Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) sugarforce válasza mexel (#27895) üzenetére


sugarforce
őstag

Ez skin beallitas, bizonyos skineknel van erre kulon pocok a beallitasokban h menube valo lepeskor allitsa le a videot. Mondjuk az estuarynal en hianyolom ezt az opciot, bar lehet majd belenezek a konfig fajlokba a hetvegen, hatha lesz ra megoldas, bar a plex addont hasznalom igy nagy gondot nem okoz h a kodiban az estuary alatt nincs allitasi lehetosege.

(#27902) ekrisztian válasza csubyy (#27887) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nem gond! :) osztottam volna az észt, de én is DVB-S-t nézek.
A T-kábel muxokat meg nem tudom.

A Mooz csatornát nézi valaki?
Nálam egy darabig megy utána el el akad a "szava"
Nem tudok rájönni mi okozza.

(#27903) TCr válasza junkpod (#27896) üzenetére


TCr
veterán

Köszi, leszedtem telóra, este átküldöm a boxra és telepítem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27904) mexel válasza sugarforce (#27901) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, annyira nem fontos csak kérdés volt egyelőre. Mondjuk ha megmondod ha megtaláltad merre található ez a konfig fájlban azt megköszönöm. A végén még kénytelen leszek kodit is piszkálgatni :)
De lehet hogy egyszerűbb ha összehasonlítom az SPMC és kodi ugyanolyan skinjét mert akkor meg kell legyen az eltérés, (az én logikám szerint)
Vagy az SPMC-t és Kodit mert az SPMC-ben minden skinből kilépett

[ Szerkesztve ]

(#27905) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Hálózaton az M8S II 4K filmeknél szaggat. A Planet Earth II az megy szépen, de egy 60Mb/s bitrátájú film már szaggat (Sully, Csoda a Hudson folyón).
Nincs kiépített gigabites hálózat sem, így az adapter sem jó megoldás. Másik alternatíva csak a külső merevlemez?

(#27906) Celtis válasza mexel (#27868) üzenetére


Celtis
veterán

Skin editor tudtommal nincs Kodihoz, de ha nagyon meg akarsz valamit csinálni (egy gombot hozzáadni vagy elvenni, színeket, méreteket változtatni), akkor a skin xml fájljait böngészve, és módosítva meg tudod oldani.

(#27907) sugarforce válasza mexel (#27904) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha rajottem mindenkepp beirom ide is, gyanitom valami parametert kell csak atirni, ami mas skinben allithato.

(#27908) mexel válasza sugarforce (#27907) üzenetére


mexel
veterán

Valószínű, bár SPMC-ben minden skin így működik, ott a rendszerben van valami változtatás. Ot nem is tudom úgy beállítani hogy ne lépjen ki. Éppen ellenkezően mint a kodiban :)
Az a baj a sötét oldalon állok és wint használok, ahhoz hogy megint szétkapkodjak romokat normálisan megint telepítgetnem kellene annyi mindent hogy fogalmam sincs honnan szedegetném össze ami kell ehhez. 2 éve megvolt minden ehhez de most új rendszeren nincs kedvem ennek nekiállni és időm sem lesz rá pedig érdekelne a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#27909) 128bit


128bit
tag

Én felraktam a LibreELEC 9 et, venz v10 re. Az első 2 inditásnál ment minden rendesen,azt 3. ra nem indult többé ,logonál megáll .
Sajnos nincs temp_sensor_disabled version

Valahogy nem lehet megoldani ,berakni a temp_sensor_disabled -t ?

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#27910) Csicsóka válasza hunaqua (#27897) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem használok LEIA-t. Esetleg vki más?

(#27911) blakey válasza tibi970307 (#27905) üzenetére


blakey
titán

Mindenekelőtt mérj egy sebességtesztet, hogy tudja-e normálisan a 100-as sebességet, nálam 95.96Mbps-t tud és a 60Mbps filmek még átmennek, a hálózatom gigabites.
Ha nem akarsz gigabites hálózatot kiépíteni akkor nincs más mint az USB.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27912) Pelican válasza tibi970307 (#27905) üzenetére


Pelican
őstag

AC-s wifi stick? Ha a router tudja...

http://pel.hu/eoscard http://pel.hu/bdedit

(#27913) tibi970307 válasza blakey (#27911) üzenetére


tibi970307
tag

Libreelec alatt mivel tudok mérni? Próbáltam keresővel keresni, de nem találtam erről információt.

