Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nevet adnak az Overground vonalaknak Londonban: [link]
Az egyiket szüfrazsettnek fogják hívni, lol.)))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40002) instantwater válasza Tufa_ (#39988) üzenetére


instantwater
addikt

Ebben vállalkozóként az a logika, hogy időben elosztva, azaz később kifizetve kevesebb adót kell rá fizetni.

Alkalmazottként pedig az a logika, hogy x egységnyi erőfeszítésért vagy időért kevesebb pénzt kapsz, mint az alacsonyabb sávban.

Tehát kidobott pénz, ugyanis nem kapsz semmit a magasabb kulcsért.
Legyen egykulcsos, mindenféle allowance vesztős thresholdok nélkül.
Az "igazságos".
Az sem teljesen, hiszen szép magyar szóval élve az adó az közteherviselés.

Milyen plusz terhet ró a közre az aki sokat keres?

(#40003) Tufa_ válasza instantwater (#40002) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Cegben hagyni a profitot olyan cimszoval hogy kesobb fizeted majd a fizut, elviekben jol hangzik, de corporation tax nem csusztathato, es gyakorlatilag annyit csinalsz hogy 1 ev alatt magasabb profitot termelsz, 19% ado (gondolom nem 250k+ profittal tolod) automatikusan megy HMRCnek abban az evben.

Amit meg az uzenet masodik felere -alkalmazottkent-, ertem hogy mi az ervelesed. A logikat nem ertem az erveleshez.. Azzal az ervel nem akarsz tobbet keresni mert nem kapsz tobbet az extra adoert. Kozben ugyanannyit dolgozol - jobb esetben csak a munkadert fizetnek tobbet..

(#40004) t72killer válasza Tufa_ (#40003) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

IoM/Channel Islands cég milyen feltételekkel dolgozhat UK piacra?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40005) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Guernsey’s rate of income tax has stood at 20 per cent for about 40 years. There are no capital taxes in Guernsey. While there is no council tax in Guernsey, there is Tax on Real Property and Parish Rates but these are very reasonable and particularly low in comparison with similar rates in the UK. ... There is no VAT in Guernsey. "

A Jersey allowance-lista (már az alapérték is, de +GYEREKEK!, házastárs!) is könnyfakasztó.

Hogy ne csak a korábbiakat ismételjem, a directferries-en utánanéztem: Franciao.-ba (St. Malo) autós komp 4tagú családnak+kocsinak: 360font, kocsi nélkül (pl ha valamelyik francia reptérre megy csak ki az ember): 140-200 font.

A pozitívumokhoz hozzátéve, hogy pl Skóciához képest megawattórákkal kevesebbet kell évente fűteni...

Kicsit továbbúszva a Csatornán: kész szégyen amúgy, hogy a mindenre költő "bábáskodó állam" Franciaország jövedelemadó-sávjai nekem bizony jobbnak tűnnek a britnél!

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40006) instantwater válasza Tufa_ (#40003) üzenetére


instantwater
addikt

Corporation Taxot mindenképp kell fizetni, mert osztalékként veszem ki a nagyrészét.

Sajnos nem 250k+ profittal tolom.

Alkalmazottként, persze, ugyanannyit dolgozok több pénzért, de mondjuk azt a több pénzt jellemzően Londonban fizetik, ahol a plusz pénz erősen a 40%-os sávban adózik, tehát már nem annyival több az a plusz pénz, hogy még a magasabb lakhatással együtt is megérje.

[ Szerkesztve ]

(#40007) t72killer válasza instantwater (#40006) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A #40005-ben nem pörgettem végig a matekot, de érzésre családi 50k együttes bevételnél már egy Jersey vagy Guernsey lakóhely jobban jön ki az adóelőnyök miatt.
Ha bankingnek dolgozol be, akkor 10% a corporation tax. Azt nem tudom, remote meló munkavállalóként mennyire játszik egy Jersey lakcímmel+Londoni melóhellyel. Az 100%, hogy szivesebben laknék a szigeteken, mint a nagy heringesládában.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40008) Devid_81 válasza t72killer (#40007) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Gibraltar lesz ebbol :K :DDD

...

