Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) V/ válasza szat1 (#52199) üzenetére


V/
Topikgazda

Honnan jött, mi a nyomkövetési száma az is számít.

(#52202) fairi válasza szat1 (#52199) üzenetére


fairi
addikt

Mi benne vicces, vámkezelés júl1 előtt történt valszeg.
Ahogy sejtettem jön majd hetekig a smile-sok, őket nem vámkezelték, de nyomkövetést is jó lenne csatolni, ott kiderülne mi történt, és az hasznos lenne. :W

(#52203) EXIEZ válasza szat1 (#52199) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Mert szinte biztos hogy 07.01 előtt került a kicserélőbe, vagy rendszer szerint 07.01 hajnal ami szerintem inkább 06.30 +delay.
Na meg. Csak 5.-e van így benne van hogy júniusban került hozzájuk

[ Szerkesztve ]

(#52204) V/ válasza fairi (#52197) üzenetére


V/
Topikgazda

De remélem aki ilyen durva számot kapott az nem fizeti hanem reklamál?

(#52205) fairi válasza V/ (#52204) üzenetére


fairi
addikt

Hol lehet reklamálni, irok neki.
Idő ketyeg, 48 órán belül lezárul ez és átkerül a behajtás a postához. Kb ennyit szedtem ki az ügyintézőből. Fb csoport tele va ilyen esetekkel, de ott mindenki pislog mit tehet.
Ez a Fb post lényege
" Valaki lefutotta már a reklamálási köröket? Vagy kihez forduljak? Holnap estig kell befizetnem...."

[ Szerkesztve ]

(#52206) Ance válasza V/ (#52198) üzenetére


Ance
őstag

Nem volt. Ez a két magyar bejegyzés. A nyomkövetés RV….CN és RE…CN. 2 darab van ugyanígy. Kifizetném onlány, ha lehet. :) Ja. Alis mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#52207) V/ válasza fairi (#52205) üzenetére


V/
Topikgazda

Telefon gyorsabb, az írásos 30 nap. És ha ezt mondanák nem vámosok számolják az áfát., a SA rendszerben a posta csinálja, gyűjti be az áfát és utalja a NAV-nak.
Behajtás? Ki volt az hülye aki ilyet mondott legfeljebb utánvétes, de hibás a vámolás, azt javítsák ki.
Egyébként volt aki letöltötte a vámigazolást is hozzá? Mert talán részletezve van.

[ Szerkesztve ]

(#52208) V/ válasza Ance (#52206) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor addig várj amíg azt nem látod hiszen nincs mit kifizetni addig.

(#52209) Ance válasza V/ (#52208) üzenetére


Ance
őstag

Ok.

Lehet, hogy átjött fizetés nélkül? Esélyesen már itt van június vége óta valami konténerben, csak most értek oda.

(#52210) Jahno válasza V/ (#52204) üzenetére


Jahno
őstag

Ez jó kérdéskör, mert más témakörben szabvány válasz bír lenni, hogy be kell fizetni és csak utána reklamálhatsz.

(#52211) headhunter


headhunter
addikt

1. Ez a csomag bekerülhet a posta kezei közé vagy simán "más" fuvarozó cég kihozza? [link] ("Megrendelés előtti állapot", francia raktár, ÁFA levonva.)

2. Webshop felszámolja az ÁFÁ-t, akkor is jogosult a magyar posta 399Ft-ra?

[ Szerkesztve ]

(#52212) V/


V/
Topikgazda

A következő információt szereztem ebben a percben, az összérték az nem az összérték, mert nincs benne a szállítási költség, viszont aki tudja töltse le a Vám igazolást mert abban részletezve van, de lehet hogy csak Chrome-al lehet letölteni.
Nézzétek már meg mert lehet hogy a szállítási költség miatt annyi az annyi.

[ Szerkesztve ]

(#52213) V/ válasza Jahno (#52210) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké igazad van, de én arra gondoltam hogy ha egyértelműen számolási hiba akkor tudnak újat csinálni. Itt az gond ha vitatjuk akkor bizony a 6600 Ft-os felülvizsgálati izé van.
De akkor fizesse ki mindenki ,miután megnézte hogy mi alapján lett annyi.

[ Szerkesztve ]

(#52214) fairi válasza V/ (#52207) üzenetére


fairi
addikt

"Telefon gyorsabb, az írásos 30 nap."
mi a mágikus telefonszám.
felhívtam a helyi postát, hátha tudnak egy számot ilyen ügyben, megadta kp posta számát, ott megadták azt a számot, amitz Te. Azt a számot ismerem már, ők vámszámításban nem tudank segíteni, mert az NAV.
Kb vgy email reklamálás, vagy megszerzed annak ahivatal számát, aki felelős ezért.

