Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) severance válasza BÁ Nutrition (#18548) üzenetére


severance
csendes tag

Villanyszerelő bizonyítványról és Targoncavezetői engedélyról lenne szó.

(#18552) ronson válasza severance (#18551) üzenetére


ronson
őstag

A targoncavezetői nem érvényes itt.

A villanyszerelőihez olvas el ezt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#18553) severance válasza ronson (#18552) üzenetére


severance
csendes tag

Ahhoz hogy villanyszerelő szakmunkásként dolgozzak mindenféleképpen ki kellene váltanom ezt a kártyát? CSCS nem elég hozzá?

(#18554) ronson válasza severance (#18553) üzenetére


ronson
őstag

Ez ugyanaz, mint a CSCS csak villanyosoknak. Nekik ez kell.

(#18555) severance válasza ronson (#18554) üzenetére


severance
csendes tag

Basszus szóval hiába van két "szakmám" kezdhetek mindent szinte előről...

Fordításra visszatérve tudsz mondani valami okosat?

Köszi :R

(#18556) ronson válasza severance (#18555) üzenetére


ronson
őstag

Nem tudok, de mint olvastad az ECS elindításához mindenképp le kell fordíttatni, a villanyszerelői bizonyítványt.

A targoncást meg le ne fordíttasd, ilyen hátha elfogadják alapon, mert nem fogják. Viszont ha van benne gyakorlatod és szeretnéd csinálni is, akkor pár nap alatt megszerezhető a helyi papír, 300-400 fontért.

[ Szerkesztve ]

(#18557) severance válasza ronson (#18556) üzenetére


severance
csendes tag

Okés, köszi az útbaigazítást.

------
Sajnos úgy alakult hogy az ismerősöm Birminghamban mégsem tud állást intézni nekem. Szerinteted érdemes "küszködni" Londonnal vagy keressek egy "olcsóbb" várost kezdetnek?

[ Szerkesztve ]

(#18558) Bubee82 válasza severance (#18557) üzenetére


Bubee82
őstag

Bristol.

(#18559) Because válasza severance (#18557) üzenetére


Because
őstag

szakmába bevándorlóként nehéz lesz, hacsak tényleg nem ajánlás, ismeretség által...
viszont német nyelvterületen kapkodnak a magyar szakmunkásokért!

van pár nagyobb munkaközvetítő cég idehaza, ismeretségi köröm és saját tapasztalatom is, hogy bár fizetni kell de úgy mész ki, hogy van meló. ha egymagad vágsz bele még többe kerül mert kint fenn kell taranod magad amíg találsz állást, ami lehet 1 nap de akár hónapok is...

szeptember 20-án nemzetközi állásbörze a hotel gellértben! ha addig nem jutok ki fent leszek.

[ Szerkesztve ]

(#18560) Neoteric


Neoteric
addikt

Ezt a TransferWise-t használta már valamelyikőtök? Személyes tapasztalatok?

PSN: ne0teric_sAN

(#18561) eszgé100 válasza Neoteric (#18560) üzenetére


eszgé100
őstag

Igen, az eddigi leggyorsabb, legolcsobb es legegyszerubb mind kozul, amiket probaltam

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18562) BÁ Nutrition válasza tildy (#18523) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

na annyit tudok hozzátenni a dologhoz hogy elvileg nem kell kitöltenem a 14T1011es nyomtatványt, mivel 45 napon belül létesítettem új munkaviszonyt.

viszont ezt jeleznem kell nekik mivel az előző munkáltatóm bxott kijelenteni

+az oep felé a normál nyomtatványt küldöm, meg pár kiegészítést az előző melóhely trehánysága miatt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18563) tildy válasza Neoteric (#18560) üzenetére


tildy
nagyúr

Kereso jobbra fenn: [link]

Mint latod, igen,a topiklakok tapasztalatai a linken.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18564) Neoteric válasza tildy (#18563) üzenetére


Neoteric
addikt

Ott a pont, köszi.

PSN: ne0teric_sAN

(#18565) Balinov


Balinov
félisten

directferries akcio Dover-Calais utvonalra.

