Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) junkpod válasza kacsa7 (#27646) üzenetére


junkpod
nagyúr

Root nélkül a System alatt nem tudsz semmit módosítani.

Box's don't touch!

(#27652) kacsa7 válasza krsanko (#27648) üzenetére


kacsa7
őstag

Ha van androidos okostelód, akkor a Yatse tökéletes megoldás a Kodi távirányítására. Én a távirányító ellenére is mobilról a yatse-vel csinálok mindent, mert nekem jobban kézre áll.
Van más kodi vezérlő app is.
Sőt, én droid alatt a CetusPlay-t használom a távirányító kiegészítésére. Szöveget beírni pl. sokkal gyorsabb...

(#27653) w.miki válasza junkpod (#27650) üzenetére


w.miki
veterán

Olyat nem lehet a Leállítás menübe belerakni, hogy ne lépjen ki, csak menjen a háttérbe, és térjen vissza a HOME képernyőre? Természetesen android alatt.
Ez akkor lenne jó, amikor HDMI CEC-en keresztül vezérlem a boxot.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27654) csubyy válasza w.miki (#27653) üzenetére


csubyy
tag

Ez az üzenet induláskor és nem telepít egyetlen kiegészítőt sem:

failed to start setup user config dir

Mi lenne a megoldás?

(#27655) junkpod válasza krsanko (#27648) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ez a kaland sok sebből vérzik. A kszaq féle LibreElec alatt meg nem találkoztam automatikus frissítéssel, illetve droid alól nem kell semmilyen zip-es cirkusz a LibreElec-el indításthoz, egy sima restart és LE indul.
Szerintem a zip-es indításos elindította a LibreElec telepítő scriptet és az újra kiolvasta a remote.conf fájlt a droid mappahoz és felülírta a régi hibasat, amit gondolom telepítéskor másoltáo be.
De lényeg, hogy végre működik.

Box's don't touch!

(#27656) blakey válasza junkpod (#27655) üzenetére


blakey
titán

Az automatikus frissítés bekerült az LE-be, még és sem tapasztaltam, mert most 2 új kártyát írtam, de elméletileg már elérhető és jelzi ha van új LE.
"added automatic updates to future builds - manual updates in LibreELEC Settings do not work for now"

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27657) mexel válasza kacsa7 (#27646) üzenetére


mexel
veterán

Szia! Szerintem is a root hiánya okozhatja, de aki jobban ért ehhez talán tudja hogy így van-e. Elvileg rootoltak ezek a motyók, de ha nem kapnak superuser jogot nem lehet semmit csinálni system alatt. Én a Magisk-et szoktam használni, a letöltött zip-et felteszem recovery-ből és szokott működni, eddig mindegyik általam tesztelt boxnál jó volt. Persze ezt mindenki csak saját felelősségre tegye. van box amiken simán megy enélkül is, Tanix, Mecool Alfawise, stb igényelte.

(#27658) junkpod válasza w.miki (#27653) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha jól emlékszem ez a droidos kodiban alap, csak hát ezek a boxok droid alatt kirúgják a háttérbe rakott appokat, tehát nem mukodik...
Illetve droidos Kodi esetén a programok menüben a droid appok is ott vannak.

Box's don't touch!

(#27659) kacsa7 válasza mexel (#27657) üzenetére


kacsa7
őstag

Root
Eredmény
Root Checker-el ellenőrizve azt írja, hogy rootolt, de mégis permission denied.

(#27660) junkpod válasza blakey (#27656) üzenetére


junkpod
nagyúr

De hát a 8.2.1.1 volt neki és nincs újabb, tehát nincs frissítés...
Szerintem csak mivel droidbol indult ezért a tv már működött mikor indult a LibreElec és látta a betoltesi üzeneteket, amit eddig a tv bemelegedes késlekedés miatt nem.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#27661) szabi__memo válasza kacsa7 (#27659) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Írd be előbb a su parancsot. Csak utána lesz root

[ Szerkesztve ]

