Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Kodiban youtube kiegészítő (vagy a boxon lévő yt) beállítható valahogy, hogy a zenéket háttérben is lejátssza?
Akkor, ha kilépek a kodiból/yt alkalmazásból.

#?*@&!

(#30152) beci válasza Upo (#30147) üzenetére


beci
őstag

Szia.
Play aruhaz torolheto?
Es lehet masikat felrakni?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#30153) blakey válasza beci (#30152) üzenetére


blakey
titán

Letöltőd az aptoide app-ot és az lesz az áruházad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30154) junkpod


junkpod
nagyúr

na, sikerült a NASomra iperf3-at telepíteni (thx Mr.Dini!), lefuttattam oda-vissza és 910-940 között teljesít gigabit switch-en kersztül, a kabel viszont nem tuti cat 5e, bontott cucc:) így elégedett vagyok.

Box's don't touch!

(#30155) jojoker08


jojoker08
tag

Sziasztok!
Némi segítségre lenne szükségem. Vettem egy [Mecool M8S Pro Plus] tv boxot, azonnal ment is rá a Libreelec, mint az előzőre, kártyáról futtatva. Egy Zyxel NAS-on vannak tárolva a fájlok, eleinte SMB, majd a problémám miatt átraktam NFS megosztásra, de a dilemma továbbra is fennáll, miszerint Full HD filmeknél (akár ISO, akár mkv) semmi probléma, de amint 4K HDR tartalmat szeretnék megnézni, rögtön az első pár percben megakad, szaggat, pufferel végeláthatatlanul. USB-s lejátszásnál nincs ilyen gond, de nyilvánvaló, hogy miért NAS-t használok, nem akarom állandóan hordozni a vinyót. Találtam részmegoldást angol fórumokon, miszerint létre kell hozni egy advancedsettings.xml-t, játszadoztam azzal is, kicsit javult a helyzet, de ugyanúgy előjön ez a probléma, maximum kicsit később. Mivel csak 2.0-s USB van a készüléken így nem játszik a gigabites adapter sem, gondoltam hátha ott lenne a megoldás. Van valami protippetek, hogy mit alkossak vele, hogy a nagy terjedelmű fájlok se kapják szét a dobozt?

(#30156) Celtis válasza jojoker08 (#30155) üzenetére


Celtis
veterán

Körülbelül százszor lett leírva, legutóbb ma délelőtt, hogy külső USB 3-as Gigabit Ethernet adapter kell.
Ez USB 2.0-án is 100 mbps feletti sebességet biztosít, ami már elég a 4k HDR-hez.

[ Szerkesztve ]

(#30157) pinnacle


pinnacle
nagyúr

MECOOL M8S PRO Plus-t kipróbáltam egy Panasonic G20 LCD TV-n. Kodin volt hang, Androidon meg semmi. Kiderült, hogy SPDIF RAW kell neki. Panasonic G10 LCD-n PCM, HDMI-n is volt hang. SPDIF-et nem is próbáltam, azt hittem az optikai kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#30158) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ha megszakad a wifi kapcsolat, utána csak manuálisan tudok visszacsatlakozni.
Ez normális?
A wifi rejtett, de ez nem kéne, hogy gond legyen, simán látja, mikor visszakapcsolódok.

#?*@&!

(#30159) Ejelhar válasza zeon.hu (#30158) üzenetére


Ejelhar
senior tag

most két lehetőség van:

1.) kábelezel, vagy ha erre nincs lehetőség, akkor powerline adapter.

2.) még úgy másfél év múlva is itt értetlenkedsz, miért nem megy a wifi.

(#30160) Pelican válasza jojoker08 (#30155) üzenetére


Pelican
őstag

Mivel csak 2.0-s USB van a készüléken így nem játszik a gigabites adapte
:W

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#30161) Minstrel


Minstrel
senior tag

Mitől lehet az, hogy egyes filmek véletlenszerűen lefagynak? Néha 10 perc után, néha később. A kép megáll, a felirat megy tovább, kép is elindul fél perc múlva gyorsítva és pár másodperc után megy tovább normálisan. HDD-ről megy, és van, hogy több órán át nem fagy le. Sunvell T95m box és LE Kodi17 van fent.

