Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61501) envagyok válasza DarthSun (#61500) üzenetére


envagyok
veterán

Hdd a táp mögött alul lehet.
Nekem is bejön az RGB, de egy AMD/ATI CF konfigban piros házban nem a zöld led a jó.
Egyébként xp van rajta, majd tolok 3dm-ot

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61502) Sanchez638 válasza envagyok (#61495) üzenetére


Sanchez638
addikt

TermalTake keretet nézz. Vizesről vagy hűtésről. Azok szórítanak és szinte mindenhova jó a régi platformoknál. Akár még 462 féle vizes lyukakhoz is jó. Nekem pont ezért van elrakva egy szett belöle.

Ilyen a keret:

(#61493) envagyok Geil-nek vannak fehér DDR1 memóriái. Bár nem tudom mennyire ritka. Apple cuccokba tervezett.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#61503) cbmfan


cbmfan
senior tag

aki megmondja, hogy ez mi akar lenni az kap egy piros pontot. nekünk nem sikerült rájönni még arra sem, hogy hol van a tápcsatlakozó :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#61504) envagyok válasza Sanchez638 (#61502) üzenetére


envagyok
veterán

Van egy Thermaltake hűtőm ilyen kerettel, de nem jó :(
Alulról ráfeszülne a proci alatti smd alkatrészekre, azt meg nem szeretném erőltetni.

@DarthSun

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61505) Sanchez638 válasza envagyok (#61504) üzenetére


Sanchez638
addikt

Kompakt kis vízes hűtést kell akkor átalakítani. Elég sokat szét lehet kapni. Sőt ha nem variálod túl, akkor egy rendes szett se drága. Viszont cserébe keményen lehűti.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#61506) DarthSun válasza envagyok (#61504) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jól megy, a nature tesztet szoktam mostanában figyelni. Nemrég linkeltem össze az AMD konfigjaimat. Az AM2 A64X2+8600GTS kevesebbet hoz (bár végülis a 2001 egy szálat használ), ugyanez PhenomIIX2- vel már magasabb mint a fentebbi konfigod, de a Nature tesztben még mindíg kevesebbet hoz (a Nature állítólag inkább videokártya függő), a következő szint (ami nekem van), a GTX285, szintén a kétmagos Phenommal, már elhúz alaposan a Nature- ben is, de az már más ligában játszik.

(#61507) r0b3r válasza envagyok (#61493) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nzxt H500-on gondolkodtam az utóbbi pár hónapban én is, de egyre valószínűbb, hogy a gyenge szellőzése miatt nem az lesz. Csak léghűtéssel tervezek i5 3570k + 2x HD7870 CFX-hez, ezért lehet, hogy inkább egy Phanteks Enthoo Pro M TG lesz, ha még sikerül szereznem. :)

(#61508) arn


arn
félisten

szep lett... meg jo pelda, hogy nem kellenek a csiricsare alkatreszek, es ledek, hogy jol nezzen ki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61509) arn


arn
félisten

en meg guritottam egy ilyet :) kicsit elszoktam a crt kepetol... sony g400 2000bol (talan 99 vegen is kaphato volt). gyari doboza, es a leirasa is megvan, majd lehet szetszedem, hogy kicsit bekalibraljam, aztan valszeg elrakom kesobbi idokre, most nincs helyem ra.


facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61510) envagyok válasza arn (#61508) üzenetére


envagyok
veterán

Én annyit azért szoktam tenni, hogy ha szép a belső, és ablakos a ház, akkor fehér vagy távirányítható színű led szalagot dugok el úgy, hogy direktben lehetőség szerint ne világítson,de megvilágítsa a tartalmat.
1-2USD az ára alin.
Fényképezni is jobb, mert nincs tükröződés, és szerintem szép is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61511) Venyera7 válasza arn (#61509) üzenetére


Venyera7
senior tag

Régóta nem láttam sajna CRT monitor képét élőben, talán 6-7 éve is van már, el is felejtettem milyen lehet...

(#61512) arn válasza Venyera7 (#61511) üzenetére


arn
félisten

hat a dos elsore "kisse" fura ezen a monitoron, hogy belatok a sorok koze :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61513) arn


arn
félisten

wow... ezt nem is tudtam :) [link]

meg nullara tekerve a fenyerot is tul vilagos volt. a masik, hogyha kicsit feljebb tekertem, zoldes a hatter. a feheregyensuly szep volt a vilagos kepeken, de a sotetebb tonusokat ez elhuzta zoldes arnyalatba. ez a csodapont siman bekalibralta tok szepre az egeszet :C lehet nem kellett volna megvenni a capture kartya elott.

ez nem egy topmonitor (es 2000es), de valoban van vmi a crt kepeben, ami hianyzik az lcdnel. ami mar zavaro szamomra, az a scanline - fura hogy a sorok koze latok.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61514) martonkocse


martonkocse
kezdő

Ha soros porton küldök régi gépre fájlokat, a küldő gépen működne, ha dosboxból menne, nem korétan dos-ból?

