Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3025) Rommel6600 válasza Kegab (#2999) üzenetére


Rommel6600
őstag

Az EU-s EÜ kártya úgy tudom csak sürgősségi ellátásra jó, másra nem, mert az itthoni tb külföldön csak azt állja. Tehát érdemes nem schwarz melót vállalni, hogy a munkáltatód fizessen utánnad tb járulélkot, hogy legyen kinnt is tb-d. Tehát kvázi ha akarnál se tudnál duplán biztosítva lenni...

Szerk: miért van az, hogy a 3000es hsz után nem látom a többit, csak az enyémet, de az meg már 3025ös sorszámú!? :F

[ Szerkesztve ]

(#3026) Azazello- válasza Kegab (#2999) üzenetére


Azazello-
senior tag

ne felejtsd el, hogy ez a kartya csak addig ervenyes amig otthon fizeted az eu biztositast. szoval ha kint leszel, ket valasztasod van: otthonra fizeted magad utan a tb-t es minden alkalommal szarakodsz ha orvoshoz kell menned, vagy kivaltod az amugy is koltelezo national insurace kartyadat amit szo nelkul elfogadnak.

mellesleg otthon ki sem adjak az eu kartyat ha nincs allando munkaviszonyod. kerni kell a munkaltatotol igazolast hozza. anno en csinaltam magamnak ceges pecsettel egyet, de nem hasznaltam soha.

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3027) Azazello-


Azazello-
senior tag

jah es mielott elindultok, mindenkeppen menjetek el fogorvoshoz es akarmennyibe is kerul, csinaltassatok meg a fogaitokat!!!!!

itt kint 60 font-nal kezdodik az elso vizit...

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3028) Boxer001 válasza Rommel6600 (#3025) üzenetére


Boxer001
veterán

Azért, mert egy okostojás kitöröltette. :F

(#3029) Kegab


Kegab
csendes tag

Gyerekek, valamit csúnyán elnéztetek!

1. Nekem eszem ágában sincs magyarországi viszonylatban EU-s tb kártyát kiváltani!!
2. Hivatkoztam az NI számra, tehát csakis legális munkát akarok vállalni!
3. Balinak én idéztem a linkjéből, hogy nem lehet egyszerre 2 országban biztosítás! 2999. üzi
4. Az angol eü. biztosítás mellett nem biztos még, hogy kiváltom a nemzetközit!

(#3030) Kegab


Kegab
csendes tag

A Tisztelt "Radíroztatónak" pedig üzenem, hogy figyelmesebben kellene elolvasni a hozzászólásokat!!!
A kitörölt 25 hozzászólásban volt néhány, ami az enyém volt. Ebből egyértelműen felfogható volt, hogy nem tartom helyesnek a magyarországi eu tb kártyát, mivel angliában fogjuk fizetni a tb-t. És arra is felhívtam a figyelmet, hogy a magyar eu-s tb kártya csak akkor érvényes, ha itthoni viszonylatban fizetve van!!!
Köszi szépen!!!
Továbbá azt is írtam, hogy kint, ha meglesz a NI számom, akkor fogom (talán) kiváltani a nemzetközit, tehát véletlenül sem állt szándékomban fekete melót vállalni!!!

[ Szerkesztve ]

(#3031) Azazello-


Azazello-
senior tag

25 hsz-ben mit alkottatok? :D
vagy megint valami prohardver buzgomocsing intezkedett? imadom, hogy van par ph fuggo akik csak a topicokat lesik :D

mod: gyertek angliaba, itt nincs ilyen :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3032) Rommel6600 válasza Kegab (#3029) üzenetére


