Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) Viszlát válasza Ck. (#17900) üzenetére


Viszlát
addikt

Nincs.

"Each time you miss a payment on a credit account, your account status increases by 1 (these can be reduced by making over payments in the future).

If you have two or more consecutive status 3 entries on your report, or a status 4 or higher, then this account will be regarded as 'delinquent'.

If you continue to miss payments and the lender closes the account, then this will mean that your account is in 'default' and your status history will be set to 8.

A default will stay on your credit report for 6 years (from the date of the default), but the quicker you can pay off the balance on the credit account, the better this may be viewed by some lenders."

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17902) Ck. válasza Viszlát (#17901) üzenetére


Ck.
addikt

Magyarul egyszer beüt a krakk és életed végéig viselned kell a sárga csillagot?

(#17903) emvy válasza Ck. (#17902) üzenetére


emvy
nagyúr

Csak 6 evig.

while (!sleep) sheep++;

(#17904) Viszlát válasza Ck. (#17902) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem.

Alapvetően közel fél év kell hozzá, hogy default-ba kerüljön egy credit account, de az is csak akkor ha nem fizettél semennyit, magyarán tojsz az egészbe bele és várod a csodát, hogy majd magától megoldódik.

De! Minden kártyakibocsájtónál/hitelezőnél/szolgáltatónál van lehetőség késleltetésre/átütemezésre, ha pedig nem tudsz fizetni, akkor adósságrendező cégeken keresztül nagyon előnyös megoldások vannak az alaphelyzethez képest (nem fizetett hitelkártya kamatai, büntetések, stb). Ha viszont minden kötél szakad és zárolják a dolgot, akkor biza a rendezés után 6 évig ott marad a nyoma. Persze nem ilyen egyszerű a dolog, mert nyilván attól is függ, hogy milyen jellegű a dolog és mekkora az összeg.

Épp a minap láttam egy credit history-t, 3 éve egy szarabb időszakban nem tudta fizetni a telefonját, defaultba került és fél év múlva tudta csak rendezni, de csak 145 fontról volt szó, így aztán 970 pontja van és senkit nem érdekel a három évvel ezelőtti kis fiaskó. Nyilván ha ugyanez egy többezres, kimaxolt hitelkártyával történik, az nagyobb gáz.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17905) Viszlát válasza Viszlát (#17904) üzenetére


Viszlát
addikt

Ha nem lettem volna teljesen egyértelmű: egy-két-három elmaradás a rendezéskor nyomtalanul eltűnik, nem lesz évekig megmaradó nyoma. Tényleg az a legrosszabb ha az ember az adósságtól sokkot kapva nem keresi meg őket, nem kér segítséget, nem veszi igénybe a rendelkezésre álló lehetőségeket.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17906) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

UK-ban hogy működik a szakma szerzés? Mennyit kell fizetni? Olvastam olyat, hogy 24 éves kortól ha nem haladja meg a fizetésem az x összeget, akkor ingyen tanulhatok.

Második szakma lenne(sima, középfokú) és nem szeretnék hazajönni, hogy megszerezzem, ezért gondoltam ott megszerzem és az talán sokkal nívósabb mint egy nevenincs országban szerzett szakma.

undefined

(#17907) eszgé100 válasza ludsimon (#17906) üzenetére


eszgé100
őstag

Az en sulimban kepzese valogatja, egy-ket toltelekszakma ingyenes, de pl az it-s kepzesekert komoly osszegeket kell leperkalni. Nekem pl az esol level 2 sem tamogattak mar es kb 800 fontba kerult, mig a korabbi kepzesekre 30 ill. 60 fontot fizettem.

Amugy mikor sikerult kitekerned a uk-ba?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17908) ludsimon válasza eszgé100 (#17907) üzenetére


ludsimon
veterán

Még nem vagyok ott. :)
Ismerősömmel tervezzük 'ha törik, ha szakad kint dolgozunk nyáron' alapon kimenni.
Ő nem annyira tud angolul, én valamennyire tudok.

