Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) legiaap


legiaap
nagyúr

Na ez is egy olyan téma amiben sosem fogtok/fogunk egyetérteni. Valaki meg van győzödve kell kép meg kor valaki azt, hogy nem. Valaki szerint rövid lényegretörőnek kell lennie, míg mások szerint hosszúnak mindent feltárónak.
Az én CV-mben ott a képem, korom minden adatom és nem volt eddig semmi gondom vel, sőt akiket eddig láttam mindnek ott volt, sőt tovább megyek linkedIn-en is minden egyes imerősömnek ott van a képe, adata.
Én azt mondom legyen ott én inkább utasítsák el a CV-met mondjuk a korom, pofám miatt, mint hogy ebből akkor legyen gond mikor ott dolgozok.
Mindenki olyan CV-t csinál milyet akar, de amúgy ha az ilyen és ehhez hasonló tanácsaitokat megfogadtam volna nem lennék UK-ban, otthon enném a zsíroskenyeret és lennék pénz nélkül.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17852) tildy válasza legiaap (#17851) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugy tunik. De ennek ellenere meg akkor sem szokas az itteni cv-kben.
Az otthoni magyar es angol cv-kben szokas, lehet mas orszagban is szokas, de itt :

“In the UK the convention is NOT to attach a photograph to a CV. The main reason for this is discrimination legislation because a photograph may influence the recruiter’s hiring decision based on looks, age or ethnicity."

Ettol fuggetlenul persze mindenki azt csinal amit akar.

Az ma csak maganvelemeny, hogy lehet tenni persze ezekre a szokasokra, de ha valaki valahova be szeretne kerulni, azert csak utanez , arrafele mi divik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17853) Balinov válasza tildy (#17852) üzenetére


Balinov
félisten

nekem 2 eve a foallasu outplacement trainer (tobb nagy fejvadasz ugynoksegnel is dolgozott, meg Londonban is) mondta, hogy eszunkbe ne jusson CV-ben fenykepet mutatni. Linkedin az okes, ezert batorkodtam a linkedin profile-t ajanlani a szemelyes adatok koze.

persze nem mondom, hogy nincsenek agazatok, munkakorok, ahol meg akar szamithat is, csak en nem ismerek olyat.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17854) tildy válasza Balinov (#17853) üzenetére


tildy
nagyúr

Valoszinuleg olyan helyeken, ahol portfolio kell ( plus size vagy normal modellek), vagy statisztak, ott kellhet foto.

Kicsit mas tema:
Ilyesmi jellegu butort UKben vajh hol lelek? Nem tetszenek a modern szogletes butorok, a sima fa butorok meg nagyon elutnenek a lakas tobbi reszetol, de ilyen jellegut meg sehol nem talalni. Otlet? Mar szetneztem lengyel gyartasu butoroknal, de eddig kb csak magyar oldalon talaltam meg csak hasonlot is, mashol nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17855) Viszlát válasza Balinov (#17853) üzenetére


Viszlát
addikt

Az én fejvadászom is azt mondta, hogy semmilyen személyes információt ne tartalmazzon, nemhogy fényképet. A cél és az elgondolás mögötte az, hogy a szakmai múltad, képzettséged, stb. alapján ítéljenek meg. Biztos nagyképűnek fog hatni, pedig nem lenézésből mondom, de azért az is biztos, hogy sok munkánál valóban nem számít mi van az önéletrajzban (gyorséttermek, hotelek, autómosók, stb). Kérdés az, hogy ki milyen jellegű munkát szeretne magának, illetve mire pályázik...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17856) MaciG


MaciG
addikt

Ez lehet kicsit fura kérdés, de ha valakinek van itthon jogosítványa villamosra/trolira azt kint elfogadják? Ugyanúgy be lehet cserélni?

Önéletrajzba meg szerintem akkor csinálok egy normált amiben van kép dátum,stb, megcsinálok egy másikat amiben ezek nincsenek, és akkor nem lehet gond. :) Infókat köszönöm!

