Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) Bubee82 válasza kem (#17949) üzenetére


Bubee82
őstag

Pontosan ez az amit mar leirtam parszor.

Because

En a menyasszonyomat es kislanyomat hagytam otthon egy nagyon komoly csaladi trauma utan sem sokkal. Az elso evem rohadt kemeny volt, penzugyileg is, mindenhogyan. Talan idenre nagyjabol rendezodik mindket helyzet. Az egyik negativan, a masik pozitivan.

[ Szerkesztve ]

(#17952) Viszlát válasza Because (#17947) üzenetére


Viszlát
addikt

Ilyen rátarti hozzáállással szerintem sehogyan ne indulj el sehova. :U

Nincs szükség útlevélre semmihez, amennyiben rendelkezel EEA azonosító kártyával. Az új típusú személyi igazolvány például ilyen.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17953) Because válasza Viszlát (#17952) üzenetére


Because
őstag

köszönöm a őszinteséget! igen én a biztosra alapoztam egész eddigi életemben és most is így próbálok belevágni. előszerződés, fix lakhely még itthonról elintézve már ha lehetséges, ezért akarom majd meghallgatni a közvetítő céget

[ Szerkesztve ]

(#17954) Viszlát


Viszlát
addikt

Bankszámlát nyitóknak:

A Lloyds-nál még mindig működik az Introduce a Friend program, vagyis ha van ismerős akinek már 1 éve van számlája náluk, akkor megnyitják mindenféle munkáltatói és egyéb móka nélkül, csak egy proof of address kell. Ma délelőtt sikerült így a 9. számlát megnyitni mióta elértem az egy évet. Normál current account, restrikciók nélkül.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17955) ludsimon válasza Viszlát (#17954) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!

Megkérdezhetem miért kell 9 számla? :)

undefined

(#17956) Gabor tm válasza Because (#17939) üzenetére


Gabor tm
tag

Szia!

Én velük jöttem ki, igaz írországba. A munka igazi volt, szállás annyit takart, hogy egyik kollégánál laktam amíg találtam saját albérletet.
Pénzt nem kértek, nem is szabad elvileg.

Ezen túl mondjuk túl sokat nem csináltak, onnan hogy kijöttem már nem volt velük semmi dolgom, igaz nem is kéne, hogy legyen.

Áldás, békesség, Túró Rudi mindenkinek!

(#17957) kem válasza ludsimon (#17955) üzenetére


kem
addikt

Gondolom nem neki nyitottak. Epp az iment irt az Introduce a Friend programrol... :))

Köszi!

(#17958) tildy válasza Viszlát (#17952) üzenetére


tildy
nagyúr

En azert jobbnak lattam hozni. Csak egyszer kelljen bekuldeni valahova a papirjaid ( pl. jogsicsere) , maris nem tudsz semerre sem mozdulni az orszagbol.
Arrol nem is beszelve, hogy egyreszt nem Schengen, es bar elfogadjak a szemelyit, egyes vallalatok donthetnek maskepp, mint ahogyan nalunk sem fogadta el a ceg a szemelyit. PErsze nekialhattam volna ott eroskodni, hogy de kotelezo , de nem hiszem , hogy jo otlet lett volna.

Tudok olyanrol is, aki allast bukott el az utlevel hianya miatt. Oke, lehet jobban is jart igy, de akkoris....
Nem egy nagy osszeg, szerintem erdemes egcsinaltatni, igy legalabb egy hivatalos papir mindig nalad tud maradni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17959) Balinov válasza tildy (#17958) üzenetére


Balinov
félisten

Nem egy nagy osszeg, szerintem erdemes egcsinaltatni, igy legalabb egy hivatalos papir mindig nalad tud maradni.

messzemenokig egyet tudok erteni. Amilyen burokratikus akadalyokrol olvasok itt, siman must have az utlevel

Szerintetek erdemes fogadni az angolok gyozelmere ma este?

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17960) Viszlát válasza ludsimon (#17955) üzenetére


Viszlát
addikt

kemnél a pont, nem magamnak nyitottam, hanem újonnan érkezőknek segítettem így. Sőt nekem is így lett számlám egy darab NI interjú időpontot igazoló levéllel.

tildy: én is javaslom az útlevelet, pontosan amiatt amit írsz, adódhatnak helyzetek amikor szimplán szükség van egy tartalék azonosító iratra, de a kérdés az volt, hogy szüksége lesz-e a bankszámlanyitáshoz, így én erre válaszoltam.

