Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) Tim82 válasza quailstorm (#62749) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztosan nem.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#62752) siti válasza arn (#62750) üzenetére


siti
senior tag

Kaliforniában működik. De ott több a nap :D
részemről véleményes, bár van még egy flakon hidorgén peroxiodom, én hagyom megsárgulva a gépeket.
Másrészt működik, hiszen milyen sok cucc (autó, ruha, kerti szék) van, aminek kiszívta a nap a színét. Az hogy a műanyag is megsínyli ezt, de nem is aszalódik kint éveket, meg más téma.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#62753) DarthSun válasza arn (#62746) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép lett ! Azért eltartott egy darabig, 2 év, nálam is van olyan konfig ami igen hosszú idő alatt lett végleges. A 8800GTX- el még mindíg vannak gondok, ha jól olvastam...? Két alkatrész, az X-Fi Fatal1ty és a Corsair XMS2 DDR2 800 visszaköszön nálam is, ráadásul szintén egy gépben vannak, egymás mellett :) .

(#62754) r0b3r válasza arn (#62750) üzenetére


r0b3r
senior tag

Örülnék neki ha működne, de túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen. :DDD Valaki a kommentek között említette az UV lámpát. Az ugyanúgy működhet peroxid és szétszedés nélkül?? :U

(#62755) frescho válasza r0b3r (#62754) üzenetére


frescho
addikt

Az a feltételezés, hogy UV-A kell a fehérítéshez ami a lámpában elég gyenge.

De egy próbát megérne.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#62756) hege8888 válasza arn (#62746) üzenetére


hege8888
aktív tag

"egy delelottom rament,"

Te, arn, te mivel foglalkozol egyébként, ha publikus?
Azért kérdem, mert a kiállításon is beszélgettem pár emberrel, és igazából az időt, mint hátráltató
tényezőt emlegette mindenki.. Illetve hiányíát..
Kéne egy időgép. ;]
Én is ezért vagyok állandóan kiakadva, hogy nem jutok oda, nem halad..
Mire oda jutok, elfelejtem, hova tettem, hol hagytam abba, hova mentettem le a drivert, a leírást, stb.. :)

Egyébként nagyon szép, nagyon cuktilisek a dolgaid, amiket felraksz, igazi maximilsta.
Fülén nem voltál? (Ha igen, akkor én :W )

Én örülök, ha egy tisztítás, újratelepítés összejön.

De most, hogy lassan vége a garázs felújításának, eltökéltem, hogy most már próbálok rendet vágni a gépparkban.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#62757) arn válasza siti (#62752) üzenetére


arn
félisten

Szvsz epp ez tortenik :) kiszivja a nap... probat meger. Az amugy tenyleg erdekes, amikor becsomagolt cuccok sargulnak meg, illetve azzal is foglalkozni kellene, hogy melyik pontosan milyen anyag. Azt megfigyeltem mar korabban is, hogy bizonyos tipusok jobban sargulnak - es olyat kerestem, amirol kepet keresve tobb eredeti szinut talaltam. Erdekes kutatasi terulet lenne, fura, hogy eddig a szakemberek nemigen foglalkoztak vele, hanem mekkmester modjara probalgatunk mindent.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62758) arn válasza hege8888 (#62756) üzenetére


arn
félisten

Vezetofejleszto vagyok, de most csak harom napot dolgozok fel evig, igy tobb a szabadidom - amit eredendoen hasznosan probalok kitolteni, ahogy tanuljak vmit, de neha becsusznak ilyenek is :))

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62759) hege8888


hege8888
aktív tag

Több felöl hallottam már olyat, hogy a gépház! volt a ludas a konfig rakoncátlankodásáért, illetve
kaptam én is olyan full új, dobozos házat üzlettől, amire egy nagy bekapcsológom rossz
cetlit nyomtak, és kitették a konténer mellé.
Ezeknek csak egyszerűen a mikrokapcsolójuk lehet a ludas, vagy valami más, titkos átok súlytja őket?

