Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) Alpi.


Alpi.
addikt

Ennyire jól emlékeztem a vga órajelekre... :DDD Elvileg ugyan annyira szerettem volna állítani....



[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62852) DarthSun válasza Alpi. (#62851) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

6800- on már TL- es tesztet illik futtatni ;] [link]

mod: benéztem, az első 99, aztán 2001 Nálad is :B

[ Szerkesztve ]

(#62854) Sanchez638 válasza DarthSun (#62850) üzenetére


Sanchez638
addikt

Már két újjabb gen is van.. Én rx580-at nem vennék. (Nekem nem ment valami jól...) egy 1660?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62855) arn válasza DarthSun (#62850) üzenetére


arn
félisten

Memtest86? :) en a 486okon is le szoktam futtatni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62856) jokeph válasza Sanchez638 (#62854) üzenetére


jokeph
nagyúr

A csatik miatt jó a régebbi gen. Annyival meg nem gyengébb, mint amivel olcsóbb. Én 1 hónapja vettem használt RX 480 8 GB -os Sapphire Nitro-t. A ventik újak rajta, 44k volt 1 év garral. Fhd-ra bőven élhető. Az AMD Radeon driver támogatása meg már régóta pedáns. A régebbiekhez is van még w10-es driver is, egészen HD2000 series-ig visszamenőleg. 😎 :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62857) Sanchez638 válasza jokeph (#62856) üzenetére


Sanchez638
addikt

RX480-am volt és sok játékban nem teljesített megfelelően. (Ill nem éreztem megfelelőnek..)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62858) jokeph válasza Sanchez638 (#62857) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hát játékja válogatja, meg az elvárások. :))

Én a fő gépben RX 460-at váltoattam vele, az meg ment a party's gépbe, ég és föld (és hát nincsenek extra igényeim), valamint kizárólag SC2 Multival játszok. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62859) Alpi.


Alpi.
addikt

Ha tegyük fel 1.8-at menne egy s370-es cerka, az már beleérne a jófélébe ? :B
Csak tegyük fel. :)

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62860) arn


arn
félisten

vegre megjott egy jo rtc kinabol, igy be tudtam izzitani a 93as dx2es lapot a sis461el. ekkor kaptam az elso gepet a szuleimtol, ami egy 386dx40 volt - kb ilyesmirol almodtam akkoriban. a korabeli s3 805tel parositva vmi 3.8x gyorsabb, mint az elso gepem, de kb egy 15%al lassabb, mint az utolso vlbs lapok es kartyak (94-95) ugyanezzel a procival.

a doom timedemot hang nelkul 25,47fpsel futtatta, ami gyk a csucsot jelentette (eltekintve a kb kiallitasokon lathato meregdraga p66tol). ekkoriban ez volt a szupersmooth.

[link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62861) DarthSun válasza Sanchez638 (#62854) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mint jeleztem a 1660 jó lenne, bíztatónak látszik a teljesítménye, de csak 1 HDMI van rajta. Legalább 2 kell...
Kérdés hogy az RX580 vagy GTX1060 ?

(#62855) arn : MemTest- el szoktam kezdeni, megy azon minden csak a KMPlayer rosált néha, emiatt nem értettem. Mindegy, a kínai ramokat eltettem a fiókba, próbaramnak jók lesznek, kb lenyomozhatatlan lapokhoz hogy indul-e, vagy bármi gyanúshoz. A DDR2- es kinai kitt viszont jó, már régóta használom, nyilván nem tuningramok, de legalább kapacitásban 8GB fölé lehet menni.

(#62856) jokeph : ha Neked bevált a 480, akkor gondolom az 580- ra egy szavazat :U , bár Sanchez meg leszavazta, tehát egyelőre nincs nyertes.

(#62859) Alpi. : biztosan, mivel ha jól emlékszem 1100 körül volt a legmagasabb gyári órajel.

(#62860) arn : 386- osom volt nekem is akkor, nem sokkal utánam egy kolléga 486DX40- est vett, őt már kuláknak becéztük emiatt :DDD .

(#62862) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#62861) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

DP-HDMI átalakító?

