Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) flymi válasza bacsis (#62597) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Revolt! Mennyit toltuk anno! Kéne...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62602) bacsis válasza flymi (#62601) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ha ügyesek és gyorsak leszünk, a kiállításon tolhatjuk... Mármint a 0. napon este, ha lesz még erőnk ;)
...Akár multiba is ;)

(#62603) r0b3r


r0b3r
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek Voodoo II SLI-hez milyen konfig illik legjobban korban, de inkább teljesítményben? Főleg a proci, a videokártya és a RAM érdekelne.
A jelenlegi választék itthon egyelőre nem túl bőséges, de ha egyik sem alkalmas, akkor is érdekelne miket nézegessek.
Prociból hasonló teljesítményű most csak egy PIII-1000-es van, videokártyából pedig Diamond V330 4Mb, V550 16Mb, V770 16Mb és egy Ati Rage 128 Xpert 2000 32Mb. :B

[ Szerkesztve ]

(#62604) arn válasza bacsis (#62600) üzenetére


arn
félisten

1sine, 4x4 geforce2on sem sebes, aztan vagy 3x gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62605) bacsis válasza arn (#62604) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát ugye megint az van hogy mik az igéynek... 1600X1200-as felbontásban koppra húzott graffal tényleg kevés lehet a TNT2. De nem kell azért poríg butítani a játékot hogy TNT2-n is elmenjen... sőt igaziból egy 8 megás Matrox G200-ason is eldöcög már egy 350-es K6-2 társaságában ;)
4X4-re ez főleg igaz, bármilyen totál faék alap VGA-n elmegy... egy TNT1-esen már repül... TNT2-vel csuma grafon is elmegy... 4X4Evo2-nak picit nagyobb a gépigénye, azt TNT2-vel nem angyon teszteltem, de azt tudom hogy egy Voodoo5 5500-al ami azért nem fényévekkel erősebb 1600X1200-ban is simán elmegy ;)

[ Szerkesztve ]

(#62606) arn válasza bacsis (#62605) üzenetére


arn
félisten

azt hittem a 4x4 screamerrol beszelsz... amugy 1024x768 32bitrol van szo. a 32 bit eleve sok egy 99es kartyanak. butitani mindent lehet, de te nem tudom hogy vagy vele, de ennyi ev tavlatabol szeretnek vele normalis minosegben jatszani :) sot igazabol anno is hasonlo gepem volt, igy plane nem szeretnek egy lassan 20 eves szinthez kepest visszalepni.

a k6-3 is eleve vagy felet tudja a p3nak (dos alatt jol porog).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62607) nakos1212 válasza r0b3r (#62603) üzenetére


nakos1212
senior tag

én a rage-t raknám mellé, az tűnik a legbizalomgerjesztőbbnek.
az 1000-res piii jó, a voodoo 2 a kevés hardveres effektje miatt keményen proci limites.

(#62608) DarthSun válasza r0b3r (#62603) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A V2SLI- s blog, valamint egy kiegészítő teszt, és egy hozzászólás vélemény - épp most írtam le - ,talán adnak támpontokat.

(#62609) DarthSun válasza DarthSun (#62608) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ebben a videoban egy hasonló eredmény látható. Úgy néz ki hogy V2SLI- hez a FlyBy egy kötelező teszt :) .

(#62610) envagyok válasza flymi (#62601) üzenetére


envagyok
veterán

Ne add el az 8800gtx-et.
:)
Már most is szinte lehetetlen szép nem össze vissza mókoltat venni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62611) flymi válasza envagyok (#62610) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:)
Igen tudom. Igazából ennek kell lennie kábé a piaci árnak, szerintem nem kérek érte sokat. Vagy igen?
Egy Ultrát szívesebben látnék a gyűjteményben ami működik is mert van ugyan három, de egyik szarabb mint a másik. Kettő sérült, egy csíkozott és javítva lett eredménytelenül.
Szeretem ezt a szériát, volt több gtx-em is. Csakhát a cpu hűtő gyűjtemény bővítése még mindíg elsőbbséget élvez nálam.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62612) envagyok válasza flymi (#62611) üzenetére


