Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) emvy válasza tildy (#17299) üzenetére


emvy
nagyúr

23 font egy utra Liverpool St. - Stansted vonattal.

A 2 fontos jegyeket ugy emlegeted, mintha az lenne a sztenderd, mindenki altal megkaphato, ugyanugy, mint az egyfontos vacsorak meg a ketezer forintos repjegyek. Az atlagembernek ezek nem realitasok (merthogy pont az a lenyeguk, hogy csak nagyon kevesen vehetik meg oket, akik hozzad hasonloan, khm, elore terveznek).

Igen, egyebkent Magyarorszag sokkal szegenyebb orszag, mint Anglia, nem gondoltam, hogy ennek hirerteke van. Senki nem gondolja, hogy altalanossagban az UK-beli szolgaltatasok szinvonala ne lenne magasan pl. a magyar szolgaltatasok folott. Lentebb pl. nem a vonatokra panaszkodtak nehanyan, hanem az UKIP-s plakatokra. Altalaban a problemak ahhoz kotodnek, hogy barmit teszel, akkor is egy fuckin' immigrant maradsz egesz eletedre, akarhogy probalsz nem az lenni, akkor is, ha lesz UK utleveled -- ugyanugy rosszabbul fogsz beszelni, mint egy nyolc altalanossal se rendelkezo angol, es soha a budos eletben nem leszel resze a tarsadalom azon reszenek, aminek _elvileg_ az eredeti hazadban meg resze lehettel volna. Ez valakit vagy zavar, vagy nem.

while (!sleep) sheep++;

(#17302) Gyick válasza tildy (#17300) üzenetére


Gyick
őstag

Én a kezemen nem tudnám megszámolni hogy hányszor késtem/nem értem oda zh-ra meg sokszor busz csatlakozást késtem le a vonat miatt.Ez amolyan hungarikum vagy nem tudom...

(#17303) tildy válasza emvy (#17301) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen tervezés az kell hozza, de az 5-6 fontos iranyonkenti jegy mind nationalexpressen , mind terravisionon elérhető, bárkinek.

A társadalmi dologról: lehet kívülállóként kezelnek, de szemembe meg nem mondták, ellenben azzal a faluval, ahol élünk Magyarorszagon ( gyüttment, nemidevalosi, miközben édesapám helybeli volt).

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17304) BÁ Nutrition válasza emvy (#17301) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én csak írországban voltam de ott sesem tapasztaltam a fkin emmigrant felvetéseket.
ha hozzáveszem hogy itthon egy mondjuk román mit kaphat, milyen szinten megszólják akkor az írek kb különbül bánnak a külföldiekkel mint itthon a magyarokkal..
de anglia akkor ezek szerint más. ezt milyen részen(helyileg) tapasztaltad egyébként?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17305) Balinov válasza BÁ Nutrition (#17304) üzenetére


Balinov
félisten

ezt meg tudom en is erositeni, igy par nap hijjan 6 ev utan. sosem ereztem igazan, egyedul a nigeriai taxisoforokkel kapcsolatban hallottam eloiteleteket, pinkfeet :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17306) BÁ Nutrition válasza Balinov (#17305) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt hittem már régebb óta kint vagy :)
én 2008ban jöttem vissza, de most ismét kifelé veszem az irányt. még ebben a hónapban

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17307) Balinov válasza BÁ Nutrition (#17306) üzenetére


Balinov
félisten

:) megmondom oszinten ez a 6 ev legalabb 10-nek erzodik. Teljesen mas az eletritmus itt, mint otthonka volt.

Josz ki ujbol? merre?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17308) BÁ Nutrition válasza Balinov (#17307) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

még nem fix hogy hová :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17309) emvy válasza BÁ Nutrition (#17304) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem arra gondoltam, hogy valaki beszol miatta.

En arrol beszelek, amit ugy hivnak, hogy 'glass ceiling'.

while (!sleep) sheep++;

(#17310) tildy válasza emvy (#17309) üzenetére


tildy
nagyúr

Arra gondolsz, hogy nem tudtal mondjuk fentebb lepni, mert nem vagy angol? Errol hallottam, de hidd el ugyanez megy kb akkor is, ha no vagy, es akkor meg nem is kell elmenned Magyarorszagrol.

