Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) Bubee82 válasza MPowerPH (#18047) üzenetére


Bubee82
őstag

Ja, de azert tavalyhoz kepest mar csak a fele nekem. Jovore meg kevesebb lesz. Ilyen havi 20-30 font vallalhato, meg akkor is ha Mo-n az eves van ennyi.

Bali

2000-es matuzsalem, de nem a kora erdekelt, ahogy ezutan se az fog. 1.8T SE a tipus.

A legkozelebbi (vagy testver?) egy 2000-2003 A8 lesz. Mert csak :)

(#18052) MPowerPH válasza Bubee82 (#18051) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem mondod? Elso ev 1640 fontocska volt.Ez az ev mar csak 680. :)) (mindig egyben fizetem, mert eleg nagy a kedvezmeny igy...) Ellenben jovore szerintem nem csokken, baratnom nevere kerult 3 pont, ami majd biztos ront rajta a bonuszok ellenere is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18053) Bubee82 válasza MPowerPH (#18052) üzenetére


Bubee82
őstag

Egy kicsit volt csak dragabb akkor :) Marmint a tied az enyemnel. En nem fizettem ki, havonta torlesztem.

(#18054) Balinov válasza Bubee82 (#18051) üzenetére


Balinov
félisten

marmint a hazai motort ajanlod (1.8 made in Gyor)? jo csak a road tax magas ra a teljesitmeny miatt. Igazabol persze, imadnek egy 4-5evest, de minek, kocsival innet nem hiszem,hogy par even belul hazamegyunk, nem ugy mint ti, akinek egy 3 oras komppal, meg 5-6ora kozuttal kozelebb van Hegyeshalom.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18055) Because


Because
őstag

hello! tudnátok segíteni? ashfordba hogy jutok el a legkönnyebben innen magyaro-ról?

(#18056) Bubee82 válasza Balinov (#18054) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem ajanlottam, csak irtam, hogy az enyembe ilyen moci van :) En csak a road tax miatt nem fogok babakocsit venni, max. masodik autonak es ha varosban fogok koltozni majd valamikor.

Koltozzetek kozelebb :U ;]

(#18057) Viszlát válasza Because (#18055) üzenetére


Viszlát
addikt

Tömegközlekedéssel vagy autóval?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18058) Because válasza Viszlát (#18057) üzenetére


Because
őstag

tömegközlekedéssel, néztem autóbuszt pont keresztül megy rajta, de nem áll meg ott :S

[ Szerkesztve ]

(#18059) Balinov válasza Bubee82 (#18056) üzenetére


Balinov
félisten

a, voltam privat meg melobol kifolyolag is UK-ban, de nemgyerebe... :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18060) Bubee82 válasza Balinov (#18059) üzenetére


Bubee82
őstag

Miert? Mivel jobb IRL?

(#18061) Viszlát válasza Because (#18058) üzenetére


Viszlát
addikt

A legkönnyebb az repülővel Londonba, aztán helyi tömegközlekedés. Itt tudsz vonatot és buszt keresni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18062) Because válasza Viszlát (#18061) üzenetére


Because
őstag

köszi szépen!

(#18063) Balinov válasza Bubee82 (#18060) üzenetére


Balinov
félisten

az eleted nincs annyira beszabalyozva, mint amiket UKrol hallok es olvasok. Dolgozom ir, angol es skot accountokkal, de messze az irek a legbaratsagosabbak, angolok pokhendiek, meg akkor is, ha fityfasz forgalmat csinalnak mondjuk a csucs holland disztributoromhoz kepest. Skotok jo fejek, szakmailag pengek, baratsagosak, jo veluk a kapcsolatom.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18064) Bubee82 válasza Balinov (#18063) üzenetére


Bubee82
őstag

De mi van beszabalyozva?

(#18065) Balinov válasza Bubee82 (#18064) üzenetére


Balinov
félisten

olvasom itt is, ismerosok is mondjak, hogy szopatnak NI-vel, szamlanyitassal, lakasberlessel, biztositassal, credit score-val,. nameg amiben en dolgozom, az tipikusan nagyvarosok kozeleben lenne, az meg nem tul szimpi, videk az tetszik, nem mondom, hogy ott nem tudnek elni, de loveban kb 1/4-el (ha nem tobbel) kevsebbet tudnek keresni, mint itt.. a legfobb, hogy 6 ev IRL utan, 4-5 hetre a csemete szuletesetol valtson megint orszagot, akinek hat anyja van. :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18066) Gyick


Gyick
őstag

Van értelme szerintetek elküldeni CV-t vagy irni pár agency-nek itthonról?Tudnátok pár jobb félét mondani,londoni érdekelne....(vagy reading-i)

Meg egy másik kérdés: Reading-be szerintetek mennyire nehéz munkát találni?(gondolok itt olyanra hogy mekibe,vmi normálisabb gyárba,szállodába ilyesmi)Google streetview-al nézegettem ilyen nagyon modern,tiszta rendezett városnak tünik, szerintem tök szép,meg gondolom London-nál olcsobb is,meg nincs is tőle messze) .+gondolom itt szállást lehet nehéz találni...isn't it? :)

