Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Bubee82 válasza fojtviki (#18100) üzenetére


Bubee82
őstag

Igen. En is csak azt hasznalom.

Most mar Sir Richard Brenson is a sracok moge allt, ami oriasi szo.

(#18102) fojtviki válasza Bubee82 (#18101) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat jo, kiprobalom, ugy is most aktualis az utalas:)

(#18103) Bubee82 válasza fojtviki (#18102) üzenetére


Bubee82
őstag

Magad is meg fogsz lepodni ;)

(#18104) Viszlát válasza fojtviki (#18100) üzenetére


Viszlát
addikt

Abszolút, 5 számjegyű összeget küldtem már velük haza, sosem volt semmi gond. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18105) tildy válasza fojtviki (#18100) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, az. Nem kell felni tole, van olyan jo, mint a paypal, csak joval olcsobb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18106) kem


kem
addikt

Lejart az utlevelem. Tudok ujat csinaltatni a nagykovetsegen?
Szuksegem lenne ra utazas miatt.

szert:
En tegnap hasznaltam eloszor ezt a fajta money transfert, azt irja holnap reggelre a magyar szamlamon van a kess. Nagyon tetszik a rendszere, olyan mint a bitcoin volt :D

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#18107) tildy válasza kem (#18106) üzenetére


tildy
nagyúr

tudsz, de nagyon hosszu ido , mire megkapod.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18108) fojtviki


fojtviki
senior tag

Nem tudja valaki, hogy bogracsolashoz hol kaphatnek tuzifat? Mindenhol csak a faszenet latom. Letezik egyaltalan, hogy van valahol? Koszonom.

(#18109) legiaap


legiaap
nagyúr

Nálatok jól működik az amazon?
Az összes termék, amit az elmúlt fél évben rendeltem még mindig dispatched állapotban van holott mindet időben magkaptam. Fura... :U

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18110) MPowerPH válasza fojtviki (#18108) üzenetére


MPowerPH
félisten

B@Q, mazsa szamra. :) Gyujtosnak meg vegyel ugyan ott lecvegeket apropenzert.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#18111) fojtviki válasza MPowerPH (#18110) üzenetére


fojtviki
senior tag

Gondolom B&Q-ra gondolsz. Nem akarok butanak tunni, de kulon lehet ezt kapni erre a celra? Milyen neven keressem firewood? :B Eddig csak ezt a hulye faszenet latjuk, azon meg eleg nehezen fol meg a marhapori. ;]

(#18112) MPowerPH válasza MPowerPH (#18110) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, az akart lenni. :B Igen, firewood a neve. :)

Don't Tread On Me

(#18113) Balinov válasza fojtviki (#18108) üzenetére


Balinov
félisten

en meg az ir tescoban is lattam. amugy benzinkutakon sincs?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18114) fojtviki válasza Balinov (#18113) üzenetére


fojtviki
senior tag

Valahogy mindenutt a faszenet latjuk. De hetvegen benezunk akkor a B&Q-ba. Bar ahogy nezem most szombat es vasarnap eso varhato:(((

(#18115) Balinov válasza fojtviki (#18114) üzenetére


Balinov
félisten

erdekes, zekszerint asdaban is van

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18116) fojtviki válasza Balinov (#18115) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hmm:)) Neztem asda-t de nekem nem talalt semmit:) Koszi. Mar csak az kell, hogy ne essen eso hetvegen. Eleg nagy az elokeszulet, szulinap nekem es sogornomnek egy parnak meg 14.- hazassagi evfordulo :C 10 kg marhahus, dobostorta, turos retes hazi stb. Ha esni fog nem is tudom mit csinalok. Pedig az elorejelzes azt mondja, hogy vasarnap 60% csapadek felho miegymas:(

(#18117) Balinov válasza fojtviki (#18116) üzenetére


Balinov
félisten

eskuszom az itteni 24h-s teszkoban a penztarnal hegyben allnak a tuzifak.

10kg marha? az igen, ahoz lehet inkabb mar egy furesztelepre kellene menni tuzelnivaloert.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18118) fojtviki válasza Balinov (#18117) üzenetére


fojtviki
senior tag

Vagy szerezni valahonnan raklapot:) Sok fa kell sajnos. Bar mindegy, igazabol meg soha nem volt igy megunnepelve a szulinapom:) Pedig volt mar jopar :C Szoval egyszer belefer, leszunk 12-en vagy 13-an, kell ennyi hus, mert biztos lesz rajta amit le kell szedni stb. A baj akkor van ha esik:d

[ Szerkesztve ]

(#18119) Gyick válasza fojtviki (#18116) üzenetére


Gyick
őstag

ha minden kötél szakad vesztek vmi vastagabb osb lapot(vagy csereérett bútór ha van a háznál) azt összevágjátok :DD vagy ott van még a pb-gázpalack+gázrózsa kombó :) vagy lehet a campinggas is elég egy bogrács alá ezt nem tudom