(#27662) krsanko válasza blakey (#27649) üzenetére


krsanko
tag

Hidd el elolvastam és végigcsináltam az összes ajánlást,átírást,cserét meg a bánat tudja még mit,és mégse működött a táv.Ez az LE verzió már a megjelenése óta,fent van a kártyán-11.22- és már rá sem tettem a remote conf.-ot, eddig tuti hogy nem működött a távval.Kizárásos alapon az LE frissítése-NEM verzió!!!- most már valahogy kitudja olvasni
a droid remote con-fot.A lényeg hogy műkszik,csak nagyon fura,mert eléggé megmagyarázhatatlan a dolog.
Mos tmár csak azért is kIveszem a kártyát és megnézem,hogy került-e rá valami a reboot óta.

[ Szerkesztve ]

(#27663) blakey válasza junkpod (#27660) üzenetére


blakey
titán

Nem állítottam mást csupán annyit, hogy már van automatikus frissítés. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27664) mexel válasza kacsa7 (#27659) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ahogy írták előszörírd be hogy
su

Akkor a $ átváltozik a következő sorban # jellé és akkor már root jogokkal írhatsz. Elvileg.

Utána mennie kell :) Kíváncsi leszek a 23.976 az vajon 24Hz-en megy -e de valószínűleg igen :(

Ettől függetlenül a pixeles boxokon az SPMC valahogy úgy tűnt simábban játszik mindent. Mondjuk ahhoz még lesz teendő, majd írok blogot és leírom mit kell még módosítani hogy jó legyen a sok hibás 7-es droidos box.
Röviden annyit hogy kettő build,prop bejegyzésen kívül

media.amnuplayer.localplay=false
media.amplayer.widevineenable=true

még be kell biggyeszteni egy sort a system/etc/public.libraries.txt fájlba, simán a végére:

libamcodec.so

utána telepíthető az SPMC 16.7.2 és abban már minden film hibátlanuul fog futni hardveres gyorsítással. AFR-el pedig még szépen is ha beállítjuk ahogy az összefoglalóban le van írva, de anélkül is működik így már végre. Ez a megoldás már be is kerül hivatalos firmbe is az egyik gyártó fejlesztői által, béta verzióban már tesztelhető, igaz a build bejegyzést még kihagyták de az is menni fog bele. :)
A 17-es utáni kodik még nem jók, bár Djnice adott egy linket ahol van valami erről de oda még nem jutottam el, azt majd holnap.
De így már gyakorlatilag használhatóak a hibás boxok.

Ezt a sort lehet TC alatt is csinálni droid alatt, de nem a helyén, mert nem írható ott helyben root jogokkal sem, ár kell másolni pl a download könyvtárba, ott beírni, az eredetit törölni majd a szerkesztettet visszamásolni, ( vagy valami más szerkesztővel megpróbálni ami ott is hajlandó átírni - pl ESfileexplorer és tsai, de én azt nem használom annyira, ez csak egy ötlet volt, ha tud valaki olyat ami jó megoldás ne tarsa magában)

[ Szerkesztve ]

(#27665) kacsa7 válasza szabi__memo (#27661) üzenetére


kacsa7
őstag

Köszönöm! Így már megy.
Szóval, a parancs működik, ellenőrzéssel visszadobja a 2-est. Kodiban elindítom a filmet és át is vált 24p-be. Viszont, androidon a kodi beállítása nem teszi lehetővé, hogy felbontást és képfrissítést állítsak, nem aktív a mező. Azt látom, hogy 60hz-re van állítva, és nem tudok hozzányúlni. Így viszont az történik, hogy elindítom a filmet, átvált 24p-re és amikor kilépek a filmből, nem vált vissza 60p-re, hanem 24p-ben ragad. Kodiban innentől szaggat a menü. Ha bezárom a kodit, akkor utána az android is 24p-ben ragad a következő indításig, vagy addig, amíg nem indítok el olyan tartalmat, ami vált képfrissítést. Van 25p-s videóm is, oda is átvált, és akkor abban ragad.
Szóval félig működik a dolog, de a film leállítása után valahogy vissza kéne váltani 60p-be, mert különben idegesítő.
A box újraindítása után minden visszaáll alapra és onnantól megint csak 60p van.
Libreelec-en ez a része ugye hibátlanul megy. Film indításkor átvált ahova kell, leállítás után visszavált 60p-be.

