Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61301) r0b3r válasza flymi (#61300) üzenetére


r0b3r
senior tag

Több komolyságot kérnék... :DDD

(#61302) envagyok válasza Ranagol_5 (#61296) üzenetére


envagyok
veterán

Majdnem ugyanilyen van nálam elfekvőben 2x2gb ddr2-800 cl5 1.8v
A tied cl4 2v
Még annyi, hogy az enyémen hologramos a geil matrica

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61303) DarthSun válasza r0b3r (#61298) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Fekete - egyedi lenne :)

(#61299) Ranagol_5 : a Corsair XMS- ek 960- ig stabilak 2V- on. A Geil- ek valszeg 1000 fölé mennek CL5- ben.

(#61304) r0b3r válasza DarthSun (#61303) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ha az első képen látható, asztalon fekvő rész teljesen matt fekete lenne, kívül, belül. Még a hátulja és az alja is. Tápegység burkolat szintén fekete, és csak az U alakú teteje, amin az előlap van, az lenne a bézs.Az vajon jól nézne ki? :U

(#61305) flymi válasza r0b3r (#61304) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ha adhatok egy komoly választ: nem. :N

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61306) r0b3r válasza flymi (#61305) üzenetére


r0b3r
senior tag

Igazából erre gondoltam, a különbség annyi lenne, hogy a tápegység is fekete lenne.

kép 1

kép 2

Igaz, hogy nem IBM XT, hanem csak egy klón, de miért ne hasonlíthatna rá jobban. :)
:B

[ Szerkesztve ]

(#61307) flymi válasza r0b3r (#61306) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nálam nem jó a link.

(#61308) DarthSun: Én sem igazán értem miért a bézs lett az alapszín. Lehetett volna egészen bártan a fehér vagy a fekete is. Talán költséghatékonyság volt ebben is vagy ki tudja.

Egy sleeper pc-t viszont én is össze akarok majd dobni, de nem annyira modern belsővel. A 775 tesztkonfigot pakolnám bele. (ASUS P5E3 Deluxe + Q9650 SLB8W + Micron 4x2GB DDR3)
Vga még nem végleges lévén tesztkonfig. De mit rakhatnék hozzá ami kihajcsae?

Van pár foglalkozós gépházam, de egyszerűen nem tudom mikor lesz időm rendbe rakni mind.
Talán sosem ha nem emelem fel a seggem a gép elől. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61308) DarthSun válasza r0b3r (#61304) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ízlés kérdése, teljes fekete inkább, mondjuk úgy nem korhű (de ez nálam csak részben számít). Ez a régi fehér meg vajszínű stílus tulajdonképpen nekem sosem jött be igazán. Nem is értem miért színezték ilyenre a számtech cuccokat. Sokkal jobban tetszenek az újabbkeletű házak fekete dominanciával.

A #61306- ban nemjók a linkek - not found.

(#61309) r0b3r válasza flymi (#61307) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egy ugyanilyen, gyárilag fekete IBM XT-t linkeltem az előbb is, csak másik oldalról. Remélem ez már működik. :U

https://williambader.com/museum/at/at.html

Hátha most... és ez is.

(#61308) DarthSun

Igazából több helyen azt látom, hogy az IBM XT-knél több típusnál ez volt a korhű. :)

[ Szerkesztve ]

(#61310) DarthSun válasza r0b3r (#61309) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

No, itt is látszik, a fekete jobban néz ki :)

a másik két link továbbra is not found

[ Szerkesztve ]

(#61311) r0b3r válasza DarthSun (#61310) üzenetére


r0b3r
senior tag

Érdekes... na mind1... a lényeget a másik linken is látjátok. Egyébként ez a két nem létező link. Lehet, hogy a .cx nem ttszik a böngészőtöknek. :DDD

https://computers.popcorn.cx/ibm/pc-xt/pc-xt-04.jpg

https://computers.popcorn.cx/ibm/pc-xt/pc-xt-03.jpg

(#61312) DarthSun válasza r0b3r (#61311) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Így bemásolva már bejön. Továbbra is a fekete, de úgy hogy a tető is az legyen, fehéren már rontja az összhatást.

