Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Viszlát válasza Ck. (#17997) üzenetére


Viszlát
addikt

Miert uvoltoztetek? En rendszeresen igenybe veszem oket, harom fontert ingyer' van es alapos munkat vegeznek. Adok neki egy otost elore es meg a vizet is lecsereli mielott nekiall :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18002) Ck. válasza Viszlát (#18001) üzenetére


Ck.
addikt

Csak annyi volt a gond, h nem értette meg, hogy nem akarok mosást, már elkezdte rangatni az ablaktörlőmet, h márpedig ő lemossa, én meg miután 5-jére is elmondtam, h nem, de ő csak azért is elkezdte mosni, elkezdtem rá üvölteni, de úgy hogy még bent az ASDA-ban is hallották.
Egyébként ezek az emberek ehberert, napi 25-30 fontokert dolgoznak 10-11 órákat, nincsenek bejelentve, nincs biztosításuk, nem fizet a legtöbbször albán autómosó tulaj semmit utánuk, se adó, se ni, se semmi, kézbe megy az a kevés is.
Valahogy ez mégse érdekel semmilyen szervet Angliában, holott az ember orra előtt megy az illegális foglalkoztatás, a fekete munka és a fekete kereskedelem.
Azon a véleményem vagyok, ha az ember fia ezek tudatában ide viszi az autóját, az bizonyos értelemben támogatja a fekete munkát és a fekete gazdaságot. Én éppen ezért vagy magamnak csinálom, vagy begurulok vele egy kútra. De ehberert nem fogok egy rabszolgát se megdolgoztatni.
Viszont továbbra sem értem hogy a nagy áruházak ezt miért támogatják. Egyrészt illegális, másrészt ez nem szolgáltatás, hanem a vásárló zaklatása.

[ Szerkesztve ]

(#18003) Viszlát válasza Ck. (#18002) üzenetére


Viszlát
addikt

Az kellemetlen valóban.

Itt érdekes módon teljesen másként működik, egyéni vállalkozóként végzik a melót és az ASDA nem kér tőlük semmit, csak egy kitétel van, hogy ők szabják meg az árat. Mondjuk nem is ASDA-s öltözékben vannak vagy ilyesmi. Egy nigériai testvérpár, teljesen normálisak, így bár igazad van a rabszolgaság támogatásával kapcsolatban, az én esetemben erről hálisten nincs szó.

Ebben a formában valóban felháborító a dolog, bár én nem az illetőt jelenteném fel, mégiscsak emberek életéről van szó, hanem az áruházat, illetve a vállalkozást, ha ki lehet deríteni kikről van szó.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18004) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Komolyan elgondolkoztam, hogy mivel megyek haza megint, lehet megis kellene breakdown cover. Mar kerdeztem, de akkor hanyagoltam a dolgot... Mit erdemes? Nekem az UK-n beluli dolog nem szamit, csak arra nem is kotnek. Szoval EU-s kell. Kiket nezzek meg? Kezembe akadt pl. az ASDA breakdown, ami EU-s is, egy evre azt hiszem 130 font. Lloyds nem tudom van e, avagy Tesco. Az se baj, ha nem eves, csak intervallumra szol, bar szerintem az ugy daragabb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18005) Bubee82 válasza MPowerPH (#18004) üzenetére


Bubee82
őstag

QDOS

(#18006) MPowerPH válasza Bubee82 (#18005) üzenetére


MPowerPH
félisten

Milyen aron van?

Don't Tread On Me

(#18007) Bubee82 válasza MPowerPH (#18006) üzenetére


Bubee82
őstag

Miert nem mesz ra az oldalukra es csinalsz egy quote-ot? Sok tenyezos egyenlet.

Amugy most van akcio: 9 napos lefedest kapsz 2 nap araert.

