Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) Patice válasza Skillet (#30595) üzenetére


Patice
nagyúr

Én a legújabb LE-t raktam fel rá dtb.img csere nélkül. Minden működik szépen a távval is. Nem kellett külön annak is fájlt cserélni.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#30602) Beni2360 válasza Skillet (#30595) üzenetére


Beni2360
félisten

62b. Device tree fájl (dtb.img) választása,letöltése:
Ez a fájl a kulcsa a LE helyes működésének, ezért olyat válassz belőle, ami megfelel a lejátszódban lévő hardver elemeknek.
S905X chipes lejátszók általában dtb.img fájl nélkül is működnek, mert a LE tartalmaz egy általános device tree fájlt.
Itt kutassál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30603) Skillet válasza Patice (#30601) üzenetére


Skillet
addikt

Tényleg, neked is ez van. Tőled kaptam a linket, onnan rendeltem, ahonnan te. :K

Honnan tudom letölteni ezt a legújabbat, amit írtál?
Se dtb.img csere, se remote.conf mókolás... azt hiszem, ez nekem való :D

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30604) divan válasza Digitalis (#30586) üzenetére


divan
senior tag

Köszönöm, ez már egész jól hangzik. Azt hiszem kipróbálom. Erről a Tvheadend beüzemelésről van valami részletes leírás? :R

(#30605) divan válasza divan (#30604) üzenetére


divan
senior tag

Már nem tudom szerkeszteni, de időközben megtaláltam [ITT.] Igaz Raspberryre van, de szerintem nagyjából ugyanaz.

(#30606) Digitalis válasza divan (#30604) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ezen mentem végig, step by step is secperc alatt megvan.:-)

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#30607) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

(#30608) Keef_Lee válasza Digitalis (#30606) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Olvastam. Hmm, ennyire egyszerű nem lehet :Y
Most nekem is felkeltette az érdeklődésemet. Egy ilyennek a működéséről van video valahol?

(#30609) divan válasza Digitalis (#30606) üzenetére


divan
senior tag

Köszönöm. :R

szabi__memo
Ezeket a Wetekeket hol árulják? Úgy általában alig találni ilyet az ismert értékeítési csatornákon. Pedig van jópár termékük.

(#30610) ttt válasza divan (#30609) üzenetére


ttt
senior tag

(#30611) Celtis válasza Keef_Lee (#30608) üzenetére


Celtis
veterán

Mit szeretnél látni?

(#30612) Kury


Kury
csendes újonc

Mexel leírása alapján próbáltam gatyába rázni a H96 pro plust, de nem sikerült. Búcsút mondok inkább a Nougatnak. Jöjjön a 6.0 downgrade + SPMC teszt. Nem tudom linkelte-e valaki már, itt az összes gyári firmware: link

[ Szerkesztve ]

(#30613) junkpod


junkpod
nagyúr

Itt is van a kicsike, Tap1...

Most láttam, hogy kijelzője is van, vehetek fekete szig szalagot...

Box's don't touch!

(#30614) Upo válasza junkpod (#30613) üzenetére


Upo
addikt

Vagy fejjel lefelé teszed, spóroltam neked egy százast... :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#30615) junkpod válasza Upo (#30614) üzenetére


junkpod
nagyúr

Köszi, küldök egy 50est! :)
Alul van csúszásgátló gumi lap... Amúgy szellőző nincs rajta csak az av-jack:) és hihetetlen kicsi az egész, nem tudom hogy csinál ebből a Dune asztali playert...:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#30616) TCr válasza junkpod (#30615) üzenetére


TCr
veterán

Miért vetted?
Nem volt még S905X lejátszód?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30617) junkpod válasza TCr (#30616) üzenetére


junkpod
nagyúr

Idegesít az mx64 emmc-sd lassúsága. Aztán lehet, hogy itt a gigabit hiánya fog idegesíteni, bár 4k nem játszik, a fotókat meg le fogom kicsinyiteni hogy ne 15mpixeleseket rángassak a hálón... Meglátom mire lesz jó 7ezerert:)

Box's don't touch!

