Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) martonkocse


martonkocse
kezdő

Úgy látom esélytelen lesz, hogy az 528 megás winyót usb-vel gépre kössem. A soros kábelem meg teljesen sikerült tönkretennem, mindegy, beruházok olyanra, ami már készen van, össz-vissz 700ft.
Azt valahogy meg lehetne oldani, hogy van egy 60Gb-os ide laptop winyóm, azt látja a gép.
Arra rátenni valahogy dost és elinduljon a retro laptopon?
Próbáltam valamit, de túl jártas nemvagyok a témában, vagy az lehetett a baja, hogy ntfs, vagy fat 32, vagy a fat 16 nem sikerült túl jól, esetleg maguk a fájlok nem jól voltak. Lényeg kiírta a gép, hogy nem hiányos op rendszer...
Van valami kis program ami szépen rárakna nekem valahogy egy működő dost a 60 gigás winyóra. úgy hogy működjön a laptoppal? Ja és lássa egy windows 7 usb-n...?
Lehet egyszerűen túl sok a kis laptopnak az a "nagy" winyó?

[ Szerkesztve ]

(#61352) envagyok válasza DBob (#61350) üzenetére


envagyok
veterán

Úgy értettem, hogy van esély, hogy utána jó lesz, vagy reménytelen játék, mert kifingott emiatt.
Túloldalt a kis kocka van a 4 kondis sziget túloldalán, a mellette lévő nagy kondi (C647) memóriához tartozik.
Az értékeket mire érdemes belőni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#61353) frescho válasza martonkocse (#61351) üzenetére


frescho
addikt

Nem értem mi a probléma a Norton Commander átmásolásával. Azt írtad, hogy a gép bootol, van rajta DOS és Windows is. Simán klónozd át az NC-t másik gépről. A menete nagy vonalakban:

- A két gépet összekötöd soros kábellel
- A masteren elindítod a Norton Commandert (én dosboxból futtatom és a soros interface-t direktben hozzárendelem a configban)
- Masteren az NC menüben a linknél a clone-t választod
- Követed az utasításokat amit kiír (mode.com és tty redirecttel átrángatja magát)
- Ha elindult örülsz és átmásolod amit szeretnél

Ha nincs clone az NC link menüjében, akkor ugorj verziót felfelé, talán 4-től jelent csak meg, de nem esküszöm meg rá. Alternatívaként az NWDOS-ban lévő filelnik-kel is működik a dolog. Abból jobb, hogy kevesebb RAM-mal is beéri, de fix az átviteli sebesség, szóval ki kell tapasztalni, hogy egy adott gép mit bír.

https://frescho.hu

(#61354) martonkocse válasza DarthSun (#61333) üzenetére


martonkocse
kezdő

https://www.pcx.hu/prc-1-8m-soros-link-9-9-kabel-015206

Ez jó kábel lenne? Össze vissza látom a kábeleket, valahol null modem, itt éppen link...

(#61355) DarthSun válasza martonkocse (#61354) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Mivel link kábel, jónak kell lennie, úgy nézem legalábbis.

A 60GB- os vinyót nemtom hogy be lehet-e lőni arra a laptopra. Puding próbája az evés. Tipp hogy igen. A 40- est a 286 biosa is felismeri 1- es típusnak vagy 504MB- nak (1024,16,63). Biosában beírható a HDD Cyl/Head/Sector ? Választható a típus ? Az 504- el lehetne próbát tenni. De előtte a P4- en kell belőni. P4- re csatizod, beállítod hozzá az 1024,16,63- at. Floppyról/CD- ről/USB- ről/optikáról bootolsz DOS6.22- őt (Win98 DOS session itt most nem jó, tehát ki kell preparálni valamilyen eszközről egy 6.22 bootot). Partícionálod/formázod - 504MB- ra. Beleteszed a laposba, biosában szintén 1024,16,63 , és lehet hogy látja de nem biztos mert gyakran a kül. vezérlők által készített partíciók inkompatibilisek egymással. Ekkor lehet próbálkozni kisebb géppel készíteni (PIII-PII-S7-486).
Ha látja akkor elegendő is az 504. Diskmanagerrel 4x2047MB is létrehozható ha kevés. A 286- omban Maxtor megy 4x2047MB- al.

