Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61201) Ranagol_5 válasza envagyok (#61198) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Persze, igazad van, de azt sem gondolom, hogy 10k-t érne egy béna kyro II. Egy Gef4 TI 4600 már simán vagy egy i740 is talán, mert ritka. De a kyro-t én nem érzem ilyen értékű cuccnak. Nyilván ez szubjektív, szóval no offense. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#61202) flymi válasza Ranagol_5 (#61201) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tényleg mi lett az Intel kártyával? Sikerült működésre bírni?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61203) Ranagol_5 válasza flymi (#61202) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Áh, semmi időm nem volt próbálkozni vele azóta sem.
Talán nyáron vagy tavasszal már eljutok odáig.. :(
i740, Savage4-ből két fajta, radeonok meg nv kártyák várnak tesztre, meg 9100-as igp-s ati chipes lap, meg tápokat kell cserélni az összerakott gépekben, 3-486-osokat koppra rakni meg kitakaritani. Lenne dolog. :D

[ Szerkesztve ]

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#61204) arn válasza envagyok (#61199) üzenetére


arn
félisten

az kerdes, hogy milyet... :) van ami semmit sem er, a masik meg egy csomot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61205) arn válasza flymi (#61195) üzenetére


arn
félisten

vegulis, ha pozitiv oldalat nezed, es nem egy elsogeneracios geforceot akartal, akkor igen :DDD

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61206) flymi válasza Ranagol_5 (#61203) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor még bármi lehet, a remény megvan rá. Talán életre lehet lehelni másik lapban.
Nekem sem lesz túl sok időm. Áprilisra van kiírva az asszony, de lehet korábban kikéredzkedik a jövevény.
Addig még el kéne rendezni pár dolgot a hw részlegen.

arn: Igen, kizárólag így érdemes hozzáállni. :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61207) jokeph válasza arn (#61204) üzenetére


jokeph
nagyúr

így is van. :K

Egy nagyobb AGP-s VGA gyűjteményt vettem anno 3 éve (nem innen), volt benne vagy 2 db S3 valami, 5 db Geforce2 MX200/400 vegyesbe, egy Inno 3D GeForce 3 Ti 200 64MB és egy nagyon szép Galaxy GeForce 7600 GS, gyárilag Zalman hűtővel.

Ilyen:

Az egész pakk került 15k-ba, az az igazság hogy részemről csak a gf3-ért és a gf7600-ért megadtam volna adott esetben 20k-is,a többit csak grátiszként kezelem.

Az Inno 3D GeForce 3 Ti 200-ról nagyon sok szép emlékem van, többek közt LAN Partys élmények hada.

Az első ilyen VGA-mat 2004-ben vettem, használtan, első gazdától, dobozában minden cuccával, akkor 15k-ért, de az utolsó fillérig megérte, kiszolgált nálam 4 évet, és egy komplett gép részeként ment eladósorba... de a dobozát meg a cuccait azt megtartottam. ;]

Utólag sajnáltam nagyon, hogy eladtam, ezért is örültem meg, mikor abban a pakkban megláttam egy ugyanilyet. :DDD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61208) envagyok válasza arn (#61205) üzenetére


envagyok
veterán

Én megértem flymi-t , nagyon sokszor én is shoppingoltam olyan videókártyát, ami nem pont olyan volt mint a vágyott, de örültem, hogy hasonlított rá.
Pl referencia hűtős 4870-est és 4870x2-t szinte lehetetlen volt találni, ezért 2 évig jó volt egy hibásként vett, majd egy hibátlanként vett, de mégis hibás. Most találtam végre nemrég jókat, így már lett 2x4870x2 és egy ref 4870. Utóbbiból még vadásznom kell kettőt a 3crossfire-hoz.
Ugyanez volt gf256-al is. Kisebb vagyont fizettem egy hűtés nélküliért, aztán abból is lett hibátlan, de volt hogy vettem komplett gépet egy gf3 ti200 miatt...
Sajnos ez nem a bemegyek a boltba és megveszem kategória.

