Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Ck. válasza Maxxy10 (#32000) üzenetére


Ck.
addikt

Persze tudom, de B opciónak valami alternatív útvonalon azért sajnos attól tartok el kell gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

(#32002) aero. válasza Ck. (#32001) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Már itt is írták, hogy németországba beengednek, hazautazók FB csoportokban is írták, hogy meg se állítják őket a határon. Augusztusra jó eséllyel már nem így lesz, ha marad a feloldási terv.

(#31993) Tufa_ Akkor jó, köszi

[ Szerkesztve ]

(#32003) Balinov


Balinov
félisten

Srácok, külföldi kártyához beregelt google pay működik otthon?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32004) aero. válasza Balinov (#32003) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen!

(#32005) Balinov válasza aero. (#32004) üzenetére


Balinov
félisten

:R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32006) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

ahogy nezem iden is hazavagjak a szabikat, es hiaba leszek beoltva akkor is 8-10 nap szobafogsagra itel a gyoker dzsonzon..
lassan elgondolkodok rajta h hazamegyek, aztan majd max akkor vissza ha ezt a boszmeseget abbafejeztek..

bezzeg az osszes tengerparton hering modjara tobzodnak minden hetvegen, az biztonsagos :C

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#32007) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#32006) üzenetére


Yeffy
veterán

az nem szamit, a virus kikeruli.
ahogy az EB meccseket is. :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32008) zone válasza BÁ Nutrition (#32006) üzenetére


zone
őstag

Épp az ellenkezőjéről beszélnek: [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32009) Ck. válasza aero. (#32002) üzenetére


Ck.
addikt

Úgy legyen, Ammmen. :R

(#32010) Yeffy válasza zone (#32008) üzenetére


Yeffy
veterán

lattam en is, kar, h csak double-jabbed emberekre lesz ervenyes, ha igy lesz. :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32011) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Kinek milyen tapasztalatai vannak most Ryanair meg Wizzair jaratokkal, mennyire necces hogy torlik a BUD-LON jaratot? Szombati jaratot nezegetek 1 fore.. viccesen olcso a jegy

(#32012) Apollyon válasza Tufa_ (#32011) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Voltam májusban is, meg most júniusban is, vagyis múlt héten jöttem vissza megint. Ryanairrel jöttem, időben indult mindkétszer a járat, sőt, most előbb is szállt le mint kellett volna.
Májusban totál kihalt volt a reptér, még sosem láttam ilyet, múlt héten viszont sokan voltak, szóval nem hinném, hogy törölnének járatot. Annak ellenére, hogy egy rémálom az egész adminisztráció, ha nem üzleti ügyben jössz UK-be.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32013) BÁ Nutrition válasza zone (#32008) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Csak beszelnek rola olyanok akik nem hozhatnak dontest. Ezzel nem vagyunk sokkal elobbre

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#32014) moleculez válasza Apollyon (#32012) üzenetére


moleculez
veterán

Szia, mit kertek mikor megérkeztél UK-ba? Milyen extra copás van?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32015) Apollyon válasza moleculez (#32014) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Először is kell magyarban csinálnod egy PCR tesztet / fő, ami nem lehet 3 napnál régebbi mint a UK-ba érkezés napja, és persze angol nyelvűnek kell lennie. Ezt már a magyar reptéren is kérik.
Kell locator form / fő, de ezt csak indulás előtt 48 órával tudod, amikor már biztosan megvan az is, hogy hol ülsz/ültök a repülőn.
Kell továbbá egy day 2 & day 8 covid test kit / fő, ami 80 fonttól a csillagos égig terjed / kit. Ennek meg majd meg kell adni az egyedi ref. numberét minden locator formon. Itt vannak a gov által támogatott providerek: [link] Mielőtt vásárolnál, érdemes megnézni trustpiloton a véleményeket az egyes cégekre, aminek nagyon alacsony a pontja azt kerülném.

A magyar pcr teszthez ajánlom ezt, eddig mindig megérkezett az eredmény legkésőbb másnap és angolul is küldik.

A magyarban csinált pcr tesztet és a locator formot ki kell kinyomtatni, mert kérik a brit reptéren határon átlépés előtt és nagyon sokan lehetnek ezért sokáig tarthat, és biztos nem örülnének ha telefonnal kell bohóckodni. Múltkor a testing kitekhez kapott emailt is kérték, legutóbb viszont nem. Érdemes sietni leszállás után, mert ha elsők között érkezel a standokhoz gyorsan végzel és mehetsz tovább a dolgodra.

