Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Már van a topik ajánlásra(amit ezúton is köszönök) egy jól működőTanix TX5 Pro 2/16gb, ami teljesen megfelelő nekem, mindent zökkenőmentesnek észlelek, csak most jó lenne olcsóbban, és azt szeretném megtudni, hogy egy ilyen X96 1gb/8gb-n észrevehetőek-e a hátrányok? Gyári androidja alatt szeretném a kodit, és a youtube-t futtatni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#27502) headhunter


headhunter
addikt

LibreELEC alatt elérhető FTP szerver? (LE 9, KODI 18)

2. Android Boxról akarok feltölteni a LibreELEC-es SD kártyára FTP-vel. (MicroSD 32GB)

[ Szerkesztve ]

(#27503) pinnacle válasza koozed (#27459) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Összefoglaló 62. ponttól. Neked remélhetőleg a "Ha nem működik a reset gomb," kell majd, mert ez a javított változat. Itt a remote.conf fájl.
mexel még 6 kéretlen program eltávolítását javasolta. Nem tudom, az utólagos eltávolítás, mennyire működik. Lehet jobb ha megvárjuk, valaki csinált-e már ilyet. Egyébként mit csinálnak ezek a progik? Háttérben tekerik a procit, kémkednek?

kenand igen lehet amiből van bőven, ott olyan, mintha attól gyorsabban postáznák. MECOOL M8S Pro+-ból van még 602db. 2 hét azért nagyon durva. Nem kérdezted meg tőlük, mégis mi fenét csinálnak?

[ Szerkesztve ]

(#27504) zenwalk válasza Indiant (#27453) üzenetére


zenwalk
senior tag

Közben találtam egy Bluetooth képes boxot: MXQ PRO+ Bluetooth: Support BT4.0
Ha jól látom egy ilyen kábellel megoldható az spdif

Elvileg még az 5GHz-es wifit is tudja,
Most rendeltem, ha gondolod beszámolok a BT/wifi/spdifről kb. egy hónap múlva

Szerk. Ahogy visszaolvastam a forumon, korábban volt probléma az spdif csatlakozójával.

[ Szerkesztve ]

(#27505) mexel válasza pinnacle (#27503) üzenetére


mexel
veterán

A 6 progit nyugodtan távolítsd el ( ajánlott), utólag is lehet. Nem kell mégegyszer megvárni mert már csináltam ilyet, nem egyszer, nem kétszer ahogy le is írtam éppen ott amit linkeltél.
Tesztelve, nem csak általam. Nem oda valók.

[ Szerkesztve ]

(#27506) krsanko válasza zenwalk (#27504) üzenetére


krsanko
tag

Igen én írtam,hogy jól megszívatott,mert nem optikai a 3,5" SPDIF-je, hanem koax,úgyhogy a linkelt kábel nem jó hozzá.Mondjuk az enyém sima Pro,nem +-os.Ha be van kapcsolva a box és nincs fény a csatiban,akkor koax.Mondjuk így olcsóbban megúsztam a kábelt,saját magam is megtudtam forrasztani,egy mono 3,5" jack dugó+1m 75Ohm-os árnyékolt vékony antenna kábel+egy rca csati,kb.500ft-ból megúsztam.

[ Szerkesztve ]

(#27507) w.miki válasza Beni2360 (#26530) üzenetére


w.miki
veterán

Megjött már az iweipoo GT01 távirányítód? Milyen?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#27508) pinnacle válasza mexel (#27505) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Indítóképernyőt lehet valahogy barátságosabbá tenni? Remélem legalább háttérképet lehet rajta cserélni. Idősebb embernek veszem, attól tartok meglátja ezt a Beelink után, elsírja magát. :)