(#30618) TCr válasza junkpod (#30617) üzenetére


TCr
veterán

Nálam ez gond nélkül lement NAS-ról (még a routerem is csak 100-as):

CODEC.............: HEVC Main 10@L5.0@Main/MK / HDR
FRAMERATE.....: 25 fps
Overall BiTRATE.: 32,7 Mb/s
RESOLUTION....: 3840x2160

Ma ezt fogom teszt alá vetni:

ViDEO.CODEC...: HEVC / Main 10@L5.1@High / HDR
FRAMERATE.....: 23.976
BiTRATE............: 44 100 kbps
RESOLUTiON....: 3840x2160

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30619) djnice válasza junkpod (#30617) üzenetére


djnice
veterán

Ennyi pénzért jó cucc, én teszteltem. A távja is rendben van, nem melegszik és az eMMC is megfelelő sebességű. Hátránya a felesleges kijelző és az 1 db USB port.
A Med topikban újra sértődés van :D

(#30620) Beni2360 válasza djnice (#30619) üzenetére


Beni2360
félisten

A Med topikban újra sértődés van :D - megjött valakinek? :D

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#30621) TCr válasza djnice (#30619) üzenetére


TCr
veterán

Miért nem hagyjátok már békén őket?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30622) Skillet válasza djnice (#30619) üzenetére


Skillet
addikt

Olvastam most. Amúgy az hülyeség (írta valaki a med topikban), hogy abból kell kiindulni, hogy ha az embernek kell valami, máshol is utánajár. Nekem pl eszembe sem jutott volna... htpc gondom volt, és oda is te írtad be a témát, hogy van egy ilyen lehetőség, ha nem akarok nyüglődni... Vettem is egyet. De amúgy fura, hogy a htpc topikban ebből nem volt semmilyen sértődés, ha jól emlékszem. Sőt, páran azóta már itt is jelen vannak, mert vásároltak valamilyen kütyüt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#30623) a2d2 válasza Kury (#30612) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem ezt még azért próbáld ki, mert nekem nagyon bejött a frissítés. Egy youtube kliens telepítésen kívül romfrissítés utáni állapotban tökéletes a lejátszás rajta, se szaggatás, se pixelesedés, kadenciahelyes lejátszás, mi kell még?
Persze a szokásos vertical sync blank ki meg change refresh on start/stop vagy always beállítása után.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30624) djnice válasza TCr (#30621) üzenetére


djnice
veterán

Amiért ez a félrevezető hozzászólás ott maradhatott: [link]

(#30622) Skillet: Egyetértek, nem tudom a Medeseknek mi bajuk van, bár sejtem, cserben hagyta őket a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#30625) TCr válasza djnice (#30624) üzenetére


TCr
veterán

Értem. :R

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30626) Golyo69


Golyo69
senior tag

Tegnap még kipróbáltam két 4K filmet! ( Mecool M8S Pro Plus )

Wonder Woman 2160p x265 10 bit HDR, 7.1 Atmos
Dunkirk 2160p x265 10bit HDR 5.1 DTS-HD

Mindekettőt szépen röccenés mentesen vitte a kicsi hálózatról!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#30627) junkpod válasza Beni2360 (#30620) üzenetére


junkpod
nagyúr

:D
Djnice: most látom, hogy ki az ominózus kinyilatkoztatás szerzője, hát nem tűnik hiteles szambaveheto véleménynek...

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#30628) divan válasza divan (#30604) üzenetére


divan
senior tag

Persze az EU raktárakból éppen kifogyott. :((

(#30629) Upo válasza junkpod (#30615) üzenetére


Upo
addikt

Asztali player...
Soksok éve amikor még használtam az xtreamer mk1-et, elkapott hogy csinálok modot, beteszem valamio asztali lejátszó házába. Túrtam vaterán egy cyberhome asztali dvd-t ami már gyengén olvasta a lemezeket (postával volt egy ezres), amit azért választottam, mert szabvány ide dvd méretű meghajtó van benne, rögzítő kerettel, szabvány ide dvd táp dugóval, 5+12 voltot adó táppal, ideális a modhoz. Kezdték fejleszteni xtreamerhez a külső usb dvd-ről lejátszást, gondoltam usb-ide átalakítóval dobok be egy dvd meghajtót, illetve 5+12V-ról 3.5" hdd is megy vele. Nem lett belőle semmi, itt porosodik a melóhelyen a polc tetején.
De most beindítottad a bogarat, a tx3 miniből lehetne egy asztalit csinálni.A táp jó, és még a cyberhome nyomógombjait is meg lehetne csinálni, arduino promicro-val lehet usb billentyűt emulálni, simán lehetne programozni bármilyen funkcióra őket. Még lehet hogy a kijelzőre is össze lehetne kalapálni valamit.

