puccos, bar a tobbi dublini szuleszet kozul ennek van a legjobb hire (jo ertelemben)

mi a semi-private reszben fogunk szulni, ceges privatbiztositasom dob bele valamennyit (1/4-et) de meg igy is tobb, mint kettonk utolso otthoni netto fizuja volt. Modern felszerelesuk van, qrva jo midwife consultant (lekadereztem, ir area sales manageremnek egy kozeli ismerose, mint kiderult), parkolas kicsit cinkes leven Dublin 2 belvaros.

Nemetekrol nem hallottam, de baratomek (Nickelsdorfban elnek) tavasszal szultek, Bruck-ban, azt mondta, szo szerint kinyaltak a segguket, olyan szintet kaptak alap osztrak TB-vel. Sracnak pedig van hasonlitasi alapja, neki az anyukaja egeszsegugyi dolgozo Gyorben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18223) emvy válasza Balinov (#18222) üzenetére


emvy
nagyúr

Nagyon jo, gratulalok -- bevallom, en nem tudtam elkepzelni, hogy ferfikent mi az erdekes egy kisbababan, de most ugy latom, hogy kb. a vilag legjobb dolga.

while (!sleep) sheep++;

(#18224) emvy válasza sh4d0w (#18221) üzenetére


emvy
nagyúr

Konkretan tele van London ilyesmivel, ha tenyleg ertesz a Linuxhoz (including virtualizacio, esetleg build rendszerek, stb.), akkor csak kuldd el a CV-det egy allaskozvetitohoz, es varj.

while (!sleep) sheep++;

(#18225) tildy válasza Balinov (#18219) üzenetére


tildy
nagyúr

Ketszer mentunk A&E-re, mikor bekerultem, egyszer sem kellett fizetnunk.

Mint irtam, korabban rossz elmenyeim voltak korhazakkal kapcsolatban, nogyogyaszokkal kapcsolatban meg aztan vegkepp, ezert is orulok, hogy relative siman mentek a dolgok, elmondtak mindent, es a legfontosabb : NEM ALAZTAK MEG.

Abszolut tamogatoak voltak, abszolut segitokeszek. Vegul a GP-nel is 20 percet toltottem, es o is abszolut egyutterzo volt.

Esmet sajnalom nagyon, olyan boldog volt ket napig. :B :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18226) fojtviki


fojtviki
senior tag

Esetleg, ha valaki soforkodni akar Londonban az irjon. Parom ma kapott uzenetet, hogy fizetnek ha kuld sofort:) Szoval biztos kell nekik az ember. Gyakorlat nem szukseges.

(#18227) Balinov válasza tildy (#18225) üzenetére


Balinov
félisten

aterzem a helyzetet, sajnos tobbszor is megtapasztaltuk kb ugyanazt, amire gondolok, hogy tortent veletek.

amugy ez irorszag, ir egeszsegtelenugy...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18228) tildy válasza Balinov (#18227) üzenetére


tildy
nagyúr

Majdnem tokeletesen rahibaztal, csak aprobb elteres van, igen. Az eselyek kicsit csokkentek, de majd belehuzunk :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18229) Balinov válasza tildy (#18228) üzenetére


Balinov
félisten

helyes, helyes, egy nagy kalappal! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18230) Wyco


Wyco
tag

Megjott az uj monitor...32"...:) [link]

Régi eladó ugyanitt, 23"-as Dell...

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18231) Gyick válasza Wyco (#18230) üzenetére


Gyick
őstag

ez inkább tv b..szod :DD

[ Szerkesztve ]

(#18232) Wyco válasza Gyick (#18231) üzenetére


Wyco
tag

Majd megszokom...egyebkent meg nincs tv-m. :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18233) eszgé100 válasza Wyco (#18232) üzenetére


eszgé100
őstag

ha lenne tv-d, akkor elég lenne egy 15"-os is :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18234) Gyick válasza Wyco (#18232) üzenetére


Gyick
őstag

még a végén tv adót kell fizetned utánna :))

(#18235) Viszlát válasza Wyco (#18232) üzenetére


Viszlát
addikt

A martir... "Majd megszokom"... :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18236) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Van itt valakinek tapasztalata samsung service ugyben? A note 3 kijelzoje beegett, nincs meg 1 eves sem. Carphone warehouse-ban vettuk. Mi lenne a jobb samsung service vagy carphone? Koszi.