envagyok
veterán

A csíkozás RAM hiba.
Szerintem nem sok érte.
Nálam 3db ultra 4db gtx van.
Az ultrákból 1 ami tuti jó, nem is merem emiatt használni, ráadásul asus rog strix :D
Van egy ami jó, de a gyári ventiprofillal directx hibával kiáll, ha sokáig 3d-vel használom. Feltekert hűtéssel jól megy, meg van még egy, az is jó.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62613) flymi válasza envagyok (#62612) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Már nézegettem őket aprón de ahhoz mélyebb pénztárca kell.
88gtx-et sli-ben lenne érdemes meghajtani de sosem volt még nálam egyszerre kettő. Mindig jöttek-mentek. Szerintem ebben a hónapban el fog kelni, legalábbis bizakodó vagyok, tényleg nem sűrűn találni gyári állapotút.

Nnnna. Most vettem egy gtx295-öt, rev1-es. Remélem jó lesz és nem járok vele úgy mint egy evga-val, ahol csak 1 gpu működött. Egyébként most is hirdetik, eléggé gerinctelen dolog ami azt illeti. Te pont tudod is melyikről van szó. Azóta messziről kerülöm a hirdetőt.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62614) envagyok válasza flymi (#62613) üzenetére


envagyok
veterán

A pécsi antipasztás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62615) Sanchez638 válasza envagyok (#62612) üzenetére


Sanchez638
addikt

Eléggé új keletű az Asus Strix jelzés... :) Az inkább valami korabeli Mars/Mátrix stb jelzés. Sőt NV 8*** szériánál hozta be talán a ROG jelzést, akkor még a 8600GT-re is.. :D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62616) frescho


frescho
addikt

Mai fail:

Junosztra próbáltam videó bemenetet faragni. A műtét sikerült, de a beteg 10 perccel később kis füst keretében beadta a kulcsot. B tervet kell kitalálnom, hogy min fog futni a Videoton TV játék :)

https://frescho.hu

(#62617) DarthSun válasza frescho (#62616) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Retro AverMedia TV box. Számítógép nélkül is megy. Kompozit/Svideo/Audio bemenetek, DSub/Audio kimenetek, bármilyen CRT/LCD monitorra kiváló képet tol. Nekem bevált.

(#62618) Sanchez638 válasza DarthSun (#62617) üzenetére


Sanchez638
addikt

AverMedia-nak van egy dsub-os kivitele. Bár kérdéses mivel és mennyire kompatibilis.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62619) envagyok válasza Sanchez638 (#62615) üzenetére


envagyok
veterán

Igazad van Csak ROG
Az a szemes matrica van a ventin

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62620) frescho válasza DarthSun (#62617) üzenetére


frescho
addikt

Kiállításra szerettem volna a gyönyörűséges zöldség mellé egy paradicsompiros orosz csodát kirakni. Ezen nem segít semmilyen külső doboz, mert elfüstöt benne valami és a héten már nem lesz rá időm. Amúgyis ezeknek a dobozoknak nincs RF kimenete, vagy ha van, akkor UHF sávban amit nem vesz amúgy sem a piroska. De még kitalálhatok valamit...

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#62621) DarthSun válasza Sanchez638 (#62618) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:U :F , ezt nem értem, pont azt írtam és arról tettem be fotót, egyről beszélünk...

Mindennel kompatibilis, videomagnó is van rátéve, meg még mittomén mivel próbáltam, príma képe van.

(#62622) DarthSun válasza frescho (#62620) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Most a TV játék füstölt vagy a TV ? Ha a TV akkor ahelyett jó az Avermedia, kompozit kimenet van a Vidin, nem ?

(#62623) frescho válasza DarthSun (#62622) üzenetére


frescho
addikt

Leírom másként: Video monitorom van. Még Vidi TV is, sőt egy törtfehér Elektronika TV is.

