Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53251) vakt válasza lacko6 (#53250) üzenetére


vakt
csendes tag

kár hogy a fosta.info megszűnt

(#53252) Jahno válasza vakt (#53244) üzenetére


Jahno
őstag

Én ilyet most fogok megkérdezni az eladótól. Nekem az is jó, ha még egy postaköltséget fizetek és újra küldi.

(#53253) kali8n


kali8n
tag

Ma vettem át a postán egy 03.29-én (!!!) rendelt csomagot. Kellemes meglepetés, hogy ideért. :)

(#53254) vakt válasza Jahno (#53252) üzenetére


vakt
csendes tag

Amúgy nekem mind a 3 a postán volt. Csak nem küldtek egyikről se értesítőt.
Lehet tenni panaszt ezrével, rendszerszintű változás nélkül nem várható javulás.

(#53255) laleeee válasza V/ (#53243) üzenetére


laleeee
őstag

Milyen bejegyzést láttál ?[link]

(#53256) V/ válasza laleeee (#53255) üzenetére


V/
Topikgazda

A vámkezelés vége és ez több esélyes, ezután nem biztos hogy a logisztikára való küldés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#53257) WildSeven


WildSeven
tag

Rendeltem egy csomagot aliról kb 1 hete, ma jött az értesítés a postától, hogy fizessek áfát meg szolgáltatási díjat amikor az áfát már aliexpress levonta. WTF?!!?!?!?!? :W :W :(((
Plusz mi ez a 400 forint szolgáltatási díj? Miért nem 90.000? vagy 10.000? :Y

[ Szerkesztve ]

EVGA 3080 Ti FTW3 Ultra / R5 5600X / Arctic Liquid Freezer II 240 / Corsair Vengeance LPX 32GB DDR4 3600Mhz / Gigabyte B550M AORUS PRO-P / 870 EVO 2TB + 1 TB / MP510 1TB / ADATA SX8200 2TB / Alienware 34" 21:9 / Corsair K70 / Logitech G Pro Wireless / iPhone 12 Pro / Apple Watch Series 6 44mm

(#53258) Jahno válasza WildSeven (#53257) üzenetére


Jahno
őstag

"Plusz mi ez a 400 forint szolgáltatási díj?"

2 éve erről szólnak a hírek, hogy változás lesz. Ez a csoport meg lassan 3 hete ezen pörög arcon. Díj van, sávos, lásd itteni kiemelt poszt, egyéb posztok és póóósta oldala.

(#53260) WildSeven válasza Jahno (#53258) üzenetére


WildSeven
tag

Értem, hogy mikor számolják fel, azt nem értem, hogy egy előre kifizetett áfás rendelésnél az eladó által rendezett szállítási költségen TÚL miért kell még pluszban 400 forintot kifizetni a postának, csakmertmértnem.

"Postal operators or couriers may charge the customer an additional clearance fee to collect this VAT and complete the necessary formalities upon importation of goods."

Ali esetében a formalitásokat az ali intézi, hiszen ők szedik be az áfát. Plusz a 400 forintot beszedik, ha kell ha nem, de annyi eszük nincs hogy ne kérjenek dupla áfát :(((

EVGA 3080 Ti FTW3 Ultra / R5 5600X / Arctic Liquid Freezer II 240 / Corsair Vengeance LPX 32GB DDR4 3600Mhz / Gigabyte B550M AORUS PRO-P / 870 EVO 2TB + 1 TB / MP510 1TB / ADATA SX8200 2TB / Alienware 34" 21:9 / Corsair K70 / Logitech G Pro Wireless / iPhone 12 Pro / Apple Watch Series 6 44mm

(#53261) WildSeven válasza Hatman (#53259) üzenetére


WildSeven
tag

Te megrendelheted innen is, pontosan (tökéletesen ugyan az a darab, minőségben mindenben, és elhiheted elég jó) ugyan azt négyszeres áron, viszont akkor nem tudom, mi dolgod ebben a topicban. :R

[ Szerkesztve ]