(#61356) martonkocse válasza DarthSun (#61355) üzenetére


martonkocse
kezdő

Igen szerintem a biosában vannak ilyenek, ha jól emlékszem...viszont a p4-re nehéz lesz rálőni, mivel azon csak asztali pata port van. Bár ha usb-n keresztül is látja akkor megvan mentve, vagy még másik lehetőség egy régi laptopom, amiben szintén pata winyó van. Napokban szerintem még nézegetem.
Az a baj, hogy retro gépek terén nem vagyok eleresztve...

(#61357) DarthSun válasza martonkocse (#61356) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Magamból indultam ki, kihúzom a fiókot és előveszem a laptop HDD/desktop HDD átalakítót. SATA HDD- ket legalább már ugyanavval a csatival készítik laptopra és desktopra is.

[ Szerkesztve ]

(#61358) arn válasza DarthSun (#61345) üzenetére


arn
félisten

Az sd-ide adapter kifogastalanuk mukodik, a slothelyre valo rogzitese a problemam - rosszul van kialakitva. A cf adaptereknel ranezesre jol csinaltak, csak ahhoz se kartyam, se olvasom nincs, igy tobbet kellene beleinvesztalnom.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61359) martonkocse


martonkocse
kezdő

Igen, jó a technikai fejlődés.
Valami csak lesz...ingyen kaptam, vagy inkább szereztem ezt a laptopot (suliban selejt lett), és hát nem ér sokat, vagyis inkább keveset, örülök neki. Viszont sajnálom, hogy nem sok mindent tudok vele csinálni, pedig imádom a retro dolgokat, c64-em is. Főleg az ilyen régi laptopokat szeretem, annyira más mint egy új, a kinézete is haláli.

(#61360) arn válasza r0b3r (#61346) üzenetére


arn
félisten

Nalam a halozat macera lenne - korabban ket wifis routerem volt bridgeben, akkor el lehetett volna szorakozni vele, de most mar csak egy wifis kartya van a modern gepemben, eleg sokmindent kellene venni hozza.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61361) DarthSun válasza arn (#61360) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

És honnan megy rá a net, ha router nincs ?

(#61362) arn válasza DarthSun (#61361) üzenetére


arn
félisten

A masik szobaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61363) r0b3r válasza DarthSun (#61347) üzenetére


r0b3r
senior tag

A háló nekem is 16 bites, de az Rtl8019-es megy 8 biten is. :)

Ha érdekel, priviben, tudom kitől lehet beszerezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#61364) DarthSun válasza r0b3r (#61363) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor úgy mint a 16 bites OAK video. 8019- es hálóm van több is :R

(#61365) r0b3r válasza DarthSun (#61364) üzenetére


r0b3r
senior tag

Igen úgy... a floppy vezérlőm is 16 bites. :)

(#61366) DarthSun válasza r0b3r (#61365) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Floppy, HDD vezérlő nálam integrált (de azt sztem tudod). A 8019- hez a DOSConfig : meghajtó fileok, mit kell beírni az indító sorokba - ha lesz időd leírhatnád, nem sürgős, sokára veszem elő ismét az XT- t.

(#61367) r0b3r válasza DarthSun (#61366) üzenetére


r0b3r
senior tag

Igen emlékszem, csak példaként írtam, hogy ez is megy 8 biten, persze csak a HDD vezérlés nélkül.
Át tudom küldeni a teljes driver pakkot amit kaptam a kártyához, vagy itt osszam meg a topikban?