(#30162) junkpod válasza Minstrel (#30161) üzenetére


junkpod
nagyúr

jó dtb fájlod van telepítve? ilyet nem szabadna csinálnia.

Box's don't touch!

(#30163) Minstrel válasza junkpod (#30162) üzenetére


Minstrel
senior tag

Szerintem jó, mert először rosszat másoltam fel és akkor el se indult az LE

(#30164) DoItYourself válasza Minstrel (#30161) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

A hdd tápellátása miatt lehet? Nagyobb pendrive-ról ugyanazt az anyagot ki tudod próbálni, hdd-t lehúzva?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30165) zeon.hu válasza Ejelhar (#30159) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Csak mobilnet van otthon...
Miért kérdezném meg többször, ha kapok értelmes választ? ?

Más:
Yatse vajon miért nem működik most?
Elvittem máshová a kütyüt, wifire csatlakozott. Telefonon a Yatse elindul, de offline van. "Hálózat ébresztése - a kiszolgálónak el kell indulnia", de nem történik semmi. Kodi elvileg be van állítva, otthon működik Yatse-val.

#?*@&!

(#30166) tobias40


tobias40
veterán

Az Airplay arra szolgál hogy pl. a telóról tükrözzük a képet a box-on át a tv képernyőre?
Mint a miracast és tsai?
Ha igen hogyan kell beüzemelni egy uanazon a belső hálózaton lévő androidos telóról tudjak tükrözni?

Vagy nem erre való? :U

(#30167) Technoman válasza Minstrel (#30161) üzenetére


Technoman
őstag

Nekem akkor szokott ilyet tenni az LE, ha a playához csatolt külső vinyón (WD MyBook) lévő filmet, cca 30 percre félbehagyom. Ilyenkor hibernálja magát a vinyó.
Érdemes lenne esetleg megnézni, a vinyó energiagazdálkodását.

(#30168) Minstrel válasza DoItYourself (#30164) üzenetére


Minstrel
senior tag

Majd kipróbálom, amúgy egy sima egyszerű raidsonic icybox usb2.0 hdd házam van, nem megy alvó módba meg semmi ilyesmi.

(#30169) Beni2360 válasza Technoman (#30167) üzenetére


Beni2360
félisten

Na de neki lejátszás közben jelentkeznek a hibák!!!!

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30170) M_AND_Ms válasza tobias40 (#30166) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az Airplay csak almás cuccokkal megy. Eddig csak a HTC jött ki egy droidos Airplay képes telóval.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#30171) Celtis válasza zeon.hu (#30165) üzenetére


Celtis
veterán

Ha máshová mész, más lesz a box IP címe, másik kiszolgálóként látszik a Kodi, újra hozzá kell adni.

(#30172) tobias40 válasza M_AND_Ms (#30170) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!

Más:működik a törlés ahogyan szerettem volna.
Csak annyi hogy miután törli a médiatárból utána feltesz még egy kérdést hogy szeretném-e törölni a NAS-ról,igen és törölve!

Hátha vkinek még jól ezért is írtam be ide! :R

(#30173) zeon.hu válasza Celtis (#30171) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az se ment, de másik telóról igen.
:R

#?*@&!

(#30174) Technoman válasza Beni2360 (#30169) üzenetére


Technoman
őstag

Én ezt vettem ki, a kolléga írásából.

(#30175) Pelican


Pelican
őstag

Announcement: Krypton builds are now discontinued.
kszaq:
Help Adamg, Afl1, Raybuntu and Codesnake with upstreaming for the best Leia builds possible.

A 8.2.2.3-as verzióval véget ért a 8-as (community) LE fejlesztése, mostantól az LE 9 csiszolgatásával foglalkozik kszaq is.
Lehet örülni, a Leia borítékolhatóan jobb lesz mint a Krypton.