EVGA 3080 Ti FTW3 Ultra / R5 5600X / Arctic Liquid Freezer II 240 / Corsair Vengeance LPX 32GB DDR4 3600Mhz / Gigabyte B550M AORUS PRO-P / 870 EVO 2TB + 1 TB / MP510 1TB / ADATA SX8200 2TB / Alienware 34" 21:9 / Corsair K70 / Logitech G Pro Wireless / iPhone 12 Pro / Apple Watch Series 6 44mm

(#53262) Jahno válasza WildSeven (#53260) üzenetére


Jahno
őstag

"miért kell még pluszban 400 forintot kifizetni a postának, csakmertmértnem."

Mercsak. Mert intézik a vámot, egyéb tologatást. Ottan le van írva, szipogva tudomásul vettük és kész.

(#53263) Jahno válasza WildSeven (#53261) üzenetére


Jahno
őstag

Hát, akkor örülni kell, hogy csak néccá' :DDD

(#53264) WildSeven válasza Jahno (#53263) üzenetére


WildSeven
tag

Érdekes amúgy, hogy az idegesítő 400 forinton mindenki kiakadt, de a dupla áfa senkit nem izgat .. :DDD

EVGA 3080 Ti FTW3 Ultra / R5 5600X / Arctic Liquid Freezer II 240 / Corsair Vengeance LPX 32GB DDR4 3600Mhz / Gigabyte B550M AORUS PRO-P / 870 EVO 2TB + 1 TB / MP510 1TB / ADATA SX8200 2TB / Alienware 34" 21:9 / Corsair K70 / Logitech G Pro Wireless / iPhone 12 Pro / Apple Watch Series 6 44mm

(#53265) Jahno válasza WildSeven (#53264) üzenetére


Jahno
őstag

Meg a 800on akadtunk ki, mikor esélyünk sincs 48 órán belül fizetni.

(#53266) vakt válasza Jahno (#53265) üzenetére


vakt
csendes tag

És itt is marad a szipogás?

(#53267) Jahno válasza vakt (#53266) üzenetére


Jahno
őstag

Amit lehet reklamálunk. A 400 forint meg hát evvan.

(#53269) tbalint3


tbalint3
tag

Megjelent egy eddig ismeretlen nyomkövetési esemény az utolsó két kínai pakkomnál: Pre-declaration of the item has been received by customs

Ez vajon mi lehet? Mindkét küldemény egyszerre indult (együtt vettem de két különböző eladótól), de még július (az IOSS marhaságok) előtt.
[kép]

(#53271) laleeee válasza V/ (#53256) üzenetére


laleeee
őstag

Kétféle 'vámkezelés vége' van

(#53272) vakt válasza V/ (#53176) üzenetére


vakt
csendes tag

Azt jól értem ha könyvet rendelek, akkor már kb. 2000 Ft.-os értékhatártól olcsóbb, ha saját magam intézem a vámot?

(#53273) V/ válasza WildSeven (#53257) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 8. Reklamáció módja ha az IOSS kezelésű (kereskedő szedi be az áfát) küldeménynél a Magyar Posta újból felszámolja az áfát
Előtte meg a vámolási téma a 7. pont.

(#53274) V/ válasza vakt (#53272) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, mert 799 Ft-ot kérnek közreműködési díjat, ezért 50 € feletti értéktől (17474 Ft, 59 $).


Erre írtam hogy azért hogy ne csináljanak semmit, többet kérnek, mint amikor 399 Ft-ért vámolnak.
De ha IOSS-os a vásárlás akkor nincs értelme az eVámnak, mert a kereskedő felé kifizettük az áfát.
Viszont ha 150 € feletti akkor mindenképp mert a posta 4000 Ft-ot kér, az eVám meg ingyenes, igaz ezt a közreműködési 799 Ft-ot legombolja a posta

És április 1-től egységes, arra is 27% az import áfa

[ Szerkesztve ]

(#53275) V/ válasza tbalint3 (#53269) üzenetére


V/
Topikgazda

Az holland posta, vám téma, nem érint különösebben

(#53276) azbest válasza tbalint3 (#53269) üzenetére


azbest
félisten

megkérdeztem a holland postát és állítólag semmit nem jelent, ők elvileg csak simán továbbküldik, nem dolgozzák fel. Azóta egy ismerősöm júl előtt rendelt nem ioss küldeményénél is megjelent az és pénzbekérős lett neki.

