Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Ck.


Ck.
addikt

Van e vki aki biztonsági szakmában gondolkodik?
Baromi nagy pénz van benne és csak sima reptéri setalgatassal, monitor bámulassal 2200-2500 nettót visznek haza.
Nem tudjátok milyen papírok kellenek hozzá és mennyibe kerül ezeknek a megszerzése?

[ Szerkesztve ]

(#18252) Bubee82 válasza Ck. (#18251) üzenetére


Bubee82
őstag

A bristoli magyarok FB csoportjaban lattam egy magyar-angol ceget hirdetni CCTV operator kepzes temakorben. Meg asszem mas biztonsagi teruletre is kepeznek embert.

(#18253) Ck. válasza Bubee82 (#18252) üzenetére


Ck.
addikt

Koszonom, de nincs arckonyvem.
Viszont nagyon érdekelne tényleg, h mi kell hozzá. Egy olyan kereset már könnyebben meggyőzne arról h érdemes egyelőre még kint maradni.
A többséggel ellentétben (pfff...) én a pénzért vagyok itt kint. :D

(#18254) Bubee82 válasza Ck. (#18253) üzenetére


Bubee82
őstag

(#18255) Ck. válasza Bubee82 (#18254) üzenetére


Ck.
addikt

Köszönöm. :R
Te amúgy nem gondolkodsz rajta?
Nem lehet mindenki ilyen kocka IT-s, mint a topic 99%-a, kell a földi halandóknak is vmi jóféle pénzmag. :)

[ Szerkesztve ]

(#18256) Wyco válasza Ck. (#18251) üzenetére


Wyco
tag

Itt [link] kb £14k éves brutto kezdofizukrol ír, szoval nem egészen 2500/ho...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18257) Viszlát válasza Ck. (#18255) üzenetére


Viszlát
addikt

Hivatalos információ itt: [link].

Income

Starting salaries can be between £12,000 and £15,000 a year. Experienced security officers can earn around £20,000 a year.

SIA leírás és applikáció itt: [link].

Csak úgy extra információként, a 20k/év az havi nettó 1379 font. Ahol én dolgozom és high-end pénzügyi szolgáltatónak számít, az őrök is öltönyben nyomulnak, elég magas az elvárás velük szemben (nem csak sétálgatós), na ők keresnek körülbelül 22-23k-t egy évben.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18258) Ck. válasza Wyco (#18256) üzenetére


Ck.
addikt

A Gatwick Airporton dolgozó biztonságiak rendszerint 2000 felett visznek haza.
Nyilván nem a Tescoban akarnám figyelni a monitorokat.

Viszlát:
Atnézem a linket, Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18259) tildy válasza Viszlát (#18249) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, kb 1-2 het.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18260) Bubee82 válasza Ck. (#18255) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem, nekem mas utat kell jarnom :) De semmikeppen sem IT-s lesz :)

(#18261) Viszlát válasza tildy (#18259) üzenetére


Viszlát
addikt

:R

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18262) Ck.


Ck.
addikt

Vki magyarázza már el légyszi, h milyen létjogosultsága van a szirénás, villogós, pirosan athajtó, látszólag életet mentő Volvo V70 szemelyautónak?
Milyen életveszély az, ahova nem kell mentő, hanem elég egy személyzet nélküli orvos, egymaga egy autóval, aminek a hordágy max. a tetején fér el?
Ha pedig nem életveszély, hanem csak egy normál háziorvosi ügyelet, oda minek megkülönböztető jelzés és piros lámpás athaladás?
Sok ez az érthetetlen angol dolog...:)

(#18263) BÁ Nutrition válasza Ck. (#18251) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

2500 nettohoz lehet kell vagy 3100-3200 brutto
ha nincs 300 orad akkor azt nehezen adjak meg szerintem. de biztos h nem altalanos

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18264) Viszlát válasza BÁ Nutrition (#18263) üzenetére


Viszlát
addikt

2500 nettohoz 39-40k alapber kell. Ez valoszinuleg a meselte valaki, hallottam valakitol kategoria inkabb...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18265) BÁ Nutrition válasza Viszlát (#18264) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

akkor plane igaz :K

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18266) Ck. válasza Viszlát (#18264) üzenetére


Ck.
addikt

Konkrétan én nyomtattam ki a payslipjet mert kellett neki vmi ugyintezeshez. De attól még nem vagyunk olyan jóban h faggassam, de nem Gizi néni szomszédjának a nagyanyja mondta, elhiheted h nem az ujjambol szoptam.
A metrobusnal lévő bus sofőrök is 2k magasságában, vagy afölött visznek haza.
Miért olyan hihetetlen az, hogy nem csak a Ti szakmátokban lehet pofátlanul keresni?

