Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) Csicsóka válasza Indiant (#27786) üzenetére


Csicsóka
őstag

Vettem, átjött, ezért vigyorogtam rajta. :)
A kétnyelvűsítés viszont, ha már lehet, miért ne...

(#27802) Indiant válasza kenand (#27798) üzenetére


Indiant
addikt

Teljesen off, de azért mégis összefügg. A Rockchip-es gépek milyenek az S905-ökhöz képest, teljesítményben? (hátha azokon nem akadna a Hyperion)

(#27803) pinnacle válasza junkpod (#27794) üzenetére


pinnacle
nagyúr

7-es LE-n be lehet kapcsolni a hardwares kódolást?
Nekem most így van, de ez szoftveres szerintem. Valahogy az infoból is látszódik.

Azonos beállítással, 17-es Kodi-n, Androidon szoftveres, LE-n hardwares a lejátszás.

(#27804) SunMount3r válasza pinnacle (#27803) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Te most DVD minőségű SD interlaced (25fps->50Hz) anyaggal teszteled, ha jól látom. Android alatt Amlogic-on is csak szoftveres deinterlace van (az a yadif) az (alap) KODI-ban, ami viszont tuti tekeri a procit. Már amennyire én tudom. Ha ezt már mind tudtad és nem azért írtad, akkor sorry...

(#27805) kenand válasza Indiant (#27802) üzenetére


kenand
veterán

Saját tapasztalt rockchippel még csak a PMP/media lejátszó időkből van. (egyik firmware-t le is fordítottam, hogy magyar legyen a menü) Rockchipes gépek között is van erős, márkásabb is (Zidoo) de ott csak Android van, LE nem fut Rockchipen. Még Openwrt tud futtatni NAS/Torrent funkciókra.

(#27803) pinnacle
lehet rosszul gondolom de szerintem HW codec nélkül nem játszana le fullHD-t.... izomból szoftver codec-kel nem boldogulna.

[ Szerkesztve ]

(#27806) Indiant válasza kenand (#27805) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, akkor az nem alternatíva.

(#27807) soadzoor


soadzoor
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősömnek szüksége lenne egy lejátszóra, a következő szempontjai vannak:

- Megbízhatóan játszon le letöltött fullhd, és 4k filmeket (264-es, és 265-ös kódolással, de jó lenne ha a vc-1-el sem lenne probléma, bár arra jóval ritkábban van szükség).

- Képes legyen az automatikus framerate switch-re (24p, 50p, 60p), és a kandenciahelyes lejátszásra

- Mindezt LAN-on keresztül tudja csináni (tehát jó volna gigabites ethernet)

- Legjobb lenne, ha HDR-t is tudna.

Nekem van egy odroid c2-m, és tökéletesen működik a HDR-en kívül mindegyik fentebb írt pontot teljesíti LibreElec rendszerrel. Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan lejátszó, ami mindent tud, amit a C2, és még HDR-t is?

Ahogy nézem a táblázatot a topik elején, úgy látom, hogy nincs ilyen.. az S905-ösből a HDR hiányzik, az S905X-ből a gigabit ethernet, az S912-ből pedig a LibreElec.. Mindegyikből csak egyetlen dolog hiányzik ahhoz, hogy tökéletes legyen, ez nagyon bosszantó.

Az S912-es az Android alatt is képes lejátszani mindent tökéletesen? Ha valakinek van esetleg ilyen, megoszthatná a tapasztalatait.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#27808) pinnacle válasza SunMount3r (#27804) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Az a kérdésem, hogy 7-es LE-n be lehet-e kapcsolni a hardveres gyorsítást SD anyagnál? Illetve lehet jobb megoldás a DVD .iso-ból .mkv-t készíteni. Nem tudom, hogy erre melyik a legjobb program. Én MKVToolNix-al próbáltam. Így már valószínűleg megy a hardveres gyorsítás, sokkal kisebb a CPU terhelés, olyan mintha 50FPS-é alakítaná, nem is lehet állítani, de szerintem maradt a váltottsoros 25FPS. PC lejátszva látszódik a csíkozódás.