Rommel6600
őstag

1: Oké, a Te dolgod, de amíg nincs munkád nincs addig biztos hogy nincs ni számod, de ha van is csak 30 nap elteltével kezd intéződni az angol tébé, tehát így lesz így akaratlanul is lesz egy olyan időszak mikor de facto nem vagy biztosítva.
2: Oké.
3: Ez így csak részben igaz, de másrészről pedig egyértelmű hogy nem lehetsz egyszerre biztosítva mind a két országban. Ugyanis ha külföldre mész munkát vállalni feltételezem itthon nem lesz olyan munkáltató aki fizetné utánnad a magyar tébének a járulékot... Nota bene azért nem igaz ez mindenkire így, mert itt vagyok például én, hallgatói jogviszonnyal, tébét a szüleim után alanyi jogon kapok, de ha kinnt munkát vállalok akkor ott is lesz biztosításom. Akkor most hányszor is leszek biztosítva? Ha jól számolom kétszer.
4: Ilyen nincs, hogy nemzetközi valamit nagyon félreértettél. Az a kártya pusztán a magyar tébékártya EU szinten egységesített és elfogadott változata, amivel igazolni tudod külföldön, hogy a magyar társadalombiztosításodat. Amit itt használnak papírfecnit nyilván nem fogadják el külföldön. Viszont a magyar társadalombiztosító külföldön csak a sürgősségi ellátást fedezi, ergo csak akkor jó ha hirtelen van nagy baj, egyébként neked kell állni a cehet.

(#3033) Azazello-


Azazello-
senior tag

amugy hanyan keszultok most kapasbol ki innen a topicbol?

ha egyutt bereltek egy hazat, baromi olcson meguszhatjatok a dolgot :)

nekunk pont lakas problemank van, es ismet ra kellett jonnom, hogy brighton kurva draga varos. 3 varossal odebb hazat kapok 500 font-ert, itt a studio dragabb... :U

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3034) Boxer001 válasza Azazello- (#3031) üzenetére


Boxer001
veterán

A "vagy" után leírtad a választ a kérdésedre. :U De nem nagyon érthette, hogy miről van szó pontosan, meg a kedves moderátor úr se, na mindegy. :U
Megyünk, megyünk! :D
Nálunk nem tudom, hogy hogyan lesz majd később...a kezdetekben 4-en fogunk egy kuckót bérelni (1-1 pár), 2 szobás, el fogunk férni, aztán majd kiderül...

[ Szerkesztve ]

(#3035) Azazello- válasza Rommel6600 (#3032) üzenetére


Azazello-
senior tag

elegsokminden beleszamit tudtommal a surgossegibe. kb mondhatni haziorvos felejtos. elore be kell jelentkezni es egy hetes varolista utan mehetsz. szal ugyis csak akkor mesz korhazba ha azonnali segitseg kell.

fogorvos, nogyogyasz felejtos, azt otthon kell intezni. es a fodrasz is kurva draga :P

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3036) Azazello- válasza Boxer001 (#3034) üzenetére


Azazello-
senior tag

nagy makotok van ha otthonrol sikerult elintezni a lakast. elejen szivatos talalni normalisat. legtobben egy lyukban kezdik, hatod magukkal :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3037) Rommel6600 válasza Azazello- (#3031) üzenetére


Rommel6600
őstag

De mi a francot lehetett egy ilyen témáról ide írni 25 hsz-ben ami bármit is sértett?
Ha a londni metró sebezhetősége, és az ott elhelyezett térfigyelő kamerák vak foltjai volt a legfőbb téma, akkor megértem hogy törlésre került :DDD De nem hiszem, hogy pont erről lett volna épp szó :D

(#3038) Boxer001 válasza Azazello- (#3036) üzenetére


Boxer001
veterán

Barátoméknak köszönhetjük, hogy befogadnak, ennyi csak. :) Most hívtak, megérkezett a gépük, majd holnap délután tali, tanácskozunk. :) Basszus...36 nap, nagyon pörög az idő, zsír. :D
Rommel6600
Ez a Lokál része a PH!-nak, nem pl az Alaplapos, Processzoros, stb, ahol mondjuk azt írnád be, hogy tegnap előtt meglátogattad a nagymamit, aztán betoltál nála néhány túrósrétest. :F :D Na ebben az esetben oks, töröljék. Itt ráadásul nem is volt ennyire off a téma, sőt az egyik fele, ami szintén törlődött...na az meg teljesen idevágott, és fontos infó volt. :W

[ Szerkesztve ]

(#3039) Kegab válasza Rommel6600 (#3032) üzenetére


Kegab
csendes tag

Írtam, tisztában vagyok vele, hogy nem lehet két országba tb-t fizetni!