Más kérdés, hogy a két NL ioss küldeményem lejött szegedre. Értesítő fizetésről egyiknél sincs logban. Egyiknél a magyar posta követőjáben még vámkezelést sem írnak, a másiknál bár írtak, de egyik sem NPKK Vam bejegyzés. Teljes káosz, dupla vagy semmi lesz a díja.

(#53277) zsamiatt válasza cof (#53247) üzenetére


zsamiatt
őstag

hát pedig ott áll
UH274247965BE

5.19.-n került oda.
A posta nem tud semmit arról mi lehet vele. Az időből már kifutottuk. Dispute inditás is volt de az eladó kérte várjunk még. Szerencsére nem nagy érték 3 dollár ha jól emlékszem.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#53278) MaxxDamage válasza zsamiatt (#53277) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem érdekes mód halad a csomag.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#53279) zsamiatt válasza MaxxDamage (#53278) üzenetére


zsamiatt
őstag

van ami nekem is halad, ez konkrétan amit mutattam áll.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#53280) V/ válasza azbest (#53276) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs káosz, ha a küldemény kísérő adata szerint Hollandiából indul akkor ez EU-s küldemény, ha Kínából indul akkor pedig egy tranzit küldemény nem EU-s.

(#53281) cof válasza zsamiatt (#53277) üzenetére


cof
veterán

Mivel ez nem könyvelt küldemény, így nem is lesz több bejegyzés. De ez már sokszor le lett írva. Kivéve ha a postán veszed át, akkor scannelik, hogy sikeresen kézbesítve, ha meg bedobja a postás a postaládába akkor még a kézbesítésről sem lesz bejegyzés.

Legalább 10 csomagom veszett el így február és április között. Ha minden ilyen csomag az NPKK-ban állna hónapokat akkor 3x akkora raktár kellene mint ami jelenleg is van nekik.

Az NPKK és a helyi posta között még sok kézen átmegy egy csomag, valahol itt veszik el (lenyúlják).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53282) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok,
Egy kevés olvasgatas után elkezdtem nyomozni, ugyanis az AliExpress-en elsején rendelt csomaghoz nem kaptam ioss számot, ahogy azt sokan mások sem.
A support azt mondta, hogy eladó függő, hogy a számla tartalmazza-e azt, de az eladó tudja a számot, kérdezzem meg tőle.
Nos, az eladó nem tudja a számot.
1494 forintot kér az evam, és NEM részletezi, hogy ez miből állt össze.
Ez esetben nekem is azt mondjátok, hogy fizessem ki, majd reklamáció?

Továbbá jött ma tegnap egy értesítő, teljesen ismeretlen követési számmal, amiben 860 forintot kérnek. (se SMS, se email, egyből papír alapú értesítő). Lehet, hogy az az? Azon kívül nincs is más rendelesem, csak Banggood express-es. De él annak az LT követési száma, meg az ismeretlennek az uu követési száma is, de pár nap eltérés van a kettő vamra érkezése között.

(#53283) V/ válasza norbert1998 (#53282) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírtam az Összefoglalóba. Az AliExpress IOSS azonosítója IM5280002556, nem külön az eladóé ez, mert az EU-s jogszabály az AliExpress-t teszi felelőssé az áfa rendezésére.

