Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 09:42:28

LOGOUT.hu

Utoljára frissítve: 2024.03.06.
Légy szíves olvasd el mielőtt kérdezel!
Az összefoglalóban sok helyen a fórumtársak hozzászólásai vannak belinkelve, vagy az ő információik alapján írtam meg, tisztáztam le az adott információt. Ezúton is köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) blakey válasza Márton (#27349) üzenetére


blakey
titán

Melyik stickról van szó? Nincs rajta USB?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27352) djnice válasza blakey (#27351) üzenetére


djnice
veterán

(#27353) DoItYourself


DoItYourself
Topikgazda

Az érdekesség rovatba kívánkozik ez a két eszköz:
Alfawise A8 Smart Projector (S905X) 1/8G, ac wifi, ár: $94. Utóbbi adatból, és natív felbontásból (800×480) már látszik, hogy ez egy "játék" projektor, a képalkotó eszköz egy 5"-os LCD (!), ami egy jó nagy (reflektor) LED-el van átvilágítva, a fényereje 100-300 (valós) lumen lehet. Felhasználási területe: meccsnézéshez, esti kertmozi, gyereknek mesét nézni. Unic UC-40/46 néven egy nagyon hasonló paraméterekkel rendelkező projektort is lehet venni, de abban még Mstar chipset van, médialejátszásra alkalmatlan, max. képnézegetésre jó.

H96-P mini DLP Projector (S905) 1/8G, ac wifi, ár: $180. Ez már egy fokkal komolyabb eszköz, DLP képalkotó eszközzel, 854×480-as natív felbontással, a hirdetés szerint 100 lumen fényerővel. Zsebrevágható, beépített akkut tartalmaz, fő profilja a hordozhatóság.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#27354) blakey válasza djnice (#27352) üzenetére


blakey
titán

Akkor nem értem a kártyás dolgot, ott az USB amit használhat, a kártya maradhat a helyén.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27355) Márton válasza blakey (#27354) üzenetére


Márton
nagyúr

igen, az is opció, csak akkor elosztó kell, mert most ott trónol az egér vevője :DDD

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27356) djnice válasza Márton (#27355) üzenetére


djnice
veterán

Akkor jobb lett volna ha nem sticket veszel.

(#27357) Márton válasza djnice (#27356) üzenetére


Márton
nagyúr

Nyugi, amúgy tetszik, kicsi, könnyű, pont ami kell - a wifit leszámítva :DDD
Nem tudom elégszer megköszönni a segítséged. Jól látom, hogy nincs is nagyon más gyártótól ilyen stick s905x-szel?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27358) djnice válasza Márton (#27357) üzenetére


djnice
veterán

Akkor rá egy hub és mehet bele usb-s wifi stick is :)
Másik S905X-eset nem láttam még.

(#27359) Márton válasza djnice (#27358) üzenetére


Márton
nagyúr

télleg :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27360) junkpod válasza Márton (#27327) üzenetére


junkpod
nagyúr

És a szomszédok?

Box's don't touch!

(#27361) Márton válasza junkpod (#27360) üzenetére


Márton
nagyúr

Semmi extra, idős nyugdíjasok wifi nélkül.
2-vel felettem vannak már mások, de a telón is gyenge a jelük wifi analyzerrel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27362) Csicsóka válasza szabi__memo (#27345) üzenetére


Csicsóka
őstag

A GIT elsősorban verzió követő, fejlesztői eszköz, mint a CVS, SVN, sok értelme nincs egy olyan eszközön amin az alapvető fejlesztő eszközök hiányoznak. Telepíteni hagyományos módon rá nem lehet semmit. Van jó sok függősége, ezért addon-t sem lenne egyszerű belőle csinálni, még ha lenne is értelme. Zip-be letölteni az adott dolgot, miért nem jó?

(#27363) Szabi72


Szabi72
újonc

Sziasztok.

Rendeltem 1 android boxot
[link]

Sajnos nem akarja felismerni a külső HDD, szerintetek mi a lehet a probléma?

