Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Egy cicát kéne elvinni Angliába Magyarországról, van ilyennel tapasztalata valakinek? Ti hogyan vittétek ki?

Ahogy nézem wizzair, easyjet és minden egyéb repülő kilőve, egyiken sem szállítható állat.

Marad az autó.

Ötleteket szívesen fogadok megbízható, de olcsó segítséghez. :R

Chip, útlevél, kötelező oltások minden elintézve, már csak a szállítást kéne megoldani.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#17152) emvy válasza werszomjas (#17151) üzenetére


emvy
nagyúr

Lattam ilyet, auto a legjobb megoldas.

while (!sleep) sheep++;

(#17153) werszomjas válasza emvy (#17152) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen, de sajnos a legdrágább is, és időben is sok lenne.

Nézegetem az oszkárt, van is sok hirdetés, de szinte mindenhol van negatív értékelés.

A legjobb lenne, ha nem kéne a cicával menni, csak Magyarországon felveszik, Angliában meg leadják, de ilyen értékelésekkel biztos hogy nem bíznám senkire, hacsak nem tud valaki ismerőst, akit nyugodt szívvel ajánl.

Ha esetleg valaki ebben a hónapban, inkább hónap végén, vagy május elején menne Angliába autóval és vállalja egy macska szállítását, természetesen ketrecben, lepapírozva, keressen meg árral együtt :R

Ha szükséges, tudok menni én is vele.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#17154) Bubee82 válasza werszomjas (#17153) üzenetére


Bubee82
őstag

Nézz körül a Blablacar.com-on hátha valaki jön errefelé.

(#17155) Picco válasza werszomjas (#17153) üzenetére


Picco
addikt

Megbizhato baratom megy haza aprilis vegen, nem tudom pontosan mennyi ideig marad de rakerdezek. Aprilis 25-26an megy es Eger a celallomasa.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#17156) legiaap


legiaap
nagyúr

Na elkezdtem tesztelni az EE-s PAYGO sim-et. Első benyomások.
MyEE lassú telefonon és netes felületen egyaránt, viszont átlatható és tetszik ahogy a pénzemért azt veszek ami nekem kell. Ha nem kell sms pl. akkor nem veszek.
Elvileg van dupla 4G a környékemen, teszteltem is a szobámban ablak mellett. Az eredmény rosszabb lett, mint az O2-é. Felment 20 megára a letöltés, majd szépen lecsökkent 11-re minden egyes méréskor. Feltöltés is hasonló.
Majd holnap tesztelem belvárosban, meg a melóhelyemen.
Ha ott is sivár lesz, megy a kukába.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17157) kem


kem
addikt

sziasztok!

Gyors kérdésem lenne, köszönöm előre is a válaszokat.
Haver hoz nekem haza egy payasyougo SIMet, de ki kéne választanom, hogy milyen legyen. a lényeg, hogy a CV-mbe be tudjam írni és ezen hívhassanak állás miatt. Melyiknek van a legjobb roaming lehetősége? 10 fontnak ki kéne tartania jó pár hívás alatt, nem szeretném ha megszakadna egy interjú közben pl. :))

Köszi!

(#17158) Bubee82 válasza kem (#17157) üzenetére


Bubee82
őstag

Lebara.

Nekem az volt és még most is az van. HUN-UK / UK-HUN 1p/perc (mobil vagy landline).

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17159) werszomjas válasza Bubee82 (#17154) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, nézegetek majd.

(#17155) Picco# :R

Ha közben bárkinek van ötlete, vagy ő maga, ismerős közlekedik Mo.ról Angliába, ápr. vége, május eleje körül, keressen bátran :R

üdv

(#17160) kem válasza Bubee82 (#17158) üzenetére


kem
addikt

Köszi!
Alapbol ilyen, vagy be kell állítani valami kóddal aktiválás után?
Szóval akkor ha magyarországon felhív valaki akkor csak 2p-t kell fizetnem percenként? Az nagyon jó!
:C

Köszi!

(#17161) Bubee82 válasza kem (#17160) üzenetére


Bubee82
őstag

Az irány mindegy. És csak 1p/perc.

Tegnap hívtam Anyumat, minimum 40 percet, de inkább többet beszéltem vele. Előtte kb. 9.5 font, most néztem az egyenleget - ez némi mai adatforgalom és beszélgetés után - 8.72 font van rajta.

Blackberry szolgáltatás is van, meg minden kutyafüle.

