Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53051) V/ válasza batyus086 (#53050) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt is megkaptad hogy mennyit kell fizetni? Nézd meg a Posta nyomkövetőjében hogy auz online fizetés elérhető bejegyzés ott van-e, ha nincs akkor nem tudod használni, ha ott van akkor Chrome-t használva próbálgasd belépni.

(#53052) V/


V/
Topikgazda

Bővítettem az Összefoglalót ezzel a ponttal:
8. Reklamáció módja ha az IOSS kezelésű (kereskedő szedi be az áfát) küldeménynél a Magyar Posta újból felszámolja az áfát

(#53053) aspe


aspe
csendes tag

Meddig él még, hogy mindenkinek 399 számolnak fel az értesítők problémái miatt?
4 rendelésem van úton, ebből egy 07/01 utáni.
Az egyik az elmúlt kétnapban felpörgött, vártam, hogy mikor és mennyit kell fizetni.
de ma reggelre elindult hozzám, semmi értesítő. Pedig rendszeresen kapom azaz kaptam eddig. Mindig megtalaltak vagy sms-ben, vagy emailben. Most bezzeg semmi.
Az értesítőt is meg kehet reklamálni? Kifizetem mindenképp, aztán majd utána….

[kép]

Hú, de utálom a postát. Fizetnem is kell (mostmár), a feladó is fizet és általában ki sem akarják hozni (inkább soha). Nekem kell bemenni érte.

(#53054) V/ válasza aspe (#53053) üzenetére


V/
Topikgazda

Az e-mail cimedet is meg kellene adni a szállítási infoknál, de ott ellenőrizd már le hogy a telefonszám hogy van beírva. Az Ali +36 után a szolgáltatói azonosítóval kezdödjön. 30, 20, 50, 70
Lehet reklamálni, de mindig azt mondják hogy el lett küldve, de ezt csak a műszakiak tudnák megmondani a naplózásbol

[ Szerkesztve ]

(#53055) aspe válasza V/ (#53054) üzenetére


aspe
csendes tag

Hello, eddig is megvolt adva. Heti szinten kaptam vagy mail-t vagy sms-t. A junius eleji/közepe rendelesem jon most.
Akkor meg ugyan az volt mint a majusi rendeleseknel es megtalaltak amig nyaraltam. Meg mindig. Ergo biztos helyesen van megadva mindketto.
Amugy lecsekkoltam és stimmel. Nehány napja kibővitettem a cimsort az opciós résznél az e-mailemmel. Azota nem rendeltem.

Az elképzelehető, hogy nem a borítékról dolgoznak?
Mert nekem most úgy tűnik, hogy trackiget elektrunikusan is megkapjak. Az Abban levo adatokbol dolgoznak. En pedig mar a helyi postatól kaptam anno az ertesítéseket amit mar a boritéről szedtek. Mert azon mindig rajta van.

(#53056) aspe válasza aspe (#53055) üzenetére


aspe
csendes tag

Ja és meg egy dolog.
az eddigi tapasztalatom szerint. Ha ma reggel itt kerult Miskolcra akkor vagy ma, de legkesobb holnap jon házhoz.
azaz a 48 oras fizetsi hataridot sem varja ki, mert tagnap volt a vámon és az éjszakai fuvarral at is hozták ide.

(#53057) bl4ze


bl4ze
veterán

12 napja NPKK-ban rostokol az UHxxxxxxBE pakkom, ma telefonáltam nekik mi van :
06-1-421-7235 a "hírhedt" Csillával beszéltem: elég bizonytalan, bénácska volt.
Azt mondja, hogy Ő azt látja, hogy vám elé lett állítva a küldemény, DE SEMMI (?) adatom nem látszik szerinte. Telefon,email sőt cím sem. Nonszensz, nem hiszem el.
Minden ali-s küldeményen ott van alapból a telefonszámom is, nemhogy CíM.
Elkért minden adatot és azt mondta utána kérdez mit lehet tenni, és visszahív.... Bazz :F :Y

.:. bl4ze .:.

