Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Yeffy válasza Maxxy10 (#30999) üzenetére


Yeffy
veterán

sztem tuti volt, de persze ezt sohasem tudjuk meg... :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31002) Yeffy


Yeffy
veterán

ahogy olvasgatok kommenteket, bejegyzeseket, eleg nagy az egyetertes abban - vagy legalabb is sokan irjak - , h ez szarabb deal, mint ami eddig ervenyes volt, az EU jol megszivatta oket, foleg a doveri cirkusszal.
az elso resszel egyetertek (mondjuk meg mindig jobb, mint a no deal), a masodik reszeben meg nem tudok erdemben nyilatkozni. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31003) Snoop-y válasza Yeffy (#31002) üzenetére


Snoop-y
veterán

Van linked valami konkretumrol? En csak olyat talaltam eddig amiben annak orvendeztek, hogy vegre mindenben UK dont :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31004) rgqjx válasza Snoop-y (#31003) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Nekem ez a félig tele/üres pohár esete. BoJo nyilván sikerként adja elő, az ellenfelei pedig kudarcként... Ahogy a politikában lenni szokott..

(#31005) Yeffy válasza Snoop-y (#31003) üzenetére


Yeffy
veterán

jo, a nagyon ertelmeseket kihagytam, naluk kb ez megy, valoban. :D
FB tele van konkretan mindket tipussal.

tisztara, mintha otthon lennek/hazai hireket olvasnek, ott vannak ilyen agyhalottak.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31006) instantwater válasza rgqjx (#31004) üzenetére


instantwater
addikt

Ezért írtam, hogy majd, ha a gov.uk-n megjelenik, akkor lesz hivatalos.
Addig csak az újságírók parádéznak...

(#31007) Mercutio_ válasza Yeffy (#31002) üzenetére


Mercutio_
félisten

szvsz UK szivatta meg magát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31008) Tajrexi válasza Snoop-y (#31003) üzenetére


Tajrexi
tag

Ezek alapján, nekem nem tűnik hatalmas megállapodásnak. No-deal katasztrófához képest jobb és kb ennyiben kimerült.

[ Szerkesztve ]

(#31009) Snoop-y válasza Tajrexi (#31008) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat igen valami ilyesmire szamitottam :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31010) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Talaltam egy egyszerubb osszefoglalot:

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31011) sh4d0w válasza Snoop-y (#31010) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ehhez nincs mit hozzáfűzni, elég jó. Nem is értem, mire számítottak, egy 67 milliós piac állt szemben egy 500 millióssal.

https://www.coreinfinity.tech

(#31012) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#31010) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"nyugtaval dicserd a napot"

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31013) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#31012) üzenetére


Snoop-y
veterán

Being optimistic is okay. However, most situations require realistic thinking ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31014) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#31013) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ok, csak igazabol mind gazdasagilag mind katonailag eleg eros orszagrol beszelunk, szerintem korai temetni, es felesleg tul sokat sirankozni. az egy dolog h nem kellett volna kilepni az eubol, de van elet rajta kivul is szerintem.
meg mindig marad egy csomo jo itt, az meg h milyen egyeb lehetosegek nyilnak meg a jovo zeneje. az is biztos h az eu azert majd probal mindig betartani, nehogy veletlen kilepesi hullam induljon meg
azt is megertem mikor a brexitnel arra hivatkoztak h ok nem ebbe az "eu"-ba leptek be
meg az se ketseges h elegge rothatd es a legkevesbe sem szimpi a brusszeli erolkodes.
tul van eroltetve az europai egyesult allamok tema, mikozben nincs kozos europai identitas meg brusszelben sem. ezt torvenyekkel kieroltetni szerintem nem fog menni eztan sem, 100 ev se bizos h eleg lenne nem 10-20. meg olyan uniok is allandoan felbomlottak mint a skandinav, szal nem is ertem mire szamitanak..
vagy hogy mast mondjak a nepek olvasztotegelyekent emlegetett usaban is eleg nyilvanvalova valt h seperc alatt egymasnak ugrasztjak a nepeket.. kb ennyit a nagy egysegrol

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31015) sh4d0w válasza BÁ Nutrition (#31014) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nyugtass meg, hogy csak vicceltél az ország erejéről. UK csak a gyarmatbirodalom miatt lett erős, de annak 75 éve vége.

https://www.coreinfinity.tech

(#31016) BÁ Nutrition válasza sh4d0w (#31015) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"igazabol mind gazdasagilag mind katonailag eleg eros orszagrol beszelunk"
vs "Nyugtass meg, hogy csak vicceltél az ország erejéről."
top 5-6ik a vilagon gdpben es top 6-8 katonailag
szal ja vicceltem, ja varj nem, megsem moldovarol beszelunk...

