Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

csomagkuldesre van tapasztalatotok veluk?[link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17502) tildy válasza melon (#17498) üzenetére


tildy
nagyúr

En csak sizmplna nem tudok belepni operaban ide , mobilrol.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17503) Gyick


Gyick
őstag

Az OEP-nél ki kell jelentkezni külföldre távozás előtt?

(#17504) melon válasza legiaap (#17499) üzenetére


melon
tag

Szerk: dupla

[ Szerkesztve ]

(#17505) melon válasza legiaap (#17499) üzenetére


melon
tag

Igen, mar emlekszem. Nos hat eleg szomoru, de ez van. 21-en mar jonnek bekotni a netet, addig meg kibirom valahogy :)

(#17506) tildy válasza Gyick (#17503) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha van kulfoldi biztositasod mar, akkor igen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17507) buszospeter válasza tildy (#17484) üzenetére


buszospeter
tag

Szia!
Hol - melyik banknál - sikerült számlát nyitnod?
6 hét után végre megjött az NI de most tiszta 22-es csapdája zajlik körülöttem.
A bank - sokban voltam - azt mondja kell proof of address vagy névre szóló közüzemi számla vagy munkaszerződés.
A munkáltató azt mondja kell bankszámla, hogy tudjon alkalmazni.
Én meg csak pislogok, hogy ebből, hogy fogok kikeveredni.

_____Üdv, buszospeter_____

(#17508) kem válasza buszospeter (#17507) üzenetére


kem
addikt

Mi vittünk a Lloydsba közüzemi számlát ami nem az én nevemre jött hanem azéra aki elkísért. Így nyitottuk anno a számlát.

Köszi!

(#17509) BÁ Nutrition válasza kem (#17508) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem anno a landlord írt papírt hogy ott lakok és annyi volt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17510) fojtviki válasza buszospeter (#17507) üzenetére


fojtviki
senior tag

Barclays-ba meg nem kertek proof of adress-t:) Probaltatok barclayst?

(#17511) legiaap


legiaap
nagyúr

Valaki magyarázza már el felszálláskor és leszálláskor miért kell felhúzni a napellenzőt?
Amúgy a biztonsági övnek sem sok haszna van szerintem.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17512) sh4d0w válasza legiaap (#17511) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mondjuk ha meg kell szakítani a felszállást, akkor jól jön, hgy nem töröd össze magad az előző ülés támláján...

https://www.coreinfinity.tech

(#17513) tildy válasza fojtviki (#17510) üzenetére


tildy
nagyúr

O dehogynem kernek. Sot, ha nincs munkahelyed, csak keresel, akkor meg elhajtanak a fenebe.
Mi igy jartunk.
Hiaba hivatkoztam arra, hogy a weboldaluk alapjan elegnek kene lennie az NI-os papirnak. De nem. Ha nincs munkahelyed, akkor szettarjak a karjukat.
Szoltam, hogy ez igy nem oke, azt mondta ez egy uj szabaly, azert nincs a weboldalon....
Aha, oke....

Aztan a Lloydsban vegul nyitottak szamlat a voter reges papirral.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17514) #47053824 válasza legiaap (#17511) üzenetére


#47053824
törölt tag

Kenyszerleszallas eseten be tudd magad tajolni, kb hol, milyen helyzetben vagy/leszel.

(#17515) Gyick válasza legiaap (#17511) üzenetére


Gyick
őstag

Ha lezuhan a gép akkor ne a szemközti ülés fejtámlája legyen az utolsó emléked :DD :DD

(#17516) Bubee82 válasza buszospeter (#17507) üzenetére


Bubee82
őstag

Kérj a munkáltatódtól egy lakcím igazolást. Fejléces papíron igazolják, hogy munkaviszonyban állsz és adott lakcímen laksz.

Ezt mindenhol elfogadják. A munkáltató a pedig csekkel is fizethet. Nem lehet probléma.

