Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Mottie


Mottie
őstag

OFF

Azért a WizzAir-nél elbeszélgetnék pár emberrel. Tegnap óta 45990-ről 88990-re ment fel a repjegy ára (WTF, Discount, több, mint 2 hónappal előre?) persze ma minden 2. jegy ingyen van.. tehát akkor végeredményben hol is van a kedvezmény?

Az megint egy másik ocsmányság, hogy ha van:

3 db 10 forintos jegy
50 db 20 forintos jegy

akkor ha 4 jegyet szeretnél venni, akkor 4 db 20 forintosat kapsz és onnantól minden jegy 20 forintba kerül.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#21002) Assimilator válasza hunterrop8 (#20996) üzenetére


Assimilator
őstag

Oktoberben. De ismeroseim kozul van aki december, januar, februar, aprilis. Mas melokra. Nem volt dija. Csak ez a szabadon valaszthato cucc.

(#21003) hunterrop8 válasza Assimilator (#21002) üzenetére


hunterrop8
csendes tag

Hát én most voltam interjún a vidámparki állással kapcsolatban. 200 font az "adminisztrációs díj", de a szállásért pl nem kell előre fizetni meg semmi. Szóval a repjegy+200font+első fizuig kajára pénz.
Szerintetek érdemes lenne kimenni a nyárra 3 hónapra?
(Egyébként az euworkos csaj az szimpi volt meg minden, persze kérdéses hogy maga a munka milyen lenne..)

[ Szerkesztve ]

(#21004) noorbertt válasza hunterrop8 (#21003) üzenetére


noorbertt
őstag

Nem kell előre fizetni az ugynoknek, majd ott személyesen kell előre fizetni.

(#21005) hunterrop8 válasza noorbertt (#21004) üzenetére


hunterrop8
csendes tag

Mondták, hogy a szerződéskötéskor kell, ami még itthon van.

(#21006) noorbertt válasza hunterrop8 (#21005) üzenetére


noorbertt
őstag

Szerződést kötni egy szobára amit nem láttál, merész :) minden esetre sok sikert. 3honap hamar letelik

(#21007) BÁ Nutrition válasza tildy (#20999) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jo akkor 42k
lenyeg ha a fizud felette van mar akkor be kell vallanod adobevallasban a +20%kamatadot
[link]
[link]

Income Tax on savings and dividends
Savings interest is automatically taxed at 20%. If you’re on a low income, you may be able to get tax-free interest or some of the tax back. Higher or additional rate taxpayers will need to pay more tax.

If you own shares in a company and you’re a higher or additional rate taxpayer, you have to pay extra tax on dividends.

engem erint 50nel is
sajnos :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21008) Assimilator


Assimilator
őstag

Sikerult kocsit venni vegul.
Egy 1.4-es VW Polo lett belole. :)
A kerdesem az lenne, hogy az 1500 fontos eves biztositas az realis?
Tudom, hogy sok, de oszinten szolva arra szamitottam, hogy 1000 font kornyeken meguszhatom.
Tegnap vettuk, talan holnapra meg is kotjuk ra a biztositast.
Nagyon jol jonne, nehany tapasztalt velemeny.
(mindkettonknek elso kocsija itt Angliaban, meg ugy altalaban is, 9 eve van jogsim)

(#21009) BÁ Nutrition válasza Assimilator (#21008) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem 18. eve es 1000 pandot fizetek
mostonaban dragultak egy 20 %ot. nemreg volt rola szo

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21010) hunterrop8 válasza noorbertt (#21006) üzenetére


hunterrop8
csendes tag

Most 3 hónapot kibírok bárhol. A lényeg h a fizetés valós legyen és jól érezzem magam. Nem élni megyek ki csak nyárra.

Na de szerintetek 3 hónapra euwork-el érdemes? Ha mehetek akkor valszeg megyek is, csak érdekelne a véleményetek :)

(#21011) Viszlát válasza Assimilator (#21008) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha London, akkor simán. Mennyi idős az autó? Nekem egy 3 éves BMW-re 2200 font volt az első év (tavaly szeptemberben), 16 éves jogosítvánnyal, kisváros és garázs, ehhez képest kicsit húzósnak tűnik elsőre ez az 1500, de határeset, tekintve az idei emelést.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21012) Yeffy válasza Viszlát (#21011) üzenetére


Yeffy
veterán

akkor ezek reális árak? legalább tudom, mire számíthatok 2-3 hónap múlva...
milyen bömösöd van, ha szabad? :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21013) Assimilator válasza Viszlát (#21011) üzenetére


Assimilator
őstag

2002, 1.4, benzin, 250.000 lakosu varos, Midlands

(#21014) Viszlát válasza Yeffy (#21012) üzenetére


Viszlát
addikt

Iszonyúan függ a lakhelytől. Ez a 2200 a korábbi címemen, ami Leeds egyik gázosabb részén van, 5700 lett volna egy évre. F10 530d.