(#27809) kenand válasza soadzoor (#27807) üzenetére


kenand
veterán

912-en már alakulgat a LibreElec, utána kell nézni melyiken a legjobb. (nekem sajnos nincs 912-sel tapasztalatom, nem vonzott eddig a 4K)

(#27810) blakey válasza kenand (#27809) üzenetére


blakey
titán

Újabb csíszolgatás S912 esetében: [link]
"- improved rendering timing;
- the latest libhybris with Nougat modules;"

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27811) Celtis válasza soadzoor (#27807) üzenetére


Celtis
veterán

Tudtommal az S905D minden kritériumnak megfelel.
Egyébként meg S905X+ USB ethernet adapter is megoldás.

(#27812) djnice válasza pinnacle (#27808) üzenetére


djnice
veterán

Belehet, alapból be is van. Az ISO-kat az még szoftveresen viszi, a makemkv-val csinálj belőlük mkv-t. De miért használsz 7-est? Semmit értelme. A váltott soros DVD-ket mindig 50 vagy 60 Hz-n kell lejátszani, ha pedig pulldown flaggel vannak ellátva, tehát film volt a forrás, akkor NTSC DVD-k esetén megy a 24p is, PAL-nál marad az 50, mert nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#27813) pinnacle válasza djnice (#27812) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezek saját VHS-C, Mini-8 felvételek. Korábban írtam, hogy hiába van bekapcsolva, ekkora CPU terheléssel, biztos nem hardveres. Nem emlékszel arra, honnan lehet látni az info sávból, hogy szofveres vagy hardveres a lejátszás?

Azért kell a 7-es, mert ismerősöm Youtube videókat is nézne, 8 LE nél, viszont ha beleteker vagy ugrik a videóban, a hang csak később jön meg. 7-el nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#27814) Digitalis válasza soadzoor (#27807) üzenetére


Digitalis
senior tag

Picit zsebbenyúlósabb [KI Pro] de ebben van minden amit írtál, sőt több is. ( hybrid tuner, 2/32GB_DDR4_ 5G, 1000Mbit, [kaszq libreelec_perfekt]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#27815) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Ez jó választás lehet online filmnézésre,sorozat oldalakhoz,facebookhoz?
[link]
Lányomnak kellene.
Wifiről menne a net.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#27816) mayday00 válasza blakey (#27729) üzenetére


mayday00
őstag

Gyári droid alatt próbáltad? Ha igen milyen? Olyan rossz mint a többi olcsóbb boxnál vagy valamennyivel jobb?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#27817) the radish


the radish
senior tag

Adott egy beelink miniMxIII II,

Mi lehet az oka annak, hogy egyes adók (és ezért furcsa, mert csak néhány) (IPTV) droid alatt akadoznak, míg ugyanazon csatornák LE alatt szépen futnak?

(#27818) SunMount3r válasza the radish (#27817) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Settings->Videos-ban kapcsold ki a (Surface) Hardware Acceleration-t. Azt hiszem ezt kell, de lehet Amlogic-on pont a másikat ami ott van alatta/felette. Nem, biztos, hogy ettől 100%-osan jobb lesz, de elvileg ez segít.

(#27819) junkpod válasza pinnacle (#27813) üzenetére


junkpod
nagyúr

Megnézem este ezt a YT beletekeres, ugrasnal tuti nem csúszik a hang. Bár én lekorlatoztam 720p-re a yt-ot.

Box's don't touch!

(#27820) pinnacle válasza junkpod (#27819) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Akkor nem tudom, hogy mi lehet a gond. Azt hittem ez valami általános hiba a 17-es Kodival. Nekem a Youtube, 17-es Kodival, Androidon, LE-n, Beelink MXIII és a II-vel is csúszik a hang, bármilyen felbontáson. Androidon Youtube alkalmazással semmi gond, azonnal van hang.