Félek sokmindentől. Konkrétan nem a kimeneteltől, hanem mi van ha hazajövök, kitanulok egy szakmát és már nem lesz lehetőség kimenni, mert kilépünk, vagy ők az EU-ból?
Végignéztem ezt a jó kis sorozatot, illetve pár hete böngészem a témát.
Felkészültem lelkileg, hogy a legalja munkákat is elvállaljam és keményen dolgozzak 2 hónapot.
Utána hazajönnék 1 évet kitanulni a szakmát és újra kimennék.

Csak az a baj senki se tudja garantálni 2016-ban mi lesz. EU vagy sem. :(
Meg ha nem lép ki, milyen korlátozásokat vezet be.

800 font volt a teljes költség vagy / félév?
Akkor az nem annyira vészes véleményem szerint (kinti viszonylatban).

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17909) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

ma voltam az Ni riporton, minden oké volt
hazafelé bementem 4 bankba: Lloyds, nationwide, Hscb, halifax. első 3nak munkáltatói lakcímigazolás kellett, a halifaxnál azt mondta a csaj h oda elég a passport, de csak 3ra kapok időpontot
kb már most látom h oda is kell majd csak papír csak ez nem tudott róla, pedig 2x rákérdeztem :)

a Lloydsnál komoly volt hogy az első ügyintéző majdnem nyitott számlát aztán odahívta a másikat az meg elmagyarázta hogy akik ebben az oszlopban vannak azok kapnak számlát, akik meg ebben a két sorban azok putri helyről jöttek, nincs számla ;]
(útlevél, jogsi, személyi)

mondjuk engem nem lepett meg, mert itt már mondtátok, csak itt erősködtek nekem h no problem :)

munkahelyen meg próbaidőn vagyok, nem tudom ad-e papírt h hol lakok. meglátjuk. fizuig ráér

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17910) Gyick válasza BÁ Nutrition (#17909) üzenetére


Gyick
őstag

NI riporton miket kérdeztek?meddig tart egy olyan?milyen munkahelyet sikerült találni?

[ Szerkesztve ]

(#17911) eszgé100 válasza ludsimon (#17908) üzenetére


eszgé100
őstag

Teljes tanev, de csak heti 3 ora. Szerintem sok erte a 800 font, abbol mar elmehettem volna akar nyaralni is 1-2 hetre

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17912) legiaap válasza Gyick (#17910) üzenetére


legiaap
nagyúr

Te már kint vagy amúgy?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17913) tildy válasza eszgé100 (#17911) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem 540 font volt, heti 2*3 ora, szeptembertol juliusig. Mondjuk szerintem megerte. Szinten Level 2.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17914) BÁ Nutrition válasza Gyick (#17910) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

munkahely már le volt szervezve nagyjából mielőtt kijöttem

ni-nél nem volt semmi extra, sima regisztrációnak tűnt

bankos sztorinál meg az volt hogy a hülye qrva azt mondta menjek vissza 3ra, csak passport elég, aztán nem volt.
mire elgyalogoltam a melóhelyre meg vissza a bankba meg már 16:40 volt és nem volt hajlandó egyik bank se foglalkozni velem mert h az fél óráig tart.

elvileg most a munkáltatói igazolást mindegyik elfogadja, szal bárhová mehetek holnap :F
nem tudom melyikhez lenne érdemes, de a halifax(sz)-ra már haragszom

a barklíz szimpatikus esetleg a HBSC
nationwide meg Llodys van még de pont utóbbinál mutogatta el a kollégájának a másik melyik a putriország meg melyik az útleveles :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17915) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17914) üzenetére


Bubee82
őstag

HSBC-t csak akkor, ha nem basic account-al inditasz. Marpedig tobb, mint valoszinu.

Lengyel munkatarsam a Barclays-nal van es csak 3 honap kulonbseg van az itt tartozkodasunk hosszaban az o javara. Eleve current account-ja van, meg mondta, hogy bombazzak credit cardos ajanlatokkal.