(#61515) r0b3r válasza arn (#61513) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ezt a "sorok közé látok" dolgot csak én nem értem? :DDD

(#61516) envagyok válasza r0b3r (#61515) üzenetére


envagyok
veterán

Csak te :))
Crtnél a sorok között fekete csíkok vannak

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61517) frescho válasza martonkocse (#61514) üzenetére


frescho
addikt

Igen. A héten a soros kábeles másolás volt az egyik téma. Még a configot is belinkeltem.

https://frescho.hu

(#61518) arn válasza r0b3r (#61515) üzenetére


arn
félisten

15 evig bamultam ilyen kijelzoket, de ez a resze teljesen kiesett. Mongy valszeg azert, mert a jobb crtken mar nem lattam se vga modot, se text modot, a korabban meg nagyobb volt a pixelmeret, ill kisebb a kijelzo.

Jo hogy nem vettem meg nagyobb crtt (probaltam vmi meret-minoseg kompromisszumot kotni), mert eloszor jojoztak a szemeim a tft interpolalt kepe utan. Ezt a reszet szokni kell, vagy venni vmi kesoi 15os shadowmask 0.28as monitort.

A kijelzoimre nem is emlekszem pontosan, 93ban vmi szokasos interlaced vgam volt - ami ugy gyujtotte es sugarozta a port, hogy a monitorvedorol szep retegben lehetett mindig a fekete reteget lehuzni. Aztan vmi hasznalt 15os nec, es mintha errol mar 21 trinitronra valtottam volna. De lehet volt meg vmi koztes, mert 2000 elejen a 15os kijelzo mar minden volt, csak eloremutato nem (meg egy 17es remlik - de azt atmenetileg hasznaltam talan a tft elott). 2005tol meg tftket hasznalok. Az a 15os nec dosra epp jo lehetett.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61519) arn


arn
félisten

Shadow mask

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61520) jokeph válasza arn (#61519) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jajj, pixelháborúúúú. :DD

Ez nekem kimaradt, az első PII-es PC-hez LG Studioworks 520-as monitor volt, azon nem volt "sorok közti belátás" már. :))

2004-ben meg vettem egy Samsung Syncmaster 965MB-t, mai napig is jó kis monitor (kár hogy csak 17"-os), 1024*768-on 100 HZ, 1280*1024-en 85 HZ. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#61521) arn válasza jokeph (#61520) üzenetére


arn
félisten

Marmint ugy erted meg nem volt rajta... :) bar ez lehet epp a trinitronok sajatossaga, es vmi hasonlo meretu shadow mask monitor jobb lenne erre a celra. Utana kell meg olvasnom, de a vogonson kimondottan a 14-15os monitorokat szeretik dos alatt.

Lcdn ezt siman lehetne emulalni a capturekartyaval.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61522) Ganz-[HUN] válasza arn (#61521) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Meh... Trinitronon szépen látszanak a scanline-ok. De igaz, nem használtam még az F720-ast dos alatt mostanság. Csak egy kisebb Trinyós eizot. (IGENEIZOBZIVAGYIKBAJODVAN????? :DDD :)))

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#61523) arn válasza Ganz-[HUN] (#61522) üzenetére


arn
félisten

jah vegulis ez a kerdes roviden :) [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61524) r0b3r válasza arn (#61518) üzenetére


r0b3r
senior tag

Most, hogy mutatod már emlékszem rá, de tényleg jó régen volt CRT-m...szinte már el is felejtettem milyen a képe. :DDD
13-14"-os no name VGA monitorom volt az első, még a 90-es évek elején, közepén, szép sárga üveg szűrővel. :DDD Utána talán két 17-es, az egyik egy olcsó Gaba.
Végül egy Beline 10 80 80-nal zártam a CRT korszakot. Azt nagyon szerettem, szép képe volt. :) Bekapcsolás után jött egy nagy "Dong!!!" és onnantól 160W-al szívta a villanyórát. ;] ;] :DDD Csak hálópartira nem szerettem cipelni a 36kg-jával. :N :DDD

[ Szerkesztve ]

(#61525) martonkocse válasza frescho (#61517) üzenetére


martonkocse
kezdő

Igen, köszönöm, csak kissé elvesztem benne...
Pontosan a dosboxba mit kéne beírnom, hogy mehessen a klónozás?
Sehogy sem akar összejönni...