[ Szerkesztve ]

(#27821) headhunter válasza Csicsóka (#27765) üzenetére


headhunter
addikt

:R
-----------------------------------------------------------------------------

LE alatt alapból nem látom a boxra csatlakoztatott USB-s kártyaolvasó tartalmát FTP-n, külön kellene mountolni?

Android rendszer alatt egy másik Androidos Boxról FTP-n csatlakozva, látom...

[ Szerkesztve ]

(#27822) pinnacle válasza pinnacle (#27820) üzenetére


pinnacle
nagyúr

MPEG-DASH-t kikapcsolva nem csúszik a hang. Igaz így meg nincs FHD.

(#27823) beci


beci
őstag

Erre valaki?
[link]
Vagy inkabb x96 mini?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#27824) kenand válasza Celtis (#27811) üzenetére


kenand
veterán

Az a baj, hogy az USB-n az adatmozgatás erősen forrás igényes. Csak nézéshez 99% elég a 100 megabit is.
905x jobb, de 2x akkora árat azért nem ér meg...

[ Szerkesztve ]

(#27825) Skillet válasza kenand (#27824) üzenetére


Skillet
addikt

Melyik player árát hasonlítod az x96 árához?

Rendeltem én is egy X96-ot (gondolom majd januárban érkezik). 3 kártya slotot is látok rajta a képeken, mik ezek?
Nekem droid nem fog kelleni, inkább dedikált kodi lejátszó. Akkor is kártyára érdemes rakni a LE-et, vagy inkább belső memóriába?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#27826) Celtis válasza kenand (#27824) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem az első HDR filmnél megbukott az S905x 100mbitje. De egy USB-s adapterrel jó lett.
Vagy ezt választod vagy az S905D-t.

(#27827) szabi__memo válasza Celtis (#27826) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem mindenkinek van 10millios tvje hogy olyan filmeket nézzen rajta amihez nem elég 100mbpd

(#27828) kenand


kenand
veterán

Unokaöcsémnek raknék össze egy boxot karácsonyi ajaándéknak amolyan mindenesnek. Én Torrentre külön gépecskét használok, de itt egyben lenne.
Alap egy X96-os box+USB HDD. Libreelecet feltelepítettem. Csicsóka által készített Transmissiont is feltettem. Könyvtárat beállítottam, ha minden igaz tölt is. Mindiag automatikusan elindul ha bekapcsolom a boxot?
Transmission kiegészítőt hol találom egyébként? (legújabb telepítettre rákeresve találtam csak meg a beállításhoz). Eddig inkább LE 7.x-et használtam a 8-as felülete is új, lehet azért bénázok.

[ Szerkesztve ]

(#27829) pinnacle válasza beci (#27823) üzenetére


pinnacle
nagyúr

X96-ot szokták inkább ajánlani a mini helyett.
Én MECOOL M8S PRO Plus-t rendeltem, állítólag a 7-es Android jobb, mint a 6-os. Nem tudom, hogy lehet-e az indítóképernyőt szépíteni, de mutasd meg a lányodnak, hogy ez tetszik-e neki. Valamit változtathattak volna, a KIII is ez volt.

[ Szerkesztve ]

(#27830) kenand válasza pinnacle (#27829) üzenetére


kenand
veterán

x96-os az 905x-es SOC-ra épül azért szoktuk ajánlani az x96 mini 905w helyett, de szerintem 905x-re csak 6.0-ás android van.
X96-mini- fentebb linkeltem most elfogadható áron van (email only akció és pontozható)

(#27831) kenand válasza Celtis (#27826) üzenetére


kenand
veterán

Köszönjük, hogy megosztottad a tapasztalatodat. Én nem nézek 4K-t egyelőre.
Sajna 905x is eltűnőben van, 905 meg még ritkább...

(#27832) dugesz77 válasza szabi__memo (#27827) üzenetére


dugesz77
őstag

Hát annyira azért nem drága. Lassan kezd alap lenni (csak úgy hirtelen 132 ezerért már vehető) most ne menjünk bele,hogy ez kicsi vagy kamu HDR.

