Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

értékesebb (=3-500ß) kisméretű csomagot hogy küldenétek UK->HU emberi áron? :F :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17602) eszgé100 válasza tildy (#17597) üzenetére


eszgé100
őstag

Uk jogsi, lakcim, munkahely bemondasra, elozo (magyarorszagi) lakcim, anyja neve, , csaladi allapot, kb mennyi fizetese lesz egy honapban, kivannak-e penzt berakni azonnal, egyeb valaszthato extrak (biztositasok, overdraft stb.), vegen egy credit check. Nagyjabol ennyi, kb 30 percet toltottunk a bankban, varakozassal egyutt

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17603) tildy válasza eszgé100 (#17602) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat ez erdekes :F Szimplan bemondasra eleg volt a munkahely? Azt hiszem lassan siman lehetne irni, hogy akkor ezt igy megis most hogy, egyiknel lehet, masiknal nem?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17604) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

én most nem vágom egyébként hogy mi akadálya van annak hogy vki nyisson számlát egy másik úniós országban, akár akkor is ha nem is ott lakik :U :F
nem afganisztáni máktermelőként mész oda hogy terrorveszély miatt diszkriminációt kapj.

ha bemegyek ausztriába egy bankba akkor 10 perc múlva kész a számlám. meg nekik is itt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17605) Balinov


Balinov
félisten

Top 5 home routers of 2013: It's a win for 802.11ac a Cnet-tol, pont most volt errol szo

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17606) antilevel20 válasza eszgé100 (#17602) üzenetére


antilevel20
újonc

én valami olyasmit hallottam hogy a bankok nem nagyon engednek számlát nyitni lehetetlent kérnek aki most utazik ki. Ez most igaz? vagy csak mende monda?

(#17607) kIsDe`


kIsDe`
tag

Sziasztok!

Csalagútra lehet most valami extra akció, mert a legolcsóbb jegy amit néztem 81 font, (ezen a héten mennénk Bristol -> Németország). Valami más megoldást tudtok, hogy lenne érdemes? Compot Balinov szokta linkelgetni DFDS Seaways az már elég baráti áron van 29 fonttól.
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17608) Balinov válasza kIsDe` (#17607) üzenetére


Balinov
félisten

Norfolkline-ot is erdemes megnezni Dunkirk-Dover vonalra, az is szokott joarasitva lenni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17609) eszgé100 válasza Balinov (#17608) üzenetére


eszgé100
őstag

Ha jol emlekszem, akkor a ketto ugyanaz, egyik felvasarolta a masikat, de most passzolom, hogy melyik melyiket. Javitsatok ki legyszi, ha tevedek

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17610) Csabusman18 válasza antilevel20 (#17606) üzenetére


Csabusman18
tag

Sajnos, igaz. UK jogsi nélkül nem igen tudsz sikerrel járni. 3 hónap alatt sikerült UK jogsihoz jutnom, igaz fullos (teher+busz). Voltunk előtte a bankban, lakcím, orvosi kártya volt és mégsem tudtam számlát nyitni. Nekem már csak digitacho kártya kell, a többi meg van.

(#17611) fojtviki válasza Csabusman18 (#17610) üzenetére


fojtviki
senior tag

Miert nem igenyelted a tacco-t a jogsival egyutt?? Parom egyszerre igenyelte, es majdnem egyszerre kapta meg:)

(#17612) Csabusman18 válasza fojtviki (#17611) üzenetére


Csabusman18
tag

Mivel otthon nem kellett a digi kártya, így nem volt mit honosítani. Elküldtük a nyomtatványt de vissza küldték, hogy minimum 3 igazolást küldjek mellé. Lakcímem, adószámom, orvosikártya, stb. van és mégis. :(

(#17613) BÁ Nutrition válasza Csabusman18 (#17612) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha nincs számlám akkor a munkaadó ad csekket aztán beváltom nem? :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17614) Balinov válasza eszgé100 (#17609) üzenetére


Balinov
félisten

Tenyleg? Norfolkline-os, vagy legalabbis a festese (meg) az, hajo megy innet Dublinbol is Liverpoolba. Varj, asszem az mar SeaTruck neven uzemel...nem voltam mostanaban a kikotoben

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17615) eszgé100 válasza Balinov (#17614) üzenetére


eszgé100
őstag

Megneztem, szoval ha a norfolkline.com-ra felmesz, akkor a dfds oldalat hozza be.