(#53058) V/ válasza aspe (#53055) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt írtam hogy nincs megadva, hanem nem biztos hogy jó az eleje.
Többször írtam, idéztem hogy mi alapján dolgoznak.
Mivel a tömeges vámkezelésre bevezetett rendszer automatizált így a Magyar Postának nem áll módjában a küldeményeken feltüntetett adatokat egyedileg ellenőrizni, hanem a feladók által megadott adatokat használja, és a program nem bírálja felül a megadott adatokat. A vám elé állítás dátumát figyelembe véve a vámkezelés a feladó posta által elektronikus üzenetben továbbított adatok (pl. súly, érték, deviza, stb.) alapján automatikusan történik.

[ Szerkesztve ]

(#53059) V/ válasza aspe (#53056) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden változhat, nyár van és szabadságolások, több a küldemény szóval nem biztos hogy marad úgy ahogy eddig, de te legalább meg vagy elégedve a Miskolci Postával, bár mások rájuk is panaszkodnak.

(#53060) aspe válasza V/ (#53059) üzenetére


aspe
csendes tag

Az “elégedett” kicsit túlzás. A postát mint rugalmatlan és szerintem drága céget utalom. Sőt szerintem a leggorényebb cég akivel kapcsolatban allok.
Megbaratkoztam (nem volt más választásom) az eljárás rendjükkel.
Kedden, szerdán kapok csak kuldfoldi csomagot. hetfőn és pénteken soha. Csutörtökön pedig a délutáni autós kezbesítő hozza csak. Ez a legritkabb, mert altalaban ertesítőt kapok csak hogy csattogjak be érte.
Azt már tudom, hogy sok minden a kezbesítőn áll vagy bukik. Ha fel kell jonnie a hazba akkor el szokta hozni azt is ami nem fer be a ládába. Ha sok a levele és nem fér a táskába akkor elore tölti az értesítőt és csak azt kapom, mindegy be fér-e a ládába vagy sem. Szoval nagyon rajuk van bizva mit hoznak ki es mit nem. Mindenestre azt tudom, hogy nem kell nekik kihizni a kinabol erkezett motyot nehány kivételtől eltekintve.
Mivel szabin van a saját kézbesítőm, igy ertsítőre számitok.
kivancsi leszek mennyibe fog fájni ez a tok ami most erkezik es mennyi lesz a posta díja.

(#53061) V/ válasza aspe (#53060) üzenetére


V/
Topikgazda

Az értesítő tartalmazza hogy mennyit kell fizetned, ha nem online, akkor a magasabb összeg 799 Ft, a különbözetet térítik meg ha elismerik hogy náluk volt hiba az értesítő ki nem küldésével és akkor 399 Ft lesz a vége. A vámolási értesítőket nem a helyi posta küldi ki, ők arról értesítenek ami nem címen kézbesítendő és náluk van, ők általában a küldeményről dolgoznának, de a vámos téma lehet hogy másként megy, nem kérdeztem mert ez a legkisebb probléma most.

[ Szerkesztve ]

(#53062) vwpolooo válasza vwpolooo (#52988) üzenetére


vwpolooo
csendes tag

Zárásként: megjött a két csomagom
2x799.- plusz egyikre 790.- másikra 79.- vámteher.
Amúgy mindkét csomag 13e környéken volt valódi értek, a posta pedig, 1590.- és 890.- értéket állapított meg.
Köszönöm a segítségeteket.
üdv Gábor

(#53063) Inhouse válasza Trón (#53017) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem fért be a sok milliárdba egy plusz sor a kódba, hogy az egyébként szabványos másik formátumú telefonszámot is tudja...áááá...

Üdv Inhouse

(#53064) V/ válasza Inhouse (#53063) üzenetére


V/
Topikgazda

Engem jobban érdekelne hogy mi a bemeneti formátum amivel dolgoznak, ha azt közölnénk velünk akkor lehet kérni az eladót annak megfelelő adat megadásra.

Ugye az alábbiakat javasolják, de ennek ellenére még is gondok vannak az adatokkal, pedig ezt mi betartjuk.
Mindig valós, teljes nevet (vezetéknév, keresztnév) adj meg!
Postacímed a lehető legrészletesebben töltsd ki (ország, település, postai irányítószám, közelebbi cím pontos házszámmal, ha van, akkor lépcsőház, emelet, ajtó).
Mindig adj meg pontos e-mail címet és mobilszámot is rendeléskor, mert a küldeményed Magyarországra érkezését követően ezeken fogunk keresni (e-mail/SMS), ha tennivalód van a vámkezelés során (díjfizetés, esetenként adatközlés, dokumentumfeltöltés).
A jól megadott adatokkal időt nyersz!