Álmodik a nyomor, sose lesz rá időm...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#30630) djnice válasza junkpod (#30627) üzenetére


djnice
veterán

Hát igen és mi még segítettünk neki a médialejátszós topikban...

(#30631) Kury válasza a2d2 (#30623) üzenetére


Kury
csendes újonc

Letöltöttem én is a SC-ket, itt van Redmi Note 4-emen előkészítve, de már nem akartam kinlódni vele, de most adtál azért egy kis lendületet... Éjjel fél kettőig buziztam a szettet :((( és nem lett jó, ráadásul a Pana 55-ös is valamit elnézett a Philips 5.1-el, mert a tv csatornák hangja megszünt az ARC-on, pedig addig jó volt. A boxból megy a hang, de ott meg a kép szétesik a kritikus mkvéknél. Gondoltam jöjjön a gyári hatos, ez az enterténment rom ami volt rajta kiidegelt! Na jó, hallgatok rád, este Superceleron teszt, gondolom arra a romra a mexel-féle finomítások nem kellenek... Vagy igen? Köszi, hogy rámüzentél :R

[ Szerkesztve ]

(#30632) a2d2 válasza Kury (#30631) üzenetére


a2d2
addikt

6-ossal ne is bajlódj. Én visszatettem rá egyszer hogy megnézzem hogy lehet-e képernyőt forgatni, de nem olehetett, és ugyanúgy ott is kockásodott a kép.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#30633) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Korábban olvastam, hogy a 4k-s felvétel, FHD-n is jobb, mint az FHD. Nézzétek meg ezt a felvételt, lehet élesítették, de a mostani 720p-s Youtube-on is olyan, mintha FHD lenne.

(#30634) TCr válasza pinnacle (#30633) üzenetére


TCr
veterán

"Infó" gomb mit mutat? 720p?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#30635) envagyok válasza Beni2360 (#30620) üzenetére


envagyok
veterán

Beírtam én is most :)
Volt nálam med600 szóval ontopic :))

(#30636) szabi__memo válasza pinnacle (#30633) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

FHD-n az FHD az elérhető legjobb, minden további felesleges. Ha nem jobb akkor az nem azért van mert nagyobb a felbontás hanem a kódolás különbsége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#30637) pinnacle válasza TCr (#30634) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Persze. Tudod most 720p a max Kodi, Youtube-on. MECOOL M8S Pro+-n is.

szabi__memo Korábban írták, hogy a 4k jobban néz ki. Csak ugye nehéz tesztelni, mert egyszerre kellene 2 TV-n nézni.
Illetve a legjobb az lenne, ha valaki ugyanazt felvenné 4k-ban, meg FHD-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#30638) szabi__memo válasza pinnacle (#30637) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Persze. Sok hülyeséget írnak. Pl hogy az aranyozott hdmi kábelen jobb a kép

(#30639) envagyok válasza szabi__memo (#30636) üzenetére


envagyok
veterán

Nem biztos.
Djnice jobban tudja, de sztem uhd-->fhd-re konvertálva jobb eredményt adhat mint a natív.
A chroma és egyéb upsampling miatt több ingormáció jut egy képpontra, illetve a kódolás is kevesebbet blokkosodik, de javítsatok ha tévedek

[ Szerkesztve ]

(#30640) szabi__memo válasza envagyok (#30639) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na ott a lényeg: a kódolás. Az az általános állítás, hogy a 4k jobb fhd-n nem igaz

[ Szerkesztve ]

(#30641) vargalex válasza envagyok (#30639) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem vagyok a téma nagy szakértője, de:

a 4K videót valamilyen algoritmussal downscale-olja a HW FHD-ra. Ha a FHD release éppen egy 4K felvételből készül, akkor lehet ugyan olyan metódussal downscale-olni (vagy akár jobbal/rosszabbal is). Tehát én is azt gondolom, hogy csak a kódolás határozza meg. Azaz lehet egy 4K->FHD downscale rosszabb képileg, mint egy eredetileg FHD release.

Alex

(#30642) sugarforce válasza djnice (#30630) üzenetére


sugarforce
őstag

jah tényleg...