[ Szerkesztve ]

(#18267) Bubee82 válasza Ck. (#18266) üzenetére


Bubee82
őstag

En sem tartom hihetetlennek. Erosen helyfuggo.

Az en teruletemen belul is oriasi a szoras. Bar a tendencia lefele igyekszik, ami nem meglepo.

[ Szerkesztve ]

(#18268) Balinov válasza Ck. (#18258) üzenetére


Balinov
félisten

ismerve az angolok controll freakseget sztem repteri munkahoz tuti eloirnak x ev leinformalhato tapasztalatot, neadjisten adott szintu security clearance-t. Nem ismerem a munkakort, de repteri melohoz el tudom siman kepzelni, hogy jopar eves tapasztalat kellhet..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18269) Bubee82 válasza Balinov (#18268) üzenetére


Bubee82
őstag

5 evet lattam anno, borond pakolo dokkmunkasnak is.

(#18270) Viszlát válasza Ck. (#18266) üzenetére


Viszlát
addikt

Elhiszem, de megkérdezted hány éve csinálja ezt? Milyen beosztásban kap ennyit, esetlegesen hány túlórát vállalt be, hogy ennyi legyen a nettó hó végén?

Mindössze annyit állítok, hogy ha egyáltalán felvesznek zéró tapasztalattal ilyen helyre, a kezdő fizetés évi bruttó 20k-n jócskán innen van. Hidd el, a meglehetősen korlátolt kérdésed (és a hasonló szintet megütő korábbi megjegyzésed) ellenére én azt kívánom legyen igazad és keress ennyit, sőt, kétszer ennyit, de a valóság sajnos nem ez...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18271) Balinov válasza Bubee82 (#18269) üzenetére


Balinov
félisten

na, valami hasonlot vartam.ido kell mig beledolgozza magat az ember a szakmaba

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18272) ronson válasza Bubee82 (#18269) üzenetére


ronson
őstag

Egyik haverom építőipari munkára jelentkezett, ami Heathrow területén lett volna, neki is hasonlóan 5 évre visszamenőleg kellett igazolnia sok dolgot, bele is telt egy pár napba mire minden meg lett a jelentkezéshez és még fel sem vették. Igaz a meghirdetett fizetés is több volt 50%-al, mint ugyanazt a munkát végezve például a belvárosban.

(#18273) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok ujra en :B Van aki itt jol ert a kerteszkedeshez? Igazabol annyi lenne csak, hogy fumagot szeretnek hazakuldeni, a nyaralot kellene befuvesiteni. Ugy hallottam, hogy vigyazni kell, mert nem mindegy milyet kuldok haza. Allitolag nem mind el meg Magyarorszagon. Viszont olyan szep fuvek vannak itt, ezert gondoltuk, hogy itt vesszuk meg:) Koszonom.

(#18274) Viszlát válasza fojtviki (#18273) üzenetére


Viszlát
addikt

Sajnos nem a fűmagon múlik, szimplán csapadék kérdése, vagyis semmivel sem jobbak az itteni fűmagok, sőt, legtöbbjük teljesen alkalmatlan az otthoni klímára. Szárazságtűrőt eleve vadászni kell, ami meg nem az, az ugyanazt tudja mint az otthoniak, ha megfelelően van locsolva...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18275) fojtviki válasza Viszlát (#18274) üzenetére


fojtviki
senior tag

Tehat teljesen folosleges itt megvenni. Remlett valami, hogy nem igazan jo otthonra az itteni, de most megerositettel. Akkor mindegy:) Koszi.

(#18276) Viszlát válasza fojtviki (#18275) üzenetére


Viszlát
addikt

Nincs mit. Egyébként meg érdemes megnézni közelebbről az itteni pázsitokat, 90%-uk durván elmohásodott vacak, ami bár jól mutat messziről, mert egységes zöld, meg sűrűnek hat, na de kérem az nem pázsit. Még golfpályákon sem foglalkoznak vele nagyon, alig-alig láttam igényesen rendben tartott és gondozott pázsitot (levegőztetés, vágás, stb)...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18277) Wyco válasza Ck. (#18258) üzenetére


Wyco
tag

Gondolom Gatwickre azert nem igazan palyakezdoket vesznek fel...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18278) Bubee82 válasza Wyco (#18277) üzenetére


Bubee82
őstag

Azt gondolom a tortenet szempontjabol ez mindegy. Ha Ck. ebben latja a jovojet, akkor immar tudja, hogy 5 ev mulva elerheti ezt a celt! Ennel fontosabb nincs.