Nekem meg arra nem hajlandoak, hogy kifogastalan szamlara es credit score-ra egy kurva rohadt acc upgrade-t adjanak :(((

Jovo heten kapnak meg egy eselyt. Aztan ha akkor se, akkor Barclays.

A Lloyds mikor kijottem es probalkoztam cefet bunko volt, szal azokkal mar alapbol se fogok `uzletelni`.

[ Szerkesztve ]

(#17916) fojtviki válasza BÁ Nutrition (#17914) üzenetére


fojtviki
senior tag

Metro:) Bemesz, 20 perc, azonnal odaadjak a kartyat is. Elvileg EU-n belul nincs tranzakcios dij. 7 napos nyitvatartas van. Korrektnek tunik.

(#17917) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17915) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt se tudom milyen accountok vannak :)

nekem amire a számla kell:
-hogy ráutlja a fizum a cég
-a konditerem monthly membershiphez kell accountnumber, és tudják vonni a havi bérletet
-atm-ből tudjak kivenni manit
-esetleg boltban tudjak vásárolni
-internetről a myproteintől tudjak rendelni malactápot

ill esetleg:
ha úgy alakul h havi telszámlám lesz akkor onnan tudják vonni a pénzt

ilyesmik
ez milyen account?

malactápot esetleg az otthoni számlaszámomról is tudok venni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17918) BÁ Nutrition válasza fojtviki (#17916) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

oda kétféle lakcímigazolás kell

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17919) fojtviki válasza BÁ Nutrition (#17918) üzenetére


fojtviki
senior tag

NI es utlevel parossal nyitotta meg az ismeros.

(#17920) BÁ Nutrition válasza fojtviki (#17919) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem ni még nincs meg
pár hét múlva küldik de hónap végén már fizu

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17921) fojtviki válasza BÁ Nutrition (#17920) üzenetére


fojtviki
senior tag

No de kaptal valami papirt a tax office-bol nem? Annak jonak kell lennie, mert hivatalos. Aki nyitotta NI-al annak is most jott meg a rendes. Egyebkent mar itt sincs, azert tudom, mert a sogornomek cimere kerte az NI-t:) De nem akarok hulyeseget irni, megkerdezem tole mi volt a menete a dolognak es elkuldom privatban.

(#17922) BÁ Nutrition válasza fojtviki (#17921) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van egy papírom onnan hogy berendeltek, megy egy hogy voltam ott.
számom még nincs

meg a munkáltató adott egyet hogy ott dolgozok és az adott lakcímen lakok
ahogy Bubbi mondta korábban. csak ma kicsúsztam az időből a halifaxos pitsa miatt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17923) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17917) üzenetére


Bubee82
őstag

A current az a tok alap, ami a jovore nezve nagyon melegen ajanlott.

A basic az meg a tulelo szarcsomag. Amit irtal arra jo. Masra nem. Ha mar valamit akarsz, akar overdraftot, akkor mar nem lesz eleg. Es akkor jon a baszakodas: ha meg sikerul is az upgrade, akkor utan meg varnod kell ujra bizonyitanod, hogy tudod kezelni a penzugyeidet. De ezt mar leirtam parszor.

De sose a jelenlegi helyzetben gondolkodj, hanem lass elore nehany evet.

Amugy a current is ingyenes. Szal ha lehet, akkor azt.

(#17924) Ck. válasza Bubee82 (#17915) üzenetére


Ck.
addikt

Barclayssal egy bajom van.
Vagy breakdown cover vagy telefonbiztositas. A kettő együtt nem. De 2 külön számlát nyithatsz és fizethetsz duplán h megkapd mindkettőt...

(#17925) Bubee82 válasza Ck. (#17924) üzenetére


Bubee82
őstag

Nekem breakdown cover alapbol van a biztimbem, ahogy personal es key cover is. Szal ez nekem nem szempont, ahogy a telefon se, mert az a legutolso hasznalati eszkoz, aminek nalam erteke van. Vagyis nem kepvisel olyan erteket, amit biztositanom kellene. Ha lesz vele valami, akkor veszek masikat olcson.