A Kyro II is közel annyiba van nekem amennyiért felraktam. Ráadásul teszteletlenként vettem. De szerencsére itt Győr környékén kilőttek a fizetések, átlagemberek 1000 euró fölött is hazavisznek. Audiban már a soron is bőven megadják ezt, plusz 13 és 14 havi fizu.
Igaz most már a falu pékségében is 1000Ft fölött van az egészségesebb 600Ft fölött az egyszerű fehér kenyér kilója. Nemrég 300 és 200ft volt. A régi hardvereket 2500ft/kiló áron veszik át, de ha te vegyészkedsz, és csinálsz belőle aranyat :D kb 10000Ft kijön 1 kiló régi VGA-ból, alaplapból. Ezért nincs értelme százforintokért elkótyavetyélni még az mx420akat se. (30dkg :)) )
Megváltozott sok minden az elmúlt pár évben itt. 1-2 éve volt a faluban még 10m ft környékén felújítandó "kétablakos" kádár kocka, most 25m ft alatt nincs.
Pár éve még 100k alatt lehetett veterán pannóniát, ural-t, pártízezer forintért simsont venni, most az előző kettő szinte 7 számjegyű, de használható simson sincs 250-300 alatt.
Bocs a nagyon offért, csak kíváncsi vagyok, másnál is ez van-e, vagy így látja a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61209) laskr99 válasza envagyok (#61188) üzenetére


laskr99
addikt

Szóval te vitted el a 285-öt amit akartam :DD

(#61210) envagyok válasza laskr99 (#61209) üzenetére


envagyok
veterán

:U
Igen.
Még nem teszteltem, de a hűtés borítása elég gáz, lehet te jártál jobban.
A batman ki van fakulva és a műanyag hűtés anyaga tele van mikrorepedésekkel. Mintha valami megkezdte volna, vagy a napon lett volna hagyva évekig.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61211) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha akartok még csemegézni.
Én már kimazsoláztam ezeket:
Asus V8170Pro/TD
ATI FireMV 2250
A két 9600XT
Diamond A200
ATI Radeon 9500Pro

A Gigabyte 4650-re is szemet vetettem de erre már sajnos nem fussa, kiköltekeztem magam. Valaki vegye meg, szinte a piaci ár feléért van, kerüljön jó helyre, faxa kis kártya. De legalábbis jobb, mint a ref hűtős.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61212) envagyok válasza flymi (#61211) üzenetére


envagyok
veterán

A 4670-es az ász AGP, nem a 4650
Fele gyors ddr2 vs ddr3

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61213) flymi válasza envagyok (#61212) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nana, azért az se kutya. Meg a 3850 se.
A dobogón három hely van, nem csak egy. ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61214) laskr99 válasza envagyok (#61210) üzenetére


laskr99
addikt

Majd én is akarok egyet a 2xx szériából. Most a terv a narancs BQ Silent Base 600-ba rakni egy narancs vagy zöld lanparty lapot és CF 4830,3870 CF :D

(#61215) flymi válasza laskr99 (#61214) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

4830? Ne viccelj már. Két 4870x2-őt bele osztjólvan. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61216) laskr99 válasza flymi (#61215) üzenetére


laskr99
addikt

Folyatom a nyálam a dupla magosokra. De nekem nem jó dolog, ha megveszem tizenezrekért majd egyszer csak megdöglik...

(#61217) jokeph válasza envagyok (#61212) üzenetére


jokeph
nagyúr

Aztaaaa, nem is gondoltam hogy ilyen "erős" az X1950GT-m. ;]

Mondjuk azt se, hogy a 7600GS meg ennyire "gyenge". :))

Meg is kell nézzem, mintha lenne készleten egy HD3850 valahol... :U :U :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61218) envagyok válasza laskr99 (#61216) üzenetére


envagyok
veterán

MSI afterburner + ventiprofil + jó házszellőzés = örök élet
Nekem is üvölt játék közben a 4870x2 Quad crossfire rendszer, de nem megy 70 fok fölé.
Gyárilag 90-100 fok se volt ritka zárt házban.
Plusz tisztán kell tartani, pár havonta mehet a sűrített levegő a lamellák közé.

