Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61251) petakpa1 válasza petakpa1 (#61250) üzenetére


petakpa1
őstag

U.i.: Via chipes kártya kapcsán még az volt a furcsa, hogy IDE portra hiába kötöttem IDE HDD-t, nem ismerte fel, ellenben az ODD-ket látta.
Alacsony sebessége kapcsán van egy olyan gyanúm, hogy mivel ez egy Raid kártya, valahogy úgy van belül szervezve, hogy az időszelet egyik felében 1. másik felében 2. portot olvasná/írná, így sebessége feleződik 120 MB/s / 2 = 60 MB/s. Persze ez csak egy laikus gyanúja. 2. ssd híján nem tudtam Raid módban tesztelni ezt.

Elképzelhető, hogy egy non-Raid BIOS beflashalésével ez megoldódna? Ha valakinek van ötlete ez ügyben, ne tartsa magában:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#61252) envagyok válasza laskr99 (#61209) üzenetére


envagyok
veterán

Megy vissza az eladónak :(
Nem minden lapban indul, és akkor is csak ×8 pcie módban :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61253) DarthSun válasza envagyok (#61252) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Huh, sajna ezt említettem nemrég, kockázatosak ezek a nagy amper-igényű kártyák. Csak helyben veszek kipróbálással. Mondjuk a 285- ből kifogástalan darabot sikerült vennem, meg az 580 - as is jó...eddig...

(#61254) envagyok válasza DarthSun (#61253) üzenetére


envagyok
veterán

Korrekt eladótól lehet venni.
Simán visddzsutalja az árat, plusz a visszapostát.
De ezek nem mai gyerekek, szhóval egyébként is bármikor megmurdelhetnek, de szerencsére velem még nem történt ilyen, pedig van kb 40db

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61255) alvaro válasza DarthSun (#60838) üzenetére


alvaro
senior tag

Hopp, egy régi dolog... ami diskmanagert említettél - tud az kezelni több vinyót, vagy legalább egyet, ami nem a bootlemez? Mert ha igen, az könnyen megoldaná a problémámat.

(#61256) DarthSun válasza alvaro (#61255) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Bootlemezt készítettem csak vele asszem, sztem megoldható boot setup nélkül is. Több vinyót tuti kezel. A főprogram betöltésekor, detekt után rákérdez mi legyen, ill be lehet lépni a menüjébe, ahol választható autoset, vagy manual, a manualban rugalmasan választható célmeghajtó, valamint eldöntheted hogy auto partícionálás legyen vagy egyéni. A készített partíciókra kérhetsz azonnali formázást is, nem kell boot után a DOS formattal foglalkozni.

(#61257) arn válasza alvaro (#61255) üzenetére


arn
félisten

Pqmagic?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61258) frescho


frescho
addikt

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de sorban hullanak el a régi hardverek. 8 bites MFM vezérlőkből eléggé kifogytam, van még kettő, de nem hiszem, hogy lesz utánpótlás.

https://frescho.hu

(#61259) r0b3r válasza frescho (#61258) üzenetére


r0b3r
senior tag

Eddig még szerencsére megúsztam, nem ment tönkre semmim...kopp...kopp. Bár én most már inkább beálltam arra, hogy komplett gépeim vannak kezelhető mennyiségben, az összes állandóra bekötve egy kvm-re. Így idöközönként bekapcsolhatom, nem kell állandóan mozgatni, pakolni, szerelgetni.
Antisztatikus védelemre egyébként mennyire figyeltek? Alkatrészek tárolásánál, szerelésnél, stb.

(#61260) frescho válasza r0b3r (#61259) üzenetére


frescho
addikt

Igyekszem figyelni a feltöltődésre. Ma még egy vinyó is feladta a leckét. Nem akar felpörögni, mikor leindult gyorsan le is mentettem róla mindent.

https://frescho.hu

(#61261) laskr99 válasza frescho (#61258) üzenetére


laskr99
addikt

Én most raktam össze egy gépet egy P45 lanparty lappal. 40k volt dobozosan anno.. Telepítettem a wint erre elment a kép, majd újraindult a gép kissé rá. Azóta se pci-e se pci nincs kép, de boot van, biosba tudok lépkedni, menteni mindent.