[ Szerkesztve ]

(#17517) kraftxld válasza legiaap (#17511) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link] :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17518) legiaap válasza Gyick (#17515) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ha mondjuk zuhanás van pont nem akarom nézni ezért én inkább lehúznám a rolót. Ma be volt kötve az övem (mindig bekötöm), de mégis majdnem lefejeltem az előttem lévő ülést, akkorát fékezett a gép landoláskor. A felsőtestet ugye meg nem tartja. Meg amúgy simán ki tudtam lazítani. Szerintem csak azért van, hogy megnyugtassa az embereket.
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17519) sh4d0w válasza legiaap (#17518) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[link]

Egy ilyen után úgy vakarnának le az előző ülésről...

https://www.coreinfinity.tech

(#17520) fojtviki válasza tildy (#17513) üzenetére


fojtviki
senior tag

Tolunk Isten bizony csak N.I szamot kertek, es nyitottak:) Valami valtozas van itt, mi az N.I szamot is megkaptuk 1.5 hetre. Az ismeros meg mar 6 hete varja! Gondolom direkt csinaljak valamiert!

[ Szerkesztve ]

(#17521) Ck.


Ck.
addikt

Gyerekek, nincs itt semmiféle misztikus rejtély a szamlanyitassal. Ügyintézői tudatlanság és tudálékosság az egész. Nincs ebben semmi meglepő.
Amúgy meg félnek a külföldiektől. A lloydsnal pl. a magyaroknak különösen rossz a besorolása.

(#17522) melon válasza Ck. (#17521) üzenetére


melon
tag

En magyar vagyok, szamlanyitaskor a Lloyds bemondasra hitte el, hogy dolgozom, es hogy hol lakom. Ennek ellenere meg egy kezdeti £100-as overdrafttal is megkinaltak, es a savings mellett egybol vantage szamlat kaptam, ami kamatozik. Igaz, nem most volt, hanem majdnem harom eve, lehet, hogy sok minden valtozott azota, de Londonban peldaul belvarosi bankfiokokkal erdemes probalkozni szerintem, ott talan rugalmasabbak?

(#17523) Balinov válasza melon (#17522) üzenetére


Balinov
félisten

ahogy olvasom az angliai bankos tapasztalatokat egyre inkabb meggyozodesem, hogy rohadtul pofara megy :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17524) eszgé100 válasza Balinov (#17523) üzenetére


eszgé100
őstag

Szerintem is. Unokatesomnak kocsereltettuk a jogsijat, meg van munkahelye is, ez mar eleg kell, hogy legyen

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17525) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

én is csak NI szammal nyitottam a Barclays-nal.

mas: gokart lehetoseget tud valaki londonon belul? ill esetleg valami horgaszasi lehetoseg akadhat?

(#17526) melon válasza aero. (#17525) üzenetére


melon
tag

Most mondta a kedvesem, hogy Mile End kornyeken van egy gokartpalya, egyebet nem tudok rola.

(#17527) fojtviki válasza aero. (#17525) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat ha horgaszni mesz, ossze beszelhetnel a parommal:) Egyfolytaban azt hallgatom, hogy de horgasznek mar:D

(#17528) tildy válasza fojtviki (#17520) üzenetére


tildy
nagyúr

En elhiszem. Regebben minden sokkal konnyebb volt, mostanaban viszont sok esetben munkaltatoi igazolast is kernek ( ami meg ugye nem feltetlen van valakinek) .

Hiaba van a weboldalukon, hogy az NI-os levelnek es az utlevelnek elegnek kene lennie. Nem. Csak akkor votl a Barclays hajlando nyitni, ha vagy munkad, vagy benefitrol papirod van. Tehat ha nem vagy benefithuszar, es sajat megtakaritasodbol vagy kinn, akkor igy jartal.

Ra se nezett a papirjainkra, az sem hatotta meg oket, hogy 4000 fontot beraktunk volna szamlara. Termeszetesen irasos anyagban nem adtak ide, szoban azt mondtak, ez uj szabaly, azert nincs fenn az interneten.
Aha... Mi meg most jottunk a falvedorol. ( SZVSZ bullshit, amit mondtak).

NI-t mi anno 1 hetre kaptuk, most 5.5 het volt.

Melon: amikor te is, meg mi is jottunk, akkor meg masabb volt. 4 napja voltunk meg csak kinn, munkank meg nem is volt, de bankszamlank mar igen.
Ne hasonlitsd ossze az akkori idoszakot a mostanival.