BANZAII

(#17857) Balinov válasza Viszlát (#17855) üzenetére


Balinov
félisten

Koszonom a megerositest. Van mar normalis, szakmai melod, Sir?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17858) Viszlát válasza Balinov (#17857) üzenetére


Viszlát
addikt

Tyu, jo reg beszeltunk mar. :) Jaja, lassan a negyedik negyedevet taposom a cegnel, minden jora fordult. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17859) Balinov válasza Viszlát (#17858) üzenetére


Balinov
félisten

lassan 1evet? obazz, mennyire telik az ido! orulok, hogy jo mederbe terelodott az eleted. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17860) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Itthon, Mo.-on hol lehet skót fontot forintra váltani? Végig járt már kollégám 2 nagyobb bankot, 4 pénzváltót, eddig egy helyet talált, ahol 300Ft-os árat mondtak, a többiről "elzavarták". Tud valaki fővárosunkban váltóhelyet? :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17861) zsambek válasza Real_Necro (#17860) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia,

Talán:
http://www.tichichange.hu/magyar/listaorszag.htm

zsambek`

(#17862) Real_Necro válasza zsambek (#17861) üzenetére


Real_Necro
veterán

Megnézzük, köszönöm. :R

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17863) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Ebbe a mondatban mi a szerepe a do-nak Lots of people do eat frogs in China
Vagy ez a mondat do nélkül nem értelmes?
A szövegkörnyezetet sajnos nem találom, de 3-an beszélgetnek benne baráti társalgásban Kínáról.

BANZAII

(#17864) Balinov válasza MaciG (#17863) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem csak kihangsulyozza, hogy Kinaban bekat esznek az emberk

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17865) MaciG válasza Balinov (#17864) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi, de kicsit elnéztem a topikot. :D

Itt azt akartam megkérdezni, hogy pl. ez egy átlagosnak mondható ár egy ilyesmi lakásra?

BANZAII

(#17866) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Ha a newegg globalnal United Kingdom-ot valasztok es ugy rendelek, akkor is van meg plusz ado a dolgokra? Nem is tudtam, hogy van mar UK resz is a newegg-en. Azon felul meg Australia is.

(#17867) Bubee82 válasza MaciG (#17863) üzenetére


Bubee82
őstag

Csak nyomatekosit. Amugy rejtve marad.

(#17868) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, letezik olyan nyilvanos, ingyen keresheto netes adatbazis, ahova beirom az angol ceg nevet es kiirja a GB VAT reg. #-t?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17869) Bubee82


Bubee82
őstag

Csoda tortent, bar nem igazan ertem miert vagy hogyan.

875-rol 911-re (fasza szam :D ) ugrott vegre a credit score. Sok honapja tarto melyalombol vegre felebredt. Igy mar good besorolasban reszesulhetek.

Azonban fingom sincs honnan vettek, de az utobb credit report ota a kovetkezo valtozasok tortentek:

From your credit report, it appears that you have recently started using credit for the first time
The total balance of your unsecured accounts has increased, but is very low

A masodikat ertem, mert most jelenleg nem fenyeget az a veszely, mint amikor 6 fontom maradt fizetesig ;] :DDD Ellenben az elozo hogy micsoda, azt mar nem vagom. Nincsen semmifele hitelem, illetve de egy, a munkaltatoi kolcson, ami nem jelenik meg a bankszamlan mint DD/SO, mivel a fizubol vonjak ugye, de az is mar egy ideje megy.

Ezen kivul semmifele valtozas nem allt be, ami creditkent lehetne konyvelheto...

(#17870) tildy válasza Bubee82 (#17869) üzenetére


tildy
nagyúr

Telefonszamla, kamatmentes hitel ? Bar azn nem unsecure.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17871) Bubee82 válasza tildy (#17870) üzenetére


Bubee82
őstag

Semmi olyasmi, ami ne lett volna idaig is. Beleertve az autobiztositast is, ami alapbol egy hitel, de az Experian nem fogadja el annak. Telefon PAYG.

Szal nem tudom.

(#17872) fojtviki válasza tildy (#17870) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Kepzeld a citizen advice es a rendorseg is azt mondta, hogy miert nem csekkoltuk le az autot mielott megvettuk? Mi kerdeztuk, hogy akkor ez igy rendben van, hogy clean title-el adta el a kocsit? A rendor no, azt mondta, hogy nem tud mit csinalni. A citizen meg egyszeruen annyit, hogy sokkal tobbe kerulne az ugyved. Szoval azert ez nem tul szimpatikus nekem. Nyilvan legkozelebb leellenorizzuk a kocsit vasarlas elott:( Ha tudtuk volna akkor ezt is ellenoriztuk volna, de ugye nem tudtuk, hogy van lehetoseg ra. Na mind1 tanulopenz megvolt ezzel is.

(#17873) eszgé100 válasza Kokuszkocka (#17810) üzenetére


eszgé100
őstag

szia!

"To take a GB driving test, you normally have to live in Great Britain. If you have recently moved to Great Britain from another EU/EEA country, you must have lived in Great Britain for at least 185 days in the 12 months before taking the test and applying for a full driving licence."

