Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) engine88 válasza Gyick (#18496) üzenetére


engine88
aktív tag

Rengetek mobil haz van a ukban. Buszsoforkent sokat jarom az utakat es surun latom ezeket szallitani

(#18502) Balinov válasza fojtviki (#18500) üzenetére


Balinov
félisten

egy teliesitett, frankon berendezettet egy szep helyen en is el tudnek kepzelni, mint allando lakhelyet.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18503) Wyco


Wyco
tag

Van itt bárki(nek ismerőse) aki SQL v SAS háttérrel Kínába (shanghai, hk) költözött?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18504) SzalaiG válasza engine88 (#18501) üzenetére


SzalaiG
addikt

Milyen buszon vagy és merre jársz?

(#18505) engine88 válasza SzalaiG (#18504) üzenetére


engine88
aktív tag

Warwickshire megyeben jarok mindenfele kb 20 utvonal stagecoach-nal

(#18506) Oliverda


Oliverda
félisten

Helló!

Tudtok ajánlani olyan prepaid (top up) csomagot amit kifejezetten netezésre árulnak? 1 hétig leszek Londonban, és közben jól jönne a megbízható kapcsolat, egy ~2 GB-os csomaggal.

Köszi

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18507) fojtviki válasza Oliverda (#18506) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. [link]

(#18508) KMan válasza fojtviki (#18507) üzenetére


KMan
őstag

Sziasztok, akkor ha jol ertelmeztem az osszefoglalot, egyedul az OEP fele kell egy nyilatkozatot elkuldeni, de ezt majd csak Angliabol fogom tidni megtenni, mert kellenek ra olyan adatok amik meg nem ismertek. APEH fele nem kell jelezni kikoltozes elott ehhez hasonloan?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#18509) tildy válasza KMan (#18508) üzenetére


tildy
nagyúr

Regebben nem kellett, kapcsolatban vannak az oeppel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18510) tildy válasza KMan (#18508) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt van amugy a nyomtatvany, amihez nem kell az ugyfelkapu. [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18511) BÁ Nutrition válasza tildy (#18509) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

már kell

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18512) Bugika


Bugika
csendes tag

Sziasztok ! Nem tudjatok veletlenul hogy hany ev kinti munkaviszony utan jar nyugdij ? En ugy hallottam min. 7 ev de lehet hogy rossz az info ...

(#18513) Bubee82 válasza Bugika (#18512) üzenetére


Bubee82
őstag

30 ledolgozott ev utan jar az allami.

(#18514) tildy válasza BÁ Nutrition (#18511) üzenetére


tildy
nagyúr

Errol valami hivatalos info? Csak mert anno az euvonalon, amit a kulugy mukodtetett, ott azt irtak csak az oepnek kell. Nomeg mi van a korabban kulfoldre koltozokkel? Akik netan csak az oepnel szoltak?
Az itteni konzuli hivatal allasfoglalasan kivul meg sehol nem lattam, hogy abban az esetben, ha valaki nem veglegesen tavozik, akkor szolnia kene a navnak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18515) BÁ Nutrition válasza tildy (#18514) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nav oldalan fent van. le kell tolteni azt a hulye nyomtatvanykitolto programot, azon keresztul megcsinalni, es elkuldeni nekik.
kulonben ok ugy veszik hogy neked fizetned kell a tb-t.
:W

pedig nem tudom hany millio brazil nem fizetett eddig se meg ezutan se fog. de rajtuk meg ugye nem lehet behajtani semmit

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18516) Viszlát válasza Bugika (#18512) üzenetére


Viszlát
addikt

Kétféle nyugdíj van:

- State Pension: 1951-nél később született férfiak és 1953 után született nők esetén minimum 10 évnyi NI befizetés kell (a 10 évnek nem kell egybefüggőnek lenni), és legkorábban 55 éves korodban igényelheted (kivétel súlyos betegség esetén). Maximuma van és a ledolgozott évek alapján számolják, nem függ a jövedelemtől és nem átruházható.