(#61262) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Az egyik ismerősöm szeretne megismerkedni a retro pc-s világgal. Elég mélyen bele akarja ásni magát a témába, de nagyon nincs alapja. Van valamilyen jó magyar/angol irodalom a topik témájával kapcsolatban?

(#61263) DarthSun válasza DrojDtroll (#61262) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kezdetnek mondjuk olvassa el a topik-összefoglalót, van benne néhány link ami alapirodalom, kötelező műveltség a témában. Aztán pld : [link], [link], driverek, videok, leírások, valamint a saját blogjaim, aberrációim is ajánlom :D

szerk : ja és persze magát a topikot is böngészheti, rengeteg tudásanyagot összehordtunk itt az évek alatt...

[ Szerkesztve ]

(#61264) arn válasza r0b3r (#61259) üzenetére


arn
félisten

A sokat polirozgatott konfigokkal en is azt tervezem, hogyha egyszer “osszealltak” nem piszkalom oket. Pl a hosszu vlbs slotok es kartyak minden kibeszerelesnel erosen hajlanak, ido kerdese, hogy mikor adja meg magat a fizikai stressznek. Aztan meg persze a kondik, etc, de az allo helyzetben is kiszarad.

A legoregebb “folyamatos” hasznalatban levo hwem az mt32 es a midikartyaja 87es ill 88as gyartasu, mostanra tobb szaz eurot ernek, nem bannam, ha velem maradna meg egy ideig :) ha ennel nem is, de minden masnal igyekeztem potalkatreszeket beszerezni, amig lehet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61265) siti válasza r0b3r (#61259) üzenetére


siti
senior tag

ESD védelem elég érzékeny téma, mert gyárakban, összeszerelő sorokon elég fontos, otthon meg senki, így ki is alakul róla egy kép, hogy hót felesleges. Szerelés előtt azért megsimizem a radiátort, a dobozban lévő kártyák pucéran várják sorsukat, ami meg beépítve van, őket meg nem piszkálom és ezek vannak biztonságban.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#61266) envagyok válasza siti (#61265) üzenetére


envagyok
veterán

Én a gépházat-tápot szoktam fogni, elvileg az is földelt

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61267) r0b3r válasza siti (#61265) üzenetére


r0b3r
senior tag

Jól van akkor nem gáz, hogy szerelés közben percenként tapogatom a fém polcrendszert. :DDD

(#61268) cskamacska válasza r0b3r (#61259) üzenetére


cskamacska
addikt

Eléggé. Lehetőség szerint minden kártya antiszatikus(tipikusan selejtezett HDD vagy más régi kártyás) antisztatikus zacsiban van, és erre jön rá a bubis zacskó, hablap, vagy éppen amiben van, majd állítva a polcra hogy nem nyomják egymást. Alaplapok szigorúan alaplapos zacskóban, legtöbbje külön dobozban. Procik hol tálcán, hol hablapon, ott kevésbé oldható meg a zacskózás, de nem is szokott gond lenni. Szerelés előtt radiátor és földelt táp tapizás, a cumók pedig nem kerülnek plédre, de igazából kemény felületre sem, antisztatikus zacskó alájuk, majd karton vagy könyv.

Érdekes mód pont a kereskedelemben, szerviznél vigyáznak kevésbé ilyenre.