[link] 5. oldal alján

ha már egy éve itt vagy, akkor semmi akadálya, hogy megkaphasd a provisional jogosítványt.
nem tudom, hogy pontosan melyik papírt kell hozzá kitölteni, de ha ugyanazt, mint a jogsicserekor, akkor csak simán beírod, hogy mikor érkeztél, és be x-eled a UK resident részt.
ha online igényeled, akkor le kell igazolni a lakcímet 3 évre visszamenőleg, de azt még nekem sem sikerült megetetnem a rendszerrel, pedig nem hazudtam egyik dátummal sem. szerencsére a motoros suliban felvilágosítottak, hogy nekem már nem is kell provisional licence a motorra, mert az A ketegóriára már akkor megkaptam, mikor a magyar jogsim UK-ra cseréltem.

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17874) Bubee82 válasza fojtviki (#17872) üzenetére


Bubee82
őstag

Azert nagyon sok helyen es akar privat hirdetesben is ki van emelve az elado altal, hogy HPI clear. Amikor en eloszor elkezdtem itt autot nezni, akkor ez volt az elso, amibe belebotlottam, mint ismeretlen fogalom.

HPI

Nem igazan ertem, hogy az autokereses soran miert nem talakoztatok ezzel, vagy ha igen, akkor miert nem neztetek utana.

A rendor es a CAB is jogos, hiszen valoban nem voltatok kelloen korultekintoek. Gondolom semmilyen irasos bizonyitek (szerzodes) nincs, amivel bebizonyithatnatok, hogy az elado milyen allapotban adta at az autot. Akkor talan meg foglalkoztak volna veletek.

(#17875) fojtviki válasza Bubee82 (#17874) üzenetére


fojtviki
senior tag

Kisse felre erted! Itt nem az auto allapota a lenyeg. Megneztuk, olyan allapotban van amilyenben, de ugye megneztuk es megvettuk. A baj az, hogy nincs V5 az autonak. A kedves holgyike ugyanis elfelejtette emliteni, hogy volt egy baleset az autonak, amit a biztosito kifizetett, ezert mar csak alkatresznek adhatta volna el. Igen, ahogy autokat kerestunk, sok helyen fel volt tuntetve, hogy csak parts-nak adjak. Ebben a hirdetesben viszont clean title volt. El kellene vinni VOSA vizsgalatra, hogy alkalmas e kozlekedesre. De mivel a biztositotol kapott penzbol nem csinaltatta meg, valoszinuleg mi sem fogunk V5-ot kapni. Tehat szerintem, eleg fontos informaciot hallgatott el a holgy, fuggetlenul attol, hogy mi nem voltunk kelloen korultekintoek. Egyebkent nagyon gyorsan kellett auto, amikor vettuk, mivel paromat csak ugy vettek fel, ha van sajat kocsi. Volt ra 2 napunk. Ennyi a tortenet igazabol, de szerintem ez akkor sem helyes igy!

(#17876) Bubee82 válasza fojtviki (#17875) üzenetére


Bubee82
őstag

Felreertesz. Itt nem arrol van szo, hogy az auto mikor es hogy volt szervizelve. Nem erre az allapotara gondoltam. Arra, amit a HPI check takar: lopva es/vagy torve volt -e.

A jelenlegi tulaj nevere es cimere irt V5C nelkul autot NEM veszunk.

Senki nem hajthat bele olyan kenyszerbe (hacsak te magad nem akarod), ami akar sulyos kovetkezmenyekkel jarhat (penzugy, jogi stb.).

Az autovasarlas tipikusan sajat felelosseg targykorbe esik.

[ Szerkesztve ]

(#17877) tildy válasza fojtviki (#17872) üzenetére


tildy
nagyúr

Mintha remlene valami tv reklam egy sms szamrol , ahol rendszam alapjan ellenorizhetsz. Kisebb oszegeknel vannak cegek, az ugynevezett small claimekre, szazalekert dolgoznak, de egy reszet visszakapod a penzednek, ha sikerrel jarnak. Lehet egy probat meger.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17878) fojtviki válasza Bubee82 (#17876) üzenetére


fojtviki
senior tag

Volt V5C a neven. Meg is kaptuk a vasarlasnal azt a kis zold cetlit belole. Mivel utana nem jott nekunk a V5C, ezert megkertuk ujra a DVLA-tol. Be kellett kuldeni a kis zold cetlit, es akkor jott a papir, hogy VOSA vizsgalat kell.

tildy: igen van olyan szam. Meg is csinaltuk mostansag. Irtak is, hogy C kategoria. Tehat parts. Mindegy na legkozelebb maskent csinaljuk.

