Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) DoItYourself válasza ERPY (#27397) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Ha már szóba került az nfs: egy Netgear ReadyNAS Duo V2-m van és korábban gond nélkül működött az nfs alapú megosztás vele, hoszt IP címeket nem adtam meg, kizárt. :N Engedélyeztem a protokollt, és az adott share-re is bekapcsoltam, ennyi. A LE box és Sony tévén futó Kodi is gond nélkül elérte az nfs share-eket.
Hétvégén kicseréltem az egyik lemezt a NAS-ban nagyobbra, ez persze egy factory resettel járt, utána ugyanúgy beállítgattam, ahogy volt, azóta egyik hoszt se tud tallózni nfs-en, csak a sambán. Kodiban próbáltam ip címmel felvenni, úgy se működött.
Így van beállítva: [kép]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#27402) Patice válasza olajbogyo (#27389) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezen a NAS-on a megosztani kívánt mappákra kell engedélyezned a játékos IP-jének a hozzáférést a DSM-ben, a megosztott mappa menüben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27403) junkpod válasza Beni2360 (#27399) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát igen. Meglévő smb megosztást nem tudsz nfs-e alakítani... 1TB az azért sokkkkk...:Y

Box's don't touch!

(#27404) Patice válasza junkpod (#27403) üzenetére


Patice
nagyúr

:F

Nem értem ezt. Mindkettő csak egy megosztási protokoll. Tök mindegy mennyi adat van a megosztásban.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27405) DoItYourself válasza Patice (#27404) üzenetére


DoItYourself
Topikgazda

Epp ezt akartam kerdezni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#27406) SVLaller válasza DoItYourself (#27405) üzenetére


SVLaller
senior tag

1TB-ot bebukni a sokkk, gondolom

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#27407) junkpod válasza Patice (#27404) üzenetére


junkpod
nagyúr

A zyxel nason csak úgy tudtam NFS megosztást létrehozni, hogy azzal keletkezett a mappa is, meglévő mappát nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#27408) Patice válasza junkpod (#27407) üzenetére


Patice
nagyúr

Az szép, ennyit a Zyxelről akkor. :(((
(Synology NAS-om volt, azon bármely mappára mehetett az engedély...)
És NFS engedélyes mappa létrehozása után nem lehet ugyan erre a mappára SMB-t is beállítani? Az adatokat meg átmozgatod csak.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27409) blakey válasza Beni2360 (#27399) üzenetére


blakey
titán

Nem tűnt el csak nem látható, de írtam korábban, hogy ha valakinél jól működik az SMB akkor gyakorlatilag semmi érdemi változást nem hoz az NFS.
Náz meg, hogy megosztottad-e a mappákat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27410) Charx


Charx
senior tag

Van egy H96 pro+ s912-es boxom, most kaptam meg. Ezen gigabites port van, de gyakorlatilag még 100Mbit/s-ot sem tud, állandóan leesik a sebesség, valami hibás lan chip lehet benne. Javítható ez, tudtok valakit aki megnézné Bp-n?

(#27411) M_AND_Ms válasza Patice (#27408) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nincs a Zyxellel semmi baj. Olyan létező mappát osztok meg, amit akarok, de az tény, hogy ott inkább kell a natív linuxos oldalon beállítani valamit, mint a varázslós felhasználói felületen (emiatt olcsóbb). NSF megosztás esetén is ez a helyzet

junkpod: NFS megosztás témában a Zyxel fórumon, tudod, hogy segítenek.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#27412) blakey válasza Charx (#27410) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki egy másik kábellel, hátha csak az a gond.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27413) sugarforce válasza junkpod (#27407) üzenetére


sugarforce
őstag

az érdekes, ez inkább firmware problémát sejtet, de alapból a linuxban nincs kikötés, hogy új mappa legyen, simán linuxban az exports fileban bek kell írni, hogy melyik mappát kinek és hogyan akarsz osztani, aztán annyi.