(#18237) Wyco válasza Viszlát (#18235) üzenetére


Wyco
tag

Ahha, picit kicsik a betuk :)

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18238) Balinov válasza fojtviki (#18236) üzenetére


Balinov
félisten

ketlem, hogy a CPW sajat szervizben (ha van neki) probalkozna, sztem atkuldik a Samsung szervizebe, szoval nem biztos, hogy elorebb lennel, ha a CPW-be vinned vissza.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18239) eszgé100 válasza Wyco (#18237) üzenetére


eszgé100
őstag

Basszus, neztem vagy 3 percig a kepet, mert lattam, hogy valami nem stimmel. Gondoltam, hogy biztos szar nalad a ph forum, mert ossze-vissza vannak a hsz-ek, mire leesett, hogy neked a frissebb hsz-ek vannak felul :)

Amugy marha sok ertelme volt venni egy olyan szeles monitort, amin ugyanugy 600 pixel szeles a forum, ennel szebb kepeket majd csak akkor tudsz csinalni, ha az adott weboldal meg kozepre igazitva sincs :DDD
Troll off

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18240) Balinov válasza eszgé100 (#18239) üzenetére


Balinov
félisten

regen lattam egy olyan zongeszo plugint ami szejjelhuzta a RIOS-t nagyobb felbontasu monitorokra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18241) eszgé100 válasza Balinov (#18240) üzenetére


eszgé100
őstag

nekem jó ez így, nem szeretem, a túl széles írásokat, mert mire végigolvasom és jön a következő sor már azt sem tudom hol kezdődik. inkább egy olyan fejlesztés tetszene, hogy pl. két témát egymás mellé lehessen tenni, hely van bőven

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18242) Wyco válasza Balinov (#18240) üzenetére


Wyco
tag

Igencsak nem lenne rossz egyebkent ha mostmar lennenek annyira reszponziv oldalak amik nem csak azt latjak ha mobilrol bongeszunk hanem azt is, ha minimum full hd monitorról, és rendesen szethuznak az oldalt. Nem tudom elkepzelni h bonyolult legyen megcsinalni.
Az meg h a PH ezer eve nem frissiti a forummotort, sokat elmond az oldalról...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18243) Wyco válasza eszgé100 (#18239) üzenetére


Wyco
tag

Egyszerubb igy, nem kell mindig az oldal vegere scrollozni :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18244) Balinov válasza Wyco (#18242) üzenetére


Balinov
félisten

hat ja, raferne egy kis modernizalas, bar gondolom az eroforrasok vegesek...nem lenne semmi bajom a jelenlegi RIOS-szal sem, ha mondjuk Tapatalk kompatibilis lenne, de nem az

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18245) Wyco válasza Balinov (#18244) üzenetére


Wyco
tag

Biztosan minden megoldhato. Anno a HWSW-nek jofejsegbol megcsinaltam a keki dizajnt amikor legutobb forummotor-valtas volt evekkel ezelott. Nem is kertem, nem is kaptam erte semmit. Biztos itt is lenne par jelentkezo erre-arra a feladatra.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18246) tildy válasza eszgé100 (#18239) üzenetére


tildy
nagyúr

Ket/tobb bongeszoablak? Problem solved.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18247) eszgé100 válasza tildy (#18246) üzenetére


eszgé100
őstag

Tul egyszeru lenne :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18248) Wyco


Wyco
tag

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18249) Viszlát


Viszlát
addikt

Használta már esetleg valaki az új voter regisztrációt? Mennyi időbe telt mire visszaigazolták?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18250) Bubee82 válasza Wyco (#18248) üzenetére


Bubee82
őstag

Ouch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.