Az X48 2x4870x2 QCF mellett elkészült a 10 éves jubileumi1366-os 2xHD5970 QCF is, durva dx11 kezdeti csúcskonfig, a gtx 1060-at lepipálja.

Ezzel sincs gond

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61219) envagyok


envagyok
veterán

Ez a ház nagyon gáz lenne a fehér Sapphire laphoz?
[link]

Egyszerűen korhűből finom sincs, nyitott oldalú fölösleges házam csak thermaltake kandalf van, de azt is belül át kellene festeni hozzá.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61220) laskr99 válasza envagyok (#61218) üzenetére


laskr99
addikt

Ezt én is tudom, de ha már előtte "elhasználták" akkor elég hamar szétmegy.

(#61221) iday válasza DarthSun (#61180) üzenetére


iday
aktív tag

Természetesen elmentem.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#61222) envagyok válasza laskr99 (#61220) üzenetére


envagyok
veterán

Szerkesztettem a hsz-t, majd lesd meg.
Amúgy pofonegyszerű: személyes átvételnél azonnal meglátod, hogy szép vagy lestrapált példány, postánál meg kikötöd, hogy visszavegye, ha nem okés.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61223) arn válasza envagyok (#61218) üzenetére


arn
félisten

orom lehet egy ilyen mellett jatszani fuldugoban :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61224) flymi válasza envagyok (#61218) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Istenkém... Azok a gyári hűtők. :N

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61225) envagyok válasza arn (#61223) üzenetére


envagyok
veterán

Annyira nem vészes.
Mivel nincs az a korabeli játék, ami 20%-nál jobban használná a grafikus magokat. 60 fok fölé nem megy
A 4GHz-re húzott 6/12C I7-es a múltkor röhögtem, hogy a call of duty modern warfare2-ben 2GHz-en szaladgált csak, idle-be játék alatt, egyszerűen nem terhelte le.

Más
A Sapphire pc-a9rd580 alapplaphoz van valahol driver gyűjtemény?
A sapphire oldalán semmi infó, am2 előtt nem találni semmit.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61226) arn válasza envagyok (#61225) üzenetére


arn
félisten

x2om volt anno, sikitva el is adtam gyorsan... ez megduplazva?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61227) envagyok válasza arn (#61226) üzenetére


envagyok
veterán

Mondom 1000-et sem pörög a venti.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61228) juliabrilke válasza flymi (#61211) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha visszateszed a ATI FireMV 2250 kártyát, akkor marad a 4650-re keret. ;)
Akkor hozzá tudom csapni a másik kártyához, amit kinéztem.

(#61229) flymi válasza juliabrilke (#61228) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Velem általában lehet alkudozni, de mivel nincs pci x1-es vga-m, amit viszont régóta szeretnék így tisztelettel de nem. :) Mi a másik amit kinéztél?
A Giga 4650 a hűtési megoldása miatt jobb választás a ref-hez képest. Nézzétek meg GAI idevágó cikkét, játékokban is ott van azért, nem kell ide 4870.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61230) juliabrilke válasza flymi (#61229) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem is a pci-e 1x foglalat miatt kellett volna.
Amit lefoglaltam az a Sparkle GT9400 PCI kártya.

(#61231) flymi válasza juliabrilke (#61230) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Elég ritka madár sajnos.
Aranyos kis jószág az a Sparkle kártya.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61232) Ranagol_5 válasza envagyok (#61218) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Valami hasonló tervem van nekem is az 1366-al, csak kéne alá valami rog-os lap, vagy valami speckó deszka, mert ez az Asus P6T v2 deluxe nem egy nagy szám.
Annyiban azért más az én elgondolásom, hogy "csak" egy 6990 menne bele. :)

(#61221) iday: Én tatabányai vagyok, ha arra járok én is meglátogatom, bár arra kiváncsi lennék, hogy mitörtént, fiatal volt még a Penyus.. :(

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#61233) jokeph válasza Ranagol_5 (#61232) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem nagy szám az Asus P6T v2 Deluxe ? :Y