Memória modulokat, nyákokat nem merem csak élénél megfogni, erre belvárosi lomizóban meg szó szerint hegyén hátán egymáson az alkatrészek(igen, azok is amiket már 20-30 ezer forintokért megvettek :U ), és a fazon közepénél úgy rámarkol a kártyára, lapra, hogy a majd elájulok. :DDD

Még jó hogy RDRAM modulra kérdeztem jobban rá, aminek teljes oldalát fedi a borda, mert ha 128 megás SIMM FPM modulokat dobálta volna ki a pultra, mintha osztana a kártya partin, menten aláájultam volna. ;]

De minden elővigyázatosság ellenére azért akadnak áldozatok. Ez van ha kommersz fogyasztói árukat gyűjt az ember. :B
Rage Fury MAXX nem indul, PCI-os Kyro II kifagy pár másodperc után ha 3D-t lát(lehet driver, lap, és hűtés is, de mindegy mert utána kell járni). Abit ST6 újraindulgat(egyetlen pupu kondi az AGP foglalt mellett, persze nem jelenti azt hogy a többi nem fingott ki csendben), HP VL600-as FIC KC19+ lap meg most nem ad képet. Fő gépben használt Asus P8B75-V lap meg időnként tekercsnyavíkol, és most elkezdte hogy mutatványokat csinál ha sima PCI kártya van rádugva. :o

Összességében leginkább kondikkal akadt gondom, ugye ez klasszik öregedési gond, szagértők rutinból cserélik. De itthon erre nincs kapacitásom, és nincs biztos emberem Pöst környékén akihez vihetném a felújítandó cuccokat. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#61269) envagyok válasza cskamacska (#61268) üzenetére


envagyok
veterán

Meg hdd :)
2 hete a p4 gépben nyiffant ki

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61270) cskamacska válasza envagyok (#61269) üzenetére


cskamacska
addikt

Merevlemezekkel eddig még szerencsém volt, csak pár darab kezdett gyengélkedni, képeket, fontosabbakat általában le tudtam menteni. Tényleges katasztrófális leállásom eddig még nem volt, illetve de, egyszer mikor egy 10 gigás merevlemezt működés közben lerántottam az IDE csatiról. :B

Persze ehhez nem ártott hogy viszonylag korán rászoktam a SMART lesésére, illetve újabban 2010 környéke óta a Hard Disk Sentinel is folyamatosan fut. Ez kapta el ideje korán a hírhedt Seagate ST1000DM003 kifingási kísérletét 2015 augusztusában, épp a 2 éves garancia letelte után. :K

más

Aktuális lesz, Opteronra megy majd XP, szóval érdemes frissíteni.rovat

Ramdisk erősen rétegigényt céloz meg normál esetben, SSD féle gyors meghajtók megjelenése óta pedig még inkább visszaszorultak. Ennek megfelelő a megítélésük is, mindenki azonnal hülyének van nézve aki nem profi felhasználásra alkalmazná. :(
Csak épp a Windows XP, és a 32 bites Win Vista/7/8/10 változatok igen erősen profitálhatnak belőle, lévén azok nem látnak(pontosabban láthatnának de az nem érné meg egyeseknek :U ) 4GB(minusz egyéb memóriák) főlé.. de a ramdisk driver PAE/AWE-n át igen, és a maradékból így kiváló virtuális memória lehet. :K

WinXP-vel használtam 6GB memóriát ily módon 2009-2011 között, swap file 3.3GB fölötti PAE memóriába száműzése látványosat dobott a rendszer sebességén. :K Én a Gavotte féle ramdisket használtam nagy megelégedéssel, ezen korabeli hosszászólás alapján:

Neowin - XP Pagefile on a RAM disk? - Turbo Data Weasel

innen pedig le lehet tölteni
Jens Scheffler -
How to use full 4GB RAM in Windows 7 32 Bit (Gavotte RAMDisk in Windows 7)

Techjourney -
Free RAMdisk for Windows 7, Vista, XP, 2000, Server 2003 & 2008 (Gavotte)

ImDisk Virtual Disk Driver hasonlót tud, talán kicsit több tököléssel, de épp WinNT 3.51, és Win10 alatt is akár. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#61271) cskamacska


cskamacska
addikt

ilyet találtam aprón

20X Matrox m9120-e512f videokártya eladó darabját 2500 forintért adják
Ez a kettő DVI csatlakozós kiadás, nem kell szenvedni DMS59 kábelekkel. Volt régebben Vaterán 2000 alatt is, de az gyorsan megszökött.