(#27509) divan


divan
senior tag

Jó nagy kálvária végén, úgy néz ki sikerült csak rosszul döntenem. Mostanában érlelődött meg bennem a gondolat, hogy az LG tv lejátszójának fájlokat jelölő szürke kockái zavaróan egyhangúak. Kodiban kezdtem el gondolkodni, sokat olvasgattam itt a fórumokat, arra jutottam, hogy valami LE-t futtató olcsó lejátszó kellene. A filmek, és sorozatok NAS-on vannak, wifi nem kell, van kábel. Első lépésben a SCISHION V88 PRO-ra gondoltam, meg is rendeltem a Gearbestről. Miután 2 hétig processing volt a státusza, írtam nekik, hogy mi van már. Jött a válasz, hogy, ja az már elfogyott, és nem is lesz többet, vásároljam le, vagy visszaadják a pénzt. Visszakértem. Makacskodtam még kicsit, megrendeltem az Aliexpresszről is. Ki is fizettem, másnap írt az eladó, hogy, ja az már elfogyott, vásároljam le, vagy visszadja az árát.
Így erről letettem. Olvasgattam a topicot, az összefoglalót, sok mindent megnéztem, végül a Mini M8S II mellett döntöttem. befutó volt még az Egoiggo S95X is, de végül az M8S mellett döntöttem. Egy csomó helyen már nem elérhető, végül az Alin találtam. Azt hittem.
EZT rendeltem meg végül. A nevében szerepelt a Mini M8S II így kiadta a találatot a kereső. Miután megvettem, sikerült észrevenni, hogy ez M8S+ valójában. Szóval néy-öt nap fórumozgatás, vacillálás után sikerült nem azt vennem amit terveztem.
Nem tudom erről van e valakinek valami tapasztalata?
Keresgéltem LE-t hozzá, de eddig csak OpenELEC-et találtam rá, [ITT.]

(#27510) blakey válasza divan (#27509) üzenetére


blakey
titán

Mivel S905X így van rá LE, a kérdés a Wifi támogatottsága, de ha megérkezik akkor többet fogsz tudni. Nem biztos, hogy rossz választás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27511) dugesz77 válasza divan (#27509) üzenetére


dugesz77
őstag

Mi a baja ennek? Egy Amlogic S905X-es box. Van hozzá minden. Ráadásul még talán a legjobb 2/8-as kiépítésben.

[ Szerkesztve ]

(#27512) Martin Eden válasza divan (#27509) üzenetére


Martin Eden
tag

Mivel csak a wifi, ami bizonytalan LE alatt, de arra meg azt írtad, nem is kell, így teljesen jó lett a választásod.
Esetleg ha brutál 4k anyagaid vannak a NAS-on, akkor lehet szűk keresztmetszet a 100 mbit/s LAN, de még ez is orvosolható egy USB-s lan adapterrel. De én azt jósolom, hogy elégedett leszel így is. :)

(#27513) blakey


blakey
titán

Írtam a GB-nek, hogy miért "Processing" a rendelésem 10 nap után, várom a válaszukat. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27514) divan


divan
senior tag

Akkor örülök. A 2/8-as verziót rendeltem igen. Csak az rettentett meg, hogy többször is volt szó róla, hogy mennyi változat van ezekből, és attól tartottam, hogy esetleg nem lesz ré LE. Csak [INNEN] letöltöm, és azzal mennie kell? Szóval nem gépspecifikus, csak processzor? Vagy valahol vannak típusra szűkített találatok is?
Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#27515) blakey válasza divan (#27514) üzenetére


blakey
titán

Olvasd el az Összefoglalót, sok kérdésedre lesz válasz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27516) divan válasza blakey (#27515) üzenetére


divan
senior tag

Azt végigolvastam, de a fenti kérdés nekem még mindíg nem tiszta.

(#27517) scope2007


scope2007
addikt

Üdv
Most veszek egy vorke z6 plus cumót
A kérdés, hogy milyen távirányítot kellene hozzá vennem?
Mármint a gyárin nincsen egér Bill funkció
Kodihoz lenne főleg használva
Vagy inkább egy corsair k400 plus? Bár ez drágább megoldás

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27518) Indiant válasza zenwalk (#27504) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, látom sokan sokféleképpen szívtak már ezzel a boxal. Viszont a 4db usb az király.
Érdekes ,h. más oldalakon csak S905-nek írják.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#27519) kicsi007 válasza blakey (#27513) üzenetére


kicsi007
tag

Milyen lejátszót rendeltél? Ez nekem is "processing" 27.-e óta....

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#27520) kicsi007 válasza scope2007 (#27517) üzenetére


kicsi007
tag

Nekem ez a típus jött be, mindhárom boxommal tökéletesen működik. Olvastam itt, hogy a bekepcsoló gombot nem tudták tanítani, nekem sikerült, valamint az alsó színes gombokat is be tudtam tanítani.

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#27521) blakey válasza kicsi007 (#27519) üzenetére


blakey
titán

THL-t. Szerintem ez most már nem normális, küldjék vissza a pénzt vagy gyorsan adják postára, amikor rendeltem akkor 3-5 nap volt kézbesítésre, most ugye már nem kapható így követni sem tudom, hogy mi van. Tesztelni vettem volna, de ha nem érkezik meg 1 héten belül akkor inkább vennék egy másikat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27522) kicsi007 válasza blakey (#27521) üzenetére


kicsi007
tag

A hét elején nyitottam egy ticketet, hogy mizu a dolgokkal, s feldobtak három opciót: 1: dec.13.-ig újra lesz raktáron, s egyből feladják, 2: visszatérítés, 3: csere. Én az első megoldást választottam, mivel EU 17-es raktárból jön, simán ideér karácsony előtt! A DHL fogja szállítani...