(#18008) MPowerPH válasza Bubee82 (#18007) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megnezem. :R

47.15 fontocska a 3 hetre.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18009) Bubee82 válasza MPowerPH (#18008) üzenetére


Bubee82
őstag

Abszolut korrekt :R Milyen evjarat a Bomcee? :D

[ Szerkesztve ]

(#18010) MPowerPH válasza Bubee82 (#18009) üzenetére


MPowerPH
félisten

2007-es. Akkor ez jonak szamit? Pontosan mit tartalmaz ez a policy? Mert kerestem, de nem latom leirva. Pl. ha nemetben lerobbanok, akkor mit kapok? ASDA-t elolvastam, ott fel volt tuntetve.(roadside assistant, plusz vontatas ha nem sikerul megcsinalni, szallas+kaja, amig kesz nem lesz, de az 1 evre 130)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18011) Bubee82 válasza MPowerPH (#18010) üzenetére


Bubee82
őstag

If your vehicle breaks down within 7 days BEFORE you travel...
We pay up to £750.00 so that you can;
Hire a vehicle so you can still travel abroad, or
Re-book your sea crossing at a time when your vehicle is repaired
We only need 48 hours notice to provide cover under our policy, however for the cover before you travel (mentioned above) to apply you must purchase 10 days before you travel.

If you breakdown while you’re travelling...
We arrange roadside assistance and pay up to £250 to get you mobile straight away
If unfortunately you cannot be made mobile, we will also pay for transportation to the nearest repairer

If an attempted theft, break in or vandalism leaves your vehicle insecure...
We will pay up to £175 for repairs and parts to make your vehicle secure again

If your vehicle needs repairs, but the garage cannot get the parts...
We will source the parts you need and pay up to £600 to ship them to your repairing garage

If repairs will take longer than 24 hours...
We pay £750 towards;
The cost of transporting you and your passengers to your destination, or
A group C Hire Vehicle, or
We pay up to £175 for repairs and parts to make your vehicle secure again
Up to £125 per person for overnight accommodation while repairs are completed

If you’re due to return to the UK before your vehicle can be repaired...
We pay up to £175 for repairs and parts to make your vehicle secure again
We pay for you, your passengers and your hand luggage to get home
We will arrange to transport your main luggage home and pay for it
We will arrange to transport your vehicle home or to a UK repairer and pay for it, and cover any storage charges incurred abroad

Franciaorszag fizetos autopalyain van csak kivetel, mivel azok privat tulajdonban allnak.

[ Szerkesztve ]

(#18012) MPowerPH válasza Bubee82 (#18011) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszonom. Akkor szerintem ez lesz. :R

Don't Tread On Me

(#18013) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Three-nel le tudok kerdezni ho kozben szamlainfot?

Don't Tread On Me

(#18014) tildy válasza MPowerPH (#18013) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, a mobilos alkalmazasukon, vagy a mythree-n.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18015) fojtviki válasza tildy (#18014) üzenetére


fojtviki
senior tag

A mobilos alkalmazasban, hogyan? Az utolso havit mutatja, meg, hogy mikor lesz a kovetkezo.De jo lenne tudni mennyi is a hokozi, neha:)

Egyebkent errol jut eszembe. Adott egy o2 kartya. A srac hazament, parom innen hivta fel es 9.54-et leszamlaztak nekunk tobbletkent. Nem annak kene ezt fizetni, aki UK-on kivul tartozkodik? :F

[ Szerkesztve ]

(#18016) Bubee82 válasza fojtviki (#18015) üzenetére


Bubee82
őstag

Roamingnal mindket fel fizet.

(#18017) Balinov válasza Bubee82 (#18016) üzenetére


Balinov
félisten

hivo fel nem annyit fizet, amennyi a belfoldi iranyu hivas dija? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18018) emvy válasza Balinov (#18017) üzenetére


emvy
nagyúr

De.

while (!sleep) sheep++;

(#18019) fojtviki válasza Balinov (#18017) üzenetére


fojtviki
senior tag

En is igy tudom. Mivel nekunk 2000 perc ingyenes, szerintem nem kellett volna, hogy szamlazzanak erte. Na mind1.