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#30176) Beni2360 válasza tobias40 (#30172) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen ez így működik mindenkinek aki ezt választja.
Mitől jött meg a törlési lehetőség azt nem írtad.
-------------------------
(#30174) Technoman - Van ilyen, csak más megoldás kell neki.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30177) sugarforce válasza Pelican (#30175) üzenetére


sugarforce
őstag

Pont nemreg szolt az LE, hogy van uj verzio, mar le is frissult. Akkor majd lassan johet a masik kartya a leiat rarakni tesztelesre.

(#30178) fcbarca


fcbarca
őstag

Megjött az MX plus a GB-ről 20 dollárba, azt írják a Tronsmart S95 Pro FW-je rámegy és jobb. Valakinek vannak tapasztalatai?

(#30179) tobias40 válasza Beni2360 (#30176) üzenetére


tobias40
veterán

Vszínűleg elég volt engedélyezni a törlést.
De én azt gondoltam hogy így lesz egy külön lehetőség pl. "file törlése,adat törlés) és nem vittem végig a tölési folyamatot az ikon törlésénél! ;]

(#30180) Dolphine válasza tobias40 (#30172) üzenetére


Dolphine
addikt

Szerintem ha leírod a teljes menetét, hogy hogyan sikerült ezt megoldani, akkor azjó lenne és nem kellene oldalakat visszalapozni. :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30181) Beni2360 válasza Dolphine (#30180) üzenetére


Beni2360
félisten

Engedélyezted a KODI-ban a törlést?
Beállítások-Média-Általános és ott jobb oldalon-fájlok 4.sor.- Fájlok átnevezése és törlése.

Film nézés után amikor kilépsz akkor törölni kívánt filmen - menügomb - kezelés ok - alul eltávolítás a média tárból - ott IGEN- majd kérdezi, hogy a tárolóról is el akarod-e távolítani és ott IGEN vagy NEM. Ha igen marad akkor legközelebb ismét beolvassa és beteszi a média tárba.
De ez KODI topikba való kérdés ezért OFF.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30182) Dolphine válasza Beni2360 (#30181) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem, ezért írtam, hanem azért, hogyha szintén valakinek szüksége van rá, akkor ne kelljen keresgélnie! :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30183) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A távirányító power gombjára szeretném rátenni az “Advanced Power Menu”-t.
Estuary skin alatt ezt hogyan tudom megtenni?

Köszönöm!

(#30184) MCs88


MCs88
aktív tag

Megjött az amazontól ez az S912es box. Azon kívül, hogy framedropp van amikor megjelenik a videón a Kodi UI overlay-e eddig semmi problémát nem vettem észre. Az itt emlegetett bondigot sem, persze lehet, hogy csak még nem jött szembe olyan encode aminél ez jelentkezne.

Illetve megjött az UGreen USB3-as gigabit adapter. Úgy tűnik ezzel is minden ok az S905X-es boxon, nem szaggat a 4K.

[ Szerkesztve ]

(#30185) Beni2360 válasza Dolphine (#30182) üzenetére


Beni2360
félisten

Én is így vagyok ezekkel a hsz-kel. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30186) blakey válasza MCs88 (#30184) üzenetére


blakey
titán

A sávosodást az adott képen lehet észrevenni és a héten megállapítottam, hogy akkor erős ha a mentesítés yadif és nem hardveres.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#30187) sugarforce válasza Dolphine (#30182) üzenetére


sugarforce
őstag

Azt vettem eszre, es nem csak ebben a topikban, hogy sokan 5 kommentet sem olvasnak vissza. Igy tok jo, hogy le van irva egy kommentben, de sok esetben ertelmetlen 20adjara leirni.

(#30188) tobias40 válasza Dolphine (#30182) üzenetére


tobias40
veterán

Általában én is 3-4 hsz-ből szedem össze az info-kat,nem tart semeddig pár hsz-t visszaolvasni!De nem ezért nem írtam le az egész történetet hanem mert úgy láttam nem használják itt sokan ezt a lehetőséget és csak visszaigazoltam hogy jó úgy a beállítás ahogyan javasolták csak én nem vittem végig a törlési folyamatot!