(#27414) Márton


Márton
nagyúr

infó: LG LW5500 3D tv + S905X sticken LE -> megy a HDMI-CEC, nem is kell egér egy sima filmnézéshez :C

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27415) Patice válasza M_AND_Ms (#27411) üzenetére


Patice
nagyúr

Már nekem sincs Syno NAS-om. Kinőttem. Eladtam.
Saját építésű géppel tolom már egy ideje. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27416) Beni2360 válasza blakey (#27409) üzenetére


Beni2360
félisten

Az igazság, hogy 2 Tb vincsi is szinte 1.2%-ra vissza esett csak azokban a mappákban maradtak amelyiket nem piszkáltam. Vagyis a Videó mappát szerettem volna NFS elérésre és mivel nem volt benne semmi töröltem. Láttam én, hogy sokat mókolt de most már tudom, hogy miért. Na minden elérési utat az NFS-ből töröltem és ki is kapcsoltam. Az éjjel vissza töltöttem több filmet de az istenért nem megy a letöltés 5.2MB/s főlé 11 helyett.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27417) Csicsóka válasza Patice (#27415) üzenetére


Csicsóka
őstag

+1
Nem kell ahhoz varázsló, web ui, hogy egy NFS, v SMB fájl szervert bekonfigoljunk. ☺

(#27418) kmarci25 válasza Csicsóka (#27417) üzenetére


kmarci25
veterán

Jó nektek. :K Nekünk, mezei júzereknek ez nem megy ilyen könnyen. :B

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27419) junkpod válasza Patice (#27408) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az is lehet, hogy csak én voltam béna. Ma kipróbálom. Azóta fejlődtem.

Ok srácok, elismerem tuti rosszul csináltam és biztos tudja a zyxel is. Most már tényleg kipróbálom este.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#27420) Csicsóka válasza Beni2360 (#27416) üzenetére


Csicsóka
őstag

Kár volt elsietni. Biztos be lehet lépni SSH-n a nasba, akkor eliányítottunk volna, hogy rendbe hozd.

(#27421) sugarforce válasza kmarci25 (#27418) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem egy nehez feladat pedig, ha kell segitseg, segitek szivesen.

(#27422) vargalex válasza Csicsóka (#27417) üzenetére


vargalex
Topikgazda

+1
Jó esetben úgyis csak egyszer kell beállítani. Én a szerverre X-et sem rakok és ott is Arch Linux-ot használok (desktopon, notebookon is, RPi-n is, stb.).

Alex

(#27423) Márton


Márton
nagyúr

Az SMB megosztás ilyen egyszerű és még egy win7 home is tudja?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27424) Charx válasza blakey (#27412) üzenetére


Charx
senior tag

Az megvolt, ennek valami más baja van.

(#27425) blakey válasza Charx (#27424) üzenetére


blakey
titán

Akkor hasonló lehet mint tavaly az egyik Mini MX-emen, ott letöltés volt, feltöltés nem, valami érintkezési hiba volt, írtam a GB-nek, engedtek az árból és küldtek még egyet ami hibátlan volt. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27426) Charx válasza blakey (#27425) üzenetére


Charx
senior tag

Itt meg pont fordítva, letöltés nincs, uploade megy maxon. De most forrasszam szét? Amúgy írtam a banggodnak, de még nem válaszoltak.

(#27427) blakey válasza Charx (#27426) üzenetére


blakey
titán

Én nem foglalkoztam vele, írtam a GB-nek, válaszoltak, hogy elengednek néhány $-t, azt a kedvezményt átfordítottam egy másikba, így nagyon olcsón hozzájutottam egy másikhoz, a hibásat meg meghírdettem LAN hibásként, egyébként minden oké volt, olcsón elvitték, így mindenki jól járt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27428) kmarci25 válasza sugarforce (#27421) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm, egyelőre elvagyok a kis öreg NAS-ommal, de időről időre felmerül, hogy mi legyen az utód. Ha ideje lesz, lehet, hogy szavadon fogalk. :K

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27429) Csicsóka válasza vargalex (#27422) üzenetére


Csicsóka
őstag

Bolti NAS-om soha sem volt. Bütyköltem mindig valamiből szervert, ami több volt mint egy NAS. Nem is létezett ilyesmi amikor én kezdtem.