(#40009) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Foreign dentists to be allowed to work in UK without qualification checks

Vicc ami itt megy, kivancsi vagyok mennyi fogorvos jott (menekult) mostanaban Afrikabol...lehet mindegyik az? :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#40010) moleculez válasza Devid_81 (#40009) üzenetére


moleculez
veterán

Még régebben kérdeztem erről apósom (aki líbiai):
-és érzéstelenítettek?
-persze, hárman lefogtak egymeg rámszólt hogy ne kiabáljak🤷🏼‍♂️

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40011) t72killer válasza Devid_81 (#40008) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha összeáll a lakás-iskola-munkahely konstelláció, mindenképp. Bár nem tudom, a gibraltári dolgozó aki a spanyol oldalon lakik, hol fizet adót.
Minden helynek megvannak a buktatói, csak épp mainland UK-nek az elmúlt 4 évben lett tucatnyi új...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40012) Bubee82 válasza Devid_81 (#40009) üzenetére


Bubee82
őstag

Fuckin' hell... :W

(#40013) Devid_81 válasza Bubee82 (#40012) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Eleg sok mas szakma is erre a sorsra jut majd.
Kellett nekik kib@cni a Kelet europai embert a Brexittel...majd most jonnek az afrikai fogorvosok :D :O

Kicsit mas tema, de egyre surubben futok bele amugy rasszizmusba a Kelet Eu nep ellen (mukodott a Brexit agymosas?!)

...

(#40014) Yeffy válasza Devid_81 (#40009) üzenetére


Yeffy
veterán

🤣🤣
Just another brexshit benef... Oh wait.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40015) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Ezt csak úgy itt hagyom, hogy legyen téma. ;]

[ Szerkesztve ]

(#40016) t72killer válasza moleculez (#40010) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az orvosi műszerellátás is gyorsan megoldódik, az új szakik a sarki B&Q-ból pár fontért berendezik a rendelőt :DDD

#40015: Az elmúlt 3évre ez tökéletesen igaz. A tavalyi vásárlók garantáltan 20%+ mínuszban vannak.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40017) Apollyon válasza Devid_81 (#40013) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kicsit mas tema, de egyre surubben futok bele amugy rasszizmusba a Kelet Eu nep ellen (mukodott a Brexit agymosas?!)

Erre csak annyit mondanék, hogy tavalyi felmérés alapján Londonban a második leginkább beszélt nyelv a román. Azt még hozzáteszem, hogy tapasztalatom alapján közülük nem éppen a rakétamérnök diplomával rendelkezők vándoroltak ide ki nagyobb számban szerény országukból.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40018) t72killer válasza Devid_81 (#40009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kapcsolódik: - Fake doctor who worked in NHS for 20 years found guilty
- Struck-off doctor who failed to resuscitate a plastic dummy demands his licence back..and senior job in NHS
- Man arrested after ‘posing as doctor for MONTHS’ at Scots hospital
A szintén ex-kamudoki 5évvel ezelőtti kanári szállásadónk sztoriját most nem találom...

Vissza adózás-téma: gondolkodunk kicsit jobb házba költözésen. ->rightmove, zoopla nézelődés: 100m2 lakófelület gyíkf.szárnyék helyett már negyed-zsepkendőnyi "kert"-> instant Council tax E-band, évi 2500+font. Nem tudom egy Jersey lakos mennyi adót fizet konkrétan egy 4tagú család befogadására alkalmas lakért, de igen valószínű, hogy a különbözet kiad évi 3-4db autós kompjegyet, és akkor csak a council taxról beszéltem...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40019) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok

