Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) Balinov válasza legiaap (#18899) üzenetére


Balinov
félisten

milyen minosegre? tudnal adni egy ebay-es linket? halal komolyan kerdezem :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18902) legiaap válasza Balinov (#18901) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bakker adnék ha nem tűnt volna el a purchased history-m. Nem tudom hova tűnt.
:Y
Amúgy kb. fél évig bírták. Minden zoknit gyorsan megölök. Amúgy jó volt, mert elszeparálta az ujjaim és így nem cseszegették egymást.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18903) Balinov válasza legiaap (#18902) üzenetére


Balinov
félisten

paypales transaction history-ban, esetleg ebay-es order confirmationok kozott sincs meg:? lattam, van csomo, szivesen kiprobalnam, de jo lenne olyantol venni, amit mar kiprobaltal mondjuk.

legrosszabb esetben meg korbenezek szombaton a Penny's (aka Primark) haza tajan

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18904) eszgé100 válasza legiaap (#18902) üzenetére


eszgé100
őstag

el tudom képzelni, hogy egy sima zokniban nap végére összegabalyodnak a lábujjaid ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18905) legiaap válasza eszgé100 (#18904) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ilyen balf@sz módon összetartanak a lábujjaim és dörzsölik egymást. Sok bajom van velük és az ilyen zok i beválik nálam.

Balinov: Megpróbáltam mindent. Nem látok semmit se a paypal-os oldalaom, se az ebay-en. Mintha törölték volna a history-t. Nem értem. A seller nevét tudom, mert értékelt és azt látom:
korea_no1

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18906) Balinov válasza legiaap (#18905) üzenetére


Balinov
félisten

koszi,majd rakeresek.

Nekem csak a kisujjam er ossze a szomszedjaval, de higeniai szempontbol jo lennne ez az 5 ujjas zokni. diabetesz miatt hajlamosabb vagyok a labgbombara, ezzel egy szinten meg lehetne elozni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18907) eszgé100 válasza legiaap (#18905) üzenetére


eszgé100
őstag

bocs, szentül meg voltam győződve, hogy ilyet csak poénból vesznek az emberek :R

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18908) legiaap válasza eszgé100 (#18907) üzenetére


legiaap
nagyúr

No problem Mate!
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18909) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv, 2 kérdésem lenne, az egyik, hogy becseréltettem a jogsim angolra, szerintem valami expressz csomagként adák fel mert 70 font volt, kb mennyi idő mulva ér a címemre? másik pedig ha veszek egy angol autot, azt tényleg lehet csak exportra hazavinni? azt mondták, h az adásvételin van egy olyan pont, s akkor nemkell rá se insurance se semmi és vihetem ki. hogy működik ez?

AMD+Ati powee'R

(#18910) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok

Ezt az OEP-es papírt kell kitölteni, ha nem akarok itthon is TB-t fizetni? Illetve ha igen, akkor a biztosítás kezdetének mi a dátuma? Az NI megérkezése, vagy az interjú? Nem most volt, így akkor lehet büntetés is?

Valaki világosítson fel, köszi.

(#18911) BÁ Nutrition válasza aero. (#18910) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

biztosítás kezdő dátuma az az amikortól lett állásod. a tbnél,navnál meg két féle ügy lehetséges. egyik ha 45 napon túl nem volt munkahelyed, és be kellett már jelentkezned a 6800as témára a navnál, másik ha 45 napon belül szerezted meg az új állást, ezzel együtt a biztosítást, így akkor nem kell kijelentkezni se(nav) hanem lejelented a tbnek h külföldön melózol. pontos papírt jobb ha megkérded az ügyfélszolgálattól

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18912) aero. válasza BÁ Nutrition (#18911) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

:R

(#18913) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali.