De amit írsz az nem világos, milyen support-ról van szó, milyen eladóról, aki esetleg EU-s?
De IOSS esetén nincs értelme az eVám használatának és a Posta automatikus vámeljárás (SA) módszerrel kér áfát.
Nem a számlán kell rajta lenni az IOSS azonosítónak hanem a vám-árúnyiltakozaton, ezt viszont te nem látod sehol sem, ha csak közben a küldemény címkén lévő CN22 nyilatkozatba nem írják be.
Az AliExpress számlával csak azt igazoljuk hogy kifizettük.
Ha már kifizeted IOSS keretébe vásárolt terméknél az áfát, de a Posta vámolja még is, mert téves akkor egyrészt fizesd ki 48 órán belül, mert akkor 400 Ft-ot megspórolsz, majd azután kérd vissza az áfa összegét az Összefoglaló 8.pont szerint.
Egyébként mindenképp lépni fognak rá, mert már a NAV felé is bejelentve hogy rosszul dolgozzák fel az IOSS vásárlású küldeményeket.

[ Szerkesztve ]

(#53284) norbert1998 válasza V/ (#53283) üzenetére


norbert1998
veterán

No. Egyrészt köszönöm.

AliExpress support-tal beszéltem, miután 4 tutorial után atjutottam Eva-n.
Illetve a Trianglelab official store-rol.

Tehát akkor az evam csak akkor kell, ha nem ioss vásárlás volt, hanem akár korábbi rendelés, és akkor sem feltétlenül, mert a posta intézi?

(#53285) V/ válasza norbert1998 (#53284) üzenetére


V/
Topikgazda

Az már gond ha ők sem tudnak róla. :F
Július 1-től az AliExpress mint IOSS-ba bejelentkezett online platform szedi be az áfát 150 € alatti érték esetén. Amikor ezen küldemények megérkeznek akkor azok az automatikus postai vámkezelés IOSS alkalmazással dolog kellene hogy működjön.
Ekkor 0-150 € 399 Ft amit fizetni kell online fizetés esetén. Ennél olcsóbban nem megy a dolog.
Kiegészítés: ezt most valamiért a Magyar Posta rosszul csinálja. Még nem írták meg senkinek hogy miért.

Ha eVám-ot akarsz használni az áfa megállapításához, ugye annál eleve 799 Ft a közreműködési díj és ezt mindenképp fizetni kell.
Az ilyen igényt előre kell jelezni a Postának, mielőtt még megérkezne a küldemény.
Adja magát hogy mikor érdemes használni.
Amikor nem IOSS rendszerű a vásárlás a 0-150 € értéktartományban és ha 50 €-nál több az értéke akkor éri meg.

Ezek a feltételek:
A magánszemély címzettek 2021. július 1-jétől a NAV új, eVÁM webes felületén keresztül is benyújthatnak vám-árunyilatkozatot. A vámkezelés ebben az esetben díjtalan. A vámkezelt termék áfája (legtöbb esetben 27 százalék) az eVÁM portálon bankkártyával vagy átutalással is megfizethető.
Az eVÁM webfelület olyan küldeménynél használható, amely behozatala nem tiltott, vagy engedélyköteles, értéke pedig nem lépheti túl a 150 eurót. A címzettnek érvényes ügyfélkapu-regisztrációval kell rendelkeznie, és a csomag megérkezése előtt értesítenie kell a szállítócéget is – például a Magyar Postát vagy a gyorspostai szolgáltatót – arról, hogy a webes felületen saját maga szeretné a vámkezelést intézni. Az eVÁM portál lehetőséget biztosít arra is, hogy az ügyfél a vám-árunyilatkozatait tervezetként elmentse, és a beküldést egy későbbi időpontban végezze el.

[ Szerkesztve ]

(#53286) atala


atala
addikt

Nem értem, sokan miért háborognak a 400 Ft kifizetésén.
Régebben 3000 Ft volt.
Aki ennyire olcsójános, az legalább nem fog mindenféle vackot megvenni az aliról 100 Ft-ért.
Talán így gyorsabban megkapjuk a csomagokat ha kevesebben vásárolnak.
Én a magam részéről mérlegelem, hogy megéri-e a +27%+400 Ft, és úgy vásárolok.