(#27364) kenand válasza DoItYourself (#27353) üzenetére


kenand
veterán

Régi HDMi/DVI-os DLP/LCD projektor s 1024x768 vagy 1280x720-800-as natív felbontással 30-40E körül jobban megéri. 20-30 USD ért lehet venni lámpát ha elhasználódna. (DLP-nél csak a ritkán előjövő DMD chip hiba szívás, akkor nem érdemes javítani általában)
Azoknál 1500-3500 lumen a valós fényerő...

(#27363) Szabi72

Elég tápot kap az USB-ről? felpörög rendesen? Ha a tápellátás a gond akkor Y kábel segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#27365) Márton


Márton
nagyúr

No, megoldódott: az egér megy az OTG csatiban :C
Akkor van egy szabad usb-m, microsd-n pedig a LE.

Alakul :)

mehet bele usb-s wifi stick is :)

Van itthon. Ez esetben hogy tiltsam le a beépítettet? vagy 2-t is kezel az LE?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27366) korcsi válasza blakey (#27347) üzenetére


korcsi
veterán

Tényleg ezt idézte?

Az én fordításomban "telefonok tabletek számára teszi lehetővé, hogy "host" módban működjenekpéldául egy pendrive számára" számítógépről szó nincs.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#27367) Szabi72 válasza kenand (#27364) üzenetére


Szabi72
újonc

Köszi kenand

tegnap kaptam a cucc, majd kiprobálom estleg nem jobb az Aktiv USB HUB?

(#27368) korcsi válasza korcsi (#27366) üzenetére


korcsi
veterán

És mivel alapból a box a host így az OTG port fordítva is tud működni, kliensként.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#27369) olajbogyo


olajbogyo
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap még ment, ma már annyi.....minix neo u1-et nem látom a vezetékes hálón, csak ha a wifit bekapcsolom.....mi az istók...van véle? Csak nem hálókártya? A routeren sem látom(asus rt-ac 56u) nincs a kliensek között, pedig a router rj45 csatija fölött villog a led, ha rádugom, így csak érzékel valamit....gondolom én?! Volt már valakinek hasonló? :F

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#27370) sugarforce válasza olajbogyo (#27369) üzenetére


sugarforce
őstag

Pingelni tudod gépről? Semmit nem érsz el hálózaton a minixről? Kábel csere esetleg, vagy a routeren másik port? Más vezetékes eszköz megy a routeren?

(#27371) blakey válasza korcsi (#27366) üzenetére


blakey
titán

Olvasd el légyszi mielőtt belekötnél. Nem azt írtam, hogy mit írnak angolul, hanem boxoknál általában mi célt szolgál.

(#27369) olajbogyo
A box kap IP-címet, LE vagy Android alatt?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27372) olajbogyo válasza sugarforce (#27370) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Először is köszi a reagálásért!
Pingelni sem tudtam...(mást sem értem el róla)minden más vez.eszköz ment. Már átdugtam más portra is, és más vez. is csináltam hozzá, de azzal sem ok. Nem maradt más hátra, mint a gyári beáll. visszaállítása, amit nem nagyon akaródzott, mert mindent pakolhatok vissza, kodi-t állítgathatom be újra.....de mindegy no.....így megint ok, de fogalmam sincs mi okozta ezt. Sokszor elegem van telón is az androidból, de ha ezen is még egyszer ilyen lesz, gyújtóst hasogatok belőle :K :DD , kútágas nehezéknek jó lesz.
Mindenesetre most megy megint.......de köszi!

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#27373) sugarforce válasza olajbogyo (#27372) üzenetére


sugarforce
őstag

ja, hogy android.. Hát nem tudom mi kínja baja lehet, lehetett, de örülök, hogy a reset megoldotta a gondodat. Fix ip-n volt, vagy a router osztott ip-t? Utóbbi esetben simán lehet, hogy a dhcp-client szolgáltatás nem volt hajlandó valamiért elindulni, persze ugye ezt már nem tudjuk meg, csak a jövőre nézve, ha megint előferdülne a dolog, akkor lehet ennek kéne majd utánanézni.