tildy: ugy bemondasra, hogy meg kellett adni a ceg nevet, cimet, elerhetosegeit, meg a munkakezdes datumat, de konkreatan a munkaszerzodes nem kellett

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17616) fojtviki válasza Csabusman18 (#17612) üzenetére


fojtviki
senior tag

Jesszus mi megy itt?? Paromnak se volt otthon digi, itt egyszerre beadta a jogsi cseret, meg a digi igenylot. Meg is kapta szepen. Milyen igazolast kertek? Valami tenyleg nagyon valtozik itt, bankszamla sem konnyu, most meg ez. Egyebkent a cim valtoztatas konnyen megy. Megcsinaltuk online, 2 napra ra jott a jogsi az uj cimmel:)

(#17617) ronson válasza tildy (#17603) üzenetére


ronson
őstag

Nekem tavaly szeptemberben, csak egy útlevéllel és NI-al, munkahely nélkül, a seggem kinyalták a Barclays-ban, amikor mondtam, hogy 1000fontot be tudok rakni indulásnak.

(#17618) fojtviki válasza ronson (#17617) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szintugy, es meg 1000 fontot sem raktunk be. Talan valami 20 fontot kellett berakni kotelezoen. Raadasul paromnak meg utlevele sem volt, tehat Magyar szemelyivel csinalta. Semmi problema nem volt. Azota panaszkodnak az emberek, miota Romania es Bulgaria EU-s lett. Attol kezdodoen olvasom a bank mizeriat, most meg ez a tacco kartya. Fura.

(#17619) Csabusman18 válasza fojtviki (#17616) üzenetére


Csabusman18
tag

Januártól megy a szopatás. :(

(#17620) fojtviki válasza Csabusman18 (#17619) üzenetére


fojtviki
senior tag

Akkor jol mondom, mert ugye Januarban csatlakoztak az emlitett orszagok:) De ez, hogy nem adnak tacco-t. Hat kb semmire nem mesz a jogsival, ha az nincs, legalabbis ha dolgozni szeretnel vele.

(#17621) fojtviki


fojtviki
senior tag

Mas tema. Van t-mobile elofizetesem, amit ugye ket evente lehet upgradelni. Viszont valahol olvastam mar, hogy lehetoseg van egy ev utan is, hiaba 2 eves a husegem. 14 honapja fizetem rendesen. Nem tudja valaki, hogy lehetoseg van e upgrade-re? Koszonom.

(#17622) gyuromoj válasza fojtviki (#17621) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem ide... :W

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17623) fojtviki válasza gyuromoj (#17622) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat hova?:) Olvastam amit irtal:) Privatban akartad?

(#17624) gyuromoj válasza fojtviki (#17623) üzenetére


gyuromoj
veterán

Azt hittem a magyar Telekom topikban vagyok... :B

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#17625) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Heh, ma kaptam egy erdekes telefont az agencytol, akiktol a hazat bereljuk. Azt hittem baj van, nem szoktak hivni csak ugy. 2 hete voltak viziten, minden ok volt. Csondben megjegyzem, a szerzodes hosszabbitast meg mindig nem irtam ala(marcius vegevel lejart), azt mondtak varjak turelemmel, nem fontos. Nekem is jobb igy, nem vagyok lekotve sehova, barmikor lephetek, ha szukseges. Na de a lenyeg... Ho eleji vizitek utan kivalaszottak 1 propertyt, ami a legjobban karban van tartva. En bizonyultam a legjobbnak, 1 havi rent fee ajandek. :Y Hirtelen nem tudtam mi van. Kuldtek mail-t ho elejen, hogy lesz ilyen akciojuk, de azt baratom kapta meg meg, o volt az elozo evben a fo tenant, o meg torolte.
Szoval happy!!! :))

Don't Tread On Me

(#17626) fojtviki válasza gyuromoj (#17624) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ja ertem:)

Egyebkent van valaki Bracknell-bol? Eddig nekunk nagyon tetszik a kornyezet. Csendes, zold, tiszta:)

BMW001, az azert nem rossz:)

[ Szerkesztve ]

(#17627) Gyick válasza BÁ Nutrition (#17604) üzenetére


Gyick
őstag

Érdekes a politikusok simán nyithatnak külföldön bankszámlát pedig nem ott dolgoznak(mondjuk itthon sem dolgoznak de ebbe most ne menjünk bele :) ) :DD :DD :D :))

