Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) rgqjx válasza emvy (#17250) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Jaja, de jópár embert itt is megfog ez a szemlélet (mindenről valaki más "idegen" tehet), én csak jót derülök...
Itt is talán alakul valami a hozzászólásoknál, hamár témánál vagyunk. :C

(#17252) Gyick válasza legiaap (#17248) üzenetére


Gyick
őstag

kiváncsi leszek mennyit érnek el most az ep választásokon.Ha jól számolom akkor 18% körül értek el 2009-ben a többi uk párthoz viszonyitva ami új belépőként annyira nem rossz.ez most a propaganda filmük elgondolkodtató dolgok van bent mindenesetre

[ Szerkesztve ]

(#17253) emvy válasza Gyick (#17252) üzenetére


emvy
nagyúr

Kb. minden, amit mondanak, tetelesen cafolhato. A maradek meg hulyeseg. :) Az meg kulon jo, amikor az indiai fazon beszel az EU ellen :D

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17254) Gyick válasza emvy (#17253) üzenetére


Gyick
őstag

ja meg a mamik panaszkodnak egyre csak nőnek az árak meg a fizetni való de azért étteremben kajálnak. :DD :DD :DD :C Nagyon rossz lehet nekik :D Nem tudom itt Mo-n hány nyugdijjas eszik reggelente étteremben..

[ Szerkesztve ]

(#17255) tildy válasza Gyick (#17252) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha rajtunk mulik, akkor nem sokat. Bar felek, nem csak rajtunk mulik. Tenyleg, ti melyik "oldalon" szavaztok? Magyar vagy UK?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17256) Bubee82


Bubee82
őstag

Volt már itt valakinek incidense TV Licence nyomival?

(#17257) legiaap válasza tildy (#17255) üzenetére


legiaap
nagyúr

Én egyiken sem

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17258) eszgé100 válasza Bubee82 (#17256) üzenetére


eszgé100
őstag

itt mindenki fizet, mint a katonatiszt.

persze rémtörténeteket hallottam már, de amennyi f.szságot képesek összehordani itt a környékbeli magyarok, már nem gyengén fenntartásokkal kezelem őket

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#17259) Gyick válasza tildy (#17255) üzenetére


Gyick
őstag

Én kihagyom az EP választást mert azt sem akarom hogy kilépjünk az EU-ból de a magyar érdek ellen sem akarok szavazni.Két ellentétes dolog a kettő.Mondjuk valamilyen szempontból teljesen mind1 mert a 736 fős ep-ben van 22 db helyünk szóval csinálhatnánk akármit se lenne hatása :)

[ Szerkesztve ]

(#17260) MPowerPH válasza Bubee82 (#17256) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyszer bekopogott. Kerdezte van a tv, majd utana, van e kabel. Volt mindegyik. Aztan hogy miert nem fizetjuk a tv licence dijat. En nem tudtam akkor meg mirol beszel, odaboktem neki, hogy ne szorakozzon mar velem, havi £55 a csomag, amit kicsengetunk. Aztan elmagyarazta, adott egy 'prospektust', majd elment. Jott egy rakat level a TV licenctol, kukaztuk. Most varom az urget, mert nincs se tv, se kabel bekotve. TV lesz, de kabel biztosan nem, csak filmnezes, meg konzol. Most johet megnezni...

Don't Tread On Me

(#17261) Bubee82 válasza MPowerPH (#17260) üzenetére


Bubee82
őstag

Állítólag akkor sem fognak békén hagyni, csinálhatsz akármit. Eléggé beletúrtam magam ebbe, szal képben vagyok.

Nekem is most lesz ügyem, mert bár van TV-m, de már nem nézek 'live broadcast'-et. Viszont a hely ahol élek, új a listájukban, tehát érdekes menet lesz.

Én csak két feltétellel engedem be: 1. mutat ID-t 2. beleegyezik abba, hogy rögzítem telefonnal a látogatást.

Azt azért észben kell tartani, hogy ezek átlagpolgárok private company alkalmazásában és még csak background check-et sem kell csináltatniuk. Ez annyit jelent, hogy vadidegent engedsz be, aki szépen feltérképezheti, hogy mid van.

Na persze... Tudod mikor.