(#27430) Csicsóka válasza Márton (#27423) üzenetére


Csicsóka
őstag

Dózeren is 1xerű, mint a faék, az már más kérdés, hogy soha sem használnék dózert, kiszolgálónak.

(#27431) Csicsóka válasza blakey (#27425) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nekem pont így volt, az mxq pro+ dobozon, de fél év után jött elő. Nem volt javítható, szétszedtem, de a lan chip lehetett hibás, forrasztások rendben voltak. Most wifi-n lóg.

[ Szerkesztve ]

(#27432) Beni2360 válasza Csicsóka (#27420) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszi de már ami valóban kellett az jön lefele, a többi meg + volt sedbe. Még jó, hogy az új 2 TB vincsire sokat átmásoltam ami tárolásra kellett. De azért köszi a felajánlást. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27433) Somacsek


Somacsek
csendes tag

Mxq pro 4k 905w 1/8-at (andriod 7.1.1) sikerült téglásítanom. Firmwaret akartam frissíteni, hátha megoldja a bizonyos állomanyok során jelentkező kockásodást. Sd kártya berakás és reset+power után semmi nem történt, viszont a piros led égve maradt, recovery sem megy. Tud valaki segíteni?

(#27434) hunaqua


hunaqua
addikt

Megérkezett az occcsósított eu raktáras M8S :C

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#27435) Csicsóka válasza Somacsek (#27433) üzenetére


Csicsóka
őstag

USB Burning Tool esetleg, és hozzá való firmware? Vagy az sem látja már meg a boxot?

(#27436) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok! Ha kísérletezni akarok ARM procis boxxal, -oprendszerek le / fel - akkor melyik a legkockázatmentesebb - nehezen téglásítható box ? Raspberry Pi vagy egy S905, pl minix neo u1? Arra gondoltam hogy egy amlogic boxra felrakok armbian-t ubuntut, stb, akkor mekkora az esélye hogy téglásodik? Ebből a szempontból a raspi elméletileg jobb mert tudtommal nincsen belső tárhelye, mindent sd-ről futtat, míg egy amlogic boxot nagyobb az esélye hogy letéglázok, vagy rosszul gondolom?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#27437) szabi__memo válasza attilav2 (#27436) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jól tudod.

(#27438) mexel válasza Somacsek (#27433) üzenetére


mexel
veterán

Írtam privit.

(#27439) kacsa7 válasza hunaqua (#27434) üzenetére


kacsa7
őstag

Jó Neked. Nekem egy hete (5 munkanapja) rendelt, eu raktáras, az 5-7 nap szállítási idő ellenére még processing-en áll, szóval el sem hagyta a raktárat.

(#27440) Csicsóka válasza szabi__memo (#27437) üzenetére


Csicsóka
őstag

Valóban így van! Kellő körültekintéssel azért lehet vele próbálkozni. Nem kell piszkálni az eMMC-t, SD ről kell futtatni a Linuxot, U-Boot-ot nem kell kinyírni, és akkor nem lesz baj. Jó pár Linuxos próbálkozás volt már itt korábban, Az OMV is hasított ezeken a boxokon.

(#27441) Polllen válasza kacsa7 (#27439) üzenetére


Polllen
nagyúr

thl box, dettó. Majd ide ér egyszer... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27442) trol75


trol75
tag

Sziasztok.

Segítő szakik segítségét szeretném kérni.
Előre leszögezem nagy kezdő vagyok a témában, de olvasgatok.

Van egy tavaly tavasszal vásárolt NexBox A95X-m.
A lányom használta egy-két hónapot a nem okos tv-hez.
1 éve pihen a dobozában és úgy gondoltam elhasználom média lejátszónak a smart tv-hez (hátha okosabb, mint a gyári lejátszó).

Android felületen tökéletesen működöt és elindult a Kodi.
Nem nagyon kellett állítani semmit, még a NAS-t (DS118) is megtalálta beállítás nélkül a hálózaton.
Mondom ha ez ilyen szuper akkor felrakom egy SD kártyára a LibreElec-t.