Valaki eltudna magyarazni, miert olyan fontos nekem kitoltenem es bekuldenem a register to vote lapot? Mar kaptam sok levelet ezzel kapcoslatban, nem erdekelt. Aztan tegnap jott egy faszi, kezeben a levellel, es elkezdte magyarazni, miert nem toltottem meg ki ilyet, miert nem vagyok regisztralva... Mondta, hogy ez kotelezo, birsag is jar, ha nem teszem meg meg egyeb negativ hatasai is vannak, ha credittel kapcsolatos dologra lesz szuksegem. Kitoltottem a formot neten, el is kuldtem ma. Csak igazabol nem ertem, mez miert annyira fontos? :F

Don't Tread On Me

(#18914) tildy válasza aero. (#18910) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen,ezt

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18915) tildy válasza tildy (#18914) üzenetére


tildy
nagyúr

Harmadszor vagyunk Birminghamben,bejön.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18916) Mottie válasza tildy (#18915) üzenetére


Mottie
őstag

Én ott még csak kézilabdázni voltam, és remélhetőleg leszek is márciusban.

Be Victorious!

(#18917) legiaap válasza tildy (#18915) üzenetére


legiaap
nagyúr

Pedig nem nagy szám.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18918) harcikoca válasza harcikoca (#18909) üzenetére


harcikoca
senior tag

erre valaki?

AMD+Ati powee'R

(#18919) ronson válasza harcikoca (#18909) üzenetére


ronson
őstag

Insurance nélkül csak trailer-en viheted haza, semmi esetre se mehetsz ki az útra.

(#18920) harcikoca válasza ronson (#18919) üzenetére


harcikoca
senior tag

okés köszi, és a mot,tax is számít?

AMD+Ati powee'R

(#18921) ronson válasza harcikoca (#18920) üzenetére


ronson
őstag

Persze. Ezek nélkül se közlekedhetsz, akárhova is viszed az autót.

(#18922) Wyco válasza tildy (#18915) üzenetére


Wyco
tag

Jo fej vagy hallod, kvazi-nyaralsz és prohardverezel :) Addikt? :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18923) Viszlát válasza MPowerPH (#18913) üzenetére


Viszlát
addikt

Az kamu volt, hogy bírság jár érte. A creditnél valóban hátrány ha nem vagy lekövethető, tulajdonképpen a voter registration az ami a legközelebb áll az otthoni lakcímnyilvántartási rendszerhez. Kemény 25 pontot jelent amúgy ha be vagy regisztrálva, szóval ha amúgy minden stimm, akkor azért hozzá lehet jutni még a hitelekhez, de tény, hogy szívesebben és könnyebben adnak ha ez megvan.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18924) tildy válasza Wyco (#18922) üzenetére


tildy
nagyúr

Kicsit.:)

harcikoca: tenyleg nem kell ra insurance hosszabb tavra ide, de..... De ahhoz , hogy el tudd hozni az autot , kell ra biztositas, egy naposat tudsz kotni ra. Viszlat szerintem jobban tudja ezt az esetet, kerdezd tole.

Egyebkent lehet ezt is erdemes atnezni :
https://www.gov.uk/taking-vehicles-out-of-uk/for-12-months-or-more

Ha amr jogsi: Lajos jogsijanak cserejere harom hete varunk, meg mindig semmi infoa DVLA-tol. A csekket meg nem vontak le, hozzajuk beerkezett, mert latjuk, hogy atvettek, alairtak.

legiaap: ahol mi voltunk - belvaros- teljesen rendben van, elheto varosnak tunik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18925) harcikoca válasza tildy (#18924) üzenetére


harcikoca
senior tag

en postan adtam fel raadasul valami expressz csomaggal mert 70font volt.. a dvlahoz mar masnap odaert, de csak addig tudtam kovetni..

AMD+Ati powee'R

(#18926) legiaap válasza tildy (#18924) üzenetére


legiaap
nagyúr

Jövőre költözünk úgy hogy valami jobb helyre fogunk menni. Én meg abban is bent vagyok, hogy egy kis Birmingham-hez közeli kisvárosba kiköltözni.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18927) Viszlát válasza harcikoca (#18909) üzenetére


Viszlát
addikt

Ó anyám, van itt keveredés bőven.

