Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) Bile Demon válasza bacsis (#62294) üzenetére


Bile Demon
őstag

Azt hiszem illetlenség ilyet kérdezni, de ugye XT billentyűzettel próbáltad? (vagy olyannal, ami XT módra átkapcsolható)

Bruhe

(#62302) jokeph válasza frescho (#62300) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :R

Jogos, ezt benéztem, télleg tantál kondi. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62303) Tothg86 válasza frescho (#62300) üzenetére


Tothg86
tag

Köszönöm a tippeket, sajnos nem értek hozzá ilyen szinten. Azt tudom, hogy a baby at hazfedél kitámasztó zsanér ért bele egy szerencsétlen lezáráskor a szélső kártyába. Azt gondoltam, csak fizikailag sérült meg a lapon az a kondi, de akkor lehet valami zárlat keletkezett valahol? Más külsérelmi nyomot nem látok, de még átnyálazom meg egyszer

(#62304) frescho válasza Tothg86 (#62303) üzenetére


frescho
addikt

Nem nagy kunszt. Ki kell forrasztani a kondit. Aztán ahonnan kijött rámérni 10kohm mérő állésban multiméterrel, hogy van-e zárlat. lehet pár kOhm, de ha nagyon keveset mutat az gyanus.

A kártyát vedd ki amit rövidre zártál.

A tantál nem szereti a hirtelen áramot se, de lehet rácsaptál más feszt valamelyik lábára amit nem díjazott. Ha szerencséd van nem vitt magával semmit, de ebben ne legyél biztos. :( Mondjuk én már láttam EEPROM-ot fordítva bedugva ami feléledt miután a helyére raktam, de szerintem az kissebb csoda volt, mert megkapta fordítva a tápeszt, szóval mindig van remény.

https://frescho.hu

(#62305) cbmfan válasza frescho (#62304) üzenetére


cbmfan
senior tag

utóbbit igazolom én is, BIOS frissítéskor cserénél sikerült fordítva beraknom. Uniflash nem ismerte fel, megfogom, tűzforró az IC. kiveszem, megfordítom, máris látta. beégettem a BIOS-t, mai napig azzal megy a másik lap.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#62306) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Na jó nyuszit mindenkinek!

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62307) bacsis válasza Bile Demon (#62301) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Így van, 2 at/xt billel... Még egy tippem van, hogy csak a saját billentyűjét eszi... Van a bull micral gyári xt-m, arra is rakhatok xt bill-t, nem megy vele, csak a sajátjával... Mondjuk ez az xt cdak egy klón, de lehet hogy akkor is csak bizonyos billeket eszik...
De amúgy rossz jumper vagy dip kapcsoló állás is okozhat ilyent?

(#62308) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Üdv, használ valaki komolyabb s775 Abit alaplapot? Mert volt az AW9D-Max és most van egy Fatality FP-IN9 SLI.

Mind a kettő ugyan azokat produkálja. Instabilak, lefagynak. Teljesen különböző alkatrészekkel teszteltem le. Egy a közös, hogy min2 lapban járt egy X6800-as. De ez hibátlan.

Mást is szopat a márka?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62309) DarthSun válasza bacsis (#62307) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak tipp hogy nem jumper/DIP kapcsoló okozza. XT- vel kevés a tapasztalatom, de speciel az egyetlen XT lapom szintén a billentyűzetre háklis, ha nincs bedugva, nem indul - fekete képernyő, tehát a POST is megáll még a video előtt. Ha be van dugva a bill, akkor meg rendesen megy. A leírásában nem szerepel billentyűzettel kapcsolatos beállítás.

(#62310) bacsis válasza DarthSun (#62309) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Oké ugorjunk...
Ebből az XT-ből kiszedtem az MFM kártyát...
Post után 1782-es hibakódot dob, és nem is bootol a gép FDD-ről ha a kártya benne van a lapban

Se úgy hogy van rajta HDD, sem HDD nélkül... Ami feltűnt, hogy van rajta egy jumpersor, amin nincsenek jumperek. Ránézésre azt mondom ez a leírás passzol hozzá
Ez alapján jumperolgattam az IRQ-t, az IO címet, de nem sok minden változott... Egyszerűen nem akarom elhinni hogy került hozám egy XT amiben kb minden komponens xar :(

(#62311) DarthSun válasza bacsis (#62310) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kontakthibára gondolok még esetleg. Az IC- k lábai szépen oxidálódnak. Hasonló volt nálam is. Megmozgattam minden chipet (már ami foglalatban van), kiemeltem/visszatettem és elindult az addig süket lap (386), gondolom csiszoltam le az oxidból :U .