Magyarul két opció: nem veszed át a csomagot, vagy befizeted és vársz az email reklamálásra.

(#52215) V/ válasza headhunter (#52211) üzenetére


V/
Topikgazda

1. nem, mert ez nem valószínű hogy postai szállítás lesz, de ha még is akkor Franciaországból jön.
2. nem, ha EU-s a webshop

(#52216) V/ válasza fairi (#52214) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, töltsd már le a papírt abból talán kiderül hogy mennyit véstek be szállítási költségnek. Ha azzal együtt ki jön a 27% akkor nincs mit reklamálni, csak azt hogy nem jött meg időben az értesítő.

[ Szerkesztve ]

(#52217) Beni2360 válasza V/ (#52189) üzenetére


Beni2360
félisten

Az, hogy az adatok egyeztek nem zárja ki, hogy a melós félre üt egy számot?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#52218) Inhouse válasza V/ (#52189) üzenetére


Inhouse
őstag

Mondjuk ebből nem derül ki, hogy honnan olvasták vissza. Ha a csomagról, akkor lehet, hogy annak az embernek kéne pötyögni, aki a telefonnál ül.
Persze lehet, hogy simán csak a programjuk, vagy az eszköz vacak, mit várhatnánk milliárdokból?

Üdv Inhouse

(#52219) V/ válasza Beni2360 (#52217) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden nem, mert az ellenőrzés egyértelmű. Kb az lehet hogy nem volt bekapcsolva a telefonközpont a hétvégén. De ezt nagyon legyszerűsítettem. :K

(#52220) V/ válasza Inhouse (#52218) üzenetére


V/
Topikgazda

A postai logisztikai küldemény adatokból, kódból, QR kódos mókát emlegetnek. Minimális az emberi beavatkozás.

(#52221) Fr@nkieWilde válasza V/ (#52117) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szia!

Köszönöm, felhívtam őket. Azt mondta az ügyintéző, hogy július 1. este 10 órakor kiküldtek egy sms-t a részemre. Én ilyet biztos nem kaptam, leellenőriztem. Így készpénzes megoldás lesz, így plusz 400 forintba fog kerülni. 10 euró alatti értékű termékről van szó. Gratulálok nekik, így fog a 900 forintos termék közel 3000be kerülni mire megkapom. De nyilván ez volt a cél, hogy elmenjen a "kedve" az Unión kívüli vásárolgatástól az embereknek.
Köszönöm a segítséget

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#52222) fairi válasza V/ (#52216) üzenetére


fairi
addikt

Nekem más a bajom, pl saját vámpapiromat meg se tudom szerezni.

Ez ne az én ügyem, de feltette termék valódi árát 2800Ft szállítással.

(#52223) Nagus


Nagus
senior tag

Mi lehet annak az oka, hogy a Hollandián át végig azonosítóval haladó csomag -amit mindenhol lecsipogtak- az OLK-ban feldolgozás alatt státuszban megáll, és új ilyen fura azonosítót kap: 184005_0701_10_091, amit átvételnél papírról bogarásznak?
Az egy másik dolog, hogy 32,55 USD helyett 10,01 USD volt ráírva.

[ Szerkesztve ]

(#52224) bl4ze


bl4ze
veterán

Na urak, imént egyeztettem Telex-es ismerőssel: lesz cikk, már kaptak jelzéseket + én is most átküldtem nekik elég sok anyagot.
Bízzunk benne mielőbb kimegy a cikk az áldatlan állapotokról és talán történik valami.....
;] ;] ;] ;]

.:. bl4ze .:.

(#52225) Ance válasza Ance (#52209) üzenetére


Ance
őstag

Na, felhívtam őket. Mindkét csomagomat levélnek minősítették, ami után nem kell fizetni semmit és továbbították nekem. Ilyen szabályt mondjuk nem olvastam, de akkor innentől erre is lehet számítani. Mindkettőben könnyű nyári zoknicipő volt. 2-2 pár. Az én sorsom eddig jól alakul.

Az ügyintéző így a kb. 2000-redik érdeklődő után is kedves volt, ami nálam egy nagy plusz pont.

(#52226) bl4ze válasza Ance (#52225) üzenetére


bl4ze
veterán

Na ez furcsa lenne, mivel a rendelt áruk 95%-a levélküldményként, és nem csomagként érkezik..... :F :Y

.:. bl4ze .:.

(#52227) V/ válasza fairi (#52222) üzenetére


V/
Topikgazda

A vámpapíron lévő szállítási költség számít, honnan tudná a posta hogy ő mennyit fizetett érte :W
Azt az adatot meg a CN22-es címkén lehet látni a küldeményen.