Igen, pont ugy ahogy van par nem brit cegvezeto, fejes UK-ben, van jopar noi vezeto. cegvezeto is, csak nem tul gyakori, de ez kb ugyanugy ki nem mondott "limit".

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17311) emvy válasza tildy (#17310) üzenetére


emvy
nagyúr

> ugyanez megy kb akkor is, ha no vagy

Tudom, az a jelenseg is ugyanannyira zavar (bar nem erint annyira kozvetlenul).

while (!sleep) sheep++;

(#17312) tildy válasza emvy (#17311) üzenetére


tildy
nagyúr

De azert erzed, hogy ez sokkal kevesebb embernek vagy talan kevesbe zavaro, mint naponta az arcodba kapni, hogy te gyuttment vagy (a saját hazádban pl.).

Amugy te amugyis haza akarsz jonni Magyarorszagra, sosem terveztem orokre kulfoldon, tehat annyira hosszutavon ez teged nem fog erinteni.

Van tobb meleg ismerosom, vagy csak szimplan piercingelt, vagy lilahaju, vagy barmilyen, na most gondolj bele az o helyzetukbe is mondjuk videken. Kb nem lehet kategoria ( talan a fenyszarui samsung gyarnal volt, hogy tetkosakat nem vettek fel... Mondom ez meg mi mar?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17313) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17308) üzenetére


Bubee82
őstag

UK vagy IRL?

(#17314) legiaap


legiaap
nagyúr

Komolyan már kezdem azt hinni a füves cigi legális itt angliában. Lehet szar helyen lakok, de mindenhol belebotlok valakibe aki pöfékeli. Undorítóan büdös.
:W

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17315) emvy válasza legiaap (#17314) üzenetére


emvy
nagyúr

Idovel valoszinuleg legalis lesz, emiatt kimegy a divatbol.

while (!sleep) sheep++;

(#17316) Ck.


Ck.
addikt

Ma csöppet elpattant a cérna idegem.

Sztori:

én: - Have you seen James?
angol köcsög: - Who?
é: - James
ak: - Who?
é: - DDDZSÉÉÉMMMSSSSSSZ!
ak: - Who?
é: - ???? James, your line manager.
ak: - Who? Tell me again. Áhááá, Are you looking for Dddzsjjjáááééémmmssssssz?
é: Yes, that's what I told you about 10 times.
ak: - Why didn't you tell his name?
é-ak: .............. kisebb vita, aztán otthagytam és rábasztam az ajtót.

Kötekedős barom. :(((

[ Szerkesztve ]

(#17317) Picco válasza Ck. (#17316) üzenetére


Picco
addikt

Lehet direkt csinalta, csak h "bemasszon a fejedbe". Itt szokas.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17318) Ck. válasza Picco (#17317) üzenetére


Ck.
addikt

Persze, hogy direkt csinálta. Ezt akartam érzékeltetni, bocsi ha nem sikerült eléggé irónikusra. :)

(#17319) Gyick válasza Ck. (#17316) üzenetére


Gyick
őstag

Well, i'm looking for your mother too.Én ezt mondtam volna :))

[ Szerkesztve ]

(#17320) BÁ Nutrition válasza Gyick (#17319) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

whoaa :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17321) Ck.


Ck.
addikt

Hölgyek, urak:
Két emberre heti nagybevasarlashoz 40-50 font sok vagy átlagos?
Kaja, mososzer, tisztálkodó cuccok, etc.

(#17322) Zodicus válasza Ck. (#17321) üzenetére


Zodicus
senior tag

Mi is ennyit költünk minden héten egyszer a Morrisons-ban és le van tudva az egész hét :))

(#17323) emvy válasza Ck. (#17321) üzenetére


emvy
nagyúr

Nalunk 80 font volt az atlag, viszont nem annyira figyeltunk ra, szoval 50 font az teljesen jo.

while (!sleep) sheep++;

(#17324) eszgé100 válasza Ck. (#17321) üzenetére


eszgé100
őstag

Egymagamra is legalabb 30-35 font elmegy, ugyhogy szerintem jo

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17325) tildy válasza Ck. (#17321) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk 30-50 az atlag kettonkre. De ebben mar van csirkemell meg zoldseg, gyumolcs is.
A nagybevasarlasokon tobbnyire 35 font szokott lenni a vege, nagyritkan van 50. Emellett meg kb heti 3 kisebb is van, kb 7-8 font ertekben.