75 ev alatt olyan "top" orszagok mint Argentina full a mocsarba sullyedtek. ezt itt nem lattam.
foleg nem ha az eu barmely mas korabbi nagyhatalmahoz hasonlitom.
GDPben csak nemetorszag all elotte, reszben azert mert 20-25%al tobben vannak, reszben azert mert az euro nekik kedvez az unioban, ill kb modern kori gyarmatokkent fejik le a keleti blokkot.. sot a deli orszagokat is pl greece..
szoval lehet ezt is nezni mas szemuvegen keresztul

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31017) Tajrexi válasza BÁ Nutrition (#31016) üzenetére


Tajrexi
tag

"75 ev alatt olyan "top" orszagok mint Argentina full a mocsarba sullyedtek. ezt itt nem lattam."

Pedig dolgoznak rajta rendesen. :D

(#31018) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#31016) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ne legyen igy de azert a gazdasagot erosen porgette az EU-s piac es bankrendszer meg rengeteg ceg adoja hianyozni fog akik kb UK-t hasznaltak europai kozpontnak a konnyu arumozgatas miatt. A mi cegunk is atkoltoztette a par milliardos aruforgalmat az EU-ba. Ezek az ado penzecskek mind hianyozni fognak. Nem temetem angliat de a most kiharcolt deal az a jotol igen messze all. Sajnos :(

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31019) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#31016) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arra a katonai erőre gondolsz amit ott nem tudnak használni ahol kellene?:DDD

A GDP 4/5-ét a szolgáltatások adják, ezeket a brexit miatt folyamatosan viszik ki az országból + a mostani egyezmény arra pont nem vonatkozik, ott még lesz küzdelem és az EU-nak nem érdeke engedni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#31020) moleculez válasza BÁ Nutrition (#31014) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyszerűen összefoglaltad a lényeget, egyet kell hogy értsek :K
Ez a történet majd hosszú távon dől el. Azt viszont be kell látni, hogy rövidtávon most épp nem előnyös a helyzet. De azt is látni kell, hogy az USE-álom sem épp úgy alakul, ahogy tervezték.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31021) Tajrexi válasza Mercutio_ (#31019) üzenetére


Tajrexi
tag

Nem is értettem miért lovagoltak folyamatosan a fél % gdp-t el nem érő szarokon, amikor London több pénzt termel nekik fél nap alatt... de hát úgy látszik a hatalmas brit halászat feltámasztása fontosabb, mint hogy trilliárdokat mozgatnak ki az országból havonta. :D

(#31022) Yeffy válasza Tajrexi (#31021) üzenetére


Yeffy
veterán

mert ennyi agyuk van.
lehet vele villogni, mint politikai kotelhuzasi terulet. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31023) moleculez válasza Tajrexi (#31021) üzenetére


moleculez
veterán

Ami azt illeti, ezek a GDP szempontjából kevésbé fontos kérdések, de mint erőforrás sokkal inkább. Az évek alatt pedig majd felépítik a kapcsolatokat, pénz beszél.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31024) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#31019) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az hogy hol es mire hasznaljak az elsosorban politikai kerdes. En amugy lassan csak mozizok h kb csak a fikazas megy mikor egy fejlett es eros orszagrol beszelunk. Persze azt is megertem h van akinek kenyelmes felulni a fika vonatra, de amugy pont azert nem kepes az eu fellepni a vilagban mert igy viselkedik ahogy. Nagyjabol libia nagysagu orszagok csicskaztatjak ha arrol van szo. Az is nyilvanvalo h se amerikanak se kinanak nem erdeke h itt tenyleges tombosodes legyen, de igazsag szerint nem is kell megeroltetniuk magukat.
Az egvilagon semmilyen kozos europai tudat, gondolkodas nincs. Kb 2 nap alatt lehet krealni "komoly" viszalyt tagallamok kozott. Pl mikor Solyom Laszlo koztarsasagi elnokot nem engedik be szlovakiaba mert veszelyt jelent szemelye a szlovak koztarsasagra hat azert hadd ne mondjam mennyire gaz. Nem egy kifejezett diktator tipus, de a nepnek gondolom eladtak barmit.
Stb

