Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17397) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

há hogyne ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17402) Picco válasza ronson (#17398) üzenetére


Picco
addikt

en is ugy jottem ki h elotte nemetet tanultam 12 evig, eletbe nem beszeltem angolul, igaz olvasas/iras eleg jol ment. ha megteheted, probalj tudatosan torekedni a nyelvtudas elsajatitasara. en elkoltoztem a magyar ismeroseim mellol es ujzelandiakkal laktam, elvallaltam egy szarabb melot h britekkel dolgozhassak, nameg persze tanultam. nem biztos h ez mindenkinel eredmenyes, de nalam a radikalis dolgok mindig mukodnek :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17403) Bubee82 válasza Picco (#17402) üzenetére


Bubee82
őstag

Ez igen. Ehhez csak gratulálni tudok :R Nagyon tetszik ez a gondolkodás, én is hasonlóan gondolkodom:K

Mindig a nehezebb út az, amit a hasznosabb és a legtöbbet adja. És hála égnek csak kevesen választják ezt, tehát sok a lehetőség ;)

Egyébként némettel miért nem próbálkoztál Ausztriában?

[ Szerkesztve ]

(#17404) Picco válasza Bubee82 (#17403) üzenetére


Picco
addikt

roviden: mert ruhellem :D

ausztriaba majd kesobb nemetorszagban elt sokaig nagymamam es nagybatyam, de az altalam latott nemet mentalitas, a nyelv es a konyha 1on1 elriaszt mindket orszagtol, pedig a taj es a baratok jelenlete vonzana.
valoszinuleg csak egy eleg felszines ralatasom van erre, hiszen nem eltem kozottuk....emvy majd mindjart kijavit, ha jol emlekszem o ott el.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17405) emvy válasza Picco (#17404) üzenetére


emvy
nagyúr

Nemregota elek csak Nemetorszagban, nem beszelek nemetul, Angliaban joval tobbet eltem. Szoval nem tudlak kijavitani :)

while (!sleep) sheep++;

(#17406) Balinov válasza emvy (#17405) üzenetére


Balinov
félisten

meg... :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17407) emvy válasza Balinov (#17406) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem hiszem, hogy tobbet fogok Nemetorszagban elni, mint Angliaban :)

while (!sleep) sheep++;

(#17408) Balinov válasza emvy (#17407) üzenetére


Balinov
félisten

ezt radbizom, viszont abban is biztos vagyok benne, hogy egypar ev alatt is szerzel ott annyi tapasztalatot, hogy majd elbol tudsz velemenyt formalni Pico kerdesere.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17409) emvy válasza Balinov (#17408) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem tudom, hogy tudnek velemenyt formalni arrol, hogy ot mi vonzza :)

while (!sleep) sheep++;

(#17410) Balinov válasza emvy (#17409) üzenetére


Balinov
félisten

felejtsuk el, hogy szoltam barmit is, ma dupla adag fogalmazasgatlot sikerult bevennem. :B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17411) Wyco válasza Balinov (#17410) üzenetére


Wyco
tag

Y u no speak England? :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17412) Balinov válasza Wyco (#17411) üzenetére


Balinov
félisten

hat, voltak ma gondok, pedig tegnap csak 2 sort ittam meg :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17413) Ck.


Ck.
addikt

Mit jelent az az angol közlekedésben, hogy pl. az M25-ön clockwisenál dugó van, anticlockwisenál meg nincs?
Angol embert még nem mertem erről megkerdezni, de egy magyar ismerősöm sem érti, pedig minden reggel ezt hallgatjuk a közlekedési hireknel, h így clockwise, meg úgy anticlockwise.

(#17414) rgqjx válasza Ck. (#17413) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ez csak tipp, mivel (szerencsére) engem nem érint.

Az óramutatóval megegyező irányban dugó van, de aki a másik irányt használja, ott nincs.
pl: Heathrowból Luton felé dugó...

(#17415) emvy válasza Ck. (#17413) üzenetére


emvy
nagyúr

Kepzeld kozepre Londont, amit latsz, az pedig a korgyuru.

while (!sleep) sheep++;

(#17416) Ck. válasza rgqjx (#17414) üzenetére


Ck.
addikt

Igen, én is ilyesmire gondolok, de ez mind viszonyítás kérése. Ami nekem clockwise, az a szembejövőnek pont anticlockwise, akkor honnan tudjuk, hogy most ki-kivel van, mi a viszonyítás alapja? :D

(#17417) Viszlát válasza Ck. (#17416) üzenetére


Viszlát
addikt

Térképnézet. :) Az mindig ugyanaz, észak és dél nem nagyon cserélgetik a helyüket. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17418) melon válasza Viszlát (#17417) üzenetére


melon
tag

Igy van, terkep alapjan kell nezni.
Amugy nem csak autos-motoros forgalomnal hasznaljak, hanem pl. a Circle line metrovonalon is igy mondjak be az iranyt, ha kesesek vannak.