(#61313) r0b3r válasza DarthSun (#61312) üzenetére


r0b3r
senior tag

Na úgy már tényleg nem lenne korhű, de így fekete belsővel és fehér tetővel, mint a korabeli IBM-ek, sztem nem is rossz. :) a bézshez sztem keresek egy szép sárgulásmentes előlapot színmintának. :)

(#61314) arn válasza r0b3r (#61298) üzenetére


arn
félisten

ral 9001et szoktak emlegetni, de szerintem nincs ket egyforma arnyalat :) igy a kor elorehaladtaval meg plane nehez. a gyari allapotat allitsd helyre, a tobbi pimpeles.

engem inkabb a muanyagok restauralasa erdekelne... probaltam beleasni magamat, mi van a retrobrighton tul - autoknal fogalakoznak muanyagok felujitasaval, olyan bevonatot hasznalnak, ami beleivodik az anyagba, de fed. pl mubor festeshez hasznalt anyagot, nem pattog le. sprayben viszont ritka mint a feher hollo, foleg a megfelelo arnyalatban. usaban talaltam csak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61315) envagyok


envagyok
veterán

Nagyon OFF, de hátha tud itt egy nálam okosabb segíteni.
Ismerős hozzott egy DELL Optiplex 990 gépet 2. genes i3-al
A hiba a következő: pontosan 30 perc után lekapcsol a gép magától.
Mindegy, hogy DOS memtest vagy Windows megy. 30 perc, böngészek éppen, vagy hagyom a gépet, pakk, és kikapcsol.
Tápot rákötöttem egy másikat, azzal is. Cseréltem BIOS elemet, beállításokat Defaultra állítottam, biost legújabbra frissítettem, semmi javulás.
Hardverhiba esetén (pl alaplap) kizárt, hogy 30 perc után pontosan mindig ugyanakkor kapcsoljon le.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61316) r0b3r válasza arn (#61314) üzenetére


r0b3r
senior tag

Sztem jelen esetben a gyári fényezés ronda volt... foltokban kihagyták. Struktúrája is változó. Előnyére válna az a kis pimpelés. :B :)
Szerencsére a műanyagja gyárilag festett és szép. Ahhoz nem kell nyúlnom. :)

[ Szerkesztve ]

(#61317) envagyok válasza arn (#61314) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem műanyag javításra autós irányban kellene körülnézni.
Volkswagen-AUDI kocsiknál szokott a műanyagot borító védőfesték lekopni, és azt igen jó eredménnyel javítják az autókozmetikus szakik.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61318) frescho válasza envagyok (#61290) üzenetére


frescho
addikt

stencil $8, szállítás $12 és persze ez is szépen rajta a számlán ami emelte az értékhatárt. Szóval nem volt nehéz átfutni a limiten. Csak én naívan arra számítottam, hogy szépen átcsúszik.

https://frescho.hu

(#61319) arn válasza envagyok (#61317) üzenetére


arn
félisten

ok, rakerdezek :) vmi regebbi csataloval kiprobalom a dolgot, a nehezen begyujtott hazakat inkabb mar a biztos modszerrel kezelnem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61320) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Skacok, egy 64 megás Radeon 9500-at és egy 9600XT-t őróbálok életre lehelni.
Drivereket fel is raktam annak rendje és módja szerint, viszont bármelyik 3DMark progit is indítom el (01SE vagy 03) nem kell neki 1 perc se és kifagy. Minden korábbi drivert letaroltam, akadás nem lehet gond és a jó drivereket raktam fel mindkét kártyához, de mégsem hagyja magát egyik sem.
Mi lehet a gond? Félholtak?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61321) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Csoki!
Srácok, nincs valakinek véletlen elfekvőben felesleges, nem rongyos, maximum DDS-1 60m-es kazija? Aki felismeri a varázsszámot, és ebből rájön mire kell, pacsit neki! :K

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#61322) DarthSun válasza flymi (#61320) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Milyen lapban, AGP foglalatban megy ? P4 8xAGP ? Állítsd a biosban fix 4x- eresre az AGP- t. A 8x- os jelölésű Radeonok (92XX, 95XX, 9600,9800) is kifagynak ha 8x- osban mennek.

(#61323) flymi válasza DarthSun (#61322) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak azért furcsa, mert eddig megfordult már a lapban több Radeon is (9000/9100/9500 és Pro, 9550/9700Pro) és nem volt ilyen gond. Egy 9500Pro produkált hasonlót de ott asszem harmadjára lefutott a teszt. Elsőre a 3DMark01SE mindig kilép, de másodjára le szokott futni mindig.
Holnap megnézem hogy áll a biosban az AGP és megpróbálom még egyszer.

