Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) eszgé100 válasza tildy (#18650) üzenetére


eszgé100
őstag

és reggel még 53 font volt

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18652) radi8tor válasza tildy (#18650) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, hogy szóltál, valóban. :C
Viszlát-al már megbeszéltem a fuvart, de nincsenek jó tapasztalataim nemzetközi Amazon szállítással (gyári papírdobozban küldték a vízforralót és jól behorpadt). Persze visszaküldhettem és cserélték, de buktam a szállítási költségeket. (csak reménykedhettem benne, hogy a második darab nem horpad be - nem horpadt be).

eszgé100: az szerintem a piros volt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#18653) eszgé100 válasza radi8tor (#18652) üzenetére


eszgé100
őstag

valóban, de rosszul emlékeztem, mert csak 52 font

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18654) tildy válasza eszgé100 (#18653) üzenetére


tildy
nagyúr

a kremszinu most 49, itt erdemes nezni: [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18655) harcikoca


harcikoca
senior tag

Üdv, valaki le tudná írni a menetét annak, hogy hogyan kérjem ki az angol jogsit?

AMD+Ati powee'R

(#18656) melon válasza harcikoca (#18655) üzenetére


melon
tag

Tipp: ha az osszefoglalot kinyitod a topik tetejen es rakeresel a "Gépjárművezetői engedély" cimszora, ott eleg reszletes leirast talalsz.

(#18657) fojtviki válasza harcikoca (#18655) üzenetére


fojtviki
senior tag

Bemesz postara, kersz egy D1-es nyomtatvanyt. Kitoltod, jogsid es szemelyid elkuldod. Majd postazzak az angolt, es a szemelyidet. Ennyi.

(#18658) Viszlát válasza fojtviki (#18657) üzenetére


Viszlát
addikt

Illetve néhány kérdés megválaszolása után online is lehet igényelni a formanyomtatványt, amit kipostáznak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18659) tildy


tildy
nagyúr

Jogsirol jut eszembe, erdemes most mar egy honapot varni, ha nem surgos, csokkeni fognak a dijak. azt hiszem kb 30%-al. [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18660) fojtviki


fojtviki
senior tag

Esetleg ha valakit erdekel olcso telefonalasi lehetoseg akkor [link] Magyarorszagi vezetekes 0.5 penny, mobilra 1 penny/perc. Eleg jo arak:)

[ Szerkesztve ]

(#18661) KMan


KMan
őstag

Sziasztok!
Ha szeretnem tovabb fizetni kulfoldrol magam utan a tarsadalom biztositast, akkor jol tudom hogy a 14T1011-es urlapot kell kitoltenem es beadnom az ugyfelkapun keresztul? Valaki csinalt mar ilyet? :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18662) BÁ Nutrition válasza KMan (#18661) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha kint dolgozol is itt fizeted a biztositast akkor otthon nem szabad fizet torveny szerint
tehat megszeged ha kettot fizetsz mert tilos

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18663) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Lenne megint egy hulye kerdesem. Kocsiba kellene a muszelfalra tarto. Racsos volt amit en lattam, valami szovetbol volt fonva. Nagyon jo volt, barmit ra lehetett tenni, hogy ne essen le, pl telefon, jegyzetfuzet stb. Ismerosek 1 fontosba vettek, de mi nem lattunk meg sehol. Mi lehet ennek a neve, esetleg hasznal valaki ilyet? Koszonom.

(#18664) Bubee82 válasza fojtviki (#18663) üzenetére


Bubee82
őstag

(#18665) fojtviki válasza Bubee82 (#18664) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszonom. Rendeltem is gyorsan egyet :P

(#18666) Bubee82 válasza fojtviki (#18665) üzenetére


Bubee82
őstag

;)

(#18667) KMan


KMan
őstag

Tudnatok ajanlani minosegi atalakitokat? (amitol nem eg le az alberlet..)

A Conrad-nal talaltam SKROSS es brennenstuhl markakat, de nem ismerem oket.. :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18668) melon válasza KMan (#18667) üzenetére


melon
tag

En Brennenstuhl-t hasznalok, ilyet, ebbe dugtam be otthonrol hozott hosszabbitot, szerintem jo minosegu, es foldelt, kb ez utobbira kell figyelni.