Ami az elfogadják/nem fogadják el dolgot illeti, én csak idén januárban csináltattam meg, pontosan azért, hogy legyen iratom ha elvesztem, ellopják a személyit, jogsit. De továbbra is mindent személyivel intézek, az útlevél biztonságban van otthon. Lehet, hogy fellengzősnek hangzik, de a munkáltató legyen tisztában az országa törvényeivel, vagy fogalmazzunk úgy, hogy ahol a cég a tevékenységét végzi. Kellett már párszor magyaráznom, hogy akkor irány a gov.uk, de az tuti, ha valami kár/hátrány érne emiatt, a létező összes hivatalt rájuk uszítanám...

És nem, nem dönthet úgy. Persze te dönthetsz úgy, hogy nem erőlteted a dolgot, de ettől ők még nem mondhatják azt, hogy nem fogadják el az EEA azonosítót.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17961) tildy válasza Viszlát (#17960) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt mondjad annak, aki egy felveteli proceduranal emiatt epp elutasit...
Nem bantasbol mondom, komolyan.

Teljesen jogos, es ertem amit irsz, es valoszinuleg ha nem lenne utlevelem, en is azt tettem volna, amit te.
De van, itt van nalam, nem nehezseg bevinnem.
Amugy nekem -mint irtam - nem fogadtak el a szemelyit. Nekik utlevel kellett visa-s es nem visas oldalakat is lefotoztak. Ceges policyre hivatkoztak. En meg nem akartam ilyen piszlicsare dologgal a munkamat veszelyeztetni. Nem veszi ki jol magat. Ha nem lett volna utlevelem, az mas.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17962) BÁ Nutrition válasza Viszlát (#17954) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

engem a lojdc pont elutasított olyannal hogy ez már nincs náluk januártól. az ismerősnek 4 éve van számlájuk. ott volt konkrétan az az eset mikor a másik manus mutogatta az ügyintézőnek h mi számít putriországnak(3 oszlopba volt berakva hogy pl német osztrák svájci, eus putri, eun kívüli putri) szal nekem nem nyitottak

hsbc elfogadta a munkáltatóit, barclíznál még így is putri lettem, pedig egy indiai ügyintéző meg is magyarázta h ezt nekem sehol nem fogják elfogadni. nagyon bíztatóan hatott rám reggel :)
szerencsére hepi end

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17963) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17962) üzenetére


Bubee82
őstag

indiai ügyintéző

Uuu.... (erre most tenyleg nem irok semmit mert lesulyt a banhammer)

:(((

(#17964) BÁ Nutrition válasza kem (#17949) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jut eszembe netbank, kértem h legyen de most nézem h nem kaptam meg az adatokat hozzá :F
vagy úgy küldik? :S

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17965) BÁ Nutrition válasza BÁ Nutrition (#17964) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

úgy kell regisztrálni rá nyem? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17966) Ck. válasza Viszlát (#17960) üzenetére


Ck.
addikt

Amúgy nem kötelező sehova sem bekuldeni az eredeti igazolvanyokat azonosításra. Elég egy solicitor hitelesitese, pecséttel, aláírással.
Mi a minap csináltuk. 5 font volt az egész.

(#17967) tildy válasza Ck. (#17966) üzenetére


tildy
nagyúr

Ebben 100%-ig biztos vagy? Allampolgarsagi kervenyhez is? Jogsihoz is?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17968) Ck. válasza tildy (#17967) üzenetére


Ck.
addikt

Abban vagyok biztos amit a solicitor mondott, de hogy valóban igaza van-e, azt nem tudom.
Mindenesetre most az egyetemi felvételit intéztük így, mert nekünk se volt tartalék igazolvány, így nem bíztuk a véletlenre és a royal mailre. :)
Állampolgárságot nem kérdeztem, de a jogsi cserénél elég a régi jogsit bekuldeni + a solicitor által ellenjegyzett id card fénymásolata.
Azt mondta, hogy a legtöbb hivatali ügyben ez járható út.

