Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok
Robogora mmilyen jogsi kell, es kb mennyi ido lerakni?
Koszi a valaszokat

(#18952) legiaap válasza Mottie (#18946) üzenetére


legiaap
nagyúr

Annyira nem nagy cucc. Ajándék lett volna apósnak. Mivel csak kézit hozott anyós így gondoltuk simán felviheti. Hát tévedtünk. Kár érte.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18953) eszgé100 válasza d3tox1c (#18951) üzenetére


eszgé100
őstag

CBT vizsga kell csak hozza, 2 evig jo, utana ujra kell vizsgazni. Az egesz tanfolyam kb. 1 delelott alatt megvan, ara kb 100-130 font, motorosiskolaja valogatja. Max 125cc, utas nelkul, autopalyara nem mehetsz, es elol-hatul kotelezo az L betu. Vannak mar tok jo 125os gepek is, szerintem siman megeri :) de a nagyok megjobban ;)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18954) Mottie válasza kem (#18947) üzenetére


Mottie
őstag

Nekem a bringakulcs miatt kirámoltatták a múltkor, de aztán elmondtam hogy mi az és hagyták.. Ill akkor szokták még amikor a teljes elektronikai készletem bent van. Mindenféle töltők két külső vinyó, leptop, stb.. Mindez csak belehajigálva egy táskába összevissza :D

Be Victorious!

(#18955) Balinov válasza Mottie (#18954) üzenetére


Balinov
félisten

laptopot, tabletet nekem altalaban kulon talcara is rakatjak az S.C.-nel.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18956) Mottie válasza Balinov (#18955) üzenetére


Mottie
őstag

Ez mindenhol így van :) Így az ki is kerül az említett táskából, de a kábelrengeteg marad :D

Be Victorious!

(#18957) Wyco


Wyco
tag

Wooohooo :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18958) legiaap


legiaap
nagyúr

Van itt olyan aki Lloyds-os és használta már a számlájához tartozó telefon biztosítást?
Ahogy nézem mindent cover szinte. Csak arra lennék kívancsi mennyire zökkenőmentes az intézése ha valami lenne a telefonommal.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18959) Balinov válasza Wyco (#18957) üzenetére


Balinov
félisten

Gratula! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18960) Bubee82 válasza eszgé100 (#18953) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha 2001 elotti a jogsija, akkor az se kell. De lehet rosszul tudom.

(#18961) Wyco válasza Balinov (#18959) üzenetére


Wyco
tag

Koszi ;)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18962) kem válasza Wyco (#18957) üzenetére


kem
addikt

Gratula, nekem mar csak 4 es fel ev :D
Mi az ami mindenkeppen kell hozza? Council Taxot pl. meg nem fizetek, de hamarosan koltozom es onnantol ez megoldodik.

Köszi!

(#18963) Gyick válasza Wyco (#18957) üzenetére


Gyick
őstag

Ehhez vmi vizsgát is kell tenni ugye?Az nehéz?

(#18964) Viszlát válasza Wyco (#18957) üzenetére


Viszlát
addikt

Grat! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18965) Wyco válasza kem (#18962) üzenetére


Wyco
tag

Ot ev munkaviszony es ittlakás kb. Plusz a teszt.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18966) Wyco válasza Gyick (#18963) üzenetére


Wyco
tag

Van egy Life in the UK teszt, nem nehez mint olyan, csak sok baromsag van benne de a konyv ami hozza tartozik megtanulható...aztan ugyis elfelejted ahogy kilepsz az ajton a vizsga utan.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18967) Wyco válasza Viszlát (#18964) üzenetére


Wyco
tag

Koszi! :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18968) tildy válasza Wyco (#18965) üzenetére


tildy
nagyúr

Plusz a nyelvvizsga, amit el is fogadnak. Rigo utcai kozep felso ertelemszeruen nem jatszik :) Amugy nezem a papirost, amit a permanenthez be kell kuldeni, szerencsere mehet a kedvessel egyutt, ( hala egnek nem csak hazassag szamit, de egyutteles is) , plusz ha nem is nagyon akarjak neki veletlen megadni, mert freelancerkent dolgozott, paroknal ott van az, hogy ha a masik qualified, professional, es o dolgozott, akkor az alapjan is ervenyes lehet a jelentkezes.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18969) vm93hun


vm93hun
aktív tag

"Önéletrajz

Egyrészt a torvény előírja, hogy semmit nem szabad rátenni a CV-re ami negatívan diszkriminálhat [...] pl. fotót nem szabad mellékelni, valamint nem lehet feltüntetni a születési dátumot sem."