(#18669) Mottie válasza melon (#18668) üzenetére


Mottie
őstag

Sziasztok!

Gondoltam beköszönök ide, ha már megláttam a topicot bár nem "élek" Angliában, csak 6 hónapot töltök kint az évből :)

4., utolsó éves tanulmányaimat kezdem Oxfordban, Engineering Science szakon, jelenleg a diploma utáni életen gondolkodom. Valószínűleg sokkal inkább megérné kint maradnom, mint hazajönni, már csak a (min.) 3x-os fizetési lehetőség miatt is.

Van esetleg valaki aki Oxfordban/körül él innen? Én legközelebb Okt. 10. magasságában utazom ki és Decemberig maradok.

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#18670) severance


severance
csendes tag

Gumtree-n nekem mindig a mobil verzió jön be még akkor is ha csak simán írom be - m. - nékül is. Valaki tud rá gyógymódot hogy újra a normál oldalt tudjam böngészni?

(#18671) Wyco válasza severance (#18670) üzenetére


Wyco
tag

Ha androidrol beszelsz akkor request desktop version a menuben.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18672) severance válasza Wyco (#18671) üzenetére


severance
csendes tag

(opera) Win7ről lenne szó. Androidon megy rendesen

(#18673) KMan


KMan
őstag

Sziasztok, kozeledik a kiutazasom. Kerdesem lenne, hogy milyen sorrendben kell elinteznem a kovetkezoeket:
-Bankszamla nyitas
-Alberlet
-NI szam

Illetve hogy az alberlethez az ingatlanugynoksegbe milyen papirokkal kell menni. Koszi! :R

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18674) eszgé100 válasza KMan (#18673) üzenetére


eszgé100
őstag

2-3-1

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18675) KMan válasza eszgé100 (#18674) üzenetére


KMan
őstag

Nem fognak kerni az alberlethez NI szamot? Illetve a foglalot kp-ban kell majd letennem? Es a lakber fizeteshez sem kell majd a bankszamla? :U

szerk: nincs tobb kerdesem :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18676) eszgé100 válasza KMan (#18675) üzenetére


eszgé100
őstag

passzolom, hogy kérnek-e NI számot, ahány ügynökség annyi féle feltétel létezik szvsz, de speciel itt a környékünkön van olyan ügynökség, ahol kp-ban is lehet fizetni, havonta besétálsz és befizeted. úgy emlékszem, hogy szerződéskötéskor mi is kp-ban fizettük ki a foglalót + az első havi lakbért, amit aztán szépen elborítékoltak. arra azért készülj fel, hogy ha nincs korábbi, leinformálható UK-s lakcímed, akkor lehet, hogy több előleget fognak kérni

amúgy lesz valami hely, ahol egy pár napig meghúzhatod magad miután megérkeztél? gondolok itt rokonokra, ismerősökre. ha igen, akkor érdemes egyből az NI szám intézéssel kezdeni, úgyis csak egy levelezési címet kell megadni

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18677) tildy


tildy
nagyúr

Magyar romak a channel 4-n..... De hogy a magyaron kivul milyen nyelven beszelnek egymassal, fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18678) Wyco válasza KMan (#18675) üzenetére


Wyco
tag

Szerintem NI-t nem kernek de vmi credit history check lesz, majdnem mindig van. Jellemzoen ha lakast veszel ki akkor szamlarol fizeted DD-vel, nem nagyon tudom h van-e olyan hely ahol elfogadjak-e a keszpenzt. (lehet van de meg nem nagyon futottam bele.)
Foglalo kp vagy kártya.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18679) Wyco


Wyco
tag

++ ha szobát bérelsz az egyszerubb, ott sokszor magán landlord-tol veszed ki, vele meg vagy megallapodsz a kp-ban, vagy nem, utobbi esetben lehet az elejen mast kell talalj akkor mert bankszamlat csak lakcimigazolassal adnak neked jellemzoen.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18680) tildy válasza Wyco (#18678) üzenetére


tildy
nagyúr

Van, a the cityroomsnal is kp-ban fizettuk a foglalot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18681) EczkE


EczkE
addikt

Sziasztok!

