Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62401) arn


arn
félisten

jelentem, a pillanatragaszto + szodabikarbona trukk nagyon frankon mukodik :)

a multkori tiptop allapotu sony monitornal a bedobozolasnal sikerult letorni a bekapcsolo gomb egyik fulet elakadt a doboz szelebe, a gomb elrepult a p*csaba. olyan ideges voltam, hogy azt hittem kivagom az ablakon, ennyi idot sikerul atveszelnie, en meg ilyen hulyeseggel taccsra vagom (konkretan nem lehetett bekapcsolni). szerencsere sikerult visszaragasztani a fulet, es tenyleg szinte merevebb lett, mint az ep fele. visszanyomva szerencsere nem latszik semmi.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62402) Ganz-[HUN] válasza arn (#62400) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Naná hogy barton. Mindenkinek van barton csak nekem nincs :DDD :P

Egy szerényebb 2800+ vagy valami ilyen kis kópé is bőven jó lenne nekem, de csak tbread van. Na de az xarásig és vagy 4db.

Edit: Szódabikarbónás pillrag trükk: épp valamelyik nap hallottam youtubeon, talán valami játék konzol javításnál.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62403) arn válasza Ganz-[HUN] (#62402) üzenetére


arn
félisten

En a totalcaron lattam, hogy burafuleket szoktak visszaragasztani. Valszeg egy haz frontreszet is lehetne frankon javitani, akar hezagolasra is, persze ha utana feluletkezelve van vmivel (a muborfesteket meg mindig nem probaltam).

Ezekkel a ragasztokkal en mindig szivtam, sose sikerult rendesen megragasztani a muanyagokat, pedig anno probaltam mindenfele tobbkomponensut.

Ha eljossz erte becsbe, adok neked egy 2500+ot :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62404) frescho válasza arn (#62403) üzenetére


frescho
addikt

Jól bevállt trükk. Tavaly a plazmát is azzal foltoztam ki. Van amikor a ragasztott rész erősebbre sikerül, mint az eredeti, már foszló műanyag...

https://frescho.hu

(#62405) Ganz-[HUN] válasza arn (#62403) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Az sajnos nem fog menni :(
nekem rohadt messze van Bécs, de van egy Győr körüli ismerősöm.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62406) DarthSun válasza arn (#62400) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ugyanolyan lapunk van :)

Hűtés a Spire- hez hasonló rézmagos, de tettem a 8cm- es venti fölé még egy 9- eset. Lényegében ez is kevés. Van egy fullCU hűtőm, az megy majd rá (lehet hogy a következő blogtémám ez a gép lesz). 9800Pro nincs, kiváltottam a 2004- es megjelenésű 6600GT- vel, mely szintén kapott sufniventit [link], így kicsit tuningoltam a videot is, de 3DMark alatt eszméletlen hőt fúj ki a házventi, a CPU borda és a 6600 is forró, ehhez képest a Prescott vagy a Gallatin+6800GT szinte hideg.

A 6600GT és a 9800Pro adatlapja, végeredményben talán a 6600 gyorsabb, 3DMark alatt biztosan, a gyakorlatban, játékok alatt nemtom :U .

(#62407) Bile Demon válasza arn (#62400) üzenetére


Bile Demon
őstag

Jó kép, remek összeállítás!

Enermax táp:
Nekem a dupla ventis 300W-os van (vagy 350), ott mindkettő forog, jó hangos is cserébe, de hűt rendesen.
Az S2FC2A1 stb. kódból derül ki, hogy automatán szabályozza, vagy manuálisan potizható(A1), de tudtommal mennie kellene.