Ha meg search warrant-ig jut el a dolog, akkor is CSAK rendőr jelenlétében tehetik be a lábukat :K

[ Szerkesztve ]

(#17262) MPowerPH válasza Bubee82 (#17261) üzenetére


MPowerPH
félisten

En sem engedtem be. :N Kerdezte van e szamitogep, notebook. Azt valaszoltam, hogy nincs.(kb. ekkor kapcsoltam) Erre o, hogy akkor engedjem be, le kell ellenoriznie. Fent a szobaban egy kb. £2500 font erteku szett van, tehat en sem fogom mutogatni egy vadidegen embernek.(riaszto van, de akkor se)
Most meg hogy nincs tv, nincs kabel(ezt ha legkozelebb jon, mar varom) csak ezt megmutatom neki, es csokolom.
Egyebkent altalaban eleg eroszakosak, legalabbis az aki itt volt, az volt.

Jah, ha boltbol veszel uj TV-t, akkor arrol is ertesul ez a TV licences tarsasag, mivel a bolt koteles bejelenteni az eladast.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17263) tildy válasza MPowerPH (#17260) üzenetére


tildy
nagyúr

Tv license dijat akkor is kell fizetned, ha kabelteved van. Kulonben siman megbuntetnek egy ezresre is akar.

"You need to be covered by a valid TV Licence if you watch or record TV as it's being broadcast. This includes the use of devices such as a computer, laptop, mobile phone or DVD/video recorder."

Sot nem csak akkor ha teved van, hanem ha online realtime adast nezel szgepen ( bbc-nek vannak ilyenek)

Ez kb az, mint anno otthon volt a tv dij , kotelezo fizetni, ha tv-d van es nem xbozozni, offline musorokat nezni hasznalod , stb..

Bovebben : http://www.tvlicensing.co.uk
Btw a torveny nem ismerete nem mentesit a fizetes alol.

Anno minket is cseszegettek, jott mindig a level, en meg mindig visszairtam, hogy nincs tv-nk ( akkor meg nem is volt).
Mindenesetre semmifelekeppen nem kukaztam ezeket a leveleket.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17264) tildy


tildy
nagyúr

Amugy eleg agresszivek, [link], szoval nem nagyon fognak beken hagyni.

Masreszrol viszont az ember tartozik annyival ennek az orszagnak, es ha tenyleg nezi a realtime adasokat, akkor nem csal es befizeti rendesen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17265) melon válasza tildy (#17264) üzenetére


melon
tag

Hat kivancsi leszek, hogy mikepp viszonyulnak majd hozzam, nemreg mondtam le a kabelteve elofizut, mert rajottunk, hogy nem is nagyon hasznaltuk, es emiatt lemondtam a tv licenset is. Tudomasul vettek, refundot bezzeg nem adtak (negyedevente fizettem, a lemondas elott 1-2 hettel vettek le direct debittel az aktualis negyedevet).

(#17266) MPowerPH válasza tildy (#17263) üzenetére


MPowerPH
félisten

Tildy, nincs kabelem. Legalabbis tv-re, mert csak internetre fizettem elo, igy nem kaptam HD boxot sem. Jelenleg meg TV-nk sincs. Ha lesz, akkor csak filmnezesre fogom hasznalni, meg a konzol is kerdeses a pc mellett.
Elozo evben mikor volt, kb. 3-szor neztem live-ban itteni tv musort, ez volt a fo ok, hogy ki lett kotve. Egyszeruen egy nagy rakas kaki az alap csatorna kinalat. Ai pedig erne valamit, az £100+ havonta.

Online pedig kulfoldi adokat(sport) nezek, mondjuk ezt tudnia sem kell.

Don't Tread On Me

(#17267) MPowerPH válasza MPowerPH (#17266) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondok meg jobbat. Itteni magyarok kihoztak az otthoni UPC -t. Jott a tv licences faszi, helyzet ugyan az. Miert nem fizetik, ha van tv, es hasznaljak. Bekapcsoltak neki a musort, az mukkanni nem tudott. Aztan elkezdte magyarazni, hogy erre is vonatkozik a tv dij, hiaba kulfoldi csatornak, a tv-t hasznaljak nezik, amiert fizetni kell.(magaert a tv nezesert, LOL?!)
Ez volt 2 eve. Aztan jott egy masik faszi, aki leokezta, es kihuzta oket a rendszerbol. Tehat kerdes, kit fog ki az ember. Gondolom jutalekot is kapnak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#17268) tildy válasza MPowerPH (#17266) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor errol nyilatkozol es egy ideig nem basztatnak akkor. :)

"aztan elkezdte magyarazni, hogy erre is vonatkozik a tv dij, hiaba kulfoldi csatornak, a tv-t hasznaljak nezik, amiert fizetni kell" PArabolasra igen, vonatkozik, mert ugye lehet rajta realtime . Hulyeseg, de vonatkozik ra.