80 fontot meg sosem koltottunk nagybevasarlasra.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17326) emvy válasza tildy (#17325) üzenetére


emvy
nagyúr

Jah, mi mondjuk relative gyakran vettunk halat meg marhahust, azok viszonylag dragabbak (ket szelet steaket 10 font alatt nem igazan lehet meguszni sehogyse).

while (!sleep) sheep++;

(#17327) melon válasza Ck. (#17321) üzenetére


melon
tag

Szerintem a £40-50 egyaltalan nem sok. Mi egy haromtagu csalad vagyunk, kb £100-120 korul koltunk, neha tobbet, nagyon-nagyon ritkan kevesebbet. Persze ebben sok minden van, gyumolcslevek, smoothiek, sok zoldseg, gyumolcs, mindenfele hal es hus, snack, stb. Mindenbol igyekszunk jobb minosegut venni, illetve ha valami akcios es sokaig elall, akkor gyakran tobbet veszunk, elfer a szekrenyben, hutoben, fagyasztoban.

(#17328) melon válasza emvy (#17326) üzenetére


melon
tag

Ez igaz, a jobb steak husoknak kiloja kb £25-tol kezdodik, es nalunk egy idoben minden heten azt kellett enni, imadjuk meg mindig - igaz ma mar nem olyan gyakran, de meg mindig nagy kedvenc a medium rare fillet. :)

(#17329) emvy válasza melon (#17328) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, olyasmi, es egy szelet sztek az min. 25-30 deka, tehat kapasbol 15 fontnal jarunk ket szemelyre. Sztek melle nyilvan kell inni egy uveg bort (5 font alatt lenyegeben nincs jo bor Angliaban), tehat csak 1 gyertyafenyes vacsi huszoniksz font. Nyilvan mi se ettunk hetente szteket (elsosorban azert, mert eleg intenziv iz, es egyszeruen sok lenne), de nagyon szeretek fozni, es kifejezetten fontosnak tartom a 'szep' vacsorakat desszerttel, gyertyaval, borral.

while (!sleep) sheep++;

(#17330) tildy válasza emvy (#17326) üzenetére


tildy
nagyúr

Szoktunk mi is lazacot venni, meg marhat, de a marhabol attol fugg milyet veszel, en ket szeletet 5 -7 korul szoktam. [link] ( sirloint meg fryingt)

Csirkemell kilojat 6 fontert veszem.

Amikor kicsit kirugunk a hambol akkor persze waitrose-s steakek befigyelnek, de havi 2 -3 alkalommal eleg nekunk a marha, es a hal is. Csirkemell viszont naponta johet. :)

Esmein 1.5 eve nem iszik alkoholt. En meg nem nagyon szeretem a bort. Igy ez kimarad. A romantikazast meg meghagyjuk masoknak :U :B :)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17331) tildy válasza tildy (#17330) üzenetére


tildy
nagyúr

Waitrose-osbol az aberdeen angus steakjuk nekunk nagyon bejott, azt szoktuk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17332) legiaap válasza tildy (#17330) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mi 10 fontért veszünk a piacon egy tálca csirkemellet. Kb. 2-2,5 kiló.
Mi kb. 200-300 font környéken költünk kajára egy hónapban.
Nagybevásárlás ASDA-ból rendelve, (1-2-szer havonta) kisebbek TESCO-ból 3-4 naponta, piacra kb. 1-szer megyünk csak a csirkemell miatt, néha szalámit is veszünk ott.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17333) fojtviki válasza tildy (#17330) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mi a csirkemellet £38.80-ert vesszuk ami 15 Kg. Nem rossz minosegu, nem is tul vizes. Egyebkent file, szoval ennel olcsobban nincs jelenleg:)

(#17334) tildy válasza legiaap (#17332) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezek eleg jo arak. :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17335) melon válasza tildy (#17330) üzenetére


melon
tag

Na, a csirkemell az, amit nem tudnek naponta enni :) Kedvelem, de boven eleg hetente 1-2x, akarhogy is van elkeszitve. Na jo, pl. a paellat szeretem, abban is van, de nem az a meghatarozo benne.