(#17969) Viszlát válasza BÁ Nutrition (#17962) üzenetére


Viszlát
addikt

Ilyen megesik, nekem is volt szerencsem olyan ugyintezohoz aki szerint ilyen soha nem is volt. Nem erdemes vitatkozni veluk, cokmok felkap es irany masik fiok. Nyilvan engem mar ismernek is, tudom hova kell menni, epp a mai esetnel amikor meglatott a csaj mar vigyorogva kerdezte, hogy ujabb regi baratom jott ki... :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17970) Gyick válasza Viszlát (#17969) üzenetére


Gyick
őstag

Egy ilyen vállalkozáson még nem gondolkodtál? :DDD

(#17971) SityiSXT válasza Bubee82 (#17963) üzenetére


SityiSXT
őstag

Amikor a Barclaysnál a feleségemet meg akartam tenni társtulajdonosnak a számlámon, az indiai ügyintéző befeszített, hogy a finn házassági papírunkat nem tudja elfogadni. Próbáltam érvelni, hogy van egy olyan politikai-gazdasági szervezet, hogy EU, és a tagállamoknak el kéne fogadniuk egymás hivatalos papírjait. Erre jött a felháboríó válasz: ilyet akár ő is tudna hamisítani. Na, ott elpattant bennem valami, és nem üvöltve, de elküldtem a francba. (Várandós volt, és a sírás szélén volt már a szövegelésem közepette. Odajött egy másik fejkendős, és nekiállt engem kioktatni, hogy mit képzelek, nem látom szerencsétlen állapotát, meg egyébként is, hogy beszélek a személyzettel. Megmondtam neki, hogy tökéletesen látom, milyen állapotban van, ugyanakkor semmi sértőt, offenzívet nem mondtam, csak rámutattam arra, hogy ha már EU tag az ország, és én ideállítok egy hivatalos papírral, akkor ne egy szimpla ügyintéző vádoljon meg azzal, hogy hamisítvány. Az, hogy én ne legyek sértő az ő védelmükben, fordítva is kéne, hogy működjön, mert én az ügyfél vagyok, én fizetek az ő szolgáltatásaikért). Pár nap múlva visszajöttünk, akkor szerencsére az a lengyel csaj fogadott, aki a számlámat is nyitotta (megtaláltam a névjegyét, és sikerült nála időpontot kérnem). Érdekes mód ő azt mondta a papírunkra, hogy szerinte minden rendben, de a branch managert azért megkérdezi. Lám-lám, ő sem talált kifogásolnivalót... Szóval ez az angol bankrendszer nem csak pofára megy, hanem arra is, kit kapsz ki ügyintézőnek. Ugyan egy alapján nem lehet megítálni, de szerintem a nem EU országból származók azok, akik a leginkább akadékoskodnak, nem?

(#17972) Bubee82 válasza SityiSXT (#17971) üzenetére


Bubee82
őstag

En az en sajat velemenyemet nem egy, hanem eleg sok szemelyes es nem szemelyes tapasztalat alapjan alakitottam ki. A te torteneted mar tenyleg csak egy raadas arra, hogy ez mar nem fog valtozni.

Egyet kivanok: hogy ezek engem keruljenek el jo messzire. Tartok tole, hogy egy hasonlo szituacioban a vegtelenul (?) nyugodt vermersekletem kodde valik. Az egyetlen baj az, hogy ha kiborul a bili, akkor annak itt eleg sulyos kovetkezmenyei is lehetnek, hiaba csak verbalis az inzultus :) Ezt termeszetesen szeretnem elkerulni :)

[ Szerkesztve ]

(#17973) Viszlát válasza Gyick (#17970) üzenetére


Viszlát
addikt

Lattal te mar magyar embert jokedvvel fizetni segitsegert? :) Nincs meg ennek a kulturaja nalunk, no meg ezt leginkabb Londonban lenne praktikus megprobalni, attol a varostol meg mentsen meg engem a Mindenhato...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17974) Gyick válasza Viszlát (#17973) üzenetére


Gyick
őstag

Miért,ha ilyen 3 napos program egy bankszámlanyitás akkor lehet jobban járna anyagilag is mint annyit utazni :) .De csak poénból mondtam ofc.Londonnal mi a bajod?