Vonat jegyet\menetrendet hol erdemes nezni? Oktoberben jovok vissza es Bristolbol kell eljutnom St Ives-ba.

Elore is koszi! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#18682) Wyco válasza EczkE (#18681) üzenetére


Wyco
tag

Google. Esetleg thetrainline :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18683) EczkE válasza Wyco (#18682) üzenetére


EczkE
addikt

Koszi! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#18684) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Aki szivesen segitene egy kis magyar-angol szoveg leforditasaban(kb 20-25mondat) az irjon privatot! :)

(#18685) kem


kem
addikt

sziasztok!

linux, networking tanárt keresek. van valakinek tippje?

Köszi!

(#18686) kraftxld válasza kem (#18685) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18687) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudja valaki, hol lehet olcsón dohányt venni?

https://www.coreinfinity.tech

(#18688) noorbertt válasza sh4d0w (#18687) üzenetére


noorbertt
őstag

Magyaroktol vagy az indiai/torok boltokbol.
Nem vicc, pult alol aruljak a sajat dohanyaikat..
Merre vagy?

(#18689) KMan


KMan
őstag

Kompra lehet venni a helyszinen jegyet vagy mindenkeppen online kell foglalni?
(Nem tudom biztosan mikor fogunk odaerni)

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18690) Balinov válasza KMan (#18689) üzenetére


Balinov
félisten

sztem lehet helyszinen is, de valszeg dragabb, mintha eloveteles megoldast valasztasz.

Amiatt aggodsz, hogy mondjuk megveszed a reggeli 7 orasira a jegyet, de valamiert lekesed es nem engednek fel? Szvsz emiatt nem kell aggodni, minket odavissza siman besoroltak a kovetkezo menetrendszerinti kompra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18691) KMan válasza Balinov (#18690) üzenetére


KMan
őstag

Igen, a keses miatt erdekelt. De ez jo hir, kicsit megnyugtattal.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18692) Balinov válasza KMan (#18691) üzenetére


Balinov
félisten

azert a teljes megnyugvas miatt en megneznem, mit ir az T&C az adott komptarsasagnal ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18693) Wyco


Wyco
tag

Viccen kivul javaslom egy "angliai komp-topik" letrehozasat...lassan ideje lenne...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18694) Mottie


Mottie
őstag

Tudtok a PH-hoz hasonló* angliai fórumot?

*tesztek, készülék-specifikus discuss., apróhirdetés, stb..

Nyilván nem Ebayre, Amazonra és társaira gondolok :D

Be Victorious!

(#18695) sh4d0w válasza noorbertt (#18688) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi. Harrow-ban.

https://www.coreinfinity.tech

(#18696) noorbertt válasza sh4d0w (#18695) üzenetére


noorbertt
őstag

Arra pont nem voltam meg, ha van tobb sor arab, indiai bolt akkor nyugodtan kerdezz ra. Harringay pont ilyen es eleg megkerdezni hol kaphato olcso dohany es ha ott nem is, elkuld a szembe levo boltba...
De erdemes fb. re is felregisztralni az angliai, londoni magyar csoportok miatt. Telis tele dohany hirdetesekkel.

[ Szerkesztve ]

(#18697) tildy válasza noorbertt (#18696) üzenetére


tildy
nagyúr

Illegalisan, mint tudjuk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18698) kem válasza Mottie (#18694) üzenetére


kem
addikt

Haverom itt nyomja, enis lassan atszokom, de egyelore nincs ra idom :)

Köszi!

(#18699) noorbertt válasza tildy (#18697) üzenetére


noorbertt
őstag

Hat szamlat nem kapna az tuti, de olcso volt a kerdes es nem volt mas feltetel ☺

(#18700) rii


rii
nagyúr

sziasztok

azt szeretném megkérdezni, hogy Londonba BP-ről mennyi feladni egy 80x40x20 cm-es dobozt-csomagot?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.