(#53287) cof válasza atala (#53286) üzenetére


cof
veterán

Talán csak azért mert a semmiért húznak le 399Ft-al.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53288) V/ válasza cof (#53287) üzenetére


V/
Topikgazda

Helyetted benyújtják a vámnál a vám-árúnyilatkozatot, efffektíve van munka.
Az hogy ennyit kérnek egy elektronikusan végzett tevékenységért az meg egy másik dolog. Szóval legyen azért pontos a meghatározás, nem egyenlő a semmivel, lehet jelentékeny munkának hívni.
Tényleg nem háborgott senki a 3500 Ft-ért ami 22-700 € értékig volt, alacsonyabb értéknél nagyon drága volt (22-150 amire értem), a 700 €-nál már %-os értékben elment, hogy annyiba került.

[ Szerkesztve ]

(#53290) atala válasza cof (#53287) üzenetére


atala
addikt

A vámolás dolgot elintézik, neked semmi nem kell tenned. Az, hogy ez automatán történik, az meg egy fejlesztés miatt van.
Ha én a munkám során költök rá egy összeget és összeautomatizálok egy dolgot, attól még el fogom kérni a munkámért járó összeget.

shokobanana:
Persze rendelgessen, joga van hozzá, de akkor ne sírjon, hogy egy 100 Ft-os termékért ki kell fizetnie még 426 Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#53291) Jahno válasza cof (#53287) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi a "semmi". Nehéz ügy na.

(#53292) azbest válasza atala (#53290) üzenetére


azbest
félisten

Az egyész ügyintézés egy humbug. Az ügyintézés legnehezebb része beszedni az ügyintézési díjat. Láthatóan ez sem sikerül nekik hibátlanul. Csak egy felesleges plusz kört futnak, az alitól kapott adatot ők továbbítják a nav felé, amikor az ali közvetlenül is kell gondolom ezeket beadja a navhoz - különben hogyan számolnának el az ioss pénzzel.

Ugyan mi lesz majd következő hónapban, amikor a navhoz beérkezik a havi ioss elszámolás az alitól? A navnál nem lesznek párban az ioss befizetések alitól és a posta által csinált "vámkezelések". Van amit nem kezeltek, de alitól megy a pénz utána. Van amit kétszer is kezeltek és két befizetés is van hozzá. Van amit meg sikerül kb úgy kezelni, ahogy megálmodták. Mindezt pontosan ugyanolyan szállítási mód esetén is sikerül hol így, hol úgy csinálni.

Teljesen átláthatatlan, hogy pontosan milyen adatokat kap meg a posta és miből számol mit. Fiktív szállítási díjak, dupla áfafizetés és hasonlók. A posta pedig nem teszi elérhetővé a díjszámítás alapját, hogy mi az az adat, amiből számolt. Az pedig nem válasz, hogy abból, amit megkap. Mert teljesen átláthatatlan és ellenőrizhetetlen számunkra.

Ja és még egy találó kérdés: eVám használat bejelentés után ugyan a 800 forintért átadják-e a kapott elektronikus adatokat az ügyfélnek, hogy az el tudja végezni az ügyintézést? Ugye nem?

A kárpátok géniuszain kívül (csehek, talán az osztrákok és a magyar posta) szed még más ország díjat azért, hogy lecsippantsa a vonakdókot, amit egyébként is meg kell tennie?

[ Szerkesztve ]

(#53293) headhunter


headhunter
addikt

Bpost-nak van ügyfél kapcsolatos e-mail címe és érdemes írni nekik?
Válaszolnak vagy úgy sem tudnak semmit, miért áll náluk 5 hete több csomag?

10 Jún 2021 00:47 Linehaul Arrival Liege, Belgium

[ Szerkesztve ]

(#53294) cof válasza V/ (#53288) üzenetére


cof
veterán

Ez így csúsztatás... Ha meg én csinálnám akkor lehúz másképpen a 800 Ft-os utánvételi díjjal, így belekényszerít, hogy vele csináltassam 400 Ft-ért.