(#61526) arn válasza r0b3r (#61524) üzenetére


arn
félisten

az elso tft melyen el az emlekeimben (samsung 970p) - haverokkal megbeszeltuk, hogy lesz ez, aztan a kov majd oled. 2005ben volt :DDD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61527) r0b3r válasza arn (#61526) üzenetére


r0b3r
senior tag

20"-os Samsung volt az első...újonnan vettem, az nálam nagy szó...ritka esetek egyike. :DDD Sokáig nem is bírta, pár év után egyik nap már nem kapcsolt be. Talán táp... azóta is megvan, valahol porosodik.
Aztán volt egy Acer...vakvágány, szörnyű képe volt.
Végül vettem használtan egy 22"-os EIZO-t, már nagyon sok éve azt nyúzom. Már nem is vennék mást. Vagy egy 27-es Dell-t ami itt van a munkahelyen, vagy egy a mostaninál nagyobb EIZO-t. :)

Egyébként jól gondolom, hogy DOS-os retró gépekhez jobb lenne egy 17"-os 5:4-es képarányú Dell monitor? Szüleimnél van egy olyan és lehet, hogy elcserélem velük a 19"-os 16:9-es Samsungomra. :)

(#61528) martonkocse


martonkocse
kezdő

Most próbáltam úgy hogy rendes gépen fut a freedos pendriveról, mindent úgycsinálok ahogy kell, a klónozás első sorát ha beírtam azt írja, hogy érvénytelen parancs vagy fájlnév...rossz a kábel? Azt írták, hogy link kábel.

(#61529) siti válasza r0b3r (#61527) üzenetére


siti
senior tag

Inkább 4:3 arány. 640:480 szerintem már elég kicsi 17”-on. Alley cat hogy néz ki rajta?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#61530) DarthSun válasza envagyok (#61510) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szép ház, gondolom az ára is szép.

(#61531) martonkocse


martonkocse
kezdő

Valamit csinál, de ez semmi kb...
Ugyan úgy kidobta hibaüzenetet, de ha a tty-s-et is beirtam, akkor ramentem a masteren, hogy ok, a laptopon meg, hogy újra próbálja, elindult a "loading bootstrap", de összesen ennyi, vártam fél órát, még most is csak ennyit csinált...

(#61532) quailstorm válasza r0b3r (#61527) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem, nem jó, azok túl buták szoktak lenni, nem tudnak pixel 1:1-hez mappingot csak skálázni (és azt se aránytartóan).
Úgy meg vagy 1280x1024, vagy torz.

Legjobban akkor jársz, ha kicsit jobb szoftverű modernebb monitort használsz, ami tud aránytartó skálázást és 1:1 pixel helyességet.
De nekem van itthon 1024x768-as IBM LCD-m is, bár most már nem sok szükség van rá lassan.

[ Szerkesztve ]

(#61533) r0b3r válasza quailstorm (#61532) üzenetére


r0b3r
senior tag

Kár... akkor inkább kipróbálom mielőtt bármit is cserélgetek. :DDD Köszi! :R

(#61534) arn válasza r0b3r (#61527) üzenetére


arn
félisten

dell 2007fp, vmi kesoi rev (ips, 4:3as). de jok a dell 16:9esek is (10-13 vegu).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61535) frescho válasza martonkocse (#61525) üzenetére


frescho
addikt

A link a hozzászólásban a megfelelő config sort linkeli, ezt kell a dobox configjába beírni, ha még nem lenne benne.:

[serial]
serial1=directserial realport:com1

Ezután ha az NC-t elindítod a dosboxban, akkor a com1-et választva (serial1) a com1-en fog kommunikálni a gép.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#61536) martonkocse


martonkocse
kezdő

Beírtam, ez sem segített, illetve ahogy az előbb leírtam, ha telibe dos-ról megy, akkor se jó.
A laptop a mode parancsra azt mondja, hogy érvénytelen.

(#61537) frescho válasza martonkocse (#61536) üzenetére


frescho
addikt

fényképezd le amit a laptopba gépelsz be

https://frescho.hu

(#61538) martonkocse válasza frescho (#61537) üzenetére


martonkocse
kezdő

Már nem tudom, de azt amit az nc kiír:
mode com1:2400,n,8,1,p

És erre írja németül, hogy érveénytelen parancs vagy fájlnév ...
Mindenhogy próbáltam, egybe, kisbetűkkel, nagybetűkkel, vegyesen, ugyanez mindig.