Nem tudom milyen aktiválásra gondolsz. Van egy alap aktiválás, ami a SIM-re vonatkozik, aztán annyi. Nekem van BB szolgáltatásom, azt külön kellett egy SMS elküldésével.

Online felületen guest-ként is töltheted.

Szerk:

Bocs, félreértettem. A roaming tábla itt van:

[link]

Hívásfogadás esetén neked 7p/perc. Hívásindítás EU-EU esetén 24p/perc.

[ Szerkesztve ]

(#17162) kem válasza Bubee82 (#17161) üzenetére


kem
addikt

nagyon jó, köszi!

Akkor ilyet hozatok :)

szerk:

Igen, engem csak a hívásfogadás érint, az 0.07 Font.

szerk2:
akkor aktiváltatom azzal aki hozza.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#17163) Bubee82 válasza kem (#17162) üzenetére


Bubee82
őstag

Annak nézz/kérdezz utána, hogy Mo-n aktiválhatod -e. Nem hinném, hogy lenne akadálya, de én UK-ba aktiváltam.

Amúgy Lebara-sok ingyen beszélhetnek és SMS-ezhetnek egymás között.

(#17164) fazr válasza kem (#17162) üzenetére


fazr
senior tag

Tudtommal mindegyik szolgáltatónál 7p a hívás fogadás.

[ Szerkesztve ]

(#17165) kem válasza fazr (#17164) üzenetére


kem
addikt

És mindenhol 30 nap amíg megőrzik a feltöltött egyenleget?

Köszi!

(#17166) tildy válasza wildufo (#17112) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk is keresnek PHP Software Engineert, Front End Software Engineer-t, Data Scientist-t, es Devopsot is. Ha valakit esetleg erdekel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17167) eszgé100 válasza tildy (#17166) üzenetére


eszgé100
őstag

mindegyik érdekel, de egyikhez sem értek sajnos...

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17168) kem válasza tildy (#17166) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Engem érdekelne a DevOps meló, ha nem jönne össze az ami most van folyamatban. Amint megvan az angol számom küldök CV-t :))
Addig tudnál priviben 1-2 infót írni?

Köszi!

(#17169) melon válasza kem (#17157) üzenetére


melon
tag

Latom, mar kaptal infokat. Annak idejen en is igy kezdtem :) Annak nezz utana, hogy a kapott simet fel tudod-e tolteni online magyar kibocsatasu bankkartyaval. Nekem e tenyezo miatt lett virgines, mert azt gond nelkul lehetett. En akkor 3-4 nap alatt elroamingoltam kb 50 fontot, akkor meg ~11p/perc volt a hivasfogadas tarifaja. Persze boven megerte igy is, hiszen azota is itt elek es dolgozom. Egy telefonos interju 25-45 perc, egy atlagos elso beszelgetes egy fejvadasszal 2-10 perc.

Es igen, nalunk is keresnek front-end / js devet (a helyemre :) ), illetve ha jol tudom, nincs hirdetve, de megfontolnanak devops poziciot is, ott atfogo AWS, chef/puppet, jenkins meg ruby/shell scripting tudas kell, de ez nem biztos. A fizu kozepes, a juttatasok nem rosszak, de a munkakornyezet es a hangulat atlagon feluli.

(#17170) legiaap válasza legiaap (#17156) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tesztelés véget ért. Egy szóval Shit az EE itt vidéken. Persze Londiba már biztos más a helyzet. Ott a többi szolgáltató is frankó, de itt nem jó. Lefedettség szerint dupla 4G-nek kéne lennie ott ahol dolgozok még beltéren is, meg ahol lakok.
Otthon meg is van a 4G beltérben csak nem duplán, kint meg egy kicsivel jobb, de úgy is csak súrolja a duplasebesség alját.
Ergó a lefedettségi térképüknek nem szabad hinni.
Egyszer sikerült csak 41/22-őt összehoznom. Ez volt a best. A többi 20/15 vagy az alatti. Ezt az O2 is tudja.
Melóhelyen amint becsukom magam mögött az ajtót no service köszönt. Állhatok én közvetlen az ajtó mellett, nulla térerő. Mintha egy atombunkerban dolgoznék, pedig O2-val bent is simán van 4G, kivéve a liftben.
Ráadásul EE-n belüli sim cserét sem lehet cseten lebonyolítani, plusz 10 fontba kerül. O2-nál ez ingyenes.