Komolyan úgy néz ki hogy hiába van leírva hogy a gondok nem miattunk vannak, nem hajlandóak valami felsőbbrendűségi elv miatt megérteni, tudomásul venni.

(#53065) Beni2360 válasza V/ (#53064) üzenetére


Beni2360
félisten

Írtam Pü-t.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53066) Jahno válasza V/ (#53064) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván nekem ezek meg vannak, pedig a telszámomra vigyázni szoktam, de itt most ez van, ezer éve rendesen megadom mindegyiknél.

Amilyen ügyfeleket én látok, nyilván Posta felé a reklamációk jó része is ilyenből lett, ahol a telszám 12345678 meg hasonló hiányosságok vannak.

(#53067) Trón válasza V/ (#53064) üzenetére


Trón
lelkes újonc

Tegnap azt mondta a hölgy, hogy a 0036 nem jó, csak a +36. Az Alin nem tudom, hogy lehet a +36-ot kiválasztani... a Posta rendszerét kellene alkalmassá tenni a 0036 fogadására.

(#53068) Jahno válasza Trón (#53067) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem +36ossal jön, most egyik címemnél megnéztem:

(#53069) Beni2360 válasza Trón (#53067) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak simán a Profilodban : 3620xxxxxxxx vagy a te körzetszámod. Ő elé rakja a + jelet.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53070) Jahno


Jahno
őstag

És "fő" címemnél +36os van. Erre nem mertem szerkesztést nyomni :-D Másikat kitöltve ki tudja mivel jelenik meg, ott 3630-as lesz a szám. Nyilván a címet, irányítószámot én satíroztam ki, nehogy poénból kapjak Tőletek egy eredeti kínai guminőt :U

(#53071) V/ válasza Beni2360 (#53069) üzenetére


V/
Topikgazda

Téves amit írsz, +36 amit hozzáad ott a hsz-ed előtti képen. Ez a jó: 20xxxxxxxx És nem a profilnál kell írni, bár ott is jó ha egyezik, hanem a shipping address-nél

[ Szerkesztve ]

(#53072) V/ válasza Trón (#53067) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar fiók, automatikus a +36

(#53073) Beni2360 válasza V/ (#53071) üzenetére


Beni2360
félisten

Most néztem a profilnál még egy régebbi szám szerepelt javítottam is. A shipingnél jó volt a tsz.
Írtam Pü-t. Nézd meg légy szíves.
Ui: Akkor mi van a címzésen levő E-mail címmel? kell vagy nem kell? Mivel nem a csomagon levő adatokkal dolgoznak, ha jól vettem ki az eddigiekből. És azért is fordulhatott elő a meg nem érkező SMS-k mint nálam egy régebbi mob.sz. volt megadva. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53074) Jahno válasza V/ (#53071) üzenetére


Jahno
őstag

Ahogy most nyomkodtam lehet változhattak is a dolgok, mert pld. irányítószám nálam ezer éve H- formátumban van megadva, most viszont csak számokat fogad el a mezőben.

(#53075) V/ válasza Beni2360 (#53073) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd csak be ahhoz a részhez amit írtunk.

(#53076) Jahno válasza Beni2360 (#53073) üzenetére


Jahno
őstag

" Mivel nem a csomagon levő adatokkal dolgoznak, ha jól vettem ki"

Én nem tudom, de inkább megadnám.

(#53077) Beni2360 válasza V/ (#53075) üzenetére


Beni2360
félisten

Én már beírtam akkor és szerepel is szépen a címzésben csak érdekelt volna de akkor így hagy lássa boldog boldogtalan az E-mail címünket.
És az SM-re felvetett elméletem? Hogy az adat lapon esetleg régebbi szám szerepelhet? És ezért nem kapták meg sokan.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53078) V/ válasza Beni2360 (#53077) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a regisztráció oldalról veszi az adatokat, a szállítási címet neked kell megadni.
Írtam hogy a nevemhez hozzáteszek számot hogy tudjam azonosítani és azt a szállítási címnél adtam meg, máshol nem, onnan került a szállítási címkére és a vásárlásnál eltárolt címhez.
A regisztrációnál egy cím van, míg szállítási címet vagy 20-at megadhatsz és te választod ki hogy melyikre küldjék.