(#18020) Balinov válasza fojtviki (#18019) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem sem, ha meg amugyis van x ingyenes belfoldi perc, akkor meg plane, hogy nem!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18021) Viszlát válasza fojtviki (#18015) üzenetére


Viszlát
addikt

Biztos, hogy arra szamlaztak vagy csak tobblet van es ez jutott eszetekbe? Ugyfelszolgalat megmondja pontosan, ha tenyleg a hivasra szamlaztak ki akkor amugy is nekik kell szolni, hogy elrontottak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18022) fojtviki válasza Viszlát (#18021) üzenetére


fojtviki
senior tag

Biztos arra. Tudtuk, hogy szamlazni fognak erte, mert a telefon hivas elejen mondta az automata, hogy plusz koltseg lesz. A kerdes csak a miertre vonatkozik, ezt nem ertjuk.

(#18023) eszgé100 válasza MPowerPH (#18013) üzenetére


eszgé100
őstag

Iphone-os appban mutatja a havidijon feluli tobblet hasznalatot, pl emelt dijas sms/hivas, de hivasreszletezes szerintem nincs hokozben, ha arra gondolsz

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18024) Balinov válasza fojtviki (#18022) üzenetére


Balinov
félisten

majd 10 font nem keves, mielott elkuldenem oket az anyjukba, megneznem a reszletes tarifatablazatot az adott dijcsomagotokhoz.

Ha belfoldi hivaskent ennyit szamlaztak ki, gerinctelenseg. meg ha kulfoldi hivasnak is vettek, akkor is, ennyihez nem 1percet kell beszelni. En pl. EU-n belul 20c-ert beszelek percenkent, ha ez nektek mondjuk 20p, akkor az jo hosszu navigalasi segitseg volt. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18025) Viszlát válasza fojtviki (#18022) üzenetére


Viszlát
addikt

10 fontert en raszannam az idot az ugyfelszolgalatnal, hogy ugyanmar javitsak ki a hibajukat. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18026) fojtviki válasza Balinov (#18024) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem navigalas volt, hanem mas megbeszelni valo. 30 perc korul volt az ido. A srac ki is akarta fizetni, nem lenyeg ez, csak ugye nem igy kene ennek mukodnie. Erdekelt, hogy tud e errol valaki bovebbet. Akkor holnap megkerdezzuk miert. Erdekel a dolog, de tenyleg nem a 10 font miatt.

(#18027) tildy válasza fojtviki (#18015) üzenetére


tildy
nagyúr

Recent spend? Nekem ott irja.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18028) Balinov válasza fojtviki (#18026) üzenetére


Balinov
félisten

ja ertem, igy egy picit mas a leanyzo fekvese. Az adott szolgaltato adott dijcsomagjanak ismeretenek teljes hianyaban nem lehet, hogy csak halozaton belul es/vagy halon belul+vezetekes iranyban van ingyenperc, halon kivul rendesen szamlaz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18029) fojtviki válasza Balinov (#18028) üzenetére


fojtviki
senior tag

Korlatlan internet, 5000 perc halon belul es 2000 perc halon kivuli beszelgetes van a tarifa csomagban.

tildy: ott nekunk mindig 0-van:)

(#18030) Balinov válasza fojtviki (#18029) üzenetére


Balinov
félisten

akkor tenyleg x-aktas a dolog. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18031) ronson válasza fojtviki (#18029) üzenetére


ronson
őstag

Nem lehet valamely emelt díjas ügyfélszolgálatot sikerült felhívni? Sokan abba szoktak beleszaladni.

(#18032) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdés: Visa Electron kártyával tudok felvenni Angliában fontot a forintszámlámról? Ha igen, mivel járok jobban: ha odakint veszek fel pénzt, vagy ha itthon váltok utazás előtt?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#18033) Balinov válasza sh4d0w (#18032) üzenetére


Balinov
félisten

a masodik kerdesre passzolom a valaszt, de az elsore igen. Anno forintos Erstes Visa Electronnal vettem fel NI-ben az automatabol fontot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18034) ronson válasza sh4d0w (#18032) üzenetére


ronson
őstag

Jobban jársz, ha otthon veszel fel es atvaltod, mert eleg borsos ara lehet a kezpenzfelvetnek. Viszont vásárolni jobban megeri kártyával, ha az ingyenes vele kulfoldon.