Maradok O2-s és reménykedek gyorsabban fog fejlődni és ők is lassan kijönnek a dupla 4G-vel. Sajna egyelőre nagyon lassú a fejlődésük. EE mindenkit leköröz.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17171) legiaap


legiaap
nagyúr

Van itt valaki aki használja a noddle oldalát? Attól kérdeznék.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17172) tildy válasza legiaap (#17171) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, en.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17173) legiaap válasza tildy (#17172) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szuper. A financial résznél nálam csak egy direct debit fizetési módot mutat, pedig 5 DD-es fizetés megy a számlámról.
A banki szamlámat is mutatja gond nélkül amúgy.
Nálad minden DD-et mutat?
Amennyiben igen akkor biztos nálam van a problem csak nem tudom mi és hogy orvosoljam.
Előfizettem is a credit score-os részre is, mivel ez a létező leg olcsóbb a piacon. 30 font egy évre.
Itt még egy kérdés. Van különbség credit score-os oldalak közt? Értem ez alatt lehet, hogy esetleg másik pontosabb vagy elvileg mind ugyanazt kéne mutatnia?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17174) tildy válasza legiaap (#17173) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem , nem mutatja nekem a dd-ket...
Viszont mutatja a kovetkezoket: : Credit cards, Personal loans and mortgages, Other accounts

Van azert kulonbseg. Leginkabb a creditexperttol szoktak elkerni az infokat, sajnos neha muszaj naluk is nezni.

Es az is vicces, mas tmutatt a noddle nekem, mint a creditexpert.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17175) legiaap válasza tildy (#17174) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na az frankó. Ha pontos értéket akarok akkor fizethetek elő a creditexpertre. Gyanusan olcsó volt. Ez az identity protection amúgy ér valami? Használod?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17176) Ck. válasza legiaap (#17170) üzenetére


Ck.
addikt

Nekem elég vegyesek a tapasztalataim. Kisebb városokban, falvakban amin keresztülmegyek melóba menet, általában minimum 3G vagy HSPA van, ezzel szemben O2-nél ott csak GPRS volt.
A munkahelyemen is van a szabad ég alatt 3G, ugyanez O2-vel Edge volt. Viszont ha bemegyek a kantinba, ott ha ablakhoz közel ülök, akkor is csak épphogy 1-es térerő és GPRS van, ha fal mellé, akkor már no service.
Ami fura, hogy 4 nappal a csatlakozás után már kiküldték az első számlát, ugyanez 2 éve O2-nél 1 hónapra rá történt. A direct debit él, de már 1 hete le kellett volna vonniuk, ami nem történt meg, ez is fura...

Először amúgy majdnem Vodához mentem, 6 fonttal olcsóbb havidíjért kínáltak jobb csomagot ugyanazzal a handsettel, ugyanakkora upfronttal, de vmiért nem kellettem nekik. Az EE viszont lecsapott rám.

(#17177) tildy


tildy
nagyúr

Ti mennyi ido utan csereltettetek jogsit?

Csak emrt ez alapjan 185 napja itt kell lennie az embernek. Nem nekem kell amugy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17178) tildy válasza tildy (#17177) üzenetére


tildy
nagyúr

Bocsanat, a link: [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17179) kIsDe` válasza tildy (#17177) üzenetére


kIsDe`
tag

Egyik ismerősöm tavaly kb. 3 hónap kint lét után cserélte Londonban az akkor még létező dvla irodában, azóta ez postai úton működik nincs kihelyezett irodájuk állítólag. Elgondolkodtam én is a cserén, de egyelőre nem látom értelmét. Vagyis nincs kifejezett előnye számomra.

(#17180) tildy válasza kIsDe` (#17179) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha lakcimet kell igazolni bankszamlahoz, akkor jol jon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17181) eszgé100 válasza tildy (#17180) üzenetére


eszgé100
őstag

Unokatesomnak is azert kellene

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17182) tildy válasza eszgé100 (#17181) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat most para van, mit tegyunk, mert ugye korrektek vagyunk, de rengetegen azt mondjak, hogy mar elso heten csereltek.

Ezzel szemben:

Felhivom a DVLA-t, mi van akkor, ha kevesebb mint 6 honap letelte elott kellene itteni jogsi.