(#17628) antilevel20 válasza antilevel20 (#17606) üzenetére


antilevel20
újonc

Köszönöm a válaszod. Szállásal kapcsolatban tudsz/tudtok valamit? :) Hol lehetne szállást szobát bérelni 3 embernek? Mert most lenne egy de előre kellene utalnom 73e ft-t ami kicsit büzlik nekem szóval ezt nem választanám. Privátban ha megkeresnél az jó lenne mert akkor kérdeznék még pár dolgot. :) és köszönöm a segítséged előre is.! :) :R

(#17629) antilevel20 válasza Gyick (#17627) üzenetére


antilevel20
újonc

igen ez elég érdekes :D vagy oda mennek több millió forintal és rá teszik a bankszámlára. és ezért adják meg nekik. :D vagy hülyeséget mondok? :D

(#17630) antilevel20 válasza MPowerPH (#17625) üzenetére


antilevel20
újonc

Hát akkor te nagyon szerencsés emberke vagy :D

(#17631) tildy válasza eszgé100 (#17615) üzenetére


tildy
nagyúr

Oke , nalunk az alabbi volt a helyzet:

Lakcimet mi nem tudtuk igazolni, vagy kozuzemi szamla, vagy egyeb modon kellett neki igazolas.
Munkahelye nincs meg, igy munkaszerzodese sem, tehat azt sem tudtuk igazolni.
Vegul voter reg eleg volt a lloydsnal.

":D vagy oda mennek több millió forintal és rá teszik a bankszámlára. és ezért adják meg nekik."
Igen, mi is ezzel inditottunk, nem tobb millio forint, de kb 1 milla, ileltve kicsit tobb (4000 font) , amit a szamlara raktunk volna, azonnal. Nem volt eleg nekik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17632) Ck. válasza BÁ Nutrition (#17604) üzenetére


Ck.
addikt

A nekik is ittel vitatkoznék. Mi anno olyan lehetetlen feltételeket írtunk elő h egy külföldi se tudott számlát nyitni.

(#17633) Ck.


Ck.
addikt

Más:
Ezek a credit pontok csak arra jók, hogy egyszer vegyetek majd egy szép nagy házat és megadják rá a jelzálog bulit, vagy van más előnye is az élet különböző területein?
Aki nem gondolkodik hitelben, annak ez számít vhol vmit?

(#17634) tildy válasza Ck. (#17633) üzenetére


tildy
nagyúr

Az elofizeteses telefonnal is nezik, lakasberlesnel is nezik. Tehat, szamit.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17635) kIsDe`


kIsDe`
tag

Melyik penzvalto ceget ajanlanatok? A napokban szeretnek valtani fontot eurora. Van valami jo tippetek hol erdemes?

(#17636) Ck. válasza tildy (#17634) üzenetére


Ck.
addikt

Hát, én még mindig úgy látom, h kicsit azért túllihegitek a dolgot páran.
Hitelkartyakat halmozni ezért...hát oké.

Ezt amúgy most kaptam az EE-től:From 1 July we're changing costs to use your phone abroad. Rates in the EU are dropping, you'll now pay 5.9p to send a text, 18.8p per min to make a call, 4.9p to receive a call and no more than 19.8p per MB to use data. It's cheaper when you buy a data add-on, get 100MB for just £3 a day, it only activates when you use data within the EU. To buy just leave data roaming switched on and open your browser. For other changes to costs to use your phone abroad, click here www.ee.co.uk/roaming1

Vhogy az EU rendeletben nem ez volt...de számítottunk rá h megtalaljak a kiskapukat.

(#17637) tildy válasza Ck. (#17636) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet valasztani, vagy nem kapod meg az ahitott lakast, vagy hitelkartyakkal feltornazod a ratinged. En, aki nagyon hitel ellenes voltam mindig is, meg en is valtottam. Nekem az alabbi megoldasom van -> minden honap vegen egyben visszafizetem.

Az EU rendelet azt hiszem 2015-tol ervenyes amugy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17638) fojtviki válasza tildy (#17637) üzenetére


fojtviki
senior tag

En is feltornaznam szivesen, de nekem elutasitottak sajnos:( Na mindegy majd egyszer:)