Gondoltam megkérdem tőletek,ha már jopárszor feljött ez a költözősdi téma :)
Szerintetek Németországban érdemes gondolkodni?
Sajna nagyon régóta érlelődik bennem is az hogy lépni kellene innen,először Spanyolország jött szóba,végül azt az ötletet dobtam a melo hiány miatt (pedig nagyon de nagyon szeretnénk ott élni),Aztán Németek mint lehetséges Ország.Csak azt nem tudom hogy oda érdemes e menni vagy sem.Valaki tud valamit irni Németországgal kapcsolatban?
Előre is köszönöm :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#40020) Bubee82


Bubee82
őstag

[link]

East Midlands Ambulance Service (EMAS) apologised but found the 999 call was handled appropriately.

It added the service was experiencing "high demand" at the time.

A budos nagy (koltoi) kerdes, hogy akkor minek fizet az ember NI-t? Hova megy a love, merthogy oda nem ahova kellene.

[ Szerkesztve ]

(#40021) instantwater válasza Devid_81 (#40009) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi.
Eddig sem akartam itt fogorvoshoz menni.
Marad az otthoni magán.

(#40022) instantwater válasza Devid_81 (#40013) üzenetére


instantwater
addikt

A kolumbiai származású megbízóm épp most akar felbérelni valakit valami nagyon Kelet-Európai országból.
Azért onnan, mert kevés a büdzsé 😃
De neki semmi baja a keletiekkel.

(#40023) instantwater válasza Apollyon (#40017) üzenetére


instantwater
addikt

Román? :Y
Pakira, indiaira vagy arabra hamarabb tippeltem volna.

(#40024) t72killer válasza Vaze (#40019) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha beszéled a nyelvet és összejön egy szakmai munkahely, mindenképpen. Bár nekem Ausztria szimpatikusabb. mindkettőben igen komoly EÜ-rendszert, oktatást és infrát kapsz a befizetett adókért cserébe.

A spanyol nekem is nagyon tetszene, főleg Kanárin, de ott max Lidl kasszás lehetnék, fogalmam sincs mennyi apróért (minimálbér valami 8.5EUR/óra odalenn) és mennyi idő nyelvtanulás után :(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40025) instantwater válasza t72killer (#40018) üzenetére


instantwater
addikt

Költözz, és számolj be a tapasztalatokról.
Aztán megyünk mi is.
Iskola és egyetem is van?
Hiszen ez volt az egyik pont Skócia mellett.

(#40026) t72killer válasza instantwater (#40023) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Komolyan, ez a bevándorlás-függőség fogja igen rövidtávon totálisan kinyírni az itteni gazdaságot. Addig lehet a bevándorlókra építkezni, amíg VANNAK. Nomármost rápillantottam: Pakisztán termékenységi rátája 2000-ben (=most ideköltöző fiatalok generációja): 5,1, most: 3,2. Kevesebb mint 10évre teszem, hogy egyáltalán nem lesz aki onnan ide akarna majd költözni, ugyanis jelen időben normalizálódik a demográfiájuk, ezáltal az egyénre leosztott jólét, örökség, stb mennyisége. Ha örökölsz egy házat a nagyszüleidtől, nem rohansz az első gumicsónakárushoz... És ez bizony egy csomó közel-keleti+afrikai országban kopogtat, szépen állnak lefelé az embergyárak = az európainak szépen neki kell állni DOLGOZNI és nem az importra várni.

Ezzel viszont az a gond, hogy az oktatás romokban: az ország teljesen képtelen saját maga kitermelni pl a szükséges orvos, mérnök-mennyiséget. Az importembernek dirigáló managereket termelnek, de importember híján az meg semmire sem jó.