[ Szerkesztve ]

(#18067) BÁ Nutrition válasza Gyick (#18066) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

én newburyben lakok, de még itt is elég horror árak vannak szerintem.
ha nem lett volna előre fixálva meló egy szakmailag nagyon komoly cégnél akkor eszembe se jutott volna erre a környékre jönni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18068) Balinov válasza Gyick (#18066) üzenetére


Balinov
félisten

ha van olyan szakmad, munkatapasztalatod, amivel oszinten ugy erzed, hogy jo eselyel indulnal szerintem nyugodtan. Csak elobb szerezz egy angol PAYG kartyat, amin adott esetben el tudnak erni. magyar szammal 0hoz kozeli megkeresest kaptam anno, ir szamot szerezve, azt megadva kb 2-3 heten belul par telefonosinterju ill. 2 lebeszelt itteni allasinterju az esetlegesen leendo munkaltatommal sikeredett. A masodik sikeres is volt.

Mindenkepp eselynovelo szerintem, masnem mar otthonrol be tudsz kerulni a fejvadaszok szurt, lekaderezett adatbazisaba

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18069) Because válasza Gyick (#18066) üzenetére


Because
őstag

hazai nagyobb közvetítő cégekben nem bízol? van kint így mosogatni haver, most pedig rakiba mentek ismerősök.
ha nincs egy magabiztos nyelvtudásod és jó sok félre tett pénzed egyedül meg se próbálj kint munkát keresni....

[ Szerkesztve ]

(#18070) fojtviki válasza Gyick (#18066) üzenetére


fojtviki
senior tag

Reading:
Tesco raktar, Rapier es Staffline agency. Szinte 100%, hogy felvesznek, nagyon kemeny munka. Meg a manpower is eselyes, ott is raktari, sofori munkak vannak.

Bracknell: Pertemps. Ok raktari es sofori allast tudnak. Nagyon korrektek, 8 fontot fizetnek orankent sima 3.5 tonnas autora is. Azert az nagyon ritka. Egyebkent szerintem Bracknell szebb mint Reading.

(#18071) Ck.


Ck.
addikt

Van olyan oldal, ahol kíváncsiságból meg tudom nézni h mennyire tartanak jó vagy épp szar embernek a credit scoreom alapján? Csak a kíváncsiság hajt, semmi célom nincs vele, úgyhogy jobban érdekelne vmi ingyenes lehetőség.
Isten ments több hitel, kifizetem ami van a rég múltból és irány vissza haza. Úgyhogy ilyen szempontból mindegy minek vagyok minősítve.
Csak érdekel h mit gondolnak rólam.
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#18072) Viszlát válasza Ck. (#18071) üzenetére


Viszlát
addikt

30 napig ingyenes.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18073) tildy


tildy
nagyúr

A first call amúgy érdekes, szokott náluk lenni munka,de hébe-hóba. Odamész reggel fél hétre a város másik végéről, aztán vagy van, vagy nincs.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18074) fojtviki válasza tildy (#18073) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem a Response-ra gondolsz inkabb? Azok ilyenek:) First call van sok helyen, ott nem kell a varos egyik vegebol a masikba utazni:)

(#18075) tildy válasza fojtviki (#18074) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, a response simán elkuld a fenébe, ha nem azon a környéken laksz. Kérdezték uncsitesomat, hogy hol lakik, a válasz Newham volt, oké , akkor köszönik szépen, de az messze van.

First call: az ilfordi cimukon nincs semmi. Atjart unokatesom willesden junction környékére.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18076) Gyick válasza Because (#18069) üzenetére


Gyick
őstag

melyikre gondolsz?Én ugy tudom hogy már nem igazán közvetitenek,annyiban mondjuk jók hogy a szállás biztos mégha tömegszállás is,pedig én magam akarok keresni ill kinti agency segitségével..

(#18077) Because válasza Gyick (#18076) üzenetére


Because
őstag

külföldi munkavállalás például. barátomat 2 hét alatt kiküldték Skóciába mosogatni most (igaz közvetítői díj ellenében, vagyis elnézést ilyen törvényileg nincs ezért tanulmányi útként elkönyvelve :U ). az a vicces, hogy Strathpeffer-ben az utcán sétálva is találkozott szintén ott dolgozó magyar párral (szomorú, hogy ilyen a fiatalok helyzete..)
ha belevágsz és egymagad kimész azért úgy 500000+ költőpénzt vigyél magaddal biztos ami biztos alapon!

[ Szerkesztve ]

(#18078) fojtviki válasza tildy (#18075) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mondjuk az a kornyek munka szempontjabol eleg kiabrandito. Stratford-nal laktunk, es parom is Hendonba jart at akkoriban peksegbe. En meg centralban szallodaztam. Nagyon sok ido az utazas sajnos, ebbol a szempontbol nagyon nem szerencses az a kornyek. Egyebkent mit szeretne csinalni?