Érdekelt hogy a Matrox mit hozott ki Parhelia után, de úgy néz ki nem sokat. Naggyon sokáig a P750-P650-P690 chipeken ugráltak, amik a Parhelia gyengített és olcsósított változatai. 2008-ban aztán jött az M sorozat ami DX9, és 4 monitoros támogatást ígért minimális fogyasztással. Később bedobták a törülközőt és rakás mini-DisplayPort csatlakozós baromi drága kártyákon AMD R5 250 GPU-kat dobáltak ki C sorozat neve alatt. Csak épp arra is ráfáztak, mert ugyanezt megtette az AMD is a FirePro, és a partizán Sapphire is a GPro név alatt.

M1920-ról túl sok adat nincs, mintha senkit nem érdekelt volna hogy eszik vagy isszák. Egy helyen azt írták a driver valami mókolt XP-s borzalom későbbi rendszereken is, és nem közli le a kártya paramétereit. DX9 támogatás van, de talán lassabb mint a legvágottabb FX5200, és az Aero támogatás épp hogy működik, bármi egyéb GPU gyorsítás kizárva.

Én magam félek megvenni, Volari Z7 kaland elég volt alvégen. Annak is épp hogy működik a drivere, 2D-ben pedig minden veri, legócskább integráltak is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#61272) iday


iday
aktív tag

Üdv!

Adott egy 486os gép.
Winbond i/o kártyával, rajta hdd, odd.
A bios felismeri a hdd-t, boot floppyval a cd-t is megtalálja.
Indítom az fdisk-et.
Új dos partició... és itt megáll minden.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#61273) DarthSun válasza iday (#61272) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

HDD kapacitása ? Ha egy adott bios határt túllép, ilyen vagy hasonló hiba lehet. Erre gondolok konkrétan : HDD méret határok .

(#61274) iday válasza DarthSun (#61273) üzenetére


iday
aktív tag

Azt nem hiszem.
270Mb, és 420Mb hdd az alanyok.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#61275) DarthSun válasza iday (#61274) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát...talán van valami olyan master boot record/filesystem rajtuk melyet a dos nem tud értelmezni (tipp), NTFS, HPFS, ExtX, Lilo. Vagy fizikailag valami hibás. Másik gépben mennek ezek a diskek ?

(#61276) arn válasza iday (#61272) üzenetére


arn
félisten

probald pqmagickal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61277) iday válasza DarthSun (#61275) üzenetére


iday
aktív tag

A 420Mb-on volt fat partició, most töröltem.
Eredmény továbbra is ugyan az.

arn
Ha lenne még egy 100%-os 1,44Mb floppy-m...

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#61278) arn válasza iday (#61277) üzenetére


arn
félisten

minek az? nekem egy sincs. vagyis drvom van, helykitoltonek a korhuseg miatt :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61279) hege8888 válasza iday (#61277) üzenetére


hege8888
aktív tag

Kell? :)

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#61280) iday válasza arn (#61278) üzenetére


iday
aktív tag

A floppy az kell. :)

hege8888
Köszi, nem kell, valahol kell lennie, csak meg kéne találnom.

Közbe haladtam a pqmagic-al.

De zsákutca.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#61281) CaptainJoe47 válasza iday (#61280) üzenetére


CaptainJoe47
csendes újonc

Próbáld Super Fdisk-kel, hátha az beválik.

[ Szerkesztve ]

(#61282) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Selejtezésből tudnék venni egy szép állapotú Sun SunFire V120-as gépet. Vinyó nincs benne, de 2x512 reg ecc Sdram igen.
Szerintetek mennyit érdemes rászánni liciten?