(#52228) V/ válasza fairi (#52222) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a link az meg van alul? Vám igazolás letöltése. Ha igen Chrome és próbálkozni

(#52229) V/ válasza Nagus (#52223) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsó mondat törlendő, nem kéne publikálni.
Áprilistól átsorolták ezeket a küldeményeket más feldolgozási kategóriába és ők adják azt a kódot neki és ha vastagabb 24 mm-nél hivatalai kézbesítésű.

(#52230) Jahno válasza Ance (#52225) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem szinte mind levél és nagy méretű levélküldemény. Csomagot szerintem évek óta nem láttam, de át kell gondolnom.

Most jön majd egy nagyobb cucc, de többi mind kis borítékos bizbasz és ha így lesz, hogy az levél, akkor mégis megmenekült az univerzum. Meg jól előre kihirdetett és értelmezhető szabályok vannak. Janem :-D

(#52231) Charx válasza V/ (#52196) üzenetére


Charx
senior tag

Köszi szépen, megnéztem, legalább az áfa rendben van.

(#52232) V/ válasza bl4ze (#52224) üzenetére


V/
Topikgazda

Az új információt is jelezd, hogy az összérték hiányos és mindenki aki reklamál ellenőrizze a letöltendő Vám igazolás letöltése. gombbal elérhető igazoláson a szállítási költséget mert azzal együtt van az áfa kiszámolva.

(#52233) Jahno válasza Nagus (#52223) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem ilyen SMS kb. tavaly április óta jön egy csomó mindenről. Éppen múlt héten írtam hozzá, hogy van

1. ilyen SMS
2. mostanában 1-2 kósza email
3. maradt a kézzel kitöltött papír is
4. hőpapírra nyomtatott szélesebb szalagon értesítés hosszabb tájolással
5. leporelló, mátrixnyomtató, fekvő tájolás

Többi nem jut eszembe :F

(#52234) V/ válasza Charx (#52231) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor megnyugtató

[ Szerkesztve ]

(#52235) EXIEZ válasza Ance (#52225) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Itt csak az a gond, hogy a posta amikor az egyedi azonosítót adta a csomagoknak, és postán átvehetőre tette, az ügyintéző csaj azt mondta, hiába nagyobb mint 24mm, ez levél, ne is mondjak csomagot, mert a levelek között lesz tartva. Érdekes azért.

(#52236) V/


V/
Topikgazda

Visszaszóltak a postától, a vámigazolás tartalmazza a jó adatokat.
A meg nem érkező (ki nem küldött) értesítést problémát még vizsgálják

(#52237) Ance válasza bl4ze (#52226) üzenetére


Ance
őstag

Számomra is érdekes. Mindenesetre épp frissült, már a logisztikai központban van.

Mivel a vámkezelés vége után nem járt le az az idő, amíg várna a megállapított díjra, hogy online befizessem, így reálisnak tűnik, amit az ügyintéző mondott. Mindegy, kivárjuk a végét és akkor majd elmondom.

(#52238) szat1 válasza fairi (#52200) üzenetére


szat1
csendes tag

az utánvét lényege hogy átvételkor fizetsz minden költséget,itt semmit nem kértek ,még aláírnom se kellett

(#52239) LacpacNÉ válasza mikk2000 (#52072) üzenetére


LacpacNÉ
csendes tag

Azért annyi bizalmat szavazzunk már meg egymásnak, hogy tisztába vagyunk a nyári hőség hatásával a villanyszámlára. Amúgy télen szokott magasabb lenni a villanybojler miatt a havi díj nálunk. Légkondi nincs, a kézi locsolókanna meg a slag pedig nem fogyaszt külön áramot. ;)
Nyilván ha új készülék lenne, akkor is egyértelmű lenne a szitu. Az említett készülék épp azért került képbe, mert NINCS ilyen NYILVÁNVALÓ oka a fogyasztás növekedésének.

Ja, LacpacNÉ voltam (vagyok), ha a nicknév nem lenne egyértelmű. :D

[ Szerkesztve ]

(#52240) fairi válasza V/ (#52227) üzenetére


fairi
addikt

CN22 valszeg 3 dollányi érték szerepelt, lehet NAV túl olcsónak hitte és 8000 Ft-ot ráirt
Cn22 majd akkor látod, ha kifizetted. Pár áldozat majd felteszi napokon belül.

(#52241) Trucker39


Trucker39
tag

A tegnapi csomag és ÁFA kérdéshez kapcsolódva.

Itt említésre került többször is, hogy a VÁM igazolás a mérvadó.
Előkerestem már és belinkelem ide. Itt-ott beletöröltem, meg a nevemet, címemet levágtam, ha nem gond.
Nem nevezném részletes és informatív valaminek. Gyakorlatilag számomra semmi nem derült ki belőle.
Ezt az összeget bemásolták az online felületre, hozzácsapták a posta ügyintézési díjat és ennyi.
Nem derül ki belőle, hogy milyen költségek után számoltak ki ekkora ÁFA összeget, sem semmi más.
Gondolom, ez másnál is így valahogy néz ki vagy fog kinézni.