[ Szerkesztve ]

(#18120) fojtviki válasza Gyick (#18119) üzenetére


fojtviki
senior tag

Na ebbe nincs beleszolasom:)) Parom foz, azt mondja, hogy bogracsba csak faval, egyebkent olyan mintha bent fozne a gazon. O szakacs, rabizom, de hiszek neki, mert nagyon jol foz:)) Ebbol a szempontbol el vagyok kenyeztetve :DDD

(#18121) legiaap


legiaap
nagyúr

Hirtelen nem találom, de van olyan lehetőség a Lloyds online felületén, hogy kikérhessem a legutolsó statment-emet? Anno lemondtam, hogy ne küldjék, de most kéne egy.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18122) legiaap válasza legiaap (#18121) üzenetére


legiaap
nagyúr

Közben megtaláltam. Pénzt kérnek érte a rohadékok.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18123) melon válasza legiaap (#18122) üzenetére


melon
tag

Ha paperless az accountod, akkor az elso peldany az adott idoszakra ingyenes. En is kikertem egyszer 5 havit, nem kellett erte fizetnem semmit.

(#18124) legiaap válasza melon (#18123) üzenetére


legiaap
nagyúr

Közben rájöttem.
:B
De amúgy érdekes, hogy ha igényled a bill kiküldést az ingyenes, viszont ha nem és úgy akarsz kérni második alkalom után már fizetsz érte. Ki érti ezt?!

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18125) Because


Because
őstag

az az infót hallottam, hogy kint szinte bármelyik boltban tudok SIM kártyát venni, helyes ez? illetve melyik a legjobb az ottani hívásokhoz? ugye NI-t kell intézni, bankszámlát nyitni....

(#18126) emvy válasza Because (#18125) üzenetére


emvy
nagyúr

Sokszor meg a repulon is adnak ingyen SIM-et, de a sima elelmiszerboltokban talan 1 font.

while (!sleep) sheep++;

(#18127) eszgé100 válasza emvy (#18126) üzenetére


eszgé100
őstag

maximum, unokatesómnak a szemben levő b&m-ben 45 pennyért vettünk threes simet.

emlékszem, hogy 2 éve vettem egy t-mobile-os kártyát otthon, és az életemet is le kellett előtte papíron igazolnom, hogy kapjak egy dominos sim kártyát 5000-ért

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18128) ludsimon


ludsimon
veterán

Hallott bárki erről bármit?
Nagyon kamunak tűnik.

Facebook alapján viszont nem tűnik kamunak.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#18129) Hintalow válasza legiaap (#18124) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez a magyar bankoknál is így működik, az oka valszeg az, hogy papír alapú kivonatnál a tied is csak egy csepp az automatizált tengerben (leválogatás a banki rendszerben->nyomdának továbbítás->tömeges postázás)
Míg elektronikus kivonatnál házon belül kell kiállítgatni egyesével.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#18130) kem


kem
addikt

Meg is jott a Provisional jogsim :))

Köszi!

(#18131) eszgé100 válasza kem (#18130) üzenetére


eszgé100
őstag

En meg elhasaltam a Mod 1 testen :W

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18132) harcikoca


harcikoca
senior tag

Valaki eltudná mondani, hogy angliában az autó biztosítás kötése hogy működik? Csak az vezetheti az autót akinek a nevén van a biztosítás? lehet több sofőr is?

AMD+Ati powee'R

(#18133) Bubee82 válasza harcikoca (#18132) üzenetére


Bubee82
őstag

Csak az adott szemely, mint main driver. Illetve a megadott additional driver(ek).

Termeszetesen nem ingyen :) Kismillio tenyezo befolyasolja, hogy az add driver(ek) felfele vagy lefele viszik a biztositas alapdijat.

Nagy altalanossagban - szerintem - felfele :)

[ Szerkesztve ]

(#18134) harcikoca válasza Bubee82 (#18133) üzenetére


harcikoca
senior tag

Tudsz egy oldalt linkelni, ahol kitudnám számítani az összeget, esetleg megis kötni?

AMD+Ati powee'R

(#18135) Bubee82 válasza harcikoca (#18134) üzenetére


Bubee82
őstag

[link]

Azonban erdemes biztositokent is megnezni, kozvetlenul az o honlapjukon.

(#18136) harcikoca válasza Bubee82 (#18135) üzenetére


harcikoca
senior tag

ha en egy kereskedesbe bemegyek autoer akkor azt amig nem kotok ra biztositast else hozhatom? vagy elhozhatom csak rizikos?

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#18137) Bubee82 válasza harcikoca (#18136) üzenetére


Bubee82
őstag

Vannak 1 napos biztositasok is.

Autot akkor vezethetsz, ha van nevre szolo biztositasod, ervenyes utado es MOT.

(#18138) fojtviki válasza Bubee82 (#18137) üzenetére


fojtviki
senior tag

Egyebkent, ha jofajta a kereskedes akkor adnak hozza egy hetes biztositast is.:) De amugy igazad van 1 percet se lehet vezetni ugy.