[ Szerkesztve ]

(#17879) fojtviki válasza tildy (#17877) üzenetére


fojtviki
senior tag

Lejart a szerkesztesi ido.

Az duhit inkabb, hogy felajanlottuk a holgynek, hogy adjon vissza 150 fontot, 100-ert megveszik bontoban, es akkor kb marad nekunk is 200font rafizetes. Erre a no lehordott minket mindenfele hulyenek, meg mit kepzelunk mi stb stb. Vegen nevetett es lerakta a telefont. Azert ne o legyen mar megsertodve! Szerintem korrekt ajanlatot tettunk!

[ Szerkesztve ]

(#17880) KMan


KMan
őstag

Sziasztok,

Tudnatok olcso es jo szallast ajanlani a Lutoni repteren 1 ejszakara? Lenyeg hogy nagyon kozel legyen a repterhez.

Koszi!

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#17881) fojtviki válasza KMan (#17880) üzenetére


fojtviki
senior tag

Azt hiszem Ibis hotel a neve, de ott van kozvetlen a repternel. 600-700 meter kb:)

(#17882) Ck. válasza KMan (#17880) üzenetére


Ck.
addikt

Terminal. Ingyenes.
Mi ott töltöttünk 2 éjszakát amíg nem volt albi. :D van tusoló is, meg étterem. Full extra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17883) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Windscreen covert valaki mar megigenyelte? Hogy mukodik, mi a menete?

Don't Tread On Me

(#17884) Balinov válasza MPowerPH (#17883) üzenetére


Balinov
félisten

nekem van, ir KGFB az igaz, de kb detto ugyanugy muxik, mint UK-ban. 1x mar kellett is, mivel kofelutodes miatt meghuztak a Puntot a muszakin. Itt 2 menete van, en felhivtam a biztositom, hogy esemeny van, adatokat egyeztettuk telefonon, mondtak,hogy nekik az Autoglass-szal van szerzodesok. Kerdeztek, lediktaljak-e a telszamot, vagy csak kapcsoljanak. Atkapcsoltak, elmondtam mi a gondom, rovid adategyeztetes, marka/tipus/evjarat, mi a konkret tenyallas a szelvedovel. Mondtak, hogy a lakohely szerinti legkozelebbi AG depo hivni fog aznap a reszletekert. Ugy is tortent, kb 2 oran belul hivtak, kerdeztek, otthon vagy munkahelyen szeretnem meg hogy mi a kovetkezo szabad slot.

Kijottek melohelyre, srac felhivott, mikor beert az uzleti parkba, kimentem a kocsikulcssal, elmentunk a kocsihoz, mutattam, mi a szitu. Azt mondja, adjak kb 30-40percet, hiv ha kesz. Fel oran belul hivott, kiugrottam a parkoloba, kicserelte a szelvedot egy ujra, kaptam uj autoglassos disc holdereket is, meg ami matrica volt a szelvedon (ceges parkolohoz) mind szepen vissza volt ragasztva. Annyit kellett csinalni, hogy ala kellett egy papirt irni, hogy a munkat rendben elvegezte. Ennyi.

Ja, ez egy kb tenyermeretu repedes volt, azt mondta a srac, hogy kb 2euros erme meretig a leverodest meg tudjak szepen csinalni komplett szelvedocsere nelkul is.

Szoval szerintem klafa dolog

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17885) eszgé100 válasza Balinov (#17884) üzenetére


eszgé100
őstag

mekkora fontban a 2 eurós érme? ;]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17886) Balinov válasza eszgé100 (#17885) üzenetére


Balinov
félisten

degec on :DDD kb az 1 es a 2 fontos erme kozott valahogy

25.75mm az atmeroje 1 fontose 22.5mm, 2 fontose 28.4mm

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17887) harcikoca


harcikoca
senior tag

Vettem kint egy o2-s kártyát, mert mondták, hogy ezen belehet állítani, hogy olcsón telefonáljak magyarországra. Valaki megtudná mondani, hogy hogyan?

AMD+Ati powee'R

(#17888) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Kicsit el voltam tűnve mostanában (nem mint ha olyan hiperaktív lettem volna az utóbbi 3 évben), de most úgy néz ki, hogy révbe értem. Szerdán kezdek az új munkahelyemen mint NOC Engineer. A victoria tubevonal északkeleti végénél sikerült egy nagyon jó lakást találni, és az Oxford Circus megállótol pár percre lesz az iroda. Így kb. 35-40perc alatt beérek háztól házig :)) Most már úgy vélem érdemes volt a 3 évet otthon elszenvednem, amiből 2 év tudatosan az angol kommunikációt és a technikai dolgokat forszírozva az IBM-nél telt el. Köszönet mégegyszer wildufo kollegának és hirdetésének. Ugyan NOC monitoringra kerestek embert, de sikerült a fölé bepozicionálnom magam a hosszas, kb. 6-7 fordulóból álló felvételi eljárás alatt, így nem csak alapmelót kaptam, hanem annál kicsit többet, és szerencsére nem is shiftben kell majd dolgoznom, hanem office timeban.

