Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52101) laleeee válasza V/ (#52086) üzenetére


laleeee
őstag

Ez a termék több mint 150 Euro mégis ki tudom fizetni "VAT" nélkül. Akkor ezzel mi lesz ? Rá lesz írva a borítékra hogy öt dollár kb vagy hogy gift [link]

[ Szerkesztve ]

(#52102) V/ válasza mikk2000 (#52099) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg nem fizeted ki és egyértelműen számolási probléma nincs az amit írsz, erre nem kérnek pénzt. Lehet jelezni is hibátlan vámolási határozatot készíteni. Egy hibás határozat kijavítása nem díj köteles nálunk, ha még is mivel jogos reklamáció nem az ügyfél hibájából a beszedett költséget vissza kell adni. PTK.

(#52103) Abel-0101


Abel-0101
aktív tag

Vicc az egész újrendszer... egész arra megy ki, hogy eun belül minden ország kincstára nőjön, persze a kormány pénztárcája)

(#52104) storm4


storm4
aktív tag

Üdv!

Alis rendelés ,új postai rendszer szerint kezelve,egyelőre még semmi értesítést nem kaptam:

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#52105) mikk2000 válasza V/ (#52100) üzenetére


mikk2000
őstag

Történetesen tudok programozni, azért is írtam amit írtam. :) Rengetegféle hiba képzelhető el, például valami programhiba folytán elkeverednek az azonosítók, tehát nem az aktuális azonosítóból számolja az áfát, hanem mondjuk egy másikból... ugyanis egy gép ha meg van írva a kód hogy X=Y*0.27 akkor azt sosem fogja eltéveszteni, soha. Persze rengeteg egyéb más hiba is lehetséges, de hogy ennyi pénzért ennyi idő alatt hogy nem sikerült letesztelni kellő mélységben ezt az egész rendszert, az rejtély számomra.

Az azonosító felcserélés tippnek lehet az az alapja, hogy a történet szerint még nem is volt a vámon az adott csomag. :))

[ Szerkesztve ]

(#52106) Trucker39


Trucker39
tag

Közben újra itt.
Elolvastam a hsz-kat.

Nos, a csomag "Free shipping"-ként került szállításra. Így nem hiszem, hogy utólag lenne benne szállítási költség.
Kifizettem, mert egyrészt nem nagy összeg, bár magam is láttam, hogy az ÁFA számítás igencsak hibás.
Másrészt meg nem nagyon merek panaszkodni, mert esetleg bekérnek egy fényképet a vásárolt termék oldaláról és ott meg bizony látszik, hogy 20.76 dollárt fizettem érte.
Pontos árfolyamot most nem tudok fejből, de lehet több lenne a VÁM költség, ha nagyon ugrálok.
Azt nem tudom, hogy a csomagkövetésen miért látszik és miért nem látszanak dolgok. Az a tapasztalatom az eddigi vásárlásaim során, hogy elég ötletszerűen frissül ez a szolgáltatás.

A legszélsőségesebb talán az volt, mikor a magyar posta csomagkövetője szerint a csomag még pesten volt az ilyen-olyan raktárban, közben meg reggel 8-kor nyomta a postás a kapu csengőt, hogy hol vagyok már.

Én úgy gondolom, jó magyar szokás szerint ez is alaposan el van cseszve és majd valamikor rendeződik.
Nem szándékoztam itt nagy port felverni, csak gondoltam, aktuális most ez a dolog, így linkeltem a képeket.
Ha megjön - valamikor - a csomag , majd beszámolok róla.

(#52107) V/ válasza laleeee (#52101) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom miért nincs az áfa felszámolva. De mivel nem lesz rajta a vámárúnyilatkozaton az AlIExpress IOSS azonosítója, kérni fogják az értékigazolást és azzal a módszerrel amit írtam fog menni a vámeljárás.

[ Szerkesztve ]

(#52108) tbalint3 válasza RVR400 (#52091) üzenetére


tbalint3
tag

Ennek szögesen ellentmond a valóság, lásd:

Még itt is látszik valamennyire: [link]

Bár tény, a postnl oldala részletesebb

[ Szerkesztve ]

(#52109) V/ válasza tbalint3 (#52108) üzenetére


V/
Topikgazda

Ketten is megpróbáltuk elmagyarázni hogy mi tekinthető nyomkövetésnek, ez nem az. De kérdezd a postát, mert már belefáradtunk.

(#52110) RVR400 válasza tbalint3 (#52108) üzenetére


RVR400
veterán

Majdnem megértetted, amit írtam. :C

UH395815871BE

(#52111) laleeee válasza V/ (#52107) üzenetére


laleeee
őstag

Mi az az értékigazolás ?