[ Szerkesztve ]

(#61539) frescho válasza martonkocse (#61538) üzenetére


frescho
addikt

simán mode.com -ot beírva mit ír ki? Fényképezd le mind a kettőt, mert így ködszurkálás.

https://frescho.hu

(#61540) martonkocse válasza frescho (#61539) üzenetére


martonkocse
kezdő

Másikat már nem tudom, vagyis ma már rákötni gépre, de ugye ha azt írom, hogy mode com1:...., Akkor is teljesen ugyan ezt írja: Befehl oder Dateiname ungültig

[ Szerkesztve ]

(#61541) arn


arn
félisten

Azt csinalom, hogy mindegyik gepet rakotom erre a trinitronra. A 486on tul vagyok... azt kell hogy mondjam, a szinek es a kontraszt nagyon szepek, de ez nem dosra termett. Azt hittem ezzel a 2000es 19es monitorral sikerul beloni az arany kozeputat, de kb ugyanaz a helyzet, mint a pcvel, nem lehet lefedni egy nagyobb idoszakot vele.

Be is kell melegednie, amugy a hatter tul vilagos - lehet ez a resze nem szazas a monitornak (lassabban futi fel), mert kell vagy 10 perc mire igazan szep kepe lesz (mongy a menu szerint fel ora), de ez vhol crts sajatossag.

A modvaltasok ezen sem tul furgek, es nem is sikerul gyakran belonie jol a kepet, utana kell allitgatni. Ami erdekes, hogy ezt auto is megcsinalja, de bele kell maszni a menukbe. De ez a kisebbik gond.

A nagyobbik, hogy nem ugy nagyit, mint a tft, hogy felnagyitja a pixeleket, kozte szepen kitoltve a reszeket, hanem szethuzza azt - ez a trinitron maszkjaval kombinalva rondan csikos text/vga modot eredmenyez. Ha osszenyomom a kepet, 14-15 colra, akkor elvezhetobb a dolog. A legsarkosabb a 80x25os textmodnal nagyobb szoveges felbontasok. Ott igy nez ki, mint regen a demokban levo fake mod, amitol guvad az ember szeme rendesen.

Osszessegen azt kell mondanom, hogy nem igazan jobb dosra, mint a dell 2007fp... tobbet vartam, sot a pixelalapu dos es helyfoglalas miatt jobban is tetszik a modernebb kijelzo. Ide vmi 15-17es shadow mask crt kellene, de azt meg a kesobbi dolgokhoz nem tudnam rendesen hasznalni - a tft jobb alternativa, ha nincs tobb kijelzore lehetoseg.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61542) frescho válasza martonkocse (#61540) üzenetére


frescho
addikt

Ez volt az első kérdés: van a gépen mode.com? :D

Keresd meg azt a könyvtárat ahol van és ott add ki az utasítást. A következő utasítás ha nem listázza, akkor nem jó helyen jársz:

dir mode.com

Első körben a DOS könyvtárban próbálnám.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#61543) martonkocse válasza frescho (#61542) üzenetére


martonkocse
kezdő

Köszönöm, már nem hányt ki hibaüzenetet, viszont a dosbox még kiírja, hogy serial1: errors: framing... és így tovább sorba, a bootstrapnél nem jut tovább.
Megpróbálom rendes gépen.

(#61544) siti válasza martonkocse (#61543) üzenetére


siti
senior tag

dosboxoban azt hiszem konfigurálni is kell a serial portot, mert amúgy nem megy reflexből.
[link]
és akkor ha dosbox már rendesen használja a soros portot, akkor még mindig ott a win, aki meg máshogy. (nálam sehogy, mert nincs a gépen soros port)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#61545) martonkocse válasza frescho (#61542) üzenetére


martonkocse
kezdő

Rendes gépen is, nem jut tovább a bootstrapnél, tényleg nem tudom már mi lehet...probléma lehet hogy már van egy régebbi verziójú nc rajta?

[ Szerkesztve ]

(#61546) DarthSun


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Már sokszor másoltam NC- vel soros/párhuzamoson, de azt nem is tudtam hogy az átklónozásra is lehetőség van :B , én mindíg valahogy rájuttattam a célgépre, floppyn vagy felmásoltam előzőleg ha másik gépen volt a vinyó, hogy ha leveszem, lehetőség legyen a linkelésre. Csak hát sajna a fenti esetben nem műkszik a floppy drive...

(#61547) frescho válasza martonkocse (#61545) üzenetére


frescho
addikt

Az nem baj. Mennyit vártál a bootstrap-nél? Nekem percekig "nem csinált semmit" aztán végzett. UGyanezt megpróbálhatod a filelink-kel. Az nekem stabilabbnak bizonyult lassú gépnél.

DarthSun: Legalább 10x leírtam már itt a topicban, hogy lehet klónozni. Ezek szerint fölöslegesen :O

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#61548) Bile Demon válasza frescho (#61547) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem feleslegesen. :)

Bruhe

(#61549) DarthSun válasza frescho (#61547) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Most figyeltem fel rá, akkor ezekszerint régebben is leírtad, akkor nem figyeltem, vagy valahogy átsiklottam felette.

(#61550) DarthSun válasza DarthSun (#61549) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Visszakerestem, már 2013- ban leírtad bacsis- nak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.