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#27523) hunaqua


hunaqua
addikt

Ez is egy jó légegér ,igaz csak kézben volt és nagyon rövid ideig nyomkodtam,de tetszett.

https://www.aliexpress.com/store/product/057-Mini-Air-Mouse-2-4G-Wireless-Keyboard-English-Russian-Version-For-X92-X98-T95Z-plus/417284_32837960670.html?spm=2114.12010612.0.0.5f5abb0avZoKQU

Tölthető.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27524) Indiant válasza hunaqua (#27523) üzenetére


Indiant
addikt

Aranyos, de nem lehetne a mobilt légegérnek használni?

(#27525) Indiant válasza zenwalk (#27504) üzenetére


Indiant
addikt

MXQ PRO+ (S905X) YBDXKELX kóddal 43,70$-ért lehet megvenni Olaszból. A plusz 1800ft-ot megéri, h. nincs 2e-s postai vámügyintézés...stb.

(#27526) kicsi007 válasza hunaqua (#27523) üzenetére


kicsi007
tag

Az biztos,hogy jobban néz ki, mint amit linkeltem... :)

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#27527) dugynok válasza Indiant (#27525) üzenetére


dugynok
senior tag

Màr 3ezer

[ Szerkesztve ]

(#27528) DoItYourself válasza dugynok (#27527) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Arra figyeljen mindenki, hogy Kínából gyorspostával (dhl, stb.) rendelt cuccoknál az ügyintézési tarifa 6e Ft.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#27529) kicsi007 válasza DoItYourself (#27528) üzenetére


kicsi007
tag

Ja, + 27% ÁFA!!

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#27530) SunMount3r válasza hunaqua (#27523) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt már én is néztem, mert elég igényesnek tűnik külsőre, szokásosan más névvel is árulják, de sehogy sem tudtam kideríteni, hogy a Power gombja IR programozható e, mert máskülönben még bekapcsolni se lehetne vele semmit. Ezen az oldalon írják ugyan, hogy IR programozható, de azt már nem, hogy hogyan és melyik gombjai. Valamint elég kevés róla a tapasztalat még.

(#27531) Márton válasza DoItYourself (#27528) üzenetére


Márton
nagyúr

Lol, annyiért már egy komplett s905x 4k sticket kapsz ebay-ről házhoz.
(igaz, 3-4 hét)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27532) Indiant válasza dugynok (#27527) üzenetére


Indiant
addikt

Durva. (a 6 is) :Y

(#27533) headhunter válasza headhunter (#27502) üzenetére


headhunter
addikt

1. LE alatt, légegér és a Bluetooth egér mozgása, miért lassabb (darabosabb) mint android alatt?

2. Keymap Editornál a 0-s gombra, nem lehet beállítani a videóinformációs sávot?

(#27534) zavatar


zavatar
csendes tag

Sziasztok! Az oldalt olvasgatva úgy tűnt, hogy jó választás lehet egy Mini M8S II 4K Smart Digital TV Box Amlogic S905X készülék rendelése. Ami most hiányzik a nappalinkból az-az youtube, rtl.most és webrádió így erre használnák eleinte aztán meglátjuk mit hoz az étvágy. Volt egy linkem elmentve itt de úgy tűnik, hogy itt már kifogyott a 2+16-os készlet (ha jól vettem le ez az ajánlottabb méret) . Tudtok ajánlani valamilyen beszerzési forrást ahonnan EU-ból be lehetne még szerezni ezt a típust, hogy karácsony előtt még +ktg mentesen ideérjen?
Vagy van helyette más ami hasonlóan ajánlott és beszerezhető?

(#27535) kenand válasza kicsi007 (#27529) üzenetére


kenand
veterán

Ráadásul a DHL az ÁFÁ-t úgy számolja hogy az értékéhez hozzáadja a 6000ft-os eljárási díjat azzal megnöveli az értékét majd annak veszi a 27%-át....

(#27536) DoItYourself válasza zavatar (#27534) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

X96 (S905X) is jó, vagy Egoiggo az amazon.de oldalról (link az összefoglalóban). Kínából rendelve nem hiszem, hogy karácsony előtt bármi is ideérne. Hardveraprón is szétnézhetsz.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#27537) szabi__memo válasza zavatar (#27534) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha nem Android alatt használod akkor felesleges a 2+16os. Android alatt sem feltétlenül kell

(#27538) kicsi007 válasza kenand (#27535) üzenetére


kicsi007
tag

Ez így még durvább...