(#52112) azbest válasza laleeee (#52101) üzenetére


azbest
félisten

150 euro érték feletti árura nem vonnak áfát, mert nem lehet egyszerűsített módon kezelni.
Olyankor a hagyományos módon kell vámkezeltetni beérkezéskor. Ha a posta hozza, akkor 4000 forintos kezelési költség lesz rajta + vám + áfa

Majd a tételes listás megbízási ürlap mellé csatoni kell screenshotot a webshopból a vásárlásról, ha paypal fizetés volt akkor arról is.

[ Szerkesztve ]

(#52113) tbalint3 válasza V/ (#52109) üzenetére


tbalint3
tag

Nem tudom mibe fáradtál bele, én most írtam ide ma először (lehet utoljára is). Annyit akartam megjegyezni , ha megengeditek, hogy régen ennyi sem látszott.
Számomra az a teljes nyomkövetés, ha látszik:
- a felvétel
- ország elhagyása
- országba beérkezés
- vámkezelés + küldés a kézbesítő postára
- kézbesítés.

Mindegy befejeztem, ennyit nekem ez az egész nem ér.

[ Szerkesztve ]

(#52114) azbest válasza tbalint3 (#52113) üzenetére


azbest
félisten

U-snál csak a magyarországra érkezés és a vámkezelés látszik a magyar posta követőjében. Semmi más.

#52115laleeee
ez eddig is így ment. Csak korábban 3500 volt a tarifája. Ha futár hozta, akkor azoknál meg 6 ezer körüli tarifa volt.

Nem is néztem még hogy ioss esetén mit kérnek a futárcégek.

[ Szerkesztve ]

(#52115) laleeee válasza azbest (#52112) üzenetére


laleeee
őstag

Mekkora brutál lehúzás ez, Jézusom

(#52116) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Olvastam az összefoglalót, de nem igazán vagyok képben.
1 csomagot várok, érdekes mód pont július elsején rögzül Mo.-n. Ekkor kerül a Posta Kicserélőbe.
Azóta a képen látható dolgok történtek, semmilyen információt nem kaptam, hogy fizetnem kellene. Online intézném, ha lenne rá lehetőségem.
De most mit tegyek? Várjak míg nem szól a NAV? Ha értesít,, akkor hogyan veszi fel a kapcsolatot?
Mi a menete ennek az egésznek? Kell nekem a termék.

Köszönöm előre is!

[kép]

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52117) V/ válasza Fr@nkieWilde (#52116) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha hétfőn 08:00-ig nem kapod meg az értesítőt a postától, hívd fel a 06-1-4217235-ös számot és kérd el a nyomkövetési számhoz tartozó hozzáférési kódot és amit mondnak honlapot ott ki tudod fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#52118) laleeee


laleeee
őstag

Online fizetést lehet majd paypal számláról intézni a Posta felé ?

(#52120) laleeee válasza V/ (#52119) üzenetére


laleeee
őstag

Az mit jelent? hogy OTP Bankszámlával kell rendelkeznem ?

(#52121) V/ válasza laleeee (#52120) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, bankkártyás fizetés, ehhez bankkártyával kell rendelkezned.

(#52122) laleeee válasza V/ (#52121) üzenetére


laleeee
őstag

De gondolom van egy bankszàmlaszám,ahová személyesen is be lehet fizetni nem ?

(#52123) V/ válasza laleeee (#52122) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, csak bankkártyás fizetés.

(#52124) laleeee válasza V/ (#52123) üzenetére


laleeee
őstag

És A posta oldalán kell regisztrálni vagy ügyfélkapu ? Olvastam valami ügyfélkaput is :Y

(#52125) Meridius11 válasza azbest (#52114) üzenetére


Meridius11
aktív tag

UH...BE nálam egészen a postai letétbe helyezésig nyomkövethető volt

(#52126) V/ válasza Meridius11 (#52125) üzenetére


V/
Topikgazda

A Magyar Posta oldalán vagy valami más helyen az eladó feladásától addig amit írzs? Az hogy a logisztikai cég adataihoz hozzáférés van és látod az egy dolog. Ezek még a S10 (UPU standard) postai szabvány szerint is egyéb küldemény és nem trackable.
A Magyar Posta azt írja hogy ezek nem könyvelt küldemények ezért nyomkövetésük nem elérhető, mivel ezt nem kell könyvelni.
Oké látsz adatokat és mire jutsz velük?
Leírható hogy követett de igazi megerősítés nélkül. A kifejezés értelmében igazad van.

(#52127) V/ válasza laleeee (#52124) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell regisztrálni, de ezt is leírtuk már. Az üzenetben kapsz elérési lehetőséget a fizetési felülethez is.

(#52128) laleeee válasza V/ (#52127) üzenetére


laleeee
őstag

És úgye SMS-ben fognak üzenni ,mivelhogy a csomagon nincs rajta az email címem ?