En kb. 3 éve vettem fel egyszer vészhelyzetben 100Eurot Szlovákiában, akkor kb. 2500ft tranzakciós dijat számolt fel a ráfázol bank.

(#18035) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek. Még kérdés: lehet, hogy csak utazás napja előtt esnek be a pénzeim, estefelé még esélyes, hogy tudok elég fontot váltani? (Másnap hajnalban repülök...)

https://www.coreinfinity.tech

(#18036) Because válasza sh4d0w (#18035) üzenetére


Because
őstag

nézd meg a bankod hirdetményeit, az OTP-nél ott ha jól értelmezem 3 misi-ig bankcsoport által üzemeltetett (csak van-e kint haverja az OTP-nek) 1,88 euró ami nem vészes és elég kint felvenned az összeget.

[ Szerkesztve ]

(#18037) tildy válasza fojtviki (#18029) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem nem, ha pl kulfoldon hasznalom, vagy pl 0845-s szamot hivok. Oke msot epp nekem is nulla, de amugy rendesen mutatja, ha pluszban koltottem.

Egyebkent en elso korben az ugyfelszolgalattal beszelnek :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18038) tildy


tildy
nagyúr

Hatha valakinek jol jon, holnap 20% kedvezmeny a Magyarorszagra meno vagy onnan jovo jaratokra torteno vasarlas eseten.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18039) eszgé100 válasza tildy (#18038) üzenetére


eszgé100
őstag

??

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18040) fazr válasza eszgé100 (#18039) üzenetére


fazr
senior tag

Wizzair

(#18041) kem válasza Ck. (#17966) üzenetére


kem
addikt

Ilyet hogyan szerzek? Nagyon fontos lenne mert lehet, hogy haza kell ugranom juli 11 korul, de a prov. jogsi is nagyon kellene.

Köszi!

(#18042) tildy válasza eszgé100 (#18039) üzenetére


tildy
nagyúr

Lemaradt, hogy a wizzairnel:) Azt hittem betettem linkbe:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18043) Balinov


Balinov
félisten

ujabb DFDS promo

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18044) kem válasza kem (#18041) üzenetére


kem
addikt

Na mindegy leadtam a szemelyim lesz ami lesz. Remelem 2-3 het mulva a kezembe lesz ujra egy jogsi tarsasagaban, aztan el is kezdek autot nezni. :))
A £300 idealis kategorianak tunik :DDD

Köszi!

(#18045) eszgé100 válasza kem (#18044) üzenetére


eszgé100
őstag

Akinek bejott az elet, ket hete van itt, aztan mar kocsit vesz ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18046) Bubee82 válasza eszgé100 (#18045) üzenetére


Bubee82
őstag

En masfel honap utan vettem az Octaviamat :K

Tavaly a Skodri volt 750. Nemreg csereltem le egy A6-ra, ami szintugy 750 volt :DDD Szeretem ezt az orszagot :R :D

[ Szerkesztve ]

(#18047) MPowerPH válasza Bubee82 (#18046) üzenetére


MPowerPH
félisten

Biztositas a huzos csak... Idegesito, mikor neha az auto aranak a duplaja.

Don't Tread On Me

(#18048) Balinov válasza Bubee82 (#18046) üzenetére


Balinov
félisten

mikori evjarat az A6? gondolkozunk mi is jovore, hogy kenyelmesebben tudjunk menni a gyerkoccel, de nem tudom, hogy mondjuk a "szarerhugyer" kaphato 2000 koruli peldanyokat meg szabad-e meg venni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18049) Ck. válasza Balinov (#18048) üzenetére


Ck.
addikt

Lehet venni 2000-2001-es A6-ot 500-3000 font között, nem véletlen vannak ekkora különbségek.
Meg persze felszereltség és motor függő is a dolog.
Van konkrét kiszemelt?

Kem:
Bocs, de nem néztem be ide az utóbbi pár napban.

[ Szerkesztve ]

(#18050) Balinov válasza Ck. (#18049) üzenetére


Balinov
félisten

a, semmi,plane most nem, majd ha visszamegy asszonykam szules utan dolgozni...a6 szedan vagy kombi, 2L benya, kezivalto vagy 1.9TDI..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.