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#27539) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Beelink MXIII-on ki akartam próbálni a 8.2.1.1-t. Idáig még nem volt rajta 8-as LE. Először az volt a gond, hogy a kikapcsolásnál nem jelent meg az Nand-ról való betöltési lehetőség. A temp_sensor_disabled.img.gz-nél meg nem tudok a Confluence-re váltani. Amikor a Get more...-ra kattinton, nem történik semmi. Mi a fene lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#27540) kicsi007 válasza pinnacle (#27539) üzenetére


kicsi007
tag

Nen tudom mi lehet nálad a gond, az enyémen rendesen működik 8.2.1.1 alatt...
Próbáld meg a skint tárolóból telepíteni:
Kodi addon repo/Kinézet/Felszín/Confluence

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#27541) blakey válasza pinnacle (#27539) üzenetére


blakey
titán

Frissítés volt vagy friss telepítés?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27542) pinnacle válasza kicsi007 (#27540) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Lehet a tároló sérült meg valahogy, pedig 2x is telepítettem, mert a nyelvnél is csak az angol látható. Hol is van ez? Ezen a felületen nem találom.

blakey friss telepítés. Még nem volta rajta 8-as LE. Új microSD kártya.

[ Szerkesztve ]

(#27543) sambenez válasza zavatar (#27534) üzenetére


sambenez
addikt

Mini M8S III néven még van. Igaz csak UK dugós táppal.

(#27544) csubyy válasza pinnacle (#27542) üzenetére


csubyy
tag

Miután először indítottad kártyáról csak a netet állítsd be és indítsd újra. Utána menni fog minden telepítés.

(#27545) blakey válasza pinnacle (#27542) üzenetére


blakey
titán

Ha pl. belépsz a Kodi repoba, egyből minden megjelenik, ez egy Kodi "bug", van amikor minden ott van és van amikor nincs.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27546) Celtis válasza kicsi007 (#27522) üzenetére


Celtis
veterán

Én is nyitottam ticketet. Azt állítják, hogy a szállítási idő 7-15 munkanap. Mondjuk én erre nem emlékszem, és sehol sem találom leírva a mostani válaszukon kívül.
Kicsit tovább feszegettem a témát, hogy akkor mi a garancia, hogy a maradék 5 napon belül feladják. Iletve ha nem, akkor ne adják vissza a pénzt, hanem adjanak ezen az áron másik boxot.

A fasttech már eljátszotta velem ezt. Több hét után azt mondták, hogy ja bocs, ez nincs, és a webshopban is törölték. Mondom jó, akkor kérem a másikat, ami van a webshop szerint. Ja, az sincs. Hát, a k. nénikéjüket.

(#27547) kicsi007 válasza pinnacle (#27542) üzenetére


kicsi007
tag

A főmenüben:
Add-ons/Install from repository/Kodi Add-on repository/Look and feel/Languages: innen telepíted a magyar nyelvet, s itt vannak a skinek is!

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#27548) kicsi007 válasza Celtis (#27546) üzenetére


kicsi007
tag

A ticketben ugyan ez a válasz jött, 7-15 munkanap kell nekik,hogy fel tudják adni. Pontosabban nekem azt ígérték, hogy dec. 13-ig feladják! Elég sűrűn szoktam tőlük rendelni,s meg vagyok velük elégedve. Eddig minden esetben tartották a ticketben kapott határidőket.

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

(#27549) pinnacle válasza csubyy (#27544) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszönöm segítségetek! Újraindítás után már tudtam felszínt váltani, de most megint eltűnt a Nand betöltés, és a Libreelec-et sem találom, szerintem itt is volt egy fül.
Lehet ez is valami bug, hogy nem lehet 8.2.1.1-at egyből telepíteni, csak frissíteni korábbi változatról?

(#27550) kicsi007 válasza pinnacle (#27549) üzenetére


kicsi007
tag

A "Reboot from nand" opció csakis az alap skinben van(Estuary), a többihez hozzá kell adni, de ez benne van az összefoglalóban, s a hozzáadás menete is ott van! Én is megszenvedtem vele Aeon-Nox skin miatt!

[ Szerkesztve ]

Apple TV 4K/ Iphone 13 Pro Max/ Apple Watch NIKE S9/ Ipad AIR 4. Gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.