Nem a 400 Ft-al van a probléma, hanem a direkt lehúzással.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53295) V/ válasza cof (#53294) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem csúsztatok semmit. Te azt írtad: mert a semmiért
Ez nem igaz.Valamiért kérik.
De megint összekeveritek a másik topikkal. A Magyar Posta dolgai nem ide tartoznak. Beszéljétek meg a megfelelő topikba azokat az észrevételeket amelyek nem közvetlenül kapcsolódnak az AliExpress-hez.

A feldolgozás hibák meg lettek reklamálva, akit sérelem ért az adja be a megfelelő panaszt.
Ide hiába írjátok be, ők nem olvassák.
Ne csak én küldözgessem feléjük a panaszokat, tegyétek meg ti is, aztán előbb utóbb történni fog valami.
Kérlek benneteket, hogy miért annyi az annyi, miért így működik, mi a mögöttes szándék hozzászólásokat ne ide írjátok már.
Ha nem felel meg nektek a Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás topik a vagy a Posta, csomagküldés megbeszélésre, akkor kérni fogok egy Magyar Posta OFF TOPIK létrehozásra hozzájárulást és ide belinkeljük és ott mindent ki lehet beszélni, de itt most már elég.

[ Szerkesztve ]

(#53296) lacoka55 válasza atala (#53286) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Rosszul látod a dolgokat 1-2 dolláros tételnél sok az a 400 ft én javítok elektronikákat sokszor rákényszerülök hogy egy több ezer forintos készülék javításához megvegyek ilyen kis összegű alkatrészeket integrál áramköröket amit itthon nem lehet kapni
tehát nem mindenféle szerinted vacakról van szó és nem mérlegelés kérdése hogy megéri e vagy nem

(#53297) cof válasza V/ (#53295) üzenetére


cof
veterán

A tesztfázisban működő rendszerükért igen, kérik. Ami vagy küld SMS-t vagy nem, aztán másnap jön meglepetésként 800 Ft-al a csomag, mert esélyed nincs online kifizetni. Köszi, de ezért nem vagyok hajlandó fizetni amíg nem működik 99.9%-os hatékonysággal a rendszer. Inkább kivárok a rendelésekkel.

Egy magyar postás topik jó lenne, lett volna már 1 hónapja is, legalább minden egy helyen lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53298) azbest válasza V/ (#53295) üzenetére


azbest
félisten

Kifejezetten alis rendelésekhez kapcsolódó kommentek jönnek ide. Bajnak sosincs gazdája. De persze legyen egy századik temető topic, amit senki sem néz. A postás topikban majd az lesz a sírás, hogy az belföldi. A külföldi rendelősben, hogy nem rendelés téma vám, meg amúgy is alis.

Ha az alis rendelőket az alis küldemény ügyintézése érdekli, akkor itt a helye. Ahogy annak is, hogy milyen alis szállítási módok vannak és mit hol lehet követni.

Úgy látom, hogy ha kritikus hozzászólás érkezik az írásaiddal kapcsolatban, akkor mindig előveszed ezt, a ne itt beszéljenek arról a témáról kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#53299) cof válasza azbest (#53298) üzenetére


cof
veterán

Amúgy én sem értem, hogy itt miért off a posta téma. Nem személyesen veszem át hanem a posta hozza a cuccot 90%-ban. Másról nem is igen tudna szólni a topik a dispute-n kívül.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#53300) V/ válasza azbest (#53298) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre gondoltam én is: alis rendelőket az alis küldemény ügyintézése érdekli, akkor itt a helye.

Nem itt a helye a posta dolgainak.

Mert én nem arról írtam amit te itt megemlítesz. Olvass már vissza egy kicsit hogy az elmúlt 300 hozzászólásból mennyi felelt meg az első sorban lévő kritériumnak, még ez sem: #53292
Másik dolog semmiféle kritika nem jött a hozzászólásaimhoz, így amit írtál az utolsó mondatodban jogtalan sértegetés.
Ami nem a topikba való az off topiként szerepelhetne, de most már túlsok ami egyáltalán nem ide vág.
Többször kértem hogy a személyeskedés szintjére ne süllyedjen már le senki sem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.