Az, hogy tv-d van, meg nem feltetlen jelenti, hogy kell tv license, a te esetedben pl nem kell.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17269) MPowerPH válasza tildy (#17268) üzenetére


MPowerPH
félisten

:R

Don't Tread On Me

(#17270) Bubee82


Bubee82
őstag

Ez a TransferWise egy álom, komolyan...

Tegnap a magyar számlámra befizettek egy összeget és ma délután már az angol számlámon volt, rajtuk keresztül. Brutál.. és max. respect, de tényleg :R

(#17271) Ck.


Ck.
addikt

Szerintetek romolhat a renomém ha lakotarsam megkert h kifizethesse az elmaradt számláját az én kartyammal?
Emiatt most az én kártyám lesz osszehozva más számla tartozásával?

[ Szerkesztve ]

(#17272) Bubee82 válasza Ck. (#17271) üzenetére


Bubee82
őstag

Vakmerő vagy. Ilyet senkinek se tennék meg. Családban sem.

(#17273) Ck. válasza Bubee82 (#17272) üzenetére


Ck.
addikt

Miértmi bajom lehet belőle? Semmi csalásról nincs szó, csak épp a vésett Maestro kártyájával nem tudott fizetni. Nem fog visszaélni vele.

[ Szerkesztve ]

(#17274) Bubee82 válasza Ck. (#17273) üzenetére


Bubee82
őstag

Tudod én úgy vagyok vele, hogy sose lehet tudni, mikor és mi fog belőle visszaütni.

Lehet, hogy semmi, de az is lehet, hogy fogsz még miatta izzadni.

Ilyen 'baráti' szívességet max. készpénzben tennék.

[ Szerkesztve ]

(#17275) Fitzgerald válasza Gyick (#16929) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Kicsit visszaolvastam megint.
Én az Uniós csatlakozás után nem sokkal mentem ki először Londonba, komoly angollal (ír-magyar vagyok). 22 éves voltam. 3 szemeszter a PTE-BTK-n, idegenforgalmi-és vendéglátós végzettség.
7 nap 6 éjszakára volt foglalásom a Palmer's Lodge nevű hotelben, ahol olyan 12-14-en laktunk egy dormban. A terv kb. úgy nézett ki, hogy nem volt terv. Vagy találok valamilyen gyorsan fizető (nyilván fekete) munkát kezdésnek, vagy nem. Ha elbaszom, elindulhatok a Nap irányába. Vagy mehetek a követségre márászkodni, hogy küldjenek haza.
Előtte összevesztem otthon mindenkivel akivel csak tudtam, ez adta meg a végső lökést. Gondoltam eltűnök egy jó időre. Kb. 300 font volt a zsebemben, amikor leszálltam a gépről.
Hát nem az volt életem legjobb döntése. Másnap elkezdtem szórni a CV-ket személyesen is, meg spamelni a Gumtree-n hirdető munkaadókat, stb.
2 hét alatt 6 interjút sikerült öszehozni. Közben egy take-away pizzériában kezdtem South Kensingtonban az első hét végén, naponta kifizettek.
Fekete meló, heti 3-4 alkalommal 6 óra, szar pénz.
Kb. arra volt elég, hogy meglegyen a szállás/kaja.
Utazás már nem fért bele, úgyhogy heteken keresztül napi kb. 3 órát gyalogoltam Swiss Cottage-ből South Kensingtonig meg vissza. Fasza volt.
Aztán felvettek egy nagyobb hotelbe housekeepernek a Hyde Park északkeleti részénél.
Lengyelek, csehek mindenhol. Szar meló, fárasztó, és csak part-time. Kevés volt a pénz. Néhány hónappal később hazajöttem, és megfogadtam, hogy csak úgy megyek vissza, ha itthonról le van fixálva full time-os állás, és legalább 1 hónapra van szállás foglalva.
Ez már nagyon régi sztori, lassan 10 éves. Azóta többször is voltam már kint, hosszabb ideig, sikeresen.

Igazából csak azt akartam mondani, hogy ilyen kevés pénzzel amennyit írtál csak akkor mernék újra nekivágni az angliai életnek, ha lenne 4-6 hétre szállásom, és fix, full-time melóm. Amúgy nem érdemes. Nagyon sokan ugranak, és buknak.

[ Szerkesztve ]

(#17276) Bubee82 válasza Fitzgerald (#17275) üzenetére


Bubee82
őstag

És miért nem telepszel le egyik országban sem? Miért jó ez a folytonos országváltás?