Work-based Pension: ez a munkaviszony alatti befizetésekből összejövő nyugdíj, vagyis ha legális munkád van, akkor automatikusan be kell, hogy a munkáltató jelentsen valamilyen ún. Scheme-be. Ennek nincs minimuma, vagyis ha 2 évet dolgoztál összesen, akkor a nyugdíjba menéskor, azután a két év után kapod majd a járulékot (illetve ha nagyon kicsi összegről van szó, akkor egyben is kifizethetik). Ez a fajta átruházható, tehát nem veszik el akkor sem ha kipurcansz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18517) fojtviki


fojtviki
senior tag

Megy valaki erre a tanyasi napokra kozuletek? Lesz nyars, porkolt fozo verseny, lovas bemutato. £5 a belepo, a szervezo azt mondta, hogy ebben kis palinka, meg egy kis etel van benne. Slough mellett lesz valahol. Eleg jol hangzik, lehet mi elmegyunk:))

(#18518) BÁ Nutrition válasza tildy (#18514) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

pl itt is errol van szo [link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18519) tildy válasza BÁ Nutrition (#18515) üzenetére


tildy
nagyúr

Regebben nem kellett, van az oep meg a nav kozott kapcsolat, ok is az oeptol kerik le az adatokat. Az oepnel nyilatkoztal rola, hogy hol fizetsz tb-t, milyen jogalapon, es ennyi. Ha egyszer mar nyilatkoztal -igaz az oepnel- akkor miert kellene ezt megegyszer megtenned?

Legyszi linkeld be, pontosan hol talaltad ( link, pontos oldalnev, nem csak annyi, hogy nav oldala) , fontos lenne, hogy mi a pontos megfogalmazas.

Amit linkeltel az nem egeszen jo: az oepnel mar mar 2009. aprilisa ota kotelezo volt lejelenteni, itt ir bovebben rola ir oep oldala

A nav amugy igy is megtalalt engem kb. ket-harom eve, de akkor meg nem kellett nekik kulon lejelenteni,ok is az oepre hivatkoztak, hogy naluk nem volt lejelentve( le volt , csak a ket hely nem kommunikalt egymassal megfeleloen)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18520) tildy válasza BÁ Nutrition (#18518) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, ott is irjak :

"Ha van ügyfélkapus azonosítód akkor így (ha nincs az szívás mert akkor okmányirodában kell igényelni MO-on).
Ha megkaptad az adott országban a biztosítási jogviszonyt, akkor 15 napon belül be kell ezt jelentened az OEP-nél. Ezt megteheted ügyfélkapun keresztül, itt a link az e-nyomtatványhoz:
"Bejelentő lap TAJ számmal rendelkező magyar állampolgár részére, aki EGT tagállamban biztosított személy"

Ezt a nyomtatvanyt mar linkeltem itt korabban is, nem feltetlen kell ugyfelkapu hozza, bar ott is lehet, hanem kinyomtatd , bekuldod az oepnek, es ennyi.
En ugy csinaltam, el is fogadtak anno.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18521) BÁ Nutrition válasza tildy (#18520) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

igen csak mar ket helyre kell kuldeni
szeptember vegen megyek haza akkor majd elintezem.
bar ahogy a nyomtatvanykitoltos lapon lattam kell hozza pl a az itteni ceg adoszama is, meg ilyenek. szal nem csak NI, meg lakcim

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18522) BÁ Nutrition válasza tildy (#18520) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

14T1011 kitöltési útmutató
[link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18523) tildy válasza BÁ Nutrition (#18522) üzenetére


tildy
nagyúr

Sikerult megnyitnom, ilyet mar toltottem ki ( mikor balfaszok voltak, es azt hazudtak, hogy nem volt lejelentve a jogviszonyom az oepnel), kulfoldi munkaltatonal nem kell az itteni adoszam. Ez egy altalanos lap , csak minimalisan van felkeszitve az egt tagallamos dologra, nem teljesen tiszta a kitoltes sem, plusz ugyanez a doksi van arra is, hogyha nem egt tagallamban vagy, akkor magad fizesd otthon a biztositast,illetve arra is, ha egyaltalan nincs jogviszonyod sehol, es fizetni akarod a tb-t. ( ugyanis magyar tb jogviszony vege, kulfoldi kezdete)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18524) róland válasza tildy (#18520) üzenetére


róland
veterán

Nem kell rohanni az okmányirodába az ügyfélkapus regisztrációhoz. On-line is lehet igényelni és később (talán 30 napon belül) kell bemenni egy okmányirodába, hogy érvényesítsék.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#18525) tildy válasza róland (#18524) üzenetére


tildy
nagyúr

jahm, csak nem biztos, hogy valaki 30 napon belul Magayrorszagra utazik.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18526) Wyco


Wyco
tag

Pár turistafotó :)

[link]
[link]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18527) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném pár dologgal kapcsolatban, mert mostmár lassan aktuális a kiköltözés és mindent szeretnék letisztázni amit esetleg eddig rosszul tudtam vagy amiről egyáltalán nem tudtam.