[ Szerkesztve ]

(#52129) V/ válasza laleeee (#52128) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudhatod hogy a szállító mit adott át nekik információt, szóval lehet e-mail is.

(#52130) lacentos


lacentos
aktív tag

Nem igazán értem akkor az Ali ill. Banggood már áfás árat ad meg a honlapján vagy nem.
Ha nem akkor érdekes mert az ár+szállítás és ehhez hozzáadom az itthoni áfát drágább a cucc mint a sarki webshopban. :F

(#52131) vandor01 válasza lacentos (#52130) üzenetére


vandor01
őstag

jelenleg a ket "nagy" kulonbozik.....

Ali n az arak megadasa a netto ar! majd mikor fizetsz akkor az adott orszag AFA jat raszamolja az osszesito utolso soraba.... ha belga nemet a celirany akkor +21% ha orbania akkor 27%..... es fizetsz varod a csomit ami IOSS-el jon azaz rendezve az AFA az adott orszag fele es a normalissak nem sarcoljak meg plusban a postan hetekig acsorogva tartva a markukat hanem megallas nelkul jon a postaladaba... nos nem ez van Mo-on!

BG-en....
jun30-jul1 re ranezesre raugrott mindenre +10%.... es az arak ranezesre netto=brutto....
ha olyan szallitassal rendelsz ami allitolag nem SARCos feldolgozos akkor nem lesz problema de gyanitom az Mkir posta ha nalluk landolnak akkor ezekre is be fogja szedni a minium 399 vagy 799 ft jo esetben csak ennyit??? de ha a BG nek nincs IOSS -se?? akkor meg meg is afaztatjak ezeket..... gyanitom :) mert nincs egyertelmi info arrol hogy a BG nek van IOSS-e vagy nincs?

IOSS
EU-n kulsos shopoknak lehetosege van a kivaltasara es managelni az EU nak az AFA-t!
Még az EU új rendelkezést magyarázó leírásában is azt írják, hogy a nemzeti posták bár számolhatnak fel plusz díjakat érkezésekor az IOSS küldeményekért is, de ezt nem javasolják, mert az ügyfelek számára kellemetlenségeket okoz. És az IOSS rendszer lényege az, hogy ne legyenek további rejtett költségek, hanem rendeléskor minden költséget egyben fizessen ki a vásárló.
Az ioss azt jelenti, hogy import one stop shop, azaz egy megállásos import vagy egy ablakos ügyintézés. Hogy vásárláskor egy lépésben legyen elintézve minden díjfizetés.
Ezt sikerült itthon a postának úgy implementálnia, hogy megakasztják a kézbesítést díjbekérő kiküldözgetésével és további rejtett költségek hozzáadásával. (ez tortenik a vilag normalisabb felen pl belga, nemet postanal)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#52132) lacentos válasza vandor01 (#52131) üzenetére


lacentos
aktív tag

Ez besz@rás köszi.

(#52133) Trucker39


Trucker39
tag

Halad ez, csak csinálni kell.

(#52134) vandor01 válasza lacentos (#52132) üzenetére


vandor01
őstag

lehet a kialakult rendszert mas szemszogbol is nezni!

Mo-on mindig nagy problema volt az eltuno csomagok akar meg a postas taskajabol is kieshet a "dragasag" nos ha nem online fizeti ki a vevo a 399-et hanem a postasnak a 799-et??
na jo aki kis aprosagot rendelt az ennek nem jo hir foleg azzal szembe aki olyan helyen lakik ahol a posta nem szamit fel extrat az IOSS miatt is hanem koltsegmentesen azonnal szallitja a cuccot...

nos ha rendelek pl az IOSS -es ALi-rol valamit 100-150 euro kozott akkor 399-et mindenkepen kell fizetnem online........ de ha a postasnak fizetem? a 399+399-t akkor elmondhatom, hogy 99% hogy a kezembe kapom a cuccot! nem tunik el nem veszik el nem esik ki postas taskajabol nem lopjak ki a postaladambol etc etc.... azaz kb +1euroert van egy tuti biztositasom amit csak a termek atvetele utan kell kifizetnem! :DDD
na jo 1db foliaert a telcsire nem jo business...

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#52135) Jahno válasza Trucker39 (#52133) üzenetére


Jahno
őstag

Online fizetésről amúgy szólnak, hogy ezt nyomd meg itt a küldeményedhez vagy naponta nézegetitek az állapotát?

(#52136) Mr.Pentele válasza Jahno (#52135) üzenetére


Mr.Pentele
tag

Nem akarok rémhíreket kelteni, de engem most szépen megszívatott a Posta. Ma reggel akartam hívni őket a hozzáférési kód miatt, hogy fizessem online a díjakat. Most látom a nyomkövetésben hogy az OLK-ba került a csomagom, továbbá mutatja a Posta alkalmazás, hogy 799 Ft lesz a vámügynöki díj. Hát persze hogy annyi lesz, ha nem bírtam online fizetni a kód hiányában.... :W Esetleg jó lenne ha már ez a rendszer van, akkor küldenének értesítőt, mert különben 799 Ft-os díjakat fogunk fizetni. Ezek szerint nem érdekli őket hogy ki sem ment az értesítő, gondolom letelt a 48 órám és puff már rá is tette az utánvétes költséget.