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62863) arn válasza DarthSun (#62861) üzenetére


arn
félisten

azt nem is irtam, hogy a korabeli opti 495nel azert egy 15%al gyorsabb :) vhol epp a sis471 es az opti495 kozott van. akkoriban baromira nem volt mindegy, hogy mibe pakoltad a procit, 20-30% differencia siman volt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62864) Alpi.


Alpi.
addikt

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62865) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#62862) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Van megbízható átalakító ? Mellékhatások, ilyesmi ? Bár elvileg passzív cucc, mert digit>digit konvert. Esetleg a DP nagy frissítése vezérelheti túl a HDMI bemeneteket.

(#62863) arn : a 486- om már OPTI- s volt. Korábban is dícsérted a SIS471- et, egyet nekem is sikerült spájzolni, bár az a példány nem az "igazi" .

(#62864) Alpi. : BX- re gondoltam, TUSL2- ben, Tua maggal 2GHz fölé kéne menned ;]

(#62866) flymi válasza Alpi. (#62864) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Imádom azt a lapot, kell még egy! :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62867) arn válasza DarthSun (#62865) üzenetére


arn
félisten

A 895 mar hasonlo teljestmenyu, csak mashol gyors.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62868) petakpa1 válasza Alpi. (#62864) üzenetére


petakpa1
őstag

GeForce 6800-at nem lenne kedved lemerni ebben a lapban ugyanazokkal a beallitasokkal, es tesztekkel, amivel fentebb a P4-et es az Athlo XP-t?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#62869) arn


arn
félisten

Bios matrica megragasztva, ujabb rtcvel.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62870) DarthSun válasza petakpa1 (#62868) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha elindul a 6800 AGP 4x- esben, akkor is kissé nagy lesz a CPU limit :)

(#62869) arn : honnan rendelted a Dallast és mennyiért ?

(#62871) petakpa1 válasza DarthSun (#62870) üzenetére


petakpa1
őstag

Nyilván, de a Tua Celeronok elég jók voltak annó pláne ilyen órajelen, ezért lennék kíváncsi rá.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#62872) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Valakinek van tapasztalata ATI 7500 128mb-al? Sajnos az enyém megdeglett a párhetes állásba...

De érdekes 100mhz-el alacsonyabb a memória órajel. Cserébe 128mb..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62873) Alpi. válasza petakpa1 (#62868) üzenetére


Alpi.
addikt

Megnézhetjük. :)
A cpu órajel miatt jóval kevesebb pontja lesz, szerintem a 4x Agp nem fog igazán limitálni.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62874) arn válasza DarthSun (#62870) üzenetére


arn
félisten

kinabol, vmi 1.5 dollarert :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62875) petakpa1 válasza Alpi. (#62873) üzenetére


petakpa1
őstag

Szuper kíváncsian várom.

Anno 2002 környékén haverom egy 1,2 GH-es TuaCerkával nyomult, én meg egy 1,3 GHz-es Morgan Duronnal.
Alapórajelen egyforma volt a kettő, de őz ő CPU-ját jobban lehetett tuningolni és úgy már elhúzott. Az én 1,3 GHz-es Duronom már 1,4 GHz-nél elvérzett, igaz a lap se egy tuningbajnok volt: ECS K7S5A. Moddolt CheepoBiossal lehetett csak FSB-t emelni. és talán 107/109-ig emelt FSB-vel olyan 1,4 GHz volt a CPU vége.

Aztán még vágogattam és grafitoztam az L hidakat a CPU-n, hogy 10x133 MHz-en menjen a CPU, de igazából nem sokat adott hozzá az FSB tuning:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#62876) arn


arn
félisten

nehez ilyen finom arnyalatnyi eltereseket fotozni... de szerintem van elteres! 3 napnyi ablakban aszalas, az elso nap felhos volt, illetve nem is egesz nem sut ide a nap. kiteszem meg par napra... ha tenyleg mukodik, asszem kipakolok mindent :D


persze az igazi majd az lesz, ha a hazba visszapakolva nem igy nez ki.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62877) Alpi. válasza petakpa1 (#62875) üzenetére