(#62312) bacsis válasza DarthSun (#62311) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ez megint valami seggszopás lesz....
2 8bites MFM kártya a zegyik egy működő gépből kiszedve... 2 különböző alaplapban full ugyanazt a nem működést produkálja.. azaz MFM kártya nélkkül mindegyik lap indul FDD-ről amint berakom az MFM kártyákat BIOS POST Waiting-nél kis időzés 1701-es hibakód dobása utána boot képernyő és semmi az FDD-ben pörög a motor de nem hajtja a lemezt, semmi aktivitás... érdekes lesz...

(#62313) bacsis válasza bacsis (#62312) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

bonyolítsunk! MFM kártya vissza XT-be, ott működik... MFM kártya kiszed HDD-stől együtt XT-ből, 386/486-ban továbbra is ugyanaz, instant fagyás... az MFM kábeleit viszont nem vittem át.. lehet az szopatna? na mindjárt cserélem

(#62314) Bile Demon válasza bacsis (#62307) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem szokott DIP kapcsoló lenni a billentyűzettel kapcs.

Még egy tipp:
Keyboard lock jumper
(Mondjuk a képen nem látok olyat.)

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#62315) flymi válasza Sanchez638 (#62308) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem komolyabb, mint amiket írtál, csak egy Abit IP35V. Egyik nap semmi baja nem volt, másnapra nem indult.
De ez még tavaly volt, azóta nem nyúltam hozzá.
Sok cseresznyét a nyüstöléssel, szerintem próbáld másik proccal is, de erősen elképzelhető hogy döglődik rajtuk valami.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62316) arn válasza Sanchez638 (#62308) üzenetére


arn
félisten

Utolso jo minosegu abit lap a bx6 volt :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62317) flymi válasza arn (#62316) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nono!
BH6 kétszer, BH7-E, BL7-Raid, Abit AB9 Pro ezek nekem mind vannak és köszönik szépen semmi bajuk.
Nem rosszak ezek, csak Abit-ok. ;)
De én pont ezért szeretem. Senki ne kérdezze miért de az Abit lapok a gyengéim, ha mobo-ról van szó.
NF7 valami Athlonnal és két IS7-E2 is volt de már túladtam rajtuk, de azok is szépen mentek amúgy.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62318) envagyok válasza flymi (#62317) üzenetére


envagyok
veterán

Én 8 évig elvoltam egy ip35-el.
Igaz tuningolni nem igazán lehetett, de baj se volt vele.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62319) arn válasza flymi (#62317) üzenetére


arn
félisten

Folyamatosan voltak abit lapjaim anno, eleg hullamzo minoseggel. Vmelyik jo volt, vmelyik mar uj koraban sem szazas. Nem veletlenul mentek csodbe.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62320) jokeph válasza arn (#62319) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1.

s370-es lapok többsége nagyon jó volt.

s478-as már igencsak hullámzott.

s775-el már a többi gyártó lelépte őket (sajnos, pedig kíváncsi lettem volna mi lett volna még) . :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62321) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

3 BE6, 2 ST6, 1 VH6T, műkszik mindegyik. A BE6- ban magasabb eredményt kaptam 3DM99 alatt Voodoo2SLI- vel, mint a neten látott legmagasabb, melyet S462- ben értek el.

(#62322) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Nincs olyan abitom amin legalább Egy dög cap ne legyen. De ezt leszámítva imádom az Abitot nagy általánosságba véve. Kondi csere után megtáltosodnak. Tuningolni most kezdtem el. BL7-nél nem tudom az FSB-t 120 fölé kergetni (de ez a chipset hibája). BF6-on nagyon tuningolni nem próbáltam de 133-mas FSB könnyűszerrel megy neki.

Tényleg. 440BX-nek hol szokott lenni FSB vége?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62323) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#62322) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Példányfüggő, ha jól emlékszem bacsisnak ment valami 180MHz környékén is a BE6-II. Nekem a most tesztpadon levő BE6- nak 150 környékén van a vége, a másik kettő meg már 133- on rosál :U

(#62324) arn válasza Ganz-[HUN] (#62322) üzenetére


arn
félisten

Szvsz ahol az agpnek :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62325) bacsis válasza DarthSun (#62323) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

165MHZ volt a vége

I815 ment 180MHz fölött

[ Szerkesztve ]

(#62326) DarthSun válasza bacsis (#62325) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor rosszul emlékeztem, de ez is szép :)

szerk : a 180 akkor onnan maradt meg...