DE!!! a spenótzöld mellé a piros Junoszt lett volna a kontraszt. A sok fehér meg szürke gép mellé akartam egy élénk színű páros. Kicsit figyelem felkeltésnek, kicsit azért, hogy a múltat idézzem. Ezt nem oldja meg semmilyen külső doboz, hiába van már fülén 4-5 compozit-VGA átalakító az nem lesz olyan...

https://frescho.hu

(#62624) Sanchez638 válasza DarthSun (#62621) üzenetére


Sanchez638
addikt

De van egy asztali cucc, xbox meg ilyesmihezt. Ami direkt játékvideó felvételekre jó(Azthiszem belső merevlemezes és gombnyomásra rögzít). Valamelyik PC G*ru újságba láttam. De ritka és drága is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62625) DarthSun válasza frescho (#62623) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja így ok, retro feeling passzolás miatt.

(#62624) Sanchez638 : azt nem ismerem, az általam linkelt típust ajánlják kifejezetten mindenféle videojáték és konzol képének csatolására LCD monitorra is. Felvenni ez nem tud, viszont nem kell hozzá szgép és driver sem, önállóan is megy, de szgéppel is.

(#62626) frescho válasza DarthSun (#62625) üzenetére


frescho
addikt

Vajon egy héttel a BRSZK előtt min kattoghatnék? Ma itt volt a Főszervező Úr és kiadta az utasításokat. :)

https://frescho.hu

(#62627) DarthSun válasza frescho (#62626) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Magamból indultam ki. Az XT- t is LCD monitorra teszem, a CRT már megkeveri a szemeimet :DDD

(#62628) flymi válasza envagyok (#62614) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, az antipasztipasi. :D

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#62629) bacsis


bacsis
Közösségépítő

skaccok! Segítsetek ismét egy kicsit!
Adott ez a 486-os Compaq egy 66MHz-es DX2-vel...
Aidados szerint messze elmarad a teljesítmény, még egy 486DLC-hez képest is.. kb mint egy 16MHz-es 386SX, vagy még lassabb.. Mintha a Turbo fogná vissza...
Jahh csak épp nincs a leírás szerint semmi am a turbo-t kapcsolgathatná...
NA iylenkor mi van? Doom is 1FPS-el döcög rajta. tehát tényleg lassú mint atom...

(#62630) Frawly válasza bacsis (#62629) üzenetére


Frawly
veterán

Ha a házon nincs is turbo gomb, de az alaplap megfelelő tüskéit rövidre zárva tudod kapcsolgatni a turbo-t.

L2 cache van a lapon? Ha nincs, az még lehet oka.

(#62631) bacsis válasza Frawly (#62630) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Alaplapi Cache nincs...
De attól még nem egy 10MH-es 386-os szintjét kéne hozni...
...Nézd meg fentebb amit linkeltem... Nincs turbo-nak a leírás szerint tüskesor

(#62632) alvaro válasza bacsis (#62631) üzenetére


alvaro
senior tag

CTRL/ALT/+ vagy - csinál bármit?

[ Szerkesztve ]

(#62633) arn


arn
félisten

Cache... van dos alatti cpuchk, vagy csinalj egy memoriaatviteli tesztet, ott is latszik.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62634) Yutani


Yutani
nagyúr

Ezt a lapot ismeri valaki? Netán manual esetleg...?

#tarcsad

(#62635) bacsis válasza arn (#62633) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Systest azt mondja hogy a relatíve speed 15MHz :DDD
Én meg azt mondom, hogy biztosan nem Cache.. van nem egy brand 486-osom L2 nélkül.. mégis hozzák a kötelezőt...

(#62636) r0b3r


r0b3r
senior tag

Sziasztok!

A napokban egy fórumtársunknak hála, újra működik a 8 portos KVM Switchem tápegysége így végre be tudtam kötni egyszerre az összes használatban lévő gépemet. :DD
USB-s, PS/2 és DIN billentyűzetes gépek is mennek róla probléma nélkül. Még maradt egy szabad port és arra gondoltam, hogy rákötöm a főgépem is.