(#52137) V/ válasza Jahno (#52135) üzenetére


V/
Topikgazda

Küldenek értesítőt, nem kell nézgetni, de már jelezve van feléjük hogy hiba van a rendszerben és nem mindenki kapja meg sem a jó telefonszámra az sms-t, sem a jó e-mail címre az e-mailt.
Ha neked van aktuális akkor azon a számon amit már írtam többször kérd el a küldeményedhez tartozó kódot és a fizetési felületen belépve tudod rendezni, viszont a ha küldemény összértékére rászámolod a 27%-ot és az nem egyezik ne fizesd ki, hanem jelezed hogy rosszul van számolva.
06-1-4217235

(#52138) dany009


dany009
friss újonc

Elég érdekes az ÁFA számításuk. Ma jött 3:39-kor az email.

[ Szerkesztve ]

(#52139) V/ válasza dany009 (#52138) üzenetére


V/
Topikgazda

Rá kenik a vámosokra, pedig ezt teljes egészében ők csinálják. Jelezd hogy újraszámolást kérsz.

(#52140) Meridius11


Meridius11
aktív tag


ma felhívtam őket, állítólag 2.-án küldtek sms-t, én viszont nem kaptam semmit. Nagyon sajnálják, de ezt már csak utánvétes fizetéssel lehet rendezni. Szuper. :U

(#52141) Trucker39 válasza Jahno (#52135) üzenetére


Trucker39
tag

Nekem email jött. SMS nem. Csak este, mikor végeztem a kerti munkálatokkal, akkor néztem rá a fiókomra. Akkor láttam, hogy délután jött a levél, direct linkkel. Nem is kellett kódokat irogatni. A link azonnal a megfelelő helyre navigált. Nekem csak be kellett fizetni. Kb 2 perc volt az egész dolog.
Utána egyből kaptam a megerősítő levelet a VÁM elszámolással, vagy mi is a neve, meg az E-számlával.

(#52142) bl4ze válasza dany009 (#52138) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem látszik a kép.

.:. bl4ze .:.

(#52143) Jahno válasza V/ (#52137) üzenetére


Jahno
őstag

Pfff, telefonálgatni, mint a 90es években. Durva. Lehet felszívom magam mert ki tudja már mi van. Egyelőre meglesem mi várható és honnan, mert fele Ebay nekem most szerencsére német vonal. Az is mókás, hogy SMS-es értesítésből nem sok derül ki, hogy miféle melyik cucc érkezett.

(#52144) Jahno válasza bl4ze (#52142) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy cégnél tiltva van az imgbox (:-

(#52145) V/ válasza Meridius11 (#52140) üzenetére


V/
Topikgazda

Ráadásul az a probléma hogy péntek 16-tól ma reggel 8-ig még meg sem lehetett tudni a kódot mert nem volt ügyfélszolgálat, arról nem is beszélve hogy hibás az áfa összege, illetve azt hogy az üzenetküldés sem működött a hétvégén
Erre már nem igazán lehet mit mondani. Szégyen, igazatok van csak nem kell túlerős kifejezést használni, ha ráköltöttek 2,2 milliárd forintot akkor ugyan miért lett ilyen?

(#52146) V/ válasza bl4ze (#52142) üzenetére


V/
Topikgazda

Én látom.

(#52147) V/


V/
Topikgazda

Most néztem meg egy értesítőt, annál jó volt az áfa összege, csak nem kapta meg az értesítőt és így 799 Ft-al kapja meg.

[ Szerkesztve ]

(#52148) fairi válasza Mr.Pentele (#52136) üzenetére


fairi
addikt

Detto nála. Ugy tűnik sms kiküldés probléma még. Ahogy nézem emailt kapott a többség, de nekem sms-t küldtek. Ám nem jött meg. Reggel mondták is bocs, így utánvét, duplaösszeg kezelési díj. Sajnos semmit nem tudnak tenni, de örömmel ebszedik a dupla kezelési köktséget.

(#52149) Jahno válasza V/ (#52145) üzenetére


Jahno
őstag

Na, most már érted amit nem túl régen felvetettem, hogy mi van ha elveszik az email/SMS valami dugulás vagy ki tudja milyen mambójambó miatt?

(#52150) Jahno válasza fairi (#52148) üzenetére


Jahno
őstag

Sok ment volna ki egyszerre és magába fordult a GW. Vagy bármit el bírok képzelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.