Úgyhogy szerdátol újra Londonban vagyok, pénteken volt az utsó kör amikor meg is kaptam az ajánlatot, szerdán pedig már kezdek is :))

Üdv újra mindenkinek! :DD

Köszi!

(#17889) melon válasza kem (#17888) üzenetére


melon
tag

Gratulalok! Honnan koltozol Londonba? Amugy itt dolgozol majd a kozelben, en a Tottenham Court Road megallotol vagyok 8 percre (Fitzrovia)

(#17890) Gyick válasza kem (#17888) üzenetére


Gyick
őstag

NoC monitoringra mekkora IT-s tudás kell kb?Konkrétan ott mit kell csinálni,

(#17891) tildy válasza kem (#17888) üzenetére


tildy
nagyúr

Jeeej, vegre ismet itt. :C :C :C

Ugye tudod, hogy anno nagyon sokat koszonhettem neked!

Melon : Kem regi motoros itt a topikban, egy idoben nagyon eltunt, mint kiderult Magyarorszagra visszakoltozott.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17892) kem válasza tildy (#17891) üzenetére


kem
addikt

Nos ezt örömmel hallom :))
Még kicsit be vagyok havazva, de a hétvégére már túl leszek mindenféle elintéznivalón és az első pár napomon, úgyhogy beszámolok majd.

Gyick: a "hirtedésben" 0-1 év Linux tudás volt NOC monitoringra, de pár hét múlva már okosabb leszek Egyelőre még nem tettem be a lábam a céghez, de ha fölmértem a terepet akkor látni fogom, hogy mi is történik ott pontosan.

Addig is kellemes hetet mindenkinek!

ui: egyenesen Székesfehérvárról jöttem vissza, ott voltam 3 évet. Előtte pedig 1 év London, aztán 1 év Windsor.

Köszi!

(#17893) tildy


tildy
nagyúr

Be kell hoznom az utlevelem, mint mindenki masnak a cegnel, mert identity check lesz. Megkerdeztem EU id card jo-e, azt mondtak nem.
Meg szerencse, hogy mindig van utlevelem EU-n belul is, most elegge gazban lennek....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17894) Viszlát válasza tildy (#17893) üzenetére


Viszlát
addikt

És milyen alapon mondják ők egy EU által elfogadott azonosítóra, hogy nem fogadják el?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17895) Viszlát válasza tildy (#17893) üzenetére


Viszlát
addikt

Lehet, hogy keverik a saját National Identification card-dal, amit valóban nem fogadnak el már, viszont az nem EEA kárya, csak nemzeti cucc, nem ugyanaz.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17896) emvy válasza Viszlát (#17894) üzenetére


emvy
nagyúr

Elvileg nem mondhatjak.

while (!sleep) sheep++;

(#17897) tildy válasza Viszlát (#17894) üzenetére


tildy
nagyúr

Ceges policy tan. :U Meg talan lesz valami audit. A szoveg alapjan meg tuti nem keverik, NI cardon nincsen visa, akinek arra van szuksege :D

"Employment Law in relation to Identity check and right to work in UK"
Amugy 90%-ban britekkel dolgozom, nekik is be kell.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17898) Viszlát válasza tildy (#17897) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, mert nekik nincs EEA id-juk, par orszaggal egyetemben nem bocsajtottak ki, ezert nekik csak az utlevel. De azon orszagoket akiknel van, el kell, hogy fogadjak. En az egesz background checkes mokat utlevel nelkul csinaltam meg, ott is el kellett egyszer magyaraznom, hogy mi a szitu.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17899) tildy válasza Viszlát (#17898) üzenetére


tildy
nagyúr

Ellenben van jogsijuk, ami itt ugyanugy proof of id.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17900) Ck.


Ck.
addikt

Itt van-e vmi KHR-hez hasonló rossz adós nyilvántartó rendszer? Vagy csak a credit file oszt csók?
Ha teszem azt vkinek anyagi gondok miatt törlesztési elmaradása van és később rendezi, akkor mennyi idő után kezdhet tiszta lappal? Van itt egyáltalán vmi ehhez hasonló?
Magyarországon a tartozás megszűnésétől számított 1 év van meghatározva, itt van-e ilyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.