Bruhe

(#62408) Sanchez638 válasza Ganz-[HUN] (#62402) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nekem is van össze dobva, bár nekem egy mobil Barton van az Epox lapba.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62409) Ganz-[HUN] válasza Bile Demon (#62407) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Én Delta tápokat részesítem előnyben bár moddolni kéne mert rohadtul kevés a légáram egy Prescotthoz mondjuk.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62410) Sanchez638 válasza Ganz-[HUN] (#62409) üzenetére


Sanchez638
addikt

És a meleg levegő jót tesz a tápnak?:) Inkább olyan hűtést kell lesni, amivel kifele lehet tolni a levegőt hátra.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62411) jokeph válasza Ganz-[HUN] (#62409) üzenetére


jokeph
nagyúr

Magam részéről egyre inkább előnyben részesítem (a nagyon jól szellőző házal mellett) az Open-Air kuckókat. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62412) Sanchez638 válasza jokeph (#62411) üzenetére


Sanchez638
addikt

Chieftech házak régről. Akár a Smart házai. Ezekhez táp is jár(t). A mivel a ház vastag acél, még a hűtésbe is besegít.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62413) jokeph válasza Sanchez638 (#62412) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azok nagyon brutál házak... masszívak is, a toronyházaikon lehet ülni, állni.... ;]

ANTEC Nine Hundred Black Steel. ilyenem van, nagyon szeretem (kár hogy nem USB 3.0-ás a frontja, létezik belőle gyárilag olyan is).

Újkorában ezt is saját márkás táppal adták ki (hozzám már anélkül került). :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62414) Sanchez638 válasza jokeph (#62413) üzenetére


Sanchez638
addikt

Igen, vonaton nagy segítség a tömegbe.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62415) arn válasza Bile Demon (#62407) üzenetére


arn
félisten

Koszi - zavaros egy korszak volt, a gagyi kondik miatt sok cucc elhullik, 9700prot akartam, de nem talalni mukodot. Igy kicsivel ujabb lett, meg ez is az amd-ati jo korszaka, radasul nv chipsettel. Agyonhasznalva nem lesz, mert xps gepnek van jobb, bedobozolom, aztan elteszem, szep ujszeru masina.

Vmi muanyag szigetelo akasztotta meg a ventit.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62416) Ganz-[HUN] válasza Sanchez638 (#62410) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Nem mondtam hogy házban van. :N

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62417) arn


arn
félisten

ezeket mar a sajat capture programmal:

Psychic Link & Acme - Paper (1996) 64k intro 2160p60
Pulse - Famous Cyber People (1996) 64k intro 2160p60

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62418) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hi!
Kérnék 1 kis seggítséget.
Van két ventim, ma kaptam. A netem fogyóban, munkában vok.
A ventilátorok fordulatszáma érdekelne ha találtok egyáltalán valamit a neten.

1. Delta EFB1212VH DC12V 0.58A
2. Sunon Maglev KDE1209PTV3 DC12V 1.2W

Előre is köszi!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62419) Bile Demon válasza flymi (#62418) üzenetére


Bile Demon
őstag

Sunon Maglev KDE1209PTV3: 2200rpm 1W 28dBa 39cfm
Delta EFB1212VH: 3000rpm

Bruhe

(#62420) flymi válasza Bile Demon (#62419) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bazinagy :R !!
Igazából akkor egyik sem egy nagy durranás. Vannak sokkal komolyabb 5000-5500rpm-es ventik is. Sőt, szerintem szerverekben használtak 10-12000-es szörnyeket is.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62421) arn


arn
félisten

Pulse - Reve (1995) demo 2160p60
Extreme Pinball (1995) @ Gravis Ultrasound

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62422) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok!
Keresném a teljes verziós még DOS-os Death Rally játékot!
Meg van valakinek?

(#62423) Ranagol_5 válasza bacsis (#62422) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Fent van FTP-men kb 6Gb DOS játékkal együtt. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#62424) bacsis válasza Ranagol_5 (#62423) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kérhetek egy linket? :B

(#62425) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most vagy én vagyok nagyon fáradt vagy csak szimplán nem tudok tájékozódni a korabeli Asus V7 szériás kártyák között.
EZITTEN most egy GF2 Pro vagy egy GTS?
Igazából láttam már olyat is, hogy a címke szerint Pro volt, de GTS volt a gpu-ra karcolva. Vagy mindegyiken az van? Mert mintha az Ultrán is GTS felirat lenne, vagy rosszul tévedek? :U
Vagy most akkor hogy is van ez? Valaki homályosítson fel pls! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62426) envagyok válasza flymi (#62425) üzenetére


envagyok
veterán

Tették ami épp volt. Nekem ultra chipes gts is van :D
Figyelmedbe:"abban sem vagyok már biztos, hogy működik-e"

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62427) Sanchez638 válasza flymi (#62425) üzenetére


Sanchez638
addikt

Asus a gts-re legtöbbször Pro chipet rakott.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62428) Zooka


Zooka
tag

Urak, a színesfémből mentettem ezt a két Zalmant hűtőt, bárhonnal beszerezhető ezekhez még lefogató?