(#27666) w.miki válasza junkpod (#27658) üzenetére


w.miki
veterán

Nem, nincs a droidos kodiban sem háttérbe rakás, csak kilépés.
Legalábbis én nem találtam.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27667) mexel válasza kacsa7 (#27665) üzenetére


mexel
veterán

Nálam visszaváltani azonnal visszaváltott ahogy kiléptem a filmből. Próbáltad mxplayerrel is? a 23.976 az 24 Hz-en megy vagy kadenciahelyesen? Állítólag ha "csak" 24Hz-en megy az nem jó.
Kodiban is be lehet állítani ezt, az összefoglalóban le van írva hogyan.
Idézem:
"
Kadenciahelyes videólejátszás beállítása Kodiban
Settings >
> Video > Playback > Adjust display refresh rate to match video: On start / stop
> Video > Playback > Sync playback to display: off
> System > Video output > Vertikal blank sync: Let driver choose / disabled"

Ezek a menük nem mindig ugyanott vannak ahogy néztem attól függ milyen skin és melyik verzió, az utolsót nem is mindig találtam meg.
Talán az első beállítás okozhatja ezt hogy nem lép ki? ( persze lehet hogy ez hülyeség)

A beta firmben már benne van a menüből a HDMI Self adaptation alatt kapcsolhatóan ( off - level1 - level2), és ott finomabban is kezel mindent. itt is lehet majd finomítani, van pár fájl amit esetlehg majd cserélni kell, de ha a 23.976 nem megy jól akkor nem foglalkozom vele mert nem éri meg valószínűleg.
Sajnos a firmből nem nagyon lehet kiszedegetni, próbálgattam de már a kernelbe is bele kell ahhoz piszkálni az meg már nem egyszerű sajnos. Jó lenne ha sikerülne egy zip telepítőt összehozni ami tartalmazná ezeket a megoldásokat gyártótól függetlenül. Persze azt olyan csinálná aki értene is hozzá, már vannak kísérletező tagok :)

[ Szerkesztve ]

(#27668) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! s905w-re való Le-t tudna valaki linkelni?

(#27669) tobias40 válasza w.miki (#27633) üzenetére


tobias40
veterán

Én is ilyet rendeltem,mi a tapasztalatod róla,miket kellett hozzá letöltened?
Vagy inkább töröljem a rendelést mert nem ajánlod?

Van már tapasztalatod lejátszás Kodi alatt,android hogyan megy rajta stb??

(#27670) w.miki válasza tobias40 (#27669) üzenetére


w.miki
veterán

Még épp csak beindítottam, helyi hálózatról játszottam le egy filmet, az ment.
Távirányítója elég béna.
Majd figyelem a topik tippeket a kadencia helyes lejátszás beállításához droid alatt. Mehetne is bele az összefoglalóba.
Ne mond le, legalább lesz még valakinek :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27671) kacsa7 válasza mexel (#27667) üzenetére


kacsa7
őstag

Mx playerben is 24p, de vissza nem megy.
Fogalmam sincs, hogy mennyi, az annyi, de nekem 24p-t ír a Samsung TV. Nem látok semmi érdekességet, akadást, bármit.
Így vagyok beállítva ahogy írod, de android alatt nem vált vissza 24p-ről. Libreelec alatt hibátlanul megy.

(#27672) junkpod válasza kacsa7 (#27665) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szerintem próbáld ki a vidonme xbmc-t a Kodi helyett fix 60hz-en, freki váltás nélkül. Kíváncsi lennék, hogy 7es droidon is jo-e?
Amúgy a 17es Kodi felett azért nem jó mert már nincs benne amlogic driver mint a 16-osban és a vidonme-ben és az spmc-ben. Utóbbi kettő jól kell működjön kivéve a freki váltást, az ha nem megy alapból, ezekkel sem fog, de legalább a hang és kép hw-driverek jók.

Box's don't touch!