(#61368) iday válasza iday (#61280) üzenetére


iday
aktív tag

Továbbra is küzdök ezzel.
Ez szerintetek jó így ahogy felismeri?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#61369) DarthSun válasza r0b3r (#61367) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Sztem itt, közérdekű lehet, hátha kell másnak is, driver megosztása nem szabálytalan. Meg akkor a config és autoexec sorokat is bemásolhatnád.

(#61368) iday : jónak tűnik, ha a kapacitását valóban tudod hogy 250 (úgy emlékszem azokra nem szokták ráírni)

(#61370) iday válasza DarthSun (#61369) üzenetére


iday
aktív tag

A típusszáma alapján 270nek kéne lennie. :U
CFS270A: 270.9MB

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#61371) DarthSun válasza iday (#61370) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha kisebbre partícionálod/formázod akkor működnie kell. De a Cyl számot növelheted (1024- ig, mert felette LBA kell), a Head- et nemtom, de inkább nem, a szektorszámot meg biztosan nem.

(#61372) r0b3r válasza DarthSun (#61369) üzenetére


r0b3r
senior tag

Itt találjátok az RTL8019 driver csomagot.

A pocket driver elindítása után a következő szolgáltatásokat tölthetitek le és használhatjátok innen.
Dhcp, telnet, ping, ftp, stb... Mivel az XT mindig elfelejti a pontos időt, ezért az itt található sntp alkalmazással az internetes time szerverről lehet lehet aktualizálni minden indításkor a pontos dátumot és időt. :)

A fájl és nyomtatómegosztáshoz az MS Client 3.0 telepítése szükséges.

A legtöbb alkalmazást már próbáltam, több-kevesebb sikerrel és rengeteg segítséget kaptam attól, akitől a kártyát vettem. Mostanra nagyjából összeállt szoftveresen az XT, amire szükségem van az már megy.
FTP, Telnet - BBS, IRC, fájlmegosztás, pontos idő, stb működnek. A Lynx és Gopher egyelőre még nem szólalt meg... :DDD

Autoxec.bat és config.sys.

@ECHO OFF
CLS
PROMPT=$p$g
PATH C:\DOS;C:\MTCP;C:\RTL8019;C:\WINDOWS;C:\NET;C:\VC
SET TEMP=C:\DOS
SET DIRCMD=/A/OGN/P
GOTO %CONFIG%

:DOS

VC

GOTO EXIT

:DOSCDNET

C:\CDROM\MSCDEX.EXE /D:SONY_000 /M:4 /S
SET TZ=GMT-1:00
SET MTCPCFG=C:\MTCP\SAMPLES\SAMPLE.CFG
C:\RTL8019\PNPPD
C:\MTCP\DHCP -RETRIES 1
C:\MTCP\SNTP -SET TIME.KFKI.HU
C:\RTL8019\PNPPD -U
C:\NET\NET INITIALIZE
C:\NET\NWLINK
C:\NET\NET LOGON XT_PC XT_PC /DOMAIN:WORKGROUP /YES /SAVEPW:NO
VC

GOTO EXIT

:WINCDNET

C:\CDROM\MSCDEX.EXE /D:SONY_000 /M:4 /S
SET TZ=GMT-1:00
SET MTCPCFG=C:\MTCP\SAMPLES\SAMPLE.CFG
C:\RTL8019\PNPPD
C:\MTCP\DHCP -RETRIES 1
C:\MTCP\SNTP -SET TIME.KFKI.HU
C:\RTL8019\PNPPD -U
C:\NET\NET INITIALIZE
C:\NET\NWLINK
C:\NET\NET LOGON XT_PC XT_PC /DOMAIN:WORKGROUP /YES /SAVEPW:NO
C:\WINDOWS\WIN

GOTO EXIT

:EXIT

[MENU]

MENUITEM=DOS, DOS CD-ROM ‚s h l˘zat t mogat s n‚lkl
MENUITEM=DOSCDNET, DOS CD-ROM ‚s h l˘zat t mogat ssal
MENUITEM=WINCDNET, Windows CD-ROM ‚s h l˘zat t mogat ssal
MENUCOLOR=8,0
MENUDEFAULT=DOS, 5