(#17419) BÁ Nutrition válasza Ck. (#17416) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem. az egyik balos a másik jobbos. akárhonnan nézed. alulról felfelé vagy oldalról.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17420) kem válasza badbrother (#48) üzenetére


kem
addikt

hopp ezt benéztem :D

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#17421) eszgé100


eszgé100
őstag

Letezik itt Angliaban olyasmi intezmeny, akinek lehet jelenteni, a munkavallaloval szembeni helytelen eljarast?
Anyam mar masodszor volt fent cegenel a HR-en, es p.csa allitasait tenykent kezelve, anyamat meg csak meg sem hallgatjak, es le sem forditjak, ha neagyisten megis szohoz jut. Vagy ilyen esetekben mit lehet tenni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17422) emvy válasza eszgé100 (#17421) üzenetére


emvy
nagyúr

(#17423) eszgé100 válasza emvy (#17422) üzenetére


eszgé100
őstag

köszönöm.

felveszem a kapcsolatot a helyi CAB-bal, hátha ők tudnak valami okosat mondani

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17424) tildy


tildy
nagyúr

Nem olyan reg a metro banknal nyitottam accountot, most Magyarorszagon ki is probaltam vele a vasarlast. Kozeparfolyamon valtanak, es pluszkoltseg nincs. Nagyon rendben levonek tunik.

Kp-t nem vettem fel, de nekem ugy tunik az is ingyenes Magyarorszagon. [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17425) tildy válasza ronson (#17388) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehet most mar 7( meg is nezem jol), amikor en nyitottam, akkor 6 volt a max.

Viszont mas kerdes: a szajsebeszet dentistnek szamit-e egeszsegbiztositas szempontjabol vagy sem?

Lehet a kozeljovoben szuksegem lesz ra, es itt. Viszont amim biztositasom van eleg sok mindent fedez, de a dentistet nem.

Megvalami: akik delen vannak, es Gatwickrol jarnak: Nagyon nagyon ajanlom a norwegiant. 26 font volt ma visszafele a jegyem, korrektek, pontosak, segitokeszek, elegedett vagyok. Kivancsi leszek a nyar vegi Dreamlineres utukra:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17426) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv!

UK -> HU postázást szeretnék. kisméretű, de értékes (f.gép) dologról lenne szó. mivel érdemes küldetni, ami lehetőleg háznál felveszi?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17427) Wyco


Wyco
tag

intel i5-3570k proci elado...(csak proci, doboz v venti nelkul)...iranyar £160.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17428) Ck. válasza Mr.Csizmás (#17426) üzenetére


Ck.
addikt

Mi most küldünk haza egy tabletet. Royal mailnel 12 font, tracking, signed és 200 fontig biztosítva van.

(#17429) antilevel20


antilevel20
újonc

Sziasztok. Azt szeretném töletek kérdezni , hogy megérie még ki menni angliába illetve mennyire lehet az emberek segítségére adni? Sajnos itt Magyarországon nagyon nehéz megélni illetve munkát keresni egyszóval jellemezném magyarországot rabok vagyunk.... Én kint szeretnék dolgozni nem meggazdagodni de megélni félre tenni. Nem tudom ott mennyire lehetséges ez illetve mennyi idő múlva lehet ott munkát találni ha nagyon elszánom magam? Előre is köszönöm a válaszokat! :) :R

(#17430) Wyco válasza antilevel20 (#17429) üzenetére


Wyco
tag

Hali,

Egyreszt ha eddig nem tetted, lszi olvasd el a topik bevezetojet (osszefoglalo, fent), masreszt irj magadrol mit csinalsz, hany eves vagy, mennyire tudsz angolul, ilyesmik...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17431) antilevel20 válasza Wyco (#17430) üzenetére


antilevel20
újonc

20 Éves vagyok Angol tudásomat kis társalgási szintű. Dolgoztam már segéd munkás ként illetve a szakmámba 1 évet (Gépi Forgácsoló) És cnc. :R

(#17432) Wyco válasza antilevel20 (#17431) üzenetére


Wyco
tag

Javaslom nezz korul mindenféle weboldalakon ahol fizikai munkasokat keresnek, ha ilyesmivel szeretnel dolgozni. Sok tippem nincs, mert nem ismerem a szektort, de a reed talán jo kezdet lesz. A tobbieknek lehet lesz pár hasznosabb otletuk. Addig is, ujonnan, ha eddig nem tetted, olvasd el az osszefoglalot, hosszu, de sok kerdesre valaszt ad...:)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17433) antilevel20 válasza Wyco (#17432) üzenetére


antilevel20
újonc

Köszi a gyors választ : )

(#17434) fojtviki válasza Wyco (#17432) üzenetére


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Mit tudok tenni, ha nem fizetik ki a tappenzt? Mult heten azt mondtak, hogy hiba volt a szamitogepes rendszerben ezert nem fizettek ki. Erdekes a fizetes megjott. Ma azt mondta az office-ban a holgy, hogy nincs ideje elutalni. A munkaszerzodesemben benne van, hogy jar. Nevetseges ez anglia egyik legnagyobb peksegetol. 450-en dolgoznak ott. Nem veletlen lett gerinc servem, es meg ki sem akarnak fizetni. Koszonom a segitseget.