(#17277) Fitzgerald válasza Bubee82 (#17276) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Jelenleg olyasmivel foglalkozom, amivel arányaiban sokkal jobban jövök ki itthon ha az anyagiakat nézem, mint egy heti 4-500 fontos állással a UK-ben. Az a baj, hogy odakint ezt nem tudnám csinálni, és pont a gazdasági/életminőségbeli szakadék miatt, ami Magyarország és a valóban fejlett nyugati országok között van.
Magyarul ez a pénz odakint nem lenne elég túlságosan sok mindenre, elég lassan jutnék egyről a kettőre.
Itt viszont kifejezetten jól élek belőle, van lehetőségem tervezni.
Bármikor dönthetek még úgy a jövőben, hogy letelepszem odakint.
Sőt, én. pl. tök szívesen elmennék még akár Japánba is egy időre ha beszélnék kicsit japánul, lenne work visa-m meg elég pénzem olyan 4 hónapnyi életre.
Régóta vágyom oda.
De többet nem égetem fel a hidakat magam mögött.

(#17278) Fitzgerald válasza Fitzgerald (#17277) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, és a vendéglátó szellem is kiveszett belőlem az évek során, úgyhogy nem igazán tudnék már hosszabb ideig szakmán belül dolgozni.
A végén sokszor már akkor megöltem volna egy asztallábbal a vendéget, amikor megláttam. És akkor még meg sem szólalt, és nem kezdett el okoskodni. Gondolhatod. Kb. semmi keresnivalóm így a vendéglátásban.

[ Szerkesztve ]

(#17279) Ck. válasza Bubee82 (#17274) üzenetére


Ck.
addikt

Ilyesmi nem lesz, efelol nyugodt vagyok. Én is vigyázok az ilyesmire.
Engem jobban izgat ez az egész Credit history. Elmeszelhetnek emiatt rossz adosnak ha egy számlát befizetek ami egyébként nem is az én nevemen van?

(#17280) Ck.


Ck.
addikt

Másik dolog:
Állás interjún milyen jogon kérik h mutasson az ember fia 3 havi bankszamla kivonatot? Mi jogon turkálnak mások anyagi életében, luxusaban vagy éppen nyomoraban?
Ez alapján döntenek h szegény vagy-e vagy gazdag? Egyre undorítóbb ez az ország is.

(#17281) tildy válasza Ck. (#17280) üzenetére


tildy
nagyúr

Vannak bizonyos allasok, ahol elkerhetik. Sot x eves atvilagitast is csinalhatnak, mert olyan az allas.

Tolem meg sosem kertek.

Szerintem nem altalanos, bar mint irtam, vannak olyan munkakorok, ahol elofordulhat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17282) Ck. válasza tildy (#17281) üzenetére


Ck.
addikt

Sainsbury shop assistant? :D

(#17283) Balinov válasza tildy (#17281) üzenetére


Balinov
félisten

mintpeldaul?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17284) tildy válasza Balinov (#17283) üzenetére


tildy
nagyúr

Mint peldaul katonasag-rendorseg vagy ezekkel kapcsolatban allo cegek egy resze, vagy a penzugyi teruletek, ahol fontos a megbizhatosag es a tiszta hatter.
Csak igy hirtelen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17285) legiaap válasza Ck. (#17280) üzenetére


legiaap
nagyúr

Egyre undorítóbb ez az ország is.

Totál egyetértek. Az elején még jó volt, de így 3 év kintlét után másként látom én is a dolgokat.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#17286) ronson válasza legiaap (#17285) üzenetére


ronson
őstag

Szerintem nektek minden ország undorító lenne.

(#17287) Viszlát válasza Balinov (#17283) üzenetére


Viszlát
addikt

10 éves background check volt nekem például. Hónapos bontásban el kellett tudjak számolni az elmúlt 10 évvel.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17288) Viszlát válasza Ck. (#17280) üzenetére


Viszlát
addikt

Nem azért kérik, hogy azt nézzék mennyi van a számládon, hanem cím igazolás miatt. Kutyát nem érdekli, hogy mennyi pénzed van.

Egyébként jó néhány állásinterjún voltam, de kivonatot sehol nem kértek. A statement az nem kivonat, hanem az első oldal, amin az adataid és a címed is látszik.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17289) tildy válasza Viszlát (#17287) üzenetére


tildy
nagyúr

Volt, akinel a background checken felul meg az itteni allampolgarsagot is megkoveteltek. Megfelelt volna a munkara szakmailag, de mivel erzekeny adatokkal is kapcsolatban allhatott volna, ezert nem rughatott labdaba.

A statementet viszont jo , hogy leirtad :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17290) Ck. válasza Viszlát (#17288) üzenetére


Ck.
addikt

Aaaa...így már más. Akkor Otthon is hagyja párom legközelebb a többi oldalt és csak az elsőt viszi.
Köszönet :R

[ Szerkesztve ]

(#17291) Bubee82 válasza Fitzgerald (#17277) üzenetére


Bubee82
őstag

Így már érthető. Jó neked :)

Na majd most kedden-szerdán milliomos leszek úgyis (euromillions), aztán akkor nem lesznek már ország gondjaim nekem sem :)

Ck.