[COMMON]

COUNTRY=036,,C:\DOS\COUNTRY.SYS
DEVICE=C:\DOS\DISPLAY.SYS CON=(EGA,,1)
FILES=10
LASTDRIVE=S

[DOS]

[DOSCDNET]

DEVICE=C:\DOS\IFSHLP.SYS
DEVICE=C:\CDROM\SLCDE.SYS /D:SONY_000 /B:340 /M:P /V /C

[WINCDNET]

DEVICE=C:\DOS\SETVER.EXE
DEVICE=C:\DOS\IFSHLP.SYS
DEVICE=C:\CDROM\SLCDE.SYS /D:SONY_000 /B:340 /M:P /V /C

Ha esetleg hibát találtok a kötegfájlokban sikítsatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#61373) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Rátettem a mancsom a szerintem legjobb retrózós monitorra.
Dell U2410.
H-IPS, 1920x1200. Tud skálázás nélkül, 1:1 pixelhez rendelve képet, fekete kerettel. És minden bemenet van rajta, kivéve TV Tuner. Kompozit, komponens, D-SUB, DVI, HDMI, displayport. Amit akarsz. Mellé még a képe is jó.

37cm-es CRT TV-met szerintem ki is hajítom. Legközelebb akkor lesz CRT-m, ha helyem is lesz, de akkor valami normális, nem egy Gaba.
1db HP CRT monitort tartok meg egyelőre.
Képcsöves TV-n ilyen jó képet még a Nokia N95-ből nem láttam, színtorzulástól kezdve volt ott minden.

Kompozit és komponens miatt régi konzolokhoz is jó.

[ Szerkesztve ]

(#61374) arn válasza quailstorm (#61373) üzenetére


arn
félisten

dell 2713hm

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61375) quailstorm válasza arn (#61374) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Se kompozit se komponens nincs rajta, így 8-bites számítógép és konzolok kilőve.
Monitornak lehet, hogy jobb persze.

U2410-hez csak a Dell 2407Wfp és 2707Wfp mérhető, de azok PVA panelesek és még régebbiek.

[ Szerkesztve ]

(#61376) arn


arn
félisten

ilyenkor azert kedvem lenne kihajigalni par dolgot az ablakon... dx4es konfig:

hdd (master1) => ok, bootol
sdkartya (master1) => ok, bootol
hdd (master1) + sdkartya (master2) => bios latja, dos a master2ot nem (se fdisk, se semmi)
sdkartya (master1) + hdd (master2) => bios latja, dos a master2ot nem (se fdisk, se semmi)

vinyokabelt, kontrollerkartyat csereltem - minden variacioban ugyanaz. talan vmi bios bug lehet. egyszeruen nem tudok a vinyora masolni, pedig mar tuti csinaltam korabban :DDD

talan a lapcsere megoldja.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61377) arn válasza quailstorm (#61375) üzenetére


arn
félisten

akkor U2711 :)

tud 15khzet?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61378) DarthSun válasza quailstorm (#61373) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ráadásul 10 bites panel, amit még manapság is csak a drágábbakba szerelnek.

(#61376) arn : izgalmas, kíváncsi leszek hogy megoldható-e ?

[ Szerkesztve ]

(#61379) quailstorm válasza arn (#61377) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Tulajdonképp az az U2710, ami nem létezik (magyarul a nagyobb testvére annak, amit vettem). Az én szobámba nagy lett volna, és valószínűleg még ritkább.

Elvileg van 15KHz.