Nincs adásvételi, egyszerű számlát adnak a vásárlásról. Ezen kívül van a logbook, a V5C elnevezésű nyomtatvány, ami a forgalmihoz hasonló, a jármű adatait és pár egyéb dolgot tartalmazó irat. Ezen a logbookon valóban van egy olyan szekció, (11 - Notification of permanent export) amit kivitel esetén ki kell tölteni és beküldeni a DVLA-nek (az itteni NKH), de ez csak arra szolgál, hogy ők ezt felvigyék a nyilvántartásba és ne zaklassanak senkit, hogy nincs biztosítás és adó az autóra. Illetve ha mégsem viszed ki az országból az autót, akkor bármikor megfoghatnak, hiszen a nyilvántartásban úgy szerepel az autó, mintha ki lenne vonna a forgalomból.

Nem lehet egy métert sem tenni angol autóval úgy, hogy ne lenne érvényes biztosítás, műszaki (MOT) és adó befizetve rá. Biztosítást tudsz kötni rövidtávra is (1-30 napra), adót viszont (ha nincs rá, akkor) minimum fél évre meg kell venni, ennek összege függ az autó típusától. Október 1-től új rendszer van, nincs már tax disc, viszont rugalmas a rendszer, tehát ha megvetted a fél éves adót a kocsira és aztán kivitted, vissza lehet igényelni a hátralévő időre az adót. Ami a műszakit illeti, a legtöbb eladó autón általában van érvényes MOT, a legtöbb kereskedő eladás előtt általában megcsinálja frissen, szóval én nem vennék olyat amin nincs, hiszen biztos találni másikat, amin legalább ez rendben van.

Régebben sokan csinálták egyébként azt, hogy a megvétel napján el is húztak vele az országból, de most már aktív kamerarendszer van mindenfelé, határon meg azonnal kiszúrhatják, szóval én nem kockáztatnék.

Szerk: ja és nagyon fontos, hogy külföldre kivitel esetén vásárláskor mindenképpen kérd el a V5C első lapját, ugyanis ez kelleni fog a honosításhoz, no meg valahogy igazolni is kéne majd hazafelé is, hogy nem loptad a verdát. Azért emelem ezt ki, mert normál esetben (tehát ha az autó marad Angliában), akkor ezt a lapot az eladó küldi el a DVLA-nak, ami alapján aztán az új tulajdonos megkapja majd postán a saját V5C-jét (addig meg csak a 10-es szekció van nála).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18928) tildy válasza harcikoca (#18925) üzenetére


tildy
nagyúr

56 font a postal order, valoszinuleg special delivery-vel jonnek mennek az irataid, az meg vagy +12-13. Ezert volt 70 font.

legiaap: mi benti alberlatarakat neztunk tegnap, nem lepukkant kornyeken, kozel a sealife centerhez voltak ilyen 500 fontokert egyszobas, jo allapotu alberletek. A Belvaros is rendben levonek tunt. Videki varos, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18929) Mottie válasza Viszlát (#18923) üzenetére


Mottie
őstag

Én is kaptam ilyen csoda lapot, de a vicc az hogy csak 'Term Time' tartózkodom az UK-ban (az elmúlt 37 hónapból 19-et) tehát gondolom nem vagyok resident. így nem is nagyon szeretnék fáradozni a visszaküldésével.

Bár ezen (az egyébként egyetemi) lakáson valami külön átok van, mert tavaly meg 110 font büntetést kellett befizetnem -szerencsére a College átvállalta-, mert Council Tax-et akartak fizettetni velem* és kiküldték az összes 30-20 stb napos felszólítást ide amik megérkeztek mikor Mo.-n töltöttem a karácsonyi szünetet. Amikor visszajöttem pedig mehettem volna kihallgatásra, de bevittem egy darab tanulmányi jogviszony igazolást és kész. De a büntit akkor is fizetni kellett.