Kiköltözés ideje Szeptember 17. amit olvasgattam itt hogy fontos nagyon az hogy minél hamarabb legyen kártya telefonba, és a Giffgaff ot találom eddigi kutatásaim alapján szimpatikusnak. Ennek megigénylése néztem hogy neten keresztül történik lakcímre postázzák. Namost olyan lehetőségem van e hogy még igaz hogy nem vagyok kint, de tudom a pontos lakcímem ahová 17.én érkezem majd, és még mielőtt kimegyek pár nappal már megrendelem a kártyát arra a címre saját névre? Akkor is kiküldik?
A feltöltés neten keresztül tudom megtenni és következő hónap ugyanazon napjáig érvényes lesz a szolgáltatás amelyik nap adott hónapban feltöltöttem ? Bármikor választhatok másik goodybaget hol kisebbet hol nagyobbat? Ha nem töltöm fel mikor pl itthon vagyok 2-3 hetet akkor sincs gond? Aki kicsit jártasabb a giffgaff használatában annak hálás lennék ha megosztaná velem a tapasztalatait.

Másik dolog hogy itthoni elintéznivalók : TB ? Állandó lakcím? NAV felé kötelességek? Egyéb elintézni való indulás előtt ? Ugyanis ezt a maradék időt már ráfordítanám a folyamatos angol gyakorlás mellett hogy ezeket a dolgokat is elintézzem ! Válaszokat és segítő szándékú kommenteket előre is köszönöm, amennyiben olyan jellegű vagy nem a fórumba illőek a kérdéseim a privát levelet is örömmel fogadom! További szép napot mindenkinek !

(#18528) kem


kem
addikt

--Sziasztok!

Meg hivatalos helyen is utananezek, de otthon tenyleg van 24 oras utlevel ugyintezes?
Sikerul most hazamennem 12 napra(amibol 4napot home oifficeban dolgozom), igy el tudom intezni az utlevelem, meg az elrepedt szemelyim is :F

Amugy minden franko. 1-2 honap mulva koltozom rendes albiba angolokkal, jelenleg £500-ert lakom egy jopofa szobaban -sajnos magyarokkal- Canary Wharfnal. Melo rendben van, mar itt vagyok 2 honapja, de igazan csak szept 11-en szabnadulok fel, akkor jar le a probaido, es addigra ugye lesz rendes utlevelem.

Kocsit mar kineztem magamnak, nyar kornyeken veszek egy 2004-2006 koruli Saab 9-3-at, de csak akkor ha nem a belvarosba talalok albit, ott keptelen lennek fennttartani.

Köszi!

(#18529) tildy válasza kem (#18528) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, letezik, de 39 ezer forint pluszban az utlevel aran felul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18530) Wyco válasza Caaabi (#18527) üzenetére


Wyco
tag

Szia,

Tudom ez nem pontosan válasz a kérdésedre, de légyszives olvasd el az osszefoglalót.
A giffgaffal kapcsolatban, igen, a postacím elég, majd feltoltod innen jobbhíjján, de az nem tart semeddig. - a tobbi kérdésedre azt hsizem találsz választ a topikosszefoglalóban. :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18531) kem válasza tildy (#18529) üzenetére


kem
addikt

Sajnos nincs mas valasztasom, a stabilitas es a melo miatt szuksegem van ra gyorsan, akkor is ha draga. Haza kell ugranom par napra egy eskuvore (pont van 4 nap offom), es ha sikerul mindent felkonfigolni akkor otthonrol lenyomok 4 napot az eskuvo utan, utana pedig 4 napot szorakozom.Viszont ha az elso shiftem nem jon ossze, akkor a masodik napon vissza kell jonnom innen home office-ozni :) Addigra pedig kell, hogy legyen utlevelem, szoval 3 munkanapom sincs ra. A repedt szemelyim pedig minden hataratlepesnel osszevissza hajtogatjak, es hamarosan valamelyik pass controlos kette fogja torni. Mit ne mondjak eleg veszelyes hadmuvelet lesz ez a 12 nap, de ettol izgalmas az elet, es mar megtanultam jol tervezni :)

Köszi!