(#27673) mexel válasza kacsa7 (#27671) üzenetére


mexel
veterán

Hmm. Fura. Kár. Ha még valaki majd teszteli meglátjuk mi az eredmény. Nálam váltogat, csak éppen nem 24-re csak 50-60 között mert a tv-m annyira teszi a 24-et is így sajnos nem tudom tesztelni. :(
Youtube alatt is működik egyébként?
Nem tudom hogy más androidos beállítások befolyásolhatnak-e ilyesmit, a HDMI Self Adaptation ki-be, vagy hogy a kijelző mindig a legjobb felbontáson legyen stb.

Junkpod: az SMPC sajnos nem mindig megy 7-es droidon, kell a bejegyzés a public.libraries.txt-be mert különben hibával leáll. Legalábbis amiket teszteltem mindegyiknél. A 17-es kodiknál meg valóban más codecet használ már hw-re és ezért pixeles a kép is sajnos. Az OMX-el kapcsolatos fájlok cseréje, változtatása megoldja droid 7 alatt a kodi 17 problémáját, már sikerült működésre bírni, de akkor a többi lejátszó akadozik, annál már összetettebb ez hogy boldoguljak vele, de a hiba nagyjából azon a részen keresendő, ezért azt nagyjából feladtam, marad az SPMC. Amíg nincs hivatalos javítás a fentebb leírt módszerekkel gyakorlatilag teljesértékűen használható a box droid alatt, kivéve a gyári lejátszót mert abban sok esetben nincs hang de az a lejátszó úgyis csak dísznek jó. Az legalább már megvan hogy lehet filmeket is nézni droid alatt ha valaki azt akarja. ( kb a filmek felénél volt hiba nálam eddig).

[ Szerkesztve ]

(#27674) hunaqua válasza xigris (#27668) üzenetére


hunaqua
addikt

A W-re nincs külön,az X-re valót kell rakni.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27675) blakey válasza Technoman (#27621) üzenetére


blakey
titán

Minden anyag esetében? Nála akkor röccen ha megjelenítem az infó menüt lejátszás közben, az elején van 1 röccenés, egyébként szépen teszi a dolgát, semmilyen röccenést nem vettem észre. Minden fps-t próbáltam, hibátlanul viszi.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27676) DJGABI válasza xigris (#27668) üzenetére


DJGABI
addikt

w95-tel épp most szenvedtem, a régebbi 8.0-ból a legfrissebb elindult [link], 8.2 sehogy. de wifi ezzel sincs, meg fagyogat kb minden második menütől. elvileg a temp_sensor_disabled kell de már nem volt kedvem játszani vele

szerk: ja, x-es dev_tree kell hozzá azt írták, mondjuk abból kb mindegy mi volt mivel próbálkoztam
-ja meg a vez. nélküli billentyűmet se vitte :(((
-elvileg ez a SSV6051 van benn azért nem megy a wifi

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#27677) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Be lehet állítani a miniképet alapértelmezett nézetnek? Youtubenál jól jönne. Hihetetlen mennyire könnyedén veszik az FHD-t. Kíváncsi lennék 4k-n milyen értékek vannak.

SD felvételeket is nagyon jó minőségben játssza le a 8-as LE. Mentesítés módján nem tudok változtatni, gondolom azért mert alapértelmezetten hardveres. Ezért szintén alig van terhelés. Most látom, hogy tévesen 50FPS-t jelez (lehet a váltottsoros felvétel miatt?), 25 helyett, de én nem láttam semmi problémát lejátszás közben. lehet a váltottsoros felvétel miatt

[ Szerkesztve ]

(#27678) krsanko válasza junkpod (#27655) üzenetére


krsanko
tag

Megnéztem a kártyát és van rajta remote.conf fájl,mégpedig 2015.11-havi.Tehát kizárásos alapon valószínű hogy igazad lehet és az LE kiszedte a droid-ból és így már működik a táv.Én biztos nem tettem rá remote fájlt,mert ami nekem van az a TX3 hoz való,de az sem működött.Itt valami az LE-vel történt,de hál istennek.
Több mint két hete van fent az LE ezen legújabb verziója a kártyán és eddig is voltak droid alól indításaim.
Végszóként szerintem levonható az a dolog az egészből,hogy a legfrissebb LE képes a droidból a remote.conf fájlt lementeni és működik a táv,legalábbis nálam.