Felraktam az 8.2.1.1 verziót és a device_trees-ből pedig a gxbb_p200_1G_1Gbit.dtb verziót amit másolás előtt átneveztem dtb-re. A „fogpiszkálós” módszer működött el is indult a rendszer.
Itt jöttek a problémák. A LibreELEC elindult, de a kodi nem.
A beállításoknál DHCP-n kap IP címet, de fals.
Fíx IP beállítottam neki így már jó lett.
A NSA-t nem látja a hállózat.
A Kodi benne van a csomagban, vagy nekem kell telepíteni?

Bocsánat egy kicsit hosszúra sikeredett.

A segítséget és a hozzászólást előre is köszönöm. :R :R :R

(#27443) polgcsabi


polgcsabi
aktív tag

Hali!

A LE-re dugott usb-s winyót szeretném lejátszani hálon keresztül, de a wd lejátszó felhasználónevet, jelszót kér!
Mi az alapértelmezett felhasználónév ,jelszó? Hol lehet beállítani LE-n?
A win7-ben oda, vissza megy minden nem kért semmilyen jelszót.

(#27444) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Pár hónapja ezt a készüléket választottam az itteni ajánlások alapján, azóta is tökéletesen teszi a dolgát, bár kizárólag youtube videók nézésére van használva. Ami nagyon idegesítő, hogy minden induláskor az alsó részen megjelenik egy sáv melyen különböző gombok vannak, eltüntetni csak manuálisan tudom.
Van megoldás arra, hogy ez a sáv alapból ki legyen kapcsolva és a videók rögtön teljes képenyőn fussanak?

[ Szerkesztve ]

(#27445) Csicsóka válasza trol75 (#27442) üzenetére


Csicsóka
őstag

Nem jó dtb-t próbálsz, és ez a legújabb LE.

LE
dtb

[ Szerkesztve ]

(#27446) polgcsabi válasza polgcsabi (#27443) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

közbe megtaláltam a beállítást!

Ha samba jelszót bekapcsolom akkor a win7 kéri a jelszót ahogy kell, de a wd tv live-nál sehogy se akar menni! A wd amúgy a win7 megosztott mappáit simán látja.
LE 8.2.0.1
Kodi 17.05

(#27447) junkpod válasza trol75 (#27442) üzenetére


junkpod
nagyúr

A LibreElec-et honnan töltötted le, mivel készítetted a boot lemezt?

Box's don't touch!

(#27448) dugesz77


dugesz77
őstag

Megérkezett a mai napon a MECOOL M8S Pro+ boxom. Próbálgattam kicsit droid alól is egész pörgős ,megy szépen a 4k youtube is (netflix-et nem próbáltam, azt a próbahónap után lemondtam). Elég egyszerű a launcher végül is elmegy/megszokható. Reset gomb mivel nincsen csak az ismert üres .zip file-al kell csak update file-nak betallózni. Felment az LE gond nélkül. A hiányzó wifit egy ilyen Tenda W311MA adapterrel oldottam meg tökéletesen felismerte ,megy minden gond nélkül. Távirányítónak meg egy ilyen H1-es légegeret használva hamar belaktam (tudom van remote.conf a gyári irányítóhoz is ) plusz a HDMI-CEC-el le is tudtam a történetet. Ebben a felállásban a 4k-s videók a beletekerést nem szeretik illetve meg-meg állt párszor betölteni de fullHD-vel nincs gond. Pendrive-ról természetesen nincs ilyen gond a 4k HDR-t is végre jó. A gigabites usb adaptert nem fogom megúszni de számoltam is vele.
Nem tűnik rossz boxnak bár kicsit dolgozni kell érte,hogy működjön minden ( lehet a minix U1 kényeztetett el nagyon.)

(#27449) pinnacle válasza dugesz77 (#27448) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Igen az indító nagyon komor, valamit változtathattak volna a KIII óta. Beelinknél azért jól eltalálták. Háttérképet ugye lehet cserélni?

(#27450) zenwalk


zenwalk
senior tag

Sziasztok
M96X - II MINI 2/16 viszonylag jó árban, 34 USD (GBM96X ) ha valakit érdekel.Van rajta SPDIF is ha valakinek ez fontos.

Esetleg van valaki aki ilyen boxot használ?

dugesz77 mikor rendelted kb?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.