(#61283) siti válasza quailstorm (#61282) üzenetére


siti
senior tag

nem sokat. egy szem PCI slot van rajta, de az kell VGA miatt, így hangod nem lesz quake alatt. akkor meg minek. :D
hacsak nem usb hangkártya, de azt nem fogja megenni.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#61284) quailstorm válasza siti (#61283) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Headless lesz, mert drága bele a VGA és nem akartam rajta Quakezni.
Ahhoz workstationt kellene vennem, de az hibás.

(#61285) frescho


frescho
addikt

Megfogták a vámon, de kifizettem a váltságdíjat :D Már csak idő kellene, meg pár marék IC.

https://frescho.hu

(#61286) envagyok válasza frescho (#61285) üzenetére


envagyok
veterán

Nyákra vámot????
42 dollárnál több volt?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61287) Bile Demon válasza envagyok (#61286) üzenetére


Bile Demon
őstag

NYÁK?

Ha cég küldte, akkor inkább a fele az értékhatár...
Szerintük ez már "kereskedelmi mennyiség".

Nekem a 10 dolláros mérőzsinórt is vámkezelni kellett. Ott volt mellé a japán eladó által kitöltött számla, tételjegyzék, CN23 konzekvensen kitöltve, aláírva lepecsételve, még a termék oldala is ki volt nyomtatva színes képpel, ez nem hatotta meg a Postát, ők akkor is vámkezelték egy hónapig... Tényleg annyiba került és kb. 2db krokodilcsipesz volt a kábelen, tehát semmi drága optikai, hallszenzoros lakatfogós izémizé.
5 nap Yokohama->BUD
26nap Nemzetközi kicserélő/vámraktár

Én azon csodálkozok, hogy ilyen hamar átment a vámon.
Én ha az értesítés napján reagálok, akkor 3 hét után szokták kihozni. Akkor is, ha igazolom, hogy vámmentes, és akkor is, ha eléri az értékhatárt. Akkor is, ha már előre beküldöm a vámkezelési megbízást.

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#61288) envagyok válasza Bile Demon (#61287) üzenetére


envagyok
veterán

42 dollár.
Mivel 3000Ft-tól kevesebb áfatartalmú cuccokat se kell áfát fizetni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61289) frescho válasza envagyok (#61286) üzenetére


frescho
addikt

VÁM-ot nem, csak ÁFÁ-t kellett fizetni.

Ahogy írtam korábban kb. 1000Ft lett szállítással meg mindennel együtt egy NYÁK. Szép céges számlát adtak ki amin tételesen szerepelt minden még a szállítás is. Ez persze beleértendő az alapot képező összegbe. A papírt fogták és kívülről szépen felragasztották a dobozra, ami szerintem minden vámos álma. Mivel letagadni sem tudtam volna, hogy nem jogi személytől rendelt és $22 felett volt, ezért drágult a project ezen része. ÁFA+3000 Ft kezelési költség jött rá, amiből az utolsó akasztott ki, mert erősen összemérhető az alap sarccal.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#61290) envagyok válasza frescho (#61289) üzenetére


envagyok
veterán

"Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Vámeljárási Osztálya tájékoztatása alapján az alábbi értékhatárokig adómentes a küldemény:

2019. február: 42,06 USD-ig, 58,89 AUD-ig, 56,03 CAD-ig, 41,99 CHF-ig, 32,39 £-ig és 285,41 CNY-ig.