(#17435) Wyco válasza fojtviki (#17434) üzenetére


Wyco
tag

1) Ha akarod megmondhatod nekik h panaszt teszel ellenuk, altalaban mukodni szokott...
2) Altalaban valahol a falon ki szokott lenni aggatva a healthy&safety ill. az employee insurance certificate, esetleg hivd fel azt a szamot amit azon latsz. Sose probaltam, de ki tudja...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17436) emvy válasza fojtviki (#17434) üzenetére


emvy
nagyúr

> Ma azt mondta az office-ban a holgy, hogy nincs ideje elutalni.

ahahahah

while (!sleep) sheep++;

(#17437) fojtviki válasza emvy (#17436) üzenetére


fojtviki
senior tag

Raadasul meg holnap is nagyon busy. Szoval holnap se tudja. Most lett emlitve a citizen advice bureau, arra pedig fair enough volt a valasz:(

[ Szerkesztve ]

(#17438) BÁ Nutrition válasza antilevel20 (#17431) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

magyarul mennyire tudsz egyébként?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17439) Wyco válasza BÁ Nutrition (#17438) üzenetére


Wyco
tag

Galád vagy :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17440) BÁ Nutrition válasza Wyco (#17439) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

csak olyan mintha a google translate-el lett volna fordítva a szöveg :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17441) fojtviki


fojtviki
senior tag

Idegessegemben el is felejtettem, hogy lett volna masik kerdesem is:) Tudom, hogy van itt sok informatikus:) Az uj lakasban virgin 152Mbps internet lesz. Gondolom ehhez mar kellene valami speci wifi stick. Sajnos kabellel nem tudjuk majd osszekotni a gepet. Mit ajanlanatok ehhez? Eddig parom a telefonjaval osztotta meg/note 3/, de az kozel sem volt ilyen sebessegu net.

(#17442) SityiSXT válasza fojtviki (#17441) üzenetére


SityiSXT
őstag

Milyen wifi stick? A Virgin ad egy Super Hubot, az tud wifit is. Arra meg barmilyen eszkozzel fel tudsz csatlakozni.

(#17443) MPowerPH válasza SityiSXT (#17442) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ott a pont.

Don't Tread On Me

(#17444) tildy válasza SityiSXT (#17442) üzenetére


tildy
nagyúr

Amit a szamitogepbe dugsz, gondolom arra gondolt, hogy kellhet egy jobb fele :U

Nekunk az asztali gep stickje pl katasztrofalis valasztasnak bizonyult. Pedig 10 meter van a routerig csak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17445) antilevel20 válasza BÁ Nutrition (#17440) üzenetére


antilevel20
újonc

Bocs Telefonról írtam. :) és mindig be helyettesít valami más szöveget. :) :R

(#17446) fojtviki válasza tildy (#17444) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen pont erre gondoltam. Vettunk egyet anno 15 fontert, dehat az is rossz valasztas volt. Ezert volt telefonrol osztva.

(#17447) Gyick válasza fojtviki (#17446) üzenetére


Gyick
őstag

Mennyire van messze a wifis-router a géptől?Lehet inkább erősitőt kellene venni....

[ Szerkesztve ]

(#17448) fojtviki válasza Gyick (#17447) üzenetére


fojtviki
senior tag

Csaladi haz, de 3 szint van. Mi legalul leszunk, folottunk van a nappali es konyha, ott van a router. Igazsag szerint nincs 10 meter sem. Jobban mondva pont felettunk a nappali van, tehat lehet, hogy 5 meter sincs:)

[ Szerkesztve ]

(#17449) Viszlát válasza fojtviki (#17441) üzenetére


Viszlát
addikt

Egy ilyet üzemeltem be nem régen egy ismerősnek, négy falon keresztül is 130-140 Mbps-t hozott.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17450) Gyick válasza fojtviki (#17448) üzenetére


Gyick
őstag

Egy konnektoros wifi range extender-t kellene megprobálni valahova féluton a két egység közé talán a lépcsőhöz ha ott van konnektor Mo-n olyan 8-10k egy ilyen gondolom uk-be se lehet sokkal több

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.