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#62429) Sanchez638 válasza Zooka (#62428) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ebay? Vagy egyéb ilyen oldal? Ezek felmentek úgye 462-re, viszont nekem sose volt hozzá meg a plusz 2db alu cucc, amit a foglalat két oldalához lehetett felcsavarozni. (Persze ha megvolt a 4db lyuk)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62430) flymi válasza Zooka (#62428) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Én láttam valahol ilyen Zalmanokhoz lefogatót, de meg nem mondom pontosan hol. Vagy itt aprón nézd meg vagy Vaterán, a kettő közül valamelyik.
Esetleg gyárts magadnak, az sem egy rossz dolog ha van hozzá affinitásod.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62431) flymi válasza envagyok (#62426) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Figyelmedbe:"abban sem vagyok már biztos, hogy működik-e" -> Egy pillanatra felmerült bennem, h meg kéne venni, de 2500 + postáért zsákbamacskát inkább mégsem. Meg aztán van még csomó más cucc, amivel szemezek.
Azért kösz a figyelmeztetést, általában menni szokott az értő olvasás. ;)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62432) arn válasza flymi (#62425) üzenetére


arn
félisten

attol fugg mikori a kartya, a pro gyk csak a gts gyorsabb memoriaju verzioja. a chip ua, tokmindegy mit irtak ra, hivatalosan csak decemberben jelent meg a "pro", de a drvben mar emlekeim szerint nyaron is gts/pro neven detektalta a kartyat. gondolom osz elott gts volt a chipen tobbnyire, utana meg gts-pro vegyesen, aztan csak a pro maradt. ultra gyanitom az lett, ami jobban birta az orajelet, a jobb kihozatalnal mar ennek sem lehetett sok jelentosege. a gf2ti a 150 nanon gyartott verzioja, ott mar az alaporajel is az ultrae volt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62433) Bile Demon


Bile Demon
őstag

A héten jött egy ilyen is, ez még csak félretro, "new old stock":

Kerestem S478 hűtőt meg valami korabeli közepes dobozt, és ezt hozta a sors (2500Ft).
Most hozta házhoz egy nagyon korrekt úriember. Kis kézikocsival, BKV-val.
Úgyhogy, ha minden igaz, nem is nagyon kell összerakni nyáron a P4 konfigot. Ami valami hasonló lett volna, csak ezt kell szétszedni kiporolni, CPU-t cserélni. hangkártya, HDD stb.
Jobb is így, nem nagyon akartam volna felhasználni a a gyűjteményből a komplett dobozos Zalman hűtőmet.
Majd jól elleszek vele, amíg szemre kiigazgatom a lamellákat ezen... :)

A kép magért beszél, ami nem látszik: Celeron 2800, 1GB DDR400, Potival szabályozható Enermax táp, azt ugyan nem tudom, hogy a poti mit állít a minimumot, vagy fix értéket, majd kiderül:



[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#62434) arn válasza Bile Demon (#62433) üzenetére


arn
félisten

a hatso venti fordulatat. ilyen cpuhuto kellene nekem is 462es lefogatassal :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62435) arn válasza DarthSun (#62406) üzenetére


arn
félisten

2.0as a7n8x deluxe? :) erdekes modon az a7n8x-e sokkal gyakoribb. a 6600gt szvsz jobb kartya, csak majdnem masfel evvel ujabb, en meg 2003 elso felet lottem be.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62436) arn


arn
félisten

[link]

probalta mar vki ezeket a mubor festekeket a szamitogephaz muanyagjan?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62437) flymi válasza arn (#62432) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

No jól van, akkor volt kavarodás bőven. Már egy ideje figyelgetek Canopus gf2 ultrát, eszméletlen szép darab no meg az ára is. Nem embernek való. :(