Ha vámeljárásra kerülne sor és a vásárolt dolog értéke pl.: 42,18 $ alatti, akkor emlékeztetve a fenti jogszabályi helyre az értékigazolást bekérőt, kérni kell egy kérelemben a fent idézett jogszabályi helyre való hivatkozással az áfa kiszabásától történő eltekintést, a vámeljárás vámmenteskénti elbírálását.
Mivel ennek a szabálynak alkalmazása már vámeljárás keretében történik, így a vámolási szolgáltatást végző cég felszámolhatja a vámeljárási költségét. (A Magyar Posta esetében, ha nem kell az Áfá-t megfizetni, egyelőre nem számol fel semmilyen költséget.)"
Az idézet forrása:
https://itcafe.hu/tema/aliexpress_tapasztalatok/friss.html

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61291) arn válasza envagyok (#61290) üzenetére


arn
félisten

es akkor mi van pl, ha visszakuldod a termeket, mert nem jo? :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61292) hege8888


hege8888
aktív tag

Hali emberek!

Kaptam egy HP Pavilion 6650-es masinát. Ennél jobb képet nem leltem róla.
Az eleje tele francia feliratokkal, még a win98 is francia rajta.. :Y
De ami a legmeghökkentőbb számomra, hogy a BIOS is defaultban frnacia.
Alaplap Asus P5S-VM, K2-5 550Mhz, 32mb ram. Kár, hogy nincs az alaplapon AGP.. Integrált SiS (max 8 MB) video boldogít.

Namost a kérdésem, hogy ha ezen frissítek bios-t akkor helyreállna a rend, hogy angol legyen defaultban is a bios?
Ugyan lehet rajta állítani, de kicsit bosszantó.
Bootnál is minden francia.

Egyébként elég elcseszett a tervezése, kissebb méretű ATX táp, a 20as csati helye szerencsétlenöl pont aa táp alatt!
Nincs nagy kezem, de nem férek be hozzá.. tehát ki kell venni a tápot..
Kész elmebajos volt aki ezt így tervezte...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#61293) DarthSun válasza hege8888 (#61292) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Igazából nemtom, ilyen akciót még nem végeztem. Viszont a brand gyártók több országba célirányosan állítják össze a szállítmányaikat. Tehát elvileg működnie kell az Angol biossal, ha van hozzá. Sztem az alaplapok nem különböznek, ugyanabba a lapba flashelik az eltérő nyelvű biosokat. Frissítéskor azért mentsd le a jelenlegit, hogy legyen visszaút, ha mégsem ok.

(#61294) arn


arn
félisten

ez a hirdetes nagy kedvenc :D ha tiptop allapotban lenne, is meredek az ar (ezt mar megszoktuk), de az allapota tobb, mint meghokkento.

[link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61295) DarthSun válasza arn (#61294) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:DDD
Nem semmi. Azért én olyan típus vagyok, ha van egy kis esztétikai hiba, sárga ház, előlap nélküli floppy, kisebb karc, színeltérés, stb - belefér. De ez...mit lett vele, feszegették csavarhúzóval + földhöz vágták :U :W

(#61296) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sikerült szereznem pár menőn kinéző geil ddr2 ramot. Kiváncsi leszek mit bírnak. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#61297) DarthSun válasza Ranagol_5 (#61296) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

CL4/800MHz - hasítani fog mint állat :)

(#61298) r0b3r válasza DarthSun (#61295) üzenetére


r0b3r
senior tag

Hétfőn viszem végre porfestésre az XT házat. :DD Van valakinek pontos tippje a színkódra, RAL számra, ami legközelebb áll a gyári bézs színhez?
A tápegységet nem sikerült szépre felpolírozni, mert túl mélyek a rozsdafoltok. :( Szerintetek milyen színben lenne jobb? Bézs, vagy matt fekete? :DDD :B


(#61299) Ranagol_5 válasza DarthSun (#61297) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Én arra is kiváncsi leszek, hogy CL5 vagy CL6-on milyen sebességen képes menni.
Van belőle 8x2Gb. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#61300) flymi válasza Ranagol_5 (#61296) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nekem is van egy ilyen rampáram, Geil Evo One azt hiszem a pontos neve.
8x2 az pont mindenre elég. Nekem a 2x1 épphogy már ha használnám és nem csak dísz lenne. :)

r0b3r: Legyen rózsaszín, az igazán egyedi lenne. ;)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.