(#27679) blakey


blakey
titán

Hátha meoldódik S912-n is "tökéletes" LE működés: [link] :C

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27680) adi1234


adi1234
tag

Sziasztok , segítségre lenne szükségem .

H96pro Plus Andriod 7.1 TV Box 3G RAM + 32G ROM Amlogic S912 boxal kapcsolatban .

Boxon a led kéken világít de nem ad ki képet .

Nem tudom resetelni a boxot és így frissíteni sem tudom sd-ről /táp ki , gomb be , táp vissza és semmi./

Reset kapcsolója kattan .

Usb burning tools látja a boxot .

Esetleg nincs hozzá valakinek egy bejáratott image, vagy ötlete , hogy kártyáról hogyan tudom frissíteni.

Köszönöm.

:)

(#27681) Technoman válasza blakey (#27675) üzenetére


Technoman
őstag

Kipróbáltam több anyaggal:
50fps-es természetfilmmel (Blue Planet II.)
23.978-as filmekkel is (pld. Trója) . 23.98/24/50/560-as beállításokkal. De mindegyiknél döccent. Igaz csak 5-10 percenként, akkor is csak egyet, de zavaró volt.
Most memkarit cseréltem (erről - erre )
Ezért kérdeztem, hogy a memkari csinálhat-e ilyen hibát.

Illetve vissza mentem, az eddig jól működő 8.0.2e-re. Most nézem a Tóját, de 20 perc alatt nem láttam röccenést.

Ha jól látom, akkor más is panaszkodott már, valami hasonló hibára (jó, akkor nem kell hétfőn bejelentkeznem, a szemészetre :K )

Ja, még valami. Régebben (még talán a 6/7-es LE korában) beszéltünk róla, hogy néha a nem default Skin megtudja viccelni a rendszert. Aeon Nox-ot használok egyéni téma tapétákkal.

[ Szerkesztve ]

(#27682) mexel


mexel
veterán

Ismét tesztelőket keresek egy másik témában :)
Ha működik az AFR ( nálam simábbnak tűnik a kép) akkor úgy néz ki van megoldás hogy újraindítás után is életbe lépjen.
Sőt, talán még van valami ami érdekes lehet, ezt kellene kipróbálni:
A Minixekben és az Ugoos-ban is ha jól olvastam van egy beállítás a firmware-ben ami más mint a többi lejátszónál, és ez szemmel látható különbséget ad. A zajcsökkentés, ami hw kódolásnál a minixnél ki van kapcsolva, a többi lejátszóban pedig be.
Ennek a kikapcsolása is hozzáadható lesz a scripthez amivel az AFR is automatikusan indulhat mert sajnos ez is újraindításig él csak.
Nekem úgy tűnik ( pedig most csak a teszt tv-n nézem) mintha tisztább lenne a kép, a sötétebb részek nem olyan zajosak. ( lehet hogy csak beképzelem, de tény hogy ki lehet kapcsolni és néhány felhasználó állítja hogy sokkal jobb a kép így)
A nevében is benne van hogy NR ( Noise Reduction) tehát biztos hogy erre van hatással.
Elvileg ez csak HW módban van bekapcsolva, SW módban nincs. Tehát az éles szeműek észre vehetik a különbséget ha úgy tesztelik, bár én úgy nem vettem észre( ha van - de lennie kell egy jó tv-n)
Ezeket majd tényleg megpróbálom egyben összefoglalni telepítési útmutatóval is hogy lehessen tesztelni annak akit érdekel.

Közben a zajcsökkentésről találtam még valamit: ezt elvileg a NEO U1-ben kapcsolták ki firmware szinten egy frissítéskor, felhasználói kérések és tesztek alapján. ( valami smoky és ghost effect volt a neve), és azóta az új firmrware-kben már ki van kapcsolva. Szerintem a minix van olyan jó gép hogy érdemes lesz utánozni ezt a beállítását.