(#21013) Assimilator: na ez viszont így durva, az autó sem érhet sokkal többet... Third party-t vagy comprehensive-t nézted?

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21015) Viszlát válasza Assimilator (#21013) üzenetére


Viszlát
addikt

Megnéztem, saját postcode-ra 533/év a legjobb ajánlat (Clemenz Worldwide), no claim bonus nélkül, 250 font önrésszel, évi 10k mérföld és munkábajárós használat mellett. Ha kiveszem a garázst és zárt céges parkolót, akkor felmegy 712-re.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21016) Yeffy válasza Viszlát (#21014) üzenetére


Yeffy
veterán

gondoltam, hogy a lakhelyet is nézik. remélem, ebben a (tudtommal) nyugis kisvárosban nem lesz nagyon horror.
uhhh, az nem gyenge darab, grat hozzá, jó választás volt :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21017) Viszlát válasza Yeffy (#21016) üzenetére


Viszlát
addikt

Legutóbbi költözéskor ez is szempont volt, autólopási statisztikákat is nézegettem, konkrétan ~1992-ben volt utoljára a környéken példa rá. :) Köszi, vannak hülyeségei, de egyelőre jól szolgál.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21018) Assimilator válasza Viszlát (#21015) üzenetére


Assimilator
őstag

Hu az kemeny. Angol vagy magyar jogsival nezted? Mekkora varosban elsz? Na es meg egy kerdes, milyen oldalon nezted?

(#21019) Malibutomi válasza Assimilator (#21008) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekunk az 1.6 focusra azt hiszem 750£ korul van.

(#21020) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Lenne még egy kérdésem. Ugye amikor jelentkezem az euworkos munkáltatónál akkor azt nem mondom h csak nyár végéig maradok. De majd amikor kint felmondok akkor azt lehet 1 nappal előtte is? És akkor aláírjuk a kilépőpapírokat és kész? Mert attól félek ha betartom a felmondási határidőt akkor abban az x hétben nem kapok elég órát, vagy el is küldenek.

(#21021) Yeffy válasza Viszlát (#21017) üzenetére


Yeffy
veterán

jó ötlet volt.
:) milyen hülyeségei? ennek az egész új finomságnak? :Y

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21022) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok!
Sikeresen pass-oltam a theory test-et, mostmar 1000rel a masik felere, a vezetesre koncentralok.
Ha van kozottetek valakinek tapasztalata itteni oktatokrol, vizsgarol, iskolakrol, privatban irjon legyen olyan rendes ;)
Elore is koszi, szep napot mindenkinek ;)
(vagy akar ide is irhat, minden nap benezek, csak ritkan irok ;))

[ Szerkesztve ]

(#21023) tildy válasza Yeffy (#21021) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon jo kis masina, az biztos. Sosem hittem, hogy en ilyet mondok egy bmw-rol. Mondjuk a belso tere nekem kevesbe gyere be, de ugyse en vezetem:):):)
Viszont az biztos, hogy egy ilyennel el lehet indulni total nyugodtan egy europai turara :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21024) laszlo_89


laszlo_89
újonc

Sziasztok!

Angliába szeretnék költözni :)
Most kezdtem az ismerkedést a témával es segítséget szeretnék ebben kérni.

Megtudnátok azt tenni nekem hogy a legelső lépéseket a legfontosabb dolgokat leírjátok nekem ?
Vegulis ez kellene részletesebben, hogy:
- szállást találni
- munkát találni :D

Kiinduló helyzet:
- 26 vagyok
- főiskolai hallgato
- folyekony az angolom, tolmácsként is dolgozok
- hosszútávra szeretnék berendezkedni ott, ha sikerul akkor véglegesen
- jol bírom a kétkezi munkát, de jobb lenne más :D
- leginkabb eladóként van tapasztalatom, 5 év (TV, elektronika)

(#21025) FeRkE válasza laszlo_89 (#21024) üzenetére


FeRkE
őstag

(#21026) Viszlát válasza Assimilator (#21018) üzenetére


Viszlát
addikt

Magyar jogsival, 80ezres kisváros. A comparethemarket.com-on néztem.