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#62760) arn válasza DarthSun (#62753) üzenetére


arn
félisten

Thx, igazabol ez volt az egyik legrovidebb projekt :) a tobbi regebb ota fut. a 8800gtxnel az egyik dvicsavar bele van torve, pedig szep db :( es a furmark is rendesen fut rajta.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62761) bacsis válasza r0b3r (#62745) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

stimmel.. egy kis ablakot ad be amiben több pálya közül lehet kiválasztani, melyiken akarod csapatni :)

(#62762) Sanchez638 válasza hege8888 (#62759) üzenetére


Sanchez638
addikt

Legtöbb mikro kapcsoló ugyan az. Simán kicserélhető.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62763) Venyera7 válasza arn (#62746) üzenetére


Venyera7
senior tag

~110€-ból meg volt kb.? Én többre számítottam... Grat hozzá! :R

(#62764) arn válasza Venyera7 (#62763) üzenetére


arn
félisten

Thx, sok penzbol nem nehez ritkabb dolgokbol epitkezni :) kevesbol mar kihivas, epp ezt a reszet elvezem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62765) envagyok válasza arn (#62764) üzenetére


envagyok
veterán

+1 :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62766) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ez nem publikus úgymond. Tehát nem osztásra való darab még. De akit érdekel a BRSZK-ról.

[link]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62767) Venyera7 válasza Sanchez638 (#62766) üzenetére


Venyera7
senior tag

Pont mikor megérkezett akkor találkoztam Balázzsal, sajnos sokat nem tudtam vele beszélni, mert jöttünk el... :W

(#62768) Yutani válasza Sanchez638 (#62766) üzenetére


Yutani
nagyúr

Te megvagy, de a másik srác kicsoda?

#tarcsad

(#62769) r0b3r válasza Yutani (#62768) üzenetére


r0b3r
senior tag

(#62770) arn


arn
félisten

Vegre egy hibatlan asus 8800gtx - ez mar a negyedik gtxem, az elozo is rendesen futott, es szep allapotu volt, csak eppen a dvi csavar hianyzott. Baromi ideges voltam, miutan kiderult, hogy csak a fele hianyzik, mert a masik fele benne van (beletorott). Azon gondolkoztam mar, hogyan tudnam kiberhelni, de max a felfuras jutott eszembe, ugy meg a fene tudja mi maradna a kartyabol.

Egy csavar ebbol is hianyzik :D de ebben potolhato volt. A tiz perc furmarkot es a fel oranyi 3dmark06ot szepen allta.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62771) envagyok válasza arn (#62770) üzenetére


envagyok
veterán

Én ezt a Furmarkot nem erőltetném.
Az Nvidia a gtx5xx-es szériától, az AMD a HD6xxx-es szériától vezette be a túlterhelés elleni védelmet.
Előtte mind2 gyártónál nem volt tervezve a kártyákra akkora terhelés, amit a furmark okozott.
Nem véletlenül zárta ki garanciából a furmarkos kártyahalásokat mindkettő cég.
Én csak hagyományos 3d teszteket használok, pl unigine heaven, tropics, stb, mert azok is leterhelik 100%-ra a gpu-t, de a vrm-et nem robbantják fel.
Nincs az a pénz, amennyiért egy 4870x2-t, vagy 8800gtx-et furmarkolnék.
Eddig szerencséd volt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62772) jokeph válasza envagyok (#62771) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ebben lehet valami... R9 380-on ( Asus Strix) lefuttattam a furmark tesztet, és semmi extrát nem produkált...

FHD maxon ment le, fix 40%-os ventilátor fordulattal beállítva, és a max GPU hőmérséklet konstans 70 fok volt végig.

Egy combosabb játék jobban megizzasztotta. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62773) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Srácok!
Akinek lenne képe még a kiállításról, és megosztaná velem, annak hálás lennék :R

(#62774) arn válasza envagyok (#62771) üzenetére


arn
félisten

en is csak akkor tesztelem, amikor megveszem... hutes rendben, mennyire melegszik. amugy jatek alatt is kaphat hasonlo terhelest - nincs "rossz" program, csak szarul megtervezett kartya.

***

kiraktam az ablakba ket meghajtot, ez a referenca szinem. szkeptikus vagyok, mert ez szerintem csak kifakitja az aktualis szint, de nem lesz az eredeti allapothoz megkozelito arnyalatu. arra szamitok, hogy egy fakobb sarga lesz.

mar csak nap kellene.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62775) Venyera7 válasza arn (#62770) üzenetére


Venyera7
senior tag

Lehet hogy ki lehet azt még piszkálni, ha nincs beleszorulva.