Viszont annál már közbeszól a képminőség romlás is. Szerintetek látványos lenne a képminőség romlás, ha a Sapphire RX480-as kártya DVI-D Dual Link, vagy Display Port kimenetét lebutítanám D-SUB-ra?
Ha működőképes a dolog, akkor milyen kábelt, vagy átalakítót javasoltok? Valami ilyesmi jó lehet, vagy ez kamu? Eddig úgy tudtam, hogy a DVI-D-ben nincs analóg jel, mert a széles tüske mellől hiányzik a 4 kicsi. :U

Köszi! :R

(#62637) arn válasza bacsis (#62635) üzenetére


arn
félisten

l1 cachere gondoltam :) l2 nelkul nem olyan rossz a 486. de akkor megkaptad a valaszt - cputesztek is lassuak? nem lehet, hogy az orajel generator kornyeken kattant meg vmi?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62638) arn


arn
félisten

irtam egy masik toolt a capture input minosegenek ellenorzesere. vm gepen generaltam le pixelperfekt kepernyoloveseket, majd ezt visszatoltom a retro gepen. innentol mar csak a ket kepet kell osszevetni. minden masodpercben mintavetelez, igy szepen latszanak az interferencia, stb hibak is.

bal oldal a kulonbseg, jobb a capture kepe.


[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62639) quailstorm válasza r0b3r (#62636) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Megcsapolja az adat vonalakat és onnan szedi a tápot, ekkora műanyagba meg simán befér az elektronika.
Nekem Displayport DVI van olyan, hogy kívülről meg nem mondanád, hogy aktív átalakító van a kábelben. najó, de, picit vastagabb a DP része

(#62638) arn: zseniális ötlet és kivitelezés. Kíváncsi leszek mérésekre majd.

[ Szerkesztve ]

(#62640) arn válasza Yutani (#62634) üzenetére


arn
félisten

bios string a baratod :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62641) bacsis válasza arn (#62637) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pontosan.. Aidados a 486DLC alá mutatja, kb a felét hozza :DDD
Doom legkisebbre összehúzott ablakban is akad

(#62642) r0b3r válasza quailstorm (#62639) üzenetére


r0b3r
senior tag

Képminőség romlás számottevő szerinted? Későbbiekben szeretnék egy nagyobb, 27"-os, legalább full hd monitort. :U

(#62643) quailstorm válasza r0b3r (#62642) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt univerzálisan nem lehet megmondani.
Meg függ az adott modelltől is.
Engem a DP-s átalakító nem zavar, de programozás, húgy Lenovo monitoron, aminek alapból nincsenek színei. Mellette az analógos kb. ugyanolyan.
D-SUB-os aktív átalakítót egyet se láttam még.

Ha jót akarsz, szerezz be egy régebbi IPS-t, amin van még analóg, átalakító mindenképp plusz egy eszköz, ami beleszól a képminőségbe és a késleltetésbe.

(#62644) unclefucka válasza Yutani (#62634) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ahol érdemes körül nézni ilyen esetben:
- Itt
- Meg itt

Az első link, de más formátumokban:
1
2

A modell szám valahol rá van nyomtatva, vagy BIOS kódból visszafejthető.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#62645) envagyok


envagyok
veterán

Antisztatikus zacskók beszerzésére tudtok valami kedvező áru beszerzési forrást?
Lehet használt is.
Több száz kellene, nagyobb vga-kra, és alaplapokra

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62646) arn válasza envagyok (#62645) üzenetére


arn
félisten

Ez engem is erdekelne ... :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62647) laskr99 válasza envagyok (#62645) üzenetére


laskr99
addikt

Én anno a számtech bóltból szereztem egy csomót, érdemes lenne körbe kérdezni ott.

(#62648) Sanchez638 válasza envagyok (#62645) üzenetére


Sanchez638
addikt

Mivel még a használt is értékes dolog... Keress meg nagyobb számtech cégeket. I*on, Aq*a P*X esetleg. Náluk biztosan akad és úgymond vásárolható/elhivető.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#62649) envagyok válasza Sanchez638 (#62648) üzenetére


envagyok
veterán

Azokat próbáltam már itt. Nem sok sikerrel.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#62650) Hosssszu válasza envagyok (#62649) üzenetére


Hosssszu
őstag

[link] Ez esetleg?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.