#40020: brutális :(. És az is, hogy egy nyugat-"Európai" országban ez már olyan szinteket ölt, hogy számolni kell vele. Ha biztosra akarsz menni, hogy nem 50évesen hagyod ott a gyerekeidet egy szülővel éhenhalni, akkor vagy kötsz egy jó drága privát biztosítást (pontosabban többet is, egyet ami elhelikopterez vmi magánkórházba, és egyet ami fizet a családnak vmi éhenhalástól megóvó járadékot), vagy 15percnél nincs távolabb a házastárs/jóbarát, aki elvisz egy magánkórházba, vagy szimplán hagyod a francba ezt az erőlködést és keresel egy országot, ahol ezek a dolgok működnek. +bónusz opció: rászoksz valami keményre, mint a lakosság jelentős része és akkor nem idegesít a dolog :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40027) Vaze válasza t72killer (#40024) üzenetére


Vaze
őstag

Tisztában vagyok hogy az adott Ország nyelvét illik megtanulni,valoszinű hogy idővel menne is a Német nyelv.Angolul mennyire lehet boldogulni arrafele?Amugy teherauto sofőr vagyok itt UK ban,szal ott is ilyen melot keresnék.
Amugy Ausztria miért szinpatikusabb neked?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#40028) t72killer válasza instantwater (#40025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már nézegetem is az ingatlanokat :R. egy bökkenő rögtön van: igencsak húzósak az árak, mindenképp mortgage kell és egy jó fizu. Sajna 4fős döntés és 99%, hogy le leszek szavazva, mert oldalborda ragaszkodik az itteni baráti körhöz. Bár szvsz igencsak komolytalan baráti kör ez, de apránként kell beadnom nekik a témát.

Iskola van a szigeteken, nem is olvasok rosszat róluk, viszont az egyetem valóban necces, helyben nuku, az angliai pedig fizetős keményen.

#40027: sofőrként szvsz mindenképp kell egy jó alapnémet. Semmi Gőte 5*, de egy csomó szállítmányozási doksi németül lesz sztem. Ausztria szvsz szebb, közelebb van a horvát tengerpart és jobb egy kicsit a szoc rendszer :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40029) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kíváncsi voltam és kicsit utánanéztem, mennyit fizetnek az r=1 reptéri alkalmazottnak: gyalázat, még ezek is tele vannak minimálbéres melókkal...
A gépen utasidegesítőként béta-sugárzás gyűjtésért (utaskísérő/stewardess) már valamivel többet mérnek (Ryanair: 27k/év, gondolom kidobóember tapasztalat plusz :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40030) instantwater válasza Vaze (#40019) üzenetére


instantwater
addikt

Gazdák traktorokkal torlaszolták el a főváros útjait nemrég.
Már megteltek illegális bevándorlókkal.
Az alacsony digitalizáltság miatt a versenyképességük egyre inkább csökken.

Kimaradt valami?

Én is szeretnék oda költözni, de a német nyelv, és a mai napig forró fax-imádat és bürokrácia visszatart.

(#40031) Apollyon válasza instantwater (#40030) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mármint mindent faxon kell intézni? Vagy valami 18+-os dologról van szó? :DDD
A német nyelv engem is visszatartott mindig, és komolyan, inkább kínaiul tanulok, azt egy kicsit többen beszélik, plusz később jól jöhet még.

Egyébként mindenki lelép UK-ből, én azért kitartok itt amíg lehet, engem nem húz haza semmi, se más országba.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40032) t72killer válasza Apollyon (#40031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Haza engem se, még úgy se, hogy van 1-1 dolog, ami még csóri magyarisztánban is jobb. Rövid ideig játszottam a gondolattal, aztán igen gyorsan dobtam is ahogy sikerült mélyebbre áskálódni (valódi fizuk, ingatlanhelyzet - és ugyebár az időjárás Mo.-on is 80%-ban kaki október és március között -> onnan is kanárira akarnék január-februárban menekülni, csak onnan már nem lenne miből)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40033) aero. válasza Vaze (#40027) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Spanyolba kamionnal mi a helyzet? Az sincs? Nekem is valami ilyesmi a gól, nagyon bejön az ország. Elég sok román van ott is, sokan kamionoznak.