Akár ezt is ki lehet próbálni pl terminal emulátorral vagy adb-vel:

su
echo 0 > /sys/module/di/parameters/nr2_en

Az ellenőrzése itt is

cat /sys/module/di/parameters/nr2_en

ha 0 az eredmény akkor ki van kapcsolva. ( alapértelmezés 1, akkor bekapcsolt állapotban van a zajszűrés)

Elvileg van már egy megoldás amivel ( aránylag) könnyen meg lehet oldani hogy indításkor életbe lépjen ez is és az AFR is, de próbálok még egyszerűbb megoldást keresni. 7-es androidnál kell még a build.prop. bejegyzés és txt fájl átírás is hogy ne legyen pixeles semmi. Ezeket ha sikerül egyben összehozni az már talán jó lesz valamire.

(#27683) DoItYourself válasza Csicsóka (#27645) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Folyamatosan jegyzetelek. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#27684) pinnacle válasza pinnacle (#27677) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincs valami ötletetek a minikép alapbeállítására? Érdekes módon, egyes menüpontok úgy jelennek meg, ahogy utoljára voltak megnyitva, de a Youtube keresés eredménye, először mindig lista. Egyébként lehet ez az Androidos Youtubenál is jobb. Mindig teljes képernyőn, FHD-ban indul (mondjuk ezt az YoutubeTV is tudja), távirányító szemszempontjából mindenképp, mert úgy kezeli, mint egy filmet. Előre/hátratekerés, start/stop működik.

Melyik 8-as LE a legstabilabb? Nekem most a 8.1.10 van fent. Bekapcsolásnál mintha néha pattanást lehetne hallani, ez kevésbé zavaró, az viszont igen, hogy amikor egy korábbi Youtube felvételt folytat, akkor 10mp után lesz csak hang, illetve ha beletekerek akkor is csak később lesz hang.

(#27685) szabi__memo válasza blakey (#27679) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nagy királyság. Nem mintha jelenleg nekem bármi gondom lenne vele

(#27686) Keef_Lee válasza DoItYourself (#27683) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

+1
Köszi, páratlan az összefoglaló :R

(#27687) szabi__memo válasza mexel (#27682) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

LE-ben 1et ad vissza
Amúgy gratulálok, jól nyomod

(#27688) SunMount3r válasza junkpod (#27650) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No igen, azért így jóval pofásabb, valahogy így kellene Confluence alatt is...

(#27689) kacsa7 válasza junkpod (#27672) üzenetére


kacsa7
őstag

Mi baj van a 17-es Kodival?
Nekem 7.1.1 droid-on a gyárilag telepített 17.3-as Kodi és a play áruházból felrakott 17.6 is hibátlanul játszik mindent, nincs kockásodás, pixelesedés vagy más képi hiba. Képfrissítést nem vált, amíg be nem írom a parancsot, de más "gondom" nincs vele.

(#27690) SunMount3r válasza Beni2360 (#27594) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó lenne ez az Iwepoo, de nagyon "ósdinak" és sutának néz ki szegény. Ha valaki tud hasonlót: világító gombok, minimum 10 IR programozható gomb és jó légegér funkció, akkor ne habozzon belinkelni.

(#27691) junkpod válasza pinnacle (#27684) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egy netről streamelt videó folytatásánál én nem várnék el többet. Ha később lesz hang, hát később lesz... De azért megnézem nálam milyen.

Box's don't touch!

(#27692) divan válasza Pelican (#27640) üzenetére


divan
senior tag

Csak azért linkeltem az Alex félét, mert a típusra keresve csak ezt találtam. Az nem egyértelmű nekem, hogy [INNEN] letöltöm, és az jó hozzá? És melyik device tree fájl kell hozzá?
gxl_p212_1g.dtb
gxl_p212_1g_nand.dtb
gxl_p212_2g.dtb
gxl_p212_2g_kvim.dtb

gxl_p212_2g_nand.dtb
gxl_p212_3g.dtb
Gondolom a vastagítottak közül valamelyik. Köszi.