(#18079) Viszlát


Viszlát
addikt

Transferwise 389-ért váltja a fontot, beszarás...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18080) Gyick válasza Viszlát (#18079) üzenetére


Gyick
őstag

Megint van egy ilyen tendencia hogy a font szép lassan erősődik napról napra(vagy a forint gyengül(lehet ez a valószinűbb :) )) .A pénzváltó cégeknél is 381 most a legkisebb vétel ahogy nézem [link]

[ Szerkesztve ]

(#18081) legiaap válasza Gyick (#18080) üzenetére


legiaap
nagyúr

Dübörög a gazdaság odahaza.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18082) tildy válasza Viszlát (#18079) üzenetére


tildy
nagyúr

Bakker.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18083) kem


kem
addikt

Melyik bolt olcso es megbizgato ha muszaki cikket szeretnek venni? Foleg online + kiszallitas, de az se baj ha el tudom hozni kezben.
Koszi a valaszokat :R

Köszi!

(#18084) Balinov válasza kem (#18083) üzenetére


Balinov
félisten

amazon.co.uk? ha meg elhozos az argos-t erdemes nezni, sokszor egesz jo araik vanna, online le is tudod foglalni a hozzad legkozelebbi boltban, aztan bemehetsz erte

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18085) tildy válasza kem (#18083) üzenetére


tildy
nagyúr

ebuyert szoktam gyakran nezni, ha IT cuccrol van szo.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18086) Balinov válasza tildy (#18085) üzenetére


Balinov
félisten

hamar IT, azt lattatok, hogy a newegg csinalt .co.uk-s webshopot? regebben csak .com-os oldaluk volt ,US/Canada only szallitassal.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18087) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

Budapesten tudtok olyan valtot ahol aranylag nagyobb osszegu fontot is kepesek atszamitani (10 ezer korul)? vagy marad a bank?

[ Szerkesztve ]

(#18088) legiaap válasza blackydan (#18087) üzenetére


legiaap
nagyúr

Banknál is szólni kell előre a nagy összegnél. Mi anno 3 napot vártunk 3.100 fontra. OTP bank volt amúgy.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18089) fojtviki válasza Balinov (#18086) üzenetére


fojtviki
senior tag

Egy honapja kb irtam itt:) Volt egy kerdesem is evvel kapcsolatban, ha onnan rendelek akkor kell e szamitanom plusz koltsegre? Nem talaltam errol infot sajnos. Van e tax igazabol ez erdekelne? Egyebkent a valasztek messze nem akkora mint a .com-on.

[ Szerkesztve ]

(#18090) Balinov válasza fojtviki (#18089) üzenetére


Balinov
félisten

tenyleg, most hogy mondod. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18091) legiaap


legiaap
nagyúr

Mintha valahol olvastam volna, hogy 3 év itt lét után már nem lehet lecserélni a magyar jogsit angolra. Ez igaz?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18092) MPowerPH válasza legiaap (#18091) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez szerintem hulyeseg...

Don't Tread On Me

(#18093) legiaap válasza MPowerPH (#18092) üzenetére


legiaap
nagyúr

Jól van, mert állandóan készülök, hogy kicserélem, de mindig elfelejtem és már több mint 3 éve vagyok kint.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18094) Balinov válasza legiaap (#18093) üzenetére


Balinov
félisten

en 6 eve tervezem...de meg varnom kell 1-1,5evet, mire a buntetopontom elevul es nem kerul ra az ir jogsira, ha atvaltom :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18095) tildy válasza legiaap (#18091) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem igaz. En is ugy csereltem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18096) Viszlát válasza Viszlát (#18079) üzenetére


Viszlát
addikt

Es ma meg kaptam toluk harom ingyen transfert is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18097) Because


Because
őstag

telekocsit választottam kijutáshoz (talán az a legolcsóbb és legjobb megoldás számomra), remélem nem bánom meg.
Ashfordban lesz szállás 67,5 font/hét, bevett szokás a 200 font kaució? és ez itt is visszajár majd?

(#18098) kem válasza Because (#18097) üzenetére


kem
addikt

£67,5/het az telljesen normalis, enis sokszor annyi korul fizettem, es a 2 het is realis. Ha nem teszel kart a szobaban akkor visszakapod tavozaskor.

Köszi!

(#18099) Because válasza kem (#18098) üzenetére


Because
őstag

köszi! akkor ezzel rendben vagyok. eztán majd csak rajtam múlik hogyan is alakul a történet.

(#18100) fojtviki válasza Viszlát (#18079) üzenetére


fojtviki
senior tag

Biztonsagos szerinted? Kicsit felek tole igazsag szerint. Havi szinten kb 250-300 fontot kuldunk haza, tudom nem sok, megsem szeretnem ha elveszne:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.