Btw: Charring Cross remelem elegge belvaros.

Ott sem nyitottak, csak akkor nyitottak volna, ha pl. van kozuzemi szamla, lakcimigazolas ( ez utobbi akkor meg nem volt) .

Ha van jogsi, akkor viszont mar nem szoktak kotekedni, ahogy en lattam.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17529) Ck.


Ck.
addikt

Kedves boldog és elégedett angol szamlatulajdonos honfitarsaim!

Mondjátok meg hova menjek. A Halifax is fos, mint a lovas volt.
Nem mutatja egy ideje már rendesen a pénzem.
Csütörtökön szándékosan kiuritettem a számlám, ennek ellenére most is mutat 40 font elérhető pénzmagot. Szamitasaim szerint keddre lesz up to date.
Ha akarnám, most le tudnám venni a 40 fontot, aztán 1 hét múlva jönne az unplanned od miatti meghurcoltatas JOGTALANUL. Vagy talán meg kellene kérdőjeleznem azt, ami available a rendszer szerint? Vagy járjak jegyzetfuzettel mindenhova?????
Ne haragudjatok, de nem hiszem el hogy mindannyiotoknak, mindenhol tökéletes.
Vagy csak nem veszitek észre.
Ha gondoljátok, privátban küldöm a username-t, pw-t bárkinek, nézzétek meg, mert már a múltkor is megkérdőjeleztetek.

(#17530) legiaap válasza Ck. (#17529) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nálam is gáz a Lloyds de együtt élek vele. Én úgy szoktam pl. megnézni a tényleges összeget a számlámon, hogy rányomok a make a paymentre és ott kiírja a valós egyenleget. Ez nekem elég.

Engem továbbra is a credit score idegel ki. Eltelt egy hónap, de a pont semmit nem mozdult... :W
569-en megragadtam, holott ebben a hónapban tettem is félre, nem nyúltam a szévinghez, szokásosan mindent időben fizettem, tele vagyok dd-el. A planed overdraft-os is direkt használom és fizetem vissza időben, hogy lássák megbízható vagyok.
Azt írja azért nem megy fel, mert limited time on electoral roll nálam. 1,5 éve van és ez nem elég neki.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17531) fojtviki válasza Ck. (#17529) üzenetére


fojtviki
senior tag

A barclays-nal azonnal latszik ha valtozik a szamla. Igaz kesobb jon az elszamolas, de az egyenleg nalunk mindig pontos.

(#17532) Bubee82 válasza Ck. (#17529) üzenetére


Bubee82
őstag

[link]

Ha ez így jó, akkor HSBC.

Itt mindig látom, hogy meddig ér valójában a takaróm.

(#17533) tildy válasza fojtviki (#17531) üzenetére


tildy
nagyúr

A lloydsnal nekem mindig latszik, igaz nem ugy, hogy mennyi van a szamlamon, hanem alatta, hogy mennyi hasznalhato fel.

Illetve most mar pending transactionoket is kiirja.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17534) Bubee82 válasza legiaap (#17530) üzenetére


Bubee82
őstag

Nem tudom emlékszel -e a korábbi ezzel kapcsolatos hozzászólásaimra.

Nekem 75-öt dobott csak, hogy felkerültem a voters roll-ra. Amiket felsoroltál, pozitív irányba szinte semmit nem fognak vinni, vagy ha mégis, akkor kurva lassan.

Nekem a legközelebbi javítási módszerem egy személyi kölcsön visszafizetése és/vagy hitelkártya beszerzése. De ez sem egyszerű, legalábbis nekem. És nem a credit score miatt, hanem pl. azért mert nincs vezetékes telefonom (ez roppant mód vicces a mai világban...) vagy pl. azért mert nincs 3-5 év itteni történetem.

Szal örülhetek, mint majom, hogy kicsit több, mint egy év után közel 900-on vagyok.

Egyébként azzal is próbálkoztam az Experiannal, hogy vegyék figyelembe a tavalyi autóbiztosításomat, ami végülis szintén egy nagy kamat százalékú hitel és az összege közel 1500 font volt. Mindig fizettem, mint a katonatiszt DD-vel. Természetesen nem tudják figyelembe venni.