Pelican: Nem tudja a router, egy ASUS N12+-om van.

(#27914) vlevi válasza pinnacle (#27834) üzenetére


vlevi
nagyúr

Néztem ezt az Mecool lejátszót a gearbesten.
Egy december 7-i hozzászólás azt írja, hogy
"No bluetooth. S9082C wifi chip. This is not suported under LibreELEC."

A kékfog engem nem érdekel, sima wireless USB-s billentyűvel használnám. De a wifi vajon tényleg nem megy LE alatt a Wifi? Mondjuk ez is kiváltható nálam vezetékes hálóval, mert közel van a router.

(#27915) pinnacle válasza vlevi (#27914) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy néz ki, hogy LE-n is megy a wifi a MECOOL M8S PRO Plus-on.

[ Szerkesztve ]

(#27916) szabi__memo válasza pinnacle (#27915) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Usba stickkel egy szappan is wifi képes

(#27917) dugesz77 válasza pinnacle (#27915) üzenetére


dugesz77
őstag

Külső usb-s adapterrel megy csak. Itt az volt a gond,hogy ha az LE usb pendrive-ról futott akkor nem ismerte fel az usb-s wifi adaptert. Ha SD kártyáról fut az LE nincs ilyen probléma.

(#27916) szabi__memo néha nem értem a megnyilvánulásaidat, de biztos bennem van a hiba :(((

[ Szerkesztve ]

(#27918) szabi__memo válasza dugesz77 (#27917) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A hozzászólásban az van hogy usb stickkel van wifi. Vagy te máshogy értelmezed?
Látom nem. Akkor szerintem értened kellene.

[ Szerkesztve ]

(#27919) pinnacle válasza dugesz77 (#27917) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, az a lényeg, hogy megoldható rajta a wifi. Ezt még szabi__memo sem fogja sokallni. :)

[ Szerkesztve ]

(#27920) mexel válasza vlevi (#27914) üzenetére


mexel
veterán

Nem megy a wifi LE alatt Mecool M8S Pro plusz al. ( Mecool M8S Pro plus - Mecool M8S Pro Plusz beírtam többféleképpen, mert úgy látszik a kereső nem adja ki a találatot rá pedig biztos mindenki rákeres egy típusra mielőtt vásárolna), pedig már írtunk a Mecool M8S Proplus ról sokat, azt is hogy nem megy awifi, viszont android alá ajánlott. :)

(#27921) pinnacle válasza mexel (#27920) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor itt miről ír a kolléga?

(#27922) ekrisztian válasza pinnacle (#27921) üzenetére


ekrisztian
senior tag

A gyári nem megy, ő is azért dugott be neki egy usbwifit.

(#27923) mexel válasza pinnacle (#27921) üzenetére


mexel
veterán

Arról hogy nem megy a wifi LE alatt Mecool M8S Pro + on, és a stick nem működik csak az OTG-s usb porton, ahol az ő LE je is mert először pendrive-ról futtatta nem sd-ről. Utána feltette SD-re a LE-t, onnantól már megy a felszabadult OTG portban a Tenda w311ma wifi stick. :D

(#27924) chosa91


chosa91
aktív tag

X96 2gb verzió-n, USB-ről hogy bootoltatom a LE-t?

"Find something boring, and make it funny!"

(#27925) TCr válasza junkpod (#27896) üzenetére


TCr
veterán

Feltelepítettem, beállítottam a felbontást "max" értékre a plugin beállításaiban, de ez még mindig csak 720p.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27926) djnice válasza TCr (#27925) üzenetére


djnice
veterán

Nem olvastad el amit írtam: ignore display resolution

(#27927) TCr válasza djnice (#27926) üzenetére


TCr
veterán

Bekapcsoltam, változatlan.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27928) Indiant válasza pinnacle (#27915) üzenetére


Indiant
addikt

Azért ez így kicsit félrevezető.
Az eszköznek semmi köze a megoldáshoz. Külön eszközt kell venni hozzá.

(#27929) Csicsóka válasza tibi970307 (#27913) üzenetére


Csicsóka
őstag

Varázs szó iperf3
network-tools addon legyen fent!

(#27930) pinnacle válasza ekrisztian (#27922) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK, de az eredeti kérdésre az a válasz, hogy megoldható a wifi.