(#21021) Yeffy DJ: motorikusan teljesen rendben van, fogyasztás egészen hihetetlen, de a váltó (8 sebességes automata) meglehetősen lassú. Sajnos gyakori probléma a 2010-2012 közötti példányokkal, hogy a felnik nem bírják a defekttűrő gumik súlyát és repedeznek, törnek, én már két felnivel is megjártam, aminek egyébként 470 font/db az ára bömöséknél. Aztán tekintve az árát és a prémium kategóriás besorolást, eléggé bosszantó, hogy a bőrrel körbevart és egyébként különösen csendes belső térbe belevágtak egy hihetetlenül ótvar minőségű műanyag pohártartót, ami megállás nélkül cicereg, nyöszörög, néha még reccsen is. Pár hete ráadásul az ülés is nekiállt nyikorogni, ami egészen elképesztő egy 4 éves autónál. Szintén gáznak tartom, hogy a prémium üzleti navigáció buta és pontatlan (legfrissebb szoftverrel és térképpel), sok-sok évvel ezelőtti iGo is messze veri, és necces szitukban nem igazán vigasztalja az embert, hogy mennyivel gyorsabban kapcsolódik mint egy PNA. Az ergonómia egyébként nem rossz, bár a ki- és beszállás nem egy nagy élmény, konkrétan miniszoknyás nő módjára először beteszem a kis popsimat, aztán befordulok módszerrel működik csak, de ha már bent vagy, akkor kényelmes. Ja és különösen vicces tervezési melléfogás, hogy a csomagtartó ajtó ívelt tetején megáll az esővíz, amit az ajtó felnyitásával egyenesen a csomagtérbe juttatsz... :D :(

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21027) laszlo_89 válasza FeRkE (#21025) üzenetére


laszlo_89
újonc

máris kezdem! Koszonom !
annyi hogy 2007-et ír, attol még aktuális ? :)

(#21028) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

credit scoret hol lehet nezni sracok?

(#21029) tildy válasza laszlo_89 (#21024) üzenetére


tildy
nagyúr

0. hozzaszolast is erdemes atbongeszni a topic elejen:
"A lentebb olvasható összefoglaló azért készült, hogy segítsen eligazodni abban az esetben, ha az UK-ban szeretnéd tovább terelgetni életed folyamát. Természetesen minden kérdésre szívesen válaszolunk itt a fórumban, de megkérnénk Téged, hogy előbb olvasd át légy szíves az alábbi összefoglalót, ezzel is megkönnyítve magad és a mi „munkánkat”…" :)

Malibutomi: EXPERIAN, pl.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21030) Assimilator válasza Malibutomi (#21019) üzenetére


Assimilator
őstag

Neked elso kocsid Angliaban?

(#21031) laszlo_89 válasza tildy (#21029) üzenetére


laszlo_89
újonc

Pedig a legelső 2005-os postokat kezdtem olvasni elsőnek, de ez kimaradt, bocsanat :)

(#21032) FeRkE válasza laszlo_89 (#21027) üzenetére


FeRkE
őstag

2012ig frissítégette a srác, a post alján látszik. Ha jól sejtem, nagyon nem változott semmi, de érdemes elolvasni a 0ik hsz-t is, én is átrágtam magam azon is.

(#21033) Malibutomi válasza Assimilator (#21030) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen. A moneysupermarket nekunk is valami 1300-at dobott ki, a directline meg 750-et.
Szoval erdemes sok helyen megnezni.

(#21034) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Ha csak a nyárra megyek ki dolgozni, de bejelentve, akkor ugye meg kell csináltatni az NI számot. Viszont erre az időre a hazait felesleges lenne megszüntetni. Ebből lehet gond? Vagy nyár végén az NI-t megszüntetem is úgy jó lesz? Illetve minden ok nélkül megszüntethetem az NI számot igaz?

(#21035) Assimilator válasza Viszlát (#21026) üzenetére


Assimilator
őstag

comparethemarket-en van egy olyan resz, hogy egyeb vezetesi tapasztalat.
Ott meg lehet adni, miota vezetek, de ezt irja: "How many years of named driver experience have you held, claim free that you are able to give proof of?"
Nekem csak a bizonyitassal van gondom. Mert biztositas soha nem volt a nevemen, de egyebkent 9 eve vezetek.
Lehet ezt maskepp bizonyitani? Mert nagyon nem lenne mindegy, hogy 700 vagy 1300 font. :)
Mert gondolom nem csak ugy odairtak, hanem tenyleg bizonyitani kell.