(#52242) V/ válasza Trucker39 (#52241) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi hogy bemásoltad, megint átvertek, két postás is ezt állította hogy rajta van. hát nincs.

A viccesebb rész ezután jön.
:W :W A $-ban megadott értékeket €-os árfolyamban számolják forintra az áfa kiszámításához. :W :W

Srácok kifogtam egy hülye nőt az ügyfélszolgálaton közölte velem hogy ők nem csinálnak automatikus postai vámkezelést. Ezt a NAV csinálja. :Y :W :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#52243) Charx válasza Trucker39 (#52241) üzenetére


Charx
senior tag

Ugyaz ez nálam is, semmi más nincs rajta, csak a 27% áfa.

(#52244) Nagus válasza V/ (#52229) üzenetére


Nagus
senior tag

Nem én kértem, hogy írjanak rá más összeget. Ha nem Hollandia felé kerül a csomag és vámolják akkor kinyomtatom a számlát és az alapján történt volna. VÁM+ÁFA fizetéssel is legalább 20 ezer forinttal olcsóbban jövök ki, mint ha idehaza megveszem ugyan ezt.

[ Szerkesztve ]

(#52245) fairi válasza V/ (#52242) üzenetére


fairi
addikt

Nálam is igy van letöltöttem a saját vámigazolásomat.
Online fizetési lehetőség határideje 2021.07.04 01:08
Esélyem se volt befizetni.

Küldemény értéke: 1 244 HUF
ÁFA 27%* =672

Lehet én vagyok matekból rossz, de inkább 50% Áfa!!!!
1244 Ft meg tudom erősítiteni, kínai becsületesen kitöltötte a CN22-öt. US $ 4.25 Total amount. Igaz én csak 310 Ft fizettem többi Ali kupon (US $ 1.05 Credit/Debit Card)!
Fizetési határidő lejárt miattuk. vagyis 1 471 HUF tudom az egészet átvenni! :W

(#52246) fairi válasza V/ (#52242) üzenetére


fairi
addikt

"Srácok kifogtam egy hülye nőt az ügyfélszolgálaton közölte velem hogy ők nem csinálnak"
Én reggel beszéltem akkor vele, pont ezt állította!

(#52247) V/ válasza fairi (#52245) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási költségként beírt összeget nem látod, az is biztos hogy a $ értéket €-os árfolyammal számolják át forintra és abból van a 27% számolva. 1 € = 349,28 Ft 1 USD = 292,7 Ft

Ja meg azt is hogy én forintban fizetek, akkor kezdtem el ordítani hogy $-os kártyám nehézkes lenne forintban fizetni és leraktuk mindketten.

Azóta is azon gondolkodom hogy akkor mi is ez a NPKK Vám.

De holnap akkor elkezdem hívogatni a vámosokat hogy miért is változtatták meg az árfolyam használatot vagy ki a hülye mert ami $-ban van annak nem lehet az €-val megegyező árfolyama.

[ Szerkesztve ]

(#52248) fairi válasza V/ (#52247) üzenetére


fairi
addikt

Ez az Ali "számla"

Price Shipping Cost Total Amount
USD3.36 USD 0.89 USD 4.25

vagyis teljesen kamu értéket írnak rá szállításként a kínaiak?
CN22 elvileg helyesen lett kitöltve összeérték alapján, igaz kevesebbet fizettem, mert kuponoztam.

Másk is igy vannak ezzel, az a szállítást ami elméletben rajta van nem fizettük ki. 2500 Ft-nak kellene rajta lenni esetemben. Nevetséges, nem fizettem ennyit értem sose került ennyibe a cucc. 840FT kellene fizetnem, ehelyett lett 1471HUF!

[ Szerkesztve ]

(#52249) shokobanana


shokobanana
kezdő

Én egy hónappal ezelőtt leálltam az összes rendeléssel, sejtettem, hogy botrányos lesz. Egy kivételével minden megjött a régi rendszerben, az az egy meg elseje óta van az npkk-ban, azóta nem változott semmi, pár óránként ránézek. Szerencsére 1000 HUF körüli mindenestől és nem fontos, ha nagyon elcsesznek vmit, megtehetem, hogy nem veszem át, szopjanak vele...

(#52250) V/ válasza fairi (#52248) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát amíg nem kapod kézhez nem tudjuk meg mi van rajta, de ilyen őrültekkel és kuplerájjal 2021-ben ilyen munkát végezni az szégyen.
Nem tudom, csak azt hogy akikkel tegnap és ma beszéltem az mind hazudott a dolgokról.
Mert ami náluk le van írva az ászf-ben szó szerint arra nem mondhatja hogy az nem is létezik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.