*Én meg utána sem néztem, mivel az első két évben nem kellett bejelenteni semmit, mint kiderült azért mert a college azon része ahol addig laktam automatikusan mentes volt, míg az itteninél be kell jelenteni, hogy hallgató az ember.

Be Victorious!

(#18930) tildy válasza Mottie (#18929) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha epp itt elsz , akkor resident vagy. Nem permanent , de resident.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18931) Mottie válasza tildy (#18930) üzenetére


Mottie
őstag

És az beletartozik, hogy két hónap itt, másfél otthon, 2 itt, másfél otthon, stb?
Tényleg kíváncsi vagyok. :)

Be Victorious!

(#18932) tildy válasza Mottie (#18931) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg van a 185 napos torveny, amely alapjan megallapithato az, hogy ki hol rezidens, ha ez alapjan nem allapithato meg - pl diakokra mas eset vonatkozik (az iskolai (pl. egyetemi) tanulmányok sem jelentik a szokásos tartózkodási hely áthelyezését) , meg odahaza is lakhely es tartozkodasi hely szempontjabol- akkor pedig csaladi kotelekek, illetve nyilatkozat alapjan szokta pl az apeh is nezni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18933) Mottie válasza tildy (#18932) üzenetére


Mottie
őstag

Akkor ezek szerint egyetemi hallgatóként nem vagyok rezidens?

Be Victorious!

(#18934) tildy válasza Mottie (#18933) üzenetére


tildy
nagyúr

A magyar torvenyek alapjan nekem ugy tunik nem, de az itteni alapjan nem tudom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18935) legiaap


legiaap
nagyúr

Na ma voltunk a bankunkban (Lloyds), mert múltkor hívtak hogy tanácsot adnának. A z ügyintéző emlékezett rám, pedig tavaly voltam. Nagyon pozitív tapasztalat volt. Rendesek, segítőkészek voltak. Mondták, hogy az a branch ahol voltunk az UK második legnagyob branch-je a londoni Oxford street-i után. A párom csatlakozott az accountomhoz, hisz úgy is közösen használjuk a pénzt. Plusz még ő kapott egy credit kártyát én még mindig nem. Mondta az ügyintéző, hogy nem érti, hisz 6 DD-em van jó a credit pontom (bár a noddle szerint még mindig fair kategóriában vagyok, lehet az egy átbaszás akkor...), de valahogy nem ítélnek nekem. Viszont ha hitel kéne, akkor 17.000-et simán adnának most, míg a páromnak csak max. 10.000-et. Szóval nem lettünk okosabbak miért nem kaphatok.
A másik, hogy életbiztosításról is kaptunk egy kis információt és lehet igényelünk majd. 26 font lenne kettőnkre.
Szóval a benyomásom a bank felé nagyon pozitív, kivéve a credit kártyát.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18936) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Kérdés srácok, mi a legegyszerűbb módja egy prepaid angol sim beszerzésének, hogy angliai számon tudjanak hívni, illetve van-e itt olyan aki tud segíteni beszerzésben?

(#18937) Mottie válasza Malibutomi (#18936) üzenetére


Mottie
őstag

Most rendeltem Vectone SIM-et, online megrendeltem 3. munkanapon megjött. Be a telóba és már tudtak is hívni 2 perccel később. 180 nap használat nélküli idő után tiltják le elvileg (használatba gondolom csak a pénzköltés számít bele), de könnyen feltölthető és egész jó tarifák vannak.

Be Victorious!

(#18938) Malibutomi válasza Mottie (#18937) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Köszi a tippet!