[ Szerkesztve ]

(#53080) V/ válasza aspe (#53079) üzenetére


V/
Topikgazda

Az érték 1,5 $ (a CN22 címke Total value) az a mostani vámolási árfolyammal 439 Ft, annak a 27 %-a 118,54 Ft, kerekítve 119 Ft

[ Szerkesztve ]

(#53081) Mr.Pentele válasza aspe (#53079) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nem tudom nézted-e az online felületet, de még mindig engedné kártyával fizetni. :F Csak kíváncsiságból beléptem hogy ránézzek mit mutat neked, és ezt látom.

Bár határidőt nem ír az Online fizetésre, de még "aktív" az opció. :)

[ Szerkesztve ]

(#53082) V/ válasza Mr.Pentele (#53081) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyet azért nem illik csinálni. Ez nem az hogy ha látod itt valakinek az adatát, a kódot akkor azt fel is lehet használni.
Most akkor kezdődjön hogy törölgessem a hozzászólásokat hogy mások ne használják fel?

[ Szerkesztve ]

(#53083) aspe válasza Mr.Pentele (#53081) üzenetére


aspe
csendes tag

Nem néztem, ugyanis ezeket az adatokat az után kaptam miután kifizettem a postás bácsinak.
Az áfával nincs is gondom. Az értesítő hiányával van csak. Nem volt lehetőségem online fizetni 518 forintot, csak cash-ben 920-at.

Kevesebb mint 24 órával később már postás bácsinál volt. Jó lett volna ha ez korábban is így működik.

(#53084) aspe válasza V/ (#53082) üzenetére


aspe
csendes tag

Direkt nem takartam ki. Ha akarja akkor kifizetheti bárki ennek az esélye nulla.
Egyébként mindenki szerintem felelősen töltse fel a képeit. Én is így tettem.

(#53085) VGYke válasza V/ (#53039) üzenetére


VGYke
addikt

Nem nekem válaszoltál, de kérdésem lenne: "De a számlát töltsd le" Kilesem a szemem, átállítom a nyelvet magyarra nehogy elnézzek valamit, de akkor sem találom meg hol lehet a saját számláimat letölteni...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#53086) Mr.Pentele válasza V/ (#53082) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Úgy gondolom hogy aspe azért írt ide a fórumba, mert valamilyen szinten megoldást vagy választ szeretett volna kapni a kérdésére. Megnéztem, mert mielőtt választ írtam látni szerettem volna hogy pontosan mi a helyzet. Egyáltalán nem állt szándékomban galibát, vagy bármilyen gondot okozni azzal hogy megnéztem. A lényeget próbálom megragadni, hogy eléggé érdekes a történet. A 48 óra le sem telt és mégis a magasabb díjat kellett fizetnie.

Szerintem ha valaki nem kívánja megosztani az adatát, akkor ezt nem teszi meg, vagy pedig letörli az információt. Feltételezem ezért hagyta úgy aspe a képet, mert nem zavarta őt a kód láthatósága. Személyes információt pedig semmiképpen sem osztottam volna meg.

Amennyiben ennek ellenére bármi rosszat tettem, elnézést kérek aspe. :R

(#53087) Jahno válasza VGYke (#53085) üzenetére


Jahno
őstag

Angolul az account/my orders alatt, ahol látod a terméket, mit mikor mennyiért vettél és a követés/visszaigazolás gomb mellé odakerült a "download invoice".

(#53088) V/ válasza aspe (#53084) üzenetére


V/
Topikgazda

De hozzá lehet férni a számlához is. De mindegy az adatvédelmi dolgok itt is érvényesek, a te adataidat senki nem használhatja fel. Kérhetne tőled engedélyt, de itt látva és felhasználva az nem oké. A Magyar Posta sem járult hozzá hogy rajtad kívül más hozzáférjen, így te sem adhatsz engedélyt, nem csak neked vannak jogaid hanem az adatközlőnek is.