(#3040) Azazello- válasza Boxer001 (#3038) üzenetére


Azazello-
senior tag

hetvege van, sokan raernek :D

anno minket is egy regi ismerosom fogadott be, nagyon kedves volt, mi pedig halasak. 1 honap kellett kb mire menekultunk a lakasbol. le akart huzni penzzel, hazudozott, etetett mindenfele faszsaggal. borzalmas meg mai napig is visszagondolni, hogy milyen szemetlada volt.
es most kozel ket ev utan ismet egy magyarral lakunk egyutt, aki kb 3 napja kirugott minket a kozosen berelt lakasbol mivel a parjanak az anyja kikoltozott es vele akarnak lakni. (meg egy lengyel. juhhe!)
50-50 szazalekban bereljuk a lakast, egyutt talaltuk, egyutt fizetunk mindent.csak eppen anno az o nevukre lett iratva a keco mert ugyis olyan kedvesek, miert is lenne problema...
most meg azert is penzt akar kerni, mert ingyen parkolhatok a hazban. :DDD

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3041) Rommel6600 válasza Kegab (#3039) üzenetére


Rommel6600
őstag

De én is leírtam, hogy látod, hogy mégis lehet. :DD

(#3042) Boxer001 válasza Azazello- (#3040) üzenetére


Boxer001
veterán

Szahr ügy kéhlek ahlássan. :D

(#3043) Kegab válasza Rommel6600 (#3041) üzenetére


Kegab
csendes tag

:C

(#3044) Kegab válasza Boxer001 (#3042) üzenetére


Kegab
csendes tag

Mikor jönnek a haverok haza?

(#3045) siriq


siriq
őstag

Hali

Emlitettek hogy csak akkor kapsz NI szamot ha van munkad, nna ez nem igaz. Akkor is lehet ha nincs. Siman be kell gyujtened az elutasito levelek es kesz. Rajta van a papiron amikor mesz csinaltatni NI szamot. Csak el kell olvasni.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#3046) Balinov válasza Rommel6600 (#3037) üzenetére


Balinov
félisten

Nem tudom,hogy miért lett tötölve az a 25hsz-ünk,csak arról a magyar Parlament adta lehetőségről folyt a diskurzus,hogy lehetőség van felmondás után,az utolsó munkanapot követő 3 napon belül táppénzre menni,ahol max 2 hónapig a fizud 70%-t kapod,törvényesen.

Szerintem ez nem meríti ki a táppénzcsalás fogalmát!

Kedves Modik: elfogadom,bár nem értem a gyomlálást,de azért 1 moderátori hozzászólást,vagy legalább efgétől egy hozzászólást elvárhattak volna a topik látogatói,hogy nem ért azzal egyet,hogy a táppénzes témát taglaljuk

Köszönöm!
Balinov

szerk:elvárhattak :B

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3047) Azazello- válasza Balinov (#3046) üzenetére


Azazello-
senior tag

mondom en... a legszebb, hogy az ember qrvara nem erdekelt a topicban, csak lesi a topicokat es befujja a szomszedot. mint a regi szep idokben :))

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3048) Balinov válasza Azazello- (#3047) üzenetére


Balinov
félisten

ezt inkább nem kommentálom ;) ;) Egyébként az a pláne,hogy nagyon is érintett,érintett volt efge ebben a topikban

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3049) Azazello- válasza Balinov (#3048) üzenetére


Azazello-
senior tag

2006-ban? :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#3050) Azazello-


Azazello-
senior tag

havazik brightonban :C

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.