[ Szerkesztve ]

(#61380) DarthSun válasza r0b3r (#61372) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszönöm/köszönjük ! :R

(#61381) arn válasza quailstorm (#61379) üzenetére


arn
félisten

van 3011 is :D

jol hangzik... majd lehet megsasolok egyet, bar retronak tul sok, modern monitornak meg mar nem az igazi. de kar, hogy a modern monitoroknal lesajnaljak a bemeneteket. a 2713 is tok jo volt, csak bemenetet valtottam, aztan szepen vitte a dosos cuccokat (98%ban).

amiota lecsereltem azon kinlodok, hogy varazsoljak kepet a retro gepekbol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61382) quailstorm válasza arn (#61381) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem ez fért bele a büdzsébe, most 40k volt, egyelőre vegyes használatban fog menni, majd meglátom mennyire tehetem meg, hogy csak retronak legyen dedikálva. Nem akarom széthajtani.
Modern monitort még egy darabig nem fogok venni úgyse.

[ Szerkesztve ]

(#61383) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Srácok, a LASTDRIVE commandnak mi értelme van? :F

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#61384) arn válasza quailstorm (#61382) üzenetére


arn
félisten

retrozashoz elobb utobb kell egy digitalizalo vmi, mert a regi monitorok kihalnak, illetve tobb modern ficsortol elvagja magat az ember. nemreg az analog csatlakozas teljesen termeszetes volt, az utobbi idoben mindenhonnan eltunnek. ezert probalom a regi bemenetektol valo fuggest megszuntetni, de baromira nehez tema, mert nagyon retegigeny.

vmi ossc szeru megoldas v, capture kartya, ilyesmi lesz a jovo retros gepeinel (v maradnak a regi technikak).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61385) arn válasza Ganz-[HUN] (#61383) üzenetére


arn
félisten

ha tobb drvnevre van szukseged.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61386) DarthSun válasza Ganz-[HUN] (#61383) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A DOS csak egy bizonyos betűjelig osztja ki alapból a meghajtókat. Nem is emlékszem F, G vagy H :U , ha pld az optikát Z: - re szeretnéd, meg kell adnod - lastdrive=Z (ilyenkor Z- ig minden betűjel haszálható).

(#61387) quailstorm válasza arn (#61384) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak kérdés, hogy egy ilyen digitalizáló mennyi input lagot, milyen képminőséget és milyen árat jelent.
Ez a Dell input lagban és képminőségben elég jó. A panel meg 10 éves.

(#61388) DBob válasza Ganz-[HUN] (#61383) üzenetére


DBob
őstag

Ha nem adod meg, akkor az angol ABC összes karaktere felhasználható betűjelnek.
Ehhez pedig előre lefoglalja a memóriát a DOS.

LASTDRIVE megadásával így minimális memóriát használsz fel. De mivel ingyen van, célszerű használni

(#61389) frescho válasza quailstorm (#61373) üzenetére


frescho
addikt

Volt, most a gyerek használja.. Jó pár régi géppel nem megy a composite bemenete. VGA-n nem szereti a 15kHz-es soreltérítést, váltásnál hajlamos elcsúszkálni, azt lehet állítgatni. Lehet, hogy a legjobb, de nem jó.

https://frescho.hu

(#61390) arn válasza quailstorm (#61387) üzenetére


arn
félisten

Hamarosan kiderul :) a lag elvileg nem tobb, mint egy regebbi lcdnel. De onnantol teljesen rugalmas, azt csinalsz a keppel, amit akarsz.

az osscnel nincs lag, mert csak felszorozza a kepet, az a masodik jeloltem - viszont a monitornak tamogatnia kell ezeket a frissiteseket. Az uj adaptive synces monitoroknal ez elvileg nem problema, ilyen szempontbol jobb, mint a fix 60hzes megoldas.

A kepminosege elvileg jobb, mert jobb minosegu a da, mint a legtobb analog bemenetnel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61391) arn


arn
félisten

Gyakorlatilag meg a fene tudja :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61392) quailstorm válasza frescho (#61389) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jó tudni.
Nekem igazából a 15kHz se volt kitűzött cél, meg a 8-bites se annyira, bár van itthon C64 meg ZX, de azokhoz én túl fiatal vagyok, nosztalgia nem kapcsolódik hozzá.
PS1 meg felfelé meg nyilván már simán jó.