(#18279) fojtviki válasza Viszlát (#18276) üzenetére


fojtviki
senior tag

Huu ezzel a golfpalyaval eltalaltad miert is kerdeztuk a fu dolgot. Parom szallit par golfpalyara es ott van lefenykepezve, hogy simogatja a fuvet:) Bar gazdag kornyekekre szallit pl Virginia Water stb. Lehet, hogy ezeken a helyeken jonak kell lennie, gyonyoru volt. Dehat gondoltam, hogy otthon ezt nem igazan lehet kivitelezni :(

(#18280) Ck. válasza Wyco (#18277) üzenetére


Ck.
addikt

Vhogy benyalta magát a 21 éves csaj is...pedig 21-5=16 év, akárhogy számolom is. Na mindegy, hanyagoljuk már ezt a témát, mert itt csak a kötekedés megy. Vegyétek úgy, hogy nem szóltam.

Bubee82:
Köszönöm, legalább egy jó szót is kapok vkitől. :R Mindenesetre addigra remélem, hogy otthon vissza tudok kerülni a szakmámba, vagy ki tudja, vmi új kihívás felé sodor minket az élet magyar földön. Meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#18281) fojtviki válasza Ck. (#18280) üzenetére


fojtviki
senior tag

Haza mesz?

(#18282) Ck. válasza fojtviki (#18281) üzenetére


Ck.
addikt

Hát egy 5 éves távlatban nagyon remélem, hogy igen.
Volt itt ugye szó az 5 eves referenciáról, na azt nem tervezem megvárni. Ígyis mar 1 evvel tovább vagyok most kint, mint ahogy terveztem.
Engem minden haza köt, család, lakás, van egy függőben lévő vállalkozás, magyar autó, barátok, stb. Amint csörren a telefon egy megfelelő ajánlattal, én már szedem is a sátorfám.

[ Szerkesztve ]

(#18283) Balinov válasza Ck. (#18282) üzenetére


Balinov
félisten

en csak azt tudom kivanni, hogy barhogy is alakuljon, UK-ban vagy Otthon, talald meg a szamitasaidat. Ez a legfontosabb :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18284) KMan


KMan
őstag

Alberlettel kapcsolatban tudnatok par tippet adni?
Mivel az alberlet keresese mar kb 1 honappal a kikoltozes elott meg fog kezdodni, ezert Ilyesmire gondolok, hogy hogyan szokas foglalozni egy alberletet, mire erdemes figyelni a papirmunkaval kapcsolatban? Minnel hamarabb legyen meg a szerzodes, vagy raer?

Illetve, hogy mennyire rugalmasak az berleti dijjal kapcsolatban, pl. ha megvan az alberlet ami tetszik, de csak 1 honappal kesobb tudnank koltozni, akkor meg lehet allapodni egy kedvezmenyes dijban arra az egy honapra? Valamint sok helyen irjak, hogy extra koltsegek merulnek fel, amit a kozvetito iroda kiszamlaz, pontosan mire lehet szamitani?

Koszi :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18285) emvy válasza KMan (#18284) üzenetére


emvy
nagyúr

Illetve, hogy mennyire rugalmasak az berleti dijjal kapcsolatban, pl. ha megvan az alberlet ami tetszik, de csak 1 honappal kesobb tudnank koltozni, akkor meg lehet allapodni egy kedvezmenyes dijban arra az egy honapra?

Nem, keresleti piac van.

while (!sleep) sheep++;

(#18286) Ck. válasza Balinov (#18283) üzenetére


Ck.
addikt

Nagyon köszönöm. :)
Én is viszont kívánom a legjobbakat! :R

[ Szerkesztve ]

(#18287) Ck. válasza emvy (#18285) üzenetére


Ck.
addikt

Egyébként szóba áll ügynökség újonnan betelepültekkel? Mi anno voltunk egy pár cégnél, az első kérdés az volt, h mióta vagyunk kint. 3 év referenciát kértek mindenhol. Ezekszerint csak rossz helyen jártunk és simán lehet saját albérletet szerezni 1 napos UK residentként is?

[ Szerkesztve ]

(#18288) rgqjx válasza Ck. (#18287) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Kezes(!) szükséges, aki minimum 3 éve rezidens, vagy minimum fél év bérleti díj előre + a szokásos kölségek (ügynöki díj stb).
Lehet van más módszer is, ezekről tudok. -->(Emvy már mondta is) :K

Szerk.: Az meg ugye alap, hogy a kritériumoknak így is meg kell felelni. pl munka stb.