Celebrate MyFerrylink’s 2nd Birthday and travel to or from the continent from just £19 in each direction on their Dover Calais service when you book at directferries.co.uk!

Sail with your car and up to 9 passengers between 1st September and 17th December 2014 on a single trip, short break or any duration return!

There is only a small booking window though, so don’t miss out. Simply book from 5pm today until 9am on Thursday 21st August to get the discounted fare!

Hatha valakinek epp jol jon.

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18566) MPowerPH


MPowerPH
félisten

En iden a tunelen keltem at, es azon is jottem vissza. Azt hiszem ha tehetem, akkor soha tobbet nem ulok kompra.

Don't Tread On Me

(#18567) BÁ Nutrition válasza MPowerPH (#18566) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az mennyibe kerult?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18568) MPowerPH válasza BÁ Nutrition (#18567) üzenetére


MPowerPH
félisten

£128 volt oda-vissza. Ugyan ebben az idopontban a komp £95 lett volna.

Don't Tread On Me

(#18569) Balinov válasza MPowerPH (#18568) üzenetére


Balinov
félisten

akkor nem volt veszesen dragabb. csalaguton mennyi a tranzitut, fel/legurulastol szamitva mindketoldali terminaloknal?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18570) MPowerPH válasza Balinov (#18569) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ha jol emlexem, akkor 28 perccel az indulas elott van az elso hivas a beszallasra, addig mindenkeppen be kell checkolni. Szinkronban toltik az also-felso szintet. Az ut kb. 25 perc, a leszallas a megallas utan meg 5.

Don't Tread On Me

(#18571) BÁ Nutrition válasza MPowerPH (#18570) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

marmint mire szallsz fel? nem ugy vezetsz at rajta?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18572) tildy válasza BÁ Nutrition (#18571) üzenetére


tildy
nagyúr

Vonatra. Vonat hoz at, majd meg az kene, hogy bennragadjon az alagutbana kipufogogaz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18573) BÁ Nutrition válasza tildy (#18572) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

oks

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18574) Balinov válasza MPowerPH (#18570) üzenetére


Balinov
félisten

aham, ertem. koszi!

szoval akkor uszkve 1 oraval kell szamolni, D-C is egy ora kb, D-Dunkirk 1,5+ a be/kicsekkolas. Annyival nem dragabb akkor szvsz az alagut, plane, ha neadjisten kamionsofor modban kell hasznalni, nem turista modban, mikor akar 1 ora is sokat szamit

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18575) MPowerPH válasza Balinov (#18574) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekem a D-Dunkirk mereseim szerint kb. 1.5 oraval hosszabb. Mire kikot, es mire elfoglalhatod a helyedet az autoban....

Don't Tread On Me

(#18576) Balinov válasza MPowerPH (#18575) üzenetére


Balinov
félisten

az latod lehet, 5eve voltunk otthon kocsival, kopnak az emlekek, na! nekunk azert volt szempont, mert a DK-D +Holyhead-Dublin ut kulon veve olcsobb volt, mint a kombijegy, amit hazafelere vettunk. nameg a hiresen jo kitablazas miatt pont lekestuk a kiszemelt hajot, igy volt min. 1 ures orank a kovetkezoig.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18577) Viszlát válasza Balinov (#18574) üzenetére


Viszlát
addikt

Dover-Calais az akkor egy ora ha nem veszed szamitasba az idozonakat, egyebkent ketto az. Plusz a vonatnal van egy nagy elony, hogy ha hamarabb ersz oda, nem varatjak meg veled a vonatodat, hanem feltesznek a kovetkezore. Na meg 15 percenkent indul napkozben es nem ringatozik. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18578) demtam76 válasza severance (#18551) üzenetére


demtam76
újonc

Mar 2 munkatarsam is megjatszotta azt, h van ugye a magyar targoncas jogsi, plusz ezt is csinaljuk, es eleg volt egy egynapos refresher course-t elvegezni hetvegen az angol jogsihoz. 109 font a vizsgadij tipusonkent. Pl CB + reach = 218 font. Jovo honapra tervezgetem itten.
Mas. Sose voltam meg Sainsburys boltban, de most van egy kartyam a BT-tol hozzajuk 50 fonttal. Ez ugy mukodik mint pl. a tescoban a voucherek? Odaadom a kasszanal es annyival kevesebbet fizetek, vagy van valami trukkos resz is? Elkolthetem tobbszorre is, akar kp hasznalata nelkul?