(#17975) Viszlát válasza Gyick (#17974) üzenetére


Viszlát
addikt

Iszonyuan Tularazott, idorablo, elhetetlen, tulzsufolt. Csak akkor mennek oda ha minden kotel szakadna...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17976) ronson válasza Viszlát (#17973) üzenetére


ronson
őstag

Ha valamiért fizetnek, az már nem segítség, hanem szolgáltatás.

(#17977) harcikoca


harcikoca
senior tag

Angliában 50es motorhoz kell rendszám? vagy hogy működik ez az egész mopedezés kint?

AMD+Ati powee'R

(#17978) ludsimon válasza harcikoca (#17977) üzenetére


ludsimon
veterán

Bringázz. :K
Az ingyen van (ha saját). :)

undefined

(#17979) harcikoca válasza ludsimon (#17978) üzenetére


harcikoca
senior tag

Ez nem igazán válasz a kérdésre..

AMD+Ati powee'R

(#17980) eszgé100 válasza harcikoca (#17979) üzenetére


eszgé100
őstag

kell rá rendszám, ha közúton akarod használni, plusz ez a insurance quote első kérdése is.

ahhoz, hogy vezethesd kell provisional licence motorra vagy full UK driving licence + CBT vizsga, ami kb 100-130 font között változik, motorosiskolája válogatja, nekem spec 100 fontba került, és persze biztosítás.

ez csak annyi, hogy elmagyarázzák, megmutatják a különböző védőfelszereléseket ill. helyes használatukat, utána ráültetnek egy 125cc-s gépre, megmutatják a kezelőszerveket és a bemutatják a kötelezően ellenőrizendő dolgokat (olaj, víz, fékek, lámpák stb.) utána a tesztpályán lesz egy kis gyakorlat, kb 2-2,5 óra (elindulás, megállás, sebességváltás, kuplunghasználat, szlalom, 8-as, vészfék, u-turn), aztán kimentek a közúti forgalomba, ahol az insturctor mondja a füledbe rádión, hogy mit kell csinálni. kb 50 mérföldet kell levezetni, és ha látja, hogy rendben leszel egyedül is, akkor a végén kitölt egy nyomtatványt, amit a jogosítványoddal együtt kell tartanod, mikor motorozol.

ha két éven belül nem rakod le az A kategóriát (korlátozottat vagy korlátlant), akkor újra meg kell csinálnod a CBT tesztet, mert csak 24 hónapig érvényes.

amíg csak CBT vizsgád van nem vezethetsz 125cc-nél nagyobb motort, nem vezethetsz autópályán, nem vezethetsz utassal a hátad mögött (oldalkocsival sem), és kell L plate a motorod elejére és hátuljára

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17981) harcikoca válasza eszgé100 (#17980) üzenetére


harcikoca
senior tag

Nekem van A, és B jogsim. az érdekelne, hogy a motor milyen költségekkel jár, meg mit kell vele csinálni

AMD+Ati powee'R

(#17982) emvy válasza harcikoca (#17981) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem volt kint egy VFR, asszem 440 font volt a biztosítás, 130 a road tax. A magyar A jogsi természetesen érvényes.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17983) eszgé100 válasza harcikoca (#17981) üzenetére


eszgé100
őstag

ahogy emvy is mondja, road tax és biztosítás. 2003-as Suzuki SV650-re nekem a 78 font a road tax és 460 a biztosítás, de ha már van A kategóriád nem lenne jobb egy nagyobb?

emvy: úgy emlékeztem, hogy neked valamilyen túramotorod (talán bömös) volt, de ezek szerint valaki másnak

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17984) emvy válasza eszgé100 (#17983) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, VFR800A volt, 2008as.

while (!sleep) sheep++;

(#17985) eszgé100 válasza emvy (#17984) üzenetére


eszgé100
őstag

nagyon szépek, kár hogy számomra egyelőre megfizethetetlenek az ilyen gépek, meg a biztosítás is. yamaha r6-ra pl 2000 font lett volna :(

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17986) emvy válasza eszgé100 (#17985) üzenetére


emvy
nagyúr

Az R6 is total használhatatlan UKban, a VFR is az volt. Szarok az utak, nagy a forgalom, nem latod be a kanyarokat. Ne is gondolkozz ilyesmin odakint.