(#53089) V/ válasza VGYke (#53085) üzenetére


V/
Topikgazda

Melyik helyen lévő számlára gondolsz? Posta vagy AliExpress? Csak július 1 után vannak a számlák, csak a július 1-től megvásárolt termékek esetén áll ez rendelkezésre, Download invoice:
Vásárlás View Detail

A vásárlásnál oldalt

(#53090) aspe válasza Mr.Pentele (#53086) üzenetére


aspe
csendes tag

Nincs miert elnézést kérni tőlem, de amit fentebb irt V / annak jogossága nem vitatható. Az arany kozeput a legmegfelelobb megnezed, de ne lknked a kepet es utalj ra hogy meg el a link.
amugy semmi gond, ne aggodj.

(#53091) V/ válasza Mr.Pentele (#53086) üzenetére


V/
Topikgazda

Elmagyaráztam van még egy fél aki elzárkózott attól hogy más is hozzáférjen az adatokhoz, azt is tiszteletben kell tartani.
Nézegetheted itt a képet, de nem csinálhatsz az ott látható adatokkal semmit sem.
Lépjünk tovább.

(#53092) V/


V/
Topikgazda

Egy kérésem lenne ha valaki az IOSS-os vásárláshoz ilyen nyomkövetési számot kapott: 158271900000219423606724 ha érzékel hozzá normál postai nyomkövetési számhoz hasonló valamit, akkor jelezze már.
Én is figyelem az enyémet, de több szem többet lát.
Lehet hogy valami ilyesmi lesz Ux999999999CN, mert a Magyar Posta ilyeneket vár a jelenlegi információm szerint, ezzel a hosszúval nem tudnak mit kezdeni áfázási, vámolási témában.

(#53093) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.
Alin eu raktarbol rendelt termekre is ramegy az afa.De a postanak is fizetnem kell azt a 400 ft ot?

[ Szerkesztve ]

(#53094) aspe


aspe
csendes tag

Lenne egy kerdesem ami lehet elhangzott mar, de nagyon porog most ez a topik es nem lattam meg ezzel kapcsolatos infot.
Az erdekelne, hogy miert hollnadiábol vagy belgiumbol erkeztetik? Illetve miért van nehany honapja minden csomagom átragasztva a holland cimkével?

(#53095) V/ válasza lacko6 (#53093) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, ha onnan küldik és nem Kínából, hiszen az nem tartozik egyik vámolás alá sem, normál EU-n belüli postai küldemény ha azzal küldik, de lehet hogy futáros lesz

(#53096) azbest válasza V/ (#53092) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom segít-e bármint, de 4px kicsit máshogy listázza, mit a sima cainiao követés.
Vagy itt még inkább [link], utóbbin 4PX track No. :LP00457504090852

[ Szerkesztve ]

(#53097) lacko6 válasza V/ (#53095) üzenetére


lacko6
senior tag

:R

(#53098) V/ válasza aspe (#53094) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínából tudnak úgy is küldeni csomagot hogy azt nem a kínai posta fogja "szállítani". A eladó igényel egy holland postai azonosítót a csomaghoz, azt elszállítják Hollandiába, ott kezelésbe veszi a Holland Posta és elküldik ide, Hollandia tranzit országnak tekintendő.
Akiktől rendeltél így szállíttatták, azért van ez.

(#53099) V/ válasza azbest (#53096) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi, ez tényleg több, csak épp nem emlegette senki a 4PX-et, ezek szerint ők továbbítják?

(#53100) azbest válasza V/ (#53099) üzenetére


azbest
félisten

kibővítettem, ott még más azonosító is előkerült. Az ilyen tranzitországosoknál tapasztaltam, hogy gyakran a 4px csinálhatja a kínai szakaszt, azért szoktam rápróbálni. A hollandus és luxemburgi és belga esetén is lehet náluk tracking infót találni. Nem tudom, hogy tényleg ők hozzák-e vagy ők csak szervezik a különböző logisztikai cégek kapcsolatát.

Én most egy francia küldeménynél nézek bután, hogy van dpd követési kódom, de nem tudom, hogy a kínai szakasz mivel jöhet, így nem is látom, hogyan halad :)

Ja és az első gondolatom az volt a 24 jegyűnél, hogy nem-e esetleg az új kínai-magyar légi szállítók.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.