(#27833) Charx válasza blakey (#27810) üzenetére


Charx
senior tag

Köszi szépen! Ez sokat dobott a h96-omon! :)) :C

(#27834) pinnacle válasza kenand (#27830) üzenetére


pinnacle
nagyúr

MECOOL M8S PRO Plus Android 7-es.

(#27835) kenand válasza pinnacle (#27834) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm, azt gondoltam 905x-hez már nem adták ki a 7-es Androidot. Ott nem pixelesedik az mkv?
Mundjuk én 99%-ban LibreEleccel használom a boxokat.

(#27836) mexel válasza kenand (#27835) üzenetére


mexel
veterán

Elég sok 905X van 7-el. A mecoolon kívül mind pixelesedik amivel találkoztam.

(#27837) karika61 válasza soadzoor (#27807) üzenetére


karika61
csendes tag

S905D?

(#27838) Celtis válasza szabi__memo (#27827) üzenetére


Celtis
veterán

Nehezemre esik, hogy a finoman szólva is igencsak rosszindulatú hozzászólásdora ne hasonló stílusban reagáljak, de úriember leszek és elárulom neked, hogy egyáltalán nem kell tízmilliós TV, hogy HDR képes boxra legyen szükséged.

- Kezdjük ott, hogy ma már a belépő kategóriában is alig kapsz fullHD TV-t. 4k az alap és kész.
- Nem kell ahhoz HDR képes TV, hogy szükséged legy HDR képes boxra. Ha ugyanis a virágboltból HDR-es remuxot kölcsönzöl, azt HDR képes box hiányában nem tudod átalakítani a TV-dnek megfelelő formátumban
- Pont azért javasoltam a drágább box helyett az ethernet adapter használatát, hogy még ezzel is olcsóbb legyen a box.
- Szerinted aki tízmilkás TV-t vesz, az egy ilyen 30 dolláros kínai dobozzal fog szarakodni?
- És végül képzeld el, egy találomra letöltött filmnek nem volt elég a 100mbps. Ha kíváncsi vagy, akkor visszaolvasol, és meg fogod találni, hogy melyik film volt az milyen bitrátával. De el kell keserítselek, teljesen átlagos filmről van szó.

(#27839) karika61 válasza Digitalis (#27814) üzenetére


karika61
csendes tag

Ezek szerint megjött és működik rendesen, Nálam is:)

(#27840) junkpod válasza pinnacle (#27822) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na, akkor megvan, nekem is volt valami gondom azzal, és inkább töröltem... Hidd el jó az a 720p YT:)

Box's don't touch!

(#27841) kenand válasza Skillet (#27825) üzenetére


kenand
veterán

905w-s x96 mini árát (most 29 USD) és a kérdezettét, ami 55 USD volt.

(#27836) mexel
Akkor meg inkább kerülni-mint választani kell a 905x-es boxokat android 7-tel...

[ Szerkesztve ]

(#27842) dugesz77 válasza kenand (#27841) üzenetére


dugesz77
őstag

A MECOOL M8S Pro+ -ra a GBUL1115.4 kupon még működik és azzal 30,99$ a box. Igaz LE-hez mókolni kell oda nem biztos,hogy a legegyszerűbb/legjobb választás.
bocsánat nem válasz akart lenni :R

(#27843) szabi__memo válasza Celtis (#27838) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

El kell keserítselek. Semmi értelme akkor ilyen bitrátájú filmeket letölteni

(#27844) mexel válasza junkpod (#27840) üzenetére


mexel
veterán

Éppen a 9-es LE-t próbálgatom, gondoltam megint teszek egy próbát a YT-al LE alatt. Azt valóban nem lehet 720p fölé állítani vagy csak én nem találom?