Alpi.
addikt

No, 3D99 lefutott, de a 01 folyton kilépkedett. Agp2x-esen hibátlan volt. Tippre az fsb-vel növekvő pci / agp freki nem jött be neki. 125-ös fsb-n viszont már ment 4x-esen, jól látszik, hogy pont mindegy. :)
A végére meg egy kis érdekesség. :) 6800Xt-böl Gt-t csináltam. :K



https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62878) petakpa1 válasza Alpi. (#62877) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi:)) Őszintén szólva nem számítottam ekkora különbségre. Igaz + 1GHz-el több volt az órajel és a Barton + a P4 is újabb architektúra:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#62879) r0b3r válasza arn (#62869) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ugyan nem volt betervezve, de az utóbbi 1,5 évben nálam is összegyűlt egy ilyen kis összeállítás. Az alaplap + proci működik, de a kártyákat még mindig nem próbáltam. De az is igaz, hogy a Vesa és a SCSI nekem kimaradt abban az időben, gondolom mert szinte elérhetetlen volt. :DDD

Bocs a képminőségért... kezdenem kellene valamit a megvilágítással. Ha bántja a szemetek, akkor megkérjük DarthSun-t, hogy törölje. :DDD

A fehérítés nagyon jó lett, végre valami módszer, amihez nem kell atomjaira szedni a gépet. :) Ablakon kívülre raktad fehéredni ugye?

(#62880) DarthSun válasza Alpi. (#62877) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép ! Bár XT- ből azért nem lehet GT. 128/256MB - DDR/GDDR3, ezek hardveres eltérések, a +5 Shader szabadult fel ahogy nézem.

(#62881) DarthSun válasza r0b3r (#62879) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó lett ez, szép kütyü, üzemeld be !

(#62882) Alpi. válasza DarthSun (#62880) üzenetére


Alpi.
addikt


Ramot meg kell egy picit huzni es megvan. :) ok a 128 vs 256 mb vram nem megugorhato. :) Mondjuk nekem van 512 ddr3-as xt-m, igaz pci-e csatis. :)
3d01-nel a nature / gt07-nel alig van kulonbseg a 3 platform kozt. A tobbi cpu orajel fuggo nagyreszt. Ha Intelnel maradunk, az 1.75 es a 4.13 kozt azert eleg nagy a kulonbseg, raadasul a ram is fontos. A nagyobb savszel, kissebb latency is az ujabb platform fele tolja a pontokat. Az Amd s462-ese meg szepen hozza a "marketing", (2800+ pl.) megnevezest. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62883) r0b3r válasza DarthSun (#62881) üzenetére


r0b3r
senior tag

A SCSI-hoz még nem volt erőm... :DDD Eddig max PCI-os vezérlőt használtam Win alatt, ami gyakorlatilag hülyebiztos. Ezen meg van egy pár állítási lehetőség. Még szerencse, hogy fullos dobozos, papírjai is megvannak és még egy hasonló tartalék kártya is volt a dobozban. Vinyóm viszont csak egy szintén bizonytalan működésű van itthon. Felpörög, de tovább nem jutottam vele, igaz eddig csak Bios chip nélküli PCI-os kártyákkal próbáltam. Majd az XT befejezése után nekiugrok. :)

(#62884) petakpa1 válasza arn (#62876) üzenetére


petakpa1
őstag

Nagyon szép lett. Mivel érted el, hogy ilyen fehér lett? Hidrogénperoxid?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#62885) arn válasza petakpa1 (#62884) üzenetére


arn
félisten

kitettem a napra :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62886) r0b3r válasza petakpa1 (#62884) üzenetére


r0b3r
senior tag

Lejjebb volt a videó.

(#62887) DarthSun válasza Alpi. (#62882) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A Barton meglepő tud lenni, némelyik Aida szintetikus tesztben @2.4GHz- en lenyomja a @3.77GHz- en pörgő P4EE- t is, de azért nagyrészt lemarad.