(#27931) kenand válasza pinnacle (#27930) üzenetére


kenand
veterán

Obook 10-en is csak így van Wifi stickkel (persze ott a fém ház , meg az idétlen Kínai tervezés a gond.... hiányoztak amikor a Faraday kalitkát oktatták)
Persze ott még nagyobb gáz, hogy egy hordozható gépbe Wifi sticket kell dugni. És ott nem a driver hiány okozza a gondot...
Okosba sok minden megoldható, de ha mindenhez plusz kütyü kell akkor az bosszantó.
WiFi-hez stick, Gigabites LAN-hoz adapter stb... akkor előbb utóbb aktív HUB is kell..mert nem lesz hely az USB HDD-nek (ha Transmission is fut a boxon)

(#27932) pinnacle válasza kenand (#27931) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most látom ez az adapter is csak most jött elő.

(#27933) djnice válasza TCr (#27927) üzenetére


djnice
veterán

(#27934) junkpod válasza pinnacle (#27900) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez a hang probléma érdekes, meg csak te jelentetted, jó lenne ha más is megerősítené/cáfolná... lehet teszek megint egy próbát, ha már ilyen népszerű a fhd YT :D

Box's don't touch!

(#27935) pinnacle válasza junkpod (#27934) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Kíváncsi vagyok milyen lehet 4k-nál.
djnice meg tudnád nézni, ha Youtube videóba beletekersz, vagy ugrasz a hang azonnal megjön? Nekem ilyenkor (Beelink MXIII és II-n) FHD-n 10mp múlva lesz hang. Ha kikapcsolom az MPEG-DASH-t, akor azonnal van hang, csak nincs FHD. Ez most éppen melyik lejátszó, MECOOL M8S PRO Plus?

[ Szerkesztve ]

(#27936) TCr válasza djnice (#27933) üzenetére


TCr
veterán

Nem abban kételkedek, hogy igazat mondasz, vagy hogy nálad sem jó.
Egyszerűen csak nem értem, hogy mit nem állítottam be, vagy mit rosszul?

BTW ezt az infót mivel íratod ki a képernyőre?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#27937) blakey válasza mexel (#27908) üzenetére


blakey
titán

Keymap editor töltsd le a Kodi repoból majd Edit > Full Screen Video > Playback > Stop and use the back button.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27938) mexel válasza blakey (#27937) üzenetére


mexel
veterán

:D Jól hangzik, már nézem is.

Egyébként valami nem stimmel nálam, már 3. sd kártyát próbálom, de baromi lassú a LE ( most éppen a 9, de mindegyik egyébként) Minden gombnyomás után várakozás stb. Az a baj már csak egy olyan box van itt amin nincs csak nagy SD olvasó így egy sd-micro sd adapterrel megy. Ebből is többet kipróbáltam. Lehet hogy ez lassítja így be?
Ráadásul FHD videónál nem használ HW gyorsítást pedig be van kapcsolva. Mi lehet a nyűgje? Alig lehet így használni. A box az jó, egy 905x, wifit is felismeri a LE, de valamitől baromi lassú minden LE alatt, már kezd hullani a hajam annyira idegesítő, pedig most ezzel akartam szórakozni kicsit.
Lehet kellene csinálnom egytesztet az írás/olvasásra. Vagy most abbahagyom. :)

Közben máris kilép a videóból a vissza gombra, köszi. Még jó hogy az ilyen egyszerű megoldás helyett már szét akartuk páran kapni a rendszert :DDD

:R

[ Szerkesztve ]

(#27939) blakey válasza mexel (#27938) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a kártya lesz a gond, vagy az adapterrel nem kompatibilis, pendrive-ot nem próbáltál?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27940) mexel válasza blakey (#27939) üzenetére


mexel
veterán

Ismét idézem önmagam: az egyszerű megoldás helyett már a 3.-ik kártyát meg adapterek használom, de erre megint nem gondoltam :DDD
Na lehet abba kellene hagynom ezt már, inkább valami mást csinálni :)
Ismét :R de már elég legyen belőle. :)

Még gyorsan egy kérdés vagy kettő hogy ne kelljen kutakodnom:
Valahol nem régen itt olvastam ha átírok pár dolgot lesz jó kikapcs menüm amivel lehet droidban is újraindulni ha jól emlékszem, de éppen nem találom. Ha tudja valaki melyik hsz köszönöm a linket.