(#27693) junkpod válasza kacsa7 (#27689) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak annyi, hogy nincs hw gyorsított dekodolas, nem jó az audio pt funkció... Nem tudom milyen filmekkel és milyen hangrendszeren jó neked de egy videos tesztcsomag megmutatja, hogy magasabb user igényeket nem tud kielégíteni.

Box's don't touch!

(#27694) kacsa7 válasza mexel (#27682) üzenetére


kacsa7
őstag

Megcsináltam. Alapból 1-en volt, átállítottam 0-ra, de nem veszek észre különbséget. Lehet komolyabb rendszeren látszik, nálam full hd-ban full hd filmnél sem sötét, sem világos jeleneteknél nem éreztem különbséget.

(#27695) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Androidos tv okositót keresek.
Van valahol jó árban? Eu raktáras kínai webáruház is szóba jöhet.Esetleg eger es billentyuzet is. Gep maga max 50-60 dollar.De lehet olcsobb is.😊 Sőt.😊

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#27696) junkpod válasza szabi__memo (#27687) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak az a baj, hogy az LE nem használja a droidos sys-t.

Box's don't touch!

(#27697) szabi__memo válasza junkpod (#27696) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az tényleg baj. De ettől még ennyi a kiolvasott érték :)

(#27698) Pelican válasza divan (#27692) üzenetére


Pelican
őstag

Az összefoglalóban ott a link a letöltésekhez, eldöntöd, hogy 7-es, 8-as vagy 8.2-es lesz, azt leszeded, aztán az adott verzióhoz való(!) dtb-t is leszeded ahogy az összefoglaló is írja:
Némelyik lejátszóhoz van saját dtb.img (pl. Minix, Wetek, K1 Plus, C2, Khadas VIM stb.), ha a tiédhez nincs, akkor egy általánost tölts le a következők szerint:
...
S905X proci esetén gxl kezdetűt. A _nand jelzésű csak akkor kell, ha SD kártya helyett belső memóriába telepítenéd, de problémába ütköztél. A _kvim jelzésű Khadas VIM nevű lejátszóhoz kell.

tehát a proci és a memória méret alapján kiválasztod a gxl_p212_2g.dtb-t. (a kvim hogy merült fel, ha elolvastad az összefoglalót?)

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#27699) blakey válasza Technoman (#27681) üzenetére


blakey
titán

Szerintem kártya miatt nem lehet ilyen, ha nem nyomkodom az infó gombot akkor nincs röccenés, de azt aláírom, hogy nem ugyanolyan, mint LE7 esetében, jól észrevehető röccenés infósáv megjelenítésekor van. LE9 lesz nagyon jó. Legalábbis én így látom.
Sajnos valamiért a felület is bezavarhat, a Aeon Nox-ot nem próbáltam, az elég hardverigényes, lehet az okozója bár nem hiszem, próbáld meg Estuaryval, Confluence-el, Amberrel, ezeket használom ls ott akkor tapasztalok röccenést ha megnyomom az infót de még azt is el tudom képzelni, hogy a feliratok is bezavarnak, feliratos filmet mostanában LE7-tel néztem

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27700) kacsa7 válasza junkpod (#27693) üzenetére


kacsa7
őstag

Audioról nem tudok nyilatkozni, nem használok hangrendszert.
Mezei Full HD filmen és 40" Samsung Full HD TV-n most próbálgattam, de én nem látok különbséget a 17.6 Kodi és az SPMC között. XBMC nem megy 7.1.1 alatt.
Libreelec-en úgy látom, bent van az amcodec, de azzal összevetve sem tűnik fel látványos különbség. Ha egymás mellé raknám a 2-t, akkor lehet, de egymás után abszolút nem érzek. Ez nem jelenti azt, hogy nincs, de én nem érzek.
4k TV-vel lehet más lenne, és komolyabb tartalommal.
Tegnap egy Sony 55xe8596 tévén próbálgattuk a boxot, de végig Libreelec-en. Mondjuk ott a 4k HDR is elég jó volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.