(#62776) arn válasza Venyera7 (#62775) üzenetére


arn
félisten

hogyan? en probaltam mindenfele modszerrel...

amugy ha beletortek, kizart, hogy ne legyen beleszorulva, valszeg azert adta meg magat a csavar :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62777) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#61594) üzenetére

Összerakom rendesen a kidobásra szánt mentett Penti4 gépet (szegénykét lecserélték egy szaros lelketlen Ryzen 2200G-re és megkértek a megsemmisítésére amit persze nem teszek meg). Szeretném a lehető legeredetibbre megcsinálni azaz az akkori alkatrészekkel telerakni. 2003-at írunk. Akkor voltam 3. éves gimis , Athlon XP 2000+-om volt 256mb SD rammal Acorp lappal, P4-esre nem volt pénzem de már van. :DDD És most már mekkora király vagyok. :DD

Milyen oprendszert rakjak rá?
Windows 2000 SP4 vagy XP SP1? (sata megy mindegyikkel vagy drivereznem kell?)

Jelenlegi spec:

Asus P4P800
Pentium 4 2.8Ghz HT Nothwood 800-as FSB, ez tökéletes...
Buta 9600-as ATI, időben stimmel de mivel 64-bites valahogy nem illik az erős géphez.
Creative Audigy ES SB0162 ez marad
2x1gb ddr400 ram CAS3, ez is megfelel bár overkill egy kicsit, talán 512mb volt az átlag akkor? Legyen inkább 2x256 ddr400 CAS 2.5-el?
Táp az maradna LC power, sajna nincs más
LG ATA DVD író, ez kell mert CD-ről raknám az oprendszert
HDD-ből nincs nekem akkori kiadású, illetve kell hogy kis rackben másolgassak rá ha kell szóval:
WD Black 2.5"-os 7200-as 80Gb-os, és ha megy a hotswap akkor néha más más 2.5"-os hdd másodlagosnak.
Tuning nem hiszem hogy lesz.

Játékok 2003-ból:
Sim City 4 , Kotor, Max Payne2, PoP Sandoftime, NFS underground, COD1, C&C Generals, GTA Vice city. Postal 2.
Na ezek azért igen jó címek. Bár mennek modern gépen is.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#62778) Vladi válasza MasterDeeJay (#62777) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem lehet 2 giga ram, de akkor overkill a cél, nem? Erősebb vgát szerezz belesz.
Szvsz nehogy 2000-et rakj rá, és igen, elhet, hogy driverezned kell.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#62779) jokeph válasza MasterDeeJay (#62777) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mehet a W2000 SP4-el, nyugodtan - ajánlott a w2000-hez viszont GeForce VGA-t rakni, van hozzá rendes driver (Az ATI-val anno cumi volt, legalábbis nekem).

A VGA-t dobd ki belőle, ebbe egy GeForce 3 Ti 200 illik (korban is), meg erőben is. :K

Anno az NFS Undergroundot ilyen VGA-val játszottam. elképesztően jól vitte, a 3,0 GHZ-es P4 Northwood CPU mellett, 2*512 DDR1 333-as ram mellett, 120 GB-os SATA-s Seagate HDD-ről (2004. már az év, előtte 80 GB-os Samsung IDE HDD volt).

A cimbik irigykedve nézték az undergroundban a rajtnál lévő lányokat, neiki nem voltak, mert a 4 MX 440 nem tudta az ehhez szükséges dolgot hardware-ből. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62780) arn válasza MasterDeeJay (#62777) üzenetére


arn
félisten

amit abban a korban hasznaltak :) winxp sp1 - 512mnal nem volt tobb a topgepekben sem 2003ban. 2006ban raktak 2g korul. a proci 2002ben jelent meg, de ha 2003 elso felet celzod meg 9800proig mehet bele minden.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62781) jokeph válasza arn (#62780) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1.

2003. októberében cseréltem konfigot, PII 450 Slot 1 Pentiumról P4 1,8 Northwoodra (ami igazából visszaórajelezett 3 GHZ-es példány volt, az Asus P4i845PE lapban nálam végig 3,06-on volt használva), 1 modul 512MB 333-as rammal kezdtem vele (dual channel-t nem tudott az i845).

2 GB ramot semmi nem kért be anno (játék), teljesen felesleges volt rá áldozni.

Ám az XP-hez képest a W2000 szélsebes volt, nekem jobban bejött, csakúgy mint az utód 2003 server. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62782) MasterDeeJay válasza jokeph (#62779) üzenetére

Vladi
Ha jól emlékszem akkor 256-512mb volt az átlag. Nekem 256-volt és még elég is volt egy darabig.
Valahogy jobban tetszik a WIN 2000, van benne valami amitől gyorsabban érzem még úgy is hogy az XP-ben minden késleltetést és effektet letiltok.