Egy GF4 MX440 meg simán lefut, na ezért nem csípem én a Radeonokat annyira. ;]
Szoftveresen amúgy is bajosak. Nálam minden ATI driver telepítésnél közbepofázik a Windows Logo akármi is legyen az, de azért végül csak felrakja a drivert.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61324) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Holnap kézhez kapom a szerény kis GF 256-osom, de valamiért nem tudok drivert leszedni hozzá az nvidia idevágó oldaláról. :U Másnál sem megy?
No mindegy, leszedtem végül a 71.84-et innen. :)
5 kártyát teszteltem (volna) ma este, egyik sem jutott el a 3D tesztek végéig. (2x9600XT, 9500, MX460, Savage4 Pro)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61325) envagyok válasza flymi (#61320) üzenetére


envagyok
veterán

Infrával rámérnék, hátha a hűtés rosszul van felrakva, és túlmelegszik, illetve radeonoknál az utolsó driverrel mindig szívtam, próbáld catalyst 5.12 vagy vmi hasonlóval.
De lehet gond a gépeddel is.
Dx driver chipset driver agp órajel stb

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61326) flymi válasza envagyok (#61325) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem melegszik túl, sőt! Agyon van hűtve, minden tesztnél egy 12-es venti fújja telibe fentről max fordulaton így a hátulja is hűtve van. Tapiztam mikor kivettem a nyákot, épp csak langyos volt a gpu mögött és a memóriáknál is. A géppel nincs gond, ez tuti.

Holnap megpróbálom a 4xAGP verziót, hátha azzal lefut a két radeon tesztje.
Későbbi Ati cuccokkal nem volt ennyi gond komolyan. HD3850/4850 de még az X2-őknél is pöcc-röff volt minden.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61327) DarthSun válasza flymi (#61326) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A HD3850AGP- nél nincs ilyen gond, 4850 meg csak PCIe van :U , 4650/70 van AGP- ben, de olyanom nincs. Az X sorozatú AGP is ok tudtommal, de saját tapasztalat arról sincs. PCIe- ből 6850 van kettő is, szépen mennek, problémamentesek. 4x/2x AGP- ben a 9800- asaim is stabilak. 939- es proci mellett 8x AGP- vel a 9800 rosált, 4x- esre állítva stabil. Sebességet nem veszt a kisebb AGP- vel.

(#61328) flymi válasza DarthSun (#61327) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

PCIe karikra gondoltam, mikor a problémamentességet mondtam.
Remélem igazad lesz és működni fog mindkettő átállítva. Kösz a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#61329) arn válasza flymi (#61324) üzenetére


arn
félisten

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61330) envagyok válasza arn (#61329) üzenetére


envagyok
veterán

+1
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61331) martonkocse


martonkocse
kezdő

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy sehogy sem tudok retro laptopomra adatot küldeni...
Ez egy compaq lte lite 4/25c, 25Mghz 486, 8mb ram, 528mb winyó.
Cd nincs benne, csak floppy (ami sajnos halott, és szalagkábeles, nem nagyon találok működőt, ami jó a géphez).
Egy kevés bios állítgatás után megörültem, mert valami történt, elindult egy dos és belőle windows 3.1, viszont bánatomra német nyelven, amiből egy szót se értek kb.
Illetve ha értenék is, hiába, egy játékot nem tudok ráküldeni a gépre.
Van egy pata, laptp pata, sata átalakítóm, ami egy 60gb-os laptop patás winyóval megy is szépen, viszont ha a kis laptop 528-ast kötöm rá, csak pörgeti, de az op rendszer (se xp se win 7) nem is látja.
Valami megoldás?
Próbáltam azt is, hogy valahogy fat16-ra formázom a 60 gigás winyót, és dost rakok rá, de nem sikerült...esetleg erre ötlet?
Köszönöm a válaszokat! :D

(#61332) arn válasza martonkocse (#61331) üzenetére


arn
félisten

nalam az usb-pata konverter szart se er...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61333) DarthSun válasza martonkocse (#61331) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

- USB to IDE-SATA kábel, nagyon bevált kis jószág, mindent felismer, HDD- k, optikák. 3 optika + 2 HDD megy ilyen kábelekkel, folyamatosan a laptopomról. Ha retro HDD- re kell tenni valamit, az egyik SATA- st lehúzom, rá a retro és go.
- ha elindul a DOS az 528- asról és esetleg fent van egy NC, akkor egy másik retro gépről (486,PII,PIII), párhuzamos vagy soros link kábellel rámásolni ami szükséges. Ha nincs az 528- ason NC, akkor gond, valahogy rá kell juttatni, akár floppy, akár optika. Optikáról megint gond lesz, magának a meghajtónak a felélesztése, el kell juttatni egy aktívan induló autoexec/config- ba az indító fileokat, mivel az a lapos nemtom hogy bootol-e optikáról, mivel 486, inkább nem.

Ha gyakorlott vagy, valamelyik módszerrel megoldod, ha nem, akkor a tapasztalat az hogy ilyen távsegítséggel nem szokott sikerülni...marad hogy egy tapasztalt emberkéhez elviszed, aki sec-perc alatt megoldja.