[ Szerkesztve ]

(#62327) bacsis válasza bacsis (#62313) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ééés problem solved!
Az egész napom ráment, de megvan!
Kezdjük az első nyűggel... Keyboard bad!
kikerestem kép alapján az alaplap leírását JP8 keylock
Szépen dobtam rá egy jumpert és már megy is
MFM mizéria.. hogy pontosan mi xopatott a 386 alaplapokkal, miért fagyott FDD bootnál ha bekerült az MFM kártya, nem tudom, most nem is érdekel.. egy 486DX4 nem fagyott... abba berakva szépen 1,44-es FDD-ről indítva a rendszert mélyformáztam/partícionáltam/formáztam a HDD-t, majd az keyboard feloldott lapba vissza raktam a HDD-t kártyástól kábelestől, és már megy is :))

(#62328) DarthSun válasza bacsis (#62327) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kulcsos házban volt a lap :B

(#62329) bacsis válasza DarthSun (#62328) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most hogy mondod, tényleg... de a gép úgy jött hogy minden nyomorult kábel le volt húzkodva a lapról :U

(#62330) DarthSun válasza bacsis (#62329) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bezony, akkor a zár ki volt nyitva a kulccsal (jumperzárt állapotnak felel meg), a kábelt meg lehúzták a lapról, jumpernyitott lett, mely tiltja a billt, gondolhattam volna...

(#62331) frescho válasza bacsis (#62327) üzenetére


frescho
addikt

Azért azt tegyük hozzá, hogy az a nyüves gép és kártya tökéletesen működött. Még videóm is van róla, igaz egy másik lemezzel, mert az eredeti kezdett furcsa hangokat kiadni. De ezt jól tudtad, csak már biztos elfelejtetted :U

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#62332) bacsis válasza frescho (#62331) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

beszopattam magam... ennyi :)

(#62333) frescho válasza bacsis (#62332) üzenetére


frescho
addikt

Vadász-vadász... :C

https://frescho.hu

(#62334) #68216320


#68216320
törölt tag

Urak, tudnátok segíteni abban, hogy honnét lehetne levadászni értelmes áron egy slot1-es PIII 600MHz CPU-t?
Mostanában nagyon eltüntek a slot1 procik és egy pontosan ilyen kellene a meglévő mellé.

Vagy mi a tipp, dual slot1 lapban működhetne 2db slot1-fcpga átalakító esetleg? (bx440)
Úgy tudom ez a lap csak fsb100-at tud, de p3 fcpga procik 133MHz-et kívánnak, celeron pedig nem mehet dual-ban. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#62335) bacsis válasza #68216320 (#62334) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

odáig stimm hogy Celeron HIVATALOSAN!!! nem megy Dualba...
figyelni kell, mert 650Mhz felett már a SLOT1-esekből is volt 100 és 133-as P3...
De ugyanez igaz a S370-re is.. 100 ill 133-as órajellel is jöttek ki...
Inkább a kérdés az hogy támogatja-e a lap a Coppermine-t vagy nem?! mert ha nem akkor 650MHz fölé nem fogsz tudni menni

[ Szerkesztve ]

(#62336) Ganz-[HUN] válasza bacsis (#62327) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Valami asus lap (talán M2N) szpatott meg azzal, hogy a gépházban nyúlkáltak, és letiltott az alaplap ha elmentettem a bios beállatásokat. Kiderült, hogy a jumper kontakthibás volt. Lapos csh-val megnyomkodtam a vasbetétet, így jobb lett a kontakt, és megy.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62337) arn válasza bacsis (#62335) üzenetére


arn
félisten

533tol volt 133as proci (volt katmai es cumine is), es a katmai 600ig megy.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62338) alvaro válasza #68216320 (#62334) üzenetére


alvaro
senior tag

Pontosan milyen 600-ast keresel? Nem mintha lenne, de 600/100/512, 600/133/512, 600/100/256, vagy 600/133/256? Gondolom, 100, de akkor még mindig kétesélyes.

(#62339) #68216320 válasza alvaro (#62338) üzenetére


#68216320
törölt tag

PIII 600MHz/FSB100/512k

(#62340) envagyok


envagyok
veterán

Tud valaki olyan programot, ami ki tudja írni a videókártya gyári számát?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62341) nakos1212 válasza envagyok (#62340) üzenetére


nakos1212
senior tag

wmic PATH Win32_VideoController GET Description,PNPDeviceID

Parancssorba-
az utolsó perjel után, az első & után van a sorozatszám hexadecimálisan írva.