(#18939) tildy


tildy
nagyúr

Azt irja igy ma a DVLA:
"In view of advice received from the Hungarian licensing authority, DVLA has to obtain authorisation from their officer, before we can process such applications."
Szoval emiatt tobb mint 3 het....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18940) Picco válasza Mottie (#18937) üzenetére


Picco
addikt

En most viszem at a szamomat giffgafftol. 10/ho 500 perc uk/kb 10 masik orszag(Magyarország es Olaszország benne van, nekem ezek kellenek) unlim. data/text. Asszem Tmob halozatot hasznal.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#18941) legiaap


legiaap
nagyúr

Anyós akart hazavinni bontatlan mogyoróvajat kéziben (csak az volt neki) easyjet-el Lutonról és kidobatták vele... :Y

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18942) Zodicus válasza legiaap (#18941) üzenetére


Zodicus
senior tag

Elég random szerű ez a kidobósdi dolog. Velem is múltkor a házi lekvárt kidobatták, azelőtt a mikrós edénybe a töltöttkáposztát simán felengedték :U

(#18943) Balinov válasza legiaap (#18941) üzenetére


Balinov
félisten

100g+?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18944) legiaap válasza Balinov (#18943) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem emlékszek rá, de szerintem 100 gramm felett volt egy kicsivel. Akkora volt, mint egy normál Nutellás üveg.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18945) demtam76


demtam76
újonc

Kicsit felbosszantott az HMRC most.
Augusztus 20.-an kuldtem vissza nekik tax credits igenylesemet. Szeptember kozepetol hetente erdeklodtem, de mindig csak annyit mondtak, legyek turelmes, majd kapcsolatba lepnek velem, ha szukseges, Tegnap kaptam egy ujabb packot, mert en kulfoldi vagyok, ezt kell kitoltenem. Mindez azert bosszanto, mert tavaly ugyanezt megcsinaltak. 4 honap alatt sikerult megkapni a wtc-t. Mikor nyaron hivtam oket, hogy most mar itt van a csalad is, igenyelnek child tax creditet is, az ugyintezo igy mondta kb. " oke, kuldok egy uj igenylo csomagot, a jelenlegi wtc-t pedig felfuggesztem matol, mert azt ugyis ujra fogjak szamitani". Es kuldott egy csomagot, ami losz@rt se ert. Ugy, hogy a rendszer mar ismert engem. Nem ertem oket. :(

(#18946) Mottie válasza legiaap (#18941) üzenetére


Mottie
őstag

Elvileg csak folyadékokról van szó... Dehát végülis az egy "igen sűrű" folyadék.
Kajákkal magukkal semmi baj nincs, most is 1,5 kg sajt, 800g csirkemellsonka, zacskós levesek na meg egy ételhordozóban meleg nudli volt a kézipoggyászomban (igaz, hogy BA).

A lekvárokat viszont mindig feladottban hozom, nem akarok kockáztatni.

Be Victorious!

(#18947) kem


kem
addikt

Lekvarokat szeretik kidobatni, meg midnenfele trutyit. Amugy tenyleg eleg random, van amikor csavarhuzokkal kozlekedem, de a multkor pl. a bringas multi-tool-t kidobtak BPn pedig kb 4 imbusz feje volt es kesz.

Köszi!

(#18948) Viszlát válasza kem (#18947) üzenetére


Viszlát
addikt

Velem vinyokat akartak kidobatni, mert nem tudta beazonositani hogy mi az. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18949) kem válasza Viszlát (#18948) üzenetére


kem
addikt

Engem egyszer kihallgattak mert volt nalam egy alaplap, egy rakas memoriamodul meg ritka procik :D
A vegen arra jutottam, hogy a biztiornek szereztem 512MB-os SD-RAM modulokat PH-rol. Ez 5 eve volt es nagyon mulatsagos volt :D

Köszi!

(#18950) SityiSXT válasza Viszlát (#18948) üzenetére


SityiSXT
őstag

Amikor Reykjavíkba költöztünk, a feleségem kézipoggyászban hozta el Magyarországról a Logitech Driving Force Pro kormányomat. Ő mesélte, hogy a szekusok nagyon nézegették, látszott rajtuk, hogy nagyon nem tudják hova rakni fejben. Aztán megkérdezték végül őt is bruttó 5 perc tanakodás után, hogy mi is az. Ő megmondta, erre nagy vigyor volt a válasz, meg az, hogy nagyon helyesen teszi, hogy hozza utánam. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.