(#40034) Apollyon válasza t72killer (#40032) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A rossz időjárásról nekem már a dög meleg jut eszembe. Már néha most is rettegek, hogy csak ússzuk meg ezt a nyarat is úgy, mint a tavalyit. Bocsi, tudom, hogy nektek ez rossz, de én a 35 fokot már nem tudom és nem is vagyok hajlandó elviselni. Se aludni, se rendesen gondolkodni nem tudok olyan melegben. El sem tudom képzelni, mi lehetett tavaly azokon a helyeken, ahol 40-48 fokok voltak napokig. Hunban is hosszú hetekig 30 fokos küszködés volt szinte egész nyáron. Nem is mentem. (:

Most rendesen élvezem ezeket a londoni 10 fokokat, bár aminek igazán örülnék ilyenkor, az a méteres hó, meg jégcsapok és a frost. A statisztika is azt mutatja, hogy a hideg klímában élő emberek tovább és jobban élnek. (:
Persze fázni én sem szeretek, de kivédem azzal, hogy felöltözök. Annyira durván mondjuk nem kell. Bár Szibériába sem mennék, néha jól esik azért kimenni sétálni. :))

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40035) instantwater válasza Apollyon (#40031) üzenetére


instantwater
addikt

Úgy hallottam a mai napig faxon intéznek sokmindent.
Időnként még a Redditen is ezen poénkodnak, de a youtuben is van erről egy csomó videó.

Kínai?
Bizniszelsz a sok cserediákkal? :D

(#40036) instantwater válasza Apollyon (#40034) üzenetére


instantwater
addikt

Mi lehetett?
Légkondi, és villanyszámla :))

Hideg, de nem Szibéria?
Go Sweden, Norway, Finland.

[ Szerkesztve ]

(#40037) Bubee82 válasza instantwater (#40036) üzenetére


Bubee82
őstag

Ott van Mongolia is :K :D

(#40038) instantwater válasza Bubee82 (#40037) üzenetére


instantwater
addikt

Persze, meg Tibet.
Aztán egy szép napon hátbalőnek a sárgák :F

(#40039) moleculez


moleculez
veterán

Magával a hőmérséklettel semmi bajom (netto, avagy nem szeles) 12-15 fok teljesen rendbe van, hoodies idő. Csak ez a tetves kötszitálás, esikismegnemis, takonybánat ahhhh utálom.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40040) Vaze válasza instantwater (#40030) üzenetére


Vaze
őstag

Igaz hogy nem irtam,de ha költözésre asnám a fejem,akkor kb 2 év mulva lenne belőle valami...
Mindenképp megvárom még a fiam lenyomja az ucso évet suliban.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#40041) Yeffy válasza Apollyon (#40034) üzenetére


Yeffy
veterán

Dettó

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#40042) Vaze válasza aero. (#40033) üzenetére


Vaze
őstag

Nem tudom sajnos.
Probáltam kérdezősködni a Magyarok Spanyolországban facebook csopiba (csopi nevét nem 100 hogy jol irtam) lényeg hogy semmi infot nem kaptam ott...Szal kellene valaki aki ott melozik és hajlando is segiteni némi infoval...Szivesen mennék oda....

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#40043) Apollyon válasza instantwater (#40035) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem bizniszelek, egyelőre csak hobbi. Még régebben kung fuztam igaz csak egy évig, de életvitel szinten, szintén hobbi, akkor viszont tanulnunk kellett kínaiul is.
Látnotok kellene néha, milyen arcot vágnak a kínaiak, amikor egy fehér tag az ő nyelvükön szól hozzájuk. :D
Konkrétan emiatt egyszer egy kínai boltban ingyen elvihettem egy terméket. :)) Azért persze még nem értem meg amikor beszélnek körülöttem, meg sok a tájszólás is, illetve a kantonin (a hongkongi nyelv) is kissé más, és jelenleg inkább hongkongi ismerőseim vannak, semmint kínai. Az ő nyelvükben nincs akkora átjárás mint mondjuk orosz-ukránok között.