(#61334) martonkocse válasza DarthSun (#61333) üzenetére


martonkocse
kezdő

Van egy p4-es gépem. Azon is meg ugye a laptopon is van soros port, meg pont sima kábelem is. És a laptopon van norton commander. Akkor ez így akár működhet is? Nem kell valami null modem, vagy milyem csoda két gép összekötéséhez?

(#61335) DarthSun válasza martonkocse (#61334) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem kell null modem, lényeg hogy az a soros kábel, link bekötésű legyen. A P4- en bootolsz egy DOS- t, NC elindít, laposon is NC go (a 2 NC- nek egyforma verziójúnak kell lennie). Mindegyiken link a menüből, az egyiken master (kiírja hogy vár a kliens kapcsolatra), másikon a kliensre, aztán az egyik panelen bejön a másik gép, majd lehet másolni. Lassúságra készülj...de legalább átmegy idővel ami kell :) .

(#61336) arn válasza DarthSun (#61333) üzenetére


arn
félisten

Melyiket hasznalod? Fat16ot latja rendesen win10 alol? A drvot latja, de nem tudja a particiot initelni. Felajanlja, hogy gpt v mbr, de utana csak error.

vmi hasonlo megoldas kellene... azt akarom, hogy minel kevesbe kelljen a regi gepet megbontani, ha vmit frissiteni akarok rajta (vagy rakok minden retro gepbe sdt backupnak) - igy csak a vinyokabelt kellene lehuzni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61337) martonkocse válasza DarthSun (#61335) üzenetére


martonkocse
kezdő

Hallottam olyant, hogy a total commander is tudja ezt vagy nem?

(#61338) DarthSun válasza arn (#61336) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hogy érted hogy melyiket ? Milyen típust ? Eredeti kínai, ilyen, valami noname - márkáját asszem nemtom. Win10- et nem használok. Win7 van azon a laposon (meg 8.1- et is használok, de azt desktopon). A partíció+format mindíg a retro gépen ment, adatátvitelhez tettem rá néha a laposra, amelyik még nem volt hálózaton/hirtelen nem volt más mód. Amúgy 286- ig van optika - arról ami kell, 386 vagy felette - ami az inithez kell, aztán hálózaton a többit (UTP). PII- től meg wifi. USB stick, mely Win98 alatt is műkszik.

(#61337) martonkocse : asszem már hallottam én is, de még nem próbáltam. A TC együtt tud működni az NC- vel ? :U ....most nézem, a TC menüjében ott van a közvetlen kábelkapcsolat.

(#61339) DBob válasza DarthSun (#61338) üzenetére


DBob
őstag

"A TC együtt tud működni az NC- vel ? :U ....most nézem, a TC menüjében ott van a közvetlen kábelkapcsolat."

Nem tud. Total Commanderek egymás közt tudnak csak kommunikálni vele.
Illetve DOS-hoz saját tool van hozzá, LPTDOS néven fut.

(#61340) DarthSun válasza DBob (#61339) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Látom Win98- as plugin. Sokaknak hasznos lehet :R . Nálam Win98 szintű gépen már többféleképpen elérem a hálózatot, ill optika is van, már alapból tettem/teszek mindegyikbe.

(#61341) Bile Demon válasza DarthSun (#61338) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nekem is van ilyen USB/SATA/IDE bridge. A 40-80-500GB HDD-ket és optikai meghajtókat kezeli, de pont az ilyen 540MB alatti kis HDD-ket nem látja.
Azt hiszem a DMA mód nélküli meghajtókkal van baja.

Bruhe

(#61342) arn válasza DarthSun (#61338) üzenetére


arn
félisten

Ugyanilyenem van :) en pendrvot hasznalok, ahol lehet, az sd-ide adapter is frankon mukodik ennel idosebb gepeknel.

Anno slotos adaptert vettem, de a slot resze semmit se er. Szvsz ki se probalta, aki ezt csinalta. A kartya alapbol elakad a slot lemezeben, ezt fixeltem, de utana meg tul melyen ul a gepben, fennakad tobb alkatreszen - enelkul meg bontani kell a gepet.

Halozatot nem hasznalok regi gephez, az meg tobb macera lenne mindket oldalrol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61343) DarthSun válasza Bile Demon (#61341) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk hirtelen nem is emlékszem melyik volt a legkisebb, a 640MB- os ment. Kifogytam a kisvinyókból, a 286- osba is már csak 40GB- os jutott.