(#27374) olajbogyo válasza sugarforce (#27373) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Igen a router osztott IP-t!
Így nem ok? Én minden eszközömnek így csináltam, azt hittem így is jó?! Akkor ezek szerint a klienseken is állítsam be ugyanazt az ip-t, amit a routeren, vagy a routeren nem kell, csak a klienseken? :F

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#27375) blakey válasza olajbogyo (#27374) üzenetére


blakey
titán

Elég a routeren, de valószínűleg egy router újraindítás is megoldotta volna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27376) sugarforce válasza olajbogyo (#27374) üzenetére


sugarforce
őstag

De jó ez így is, csak egy lehetséges okot kerestem, hogy lehet ez volt a gond.

(#27377) olajbogyo válasza blakey (#27375) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Sajnos, az nem oldotta meg..... :F

De most meg, hogy ne legyen olyan egyszerű, már meg a NAS-t nem látom se SMB-n, se NFS-en.....mi a t...m van? Tényleg szétverem az egész cuccost..... :W
Egy másik media playerrel simán látom a hálóban a NAS-t smb-n keresztül.....ez meg megint nem lát lófüttyöst sem!

A KODI-n nem bírom betallózni a video mapámat, csak upnp-n látja.... :F

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#27378) blakey válasza olajbogyo (#27377) üzenetére


blakey
titán

Nem tallózni kell hanem IP alapján felvenni az eszközöket.

(#27380) sugarforce
Ezért ajánlatos a routeren a fix eszközöknek fix ip-t kiosztani.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27379) kenand válasza Szabi72 (#27367) üzenetére


kenand
veterán

Ha rendesen meg van tápolva az aktív hub akkor segíthet. (legalább 500 mA, vagy inkább 1A)

(#27380) sugarforce válasza blakey (#27378) üzenetére


sugarforce
őstag

Na igen, feltéve, hogy az eszközök ugyanazt az ip-t kapják mindig a routertől.

(#27381) sugarforce válasza olajbogyo (#27377) üzenetére


sugarforce
őstag

Adj fix ip-t a routerben mindennek, ha eddig nem lett volna, aztán ip alapján csatlakozz a kodiban a forráshoz. Wifivel ugyanezt csinálja?

(#27382) sadfff válasza Ejelhar (#27135) üzenetére


sadfff
csendes tag

Szia!

V10B... Van a hátulján.

Köszi

(#27383) Ejelhar válasza sadfff (#27382) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,
akkor ezeket kéne letölteni:
https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/8.2.1.1/LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.1.1-temp_sensor_disabled.img.gz
https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/device_trees/S905X/gxl_p212_1g.dtb

Csak ez változott az előzményekhez képes.

(#27384) olajbogyo válasza sugarforce (#27381) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Eddig kodiban video hozzáadás /smb-n tallóztam be a NAS-t Most ugye ezt nem látom, de az NFS-t se, pedig a nason eng. van mindkét megosztás, és a másik m.player smb-n látja is a tartalmat. Mindennek fix ip van kiosztva, de lehet én vagyok láma, de nem látom a kodiban, hogy hol kell ip cím szerint tartalmat csatolni

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#27385) olajbogyo válasza olajbogyo (#27384) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

No ekkora, lámát mint én.......hát a hálózati hely hozzáadása alatt kell hozzáadni........igaz csak smb-n tudtam hozzáadni NFS-n nem, de már ez is haladás nálam.... :K :C

Azért ezt az ip-s hozzáadást még ki kéne bogoznom, csöpp agyammal....

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#27386) junkpod válasza olajbogyo (#27385) üzenetére


junkpod
nagyúr

NFS megosztást szerver oldalon kell minden kliensnek ip szerint engedélyezni.

Box's don't touch!