(#18139) Ck. válasza Bubee82 (#18137) üzenetére


Ck.
addikt

Viszont azt nem érzem teljesen fernek hogy a tesztvezeteshez is kell biztosítást vásárolni. Jó esetben az ember megnéz nem ritkán 5-10-15 autót is, míg végül dönt. Most komolyan ezért egy másik autó árát rá kéne költeni a biztositasra? Kissé röhejes.

[ Szerkesztve ]

(#18140) Viszlát


Viszlát
addikt

Mainframe operatort keresunk:

- min 3 ev relevans tapasztalat
- CA7 ismeret, de ha csak OPC van, nem gaz, a lenyeg, hogy legyen fogalmad scheduling-rol
- zOS, SDSF, CICS, IMS, DB2, NDM, Sterling B2B alapszintu ismerete (ne az interjun hallj rola eloszor, legalabb par mondatot elo kell tudni adni roluk es a kapcsolatukrol)
- angol nyelv termeszetesen, nem eleg a tanultam valamikor es csak beszelni ne kelljen

Muszakos melo (12 ora nappal es ejjel) Leeds kozeleben, fizu 25k+ 20% potlek meg egy rakas benefit.

Tovabbi infoert privi. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18141) legiaap válasza Viszlát (#18140) üzenetére


legiaap
nagyúr

25k? :Y
Megyek. Nem baj ha nem csináltam még ilyet? Majd menet közben megtanulom.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18142) Viszlát válasza legiaap (#18141) üzenetére


Viszlát
addikt

Oda kellett volna irnom, hogy eves ;)

Neha van level1 felvetel is de arra meg annyian jelentkeznek...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18143) legiaap válasza Viszlát (#18142) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az én évesem egy tizessel kevesebb szóval ez nekem már gazdagság lenne.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18144) kenguru99 válasza Viszlát (#18140) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Szia!

Nem érint az álláslehetőség, pusztán kiváncsiságból érdeklődöm. Leírnád egy laikus számára is érthetően ezt e munkakört?

(#18145) eszgé100 válasza kenguru99 (#18144) üzenetére


eszgé100
őstag

Kavefozes, iratmegsemmisites, mint az osszes irodai munka ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18146) Gyick válasza Viszlát (#18140) üzenetére


Gyick
őstag

ez brutto fizetés?ott mennyi is a különbség a netto-brutto közt?olyan 20-25% ugye?

(#18147) Balinov


Balinov
félisten

sracok, ha ti UK-ban az angol amazonrol rendeltek es neadjisten RoyalMail-el viszik ki a cuccot hazhoz (free vagy nem free delivery eseten), akkor ha mondjuk apartmanblokkban laktok, a postas felcsenget es felviszi a lakasajtohoz a cuccot, ha adott esetben otthon van valaki, vagy csak egy qrva ertesitot dob be a postaladaba?

Most vesztem ossze az ir postanal (An Post) a szortirozouzembe,hogy ugyanmar, ha 9.95£-t kifizetek a delivery-ert, akkor a boszme postasallat miert dobja be az ertesitot a postaladaba, ahelyett hogy feljonne lifttel a masodikra es bekopogna? Raadasul azt irta az ertesitore, bell doesn't work, kozbe meg igen, meg amugyis, ha nem mukodik a csengo, hogy az anyamba `jott be a lepcsohazban talalhato postaladakhoz? Azt gagyogta a postai alkalmazott (szegeny,pedig nem akartam nekimenni verbalisan, istbiz),hogy a postas ilyen helyzetben nem mehet tovabb a kozoshelysegben talalhato postaladanal. Csak haznal, ahol a bejarati ajton van a postalada, ott kopoghat/csengethet be.

Gondolkozom, hogy irok az amazonnal, hogy ilyenkor mi a szitu a szallitasi koltseggel. Erdemes? marketplace-s elado (sportszer), nem Amazon Srl. 20 percembe, meg fellittyo benzibe kerult elcammogni a postai szortirozoba.

koszi
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18148) legiaap válasza Gyick (#18146) üzenetére


legiaap
nagyúr

Salary calculator-ban 25.000-re olyan 1.662-őt hoz ki havira. Az nem rossz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#18149) Viszlát válasza kenguru99 (#18144) üzenetére


Viszlát
addikt

Szia, nagyon leegyszerusitve rendszerfelugyeletrol van szo, nagygepes kornyezetben, egy kis programozassal fuszerezve.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18150) Viszlát válasza legiaap (#18148) üzenetére


Viszlát
addikt

Itt nem vacakolnak napi bontassal, siman hozzaadjak az eves alaphoz a potlekot, majd elosztjak 12-vel es azt kapod minden honapban, mindegy hogy eppen hany nap jut a muszakos beosztas miatt. Ennek a fizunak egeszen pontosan 1946.22 font a havi nettoja.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.