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31025) Apollyon válasza BÁ Nutrition (#31024) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Magyarország határországai közül egyedül talán Ausztria és Szlovénia akik nem gyűlölik a magyarokat, mindenki más igen, mert bennük van a butthurt.

Az EU meg mindig is usákia csicskája lesz kb., annak ellenére, hogy szerintem Európában több értelmes ember jut egy négyzetkilométerre. Egyébként meg Izland és Norvégia is tök jól elvannak EU nélkül... Persze jó lenne, ha működne ez az EU dolog, mert nagy közös érdek. De túl sok a gyökér ember, így látjuk is az eredményét.

Egy UK meg szerintem kevésbé szívja meg EU nélkül, mintha egy Magyarország járna így, amúgy meg egyetértek, szerintem sem kellene úgy beszélni róluk mint valami hulladék dumbass nép.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31026) Snoop-y válasza Apollyon (#31025) üzenetére


Snoop-y
veterán

Az utobbi evekben azert elindultak lefele es pont azokat a kulcs poziciokat aldozzak be amiktol porog a gazdasag. Valahogy nem ertem miert jo ez. Azt fel tudom fogni, hogy majd 10-15 ev mulva jo lesz. De most annyit vesztenek ami egy komplett generacionak elbaszcsikazza az eletet. Semmi konkretumot nem tudtak mondani, hogy miert lesz jo. Csak az, hogy majd lesznek mas dealek de azok is ilyen cel nelkuliek. A biztosat elcsereltek most egy jovobeni bizonytalanra ami egyaltalan nem garantalja, hogy jobb lesz meg azt se, hogy ugyanolyan jo mint most. Es aki igy cselekszik azt nem szoktak tul okosnak tartani.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#31027) Tajrexi válasza Apollyon (#31025) üzenetére


Tajrexi
tag

Hogy lehetne nekik jó, amikor az egész leave kampány hazugságokra épült? Az volt a szlogan, hogy jobb dealeket kötnek majd EU-n kívül az EU-val és az egész világgal, mint az EU-n belül... Hol a 350 milla az NHS-re? Másnap cáfolták kb, mint ahogy minden mást, semmit nem tudtak beváltani az ígéretek közül, csak annyit, hogy kiléptetik az országot, ha már voltak olyan tökök, hogy szavazásra bírták ezt a baromságot.

(#31028) sh4d0w válasza Apollyon (#31025) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Önmagában a brexit megszavazása mutatja, mennyire nincsenek rendben fejben.

Azt meg tessék elfelejteni, hogy az USA nagy jó barát. A 2. vh-s lend-lease kölcsön utolsó részletét (kamatokkal együtt) 2006. december 31-én fizette ki a UK. Mindent megfizettetnek az angolokkal, nincs pánangolszász eszme - legfeljebb az angolok fejében.

https://www.coreinfinity.tech

(#31029) Ck. válasza Apollyon (#31025) üzenetére


Ck.
addikt

Már hogyne gyűlölnék az osztrákok a magyarokat...ugyanolyanok vagyunk nekik, mint nekünk a románok.

(#31030) BÁ Nutrition válasza Ck. (#31029) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

max a retardaltak gyulolik a magyarokat es viszont
vagy esetleg aki nagyon unatkozik es nincs mas dolga

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31031) emvy válasza BÁ Nutrition (#31030) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyebkent ugyanugy, ahogy itthon is csak a retardaltak gyulolik a romanokat (vagy barmely egyeb nemzetet ad hoc).

while (!sleep) sheep++;

(#31032) instantwater válasza Apollyon (#31025) üzenetére


instantwater
addikt

Izlandon korlátlan mennyiségű geotermikus energia van.
Norvégiának meg van egy csomó olaja.