(#27387) djnice


djnice
veterán

Ismeretlen S905X és S912 boxok akcióban még 2 órán át: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27388) blakey


blakey
titán

Jött frissítés a Mecool Pro L-re, megváltozott a Launcher az Android TV-sre, még nem tudom, hogy jó-e ez így vagy sem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27389) olajbogyo válasza junkpod (#27386) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Akkó lehet az a bibi, mert én, a NAS-on(DS118) bepipáltam az NFS megosztás engedélyezése fület...oszt csókolom....?! Bár nem is látok ott más féle állítási lehetőséget....

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#27390) Márton válasza olajbogyo (#27389) üzenetére


Márton
nagyúr

Win7 home alól milyen free nfs megosztási lehetőségek vannak? vannak egyáltalán? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27391) sugarforce válasza Márton (#27390) üzenetére


sugarforce
őstag

nincs ilyen. Windows alól max ftp, vagy smb van, ha a médialejátszód miatt gondolkozol ezen.

[ Szerkesztve ]

(#27392) Márton válasza sugarforce (#27391) üzenetére


Márton
nagyúr

Akkor smb, bár az összefoglalóban azt olvastam az nfs jobb.
Egy ftp-t hogy érek el LE alól?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27393) sugarforce válasza Márton (#27392) üzenetére


sugarforce
őstag

Tény, hogy az nfs jobb megoldás lenne, de sajnos windowsos hosztról nem megoldható.
Ftp-t nem adtam hozzá még a kodihoz, de valahogy így kéne kinézzen.
Én inkább az smb-t erőltetnem a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#27394) blakey válasza Márton (#27392) üzenetére


blakey
titán

De nehogy azt hidd, hogy olyan szinten jobb, hogy észre is veszed ha minden jól működik SMB-nél is, én csak azért nem használom az NFS-t, mert hibátlanul teljesít az SMB, ha nálad gondok adódnak SMB esetén akkor érdemes NFS-t használni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27395) Márton


Márton
nagyúr

Köszönöm.

A rádugott wifi stick-kel a tv mellől is megy 4-5MB/s sebességgel az átvitel.
Ez épp határeset lesz nagyobb bitrátás filmekhez.
Vajon egy olcsó, 5 gigás 600mbps-os wifi sticket támogat a 8.2-es rendszer?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27396) blakey válasza Márton (#27395) üzenetére


blakey
titán

Mindenféle stickek helyett javasolnék egy AP képes routert, sokkal jobb lesz a kapcsolat és minden működni fog. Esetleg a "powerline" adapter is megoldás lehet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27397) ERPY válasza olajbogyo (#27389) üzenetére


ERPY
őstag

Az hogy bepipáltad még kevés, adj meg Ip címet, és annak jogokat hogy csak olvashat, vagy írhat is.

(#27398) tahepa


tahepa
senior tag

Üdv kedves mindenki !
Segítség kellene.
Adva van egy Beelink GT1 Android TV Box Octa Core Amlogic S912 - 2GB+16GB készülék.(Digi net + ASUS router + Xiaomi wifi jelismétlő)
HBOGO-t futtatnék rajta. Megy is rendesen de másnap amikor újra használnám a HBOGO-t a program nem lép tovább a kezdő lépésnél.
Ilyenkor kínomban törlöm a program adatait stb , majd a kezdő lépések (ország választás , adatok beírása...) után működik rendesen...de a következő indításkor újra csak a semmi.
Lehet nem jó topikban kérdezem de azért köszönöm a segítő információkat.

[ Szerkesztve ]

(#27399) Beni2360 válasza ERPY (#27397) üzenetére


Beni2360
félisten

Na én lüke belemásztam ebbe az NFS megosztásba és addig kavartam, hogy eltűnt 1 TB filmem a nasról. :W :W :W SAMBÁt akarokkkkkkkk

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#27400) korcsi válasza blakey (#27371) üzenetére


korcsi
veterán

Kettővel lejjebb én is azt írtam :)

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.