(#17926) MPowerPH válasza Bubee82 (#17925) üzenetére


MPowerPH
félisten

Breakdown cover -rol jut eszembe... Lloyds-nal van valakinek? Mert nekem nincs a biztimben, ellenben lehet erdemes lenne kotni egyet, foleg, hogy megyek haza nemsokara.

Don't Tread On Me

(#17927) Bubee82 válasza MPowerPH (#17926) üzenetére


Bubee82
őstag

Akarhova fordulsz, 3 fokozata van. A legjobb a national, vagyis az orszagon beluli.

Kiveteles esetben van EU is, de azt inkabb csak olyan cegeknel lattam, mint az AA vagy Greenakarmi :) peldaul. Esetleg QDOS stb.

Ezek ideiglenesek, de van lehetoseg evesre is, persze ilyen 150-200 fontokert.

Es az auto kora 10 evben van korlatozva altalaban. Amit faszan meg is szoptam, mert az enyem 11 volt (vagy 10 es fel) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17928) tildy válasza fojtviki (#17916) üzenetére


tildy
nagyúr

Metronal ket papirt is kernek, unokatesomnak nem nyitottak( ott voltam vele, nekem viszont igen), ahogy a Barclaysban sem.
Teljesen pofara megy, en azt latom. Tehat en pl. sajat tapasztalatbol beszelek, jelen esetben a Holbornnal levo Metro hatarozottan elkuldte szegenyt.

Voltunk 1 Lloydsban, 1 Metroban, 1 Barclaysban, es megegy Llyodsban.

Ebbol az elso haromnal elkuldtek melegebb eghajlatra, de vegul a 2. Lloyds a voter reges papirral megnyitotta a szamlat.

Ebbol kell ketto:

"Address documents
(We can only accept original documents, not printed off the internet)
Current UK Full Photocard Driving Licence
Current UK Provisional Photocard Driving Licence
Current old style UK Driving Licence (no photo)
Council Tax bill (valid for the current financial year) HMRC documentation (PAYE Coding Notice/Tax Notification/Self-Assessment/Statement of Account/NI contributions bill) issued in the last three months or valid for the current tax year - we can’t accept P45 or P60 forms
HMRC documentation (PAYE Coding Notice/Tax Notification/Self-Assessment/Statement of Account/NI contributions bill) issued in the last three months or valid for the current tax year. We cannot accept P45 or P60 forms
Notification letter from Benefits Agency/Local Authority confirming your right to benefits (Department for Works and Pensions, Jobcentre Plus, Benefits Agency or Veterans Agency), dated within the last 12 months
Current Tenancy Agreement, from a local council or a recognised letting agency
Bank, Building Society, Credit Union statement, dated within the last 3 months
Credit card statement, dated within the last 3 months
Mortgage statement from a recognised lender, dated within the last 12 months
Life Assurance/Life Insurance Policy, dated within the last 3 months but outside of cancellation period
Motor Insurance Certificate, valid for the current year but outside of cancellation period - we can’t accept cover notes
Utility bill - gas, electricity or water, dated within the last 3 months
Telephone bill, dated within the last 3 months - we can’t accept mobile phone bills
Sky or cable TV bills, dated within the last 3 months"

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17929) fojtviki válasza tildy (#17928) üzenetére


fojtviki
senior tag

Megkerdezem mindenkepp mit kertek tole a metro-nal. Ni szama biztos nem volt, mert azt meg 3 hete kuldtek ki, de a srac mar nincs. Nem akarok hulyeseget mondani,megvarom a valaszt:)

(#17930) tildy válasza fojtviki (#17929) üzenetére


tildy
nagyúr

En elhiszem, hogy van, akinek esetleg , valamilyen veletlen folytan megnyitottak ezek nelkul. Barkinek lehet mazlija, vagy jofej ugyintezoje. Csak nem biztos, hogy az az altalanos.