A másik olyan lehetőség van hogy alapból az android induljon ne a LE? Akkor onnan tudnék visszalépni ha LE kellene. ( biztos van csak nem kerestem rá)

[ Szerkesztve ]

(#27941) djnice válasza TCr (#27936) üzenetére


djnice
veterán

MPEG-DASH-t kapcsold be és lejátszáskor azt a streamet válaszd, az "o" billentyű hozza elő ezt az infot.

[ Szerkesztve ]

(#27942) junkpod válasza TCr (#27903) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sőt, a LibreElec reponak is része, nem is kell keresni, ott van a boxokon.

Megnéztem Ed Sheeran Perfect klipjét és eléggé látszik a minosegi különbség a 720p és az 1080p között, bár az 1080p sokkal részletesebb cserébe a banding is erősebb.
Meghajlok a YT 1080p hívők előtt. :D

Box's don't touch!

(#27943) pinnacle válasza djnice (#27941) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Neked nincs hangcsúszás tekeréskor, ugráskor? PC-n is megy a 4k, ezzel a beállítással, de ott is késik ilyenkor a hang. InputStream magától "települt".

(#27944) djnice válasza pinnacle (#27935) üzenetére


djnice
veterán

Igen Mecool, a beletekerést még nem próbáltam, de megnézem majd, most épp nem akar kapcsolódni a wifi extender a routerhez

(#27945) mexel válasza djnice (#27941) üzenetére


mexel
veterán

Ezt én is próbálgattam, de nekem a lehető legroszabb felbontást választja ilyenkor, ilye 244 x láthatalant meg hasonlókat. :)
Tehát nem kell semmi más, csak az inputstrem.adaptive.master és mpeg dasht bakapcsoltam, ignore display resolution és kiválasztom induláskor a dash akármit. Mert nekem így mindig nagyon rossz. Ja, és maxra tettem mindent a felbontásoknál.

(#27946) pinnacle válasza mexel (#27945) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen, érdekes módon nem mindig jön be elsőre, én addig kapcsolgatom amíg nem sikerül. :) PC-n egyből ment. Lehet az is számít, hogy bejelentkezel a Youtube-ra.

[ Szerkesztve ]

(#27947) mexel válasza pinnacle (#27946) üzenetére


mexel
veterán

Valami más a gond nálam, az hogy nem megya hardveres dekódolás ahogy fentebb írtam a hd videóknál, pedig be van kapcsolva. Ha a max értéket 1080p-re teszem akkor azon játszik YT-ot, de inaktív a hw dekóder. hmm.
Alakulgat azért ez a Youtube, még jó hogy hisztiztem a fullhd miatt máris kezd műxeni :DDD
A hw dekóder hiba meg nálam lehet vagy talán a LE 9-ben. Most penről kipróbálok egy 8-ast gyorsan.

Erre a 2-re tud valaki valamit esetleg így fejből?

Valahol nem régen itt olvastam ha átírok pár dolgot lesz jó kikapcs menüm amivel lehet droidban is újraindulni ha jól emlékszem, de éppen nem találom. Ha tudja valaki melyik hsz köszönöm a linket.

A másik olyan lehetőség van hogy alapból az android induljon ne a LE? Akkor onnan tudnék visszalépni ha LE kellene. ( biztos van csak nem kerestem rá)

[ Szerkesztve ]

(#27948) pinnacle válasza mexel (#27947) üzenetére


pinnacle
nagyúr

L4CI2, Csicsóka megoldása.

(#27949) dugesz77


dugesz77
őstag

Köszi ,nálam is sikerült a yt beállítás ( Leia+MECOOL M8S PRO Plus)
Ez amúgy a maximum felbontás így?

(#27950) TCr válasza djnice (#27941) üzenetére


TCr
veterán

Köszönöm, az MPEG-DASH hiányzott még.

Tudnátok adni 1-2 valódi 4K Youtube videó linket, amiknek ténylegesen fel lehet tolni a felbontását 2160p-re?

Szerk: megvan a ceruzás LG OLED demó, 1440p-t ír rá.
Csatlakozom az előttem kérdezőhöz: ez a max felbontás?

+ 1 kérdés: mi újság a HDR-rel? Van egyáltalán valódi HDR videó a YT-on?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.