Mindezek tetejében még 10 nap karantén, és minden egyes nap felhívnak az NHS Centre-ből és megkérdezik betartod-e a karantént, ott vagy-e a locator formon megadott címen, megkaptad-e testing kitet stb. Kedvesek amúgy, nincs gond velük, de tegnap pl. este fél 8-kor hívtak...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32016) GreenGoblin válasza Apollyon (#32015) üzenetére


GreenGoblin
tag

:DDD
Inkább maradok a seggemen minthogy ezt megcsináljam.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32017) moleculez válasza Apollyon (#32015) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi a részletes leírást. A helyzetet bonyolítja, hogy van 2 gyerek, vagy igazából mindegy? :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32018) instantwater válasza moleculez (#32017) üzenetére


instantwater
addikt

Gyerekek nem terjesztik a vírust, hiszen nekik a legtöbb országba teszt sem kell. :W

(#32019) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

eddig jol halad a kapcsolatfelvetel a dvla-vel, 83 sikertelen hivas :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#32020) moleculez válasza BÁ Nutrition (#32019) üzenetére


moleculez
veterán

Twitteren probaltad? Komolyan kerdem. Asszem nekik is van ott customer service.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#32021) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Housing benefit es Universal credetit ket kulonbozo dolog vagy ugyanaz?

(#32022) Beaumont válasza Maxxy10 (#32021) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Kulonbozo

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#32023) aero. válasza Beaumont (#32022) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Megjött a levél a FedEx-től, hogy fizessem be az adót meg a vámot:))de legalább akkor az ügyintézés részét meggyorsították.

Nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#32024) BÁ Nutrition válasza moleculez (#32020) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem. Csoda tortent. Lakotars szolt h megjott xd
Aprox 8 het. Aprilis vegen adtam fel postan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#32025) Ck. válasza Apollyon (#32015) üzenetére


Ck.
addikt

Csak gondoltam jelzem, hogy az antigén tesztet is ugyanúgy elfogadják, nem kötelező a PCR. Ígyis baromi drága egy ilyen kényszer túra, legalább ezen tudunk spórolni egy kicsit - 24 ezer vs 8 ezer HUF.

[ Szerkesztve ]

(#32026) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jovan, ugy latom a Pfizer oltas is kozel "tokeletes", csak a szivedet picit karban tartja ;]

...

(#32027) zone válasza Devid_81 (#32026) üzenetére


zone
őstag

Szólj, ha sikerült elolvasni és értelmezni a cikket.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32028) Devid_81 válasza zone (#32027) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Miert mivel kulonb mint a rare blood clot az Astratol?
Mert abbol aztan Europe nagy resze eleg nagy szart kavart, hogy ajajj az Astra nagyon rossz, azt senki ne hasznalja.

Egyebkent annyit a 30eves korig jellemzo mellekhatasrol, hogy Londoni jobaratomnak mar 5 hete van gondja a szivevel, egy nappal a vaccine utan jott neki elo.

...

(#32029) Yeffy válasza zone (#32027) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32030) Devid_81 válasza zone (#32027) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Itt egy hosszabb cikk egyebkent, ezt ellenben a masikkal meg en sem olvastam el, azt, hogy Te elfogod-e vagy sem rad bizom, viszont mindezt probalom legalabb nem bunkon atadni, hozzateszem. :U

Egyebkent felreertes ne essek, egyertelmu, hogy mindennek van mellekhatasa akar egy alap sok-sok eve hasznalt jol bevalt gyogyszernek is, most nem kontezoni jottem ezzel. :N
Inkabb csak arra vagyok kivancsi, hogy ebbol is nagy port kavarnak-e, mert Brexit ota a Franciak es Nemetek eleg rendesen kinyilvanitjak a Britek fele a nem tetszesuket es az AstraZenecas "incidens" is nagyon jol jott nekik, hogy barmi ami Angol az koszi de nem. :U

...

(#32031) Ck.


Ck.
addikt

Kollegám nyugdíjbamenős búcsúztatóján voltam néhány napja egy pubban, ahol regisztrálni kellett volna az autót az ingyenes parkoláshoz a csaposnál. Nem tudtam. Nem láttam sem kiírást, bent a személyzet sem figyelmeztetett mint friss érkezőt, valamint eleve a város szélén túl a semmi közepén van ez a pub, nem gondoltam volna, hogy nem ingyenes amúgy sem a parkoló. Egyébként a trip advisor minden második hozzászólása is erről a pénz-fejészetről szól…Na mindegy, lényeg a lényeg, meg is jött a ‘Parking Charge notice’, NEM penalty charge.
Kérdés, a fellebezésen túl - amit úgyis elutasítanak - mit lehet csinálni? Meg lehet valahogy úszni ezeket a privát parkoló társaságokat? Nyilván én voltam a hülye persze, de legalább ha jól éreztem volna magam…de se nem ettem, se nem ittam, csak tiszteletből megjelentem, maradtam egy órát pofaviziten és kész…ennyit nem ért. :(((

[ Szerkesztve ]

(#32032) zone válasza Devid_81 (#32030) üzenetére


zone
őstag

elfogod-e vagy sem rad bizom
Inkabb csak arra vagyok kivancsi, hogy ebbol is nagy port kavarnak-e

Közel sem ez jött le a hozzászólásodból.