[ Szerkesztve ]

(#18289) emvy válasza rgqjx (#18288) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha van referencia a melohelyrol, akkor meg lehet uszni (mi konkretan 1 nap alatt talaltunk lakast, de volt munkam).

while (!sleep) sheep++;

(#18290) Ck. válasza emvy (#18289) üzenetére


Ck.
addikt

Mármint melyik részét usztad meg? A fél év előre fizetést?

(#18291) emvy válasza Ck. (#18290) üzenetére


emvy
nagyúr

Mindent, 6 het kaucio, es ennyi.

while (!sleep) sheep++;

(#18292) Ck. válasza emvy (#18291) üzenetére


Ck.
addikt

Connect UK-nak nálunk nem volt elég sajnos.
De jo tudni azért h van pozitív példa is.

(#18293) eszgé100 válasza Ck. (#18292) üzenetére


eszgé100
őstag

nálunk csak 1 hónap volt deposit, csak a munkahely volt feltétel

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18294) Ck. válasza eszgé100 (#18293) üzenetére


Ck.
addikt

Melyik ügynökség?

(#18295) tildy válasza Ck. (#18282) üzenetére


tildy
nagyúr

Jo ilyet is latni. Marmint hogy van, akit ennyi minden Magyarorszagra kot.

Nekunk novemberben lesz 5 eve , hogy kinn vagyunk, amint megvan a permanent residency, utana mar a gyerkoc is johet, itteni allampolgar lesz. Nagyon nem vagyunk vissza.

Amugy szoba allnak az ugynoksegek, a HA-s lakasunkat ket ev ittlet utan berelhettuk ki, egyikunknek volt csak munkaja, 1 ho berleti penzt kellett befizetni.

Elotte egy 25 nm-es szobat bereltunk, ugynokseg, 1 ho kaucio, +1 havi berleti dij volt, meg valami 80 font ugynoksegi penz.

Viszont nem frissn erkezettek voltunk. Wyco elegge jol leirta, tobbnyire nem konnyu. PErsze kivetelek vannak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18296) Balinov válasza eszgé100 (#18293) üzenetére


Balinov
félisten

detto, itt is 1 honap rent+1 honap depozitot kernek el szerzodeskoteskor

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18297) eszgé100 válasza Ck. (#18294) üzenetére


eszgé100
őstag

Martin & Co, Hoylake, de most, hogy igy belementunk eszembejutott, hogy anyamnak pl kauciot sem kellett fizetnie, csak siman megmondta az ugynoknek, hogy erdekli a haz hosszu tavra, de nem fizet kauciot, a tobbit boxolja le a landlorddal

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18298) fojtviki


fojtviki
senior tag

A multkor aki hazament srac 1 honap utan, ujra itt van de most jon a csalad is. Ok keresnek hazat, nekik eddig mindenhol azt mondtak, hogy 6 havi kaucio. Tehat nagyjabol 7-7500 font mire be tudnak valahova koltozni:)) Azert neha nagyon amulok, hogy milyen osszegeket keregetnek.

Mindig van valami koltseg nekunk is, soha nem ugy van ahogy eltervezzuk a dolgokat :)) :)) Augusztus vegevel venni kell kocsit, mert a mostaninak semmi papirja nincs, irtam mar ezelott, hogy miert. Mondjuk vegulis szerencsenk van, mert sogornomek eladjak az oveket. A ferje felujitotta a motort benne, 10e merfold van a motorba, 70e osszesen. 2005 evjaratu toyota avensis 1500 fontert szerintunk jo vetel. Meg egy rokonnak is megigertem, egy mini itx szamitogepet szoval megy a penz:) Mondjuk mostmar konnyebb, mint Londonban volt, parom is dolgozik szinte minden heten 6 napot. Nekunk konnyebb itt videken sokkal, nem bantuk meg a koltozest:)

(#18299) eszgé100 válasza fojtviki (#18298) üzenetére


eszgé100
őstag

"Megigertem rgy mini-itx szamitogepet..."

Valamelyik nap talaltam kidobva egy Hp s5100-ast (intel e5200 @ 2.5GHz, 3GB ram, beepitett kartyaolvaso, wifi, megsatobbi) semmi baja nem volt, meg egy karcolas sem a hazon, kellett csak vennem hozza egy low profile vga kartyat hdmivel, meg egy vinyot, aztan be is uzemeltem htpc-nek a nappaliba, az egeszet megusztam 35 fontbol

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18300) Balinov válasza eszgé100 (#18299) üzenetére


Balinov
félisten

maakooos, en nem birok semmi ilyet talalni.. :C

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.