Ez a statement dolog nekem is csak nemrég esett le, miután megkaptam az éves 'jelentést'. Negyedéveseket is kaptam, de azokból nem esett le, hogy valójában a statement miért is kell(het).

[ Szerkesztve ]

(#17292) Balinov válasza Viszlát (#17287) üzenetére


Balinov
félisten

nebassz! Komolyan?

Lassan 4 eve foglalkozok UK disztributorokkal elozo/jelenlegi munkahelyemen, de egyre jobban az a benyomas alakul ki rolam UK-val kapcsolatban, hogy minden ceg/szervezet egy kiba***tt control freak

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17293) Viszlát válasza Balinov (#17292) üzenetére


Viszlát
addikt

Kb 18 millio magan es uzleti szamlak tranzakcioihoz ferek hozza, en azon csodalkoztam inkabb, hogy a fenekembe nem neztek be. :DDD

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#17294) Balinov válasza Viszlát (#17293) üzenetére


Balinov
félisten

ugy ertheto, sot, el is varhato. Vera is mikor jelentkezett az Agency-hez, garda vetting volt a feltetel.

Mondjuk shop assistant-hoz nem ertem, mi a szarert kell.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#17295) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#17270) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a western union szerintem gyorsabban műkszik
ha jól tudom órák kérdése se:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#17296) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#17295) üzenetére


Bubee82
őstag

WU nem játszik :N

(#17297) tildy


tildy
nagyúr

Hat nem tudom, aki szidja UK-t, az jojjon haza, kessen le a mav miatt mindent, amit el akart intezni, es utana mondja mennyire sz.r odakinn.
Ja es persze ne is legyen rola informalva,mi a francert tart 1 ora 20 percig az amugy kb 20 peres ut, ferihegytol Budapest - Nyugatiig.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17298) emvy válasza tildy (#17297) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem senki nem allitotta, hogy a MAV jobb, mint az angol vasutak. :)

Egyebkent kulfoldre szakadt hazankfiakent, egy oranyi oraberbol tuti betaxizhattal volna a varosba a repterrol. Itt is ervenyes az altalanos szabaly: azt kapod, amiert fizetsz. Fogadjunk, hogy a vonatjegy a repterrol toredeke volt egy Stansted-Liverpool St. jegynek.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#17299) tildy válasza emvy (#17298) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyreszt Budapesten is tobb helyre kellett volna mennem , ami igy csuszott, igy az osszes taxizas kb 15-20 ezer forint lett volna. Ha nem tobb. Kb 50 font. Mint mar korabban irtam, en ezt az osszeget ha mar nagon muszaj, akkor mozgasserult edesapamra koltom, mint taxira.

Nem tudom hirtelen mennyi az oraberem, de most, hogy emeltek a taxizas arat valami 8 ezer korulire a repterrol be a belvarosba - ha jol tudom - lehet kijott volna, de lehet nem.

Ha bp napijegyet szamolom, amit azert vettem, mert ezeket el akartam intezni , akkor az kb 5 font volt, ez vegig ervenyes volt egesz budapesti utamon.

Amugy tevedsz, £2 font volt kifele a repterre az ut, es ugyanennyi lesz majd vissza. Luton. Stansted - Liverpool street jegyet nem tudom, Stanstedre oda-vissza 11 fontert jarok Statfordbol. Ez iranyonkent 5.5 font, ennyiert nincs Liszt Ferenc repter- BP nyugati taxi, az tuti.

Szerencsere volt videken hazafele buszom, bar lehet van aki 30-100 km-re is taxival jar. Vegulis az (30 km) meg lehet olcsobb, mint Budapesten taxival bejutni a belvarosba.

Ja es megvalami, direkt kalkulalaltam kb oras kesessel. Es igy sem jott ossze a dolog.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17300) tildy válasza emvy (#17298) üzenetére


tildy
nagyúr

"Itt is ervenyes az altalanos szabaly: azt kapod, amiert fizetsz." - Ezek szerint te ugy gondolod, hogy pl kb. 2300-2500 forintos teljesaru jegyert nem elvarhato pl. ulohely vagy megfelelo tajekoztatas Magyarorszagon, max 5 eprces kesessel ? ( Mondjuk egy BP - Szolnok vonalon )

Az angol vasuton legalabb szokas tajekoztatni az utast. Tobbnyire.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.