Elvileg meg ugye azt mondodm, itt vagy resident, akkor el kell fogadjak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17183) Csabusman18 válasza tildy (#17182) üzenetére


Csabusman18
tag

Szia! 3 és fél hónapja vagyok itt és meg van az angol jogsim. Az ügyintézések gyorsultak, előtte a bank nem akart velem foglalkozni, pedig lakcímem is van. Legálisan intézem a dolgaim. :)

(#17184) eszgé100 válasza tildy (#17182) üzenetére


eszgé100
őstag

Kuldjetek be, aztan majd szolj, hogy rendben volt-e? De szerintem sem fogalkoznak tul sokat a datumokkal

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17185) fojtviki válasza tildy (#17182) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem fognak szolni. A parom is tobb mint 6 honapra cserelte. Nalunk semmi problema nem volt belole.

(#17186) tildy válasza fojtviki (#17185) üzenetére


tildy
nagyúr

A 185 napnal tobbnel nincs gond ->lasd a kep . Azzal alapbol nem is lenne gond.

A kerdesem a KEVESEBB , mint 6 honapra vonatkozott.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17187) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Egy olyan gyors kérdésem lenne, hogy ha 3-4 napra megyünk kirándulni Londonba akkor milyen bérletet/jegyet érdemes venni a helyi tömegközlekedésre? Illetve szeptember első fele az alkalmas a kirándulásra/városnézésre?

BANZAII

(#17188) Balinov válasza MaciG (#17187) üzenetére


Balinov
félisten

mi anno szinten 4 napra vettunk 1-1 oyster-t

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17189) fojtviki válasza tildy (#17186) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ohh, bocsanat felre olvastam. Egy ismeros 3 hete van itt, 1.5 hete mar beadta a jogsit cserere. Tajekoztatlak, ha megjott neki.

(#17190) Fortissimus


Fortissimus
őstag

felszabadul kb 10000 fontnyi forintom egy magyar lekotesbol, szerintetek erdemesebb lenne a tovabbiakban fontban lekotni vagy hagyni inkabb otthon?
ha inkabb fontban kotnem le mit ajanlanatok mibe erdemes fektetni, van vkinek hasonlo ugyben tapasztalata?
lehet gond nelkul mozgatni ekkora osszeget vagy ezt mar a hatosagokat is erdekli?

koszi ha van vkinek otlete:)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#17191) rgqjx válasza Fortissimus (#17190) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Legjobb tudomásom szerint uniós jogszabály van a nagyobb pénzmozgásokról (,ha jól emlékszem otthon 2M forint felett van ez), lényegében tudd igazolni, hogy honnan van.

A befektetéssel kapcsolatban több ismeretlen tényező is felmerül, Mekkora rizikót vállalsz, mekkora futamidőre gondolsz, milyen tipusú befektetést preferálsz, hozzáférhető legyen bármikor... ?

Szerintem itt tedd fel a kérdést.

(#17192) MPowerPH válasza tildy (#17182) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elfogadjak. :) Kuldje csak be.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17193) tildy válasza MPowerPH (#17192) üzenetére


tildy
nagyúr

A regi fedeles szemelyit is elfogadjak igazolo okmanynak?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17194) MPowerPH válasza tildy (#17193) üzenetére


MPowerPH
félisten

El kell fogadjak. Bar...csak mert soha nem neztem olyat kozelrol. :B Van benne angol forditas is?

Don't Tread On Me

(#17195) Viszlát válasza tildy (#17193) üzenetére


Viszlát
addikt

En ugy tudom, hogy az nem EEA dokumentum, sehol nem fogadjak el hivatalos helyen kulfoldon.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17196) Fortissimus válasza rgqjx (#17191) üzenetére


Fortissimus
őstag

thx

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#17197) MPowerPH válasza Viszlát (#17195) üzenetére


MPowerPH
félisten

Van ahol igen, egyes orszagok elfogadjak, mint hivatalos doksi. De szerintem jogsivaltashoz nem lenne jo. En az utlevelemet kuldtem mindketszer....

Don't Tread On Me

(#17198) fojtviki válasza tildy (#17193) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. A srac ma kapta meg a jogsit, szoval biztosan mukodik a dolog :D

(#17199) tildy válasza fojtviki (#17198) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, koszonom! Meglatjuk, ma feladtam a postan, biztos-ami-bizos alapona fenykepet is alairattuk , szoval remlejuk minden rendben megy:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17200) Ck.


Ck.
addikt

Azt nem tudja vki véletlen, h itt kint is Van-e ugyanolyan házhoz jövős premium garancia egyes Samsung termékekre, mint otthon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.