(#61342) arn : a hálózatot kedvelem legjobban. A nappaliból (nincs kihúzva az UTP) wifi, a bűnbarlangban meg már UTP. 386- tól Win3.11+Win32+TCP32, win98- ba meg már be van építve a protokoll. A 286- ba is tettem hálókártyát, de DOS alatt csak régebben tudtam feléleszteni a hálózatot, fene sem emlékszik hogyan, neten meg nem találtam rendes leírást. Valami packet driver meg mittomén miket emlegetnek, de konkrétum nincs, próbálgattam, a hatástalan vagy hibaüzenet lett az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#61344) arn


arn
félisten

Cf kartyanal is rendesen mukodik, hogy pl 32 gigas verziot teszek egy 386ba, ami lbat sem kezel? Tehat 504 megasra formazva, a maradek meg ures. Sd adapternel van egy chip, ami lekezel mindent, azon mulik a dolog... de a cfnel a kartya csinalja, ha jol tudom. Egy atlagos 32-64gs cf kartya mukodik igy?

Sdnel semmi gond, de egyszeruen nem talalok olyan adaptert, amit a slotok helyere lehet fogatni (vagyis van, csak 40 eur), vagy olyan, mint az enyem, ami sz*r.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61345) DarthSun válasza arn (#61344) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CF- et nemtom, egy darabom nincs, cégnél használtam, de csak modern gépekben (sok gond volt velük amúgy). SD-IDE átalakítón gondolkodom, kaptam linket, ott olyan volt asszem, ami tüskés, az IDE kábelt lehet rádugni, talán az lenne jó :U
386- ban van 2GB- os DOM, a fotón jobbra, ez műkszik 504MB- os beállítással (1024,16,63).

(#61346) r0b3r válasza arn (#61342) üzenetére


r0b3r
senior tag

Kezdetben nekem az XT-re másolás volt a legnagyobb macera, a 720-as lemezek miatt (pedig még nem is 360-as :DDD). Vinyót szerelgetni nem nagyon szeretek. De mostanra már az is meg lett oldva. :K

Azóta az összes gépem UTP hálózaton és KVM switchen van. Az XT ráadásul CD-Romot is kapott. Még a hang kapcsolhatóságát kellene megoldani valahogy. :) Igaz nem látja minden gép a teljes hálózatot, de közvetetten bármelyiket elérem. Pl az XT csak a két Win98-as gépet látja, így a Win7-es főgépemről először azokra kell másolni, amit az XT-re szeretnék küldeni. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61347) DarthSun válasza r0b3r (#61346) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Az szép haladás az XT- n. Nekem optika és háló sincs rajta. Majd valamikor előveszem megint. Hálóból nincs 8 bitesem, de az optikát majd megoldom valahogy.

(#61348) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Raktam fel az FTP-mre új cuccokat a már meglévő 400Gb retro driver mellé.
- CD-imet pakolva találtam SB driver CD-t 98-ból. Csináltam image-et róla.
- Megtaláltam az első modemes nethez kapott Matav-os CD-t, arról is fent az image, tele van akkoriban használt programokkal.
- Raktam fel 8bites és PC játékokat: Amiga, Amstrad-CPC, Atari-ST, Commodore 16-64, Enterprise, ZX-Spectrum.

Akinek meg van a hozzáférés vegye-vigye, akinek nincs, írjon rám és megadom. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#61349) envagyok


envagyok
veterán

Tegnap délután szereztem egy 6800 ultra pcie-t, sajnos pár alkatrész le van esve róla.
C532, C536, C537, C647, illetve a pcie sloton az utolsó 3 smd hátrafelé.
Természetesen nem raktam be próbára.
Szerintetek van értelme pótolni őket? Van valahol leírás az alkatrészek pontos adatairól?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61350) DBob válasza envagyok (#61349) üzenetére


DBob
őstag

"Szerintetek van értelme pótolni őket?"

Ha a mérnökök azt állapították meg anno, kellenek ezek oda, feltételezem nem lesz ezt olyan triviális eldönteni egy felhasználó fejével, mégsem szükséges.

Ami biztos, hogy magán a foglalat mellett lévő 0204 (?) méretű kondenzátorok pótlása a fontosabb.
C647 táp hidegítésnek tűnik, de mivel nem látszik a nyák másik oldala, nehéz megállapítani.
Szintén érdekes, minek lett kialakítva a bal oldali hiányzó komponensek esetében az a sziget, mi van a másik oldalán a nyáknak. Méretükből, számosságukból és abból kiindulva, az a sziget a bottom oldalt nincs bekötve, erősebb áramú kialakításnak tűnik. Amit megint illik visszapótolni, ne a maradék egy kondenzátor 'vigye el a balhét'.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.