Erősen gondolkodom egy limitált szériás cpu hűtő megvásárlásán, kár h az eladó nem enged semmit az árból. 18k-ért meg is vehetném pk-val együtt. Ez lenne a legdrágább ha a napi használatban lévő Prolima Genesis Black-et még nem számolom bele a gyűjteménybe. Még alszok rá párat. Keret éppen lenne rá de valahogy sosem visz rá a lélek, az utolsó pillanatban mindig meggondolom magam.
Thermaltake Sonic Tower is állítólag már úton van, dobozos. Remélem minden tartozékával, mert egy hölgytől vettem aki nem tudta megmondani mi van meg hozzá vagy mi nincs. Mindegy, relatív olcsó volt és a kép alapján szép állapotnak örvend.
Már 52db cpu hűtő áll bedobozolva indulásra készen BRSZK-ra és még úgy 25-30 darabot kell hozzácsapjak még, csak azok mashol vannak elraktározva.
Plusz lesz néhány vga és chipset hűtő is mutatóba a kiállításon.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62438) DarthSun válasza arn (#62435) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Asus A7N8XE Deluxe, a verzióra nem is emlékszem, de az egyik sshooton 2.xx- et látok.

(#62439) Yutani válasza arn (#62436) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem vagyok biztos benne, hogy a rugalmas festék bevonat való-e a számítógép házra.

#tarcsad

(#62440) jokeph válasza DarthSun (#62438) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmm.. van otthon a depóban egy A7N8X valamilyen, de nem mertem berúgni, előbb ki kellene cserélni a VRM összes EL-KO -ját, 1 megfolyt, 3 púpos... :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62441) DarthSun válasza jokeph (#62440) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kondik nálam szemre legalábbis jónak látszanak. Kollégától kaptam komplett gépként, videot cseréltem, hangkártyát tettem bele, Sempron helyett mBarton+hűtőcsere, újratettem az XP- t, megy is 2400- on, stabil, de felette már nem. Végülis elegendő, így is magasabb az órajel mint a gyárilag legmagasabb Bartoné.

Soha nem lett volna sztem ilyen lapom, kidobás előtt kérdezte meg hogy kell-e nekem esetleg :)

(#62442) arn válasza Yutani (#62439) üzenetére


arn
félisten

ezert kerdem :) kulfoldon jokat irtak a "vinyl dye" festekrol, de mi vele gond? nem kopik meg. a muanyagokrol van szo, retrobright helyett.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62443) frescho válasza arn (#62436) üzenetére


frescho
addikt

Gumírozott érzetet adó rugalmast próbáltam. Érzésre meg tapadásra jó. Sajnos veszett módon gyűjti a port is cserébe :(

https://frescho.hu

(#62444) jokeph válasza DarthSun (#62441) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt a malacot. :) ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62445) arn válasza frescho (#62443) üzenetére


arn
félisten

de nincs olyan, amelyik hasonlo erzetetet ad, mint a muanyag?

talaltam egy angol oldalt... [link] [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62446) arn


arn
félisten

wow, ez erdekes kisebb reszekhez :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62447) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Már megint támad a Michelangelo :U

[ Szerkesztve ]

(#62448) Hosssszu válasza bacsis (#62447) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hogy és honnan? :F :Y

Mondjuk szerintem ez már Windows nt 3.1 alatt sem működöt, csoda hogy egyáltalán ismeri a defender.

(#62449) bacsis válasza Hosssszu (#62448) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most egy ST225 HDD-t raktam át egy XT-ből, bele a kis 486-osomba, úgy szoktam másolni MFM-re hogy átrakom vezérlőstől egy dedikált 486-osomba és annak a SCSI HDD-jéről másolgatok ahogy akarok...
Ill. még egy 50megás IDE vinyót vettem kezelésbe nem rég, bár ha jól dereng azt egyből partícionálással kezdtem... De hát ki tudja.. Szóvaz ez a 2 HDD amiről jöhetett... ez nálam már megszokott, valahonnan mindig jön ez a szar :DDD

(#62450) Hosssszu válasza bacsis (#62449) üzenetére


Hosssszu
őstag

Akkor félrenéztem. Azt hittem hogy csak "mezei netezés" közben jelent meg hirtelen. :DDD :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.