(#17336) ronson


ronson
őstag

Nálam a sertéscomb a nyerő. :D

(#17337) tildy válasza melon (#17335) üzenetére


tildy
nagyúr

Na mi a disznoval vagyunk igy. Baconben es kolbaszban elmegy , azt megeszuk, de fozni, sutni valo disznohust az elmult 4.5 ev alatt egyszer vettem: az unokatesomnak. Meg a husveti sonka is pulykasonka.

Rendszeresen keszitek csirkes wrapot ( fuszeres csirkemell + tejfol vagy kefir + jegsalata, lilahagyma) , sult csirkemellet, sajtos-gombas csirkemellet, csirkeporkoltet , baconbe tekert csirket,vagy teryaki szosszal. Tejszines-gombasan is, vagy csak szimplan foliaban sutve.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17338) melon válasza tildy (#17337) üzenetére


melon
tag

Ertheto, a disznohus abban a formajaban, ahogy a magyar konyha alapjan altalaban elkeszul, az nekem sem tul inycsiklando.

Az en velemenyem az, hogy a valtozatos etkezes viszont fontos. Kb. ugyanolyan gyakorisaggal eszem rakot vagy egyeb tengeri herkentyut, halat, marhat, csirket vagy disznot, igaz baranyt vagy vadhust csak ritkabban, sot elofordul olyan nap is, amikor ugy alakul, hogy nem is eszem hust.

De minden nap csirkemell, hat hamar megunnam. Meg a reggeli muzlimnel is alig varom, hogy elfogyjon es masmilyet bontsak kovetkezo reggel :)

(#17339) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Mennyi az ideális kezdőtőke a kiköltözéshez? :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17340) emvy válasza skitzoo (#17339) üzenetére


emvy
nagyúr

Tobb elkepzeles van errol, 500e es 1.2M kozott, attol fuggoen, hogy milyen szakmad es igenyeid vannak.

while (!sleep) sheep++;

(#17341) skitzoo válasza emvy (#17340) üzenetére


skitzoo
senior tag

3-an menénk. És olyan 2.5-3m-val akarunk menni. (Összesen.)
Edit: Attól is függ, hogy hova költöznénk?

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17342) fojtviki válasza skitzoo (#17341) üzenetére


fojtviki
senior tag

Attol nagyon:) Londonban minden sokkal dragabb:( Nem kis mertekben.

(#17343) skitzoo válasza fojtviki (#17342) üzenetére


skitzoo
senior tag

Nem Londonba akarunk. Eleve utáljuk a nagy városokat. :)

Edit: Mindjárt töltök fel egy képet, hogy merrefele akarunk költözni.

[ Szerkesztve ]

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17344) emvy válasza skitzoo (#17341) üzenetére


emvy
nagyúr

Az ugy nekem jonak tunik.

while (!sleep) sheep++;

(#17345) skitzoo válasza skitzoo (#17343) üzenetére


skitzoo
senior tag

Ezt a környéket néztük:

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17346) emvy válasza skitzoo (#17345) üzenetére


emvy
nagyúr

Mit akartok ott csinalni?

while (!sleep) sheep++;

(#17347) skitzoo válasza emvy (#17346) üzenetére


skitzoo
senior tag

Majd még kitaláljuk. Amúgy minden jó. :DDD

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17348) Gyick válasza skitzoo (#17345) üzenetére


Gyick
őstag

Megpörgetted csukott szemmel a Föld-gömböt és ez jött ki? :)

[ Szerkesztve ]

(#17349) skitzoo válasza Gyick (#17348) üzenetére


skitzoo
senior tag

Valahogy úgy. Úgy voltunk vele, hogy miért költözzünk "ismert" helyre. Jó az ismeretlen is. :DDD
De ez még csak kezdetleges terv. Majd kialakul. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#17350) Bubee82 válasza skitzoo (#17345) üzenetére


Bubee82
őstag

Ez erősen minusz 1 a részemről.

Derbyshire-t az angol kollégáim is kerülik, ha mód van rá. Eléggé húzzák a szájukat, ha az ottani emberekről van szó :)

Észak felé az ipar a jellemzőbb. Sok gyárral, üzemmel. Az élelmiszer feldolgozók többnyire arrafelé vannak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.