Raktárban kutattam kicsit, és találtam egy aktív hűtős halálcsillagot . Ha elindul akkor ez lesz az elsődleges.
40gb 7200-as, igaz 2004 februári de ez van legközelebb.

jokeph
Még egy 7600GT-m van meg egy Geforce2 MX (nem 200 vagy 400 hanem sima) de egyik sem illik bele, vadászok valamit hozzá.

arn
Pontosan.
Van 2x256 ddr400-as ramom CAS2.5-el, azzal picit gyorsabb is lehet mint a CAS3-asokkal.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#62783) jokeph válasza MasterDeeJay (#62782) üzenetére


jokeph
nagyúr

Mert jobban is ment a 2000 mint az XP. Driverileg elég jó az átfedés közöttük, sok XP-s drivert fel tudtam varázsolni 2000 alá (és 2003 server alá is).

Korban bepasszolna egy GeForce 2 GTS/Ti is, csak az sem tudja hardveresen, amit a GF3. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62784) arn válasza MasterDeeJay (#62782) üzenetére


arn
félisten

ott a lista az elejen :) [link]

ezzel a geppel pont 2003 eleje van belove: [link]

Asus A7N8X Deluxe rev 2.0 NVIDIA nForce2 Ultra 400
AMD Athlon XP 3200+ AXDA3200DKV4E
Spire Falconrock II
Samsung PC3200 DDR 256M x2
Sapphire Atlantis Radeon 9800 Pro 128M AGP ATI Radeon 9800 Pro
Zalman ZM80C-HP + ZM-OP1
Seagate Barracuda 7200.7 120G IDE
LiteOn XJ-HD166S 16x DVD-ROM IDE
LiteOn LTR-52327S 52x32x52x CD-RW IDE
Chieftec Dragon DG-01W
Enermax EG365AX-VE(G)

egy zalman 7000 es egy fekete 92es venti jo lenne bele, amugy minden korhu.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62785) MasterDeeJay válasza jokeph (#62783) üzenetére

Az a szomorú hogy bátyámnál a lomok között meglenne egy Abit OTES-es Geforce4 T4200 8x kártyám aminek a ventije rossz meg egy kondi törött le róla. Na az nem lenne rossz hozzá.

arn
Később lett hasonló gépem, NF7 és MP 2600+, 7000-es zalmannal ami nem is menne rá a lapra, de nem emlékszem mennyi rammal.
Valamiért törölték a szamitogep.hu fórumát :O , ott akkoriban leírtam párszor.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#62786) jokeph válasza MasterDeeJay (#62785) üzenetére


jokeph
nagyúr

Na, ezt érdemes lenne megműteni. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62787) envagyok


envagyok
veterán

Innen vette meg valaki a Creative Geforce 256 DDR-t?
[link]
Így ne nagyon használja, mert secpecc megfő.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62788) arn


arn
félisten

ref huto van rajta, olyat talan egyszerubb...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62789) envagyok válasza arn (#62788) üzenetére


envagyok
veterán

Ezen lehet. Ilyen van kettő ebből is, 55mm viszont nem 90 fokos, hanem 45.
Meg az a borda se gyári, és ragasztott...
De pl asusom egyedi a lyukméret :( ott 60mm

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62790) Sanchez638 válasza envagyok (#62789) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szinte mindegyik Asus hűtés képes rámenni..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62791) arn válasza envagyok (#62789) üzenetére


arn
félisten

az egesz kartya az nvidia designjat koveti, a creative nem varialt sokat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62792) Frawly válasza envagyok (#62771) üzenetére


Frawly
veterán

Lehet jobb a hűtése neki, valami spéci pasztát rakott alá, vagy bikább hűtőt, azért bírja neki. Vagy ezekből a kártyákból sem mind egyforma, lehet az ő példánya jobban bírja a melegedést.

Egyébként bullshit volt ez régen is, hogy a Furmark közbeni behalás nem garanciális eset. Egy hardvernek bírnia kell minden létező szoftveres „kiképzést”, ami csak megvalósítható. Ha nem bírja, az nem a szoftver, hanem a hardver hibája.

(#62793) envagyok válasza Frawly (#62792) üzenetére


envagyok
veterán

Nem bullshit.
A vrmet a furmark előtt normál 3d felhasználásra tervezték.
A geforce 256 még ventivel is rohadtul melegszik.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62794) Frawly válasza jokeph (#62781) üzenetére


Frawly
veterán

Nálam az XP már az ősidőkben is mindig jobban futott, mint a Win2k.

Az meg igaz, hogy 2003. októberben semmi nem kért 2 GB RAM-ot, de pl. a 2004. márciusban megjelent Far Cry-nál már jól jött, ha magas graf/felbontás mellett játszottad, gyorsabbak voltak tőle a pályabetöltések, és kevesebbet töltögetett a pályákon is. Vagy belőttél egy Innotek Virtualbox-ban valami VM-et, az is kért memóriát szépen.