BMW

Tőlem 1 éve kértek.

[ Szerkesztve ]

(#17535) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ha mar bank, akkor a Santandert miert nem probaljatok meg? Ok elvileg nem kernek semmifele igazolast. Tolem is. Akkor meg apartmant bereltunk, pontosabban szobat. Irtak nekem egy igazolast, hogy azon a ciment lakok, hetente fizetem a rentet, a szamlakat pedig ok maguk fizetik, ezert nincs a nevemen semmi. Elfogadtak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17536) fojtviki válasza Bubee82 (#17534) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ha talalsz valami jo credit card-ot, megoszthatnad velem:) Most probaltam bankomnal, de elutasitottak. Folyamatosan ment ra fizetes, rent is DD-n, ket telefon szamla, mostmar par honapja a car insurance is. Ami vicces, hogy sogornomnek se adott a sajat bankja /lloyds/ pedig arrol is rent, council, water, aram, car insurance, telszamla megy immar 4 eve. Raadasul igen jo fizetes megy ra.Morrisons, vagy M&S meg rogton adott egy £3000-et.

(#17537) legiaap válasza Bubee82 (#17534) üzenetére


legiaap
nagyúr

Készülök fényképezőgépet venni a jessops-ban. Szerinted az javíthat valamit a dolgon, ha mondjuk 6 havi részletre veszem meg? Valamilyen szinten az is kölcsön, csak 0 % kamatos.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17538) tildy válasza legiaap (#17537) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, javithat.
fojtviki: Lloyds rogton adott credit cardot, mikozben az osszes tobbi elkergetett a frncba. Egyik sem akart "elso" lenni, aki credit kartyat ad. Utana valahogy fel ev mulva mar sikerult az ahitott nectar amex is. ( Ami azota mar legalabb 200 fontot vissza is hozott)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17539) legiaap válasza tildy (#17538) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na akkor jöhő héten meglépem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17540) Bubee82 válasza legiaap (#17537) üzenetére


Bubee82
őstag

Lehet. De véleményem szerint inkább a személyi kölcsön javíthat, mintsem egy áruhitel.

Fene tudja már, hogy mi ugorja meg lécet ezeknek. De egy nagy vicc az egész. Fura módon tesz ember-ember, szituáció-szituáció között különbséget.

Pl. ha a saját bankomnál akarnék hitelt felvenni, akkor először current account kell. De már eleve azt sem engedi a bank belső rendszere. Utána várni kell fél-egy évet, hogy a current accountomnak is legyen háttere. És majd csak akkor folyamodhatok hitelhez.

Ehhez csak gratulálni tudok. Ez a rendszer még a jó adósokat is kirostálja. Csodálom, hogy van aki kap egy kis fagyipénzt valamelyik pénzintézettől ezek után.

(#17541) fojtviki válasza tildy (#17538) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nekem a vanquis-t javasoltak, de az 49%-os kamatra van. Inkabb azt kihagyom. Bar mondjuk vegulis mindegy, elvileg 45 napig kamatmentes. Nem tudom mit csinaljak, de el kellene kezdeni a credit epiteset:)

(#17542) Wyco válasza tildy (#17538) üzenetére


Wyco
tag

HSBC is adott CC-t az elején, nem kérdeztek semmit. Mondjuk a hitelkeretem kb ot eve £1500 mert sosem tettem rá semmit...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17543) Ck. válasza tildy (#17533) üzenetére


Ck.
addikt

És Neked miért más a lloyds, mint nekem, Páromnak és még 2 kollegamnak? Nem értem... nem az a bajom h nem látszik h mennyi az elérhető, hanem az hogy nem real timeban változik az sem. Konkrétan most le enged venni 40-et, pedig egy fillér sincs rajta 2 napja. Miert?

Legiaap:
Este megnézem h az utalasnal mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#17544) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17540) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

minek kell neked hitel?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17545) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok,

Gyakori olvasója vagyok a témának, viszont a bankos pontos rendszert nem teljesen értem még. Ez a pont határozza meg, hogy milyen ügyfél vagy. Ez azonkívül, hogy nő a hitelkereted, mást befolyásol? Illetve számotokra azért fontos a hitelkeret, mert hitelből szeretnétek házat / autót vásárolni?