Nálam a cél a :
- D-SUB 1:1 pixel perfekt meg arányosan skálázott kép
- composite telefonokhoz, PS1-hez és GameCube-hoz (esetleg lehet még veszek más konzolt)
- komponens Wii és PS2
- napi használat fő géppel DVI-on, DP-n, akármin

ezeket pedig úgy néz ki, tudja.

Ahogy a piacot néztem, a monitorba integrált megoldások közül ez a legutolsó, legújabb, ami mellett normális panel is van és az input lag se TV szintű.
Monitor TV-s megoldásnál biztos jobb, azoknak elég gyatra paneljuk szokott lenni.

Bár nem teszteltem sokat, de logout teszt és N95-ös teszt után megelőlegezem, hogy korrekt a kompozit része. Pár TV-n próbáltam már a Nokiáim analóg TV kimenetét, általában a tragikus és a nézhetetlen kategória volt, ehhez képest a Dellen semmi színtorzulás, hamis kontúr meg glitch, ami elsőre igencsak biztató. 240x320 kompoziton kitolva és nem botrányos. GLQuake-et próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#61393) r0b3r válasza DBob (#61388) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ez biztos? Mert pár hete, mikor az XT-t faragtam és nem volt beírva a Lastdrive sor, addig még az F-et se tudta kiosztani. Miután beírtam a Lastdrive=S-et utána megoldódott.

(#61394) arn válasza r0b3r (#61393) üzenetére


arn
félisten

E az utolso asszem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61395) DarthSun válasza r0b3r (#61393) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Fordítva van. Ha nem írod be, korlátozódik, talán E- ig, ha beírod, akkor meg addig, amit megadsz.

(#61396) r0b3r válasza DarthSun (#61395) üzenetére


r0b3r
senior tag

Én is ezt írtam... :K :DDD

(#61397) DarthSun válasza r0b3r (#61396) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

DBob véleményéhez képest fordítva, úgy értettem.

(#61398) arn válasza arn (#61376) üzenetére


arn
félisten

tenyleg az alaplap/bios. igazabol azert terelodott a gyanum erre, mert kicsereltem a lapot:
* vmikor a gus init nem detektalta a kartyat
* vmikor a sbpro mukodott, de volt olyan szituacio, hogy a jatekok nem detektaltak. ha forceoltam a beallitast, minden szolt.

atmozgattam a kartyakat, mert azt hittem, hogy vmi kontakt dolog lesz (a korabeli olcso hazakban a kartyak eleg csalen allnak). utana jo is lett.

aztan jott ez a problema. lehet vmi megszakitas, vagy dma utkozes volt vhol - es kilokte a master2ot. persze innentol kerdes,hogy miert detektalja a bios korrektul, es miert csak a dos problemazik - lehet a hangkartya initekkel fugg ossze.

de nem forszirozom a masik lap dolgot, mert ezeket a kartyakat hasznalni szeretnem, es meg csak atrakni sem tudom oket masik slotba. a masik lap ket eve remekul teljesit, mar kiismertem, marad az.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#61399) hege8888


hege8888
aktív tag

Szevasztok!

Tudnátok segíteni, hogy ehhez a kártyához drivert leljek?
Az linkelt képet a net dobta, ha beírom "5184-3450"
Nem is láttam még ilyet, hogy faxmodem/hangkari.

És akkor pár kép a HP masináról, amiben van:


Elég elcseszett egy elrendezése van, először rá kellett dugnom a tápot az alaplapra, utána behelyezni a tápegységet a helyére.

Kerestem a HP-nál, de ott a 6650-re mindig egy újabb konfigot dob már fel... :((

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#61400) flymi válasza hege8888 (#61399) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Olyan mint egy kis Asus Terminator. :)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.