(#18532) Because válasza kem (#18531) üzenetére


Because
őstag

és csak pesten a központi irodában csinálják

(#18533) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Mibol kifolyolag lehet az, hogy 6 nap munkaval £18-al kapott tobbet a parom, mint 5 nappal?:) A szombati munkahelye raadasul 25 merfoldre van, tankol £10-ert. Igy akkor £8-al volt tobb a fizu 1 plusz nap munkaval:)) Nem igazan eri ez meg:)

(#18534) BÁ Nutrition válasza fojtviki (#18533) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

oraberben ez hogy mutatkozik meg?
altalaban a hetvegi bonuszt elviszi a nav, de az alap megmarad.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18535) fojtviki válasza BÁ Nutrition (#18534) üzenetére


fojtviki
senior tag

£8 fontot kap orankent, hetvegen £9. Napi 8 ora. Ot napra kapott £284-et, most 302-ot 6 napra:) Sot ezelott 3 hettel volt, hogy csak 3 napja jott ossze, arra meg £205 :F Fene sem erti ezt.

[ Szerkesztve ]

(#18536) BÁ Nutrition válasza fojtviki (#18535) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kb 40el tobbet kellett volna szerintem. meg kell kerdezni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18537) BÁ Nutrition válasza BÁ Nutrition (#18536) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tevedtem, netto 323 jarna ha folyamatosan igy keresne
es 274 jar a 320 brutto utan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18538) Balinov válasza Wyco (#18526) üzenetére


Balinov
félisten

hu, nagyonsok igen fasza van kozte, ha nem banod kovetlek flikkeren..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18539) Wyco válasza Balinov (#18538) üzenetére


Wyco
tag

Koszi :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18540) Balinov válasza Wyco (#18539) üzenetére


Balinov
félisten

baaazz,most nezem milyen vazad van... :C :Y D90 ahoz kepest dajnoszorosz :P)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18541) fojtviki válasza BÁ Nutrition (#18537) üzenetére


fojtviki
senior tag

Koszi, hogy megnezted. Azert lett tobb az 5 napi mint 274, mert van neki ez a mileagelog, meg expenses, elvileg igy tobbre jon ki a fizu valamivel. Mindegy most nem megy holnap, meglatjuk mennyi lesz:) De ha ennyi a kulombseg, akkor nem eri meg a szombatot bealdozni erte:)

(#18542) Wyco válasza Balinov (#18540) üzenetére


Wyco
tag

Nincs sok jelentossege. Állvány, 20sec, f16, ISO250. Probald ki (ha nem is pontosan ezt, de valami hasonlot, majd osszeadod h adott fényviszonyokban mi megy es mi nem.)
Igerem menni fog.

szerk: az a kep amit beszurtam (_8008611_MOD_20140814_tn) az 70mm, f18, 20sec I250, ezt egy sima mondjuk 18-55-tel 47mm-n meglovod a fenti beallitasokkal es ott vagy ahol én. (plusz hasznalj RAW-ot persze.)

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18543) SzalaiG válasza Wyco (#18526) üzenetére


SzalaiG
addikt

Nagyon jók. Grat. :C

A blog is hasznos.

(#18544) Balinov válasza Wyco (#18542) üzenetére


Balinov
félisten

allvanyka van, meg 2 eve vettem a felheti munkanelkuli segelyembol egy induro szettet. csak idom nincs, baba miatt most meg foleg nem lesz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18545) tildy


tildy
nagyúr

Most, hogy unokatesom is megkapta a jogsijat, nezem, van egy counterpart dokumentum is melle. Ez ilyen zold lap, de en anno ilyet nem kaptam ( pedig elvileg kellett volna) .Jart mar mas is igy, jogsicserenel?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18546) eszgé100 válasza tildy (#18545) üzenetére


eszgé100
őstag

én kaptam, de kedd délelőtt elvették a kártyával együtt :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18547) severance


severance
csendes tag

Sziasztok!
Valahol olvastam hogy bizonyítványról lehet kérni Europass fordítást 5000Ft ellenében. Ti hallottatok erről?

(#18548) BÁ Nutrition válasza severance (#18547) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

milyen bizonyítványról van szó?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18549) tildy válasza eszgé100 (#18546) üzenetére


tildy
nagyúr

A masik, hogy hianyzik az enyemrol az AM ( ez lenne a 45 km/h alatti kategoria, segedmotor, quad es tarsai ) , csak fkmp van rajta. Holott elvileg ugye a B kategoria tartalmazta a segedmotort is. Jol gondolom? Nektek rajta van?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18550) eszgé100 válasza tildy (#18549) üzenetére


eszgé100
őstag

Jol gondolod, nekem rajta volt, plusz a provisional resznel az A kategoria is, de azzal csak 3-kerekut lehet vezetni

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.