(#21036) Balinov válasza Assimilator (#21035) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem NCB igazolasra gondolnak, azt meg nem erdemes behazudni, soot..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21037) Assimilator válasza Balinov (#21036) üzenetére


Assimilator
őstag

NCB-n kivuli.
Oda 0 van beallitva.

[ Szerkesztve ]

(#21038) Balinov válasza Assimilator (#21037) üzenetére


Balinov
félisten

amire meg gondolni tudok, az egy tulajdoni lap lehet, ami bizonyitja, hogy x evig volt autod, bar valszeg ez sem garancia, ha bele akarnak kotni, ugyis belekotnek..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21039) Mercutio_ válasza hunterrop8 (#21034) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem egyszerűbb az euwork -ot kérdezni?
Elvileg amit fizetsz nekik azért az ilyen infókkal is ellátnak, vagy nem?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21040) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

megint 430 a font :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21041) daczkó


daczkó
aktív tag

Legális-e UK-ben a khat ?

/ignore wwenigma

(#21042) Yeffy válasza tildy (#21023) üzenetére


Yeffy
veterán

az biztos. én bimmerbuzi vagyok, nekem nagyon begyere ez is, bár nem az elsődleges kedvenc. nekem mondjuk feleslegesen nagy lenne, egy személyre. ha lenne ennyi pénzem autóra (még a kölcsönöm sincs, amiből itt vagyok :)) )
igen, ezzel már nem fáj a fejed emiatt.

Viszlát: jááájjj :Y azért ezek tényleg elég bosszantó hibák, pláne egy ötöstől :( :( nem tudom, hogy nem tudnak ilyenekre figyelni, főleg most, mikor nem a 60-as években vagyunk. a csomagtartós az az egyik legepicebb

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21043) zone válasza daczkó (#21041) üzenetére


zone
őstag

Eddig azt sem tudtam, mi az a khat, de itt a válasz egy Google keresés után: [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#21044) daczkó válasza zone (#21043) üzenetére


daczkó
aktív tag

Köszi, de ezt olvastam már. Maga a levél tiltott, de a mag is? Ezaz amire sehol sem találok információt. Mert nagyon sok országban maga a mag nincs tiltva csak a levél, de ha otthon termeszted, senkit sem érdekel, feltéve amíg nem terjeszted.

/ignore wwenigma

(#21045) BÁ Nutrition válasza daczkó (#21044) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kiraly problemaid vannak

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21046) KMan válasza BÁ Nutrition (#21045) üzenetére


KMan
őstag

Kinek mi a legfontosabb :D

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#21047) Yeffy válasza KMan (#21046) üzenetére


Yeffy
veterán

jah.

egy kérdés akkor már tőlem is: kértem reg. formot a gp-hez,holnap visszaviszem kitöltve (vagy amikor időm lesz). van egy körömbenövés a lábamon (szinte minden évben kijön :W ), és megint olyan stádiumban van a melóm miatt (rengeteget kell gyalogolni), hogy már nem tudja pedikűrös helyrehozni, ki kell vágatni. jól mondta a landlord, hogy egy bizonyos walk-in center-t kell felkeresnem ez ügyben? illetve ugye nem kerül pénzbe?

köszi a válaszokat

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21048) tildy válasza Yeffy (#21047) üzenetére


tildy
nagyúr

Walk in centre-ben nem biztos , hogy meg fogjak cisnalni, nekem is volt ilyen podiatristhoz kellett mennem. Ha muteni kell, az meg vegkepp mas tema.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21049) Viszlát válasza Assimilator (#21035) üzenetére


Viszlát
addikt

Azt a 9 évet itt Angliában vezetted? Otthon nem létezik a named driver fogalom abban a formában ahogy itt, ahol hivatalos nyoma van, hogy valaki felvett a biztosítására additional driver-ként.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#21050) laszlo_89


laszlo_89
újonc

szállás keresési kerdes:

valahol azt olvastam, (szerintem az útmutatóban), hogy elso érkezéskor, még munka nélkül nem érdemes ingatlanközvetítőn keresztül szobát keresni, mert nem fognak minket alkalmas bérlőnek találni.
Ez igaz ?

mert gumtree n egesz jo árban találtam szobákat, de többnyire ügynökség hirdeti őket, es igy nem tudom lenne e esélyem ezekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.