Tehát akkor az Europass önéletrajzot sem fogadják el?

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#18970) emvy válasza vm93hun (#18969) üzenetére


emvy
nagyúr

Az Europass oneletrajz-formatum egyebkent is hasznalhatatlan, szoval en tartozkodnek tole.

while (!sleep) sheep++;

(#18971) Balinov válasza Wyco (#18967) üzenetére


Balinov
félisten

Wyco, erdeklodesi szinten meg lehet kerdezni, hogy anyegin szempontjabol mennyibe fajt, mig eljutottal az eskuig? Semmi gond, ha nem, csak ossze akarnam hasonlitani az irorszagival.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18972) tildy válasza vm93hun (#18969) üzenetére


tildy
nagyúr

Uk-ben nem szokas europasst csinalni, persze el lehet terni az itt sozkottal, a kerdes mennyire dijazzak. Erdemes "arra a piacra" felkeszitenia cv-t, ahol az ember probalkozik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18973) harcikoca


harcikoca
senior tag

Ha 1, vagy 2 napos insurancet akarok kötni akkor ahoz tudok venni AA-t? és melyik országokban érvényes?

AMD+Ati powee'R

(#18974) engine88


engine88
aktív tag

Ki hol tartja a megtakaritott penzet?

En HSBC Loyalty Cash ISA-n, es havi 1.6%-ot kapok utana ami szerintem a legalacsonyabb interest rate.

(#18975) Viszlát válasza harcikoca (#18973) üzenetére


Viszlát
addikt

Gondolom a Breakdown Coverre gondolsz. Teljesen független a biztosításodtól és szintén létezik rövid idejű változata. Én az AXA-nál szoktam venni, ők a legolcsóbbak, ráadásul a hátterük is igen komoly. Az övék egész Európára érvényes, de bármelyik cégnél is vásárolsz, az Uniós országok mindegyiknél fedezve vannak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18976) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, a barclays bankos mobil applikációt szeretném rootolt Note 3 készüléken használni, de nem sikerül, még Rootcloak nevű xposed bővítmény segítségével sem, valaki tud esetleg segíteni ?

(#18977) Wyco válasza Caaabi (#18976) üzenetére


Wyco
tag

Asszem nem lehet. Valahogy figyeli h rootolt a telefonos. Esetleg guglizz rá de ismerosoktol amit hallottam az kb ennyi...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18978) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Van most valami akcio kompra?? Vagy esetleg a csalagut is szoba johetne. Remelem most is lehet valami jo akciot talalni. Dec21.-en mennenk haza. Koszonom.

(#18979) Viszlát válasza fojtviki (#18978) üzenetére


Viszlát
addikt

Csalagutra epp ma kaptam az emailt, hogy akciosan 20 font iranyonkent a short stay jegy. 24 oran belul kell lenni a visszautra szolo jegynek, de ez nem erdekes, mert 40-bol meg lehet igy usznk az atkelest (a visszautat ertelemszeruen nem hasznalja fel az ember, es amikor tenylegesen jon vissza, akkor meg ugyanigy megvan 40-bol az atkeles).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18980) harcikoca válasza Viszlát (#18975) üzenetére


harcikoca
senior tag

köszi szépen :) ez mindenhol jó?

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#18981) Viszlát válasza harcikoca (#18980) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha Magyarorszagra szeretnel hazajutni vele, akkor igen, minden utbaeso orszagban biztositva leszel.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18982) ronson válasza harcikoca (#18980) üzenetére


ronson
őstag

De ezt tudod, hogy ez nem a kotelezo felelosegbiztositas?

Csak azzal osszefuggesben kerdezem, amit par napja kerdeztel.

[ Szerkesztve ]

(#18983) fojtviki válasza Viszlát (#18979) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nezegetem de kb 70 font oda es ugyanennyi vissza is:)) Mondjuk meg ez sem tul rossz:)

(#18984) fojtviki válasza fojtviki (#18983) üzenetére


fojtviki
senior tag

Meg egy kerdes:)) Aki hasznalt mar csalagutat, nem tudjuk meg melyik kocsival megyunk. Jo az ha beirom, hogy rentacar?? Azt mondta egy ismeros, hogy azt kell beirni es amikor odaerunk akkor majd beirjuk a rendszamot. Szoval mukodik ez igy? Koszonom.

(#18985) harcikoca válasza ronson (#18982) üzenetére


harcikoca
senior tag

Igen, tisztában vagyok vele, ez a recovery, a másik pedig az insurance.