Probat persze megerhet - mi is megprobaltuk- csak nem biztos, hogy szerencsevel jar. En csak ennyit mondok, hogy fel kell keszulni arra, hogy bemegy, es ures kezzel tavozik. Onnet is.

Egyebkent elmondom, mit kertek nalunk: kozuzemi szamla a nevere, vagy jogsi a nevere, vagy benefites papir a nevere, vagy masik szamlarol statement a nevere, vagy munkaltatoi igazolas, vagy council tax papir. Es mindebbol ketto.

( En is vittem a sajatjaim, ott is kettot kertek) .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17931) fojtviki válasza tildy (#17930) üzenetére


fojtviki
senior tag

Na es persze credit check is van:) Paromnak ezert nem csinaltak meg:(

helyesbitek: Amit EU-ban akarsz hasznalni annal van credit check, van a cash account, ami only UK annal nincs.

[ Szerkesztve ]

(#17932) eszgé100


eszgé100
őstag

itt nyomjátok a fórumot, ahelyett, hogy néztétek volna a meccset ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17933) Gyick válasza legiaap (#17912) üzenetére


Gyick
őstag

Nem :) oFF: Nagy dilemmában vagyok mert itt a közelben találtam egy lehetőséget szakmámon belül hétfőn megyek "castingra" nem tudom hogy ha össze is jönne esetleg elfogadjam-e,meg a hónap végén "pénz fog állni a házhoz" szal most még keretem is lenne elindulni

[ Szerkesztve ]

(#17934) Bubee82 válasza eszgé100 (#17932) üzenetére


Bubee82
őstag

Mijazafoci? :F

;] :P

(#17935) eszgé100 válasza Bubee82 (#17934) üzenetére


eszgé100
őstag

Hollandok megmutathattak volna neked... :)
Csak a biztonsag kedveert, nem szurkoltam egyiknek sem, csak szep jatek miatt mertem megemliteni. Ilyet azert nem surun latunk

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17936) Viszlát válasza fojtviki (#17916) üzenetére


Viszlát
addikt

Metroval kapcsolatosan érdemes észben tartani, hogy Londonon és vonzáskörzetén kívül sajnos nincs fiókjuk (asszem Milton Keynes az egyetlen város, de onnan északabbra semmi).

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17937) fojtviki válasza Viszlát (#17936) üzenetére


fojtviki
senior tag

Na igen, bar gondolom ez 1-2 even belul azert valtozni fog:)

Mas: Itt milyen lehetosegek vannak, ha mondjuk kamatoztatni szeretne az ember a penzet? Mondjuk peldaul ha el akarnek rakni minden honapban egy bizonyos osszeget? Van a kartyamon saving, de annak nagyon minimalis a kamata. A volt managerem azt mondta, hogy Angliaban nem eri meg bankban tartani a penzt. Valahogy ezt nehez elhinni. Na nem mintha aqnnyira sok penzem lenne, raadasul most aztan vegkepp. De ha a jovoben szeretnek ugy megtakaritast csinalni, hogy az kozben kamatozzon is, arra van valami lehetoseg? :B

(#17938) Ck. válasza Bubee82 (#17925) üzenetére


Ck.
addikt

A bankosnál nem számít a kocsi kora, sőt még a neveden se kell lennie. A számlatulajdonos van biztosítva.

(#17939) Because


Because
őstag

sziasztok!

euwork-öt nem tudom mennyire ismeritek... most küldtem nekik levelet, oldaluk szerint tudnak szállást is szervezni stb.. jól hangzik remélem összejön valami!

de akkor kinti bankszámla nyitáshoz szükségem lesz útlevélre?