Hát, azért nem is gyenge, szerintem... szerintem egy Rampage II Extreme-mel se mész sokkal többre... max jobban néz ki, de kinek mi... :DD ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61234) envagyok válasza Ranagol_5 (#61232) üzenetére


envagyok
veterán

Hd6990 nekem is van 2, teszteltem azzal is Quad cf-ben.
Csak most 10 éves jubileumi konfig lett, akkor meg még sehol sem volt a hd6990, úgyhogy most pihiznek a dobozban.
Az a jó a 1366-ban, hogy nem kell külön setup sli-re és cf-re, mint előtte, így ebbe belemennek majd a gtx590, és a 690 Vga-k is, ha a lanparty x58-as gépemet átrakom a fő pc-nek, abba van most a GTX690, és van egy EVGA lapos rendszer gtx590-el, de azt vmi újabb vga-val el fogom adni, úgy döntöttem.
Nem rossz a P6t v2 deluxe, talán van kép itt pár hónappal ezelőttről, akkor azzal és egy tt kandalf házzal ment a hd6990 qcf

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61235) DarthSun válasza flymi (#61231) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Sparkle- ből nekem egy van, FX5900XT, sztem szép kártya, nekem legalábbis nagyon teccik [link] .

(#61236) envagyok válasza DarthSun (#61235) üzenetére


envagyok
veterán

Üdv a klubban.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61237) r0b3r válasza envagyok (#61234) üzenetére


r0b3r
senior tag

Csak úgy kíváncsiságból rákerestem, hogy miről is beszéltek... de baromi drágák ezek az 1366-os lapok. :Y :Y Mitől ilyen érdekesek?
Most vettem egy Z77 Extreme 4-et Crossfire-hez, azt is drágálltam, pedig még felébe sem került, mint a lejjebb emlegetett Rampage. :DDD

(#61238) envagyok válasza r0b3r (#61237) üzenetére


envagyok
veterán

1366= olcsó proci, drága lap, illetve ez a rendszer még tuningolható.
8000Ft-tól van 6mag 12 szálas 32nm proci hozzá, ami szinte alapfeszen elketyeg 4-4.5GHz-en húzva, ilyenkor 12 szálon allcore-ban erősebb mint egy i7 7700k, 1 szálon persze kb 20%-al gyengébb, plusz a 3 csatornás Ram kezelés se rossz.
Utána, ami jött, minden steril. Se gyorsabb, se tuningolhatóság, a k-s procik szorzóállítgatása messze nem akkora feeling , ezekkel lehet "játszani", és nincs még ma se semmi játék, amin elvérezne, simán hozza egy 6-7. Genes i7 konfig szintjét, még így is olcsóbban. I7-6700K kb 70k, minőségi lap hozzá 25k

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61239) jokeph válasza envagyok (#61238) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K :C

Pár éven belül, ez lesz a retro tuning király kategória. :))

Szeretem,mert úgy állogatok benne mindent, ahogy nekem tetszik, nagyon kevés kompromisszumot kell kötni, az s775-nél sokkal könyebb beállítani, és mentes az 1-2 gen corei s1156-s1155-ös lapok nyűgjeitől.

Meg hát, mégiscsak HEDT platform, azért szorult bele némi anyag, 10 éve csak királykategória volt. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61240) r0b3r válasza envagyok (#61238) üzenetére


r0b3r
senior tag

Így már érthető. :) Nekem ebbe a lapba egy 3570k lesz, két HD7790-el. Igaz a thebottlenecker honlapja szerint inkább két HD7870-es lenne az ideális. :) Majd később... :DD

(#61241) envagyok válasza jokeph (#61239) üzenetére


envagyok
veterán

Sőt ha így folytatódik, nem is érdemes fiatal konfigba feccölni:
http://pcforum.hu/hirek/21203/lathatatlan-virusokat-rejthetnek-az-intel-processzorai

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61242) DarthSun válasza Bile Demon (#61184) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz, akkor tolom a shootokat, (itt vannak a legjobb szakértők :) ), a 99%- os az FX- ben :

Kevés üzemidő, néha kapcsolom be, nincs minden fent+befinomítva.