(#62888) ricsi99


ricsi99
addikt

Sziasztok.
Létezik olyan tesztprogram ami a pci-express sebességét méri?
Egy 945-ös lappal bűvészkedem és erős a gyanum ,hogy azt is tolja felfelé...
Most egy "custom" bios van rajta amiben elméletileg lehet fixálni ,de ha a belövöm 100-ra akkor elég szük fsb-tartományban hajlandó működni...
Jó lenne látni valahol ,hogy épp mennyit kap

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#62889) Frawly válasza envagyok (#62815) üzenetére


Frawly
veterán

Pedig aztán pont egy i7-6700K-nak bírnia kell akármit. Gondolom a hűtés nem volt hozzá megfelelő, de még azt sem számít neki, maximum visszaveszi az órajelét melegedés miatt.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy van értelme ezeknek a hosszas stresszteszteknek, csak azt, hogy nehogy már a gyártók találják ki, hogy mit futtathatok a hardveren, kicsit csúnya világ lenne. Ha valaki attól boldog, hogy egész nap avx-tesztel, meg furmarkol, akkor sem találhatnak ki kifogást.

(#62890) Frawly válasza arn (#62876) üzenetére


Frawly
veterán

Ez a meghajtó eleve szürkés árnyalat, olyan hófehérre sose fog fakulni, mint az a ház.

Retro perifractic videóján láttam nemrég ezt a napon aszalásos retrobright-technikát, ő meg a vogonson olvasta, sokan dicsérik, hogy milyen hatékony. Ahogy nézem, nálad is elég jól működik.

(#62891) Ganz-[HUN] válasza DarthSun (#62865) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Próbálj ki a jelenlegi kártyáddal egy kábelt. Ha beválik akkor próbálhatsz cserélni.

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62892) Alpi. válasza DarthSun (#62865) üzenetére


Alpi.
addikt

Saját építés. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62893) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#62891) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó ötlet. Viszont ahogy nézegetem, sok ver van HDMI és DP csatikból is. Ezekhez megtalálni a megfelelő átalakítót/kábelt..., még ha a jelenlegi kártyáimmal megy is, mi a biztosíték hogy a 1660- as modern DP- járól is jó lesz :U . Cégnél elég sokat szívtunk hasonló átalakítókkal.

(#62892) Alpi. : csodás :DDD , a kapott kép is az ?

(#62894) arn válasza Frawly (#62890) üzenetére


arn
félisten

A belsejeben latom, hogy mi az elerheto. Meg eleve nem voltak egyformak ezek, regen is volt elteres.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62895) arn válasza r0b3r (#62879) üzenetére


arn
félisten

Jo lesz ez :) az alaplap koraba mar beleferne a dx2nel gyorsabb proci is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62896) Alpi. válasza DarthSun (#62865) üzenetére


Alpi.
addikt

Jó, akkor menjünk 2 Ghz fölé !
Kompresszoros ébresztést tartok a lakótelepnek ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62897) Ganz-[HUN] válasza Alpi. (#62896) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Beteg állat :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#62898) Alpi. válasza Ganz-[HUN] (#62897) üzenetére


Alpi.
addikt

Hehe ! :B
Megvan, mit fogunk megtolni egy év múlva BRSZK-n ! :K
Ez a proci ugyanis nagyon betegen megy ez már biztos ! Közel van egy top 20-as órajel eredményhez s370-ben !!!
Ezúton is köszönöm Balázs !! :R (merthogy Tőle kaptam, hogy vigyázzak rá, netezgetni meg efféle használatra :DDD )

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62899) Alpi.


Alpi.
addikt

Kicsit úgy vagyok, mint a Mórickás viccbe... Mindenem megvan, mert már csak ez hiányzott. :U
Picit nem figyelek oda és azon kapom magam, hogy sdramot vadászok Ebayen... :DDD
Ráadásul a gyengébb, álmodozó énem már vett is egy sticket, most nézem a visszaigazoló emailt. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#62900) DarthSun válasza Alpi. (#62896) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Csak saccoltam, hogy mennyit menne behűtve, most már tudom is :R (a toplistákat nem néztem).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.