(#30643) junkpod válasza Upo (#30629) üzenetére


junkpod
nagyúr

Xtreamer Mk1 nekem is volt, hdd beépítésével, ventilátor mentes hutoborda móddal. Egy éve adtam el valakinek aki analóg képet akart.

Box's don't touch!

(#30644) djnice válasza vargalex (#30641) üzenetére


djnice
veterán

Elméletileg csak akkor lesz jobb, ha downscale után sikerül 4:4:4-ben 10 biten enkódolni, aztán azt le is játszani valamivel :) És akkor még ott van a HDR -> SDR konverzió is, ami csak közelít az eredetihez.

(#30645) pinnacle válasza vargalex (#30641) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most nem találom, de valahol volt erről egy cikk, hogy élesebb a felkonvertált FHD-s anyag 4k-s TV-n. Ha jól emlékszem házak cserepein mutatták, illetve ez a kengurus kép is benne volt. Itt is írják.

A lot better, right? Still not perfect, but it definitely looks sharper.

So can good scaling make a 1080p image look good on a 4K TV? Compared to that same content badly upconverted, yes. In CNET's reviews of the better 4K TVs, we've found that 1080p Blu-ray upconverted to the 4K screens looks great, although not appreciably better than 1080p on a 1080p TV

Illetve lehet mégsem, mert azt írják, hogy nem érzékelhető különbség, illetve a kengurus képen, pont a felkonvertált a homályos.
Mondjuk már az is eredmény lenne, ha az FHD-s felvétel, nem lenne rosszabb 4k-n. Idővel úgyis 4k-s TV-t kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#30646) envagyok válasza djnice (#30644) üzenetére


envagyok
veterán

[link]
A blu-ray fhd elvileg 4:2:0 anyagból készül. Elég sok információ hiányzik ott, amit a szomszéd pixelekből maszatol össze lejátszáskor a hardver.
Nem tudom mit csinál lejátszáskor egy 4k anyag játszásakor egy s905 cucc fhd-s megjelenítőn, de vagy felezi a pixeleket (azaz minden 2. Sort, sotonként minden 2. Pixelt jelenít meg) vagy minden 4-es blokkból átlagol egyet?
A 4:4:4 így is úgy is marad az uhd bd-ből, nem?
A 0-1024 10 bites hdr-t szerintem pedig úgy a legegyszerübb 0-255 re kovertálni, hogy osztjuk 4-el, vagy levágjuk a 2 legkisebb bitet, ez kell mrnjen on the fly...
Szerintem.
De ebbe nem mélyedtem még bele.

[ Szerkesztve ]

(#30647) Pelican válasza pinnacle (#30645) üzenetére


Pelican
őstag

Mondjuk már az is eredmény lenne, ha az FHD-s felvétel, nem lenne rosszabb 4k-n. Idővel úgyis 4k-s TV-t kell venni.
Miért lenne rosszab a 4k-n a fullhd?

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#30648) pinnacle válasza Pelican (#30647) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Konvertálás miatt. Kengurus képen is a felső az eredeti, alsó a felkonvertált.

(#30649) envagyok válasza envagyok (#30646) üzenetére


envagyok
veterán

Na kicsit elírtam.
Az uhd is 4:2:0, azaz a szín infók felezett felbontásban vannak tárolva, azaz pont fhd-ben.
Szóval egy 4:2:0 uhd anyagból kijöhet a 4:4:4 fhd felbontásban

(#30650) Patice válasza djnice (#30644) üzenetére


Patice
nagyúr

Téli szünetben kipróbáltam az x96-on, hogy milyen a 4K fullHD-ra konvertálva, egy HDready plazmán. A Gru3-at szereztem be UHD HDR-ben és tizengigás blu-ray enkódban. Ezt a kettőt próbáltam ki egymás után, ugyan azzal a jelenettel.

A HDR--> SDR konverzió ellenére az UHD rilíz világosabb és színesebb volt. Csak arra tudtam gondolni, hogy a TV Deep colour képes, azaz 10 vagy akár 12 bites képet is tud fogadni.
Lehet a tapasztalásomban valami? Tényleg képesek a HDR-ből a plazmák valamennyit megmutatni, annak ellenére, hogy nem HDR-esek? Lenne még ennyi a panelban?

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.