(#17639) legiaap válasza fojtviki (#17638) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én is most akartam hitelt igényelni szeretett Lloyds-omnál. Amint rányomtam, hogy igénylés már vissza is dobták. Nulla másodpercet gondolkoztak rajta.
Ez majd meg jobban lerontja az eddig is fantasztikusan szar pontjaim.
Az életben nem fogom én ezt feltornázni.
Azért szerintem kicsit a bankok itt már átestek a ló túloldalára.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17640) fojtviki válasza legiaap (#17639) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ha csak feltornazni kell, akkor nezd meg a vanquis-t. 39.9% apr, viszont talan itt is 45 nap kamatmentes. Elvileg konnyebben elfogadjak.Mondjuk en 49%-ra emlekeztem. En azert nem probaltam meg, mert felhivnak telefonon, azt meg nagyon nem szeretem. Eletben ugy ahogy mar elboldogulok az angollal, de telefonban szinte semmit nem ertek :( :DDD

(#17641) legiaap válasza fojtviki (#17640) üzenetére


legiaap
nagyúr

Eddig kétszer küldtek papírt barclays-tól hogy igényeljük náluk credit kártyát hasonlóan magas kamattal de mondom á kell a fenének. Aztán egy hete mondom egye bassza igénylek akkor onnan és ha jobb lesz a pontom megyek a bankomhoz és ott kérek azt meg felmondom. Erre felmegyek az oldalukra ahol van ilyen csekkoló, hogy kaphatok-e. Mi volt a válasz? NEM. Ó mondom mentek a f..omba.
Bezzeg az angolja aki bas...ik visszafizetni meg tele van adóssággal annak adnak, de nekem nem mert biztos attól félnek haza viszem a lóvét és lelépek. Hát így megy ez. Nem szeretik a külföldieket.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17642) fojtviki válasza legiaap (#17641) üzenetére


fojtviki
senior tag

A sogornom ferjet mindig hivogattak telefonon, hogy ugyan had adjanak mar credit card-ot. Egyszer tortent, hogy volt egy karambol, osszetorte a kocsit. Akkor ugy dontott, hogy vesz egy jobbat ahhoz meg kellett volna egy kis credit:) No szerinted mit mondtak neki amikor bement a bankba?:) Sajnos nem kaphat. Kozolte a bankba, hogy akkor mi a f...ert hivogattok allandoan? Ra egy hetre ujra hivtak, hogy jajj sajnaljak valami hiba volt. De vegulis utana mar nem vette fel. Azt mondta, nem foglalkozik a Lloyds-al:)

(#17643) emvy válasza tildy (#17637) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem ez nagyon megalazonak tunik, marmint hogy vegulis kamu indokkal hitelkartyakat vegyek azert, hogy utana bank kegyeskedjen velem foglalkozni :(

while (!sleep) sheep++;

(#17644) Bubee82 válasza legiaap (#17639) üzenetére


Bubee82
őstag

Igen, ennek az akcionak lesz nyoma a reporton. Minimum fel ev mulva probalkozhasz ujra (de inkabb egy ev) anelkul, hogy nagyon lerangatna a credit ratinget.

(#17645) legiaap válasza Bubee82 (#17644) üzenetére


legiaap
nagyúr

Bekaphatják tudod
:)
Majd jó nyerek a lottón azt majd jönnek az ajtóm elé kuncsorogni az ajánlatukkal.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17646) Gyick válasza legiaap (#17645) üzenetére


Gyick
őstag

akkor megyek én is :)

[ Szerkesztve ]

(#17647) Ck. válasza Bubee82 (#17644) üzenetére


Ck.
addikt

Vicces amúgy ez a credti check.

Elárulom, hogy amikor kijöttünk, hogy hoztam el előfizetéssel az i5-öt anno cirka 2 éve:
Kitöltöttem az adatokat, klikk, homokóra, elutasít. Visszanyíl, submit, megint elutasít. Visszanyíl, submit, megint elutasít. Eljátszottam úgy 10x, mire 10-edjére meg jóváhagyta. :DDD Másnap már hozta is royal mail. Hót' komoly sztori. :D

(#17648) legiaap válasza Ck. (#17647) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nekem nem adták oda az 5S-t. Ott vártunk vagy 1 órát és nem mentem át. Csajom meg igen, pedig minden adatunk szinte ugyanaz. Ki érti ezt. Szerintem valaki ül ott a másik oldalt azt nyomogatja randomszerűen az ignore gombot, hogy vágnám kupán.
;]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17649) MPowerPH válasza Ck. (#17647) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem anno az S4-et fel ev kintlet utan egybol odaadtak. :U Egy gyokerseg az, ami itt van egyes helyeken.

Don't Tread On Me

(#17650) emvy válasza MPowerPH (#17649) üzenetére


emvy
nagyúr

A valsag utan meg mindenki mondjuk azert sirt, hogy a bankok miert osztogattak felelotlenul hiteleket...

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.