Köszönöm a válaszaitokat,
zsambek`

(#17546) Wyco válasza zsambek (#17545) üzenetére


Wyco
tag

Nem mondják meg. Én egyszer egyszer rákérdeztem h mi az, hogy az internal score-om 76 de csak maszlag választ adtak meg. Persze a hetvenhatot se nekem mondták, csak láttam a monitoron.

Egyebkent http://www.theguardian.com/money/2006/aug/19/accounts.saving
Valamint http://forums.moneysavingexpert.com/showpost.php?p=8533743&postcount=19 - de az egesz topikot erdemes átnyalni

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#17547) melon válasza fojtviki (#17541) üzenetére


melon
tag

A credit history epito kartyak kamata jellemzoen az egekben van. De ez egyaltalan ne zavarjon, hiszen a hitelkartyat ugy kell hasznalni, hogy minden honapban visszafizeted a teljes aktualis tartozast, igy teljesen mindegy, hogy mennyi a kamat. Igy is 15-45 napon keresztul ingyen hasznalod a bank penzet vasarlasokra, a tobbivel ne foglalkozz. Nyugodtan igenyelj egy ilyen 'kezdo' kartyat, lehet, hogy csak parszaz fontos hitelkeretet adnak, de ha igy hasznalod, akkor emelni fogjak a limitet. Nekem is annak idejen £250-es keretet adtak, de aztan szepen felevente felkuszott az. Egy eve voltam itt, amikor igenyeltem a kartyat amugy, pont azert, hogy minel hamarabb elkezdjen epulni a history.

(#17548) tildy válasza fojtviki (#17541) üzenetére


tildy
nagyúr

Annak van valami extra plusz szolgaltatasa? Csak mert a nectaros pontokat gyujt, amit kesobb levasarolhatsz, az 1-2-3-s szazalekkedvezmenyt ad, az avios megint pontokat gyujt.

A lloydsos dologra: ha valamit elutalsz pentek este 10-kor egy masik bankba, hiaba utaltad at, az hetfon fog elmenni, ezert addig nem is jelenik meg.

A keszpenz felvet nekem mindig azonnal rajta van, a vasarlasok is a pending transactionsben.

zsambek: ha pl. aruhitelt szeretnel vagy telefonelofizetest, akkor keszitenek credit checket, tehat nem art, ha fentebb vagy benne.

A vicces, hogy 970 pontos score-al ( excellent) is buktam mar el aruhitelt, mert az experian elcseszett valamit....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17549) zsambek válasza tildy (#17548) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia,

"0-39 - Low - they wouldn't mind if you left and would not offer you any 'standard' products or borrowing

40-49 - Average - you would qualify for 'standard' products such as current/savings accounts, and a Maestro debt/cheque guarantee card

50+ - You would now qualify for borrowing from them, including loans and overdrafts (Not really sure how the higher scores go, sorry)"

Ha a 40-49 pontos az átlagos, akkor neked mennyit kellett bankolnod a 970-hez? :C :) Vagy minél nagyobb, annál könnyebb?

zsambek`

(#17550) tildy válasza Ck. (#17543) üzenetére


tildy
nagyúr

"Konkrétan most le enged venni 40-et, pedig egy fillér sincs rajta 2 napja. Miert?"

Mert itt nem ugy mukodnek ezek a szamlak, mint otthon. Marmint alapbol van minimalis folyoszamlahitel kereted ( altalaban 10-25-50-100. Ha 0 van, akkor is van interest free unplanned talan 25 fontig. ) De gondolom beallithato , hogy ha nulla az egyenleged, akkor egyaltalan ne mehess minuszba.
Itt mehetsz minuszba , akkor is, ha nulla az egyenleged. Otthon ha nincs folyoszamlahiteled, akkor egyszeruen egy ilyen esetnel visszadobjak a tranzakciot.

A lloydsnal egy idoben az iszlam szamlakon ingyen volt az overdraft, kaptak is erte: [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.