AMD+Ati powee'R

(#18986) Caaabi válasza Wyco (#18977) üzenetére


Caaabi
senior tag

A rootcloak pedig pont erre való, hogy elrejti a rootot bizonyos programok elől :S Na de mindegy is, másik kérdésem hogy valaki aki transferwise ban nagyon otthon van és van ideje válaszolni egy- két kérdésemre az legyen olyan kedves és privátban írjon nekem üzenetet ! Köszönöm ! :)
Közlekedésre milyen appot használtok amibe van vonat meg busz meg under-overground meg minden ?

(#18987) Viszlát válasza fojtviki (#18984) üzenetére


Viszlát
addikt

Referencia szammal tudod modositani a dolgokat, egyedul a vasarlasra hasznalt kartyat nem. Utasok szamat, rendszamot igen.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18988) fojtviki válasza Viszlát (#18987) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom. Holnap meg is vesszuk. 4-en megyunk igy kijon az oda vissza ut fejenkent 150 fontbol. Nem olyan rossz ar az karacsonykor:)

(#18989) tildy válasza engine88 (#18974) üzenetére


tildy
nagyúr

Current account, 4%-ot fizetnek ra egy evig.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18990) legiaap válasza engine88 (#18974) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én Lloyds-nál, de szerintem igen mindegy hol tartja az ember a pénzét. Az az 1-2 százalék amit adnak nevetséges. Ki lehet vele törölni. Nagy összegnél már okés, de akinek meg annyija van pont le fogja sz@rni azt a kis zsebpénzt.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18991) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok

Január elejétől (8-9.e körül) mi is kiköltözünk, végleg. Szerintetek, a gyorsabb ügyintézés miatt, mikor érdemes NI számot igényelni? Van Brit telefonszámom és Brit lakhelyem(észak-london, de nem ismerem az ottani jobcentert) is. Gondolkozom hogy december 15.ei héten kérek időpontot, de vajon fent áll annak a "veszélye" hogy hamarabb kapnék időpontot mint a kiérkezésem időpontja?

(#18992) legiaap válasza Tufa_ (#18991) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nyugodtan hívd fel őket mielőtt kimennél. Általában 1-2 hét vagy 1 hónap is lehet míg kapsz időpontot. Amúgy meg ha korábbra kapnál, mint a kiérkezésed kérj egy másikat. Ennyi.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18993) Tufa_ válasza legiaap (#18992) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Az 1-2 hetek illetve hónapról én is sokat hallottam már, ezért is gondoltam hogy az ünnepek miatt már úgysem lehetne időpont, így nem lesz kínos ha későbbi időpontot szeretnék (mivel az emberek ugye minél hamarabb szeretnék megkapni..).
Köszönöm hogy megerősítettél benne :)

(#18994) kenguru99 válasza Wyco (#18957) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Szia!

Az applikáció elküldése után mennyi ideig tartott az elbírálás?
Köszi.

(#18995) Wyco válasza kenguru99 (#18994) üzenetére


Wyco
tag

3 honap...se. Aug 9 - Okt 19.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18996) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok eltűnt a root a barclaysos app atveresenek próbálkozása közben :D NG2 alatt tudok simán towel rootot használni knox ugrás nélkül ?

Bocsánat nem ebbe a topicba akartam!:$

[ Szerkesztve ]

(#18997) Balinov válasza fojtviki (#18988) üzenetére


Balinov
félisten

Most jott egy friss hirlevel a directferries.co.uk-tol
Ezen a linken lehet akcios jegyet venn

Feltetelek:

Book your ferry crossing this week to France with DFDS Seaways and take advantage of one of these fantastic fares on offer!

• Day trip - £19 each way
• 3 day return - £24 each way
• 5 day return - £28 each way
• £10 OFF return crossings over 5 days

These great DFDS Seaways offers are valid on the Dover Dunkirk route for a car carrying up to 9 people when travelling by 18th December.

Simply book by Friday 31st October to avoid missing out!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18998) fojtviki válasza Balinov (#18997) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom neked is. Mondjuk megvettuk a csalagutat tegnap:) 133 font volt, 4 fele megy szoval nem veszes.

(#18999) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Sziasztok
A múltban volt már pár kérdésem, most úgy fest sürübben is elö fogok itt fordulni, mert a feleségem ma kapta meg az offer lettert a munkára amire jelentkezett. Már csak a szerzödésre vár, szóval az új évet már úgy fest angliában kezdjük meg.
Lesz majd sok kérdésem biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#19000) Balinov válasza Malibutomi (#18999) üzenetére


Balinov
félisten

otthonrol sikerult allast talalni? Gratula! Sok sikert! :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.