SMART :

Valamint a 100%- os SMART- ja, ez október óta megy rendszeresen a Phenom-II- ben, itt a 231- es sor neve is más :U :

Esetleg az is befolyásolhatta -tipp- hogy a minimum fesz keresése közben fagyás is volt. Az FX topikban leírt, az M5A sorozatú laphoz ajánlott beállításokkal is fagyás. BIOS def+saját custom beállításokkal, kis szorzó+FSB feljebb-pöccintéssel 4GHz- re stabil stressekkel is, CPU alapfesszel. Átlagos vagy alatti proci, bár a végét nem kerestem, mert a 4GHz nekem bőven elegendő. Film+net meg fix 2.4GHz- en lazán ok.

(#61243) DarthSun válasza envagyok (#61236) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez ugyanolyan :DD , vazze nem gondoltam hogy másnak is van ilyen kártyája :DDD .

(#61244) envagyok válasza envagyok (#61188) üzenetére


envagyok
veterán

Sapphire pc-a9rd580 alaplaphoz keresek drivereket, biost, programokat.
Sajnos sehol sem találok. Gyári oldalon nincs már support rá, írtam is nekik, azt mondták, hogy nincs támogatás. 2006-os lap. Ez röhejes, jó tudni, Sapphire cuccokat azt hiszem, nem veszek újat.
Asusnál simán megvan a támogatás mindenre.
Van ötletetek?
Összevadásztam Vid/pid infók alapján a sata, hang, déli híd drivereket, de azokkal fagy a lap pl a cpu-z vagy az Aida szenzor indításkor, mikor gondolom szenzorokat olvasna ki, néha ilyenkor leáll, 3dm is fagy az egyelőre 1db 1900xt CF kártyával, mondjuk ott lehet az a baj, hogy az AMD által ajánlottat tettem fel. Szerintem a lap rendben van különben, egyedül a cpu-fan csati nem megy, de azt át tudom dugni máshová, és akkor jó.
DOS alatt memtest tökéletesen megy.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61245) arn válasza envagyok (#61244) üzenetére


arn
félisten

A tamogatas ott sincs, csak elerhetoek a regi cuccok :) amugy ha egy brandre kellene letennem a voksomat az elmult 25 evbol, azaz asus lenne... mondom ezt ugy, hogy a 486osom ill egy 965os lapom volt toluk osszesen ujkent. Retrokent nagy reszuk az.

De dob fel talalatokat a google a sapphirra.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61246) r0b3r válasza envagyok (#61244) üzenetére


r0b3r
senior tag

Amin meglepődtem korábban, hogy még a gagyi kínai Superpower ATX Socket 7-es lapomhoz is találtam BIOS frissítést és drivereket és nem is kellett sokat keresni. :DDD

(#61247) Bile Demon válasza DarthSun (#61242) üzenetére


Bile Demon
őstag

Hát eddig azt hittem, hogy értem, hogy működik az elhasználódás becslés az SSD-knél, de most elbizonytalanodtam... :)

Alapvetően a 173-as paraméter adat része nő egyel, egy teljes meghajtónyi (esetedben 240GB) adatmennyiség felírása után.
A Flash memóriának pedig technológiától függően van egy max átírás száma, Kb. 800-1000 körül lehet a meghajtódnál.
A gari 80TBW-re van megadva, vagyis 333x lehet teleírni a meghajtódat, utána se romlik el, de a gari már érvénytelenné válik. Vagy erre a 333x ciklusra vagy a technológiából adódó 1000 ciklusra vonatkoztatja a 100%-ot.
Tehát elvileg 3x és 10x közötti tele írás után kellene, hogy 1%-at csökkenjen a kondíció.

A 241-es paraméterben van az összes írt adatmennyiség GB-ban (hexadecimálisan).
448GB, ami nem sok.

Ami furcsa: a régi meghajtónál 0 a 173-as paraméter, pedig már kb. 1 kellene, hogy legyen ennyi írás után. Bár lehet, hogy majd csak 480GB után éri el az 1-et, mert új korában törölve érkezett, és egyszer tele lett írva, 240GB adattal, de ezen felül még csak 208GB lett rá írva, tehát még nem érte el az 1 teljes törlési ciklust...