A VFRemet 2000 fontért adtam el két lengyel srácnak, amikor elkoltoztem (két szinte fújt oldaldobozzal).

while (!sleep) sheep++;

(#17987) eszgé100 válasza emvy (#17986) üzenetére


eszgé100
őstag

2000? nem érte volna meg inkább magaddal vinni németbe?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17988) emvy válasza eszgé100 (#17987) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem igazan. Par szaz eurót nyerhettem volna vele talan, sok macera árán. Meg nem szerettem annyira, hogy ragaszodjam hozza.

while (!sleep) sheep++;

(#17989) Ck.


Ck.
addikt

Megyek haza motorkocsival augusztusban 2 hétre, jöhetne vmi jóféle ferry deal. Ez nem volt célzás. :R
(Okos gázolaj már megvan.) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17990) boatkiller


boatkiller
tag

Sziasztok!

Pár kérdés:

T- mobile(full monthy 30 days rolling contract) nektek, hogy szuperál mióta az EE belemászott?
Saját tapasztalatom szerint ritka x@r lett. Runcorn környéke szabadnapokon, UK szinten mikor melózom.

Biztosítóm önkényesen felemelte a car insurance-t kb,:20 fonttal havi szinten a 12 hónapos szerződés lejárta előtt. Angol kollégáim szerint ez illegális. Tapasztalat?

Maternity leave mit és hogyan? Decemberben szüli asszony pajti a második gyerkőcöt. :)

(#17991) harcikoca válasza emvy (#17982) üzenetére


harcikoca
senior tag

de én az 50esre vagyok kiváncsi az olcsóság miatt, hogy arra menynibekerülnek az ilyen dolgok?

AMD+Ati powee'R

(#17992) Ck. válasza harcikoca (#17991) üzenetére


Ck.
addikt

Rengeteg kalkulátor van a neten, nézd meg.

(#17993) eszgé100 válasza harcikoca (#17991) üzenetére


eszgé100
őstag

Bagazel osszeg a fentiekhez kepest, road tax talan nincs is ra, vagy max 10-20 font egy evben.
Insurance-ot meg tudsz nezni pl moneysupermarket.co.uk-n, vagy barmelyik ezzel foglalkozo oldalon

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17994) tildy


tildy
nagyúr

Uj voter registration van par napja :
https://www.gov.uk/government/collections/individual-electoral-registration

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17995) Bubee82 válasza tildy (#17994) üzenetére


Bubee82
őstag

Na ez NAGYON kellett mar. Respect :R

(#17996) Balinov válasza Ck. (#17989) üzenetére


Balinov
félisten

:DDD mostanaban nem kaptam, de biztos van valami promo DFDS seaway-nel

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17997) Ck. válasza Balinov (#17996) üzenetére


Ck.
addikt

Semmi gond Mester. ;)

Szerintetek az ASDA, a Tesco és a Sainsburys miért támogatja a fekete kereskedelmet és a fekete munkát azzal h a nevét adja és helyet biztosít a papír nélküli brazil, beszélni nem tudó bevandorloknak illegálisan autót mosni? Ma volt velük egy nagyon csúnya, ordítozasba fajult veszekedesem a tömött parkolóban ezekkel az erőszakos, akaratos, zaklató, illegálisan dolgozó állatokkal. :R

[ Szerkesztve ]

(#17998) Ck. válasza Ck. (#17997) üzenetére


Ck.
addikt

A limitből kicsusztam, a smileyt meg elütöttem.
Helyesen: :(( :(( :((

(#17999) Balinov válasza Ck. (#17998) üzenetére


Balinov
félisten

brazilok itt is erdekesek, viszonylag sokan vannak, vizum,munkavallalasi,stb kell nekik, soknak ezereve lejart, megis epp par hete lattam egy riportfilmet roluk, arccal nyilatkozva, hogy ja, crech-be megy a gyerek, alig marad a fizubol, es ja#2, mar 3eve lejart a tartozkodasi engedelyuk..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18000) Bubee82 válasza Ck. (#17997) üzenetére


Bubee82
őstag

Egy nevtelen bejelentest megerne...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.