Ami miatt akkoriban sok embernek kevesebb RAM-ja volt, az az, hogy drága volt szimplán, az emberek a minimumot igyekeztek kimérni. Nem úgy volt, mint ma, hogy 16-32 giga is teljesen megfizethető.

(#62795) Frawly válasza envagyok (#62793) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor nem kell kiadni a hardvert addig, amíg meg nem tudják oldani a hűtését, vagy a melegedését kordában tartani. Addig csak félkész, koncepciótermék, prototípus, mindennapos használatra alkalmatlan.

Félre ne érts, én sem Furmarkolok, de tényleg vicc, hogy van egy hardvered, és nem futtathatsz rajta bármit. Ja, csak nézni szabad, meg üvegvitrinbe kitenni, mert különben nem lesz garanciális eset. Nem gondolták komolyan, vicc az egész. A hardvernek alap órajelen, gyári beállításokkal bírni kell mindenfajta szoftveres terhelést korlátlan ideig.

Persze nem azt mondom, hogy ezeket a régi kártyákat szét kell hajtani, mert már egyik sem garanciális, és mind gyűjtői darab, hanem hogy anno ez a hozzáállás volt vicc kategória.

[ Szerkesztve ]

(#62796) envagyok válasza Frawly (#62795) üzenetére


envagyok
veterán

Kocsival is lehet kettesben padlógázzal 120-al menni 1000km-t folyamatosan, de mégse teszi senki.
A furmark nem értelmes szoftver, hanem egy baromság.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62797) arn válasza envagyok (#62793) üzenetére


arn
félisten

es honnan tudtak, hogy te milyen programot fogsz rajta futtatni? a furmarkban nincs semmi rendkivuli, csak eszrevettek, hogy ennel a ficsornel jobban melegszik a kartya. siman lehet ilyen mashol is - volt ilyen techdemo anno gf4re is. alulmereteztek a hwt, aztan utana meg beadtak a nepeknek ezt az ocska szoveget :) a 4870 ref design is ilyen alulmeretezett volt, a 4890re meg tudtak oldani rendesen.

tdp kontrol kell, vagy throttling, vagy normalis hw.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62798) envagyok válasza arn (#62797) üzenetére


envagyok
veterán

Tök mindegy.
A lényeg gtx5xx-ig és a hd6xxxx szériáig a vrm és a hűtés nem bírja a furmark igénybevételét.
Ez tény. Aki akarja stresszelje a vga-it, aztán magára mutogathat ha beszarik. Embert se úgy stresszelünk hogy mennyire életrevaló, hogy kitesszük -60 fokba meztelenül 2 órára, kibírja-e, és ha túléli, egészséges. :)
A saját kártyáimat sem én, se más nem furmarkolhatja.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62799) jokeph válasza Frawly (#62794) üzenetére


jokeph
nagyúr

Kinek hogy. :D

Nálam a P4-en fürgébb volt a W2K/W2003 páros mint az XP bármelyik (persze azért volt fennt a kornak és követelményeknek megfelelően XP SPx is mindig egy másik HDD-n, tartaléknak).

Ám a ram az tényleg bűn áron ment anno...

2001-ben, nagyon akciósan sikerült vennem 256 MB SD133-as ramot, hadd hasítson a PII (a ME elment 64-el is, de azért XP (első, angol kiadás még) alá kellett a ram, és a W2K sem vetette meg, ha volt).

2003 októberben, amikor P4-re váltottam, az 512 MB DDR1 333 Samsung ram került 30k magasságába, azaz durván a félkonfig 1/3-át tette ki, az 1,8 Northwood Pentium volt kb 33k, az Asus P4PE i845P lap is 33k körül, meg 5k egy közepes hűtő rá (nem volt a CPU-hoz, tálcás variáns volt). ;]

Mindebből a CPU-t tartottam meg egyedül, az még 2 lapban szolgált (MSI 875P Neo Fishr2 és ABIT IC7G), utána (2008-2009) már AMD A64 5200+ volt a következő konfig agya. :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#62800) MasterDeeJay

Win2000 brutál gyors, úgy néz ki mint ha ssd lenne a gépben pedig csak egy ezer éves halálcsillag. Az alaplapi usb-k nem mennek bezzeg a pci-os via 4 portos bővítő meg megy simán. Igaz csak az Ati drivert tettem fel, chipsetet, hangot hálót még nem.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.