Ha a Bt-t bekapcsolom akkor tudok Bt fülessel kapcsolódni és zenét hallgatni a fülessel vagy ehhez is kel egy dongle?Tv-mhez venni kellett de még csak most töltöm a fülest és addig megkérdezem! :K

(#30189) sugarforce válasza tobias40 (#30188) üzenetére


sugarforce
őstag

persze, mert sokan nasról menedzselik ezeket, ha már úgyis azon indítod el a letöltést, meg nézel meg ezt-azt, akkor már két kattintás letörölni egyszerre akár 20 filmet is, nem a távirányítóval kell """bohóckodni"""

(#30190) junkpod válasza sugarforce (#30189) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ja, meg egy mp-nek nem adok írási jogot a NAS-ra ahol fontos fájlok is vannak:)

Box's don't touch!

(#30191) tobias40 válasza junkpod (#30190) üzenetére


tobias40
veterán

Én adtam,milyen hátrányok származhatnak belőle?
Csak arra a mappára adom természetesen ahol a filmek vannak,a fontos adatokra,családi fotókra stb nem!

sugarforce:én a pléjerről indítom a filmeket nem a Nas-ról és így egyszerűbb "menedzselni" őket mintha külön fellépek a Nas-ra még a laptopról.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#30192) junkpod válasza tobias40 (#30191) üzenetére


junkpod
nagyúr

Valószínűleg csak paranoiás szemlélet. De nas irányából nincs bizalom senki felé.
(Olvastam itt olyat, hogy állandóan felcsatolt nas mappákat is titkosított egy ransomeware...

Box's don't touch!

(#30193) Polllen válasza junkpod (#30192) üzenetére


Polllen
nagyúr

Samba-n ha bejutnak el tudnak helyezni file-kat a meghajtódra, amit aztán win alól megnézve le lehet futtatni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#30194) sugarforce válasza junkpod (#30190) üzenetére


sugarforce
őstag

hát filmek, sorozatok esetében maximum csak az adott mappára külön userrel adnék jogot írni, de igazából nekem pl hót felesleges.

(#30195) sugarforce válasza tobias40 (#30191) üzenetére


sugarforce
őstag

Mit inditasz a nasrol? A letöltést? nálam a lejátszó az csak lejátszó, a töltést az épített nasom végzi, így nálam semmi előnnyel nem járna a távirányítóval törölgetés ráadásul egyenként.

(#30196) Dolphine válasza sugarforce (#30187) üzenetére


Dolphine
addikt

sugarforce és Beni2360
Most őszinte leszek, nem tudom, hogy ez negatív megállapítás felém, vagy csak tényközlés. :F
Ha hülyeséget írtam, akkor bocs.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#30197) hunaqua


hunaqua
addikt

Az S905W az 4K@30fps.
A gyakorlatban van olyan 'virágbolti' UHD tartalom amihez ez kevés?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#30198) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok,melyik a legolcsóbb ajánlott tv box képcsöves orion t2125a tv-hez?

[ Szerkesztve ]

(#30199) dugesz77 válasza hunaqua (#30197) üzenetére


dugesz77
őstag

Hogyne. Például a Planet Earth 2 4k HDR-ben ott natív 50Hz-en jelenít meg a tv. De gondolom attól függetlenül W-is megjeleníti csak nem 50-en hanem 25-ön.

[ Szerkesztve ]

(#30200) tobias40 válasza sugarforce (#30195) üzenetére


tobias40
veterán

Vmit félre értettél: "sugarforce:én a pléjerről indítom a filmeket nem a Nas-ról és így egyszerűbb "menedzselni" őket mintha külön fellépek a Nas-ra még a laptopról.. ;]"

Tehát filmnézés pléjerről indítva és a törlés is ha nem kell később,a letöltést a Nas-al végzem természetesen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.