(#62342) envagyok válasza nakos1212 (#62341) üzenetére


envagyok
veterán

:R

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62343) arn


arn
félisten

csinaltam egy fb oldalat azokrol, amit csinalok :) [link]

fotok, hwek, capture, benchmarkok, etc

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62344) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mai ereszd el a hajamat:
PowerColor Radeon HD3870x2 és egy Asus GeForce 8800GTX tesztje volt, amúgy minden rendben ment.
A GTX-et valszeg megtartom, mert az előző Gigabyte-om roedie kollégánál landolt és úgy éreztem mégiscsak kell egy másik. A Radeon is szépen muzsikált, egyetlen szépséghibája, hogy a két tápcsati közül az alsóba nem lehet betolni teljesen a 6 pint ha nincs levágva róla beakasztó, mert beleakad a hűtőlamellákba. Nem vágtam le a kampót, de így 80%-ig rátolva is megkapta a naftát amire szüksége volt.
Képek később illetve a gyűjteményes topicban biztosan lesznek, de gondolom már mindenki járt ott aki számít, ha másképp nem, hát nézelődőként... ;)

A héten remélem befut a másik csomagom, abban egy snassz Palit GTX 260 SONIC 216SP lesz, viszont egy Sparkle Calibre X265 GTX260 is jön vele, ami sokkal jobban piszkálja a fantáziám. Ez ugye egy gyárilag húzott, emelt órajelen ketyegő gpu amin egy Calibre Dual Fly Cooling system nevezetű gyönyörűség csücsül. Kicsit olyan mint a TT DuOrb, csak ez nem olyan hivalkodó.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62345) hege8888 válasza flymi (#62344) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!
Te ott leszel a kiállítás mindkét napján?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#62346) Ganz-[HUN] válasza flymi (#62344) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Ez a sparkle hűtő aztán izmos... 980Ti-t is behűtené szerintem.

Edit: alapon is 180 valahány w tdp a gtx 260. Lehet hogy tényleg lehűtené :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62347) flymi válasza hege8888 (#62345) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A nulladik végétől vasárnapig, igen. :K Mijé?

Ganz-[HUN]: Régebben azért jobban melegedtek a gpu-k (Mindkét tegnap tesztelt kártyát egy asztalival fújattam telibe, biztos ami biztos alapon :D ), nvidia meg amúgy is nagyon ráment az újabb generációknál a csökkentett hőtermelésre, ami mondjuk egyáltalán nem baj. Ezért is lehet az, hogy léteznek egyventilátoros megoldások, mármint a blower hűtésű gyári típusokon kívül is.

Megjött a várva várt csomag, Ez a Calibre hűtés elég masszív darab, a réz hőcsöveken a lamellák nem azok a nyeklik-nyaklik véknya valamik, amik a cpu hűtőkön szoktak lenni. Nem mértem vastagságot, de már ránézésre is erősebbek. Egyik sem volt még szétbontva, a por is egészen autentikus, bár én azért megpucolgatom kicsit, de szét nem szedem. Ha nem muszáj nem piszkálom meg az eredeti gap padokat és a pasztát. Még akkor sem, ha javulnának a hőfokok. Úgysem fogom nyüstölni ezeket már. Calibre megy a polcra, a Palit Sonic meg valszeg megy majd apróra, akkor majdnem kijöhetek nullszaldósra. :D
De előbb tesztelek. :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62348) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ahogy a nagykönyvben meg van írva. :C

A Palitnak csak a műanyag burkolatát vettem le és azt valamint a ventilátorait pucoltam meg, a Calibre-nél nem volt látható porcica sem egyéb más helyen retek kivéve a ventilapátokon, de ott aztán vastagon. Fülpálcikával felitatott langyos vizecske és némi sikálás megtette a hatását. Igaz egy lapátra egy pálca jutott, de bőven megérte a fáradtságot. Már "polcra kész" állapotú. :K

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62349) Ganz-[HUN] válasza flymi (#62348) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Gondolom azért MX2-vel vagy valamivel elkented a száját.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62350) zotyesz66


zotyesz66
őstag

Sziasztok, ki az, aki vállalja még régebbi alaplapok javítását, kondizását? Összegyűlt egy pár darab, amiket nagyon nem szeretnék kidobni. Régebben Rive-t kerestem meg az ilyenekkel, de nem látom mostanában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.