(#27845) junkpod válasza mexel (#27844) üzenetére


junkpod
nagyúr

Leia buildre gondolsz? Azt meg nem próbáltam 8.2.1 van fent, adaptive stream addon nélkül ebben nincs YT 720p felett.
Amúgy már kérdeztem a publikumtol, hogy látott bárki különbséget YT 1080 és 720 video között nagyító nélkül? Akkor sem jelentkezett senki:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#27846) dugesz77 válasza mexel (#27844) üzenetére


dugesz77
őstag

Én a HBO GO miatt raktam fel a 9-et. Pár napja azzal megy a MECOOL M8S Pro+. Egész rendben van már most. Nálam fagyás,dadogás nem nagyon volt.
Igen a YT az 1080p-t csak élőben tud amúgy 720p csak.

(#27847) mexel válasza junkpod (#27845) üzenetére


mexel
veterán

Én ezt mondtam pl az AFR-re és sok mindenre de akkor sok mindenki sok mindent mondott...
Azért egy 4k-s tv-n bőven látni a különbséget 720p és 1080p között is szerintem, és a 4k videókat akkora YT csak 720p-ben nyomja ? Azért ez elég nagy hiányosság szerintem. A beállítások 50%-át odaadnám érte :)
Már visszatettem a 8.2-t mert a 9-nél nem volt minden kafa, repo telepítéseknél megakadt nagyon a dolog de jó lesz az hamarosan.
Még egy kérdés. SPMC-ben nagyon jól megoldotta Koying ha filmlejátszáskor megnyomom a vissza nyilat a távon, vagy egér jobb klikk akkor kilép a videóból. Kodi (LE) alatt ezt sehol nem tudom beállítani valahogy? Mindig belefutok hogy kilépnék valamiből és megszokásból a vissza nyilat nyomom, mert a kínaiak úgy gondolták hogy egy médialejátszó távirányítóján fontosabbak pl a számgombok mint egy normális kezelőgomb, pl stop, play stb.
Vagy ez nem megoldható LE alatt? Fura hogy a LE igazándiból filmek lejátszására van kihegyezve, 300 dolgot lehet beállítani, csicsából még többet, de magát a lejátszót nem tudom igazán nagyon személyre szabni. Vannak eltérések skinek között, de egy kis állítási lehetőség jó lenne. ( milyen gombok legyenek, mik legyenek a képernyőn stb) Erre nincs valami addon?

(#27848) blakey válasza mexel (#27847) üzenetére


blakey
titán

Mi akadt meg? Én most LE 8.90.8-t tettem fel és nagyon jónak tűnik. YT 720p és 1080p között nem sok a különbség, sőt inkább semmi a tömörítéseknek köszönhetően. 4K-s videók is egész tűrhetően néznek ki de ez a kiegészítő ennyit tud, ennek is lehet örülni, mondjuk én nem használom csak nagyon ritkán, ha nagyon kell a YT akkor vannak eszközeim hozzá.

Még egy kérdés. SPMC-ben nagyon jól megoldotta Koying ha filmlejátszáskor megnyomom a vissza nyilat a távon, vagy egér jobb klikk akkor kilép a videóból. Kodi (LE) alatt ezt sehol nem tudom beállítani valahogy? - valahol be lehet állítani, nem emlékszem hol, de sokan úgy szeretik ha kilépnek lépkednek a menüben majd vissza.
Mindenre van lehetőséged, válts másik felszínre (skin).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27849) mexel válasza blakey (#27848) üzenetére


mexel
veterán

Egy bizonyos kiegészítőtakartam telepíteni zip-ből, az sikerült, de onnan bármit telepítettem volna megállt, mindig visszatért az alapokhoz ( a LEIA) nem foglalkoztam most vel, felraktam egy 8.2-t hogy ma kicsit azzal is bíbelődjek, főként a kodekeket akarom meglesni mit használ néhány videónál. A YT-ot akartam még, azt hittem lehet állítgatni afelbontást jobbra de akkor azt kihagyom. Szerintem látszik a különbség, jó tévén mindenképpen, de ez is ízlés dolga. valaki összeüthetne valami ütős YT-ot rá. Csak az az egy verzió létezik belőle amit ajánl alapból? Még nem néztem utána.

(#27850) djnice válasza mexel (#27847) üzenetére


djnice
veterán

Pedig megy a YT 4K: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.