(#31033) moleculez válasza instantwater (#31032) üzenetére


moleculez
veterán

Angliában keg rengeteg curry ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31034) BÁ Nutrition válasza moleculez (#31033) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

inkabb korlatlan mennyisegu Rishabh Aaditya Gangadeen ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31035) moleculez válasza BÁ Nutrition (#31034) üzenetére


moleculez
veterán

:F Bocs, lehet nagyon műveletlen vagyok, de ez nincs meg és Google sem segített.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31036) G.Zs. válasza Apollyon (#31025) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Norvegia es Izland Schengen-i egyezmeny es European Economic Area tagok.
Eleg sok kozuk van az EU-hoz.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#31037) BÁ Nutrition válasza moleculez (#31035) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"paki"

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#31038) fojtviki válasza BÁ Nutrition (#31037) üzenetére


fojtviki
senior tag

UK-ban nincs is paki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31039) Balinov válasza fojtviki (#31038) üzenetére


Balinov
félisten

Citizen Khan :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#31040) fojtviki válasza Balinov (#31039) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nameg Patel :)

(#31041) Maxxy10


Maxxy10
addikt

NHS által volt már valakinek bölcsesség fog eltávolítása? Az ingyenes vagy fizetni kell? Úgy tudom ha kórházban szedik ki akkor nem kell fizetni de tuti ami tuti alapon rá kérdezek itt is.

(#31042) Ck. válasza Maxxy10 (#31041) üzenetére


Ck.
addikt

Nem volt, de megkérdeztem anno amikor bedurrant, nem altatnak csak helyi érzéstelenítés van, nem írnak ki vele, rögtön aznap már kell is menni dolgozni (LOL, meg a f@szom), varratszedés elvileg ingyenes és a teljes beavatkozás £58-ba került anno. Bármilyen magán rendelőbe lehet menni, ahol van NHS ellátás is. Nem mondom 100%-ra, kb másfél-2 éve volt téma, de valami ilyesmi rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#31043) moleculez válasza Maxxy10 (#31041) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem is vagy 2 éve volt egy eltávolítás, hátulról. Én akkor egy "nagyobb" kezelés keretében fizettem 200£-t magán kezelésben, és annak keretében volt egy utam a surgeryre is. Szóval nem tudom, hogy az NHS volt-e vagy leboxolták egymás közt, de szvsz NHS. (nekem sem volt altatás, csak helyi érzéstelenítés)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31044) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Értem, köszi szépen mindenkinek. Elvileg küldeniük kellett volna egy levelet de nem kaptam semmit. Ilyenkor a GP-t kell felhívni?

(#31045) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#31024) üzenetére


Yeffy
veterán

mindket oldalnak van igaza szerintem, sajnalom, h kileptek, sokkal jobb volt mindenkinek, h bent voltak, de hat a populizmus igencsak meno az utobbi evekben a vilag korul, nem csak otthon. :(

kivancsi vagyok, engem/minket miben fog erinteni - aka mik fognak valtozni az eddigiekhez kepest -, de ugy erzem, lesz par negativum.
hogy a bizonyos cegek EU-ba atkoltozeset, es az inflaciot/dragulast - szepen lassan kusznak felfele az arak a boltokban az utobbi idoszakban, ahogy latom - nem is emlitve.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31046) qqzs


qqzs
őstag

Szerintem ez volt az utolso kapavagas maguk ala. 5 ev mulva minusz Skocia, masik 5 ev Eszak irorszag, 20 ev meg walesbol is kinezem hogy kiugrik. Nemzetkozosseg mar most is oszladozik. Ezekkel a feher nepesseg fog fogyni azaz a tobbi feldusul...Az elso europai muzulman orszag Anglia lesz.

Eladó: GTS450

(#31047) sh4d0w válasza qqzs (#31046) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az Gallia.

https://www.coreinfinity.tech

(#31048) Tajrexi válasza qqzs (#31046) üzenetére


Tajrexi
tag

Dehogy, majd kompenzálják őket pár milla indiaival. Azok úgyis jól kijönnek a muszlimokkal. :D

(#31049) Yeffy válasza Tajrexi (#31048) üzenetére


Yeffy
veterán

igen :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#31050) Maxxy10 válasza qqzs (#31046) üzenetére


Maxxy10
addikt

Lesz? Lesz?! Már most az.. és még csak észre sem vették :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.