(#40036) instantwater: őszintén szólva nem hiszem, hogy közeledve a negyven felé én már elkezdenék újból egy másik országba vándorolni, ha nem muszáj. Főleg ahhoz megint nyelvet tanulni, mindent elölről kezdeni... Ha még én talán igen, asszony már nem nagyon menne bele.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40044) Devid_81 válasza moleculez (#40039) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem is ezzel van bajom, folyamatosan esik vmi tragyale'. :W
Amikor belegondolok, hogy November ota sz@r ido van meg a hideg is kiraz tole. :O

Az idei tel amugy is ritka otvar volt, El Nino ev volt (van)
Allitolag a peak Januar-Marcius kornyeken van, a vege meg April-Junius idoszakra van belove, errol annyit olvastam, hogy ide tobb kaki jon nyugatrol az oceanrol... mondjuk ez a resz stimmelt eddig :N
Ahogy vege van jon a felmelegedes.
Ezt mondjak az okosok, aztan meglatjuk mi mit kapunk belole. :)

...

(#40045) Bubee82 válasza Vaze (#40042) üzenetére


Bubee82
őstag

Jotanacs: ne magyar nyelven keress informaciot.

(#40046) Vaze válasza Bubee82 (#40045) üzenetére


Vaze
őstag

Rájöttem már :K

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#40047) t72killer válasza Devid_81 (#40044) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Titkon azt remélem ettől a nagy klímafelfordulástól, hogy a moslék időjárás elmozdul valami kevésbbé nyálkás irányba. Ami viszont eléggé aggaszt, a mindent szétszedő szél, lassan ott tartunk, hogy raklapokat reptet egy-egy neves vihar, amihez azért nem ragaszkodnék.

A hideggel (pl azonos szélességi körön lévő Kanada berendezkedése) egész a tavalyi energiaárakig nem volt bajom, viszont azóta realizáltam, hogy a lottó nem fizet annyit, hogy egy itteni építési minőségű kéglit értelmes 22 fok környékére fel tudjon melegíteni az ember -3°C+szeles időben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40048) rgqjx válasza t72killer (#40047) üzenetére


rgqjx
aktív tag

El kell hogy szomorítsalak. A mostaninál jóval több csapadékot jósolnak az elkövetkezendő 30, 100 .. évre az UK területén. :(

(#40049) nitro16 válasza Apollyon (#40034) üzenetére


nitro16
senior tag

Ugyan úgy kibírod a 40x fokokat is, ha mellette van egy jó magas páratartalom akkor könnyebb szerintem. Itt Melbourne-be Hétfőn/Kedden 37-39 fok volt munkából kora délután már elengedtek a hőség miatt, aztán kedden hazaérés után jött is egy komolyabb vihar ami bár nem tartott sokáig 30-40 perc de bőven okozott kárt és párszázezer ember áram nélkül volt. [link] [link] Ja és az akkori hőmérséklet kapásból vihar után -20 fokkal kevesebb volt. :DDD :N Rendszeresen ez van, hogy minden héten fix pár nap rohadt meleg aztán kb a felére vissza esik és úgy telik a többi nap.. sokkal rosszabb így.

[ Szerkesztve ]

(#40050) Tufa_ válasza nitro16 (#40049) üzenetére


Tufa_
aktív tag

40-42 fokot csak Dubaiban Juliusban tapasztaltam (ceges meeting only..), akkor az olyan 50%os paratartalom, de az brutalis volt..
Mumbaiban is evente 1-2szer vagyok, de az ottani 80%os pa'ra meg a 35fokos homerseklettel sem feher embernek valo. Mas ha van tengerpart es tudsz furodni, de en kb alig varom azt az 1-2 orat amig kijutunk a varosbol. Ha meg maradok ott melo miatt, szenvedes kb 5 percnel tovabb kint lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.