(#18579) Balinov válasza demtam76 (#18578) üzenetére


Balinov
félisten

szvszs ha SB giftcard akkor annyiszor, annyi reszletben tudod felhasznalni a balance-od, ahanyszor akarod.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18580) demtam76 válasza Balinov (#18579) üzenetére


demtam76
újonc

A masodik sorban a harmadik zold kartya. Akkor holnap beprobalom ;) aszem.

(#18581) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van vhol vmilyen nyitott IT-s pozíció? Ha vki tud ilyenről, jelezzen és elküldöm a CV-met. (Nem, most hagyjuk a fejvadász és agency oldalakat, ha lehetséges...)

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#18582) Witya


Witya
tag

Udv!

Egy olyan gondom lenne, hogy elhagytam Angliat es itthonrol kuldtem egy P85-ot, amiben bepipaltam hogy a penzt a bankszamlamra utaljak de erre fel kuldtek egy csekket. Valaki nem tudja, hogy itthon be tudom en ezt valtani (sajnos meg idom nem volt, hogy bankba menjek) vagy mindenkeppen most ki kell utazzak, hogy bemutassam a csekket, hogy megkapjam a penzt?

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#18583) Wyco válasza Witya (#18582) üzenetére


Wyco
tag

Be tudod valtani bar meg kell kerdezd a bankodat. Ugy remlik hogy regen legalabbis csak a kulker bank valtotta be es eleg csunya dijak voltak a dolgon. De mondom, hivd fel az otthoni bank ugyfelszolgalatat vagy menj be egy fiokba vele.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18584) Wyco válasza sh4d0w (#18581) üzenetére


Wyco
tag

(nalunk nincs, de jobserve-n/monster-on nezelodtel mar?)

+ altalaban...milyen munkat keresel, hol, mennyiert, stb.

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#18585) sh4d0w válasza Wyco (#18584) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Azért mondtam, hogy a fejvadász oldalakat most mellőzzük, mert ott már elég alaposan körülnéztem, de valahogy nem igazán jönnek a visszajelzések.

Járatos vagyok Linuxban, shell scriptingben, penetration testben (elsősorban network és infrastructure), dolgoztam backdesken, járatos vagyok monitoringban. Fizetés 18000-től fölfelé és Londonban keresek ilyen munkát.

https://www.coreinfinity.tech

(#18586) emvy válasza sh4d0w (#18585) üzenetére


emvy
nagyúr

18k Londonban, pentestinggel? Nem tudom, milyen idos vagy, de ez internship kategoria -- erdekel az is?

while (!sleep) sheep++;

(#18587) tildy válasza sh4d0w (#18581) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezt ma kaptam, ha kell az elerhetoseg szolj:

Systems Engineer, Linux, Apache, MySQL, Bash, London, £45K - £55K

Systems Engineer, Linux Engineer, Apache, MySQL, Bash, Ruby, Ruby, Puppet…

A Linux Systems Engineer is required by a e-commerce software house based in Central London – the successful Linux Systems Administrator will be joining the Operations team within the managed Services arm of the business. The successful Linux Engineer will be joining a growing Operations team taking responsibility for the deployment and maintenance for the software into their cloud platforms.

Experienced Required:

5years’ experience as a Systems Engineer / Systems Administrator
Strong experience with Linux (Redhat, CentOS, Ubuntu, Debian)
Strong web server skills – Apache
Ability to write Bash scripts
Understanding of MySQL or Oracle databases
Monitoring using Zabbix, Nagios, Cacti

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18588) sh4d0w válasza emvy (#18586) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nyilván a pentesting alapvetően többet fizet (30k körül), itt a 1st line support kezdődik. Az internship micsudi?