(#17940) tildy válasza eszgé100 (#17935) üzenetére


tildy
nagyúr

Én se gyakran nézek focit, de ez gyönyörű meccs volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17941) antilevel20 válasza Because (#17939) üzenetére


antilevel20
újonc

Hát én nem tudom de szerintem jobb ha magad mész ki ha tudsz angolul. én most utazom 17.én. Engem felhivott az eurowork de nagy elvárásai vannak ahogy igy telefonbol le vettem. Szerintem nem árt ha meg van az utleveled sem. :R én is meg csináltattam 7500 ft 5 évre. :) :R

(#17942) Because válasza antilevel20 (#17941) üzenetére


Because
őstag

köszi a választ!

nagy elvárásai?
én is erre az elhatározásra jutottam, hétfőn csináltatok útlevelet úgy is 1 hónapot írnak rá kb.
nem vesznék el odakint, de így hogy nincs tapasztalatom hogyan mennek kint a dolgok nem vágok bele egymagam, inkább megbízok egy itthoni ügynökséget (mobilszerviz, áruházi meló). így is egyedül leszek csak.
szerencsére van megtakarított pénzem, csak idehaza már munkám nincs (nem kellek a külföldiek gyárába éhbérért) inkább próbálkozok odakint amíg van lehetőségem

[ Szerkesztve ]

(#17943) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

nah. a barclays kidobott a munkáltatói papírral is a HSBC-nél pedig megnyitotta a számlát :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17944) MPowerPH válasza BÁ Nutrition (#17943) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nevetseges...

Don't Tread On Me

(#17945) antilevel20 válasza Because (#17942) üzenetére


antilevel20
újonc

aha értem. Szerintem jobban jársz ha magad mész. :) Találsz munkát ugy is most szezon van mert jön a nyár. érdemes ilyenkor tenger közelébe menni. :R

(#17946) Bubee82 válasza MPowerPH (#17944) üzenetére


Bubee82
őstag

Erre mar en se tudok mast mondani...

(#17947) Because válasza antilevel20 (#17945) üzenetére


Because
őstag

azért ennyire vagány nem vagyok, hogy csak úgy kiutazzak lesz ami lesz alapon :)

látom mi még itt a baj kis hazánkban, feltettem egy kérdést öten írtak a topicka és rajtad kívül senki se adott választ kis honfitársának :U

[ Szerkesztve ]

(#17948) Bubee82 válasza Because (#17947) üzenetére


Bubee82
őstag

En mindent magam csinaltam. Honapokig gyujtottem az informaciot, Magyarorszagrol szereztem allast, szallast es egyedul magyar autoval vezettem ki idaig. Senkim nem volt itt.

Javaslom neked is ugyanezt. Ha ezt te is vegigcsinalod, akkor jo esellyel nem fogsz hazarohanni 2 honap utan, hogy itt minden szar.

Van meg kerdes?

[ Szerkesztve ]

(#17949) kem


kem
addikt

Haliho valaki emlitette hogy szamlat szeretne nyitni de nincs idom most visszakeresn, hogy ki azi:)

FYI:
Nekem tegnap sikerult vegre szamlat nyitnom HSBC nel az ofxord streeten. 1 ora volt kb, es elotte egy nappal mentem be idopontot kerni. Ami miatt megnyitottak ez egy hivatalos level volt a HResektol amiben szerepelt, hogy mennyit fogok keresni, miota dolgozom ott, az elozo lakcimem! es a jelenlegi, plusz telljes nev!(nagyon fontos minden middlename is kell) es alairas lablec meg minden fene. a Neten leellenoriztek a ceget es a vegere mar meg is kaptam a netbank belepesi adataim. Lloydstol elkuldtek mert par eve lement minuszba a kartyam amikor hazamentem es felbontottak a szerzodesem. Elvileg pentekig megerkezik a bankkartyam is.

Köszi!

(#17950) Because válasza Bubee82 (#17948) üzenetére


Because
őstag

már tisztázódott bennem, hogy kelleni fog az útlevél.
ez becsülendő kevés ilyenről hallani! általában azért páronként vágnak neki az emberek vagy valami irodát felkeresve. persze úgy gondolom ha már járt kint az ember és ismeri a dolgok mikéntjét egyedül is tud boldogulni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.