(#32031) Ck.
Itt érdemes olvasgatni: [link]

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32033) Devid_81 válasza zone (#32032) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Miert mi jott le belole?
Jo nyilvan az elso az eleg flame kelto volt, ha erre gondolsz

...

(#32034) zone válasza Devid_81 (#32033) üzenetére


zone
őstag

Igen, az elsőre utaltam.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32035) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Ha haza mennék 2-3 napra és megvan mind a két oltásom akkor is szükséges a teszt és a karantén vagy akkor ezek feleslegessé válnak?
Illetve ide kintre lehet kérni azt a oltást igazoló kártyát ami otthon annyira fontos...?

(#32036) zone válasza Maxxy10 (#32035) üzenetére


zone
őstag

1 percnyi google egyszerűbb lett volna, mint válaszra várni: [link] és [link]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32037) GreenGoblin válasza zone (#32036) üzenetére


GreenGoblin
tag

Te mindig ilyen kedves ember vagy?!
:U
De gondolom mindjárt kapok erre is valami kedves magyarázatot.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32038) Vaze válasza zone (#32036) üzenetére


Vaze
őstag

Honnan veszed,hogy itt vart a valaszra??
Feltett egy kerdest es annyi,utana mar nem irt,de szerinted itt vart a valaszra,foleg a tiedre :DDD
Ha meg nem tetszik neked,akkor miert valaszoltal?
Ugy latom,hogy te vagy itt a megmondo ember! :C

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32039) Maxxy10 válasza zone (#32036) üzenetére


Maxxy10
addikt

Köszönöm :R

(#32040) zone válasza GreenGoblin (#32037) üzenetére


zone
őstag

Heh? A mondatom első fele szimplán tényszerű megállapítás, a másik fele konkrét válasz a kérdésre.
Nem eldugott helyen volt a linkelt információ, első találatok a "Magyarország karantén" keresésre. Ezért mertem ez esetben a Google-t javasolni, mert gyorsabban tudott volna konkrét információhoz jutni.

#32038 Vaze
Miután itt tett fel kérdést, feltételezem, hogy a választ is itt várta, amit meg is kapott. A te felesleges kommenteddel ellentétben az enyém segítő szándékú volt.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#32041) BÁ Nutrition válasza Vaze (#32038) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

A linket kritizalod?

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#32042) GreenGoblin válasza zone (#32040) üzenetére


GreenGoblin
tag

Sejtettem hogy ilyen választ kapok.
Nem az információval volt a gond hanem az attitűddel.
Ha nehezedre esik segíteni akkor inkább ne segíts.
A link maga bőven elég lett volna a körítés nélkül, nem kell a kioktató komment.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32043) Mercutio_ válasza GreenGoblin (#32042) üzenetére


Mercutio_
félisten

"nem kell a kioktató komment"
És betolsz egy kioktató kommentet :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32044) Vaze válasza BÁ Nutrition (#32041) üzenetére


Vaze
őstag

Nem

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32045) Vaze válasza GreenGoblin (#32042) üzenetére


Vaze
őstag

igy van,ez szurta az en szemem is!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32046) Yeffy válasza Vaze (#32038) üzenetére


Yeffy
veterán

nyilvan azert teszek fel egy kerdest egy topikban, mert nem akarok valaszt kapni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32047) Devid_81 válasza Yeffy (#32046) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En mar lassan pedig ott tartok sem kerdest sem valaszt nem varok innen semmire sem :U :N
Eleg furcsa grumpy cat legkor uralkodik ebben a topikban.

...

(#32048) Vaze válasza Yeffy (#32046) üzenetére


Vaze
őstag

Latom nem erted!Te bajod,en nem az az ember vagyok,aki a szadba fogja ragni hogy mit miert irok le!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#32049) GreenGoblin válasza Devid_81 (#32047) üzenetére


GreenGoblin
tag

+1

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#32050) Picco


Picco
addikt

nobody asked, but my two cents:
1. ez egy olyan kerdes volt amit szerintem valoban gyorsabb lett volna googlebe bepotyogni mint itt rakerdezni. ez regebben nagyon nem volt elfogadott ezen a forumon. let me google that for you linkek repultek is jobbra-balra.
2. raadasul ket linkkel valaszolt is.
3. semmi szemelyeskedes nem volt zone valaszaban

a sertodott topictarsaktol kerdem, oszinte kivancsisaggal: Maxxy10 elegedettnek tunik az informacioval amit zone linkelt, meg is koszonte, a ti onerzetetek miert langolt fel?

Yeffy: ezen en is csak lestem :D

zone: en is pont erre az informaciora akartam rakeresni, kosz a linket :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.