tildy: köszi, ilyeneket találtam én is, de az általad felsoroltakból nekem nagyon sok hiányzik.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#18589) emvy válasza sh4d0w (#18588) üzenetére


emvy
nagyúr

internship: gyakornoki allas. Ezek fizetnek 18-20k korul full time (bankoknal a gyakornoksag is tobbet fizet, 25-35k kozott). Ha valamihez konkretan ertesz, akkor 30k alatt nehez elmenni Londonban dolgozni szerintem. Ha tanulni akarsz elsosorban, akkor a gyakornoki pozik jobbak.

while (!sleep) sheep++;

(#18590) Viszlát válasza sh4d0w (#18588) üzenetére


Viszlát
addikt

Tovabbra is azt mondom, hogy tul kell elni valahogy az augusztust, a fel orszag nyaral. Szeptemberben fel fognak porogni a dolgok. :K

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18591) sh4d0w válasza emvy (#18589) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi. Az sem lenne rossz egyébként.

Viszlát: igen, csak addig meg nincs bevétel :D

https://www.coreinfinity.tech

(#18592) Because válasza sh4d0w (#18591) üzenetére


Because
őstag

gyere mosogatni, oda mindig van... közben kereshetsz állást :U

[ Szerkesztve ]

(#18593) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Kicsit beleolvasgattam a forum temaba. Sokfele ember sokfelol, lehet ezt a forumot kerestem:)

En es parom mar ketto eve London vilagaban elunk. En egy szendvics gyarban vagyok team leader (ez a supervisor alatt van) a parom takaritassal kezdte de mar masfel eve Mcdonalds-ban dolgozik eredmenyesen.
Kicsit megelegeltuk London-t. Szeretnenk valami elhetobb helyre menni.. Egyszer valaki mondta Bristol a legelhetobb hely angliaban. Szerintetek?
Tudna valaki tanacsot adni? Szallas, munka ugyben? Milyen lehetosegek vannak kint? Az angolt mint nyelvet torjuk, megtudjuk ertetni magunkat de ez itt London ahol mindenki mashogy beszel... Konkretan Bristolban mennyire toleransak a nyelvvel kapcsolatban?
Szeretnenk ha nem is elsore de mindenkeppen kulon akarunk menni. Jelenleg 7fos flatben vagyunk ahol egy hatalmas szep szobank van csak hat 200/w:).....

(#18594) tildy válasza noorbertt (#18593) üzenetére


tildy
nagyúr

Kb nekunk is annyi egy hetre ( £850/ho + rezsi) , de a parommal elunk csak:) ( na meg a rokonsagbol, csaladbol, barati korbol ha rovidebb hosszabb idore beesik valaki, akkor azzal:) )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18595) noorbertt válasza tildy (#18594) üzenetére


noorbertt
őstag

Ez nagyon sok mindentol fugg Londonban. Szoval nem is ertem a hszed lenyeget egyenlore?.

(#18596) tildy válasza noorbertt (#18595) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyenlore nem is ertheted, egyelore talan. ;) Tenyleg sok mindentol fugg, de dragallom a havi kb 900 fontot ugy, hogy ennyi emberrel laktok egyutt.

Mondjuk Bristolban biztosan joval olcsobb lesz. :K

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18597) noorbertt válasza tildy (#18596) üzenetére


noorbertt
őstag

200/w mint irtam az 800.

.. Elirtam, es? Most jobb a lelkednek? :)..

(#18598) eszgé100 válasza noorbertt (#18597) üzenetére


eszgé100
őstag

namégegyszer, hány hét is van egy hónapban?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#18599) fojtviki válasza noorbertt (#18597) üzenetére


fojtviki
senior tag

A 200-at szorozd 4.33-mal ne 4-gyel:)

Nem okoskodik tenyleg. Ha heti fix 200 az havi 866, azert nem mindegy szerintem sem.

[ Szerkesztve ]

(#18600) noorbertt válasza eszgé100 (#18598) üzenetére


noorbertt
őstag

Hajjaj. Orulok hogy a lenyegi dolgokkal foglalkozunk.. :( Tipikus

Ha fix arat fizetsz akkor teljesen mindegy a napok szama. Akar fizethetnek havonta elore akkor is 800. Most komolyan mi lesz a kovetkezo okoskodas?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.