Az újabb meghajtónál pedig 0x010002, vagyis 65538, ez baromi sok átírási ciklust jelent, ez nyilván valótlan érték. Ez annyira sok a max. párszáz ciklushoz képest, hogy kapásból 1%-ra ugrott a kondíció. (a HDS gondolom azért ír 99%-ot, mert feltételezi, hogy az 1% az nem kondíció, hanem elhasználódás.)

Talán egy szabálytalan leállás (fagyás miatti táp lekapcsolás a meghajtó leállítása nélkül) közben mentett el ilyen korrupt statisztikai értéket.
Vagy a Kingston (illetve a vezérlőchip gyártója) kezeli ennél a meghajtónál szokatlan módon ezeket a paramétereket.

Én kíváncsiságból teleírnám egyszer-kétszer, hogy látszódjon, hogy rendesen számolja a törlési ciklusokat. 0x010003 utána 0x010004 stb következik e. Ha nem egyesével számol, akkor az alsó 16 bit lehet a törlési ciklusok száma, fölötte meg valami más.

Következő tipp: Firmware verziókat vesd össze a két meghajtón és nézd meg a gyártónál van e újabb és mit ír róla. Lehet, hogy ebben is van eltérés.

Bruhe

(#61248) DarthSun válasza Bile Demon (#61247) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor nem egyszerű, ha Te már foglalkoztál vele, és mégis gondolkodóba estél, én csak az áttekintést nézem, a SMART- hoz segghülye vagyok. Firmwaret majd megnézem. Gondolom ha hibás bejegyzés történt, attól még lehet írni az összes cellába, ha nem hibás fizikailag. Gar, ha jól emlékszem 3 év. Gyakorlatilag csak rendszertelepítés, programok felrakása, tehát a 80TB garantálthoz képest jelentéktelen írás történt. Készítek azért .img mentést az egészről HDD- re, ugye az oprendszer hamar felmegy, csak a saját igényekhez igazítás tart sokáig. Ha rosál csere, ott a gar, vagy mostanában megugrott kissé a jövedelmem :B , úgyhogy veszek helyette akár 10- et is ha úgy tartja kedvem :) , persze ha tényleg fizikai hiba, akkor más típust.

Köszi ! :R

(#61249) arn


arn
félisten

[link]

Vki nem probalt ilyet? Amigakat fujkaljak, jobbnak tunik, mint a retrobright.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61250) petakpa1 válasza quailstorm (#61190) üzenetére


petakpa1
őstag

Én épp mostanában küzdöttem PCI SATA kártya + SSD témában. Tapasztalataim az alábbiak

Kártyák:
1) Delock Via VT6421A chipes kártya (2 SATA, 1 IDE port).
2) Silicon Image 3114 chipes kártya (4 sata port)
3) Silicon Image 3512 chipes kártya (2 sata port)

Meghajtók:
64 GB-os Samsung SSD830 (Sata 3 szabványó)
300 GB-os WD Scorpio HDD 2,5" (Sata 2-t támogat)

Mindhárom kártya rendben felismerte mindkét meghajtót, de az O/C miatti magasabb PCI frekvenciát (42,5 MHz) nehezen tolerálták. FreeDos; WinXP és Win7 alatt is működtek.

A Via chipes kártya sebessége viszont max. 60 MB/s több alaplapban is.

A Sil chipes kártyák olyan 85-90 MB/s sebességet hoztak.

Érdekességként még megosztom, hogy a fenti értékekkel szemben az
a) AsRock K7NF2-Raid lapom (nForce2-s chipset, Sata 1 támogatás) alaplapi vezérlőjével mérve130 MB/s sebesség adódott, azaz szépen kijött a PCI busz 133 MB/s-os elméleti sávszélessége.
b) egy HP D330 brand PC (i865G chipset, Sata 1 támogatás) alaplapi vezérlőjével szintén az elméleti sávszél közeli 127 MB/s sebességet mértem.

A sebességeket természetesen mindenhol SSD-vel mértem, azaz a vezérlő, illetve alaplapra integráltak esetén a PCI busz sávszéle volt a szűk keresztmetszet.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.